Slechte start brengt Hermes niet van zijn stuk Schiedam stelt zege veilig Teun van Vliet snelste op Waalhaven- parcours Nico Fillekes vierde Aad van Asten sterk HERMES Baandag 28 juni 1976 4 YHB kampioenen hengelconeours Zaterdag er. zondag moest Excel sior '20 op Thurlede spelen. Van Ajax Leiden werd gewon nen terwijl op zondag het Haag se VtJC te sterk voor de Schie dammers bleek. Asvion wist thuissp eland het r tweede team van Alkmaar van zich af te schudden terwijl op Harga Spirit vee! te sterk bleek voor het jonge Rood c-n Wit IV. Ook de dames van Asvion wis ten weer te winnen en nu was het Rotterdamse Victoria het kind van de rekening. Doordat Hertnes DVS captain Wim van de Sloot in de hoeda nigheid als manager van het Ned, Cricketelftal dezelfde avond nog met dit team naar Engeland en Noord Ierland moest vertrekken begon de competitiewedstrijd van Her mes DVS niet als gepland om 11.00 uur maar om 10.00 uur. Laten we het vroege opstaan maar de schuld geven van het slechte batten van de Schie dammers. Stond het met de lunch nog 71 voor 5, wat er daarna gepresteerd werd was ronduit slecht te noemen. Met de telegraaf op 97 runs waren alle batsmen aan de beurt ge weest, met als belangrijkste scoorders Jack Geerardts 20, Ton Stouthandeï 18 en Pieter Dordrecht „Hier wil ik elke week wel rijden", waren de eerstt woorden van Nico Fillekes (Coureur), toen hij uit het verkwikkende water kwam van de viersprong in de BiKbos. De Vlaardinger pakte een vierde plaats in de laatste competitïerit van de gezamenlijke wielerclubs. Nico Fillekes, een tiental jaren terug koersend voor RC Schiedam en daar bij een valpartij zijn bekken en dijbeen op een aantal plaatsen gebroken, is 2eer goed teruggeko men. Leek hij aanvankelijk door dit gebeuren en door drukke zakelijke beslommeringen voor de wielersport ver loren, zijn bezetenheid voor deze sport leeft hij nu elke week tut op de elubwedstrijden. Zo ook zondag weer op het mooie parcours van De Mol in de Biesbosch. Na dertig kilometer wist hij zich te nestelen in een kopgroep van vijf renners en wist met deze groep tot aan het einde weg te blijven en de voorsprong op de achtervolgers steeds uit te breiden. Fillekes, nooit een snelle man in de laatste meters ge weest, probeerde een verre spurt maar werd in de laatste meters door Bussmn, Schouten en Van de Kerkhof over steken, Toch een vierde plaats in deze hitte. Opvallend was de spurt voor de zesde plaats, die door Joop Rijsoord (Coureurj met groot machtsvertoon werd gewon nen. Bij de nieuwelingen werden de eerste drie plaatsen ingenomen door renners uit de waterwegregio, Henk van de Berg, Eddie Wittekoek, beiden Coureur en Jan Noordijk (Harga-Sintmaartensdijk). De uitslagen: Amateurs 50 kilometer 2 11,41 uur, 1. Wim Bussum (De Mol), 2 Anne Schouten (Coureur), 3. Wim van de Kerkhof (De Mol), 4. Nico Fillekes (Coureur), 5. Jan de Lange (De Mol), 6, Joop Rjjsoord (Coureur), 7 Piet Stout (De Mol), 8. Cees* van de Lmden (Hoekserenner), 9. Gjjs Kraak (De Mol). 10. Leen Noppen (De Mol), 11. Bert Rietveld (Harga), IS. Dik Vet (Harga). Nieuwelingen 35 kilometer 54,28 minuut, 1. Henk van de Berg (Coureur), 2. Eddie Wittekoek (Coureur), 3. Jan Noordijk (Harga-Sintmaartensdijk), 4- Henk Lagarde (De Mol), 5. Bennie Heeze (Harga-Sintmaartensdijk), 6. Rob Wismeyer (Hoekserenner). 7. John Tieman (Barrhopoort), 8. Rudi de Bruin (Harga-Sintmaartensdijkj 9. Mary Hothuysen (Har van Noord met 18 runs. Dit alles op het goede bowlen van de Quick spelers Anton Huy- gen 4 voor 25 en Arnold Bou- man 4 voor 24. De kracht van Quick m aanmer king nemend, moest het totaal van Hermes geen hindernis zijn. Hoe anders pakte dit uit. Ondanks de grote hitte hadden de Hermes-bowlers er zm in en vooral Pieter van Noord blijkt een aanwinst. Met de cijfers 4 voor 10 m 8 overs bleek hij onbespeelbaar. Ook Jack Geer ardts was goed op dreef getuige zijn 4 voor 11 in 10 overs. Op de stand 26 voor 5, volgde 26 voor 6, 27 voor 7, 28 voor 8, 45 voor 9 en 45 all out. Quick moest met een 5-1 nederlaag terug naar Nijmegen en had Hermes DVS andermaal een concurent van zich afgeschud. Asvion, de koploper in de 2e klasse heeft z'n positie door een overwinning op Alkmaar II in een zeer fijne wedstrijd verstevigd, mede doordat HBS een draw moest toestaan. Alk maar dat door toss-verlies eerst mocht gaan batten kon nu niet het zelfde spelletje uit halen als in de thuiswedstrijd toen het door zeer verdedigend batten Asvion een draw af snoepte. Het team moest nu voor de runs gaan. Met bijdra gen van Ernest Offerman 27 en Jan Weysen met 28 runs bleken de Asvionbowlers Roy House (3 voor IS) en Allen Ivory (ook 3 voor 18) te sterk voor de Alkmaarders. Zodat na ruim 21/2 üur batten het totaal van 117 runs op het scorebord stond. Met cricket dat doet denken aan de „Damlaan-periode" van Her mes (10 x 6) had Asvion m een tijdsbestek van goed 11/2 uur het totaal van Alkmaar al over schreden. Waarbij een vermoei de Carel Nolet, die de gehele innings heeft gestaan met 64 runs n o., Ronald Jacobs 20 en Hans Kester met 19 runs zorg den dat op een totaal van 119 runs voor 6 gesloten kon wor den. Spirit ontving op Harga het vier de team van Rood en Wit. Bleek in de eersts ontmoeting al dat dit elftal te zwak was voor de Schiedammers, ook nu draaide het uit op een debacle voor de Haarlemmers. Door toor toss-verlies moesten zij eerst gaan batten en ontmoette in de aanval van Spirit een in Wim van der Sloot - naar Enge land uitstekende vorm verkerende Rein Hengst. Door 7 wickets te nemen voor 12 runs in 13 overs en bijgestaan door Jan Yolleb- recht welke de resterende wic kets nam (2 voor 15 in 11 overs) bleek bij de stand van 30 runs al de Haarlemmers aan de beurt te zijn geweest wat een goed beeld geeft van de zwakte van dit team. Spirit bleek aan bat in deze hitte best wel te willen scoren en door Frans Hengst 47, Frans van Leeuwen 28 runs kwam een totaal van 116 voor S in de boeken. Hierna werd Rood en Wit nog maals in gestuurd om te trach ten een inning-overwinning te behalen, men had nog 1 1/2 uur speeltijd over. Toen bleek dat pa een goed half uur spelen pas één wicket was gevallen op het bowlen van Donald de Groot werd alsnog besloten om de wedstrijd te beeindigen. Waar mee Spirit door deze 5-1 zege een plaatsje op de ranglijst is gestegen. Van deze wedstrijd is nog te vermelden dat Rein Hengst een onvervalste hattnek bowlde, m één over 3 man uit. Den Haag De softbalsters van Schiedam hebben vrijdag avond in Den Haag op nieuw een stap dichter naar het behoud van het eerste klasserschap gezet. In een sterke wedstrijd werd Celeritas naar een 7-1 nederlaag gespeeld. Vooral in de tweede en de zevende slagbeurt was Schie-' dam, met beide malen drie punten, overtuigend sterker. Alleen in de derde innings scoorde Celeritas via Laura Hind riks tegen. Verder liet de ook ditmaal goed draaiende Schiedam-verdediging het niet komen. Jack Geerardts voor Hermes DVS aan bat Schiedam In een zelfs voor cricket (de koning der zomersporten) te warm weer, speelden er rond de Schiedamse verenigingen enkele spannende ont moetingen af. Zo ontving Hermes DVS op Harga het Nijmeegse Quick in een wedstrijd met lage totalen welke door de Schiedammers win nend werd afgesloten 97 tegen 45 all out. Al in de beginfase nam Schiedam het heft in handen. Werd er in de eerste inning door beide ploegen niet gescoord, in de tweede slagbeurt was het Schie dam dat de eerste punten bin nen haalde. Till Debets opende met een tweehonkslag en werd met een opofferingsslag van Gerda Korpel op drie gebracht- Een honkslag van Gerda Krab bendam betekende 0-1. Schie dam sloeg er in deze innings lustig op los. Honkslagen van Hilda van de Burg, Dini de Gids, Jeanne Besse en Fia Fa- lentijn, brachten de stand op 0-3. In de gelijkmakende beun kwam Paula de Jong met vier wijd voor de Hagenaars op de honken maar een dubbelspel van het Schiedamveld en drie slag hielden Celeritas opnieuw op nuL Ook Schiedam ging in de volgen de innings snel met drie nullen aan de kant In de derde inning liep Celeritas een punt irn Tweemaal vier wijd voor Lau ra Hindriks en Nancy Smink en een wilde worp, brachten twee Haagse speelsters in sco- ringspositie. Elly van der Mey- den loodste Laura Hindriks met een opofferingsslag in vei lige haven. 1-3. Twee vang bal len hielden de Hagenaars van verdere punten af. In de volgende slagbeurt ver grootte Schiedam de marge weer tot drie punten. Met Dini de Gids, Joke Pannekoek en Jeanne Besse op de honken, maakte de Haagse werpster een onregelmatige beweging (schijn), waardoor Dini de Gids de thuisplaat kreeg toegewezen. Het duurde tot de zevende slag beurt alvorens deze stand werd gewijzigd. Eerst hadden de Ce- leritas-dames in de gelijkma kende zesde slagbeurt Schie dam nog danig onder druk we ten te zetten. Door een vangfout van Pam Smit, die Dini de Gids m het rechtsveld was komen vervangen, kwam Corrie Ver meulen op het tweede honk. Met twee stootslagen kreeg Ce leritas drie honken bezet maar met al twee nullen wist Schie dam met een aktie op de thuis plaat de derde nul te forceren en Celeritas zo opnieuw van scoren af te houden. In de zevende innings maakte Schiedam het karwei af. Profi terend van enkele fouten in het Celeritas veld, kon Ivonne As senberg de thuisplaat bereiken. Honkslagen van Joke Panne- koek en Jeanne Besse en vier wijd voor José Bergman be paalden de eindstand op 1-7. Waarmee Schiedam opnieuw heeftaangetoond, dal het tot de betere ploegen in de eerste klasse A is gaan behoren. Werpcijfers: Schiedam, Till De bets, negen maal drie slag, vier maal vier wijd, drie honkslagen tegen en het veld maakte twee fouten. Celeritas, Maureen Riet dijk, 1-4-12 Celeritas faalde ver dedigend vijf maal. Schiedam Ondanks de hoge temperaturen, zijn de renners var» Harga-Sintmaartensdijk weer actief geweest op de di verse wedstrijden in Neder land. Zaterdag trokken zij naar Waarde (Zeeland) om daar hun krachten met zeventig andere renners te gaan meten. Na twintig kilometer ontstond'er een kopgroep van zes renners waaronder Aad van Asten en Meeldijk. Deze renners liepen steeds verder uit en werden door het peloton niet meer be dreigd. Twee ronden voor het eind kon de renner van De Poel wegrijden van de kopgroep waar de overige renners elkaar eens aankeken maar niet achter de vluchteling aangingen. In de laatste ronde ging ook Meeldijk aan de haal en ook hij werd niet achterhaald. Aad van As ten 6e en Perry Balvers (die de gevolgen van een zomergriep nog niet te boven is) I8e deel den ook in de prijzen. In Ouderkerk aan de Amstel weer zo'n zeventig renners aan de start. Na een keihard'gere den wedstrijd waarin alleen de Amsterdammer Van Ketik tot een respectabele voorsprong kon komen, die hij echter in de laatste ronde onder aandrang van Van Asten verloren zag gaan, werden Van Asten 7e en Perry Balvers 12e. Ron Meeldijk had Schermer hoorn op gezocht. Vanuit het vertrek liepen zes renners waaronder Meeldijk weg van het peloton en wisten alle ren ners te dubbelen. In de eind sprint werd Ron Meeldijk vijf de. Vlaardingen Voor het eerst sinds het bestaan van de Viaardingse Hengelaarsbond nodigde de wedstrijdcommis sie hiervan de kampioenen van de bij de bond aangesloten clubs en verenigingen uit voor een onderling concours met als inzet het algemeen kampioen schap van Vlaardingen van het vorige hengelseizoen. De tropi sche hitte was zeker de aanlei ding van een betrekkelijk ge ringe opkomst. Slechts de helft van het aantal kampioenen verscheen langs de boorden van de Trekvliet waar de „visstekken" waren uitgezet. De wegblijvers hadden het overigens goed bekeken, want de hogere temperatuur van het water dreef de vissen naar koe lere waterlagen met ais gevolg geringe vangsten voor de kam pioenvissers. Kampioen is geworden de sport visser G. v.d. Velden van de H.V. De Alver met 105D gram vis. Eenzelfde gewicht aan vis bracht ook H. Eilers van de vereniging L.V. op de weeg schaal. Het aantal gevangen vissen was nu doorslaggevend wat voor hem de tweede ptaats betekende. Verdere klassering: 3. A.J. van Biezen, Chevron, 965 gram vis; 4. H. van Neck, De Vriendschap, 745 gram; 5. W. Struijs, 't Westen, 530 gram; 6. M. de Goede, Windmill, 405 gram; 7. G. van Tienen, De Zwervende Visser, 395 gram; 8. F. Lourijssen, VLDM met 55 gram vis. Een negende deelne mer bleef geheel zonder vis. Rotterdam Met groot machtsvertoon heeft de frêle Teun van Vliet (Barrhopoort), de strijd bij de veertienjarigen in het natio nale wielertoernooi van RRC Feyenooord aan de Waalhaven, gewonnen. Het was al na drie van de twintig te verrijden ronden, dat hij er tussenuit ging. Niemand was bij machte hem te volgen en in een snelle maar gelijkmatige tred verhoogde hij zijn voorsprong en wist het gehele peloton met nog vijf ronden te rijden te dubbelen onder luid applaus van het toch nog talrijke publiek, dat de hitte had getrotseerd en naar de jeugdige wielrenners was gekomen. Dat er onder de jeugd talrijke talenten schuilen, hebben ook deze wedstrijden weer bewezen. Mits goed begeleid kunnen deze renner- tjes ver komen al is het nog te vroeg om er enige zekerheid over te geven. Ook de renners van De Coureur (Vlaardingen), Harga (Schiedam) en RC Schiedam hebben weer goede uitslagen gemaakt. Vooral het goede rijden van Connie Meyer (Harga) bij de twaalfjarigen was een openbaring. Steeds sleurend aan de kop van het peloton, was zij het die met nog vier renners wist weg te komen en zich van een prijs verzekerde. In de sprint was het Eric Meyer (Coureur) die de snelste was met Connie op de vierde plaats. De uitslagen jeugd 14 jaar 25 kilometer: 1. Teun van Vliet (Barrho poort), 2. Jos van de Berg (Barrhopoort), 3. Wim Gelissen (Heer), 4. Leo LTzendoom (Volharding), 5. Rob Bijvank (Zeeuws-Vlaande- ren), 6. Adrie de Maessehalk (Zeeuws-Vlaanderen), 7. Frank Pijc- ken (Zeeuws-Vlaanderen), 8. Rob van de Linden (Hoekserenner), 9. Simon van de Akker (Volharding), 10. Kees Holsteeg (Volhar ding). Jeugd 13 jaar eerste serie, 18 kilometer: 1. Arnold Clays (Zeeuws- Vlaanderen) 2. Aad van Herwijnen (Ahoy), 3. Arnold Hagen (Ahoy), 4. Karei van Goedhem (Zeeuws-Vlaanderen), 5. Mark Heiman (Volharding). Jeugd 13 jaar, tweede serie 18 kilometer: 1. Kees Brons (Volharding), 2. Adrie Gijsbertsen (Odijk), 3. Wim den Hoedt (De Mol), 4. Aldo de Ruig (Hoekserenner), 5. Mary Barendrecht (Barrhopoort). Jeugd 12 jaar eerste serie 12 kilometer: 1. John Schollen (Ahoy), 2. Rob de Bruin (Ahoy), 3. Rob Lupgens (Ahoy), 4. Rob de Rooy (Ahoy), 5. Mare de Dobbelaere (Zeeuws-Vlaanderen). Jeugd 12 jaar, tweede seriel2 serie 12 1. Eric Meyer (Coureur), 2. Gijs Buys (Presto), 3. Rob Hulsman (R.C. Schiedam), 4. Connie Meyer (Harga), 5. John Kleinendorsl (Hoekserenner). Jeugd 11 jaar eerste serie 10 kilometer: 1, John Thomïssen (Heer), 2. Michel Jongejan (Ahoy), 3. Martin Domisse (Heer), 4. Jean-Lue Groosman (Zeeuws-Vlaanderen), 5. Mario Rammelo (Zeeuws- Vlaanderen), „Tl I. Jeugd 11 jaar, tweede serie: 1. Robbie Hagemeyer (Presto), 2. Jolanaa den Hoedt (De Mol), 3. Rob Groenenberg (Barrhopoort), 4. Andre Overdijk (Presto), 5. Wim Verkerk (Odijk). Jeugd 10 jaar eerste serie, 8 kilometer: 1. René Coumans 2. Mart Plokhaar (Volharding), 3. Guido van de Berg (De Mol), 4Adrie Hees been (Presto)5.' Teun Breur (Ahoy). Jeugd 9 jaar eerste serie 6 kilometer: 1. Gerard Gijsbertsen (uoijk;, 2. Arnold Goedthem (Zeeuws-Vlaanderen), 3. Rolf Wittekoek (Cou reur), 4, Mauro Callegari (Harga), 5. Koos Kiviets (Presto), Jeugd 9 jaar, tweede serie, 6 kilometer: 1. André van Gessel (Fres h 2. Jan Mobach (Zeeuws-Vlaanderen), 3. 'Nellie Haane (Heer), Claudio Callegari (Harga), 5. Leo Groenenberg (Hoeksemmier).^ Jeugd 8 jaar, 4 kilometer: 1. Jeffrey de Waard (Feyenoord), 2. Mar Rammeloo (Zeeuws-Vlaanderen), 3. Jacco Gijsbertsen(UaijKk Rien Domisse (Heer), 5. Jaco van de Linden (Ahoy), 10. Luci Pitzalis (Harga).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4