Stranden lopen geen gevaar Baas valt 15 meter afmeerplaatsen plezierboten Ik neemde proef Nieuwe tijdelijke Op straat overleden Veel foutparkeerders bij strand GEMEENTE VERGAT GED. BAANSLOOT Dief bleek heer Op Noordzee verplaatst veel zand De beuk er in Pover resultaat f Anjeractie Lijn 52 blijft Bekeuringen Reconstructie plein Gorzen Balk-actie succesvol excursie voor Schiedam- Noord te hard reden, vier banden, twee zon- entekenbewijs, vier vervoer» en geen Jen door 5|%* rt Hoek van Holland De HoLlandse kust ondervindt geen nadeel van de havendammen van Hoek van Holland. Aldus een van de conclusies van een studie van Rijkswaterstaat die dezer dagen is gepubliceerd. Aanvankelijk werd verondersteld dat de uitgebouw de havendammen voor Hoek van Holland een tekort aan zand op de kusten van Zuid- en Noord-Holland zouden doen opleveren. De waterstaat-experts meen den toen namelijk dat de zee jaarlijks een grote stroom zand uit het Delta gebied naar het noorden op drijft. Uit de nu gepubli ceerde studie blijkt dat deze landstroom" in het geheel niet plaatsvindt Schiedam De 62-jarige H. J. Elshof is zaterdagmorgen bij zeven uur op de Horvathweg onwel geworden en overleden. De heer Elshof was op weg naar het station. Hij werd met spoed naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Daar kon slechts de dood worden geconstateerd. De heer Elshof is waarschijnlijk door een hartaanval getroffen. r Gaardingen De Anjeractie1 heeft in Vlaardingen dit jaar j 1.049.- opgebracht. Jaarlijks; wordt deze actie gehouden om streeks de verjaardag van i Z.K.H. Prins Bemhard. I Tot vóór lt)T4 werd er gecollec teerd op straat Het werd echter steeds moeilijker om enthou siaste mensen in Gaardingen te vinden die zich wilden inzetten voor de straatcollecte. Er werd daarom naar een andere ma nier van collecteren gezocht. De verenigingen en organisaties die bij het Anjerfonds om fi nanciële steun kunnen aanklop pen, werden gevraagd één gul den per lid bij te dragen. Het resultaat van de actie mag, *eker in vergelijking met de Maasslnise actie, oen beetje te-' leursteUend genoemd worden. In Maassluis haalden 85 collec tanten een bedrag op van J 2.623.58 Gaardingen De busroute van lijn 52 van de RETT blijft ge handhaafd. Dit is het uitgangs punt bij het ontwikkelen van verkeersplannen voor de Bur gemeester Ver kadesingel omgeving. Dit standpunt zal binnen afzienbare tijd aan de gemeenteraad en aan bij de zaak betrokken bewoners wor den medegedeeld. Een andere door Vlaardingen rij derde bus moet meer haltes aan gaan doen. Het betreft de RET buslijn 59. Op de Parallel weg, onmiddellijk ten oosten van de Van Boothovonsmgel/- Wagnerstraat, zullen de nieuwe haltes komen. Maassluis De Maassluise tie heeft, gezien het maakte verkeersovertredingen, een rustige maand achter •""S Do politie bekeurde m 38 foutparkeerders, 57 automo bilisten die te hard reden, met gladde der rij- of overtredingen van de wet; zeven bromfietsers vanwe ge gebreken aan hun middel, zeven droegen helm; vier mensen reden rood licht. Tevens werden vier vpn acht uren opgelegd alcoholgebruik. Wel is vast komen te staan dat de Noordzee vele kubieke me ters zand naar de Deltakust verplaatst Voor het Haringvliet èn het Brouwershavens? Gat bij de eilanden Voome, Goeree en Schouwer* worden per jaar ongeveer negen miljoen kubie ke meter zand aangevoerd. Een en ander is geconstateerd na meer dan 20 jaar metingen te hebben genomen. De achteruitgang van enkele strandgedeeiten op deze eilan den is kleiner dan men had verwacht Voor het gehele Del tagebied is deze achteruitgang ongeveer twee miljoen kubieke meter per jaar Onk h«vft men misgcrekeinl t«-n .w.r./.-en van de achteruitgang van bepaalde stranden als gevolg van de af- sluitingswerken van het Delta plan. Er zijn in ieder geval na 20 jaar onderzoek geen aanwij zingen dat deze achteruitgang toeneemt. EVENWICHT Hoewel de grote delen van de kust in het Deltagebied in even wicht zijn of zelfs aangroeien, zijn er ook gedeelten die al sinds de vorige eeeuw een gelei delijke achteruitgang vertonen. Vooral de meest zeewaarts geie- De Noordzee verplaatst veel zand richting Delta- kust. is in evenwicht of vertoont een geringe aanwas. gen koppen van de eilanden. Eind 1973, begin 1974 werd de Het tempo, waarmee deze ach teruitgang van het strand zich voltrekt, is het grootst aan de groene punt van Voome, name lijk tien tot vijftien meter per jaar aan weerzijden van de groene punt neemt de achter uitgang snel af. Op het eiland Goeree ligt een erosiegebied in de omgeving van de vuurtoren aan de kop var. Goeree. Sinds het einde van de vorige eeuw valt hier jaarlijks ongeveer zeven meter kustverlies waar te nemen. Het grootste deel van de kust van Goeree vanaf de Haringvliet- sluizen tot aan de vuurtoren en het gebied bij de Brouwersdam steeds achteruitgaande kust bij de kust van Goeree voor dei derde maal opgespoten met zand, de zogenoemde kustsup-; pletie. Deze „aanvullingen" moeten vaak om de enkele ja ren worden herhaald. De noordkant van het eiland Schouwen is evenals de noord kant van Goeree ongeveer in evenwicht. Maar aan de west-: Vooral aan deNieuwlandsedijk is 's-Gravenzande De 's-Graven- zandse rijkspolitie heeft de af gelopen dagen handen vol werk gehad aan mensen die bij het strand hun auto fout par keerden. kant van het eiland gaat de kust ongeveer vijf meter per jaar achteruit. Hel duingebied is hier echter zo breed dat het nog niet nodig is geweest om speciale voorzienigen te treffen. De kustaehteruitgang op Wal- cheren is betrekkelijk gering. het parkeerprobleem zeer ern stig. „De mensen zetten hun auto kris-kras in de berm en het liefst zouden ze hun wagen tot aan de vierlijn rijden", al dus een woordvoerder van de politie. De rijkspolitie probeert de auto mobilisten zoveel mogetijk op de parkeermoeiiijkheden te wij zen. Wanneer de parkeerplaat sen vol zijn wordt dit met bor den aangegeven, ondermeer reeds op de Maasdijk. Deson danks en ondanks waarschu wingen van de dienstdoende wachtmeesters, dat bij foutpar- keren een bon wordt gegeven, parkeren de bezoekers toch verkeerd. „Het lijkt wel of de mensen bij een bezoek aan het strand de vijftien gulden ge woon incalculeren", is het com mentaar van de politie. Schiedam Het Rozenburger plein in de Gorzen zal direct de bouwvakantie, eind juli, worden gereconstrueerd. In de nieuwe bouwplannen van de dienst gemeentewerken, die vorige week zijn gereedgeko men, zijn de oorspronkelijk ge projecteerde zandbak en een speelhoek voor de woningen langs het plein weggelaten. Dit gebeurde op nadrukkelijk ver zoek van de omwonenden in die wijk. In tien weken tijd zal het plein nu worden -verfraaid met on dermeer een klinkerheuvel, te- kenbol, duikelrek, hobbeleen den, banken en houten vlon ders. Ook de groenvoorzienin gen zullen worden uitgebreid. Verwarring bij de Gedempte Baansloot, nu gemeentewerken met palen voor verkeer van twee kanten de weg heeft versperd. Schiedam Operatie Balk in de Gedempte Baansloot is geslaagd. De actie van bewoners om in het wegdek daar twee binten aan te brengen, als drempels voor het verkeer, heeft de gemeente wakker geschud. Op het Stadskantoor kwam men tot het besef, dat eigenlijk al maanden geleden verkeersmaatregelen in die straat moesten worden getroffen. Dat was nog steeds niet gebeurd en daarom grepen de bewoners zelf in. Vrijdagochtend heeft evenwel de dienst gemeentewerken zes palen als wegversperring aangebracht. Slechts via het Oude Kerkhof/St. Janshof kunnen automobilisten nu nog de Gedempte Baansloot bereiken. In de nu verkeersluwe straat zijn de twee balken op de grond overbodig geworden en inmiddels verwijderd. Naar aanleiding van een brief van bewoner M. G. L. Dingenouts nam het college van B en W in april al het besluit om de verkeerssituatie in de Gedempte Baansloot te veranderen. Maatre gelen zouden worden genomen tegen automobilisten, die de straat als racebaan gebruikten terwijl er geen trottoirs zijn. Het collegebe- sluit raakte echter in de vergetelheid. De nieuwe verkeerssituatie zorgde vrijdag voor grote verwarring. Marktkooplui en -bezoekers, die de Baansloot altijd als sluipweg gebruikten, zagen hun route versperd en moesten keren. De twee alternatieve wegen naar het stadshart lopen via de Nieuwstraat/- Korte Achterweg (Laan) en het Broersveld. Die laatste route kan op vrijdag niet worden gebruikt, want daar staat het dan vol met 'marktkramen. Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders hebben ingevolge de Haven verordening Vlaardingen een aantal plaatsen aangewezen waar pleziervaartuigen voor korte tijd kunnen afmeren. Deze plaatsen zijn: De westelijke oever (Broekka de) van de Vlaardingse Vaart Vlaardingen Je neemt als dief natuurlijk niet ai- les mee. Heb je dan toch iets meegenomen waar je eigenlijk niets aan hebt, dan breng je het gewoon terug. Op die manier moet de dief gedacht hebben die vorige week uit een colbertjasje dat op een auto lag. allerlei zaken ontvreemdde. De auto stond geparkeerd in de Van Baerlestraai. De eigenaar van het jasje had dat even, midden in rte nacht, op de auto ge legd. De dief nam onder andere een paspoort, een vliegbrevet en girobetaal kaarten mee. Wie schetst de verbazing van de bestolene toen hij de volgende ochtend pas poort en vliegbrevet in zijn brievenbus vond. De dief had zijn misdadige aard toch niet helemaal verloochend. Hij had een bedrag van zevenhon derd gulden, dat in het brevet zat, wel gehouden. van rijksweg 20 over een lengte van 70 meter naar het noorden. Hier kan men maximaal 3 keer 24 uur afmeren. De loswal aan de Vaartweg nabij het marktterrein aan de Broek weg over een lengte van ongeveer 32 meter. Ook hier is de maximale ligtijd drie keer 24 uur. De oostelijke oever :Trekkade) van de Vlaardingse Vaart nabij het wateraftappunt over een lengte van ongeveer 25 meter. Hier mag men maximaal afme ren tussen zonsopkomst en zonsondergang. De drie nieuwe tijdelijke ligplaat sen zijn aangegeven met bor den. Lichtmast geramd Schiedam De 2l-jarige Schie dammer N. G. C. v. S. heeft zaterdagavond tegen elf uur met zijn auto een lichtmast aan de Parkweg geramd. De jeugdi ge brokkenmaker werd mee naar het politiebureau geno men. De hem daar afgenomen blaasproeven bleken allebei po sitief. Van S. is de bloedproef afgenomen. Tegen hem zal pro ces-verbaal worden opgemaakt. Schiedam Leden van de raads commissie voor ruimtelijke or dening (RO) en ambtenaren van de hoofdafdeling stadsont wikkeling gaan in de maanden juli en augustus weer op excur sie. In verschillende steden van het land gaat men nieuw bouwprojecten bekijken. De excursies staan in relatie tot de bouwplannen in Schiedazn- Noord. Welke steden worden bezocht, wordt pas woensdagmiddag be kend, als de raadsleden en ambtenaren in hot Stadskan toor informeel bijeenkomen. Volgens ir. G. Schaap, chef van dc* betrokken hoofdafdeling, hangt van de commissieleden af waarnaar de tocht zal zijn. Zij maakten al eerder een toch tje naar Emmen om daar het één en ander aan stedebouw- kundige projecten te bestude- Dit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, de Haagsche Courant of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad O Haagsche Courant Het Binnenhof Naam Adres. Woonpl.- Tel.- De/c bon in open envelop, zonde/ postzegel sturen naar. Antwoordnummer 232, Den Haag, Antwoordnummer 834. Rotterdam. Maandag 5 jnii 1976_ SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25608.4 PAGINA.S Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensi i44!44 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Aan zijn val van vijftien meter hoog heeft project- baas J. Vet <58) uit Maassluis alleen en kele botbreuken en kneuzingen overge houden. Hij is opgeno men in het Gemeente ziekenhuis, nadat hij donderdagavond op de scheepswerf Wil ton-Fijenoord tijdens werkzaamheden aan de buitenkant van een schip was gevallen. In dok acht had men daar met zogenaamde springers een 130.000 ton zwaar schip op zijn plaats getrokken. Nadat het dok was drooggelegd» werd aan de buitenkant van het schip een werkbak met enkele werkne mers neergelaten. De bak kwam echter in aanraking met een springer, waarop een kabel moest worden verwijderd. Toen de kabel losschoot, werd de heer Vet door de kracht ervan over de reling geslagen. Enkele uren eerder was bij Wilton de brand weer nog actief ge weest. Door kortslui ting was een opslag loods van de werf in brand gevlogen. De loods brandde geheet uit, een andere loods met kantoor, eigen dom van een classifi- ceerdersbedrijf uit Maassluis, werd voor een deel beschadigd. De sloper is weer bezig in Vlaardingen. Ditmaal gaan de Lamoenhalien aan de Vettenoordsekade in de Vette- noordsepolder tegen de grond. Op het stuk kaalslag dat na de sloop overblijft zal iets voor de wijk komen. Dat werd ai eind 1973 door de raad vastgesteld. In de hallen was vroeger de houthandel Lamoen gevestigd. De hallen, die als opslagplaats dienden en waar het hout ook verwerkt werd, zijn ai medio 1974 door de gemeente aangekocht. Zoals wel meer gebeurt met leegstaande gebouwen, begon de jeugd al lang geleden met de sloop van de hallen. Deze waren dan ook al spoedig niet meer voor iets anders geschikt dan voor de sloop. Het is de bedoeling dat in overleg met de wijkvereniging nu een wrjkvoorziening uit de pen komt. Wat er voor de bouwvallige hallen in de plaats komt is nog niet bekend. De slopers, die vorige week aan het werk gingen, zullen hun taak over ongeveer vier weken voltooid hebben.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1