Voortbestaan vóór onafhankelijkheid De Tempel doet iets aan geluid shinder Voorzieningen voor invaliden De boer op in de Hoek m Martin Brozius opent Jeugdland Stand punt STICHTING WELZIJN: LONT ZONDER KRUITVAT if Beestachtig beter Energie expositie Vlaardingen Schade door plakken Van wip gevallen Toren muziek" Snelheid VRIJDAG 2 JULI 1976 Har standpunt over de Stichting Welzijn Vlaardin- gen en haar keuze om tot raad voor overleg en advies te worden (geheel of gedeeltelik onafhankelijk), is voor de stichting van belang. Uw standpunt mag uw eigen standpunt zijn, dat van een groep of dat van een particuliere instelling. De stichting wil graag van uw standpunt op de hoogte zijn. Een telefoontje naar het gebouw van de stichting aan de Oosthaven- kade wordt daar zeer op prijs ge steld. Het nummer is 356344. Kent u niet genoeg op de hoogte met het werk van de stichting of niet in staat zonder nade re informatie tot een standpunt te komen? De stich ting zai u graag van dienst zijn. Oud-voorzitter Wim Kalmijn: ..ik heb geen vertrouwen meer in dit col lege". Vlaardingen Een storm in een glas water. Dat blijkt uiteindelijk toch de beste omschrijving te zijn van de problemen rond de Stichting Welzijn Vlaardin gen. Strikt genomen heeft de stichting het hoofd gebogen voor de gemeente, of liever: voor het college. Andere mogelijkheden waren er eigenlijk ook niet De raad had immers laten weten achter het college te staan. Al werd er dan gedreigd met een kort geding tegen de gemeente, al werd er dan gesproken over het opheffen van de stichting, de beslissing van het stichtingsbestuur was voorspel baar. De stichting gaat door. Hst overleg met de gemeente zal weer op gang komen. Wat was er dan aan de hand en hoe wil de stichting verder? Schiedam Aan de ten toonstelling Beestachtig Goed, die tot 8 augustus in het Stedelijk Museum Schiedam wordt gehou den, is een expositie toe- gevoegd. Gouaches, te- kenïngen en aquarellen van dierenillustrator - Mirko Hanlk zijn er nu - ook te zien. "Hanak werd op 26 mei 1921 gebo ren in Martin (Slowakije). Hij everleed in Praag op 4 novem- 1 ber 1971. Hij kreeg internatio nale bekendheid door zijn iilus- traties by boeken van Karei Novy en Krista Bendova, res pectievelijk .dJsvogels van de blauwe baai" en „Tmky bmky na ty hinky". in het Nederlands vertaald „Alle vogels vliegen". De boekillustraties en de uit beelding van het natuurleven - door Hanak zijn enigszins Ja pans van toon en opzet. Naast deze originele illustraties wordt op de extra tentoonstel ling een vijftigtal boeken met 'dierprenten getoond. Naast Ha nak vindt men illustraties van Trnka, Fulla Capek en Benda. Vlaardingen Van 14 tot en met 26 september zal m de Burger- zaai van het Vlaardingse stad huis een energie-tentoonstelling worden gehouden. De titel van de expositie ts „Energie-Educa tief". Maassluis De schade» ontstaan door het plakken van aanplak biljetten enige weken geleden voor het optreden van het duo Kikkert en Elly Zijderveld; is vastgesteld op 1267 gulden. De twee daders zijn hiervoor aan sprakelijk gesteld. De biljetten uaren op ongeveer 120 licht masten en een aantal verdeel kasten geplakt Vlaardingen Met een gebroken rugwervel is de veertienjarige Wïlke Siegfried dinsdag naar het Holyzjekenhuis gebracht. ïn het sportpark De'Vijf Sluizen is zij van een wip gevallón, waar ze met een vriendinnetje ip speelde. v Maassluis De ge meenteraad zal in zijn vergadering van 6 juli een aantal besluiten ne men waar de Maassluise invaliden wel bij varen. Zo zal ïn de Ölympia- hal, de Maassluise sporthal, een invaliden toilet worden aange bracht Tevens zal het voorportaal van het po litiebureau aan de West- landseweg worden ver anderd. Hierdoor wordt het politiebureau ook toegankelijk voor inva liden met hun wagens. Het invalidentoilet in de Olym- piahal is daar echt nodig. Re gelmatig maken invaliden ge bruik van de sporthaL Zij spe len daar ook wedstrijden, georganiseerd door de Rotter damse Invaliden Sportvereni ging, of wonen wedstrijden bij. De kosten van het aanleg gen van zo'n speciaal toilet worden geraamd op 13,750 gulden. Behalve het toegankelijker maken van het politiebureau zal dit ook extra veiligheids voorzieningen'krijgen. Bij het bureau, bij de garage met na me, zal ook meer parkeergele genheid worden geschapen. Het gaat om ongeveer vijftien parkeerplaatsen. Voor de werkzaamheden aan, in en om het politiebureau moet de raad 106.000 gulden beschikbaar stellen. De Maassluise raad vergadert op dinsdagavond 6 juli. .""»e Stichting Welzijn Vlaardingen -ordt na langdurige voorstu die.- in 1972 daadwerkelijk op geruit In het bestuur nemen naast een aantal raadsleden ook ongebonden burgers en vertegenwoordigers van andere lichamen zitting. De stichting moet in de toekomst een onaf hankelijke raad van overleg en advies worden, een zogeheten ROA. Daarover laat noch het college, noch het gemeentebe stuur, de gemeenteraad, enig misverstand bestaan. Over die onafhankelijkheid ontstaat eind vorig jaar, begin dit jaar ruzie met de gemeente. De werkzaamheden van de stich ting worden vemcht door me dewerkers. Deze medewerkers dragen de titel consulent. In dat team van medewerkers ontstaat de behoefte aan een collega die consulent stadsvernieuwing moet worden.Er is natuurlijk ook werk voor die functionaris. Uit de sollicitanten kiest bet bestuur de niet geheel onbeken de Vlaardinger Peter Roovers. Ook niet geheel onbekend, ei genlijk heel bekend, is Roovers bij het college van burgemees ter en wethouders. De door de stichting benoemde medewer kers moeten ook door het colle ge worden geaccepteerd- Hun aanstelling moet worden goed gekeurd. Het college is van me ning dat er wel een consulent stadsvernieuwing moet komen, maar vind roovers met de goe de kandidaat Kij wordt afge wezen. Een conflict is geboren. Geruchten Het stichtingsbestuur is op zijn teentjes getrapt Men, lees het college, heeft rich gemengd in het personeelsbeleid van de stichting, eerst tracht de stich ting. samen met Roovers, de argumenten van het college voor "de afwijzing te weerleg gen. Volgens de stichting is dat gebeurd, volgens het college en het overgrote deel van de raad met. Het conflict spitst rich dan toe op de stok waarmee het college de hond, de stichting, kon slaan: het gewraakte en op meerdere manteren te „vertalen" artikel 11 van de statuten van de stich- Door Onno Schoonheyt ting. Op aandrang van raadslid en bestuurslid .van de stichting Henk Schippers komt de uitleg van het artikel door het college ter bespreking in de raad. Wim Kalmijn, voorzitter van het be stuur van de stichting, wil van het spreekhalfuur gebruik ma ken om het standpunt van de stichting uiteen te zetten. Hij knjgt 12 112 minuut van bur gervader Wim Kieboom. Het maakt allemaal niets uit De raad keurt het college-stand punt goed. Inmiddels deden de wildste ge ruchten de ronde. Burgemees ter Kieboom, een ras-echte so cialist, zou gezegd hebben dat een onafhankelijk lichaam, zoals de stichting Welzijn, strij dig zou zijn met de socialisti sche gedachte. Een ander ge rucht wilde, dat het de bedoe ling van het college was om de stichting op te laten gaan in een gemeentedienst Geruchten overigens, die allemaal van ge- maentewege ontkend zijn. De sfeer tussen gemeente en stichting was intussen wel aar dig verslechterd. Twee mede werkers van de stichting namen ontslag. Zij geloofden niet meer in een vruchtbare samenwerk ing met de gemeente. Het stich tingsbestuur onderzocht de mo gelijkheden van een kort ge ding om de onafhankelijkheid op die wijze te verkrijgen. Het bestuur kwam talloze malen in vergadering bijeen om tot een beslissing over de toekomst van de stichting te komen. Een be- shssing kwam er. De stichting gaat door. Het bestuur was op voorzitter Kalmijn na eenstem mig. Kalmijn trad af en werd voorlopig opgevolgd door vice- voorzitter O, van Asten. Hoe gaat het nu verder? We laten de stichting zelf aan het woord: „Het uitgangspunt voor de toe komst blijft: de Stichting Wel zijn Vlaardingen als een zo onafhankelijk mogelijke raad voor overleg en advies. Onder „zo onafhankelijk mogelijk" moet dan worden verstaan: onafhankelijk van overheid, particulier initiatief en bevol king". Op de vraag waarom de „echte" onafhankelijkheid is opgegeven, komt de stichting met het volgende antwoord: „Je bent als gesubsidieerd lichaam toch nooit helemaal onafhanke lijk". De twee open plaatsen in het consulenten team gaat de stich ting opvullen. Er zullen dus 1 toch een consulent stadsver nieuwing en weer een opbouw- consulent komen. Toch, omdat de stichting gesteld had kandi daten voor consulentenfuncties niet aan de „willekeur" van het college bloot te willen stellen. Overigens hoopte Van Asten het personeelsbeleid onder een ander college wel zo te gaan voeren zoals de stichting dat wiL Het vervullen van de twee open plaatsan in het medewerker steam zal niet zo maar geschie den. Eerst moet aan een aantal <nog onbekende) voorwaarden worden voldaan. De stichting wil zelfs zulke afspraken ma ken dat voorvallen, zoals hier voor beschreven, niet meer kunnen voorkomen. In augus tus wil de stichting hierover met het college gaan praten. Reden voor dit aUes? De stich ting: „De stichting is tot deze opstelling gekomen onder ande re op grond van de overweging, dat anders het voortbestaan van de stichting in het geding zou komen. Bestuur en team hebben gemeende dit voortbe staan veilig te moeten stellen. Met name ten behoeve van (groepen uit) de bevolking en particuliere instellingen". Er zyn nog meer plannen. De stichting zal in de toekomst meer „naar buiten treden". De bedoeling hiervan is „buiten" duidelijker te maken wat de stichting eigenlijk is en hoe rij werkt en wat zij doet en wat opdrachtgevers en klanten van haar kunnen verwachten. Twee uit bestuursleden bestaande commissies gaan onderzoeken hoe de stichting in de toekomst „zo goed mogelijk zal kunnen werken". Bestuur en team gaan zich, waarschijnlijk met her nieuwd enthousiasme, op de verbetering van de organisatie binnen de stichting werpen. Doel hiervan: .Hen zo groot mogelijke doelmatigheid van het werk". Het is moeilijk te voorspellen wat de toekomst voor de stichting zal brengen. Misschien ontstaan er nieuwe moeilijkheden met de gemeente. Misschien komen de moeilijkheden met het installer en van het nieuwe bestuur van de stichting dit najaar. Mis schien, en wie hoopt dat niet, komen er geen moeilijkheden meer en wordt de Stichting Welzijn Vlaardingen een „zo onafhankelijk mogelijke" raad van overleg en advies. Martin Brozius opent maan dag 19 juli in de sporthal Mar griet het kinderfeshjn Jeugd land '76 m Schiedam. De bekende komiek van de televi sieprogramma's „ren je rot" en „de weg naar Hameien" doet dit 's morgens om half tien Jeugdland is dan fot en met 30 juh geopend vopr alie kinderen van 4 tot 12 jaar. Het entreegeld voor de sporthal aan de Nieuwe Damlaan is drie gulden per dag. Een knipkaart voor een week kost 12,50. Kaarten njn te koop bij de VVV in het Proveniershuis en bij de kassa van de hal. Hoek van Holland De jaarlijkse braderie in Hoek van Holland heeft dit jaar het motto mee gekregen van: „In de Hoek de boer op". De braderie die door de Hoekse WV, in samen werking met dc deelne mende winkeliers en verenigingen, wordt ge houden op vrijdag 9 en zaterdag 1# juti. Om het geheel goed te doen sla gen zal de belangrijkste Mind Filter is laatste groep Schiedam Een ongeschreven programpunt van Eduard Richard Scheffers, die in 1974 voor DS'70 vergeefs meestreed voor een zetel in de Schiedamse gemeenteraad, lost zichzelf op. Lawaai, of liever geluidshinder, wordt voor bewoners van de Singel en Overschiesestraat minder. Zondag wordt in jon- gerensociëteit De Tempel, die in de buurt ligt, begonnen met een lichte verbouwing. De Inrichting wordt zo veranderd, dat een stak geluidsoverlast naar de buren wegvalt. Eric Scheffers woonde aan de Singel. De gezichlsverandering van De Tempel, een werkeenheid van de (Katholieke) stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid (KS- CA), is het gevolg van informa tieavonden, waarop medewer kers en bezoekers gezamenlijk vergaderden over de opzet. Ge probeerd zal worden de kilte van de grote zaal te verhelpen door het vertrek gezelliger aan te kleden, terwijl de kleine zaal (die aansluit op de tuintjes tus sen Singel en Overschiese straat) wordt ingericht als een plek, waar de bezoekers rusti ger kunnen zitten, elkaar mak kelijk kunnen verstaan, thee kunnen drinken of een spelletje kunnen doen. De verbouwing zal twee maanden in beslag nemen, maar dat hangt ook samen met de vakan tieperiode. Zaterdagavond sluit De Tempel rijn deuren. Op die avond treedt dan als afsluiting van het seizoen de jazz-rockfor- tnatie Mind Pilder op. Toegang sprijs daarvoor is een rijksdaal der. Rond half negen begint het concert Mind Filter werd eind vorig jaar opgericht door slagwerker Leo de Ruiter en bassiste Hermy winkelstraat, de Prins Hendrikstraat, op beide dagen worden afgeslo ten voor het verkeer. Nu is een goede slogan natuurlijk erg belangrijk, maar moet wel worden waargemaakt. De Hoekse VW heeft dan ook in tensief gezocht naar allerlei at tracties in de -sfeer van een boerenbruiloft. Het eten en drinken was geen probleem. De winkeliers en verenigingen heb ben voldoende fantasie om op het motto in te haken. Om het allemaal echt te doen lijken rekent de organisatie een „boerenbruidspaar" op de bra derie te kunnen presenteren. Met een Landauer en een Jan Plezier zullen tijdens beide da gen korte rondritten gemaakt worden. Ook zal het echte oude boerenambacht weer herleven. De braderie wordt vrijdag om 15 uur geopend en duurt tot 22 uur. Op zaterdag kan van 10 tot 18 uur een bezoek aan de bra derie worden gebracht 95 Mind Filter sluit het Tempelseizosn af. Maassluis In de serie „Toren muziek" geeft de Maassluise stads bei aard i«r Gerard de Waardt op 7 juli van 20 tot 11 uur zijn vijfde concert op het canillon van de Grote Kerk te Maassluis. Hij zal een programma verzorgen met een wat meer „populair" karakter, gewijd aan composi ties van W. A Mozart Het zijn alleen arrangementen, d.w.z. bewerkingen voor beiaard. De geniale componist Mozart heeft helaas nooit voor carillon ge schreven. Vermoedelijk heeft hij nooit een beiaard horen be spelen. Alle bewerkingen voor carillon zijn van Leen 't Hart Het programma vermeldt onder andere variaties over Willem van Nassau, bekende gedeelten uit opera's en tot besluit een pikant Alia Turca met een Oos ters koloriet met Ben Webster, Rob van den Broeck, Wim Essed en Erik Ine ke en de Chris Hinze Combina tion. Vonk. De Ruiter had daarvoor gespeeld met de Amerikaanse saxofonist Don Byas, de Duitse groep Third Eye, The Henny Vonk Quartet, de Ruud Kuyper Formation en Herman Schoon- De andere leden van Mind Filter derwalt, Jan Huydts en -Koos rijn Rob van den Broeck, Mi- Serierse. Henny Vonk werkte chael Samson en - sinds maart - Dick Vennik, die in het Euro pees Jazzorkest speelde en ook met Rein de Graaf. Van den Broeck musiceerde met Chris Hinze, Gary Bartz, Philippe Ca therine, John Lee en Gerry Brown. Verder met Erik Ineke en Roger Cook in Venniks groep Free Fair en met Charlie Mariano (ex-Supersister), bij wie Samson debuteerde. Van den Broeck sabelt elektrisch piano en synthesiser, Samson speelt elektrisch gitaar en Ven- rik tenorsax en fluit Schiedam Snelheidscontroles van de politie op de Vlaardin- gerdijk en de Churchillweg hebben in totaal zestien proces sen-verbaal opgeleverd. De hoogst geconstateerde snelhe den waren 83 en 78 kilomet' per uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4