BMW stelt weer eisen m Tevreden met plan van Delfland Sieraad MI binnenstad li li li Buren ontruimen volgestouwd litiis ip W&mm 1 mi t«if& V olkshui svesting geeft antwoord op ultimatum uit Zuid t mI mm fi Pji® m+ÉMm H9 ft.Excentrieke bewoonster lag twee dagen dood in woonkamer Vereniging tegen Milieubederf Waterweggebied Verbetering communicatie noodzakelijk SSSsaas, Veerstraatbrug bijna klaar BADHUIS SLUIT Topdrukte in „dol-fijn" Brandstichter betrapt Jonge profs A'1 Si ijljf If J SCHIEDAMSCH Dinsdag 6 juli 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25609-4 pagina's Broersvest 3 - lelefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De Bond van Huurders en Wo ningzoekenden heeft per open brief weer een eis aan de gemeente doen toekomen. Het'éénrich tingsverkeer in de Pot- gieterstraat moet wor den omgekeerd. Dan zou de Groen van Prinste- rerstraat open voor het verkeer moeten worden gesteld en de Van de Driftstraat zou voor het verkeer moeten worden afgesloten. Behalve deze verkeerstechnische eisen wil de BHW verandering van speeltuig voor de jeugd op het Van Schravendijkplein. De kinderen zouden moeten wor den beveiligd door een mooi hek of een heg rond het plein. „De kinderen", zo stelt de BHW, „kunnen dan rustig spe len". De aarde om de bomen is even eens een doom in het BHW- oog. Die aarde moet weg, 20 staat er in de brief, want die wordt alleen als hondentoilet gebruikt. Volgens de BHW vormt de aarde rond de bomen op die manier een gevaar voor de gezondheid van de kinderen. Tegels'met gaten rond de bo men zouden volgens de BHW een oplossing bieden. Inwilligen van de verkeerstech nische eisen heeft volgens de BHW vele voordelen. Hit de Groen van Prinstererstraat zou namelijk veel minder verkeer komen dan uit de Van de Drift straat. Dat is immers geen doorgaand verkeer, rijdt dus minder hard en is dus veiliger voor de jeugd. De eisen van de BHW worden ondersteund door zo'n 75 gezinnen. Volgens de BHW zijn dat er niet veel van wege de vakanties. yrMmmmsxmi ffi&SaSSss&SSsss? 8S85$f83S32I&£ .l -V' f i v~' - -• -- ■r'/Jl ;r J De slaapkamer: volgestouwd met de meest onmogelijke rommel. Vandaag zijn twee buurman nen van de overle den vrouw begonnen met het leegruimen van deze kamer. Schiedam Vreselijk Wat een puinhoop Hoe is het mogelijk dat ie mand uaar in heeft kun nen wonen Onbegrijpe lijk Tot de nok toe vol gestouwd met spullen die te vies Zijn om aan te pakken" Dat is de mening van een ambte naar van de sociale dienst over het pand Vlaardingerdijk waar vorige week de bewoonster dood werd aangetroffen De oud-lerares Engelse taal. ver- moedelijk overleden aan een hartaanval, had daar zeker twee dagen gelegen voor zij werd gevonden- De vrouw die in de buurt als excentrieke weduwe werd beti teld is afgelopen vrijdag op ge- meentekosten op de algemene begraafplaats ter aarde besteld. Gisteren zijn twee buren begon nen met het leegruimen van de woning. Dit met toestemming van de gemeente die het huis heeft ontsmet Zodra de etage- m f'j Op dit terrein aan de Maassluissedijk wil het Hoogheemraadschap Delf land een grote waterzuiver ingsinstallatie neerzetten. woning op de hoek van de Jo zef Israèlsstraat in West is ont ruimd zal de ontsmeltmgsdienst nog een keer komen. Voorlopig wordt er echter nog druk gewerkt aan het leegrui men van het huis dat barstens vol staat met allerlei oude spul len, van een stel kapotte ma trassen tot versleten hoeden en oude blikjes toe. Men verwacht met deze rotzooi zeker drie vrachtwagens te kunnen vullen. Door verkoop van de spullen die nog enige waarde hebben hoopt de gemeente de begrafe niskosten en de kosten voor het leeghalen van het huis terug te krijgen. „Een smerige troep", aldus de benedenbuurman die bij het ruimen helpt, „je kan het zo gek met opnoemen of het is er wel. Zo ligt er bij voorbeeld voor wel drie jaar kolen. De kamers zijn niet normaal te doorlopen. Volgens de glazen wasser is er zeker in twintig jaar niets aan de ramen ge daan. De vrouw leefde ai jaren van de A.O.W. en bemoeide zich nooit met iemand. Er kwam ook zowat niemand, ook geen familie. Ik merkte dan ook niet dat er iets aan de hand was. Alleen dat de krant twee dagen lang m de gang bleef liggen". Volgens de politie die door één van de weinige kennissen werd gewaarschuwd is de bejaarde vrouw door een natuurlijke oorzaak overleden. Het is nog met bekend hoelang zij precies in de woonkamer heeft gelegen. „Vorige week zondagmorgen is zij voor het laatst op straat gezien en naar de kleding te oordelen die zij aanhad toen wij haar vonden is de vrouw nog dezelfde avond overleden'" Vlaardingen De Vereni ging tegen Milieubederf in en om het Nieuwe- Waterweggebied is ge lukkig met het ontwerp- bestrijdingsplan veron treiniging oppervlakte wateren 1916 1989 van het Hoogheemraadschap Delfland. De vereniging heeft wel op bepaalde details van het ontwerp- bestrijdingsplan kritiek. Deze kritiek, die toch nog enkeie pagina's be- slaat, is aan het Hoog heemraadschap toege zonden. De vereniging hoopt dat Delfland met haar commentaar reke ning zal houden. De vereniging pleit vooral voor een grotere activiteit van de Vlaardingse waterzuiveringsin stallatie die nog door het Hoog heemraadschap moet worden gebouwd. Het is de vereniging niet duidelijk of in de zuiver ingsinstallatie ook fosfaat uit het water verwijderd zal wor den. Dat zou de vereniging wel toejuichen en het zou volgens haar een reden zijn om er dan ook het water van De Lier en Maasland te zuiveren. Het af valwater van Rotterdam-west zou volgens-de vereniging ook in de Vlaardingse zuiveringsin stallatie moeten worden behan deld. Delfland heeft voor zui vering door Schieland gekozen. De vereniging tegen Milieubederf is het met het Hoogheemraad schap eens dat vuilstortterrei- nen moeten worden omgeven door een zogeheten ringsloot Wel is zij van mening dat er .ook ringsloten meteten worden aangelegd rond de oude, niet meer gebruikte, vuilstortplaat sen. De vereniging doelt dan met name op de oude vuilstort plaats in de Broekpolder, Zwart lekwater van die vuil stortplaats stroomt weg via een sloot Vandaar stroomt dat lek water naar een andere sloot die verversingswater voor de sin gels in de Westwïjk dient aan tevoeren. „De singels", zo stelt de vereniging, „zjn dan ook ernstig vervuild". De vereniging is van mening dat „de bestrij ding van al dit soort misstan den een onderdeel van het plan van het Hoogheemaadschap dienen te zijn". aldus een woordvoerder van de I Volkstuincomplexen zijn volgens politie. PSP schrijft over isolatie in Woudhoek: Schiedam De PSP heeft de isolatie van woningen in wijk Woudhoek aan gegrepen om B en W te herinneren aan het rapport communicatieverbe tering. In dit voorstel heeft de PSP in de vierde week van april mogelijk heden aangegeven om de samen spraak tussen gemeente en bevolking te verbeteren. Bewonerscommissie in september ter discussie Schiedam De bewonerscommissie van huizenblok L aan de Lekstraat heeft antwoord gekregen op het ultimatum dat eind vorige maand aan de woningbouwvereniging Volkshuisvesting is gesteld, Directeur G. Prins stelt in dit onlangs verzonden ant- j woord voor om de samenstelling van de bewonerscommissie ter 1 discussie te stellen op de eerstvolgende algemene bewonersverga- dering. Deze is voorlopig vastgesteld op dinsdag 21 september. ten aantal bewoners van de hui zen die binnenkort worden ge renoveerd zal dan nogmaals protesteren tegen het feit dat in de commissie nog steeds enkele bewoners zitting hebben die al enige tijd geleden naar een an dere wijk zijn verhuisd. Deze leden zouden volgens de verbol gen Gorzenaren geen recht van spreken meer hebben. hrecteur G. Prins van de Stich ting Samenwerkende Schie- °?"lse Wonrngbouwcoöperaties (SSSW) zegt daarop: „Ik vind het best als er een paar bewo ners uit de commissie moeten. Dat 2al ik niet tegenhouden. Het gaat mij niet zozeer om de samenstelling van de commis sie, maar eigenlijk meer om het resultaat: de proefwoningen. Deze zullen voor alle bewoners te beoordelen zijn van 7 tot 11 september. Daar wordt men nog voor uitgenodigd. Op de algemene vergadering kunnen we dan gelijk de gespuide aan- en opmerkingen bespreken." PSP-penningmeester J. C. J. van der Horst, woonachtig aan de Bouwmeesterweg in de Woud- i hoek waar ook zal worden'gei- soleerd, nam het initiatief tot het schrijven van een bnef aan 1 het college van B en W. Ook j zijn partijgenoot Koos den Har- togh, wonend aan het Van Rijk pad, heeft zich als lid van de huurdersbelangenvereniging Woudhoek-Zuidoost gebogen over de vraag, wie de kosten van isolatie zal gaan betalen: de gemeente of de bewoners. De bewoners vrezen, dat zij een deel van de verbetering van hun 's winters „gas vretende" woningen zelf moeten gaan be talen. Communicatie-wethouder Hans van der Wilk ontving eind april het PSP-rapport over de ver houding tussen burgerij en Stadskantoor. Het deed hem ge noegen, dat derden 2ich met dit probleem bemoeiden. Tot nu toe hebben noch hij noch het college daadwerkelijk iets met de PSP-voorsteüen gedaan. „Uit de klacht van de huurders- belangenvereniging in Woud hoek blijkt echter weer eens, hoe noodzakelijk een verbete ring van de communicatie is. Daarom verzoeken wij met klem te willen bezien of de m ons voorstel gedachte regels met geheel of gedeeltelijk door de gemeente over te nemen en te gebruiken zijn", schrijft PSP-secretans Eiso Blaauw na mens zijn partij aan B en W. het Hoogheemraadschap Delf land belangrijke vervuilings bronnen, Metingen hebben aan getoond dat de kwaliteit van het slootwater in de buurt van dit soort complexen bedroe vend slecht is. Het Hoogheem raadschap wil daarom toiletge bouwen op de volkstuinen aan brengen. Volgens de vereniging tegen milieubederf is een derge lijke maatregel onvoldoende: „Slechts riolering zal daar een goedfe oplossing bieden". De vereniging heeft in het ont- werp-bestrijdingsplan ook niets over bestrijding van botulisme kunnen vinden. „Dit soort ver ontreiniging komt echter in Delfland voor", stelt de vereni ging. plllllIllllll!llllllll!ll!!IIIIII!lllll|j|li:illlllll!IIIIIIIIIM!llllll!l!!!!lllllllllllll!lllll]l!llllllll!lllll!!ll!llllll!lllll!llllflll*!lllllllllll!lllllllllll!lll!llltllllllllllll^ Maassluis De recon structiewerkzaamhe den aan het Maassluise V eerstraatbruggetje zijn bijna kiaar. Zo op het oog ontbreken er nog siechfs enige stre ken en moeten de hek werken nog worden verwijderd. Toch is het reeds zo ver dat de brug weer kan worden gebruikt. Afgezien van de rommelige toestan den rond de brug kan nu reeds worden ge zegd, dat de geel-rode ophaalbrug een sie raad wordt voor de ou de binnenstad van Maassluis. Een voor de brug te zware vrachtwagen maakte in 1961 mm of meer een emd aan de oorspronkelijke brug, die da teerde van rond de eeuwwis- Civei'Of} a seling. De schade was zo groot, dat van de brug een loopbrug gemaakt moest worden. In 1974 stelde de gemeente raad een krediet van 278 000 gulden beschikbaar om de brug weer in oude staat te herstellen. In maart 1976 werd met dit werk begonnen. Zeker gezien de vertraging die is ontstaan en de inflatie zal het verstrekte krediet met toereikend zijn. De brug zou in juni worden opgeleverd. Mede door de bouwvakantie zal de brug met eerder dan eind augus tus, begm september klaar zijn. Na de oplevering zal de loop brug naast het Veerstraat- bruggetje worden afgebro ken. De werkzaamheden aan de Wagenbrug, beter bekend als de Marktbrug, zullen onge veer tegelijkertijd worden beëindigd. Hoewel in 1974 werd besloten deze brug door een nieuwe te vervan gen is dat gezien de veran derde verkeerssituatie met doorgegaan. De brug wordt momenteel gerestaureerd. Nadat beide bruggen klaar zijn, wordt een begin ge maakt met de beschoeiing van de noordkant van de Noord vliet te verbeteren. Met name het gedeelte tussen de Wagenbrug en de Nieuwe- kerkstraat is niet meer in goede staat. De brug aan ds Veerstraat wordt weer een sieraad voor Maassluis [liillillilllllllllilllllllllilllllliiillliillllllllillllllllir! Vlaardingen Het bad huis aan de Rotterdam se weg; gaat sluiten. Nog niet voorgoed, maar vanwege de vakantie. Tussen maandag 12 juli en zaterdag 24 juli zul len zij die van het had huis gebruik maken, zich elders moeten was sen of opfrissen. Volgens de gemeente wordt het badhuis nauwelijks nog ge bruikt. De meeste vroegere ge bruikers zouden inmiddels over een douche beschikken. Het badhuis zat dan ook spoedig wel permanent dichtgaan. Wel ke functie het gebouw dan krijgt is nog met bekend. Enke le jongerenverenigingen zouden zich er willen vestigen. Maassluis Het aantal bezoekers van het Maassluise gemeente lijk zwembad „dol-fijn" is in de afgelopen maanden mei en juni ruim 30.000 hoger geweest dan in de overeenkomstige periode van het vonge jaar. In de maand mei hebben 28.791 personen het zembad bezocht en in juni 92.384. Vorig jaar waren deze aantallen respectie- vebjk 26.616 en 64.509. Vlaardingen Op heterdaad be trapt werd zondagochtend een jongen, die een pand in de Landstraat in brand trachtte te steken. Zijn leeftijd wordt ge- chat op dertien veertien jaar. De jeugdige pyromaan slaagde er in te ontkomen. £4? De jeugdwie- ierrronde in Hoek van Hol land is weer begonnen. De eer viel gister avond te beurt aan de aller jongsten (zes en zeven jaar). Gelijk 'echte professionals werd er op het parcours aan de Coiumbus- straat fel ge streden om de eer en de prij zen. Vanavond en morgen avond gaat de oudere jeugd op de fiets.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1