ar Ahmed voor Hermes DV S van onschatbare waarde RONNIE HEUSDEN KOPLOPER Eric van der Pols weer winnaar Weinig verschuivingen in afdeling Peter Jeup naar RVC Asvion weinig last van De Kraaien S ehiedammer s overwegen toernee naar Pakistan Veel belangstelling aan Stadhouderslaan UITSLAGEN ZONDAG Lti^ii-UALr O J U-Ui litv HDVS opgerukt naar de eerste plaats Schiedam „I have arrived in Holland to join a famous cric ket and footbali club Hermes DVS as their cricketcoach"- Met dit zinnetje begint Qamar Ahmed in het Pakistaanse tijdschrift „The Cricketter" z'n verhaal over het Neder landse cricket welke hij er vaart via z'n relatie als coach van Hermes DVS. Hij zegt dat wanneer Nederland in het in ternationaal cricketgebeuren een woordje wil meespreken er begonnen moet worden om deze sport op school al te on derwijzen, maar ook de Ned. Cricket Bond en de verenigin gen zelf moeten meer interna tionaal contact zoeken en wed strijden spelen. „Er zijn beslist goede cricketters in Nederland, maar door slechte coa ching en begeleiding gaat ook veel talent verloren", vindt hij. Deze vriendelijke en sympathieke Pa kistaan weet waarover hij praat, want topcricket is hem niet vreemd. Als jongen van 16 jaar speelde hij in het beroemde team van de Sind Universiteit in Kara chi, waarna hij in 1960 tot captain van dit team werd verkozen. Daarnaast was hij ook nog cap tain van het Sind provincieteam tot 1963. Als vanzelf kwam toen de verkiezing in een elftal van de Hyderabad Division, waarin de beste spelers waren geselec teerd uit de 20 grootste steden van Pakistan. Omdat dit land geen prof cricket kent, al hebben de beste cric ketters daar een goede betrekking met veel vrijheid, ging Qamar Ahmed naar Engeland waar hij als prof speelde m o.a, West Bromwieh Club, dat uitkomt in de Birmingham League. Intussen was hij gaan studeren voor jour nalist, wat hem gezien zijn artikelen m de diverse tijdschriften goed afgaat. Zo wordt er volgende maand een van zijn hand gekomen biografie over één van de grootste Pakistaanse cricketters, Ha- nif Mohammed, ten doop gehouden. De hoofdpersoon van dit boek komt een dezer dagen naar Schiedam om kennis te maken met het Nederlandse cricket, enthousiast gemaakt door z'n schrijver. Begrijpelijk dat Bermes DVS bijzonder I in zijn sas is met deze man. Er zijn al stappen ondernomen om deze kundi ge man ook het volgend jaar in Schie dam te houden en naar verluidt met succes. „We zijn erg tevreden met hem", zegt captain Wim van de Sloot, „hij is voor de vereniging al van on schatbare waarde gebleken. Door z'n trainingsaanpak, van zowel de selectie als de jeugd, is de opkomst bij de training erg groot. Bij de jeugd zijn er jongens die driemaal per week ko men trainen, niet zonder resultaat want zowel het eerste team, als het jeugdteam, staan bovenaan in hun klasse". Een reden voor het enthousiasme is ook de verbeterde vloer in de trainingskooi die met zijn advies is aangelegd. Op deze wicket van beton is het mogelijk om 2elfs na de zwaarste regenval direct te trainen en is als zodanig een unicum in Nederland, waar andere verenigin gen al veel belangstelling voor hebben getoond. „Ook is hierop mogelijk", al dus Van de Sloot, „om vooral de jeugd te leren het bat recht te houden, daar de bal nu niet op verschillende hoogtes naar de batsmen toekomt. Wat voor heen wel het geval was, toen er een mat werd gebruikt als ondergrond". Groot was zijn verbazing over de ligging en kwaliteit van de wedstrijdwickets in Nederland. „Onbegrijpelijk", 2egt de Pakistaner, „dat in de meeste gevallen deze van oost naar west lopen, terwijl dit gezien de baan van de zon juist van noord tot zuid moet zijn. Nergens an ders in de wereld vindt men dat". Als ondergrond voor de mat is volgens hem rivierklei vermengd met stro het beste, daarbij aantekenend dat m de grote cricketlanden gespeeld word op gras zonder mat Het best verzorgd vindt hij de velden van VOC in Rotterdam en het veld van Quick Nijmegen. Door de goede relaties die hij nog heeft met Pakistan, gaat Hermes DVS volgend jaar (in de wintermaanden) een toer maken van twee weken naar Pakistan. In deze periode speelt Hermes 4 d 5 wedstrij den, waarvan één tegen het officiële Pakistaanse elftal. „Het gaat niet om winnen of verliezen", vindt hij, maar de ervaring om tegen een team te spelen dat als één van de beste bekend staat, is van onschatbare waarde en bijzonder leerzaam". Hij verwacht dan ook dat meerdere ver enigingen in Nederland het voorbeeld van Hennes DVS zullen volgen. Mis schien is het mogelijk om zo'n team eens naar Nederland te halen, waar door ook het cricketpubliek kennis kan maken met topstport. In Pakistan en India is het onbekend dat Nederland ook serieus deze sport beoe fend. Daar zijn we alleen beroemd door voetbal en hockey. Schiedam Peter Jeup, de 33-jarige aanvaller van SVV, heeft overschrijving aangevraagd naar het Rïjs- wijkse RVC. De Schiedam mer, die deel uit maakte van de A-selectie, kreeg van de Schiedamse eerste dïvisieclub geen contract meer. Hij moet de opvolger worden van Bert Blije, die een contract van FC Den Haag kreeg aangeboden. Bovendien trok Harry van Buu- ren zijn overschrijving van de Hijswijkse hoofdklasser naar Hermes DVS in. RVC kreeg verder versterking van Herman Knoppert van het jeugdteam van Feyenoord en van Frans Zuid wijk van GD A uit Loosdui- nen. SW zag ook Hans Vorstenbos (23) vertrekken naar zaterdag tweede klasser PPSC. De nieu we club van trainer Hans Cos- tense kreeg nog een viertal SV- V'ers, maar door het feit dat PPSC een groot gebrek aan velden heeft en daarom een spelersstop heeft moeten invoe ren, werden die vier spelers niet aangenomen. Schiedam In de stnjd om het clubkampioenschap van dam club Schiedam heeft Ronnie Heusdens kans gezien zijn kop positie vast te houden door con current Wim Vrijland remise af te dwingen. Belden leiden nu met zeven punten uit vier par tijen, terwijl Piet Bastiaanse en Johan Onink hen tot op één punt zijn genaderd. Hierbij had Onink niet over geluk te kla gen, want ondanks schijfachter stand kwam hij tegen Ozer Ca- fcuk nog tot winst. Nieuwkomer Nico Knoops klom ii> twee we ken naar de vijfde plaats en ligt duidelijk op de loer om op de kopgroep nog verder in te lo pen. UITSLAGEN De afgebroken partijen uit de eerste ronde: Dick van Schaik - Wim Vrijland 0-2, Johan Onink - Leo Mous 1-1. Derde ronde: Ron Heusdens - Jan van Stigt-Thans 2-0, Wim Vrij land - Louis Vrijland 2-0, Leo Mous - Piet Bastiaanse 0-2, Jo han Onink - Wim de Rond 2-0, Peter Lansbergen - Dick van Schaik 2-0, C. Habermehï - Floor Pauw 0-2, Anton Ris- seeuw - Bert Utens 1-1, WW Sluiter - Ozer Cabuk 0-2, Rob van Eyk - Nico Knoops 0-2. Vierde ronde: Ronnie Heusdens - Wim Vrijland 1-1, Jan Breman - Piet Bastiaanse 0-2, Johan Onink - Ozer Cabuk 2-0, Nico Knoops - John Sla 2-0, Henk van Katwijk - Bart Quist 0-2, Peter Lansbergen - Tiny Mous 1-1, Anton Risseeuw - Leo Mous 0-2, Bert Utens - Wim Sluiter 2-0, Dick van Schaik - Rob van Eyk 1-1, Louis Vrijland - Piet Sonneveld 0-2. Paul van der Berg verspeelde in de fi nale een ruime voor sprong Schiedam Asvion, dat in Wijde Wormer te gen de hekkesluïter De Kraaien moest spelen, bleek duide lijk over het sterkste team te beschikken. Door tosswinst moes ten de Noord-Hollan ders eerst gaan batten en hadden veel moei te orn de Asvion-bow- lers Care! Nolet (6 voor 22 in 10 overs) en Roy House (2 voor 10 in 9 overs) te bespe len. Met een hoogste score van Hans Ko ning 11 en Albert Schuur met 7 runs, bleek op de stand van 43 dat alle Kraaien gevlogen waren. Asvion had aan bat op het uitstekende bow len van Mark Byer aanvankelijk ook geen antwoord. Maar met topscoorders Ronald Jacobs (37) en 2'n broer Mark met 30 runs stond Asvion aan de kant met een voor zijn doen lage totaal van 133 runs. Hierna werden De Kraaien weer aan het batten gezet om te proberen een Inningoverwin ning op deze tegen stander te behalen. Alleen het proberen al had de tegenstander bijzon der geprikkeld waardoor het ging slaan op elke bal, mot als resultaat dat in iwinbg minuten tijd een stand van 55 runs in de boeken stond. Dit was voor de captain van As vion, Carel Nolet, reden om een eind te maken aan de poging en genoe gen te nemen met een 5-1 overwinning op een zeer prettige tegenstander. Door deze winst blijft As vion in de race met HBS als medecandidaat, maar deze tegenstander komt dan ook nog een keer naar Schiedam. Schiedam Na een week lang in tropische tempera turen gespeeld te hebben, werden afgelopen zon dag de finales gespeeld van het open lawntennis- toernooi van TSF op het tennispark van Vliet aan de Stadhouderslaan in Schiedam. In het herenenkelspel B be reikte Eric van der Pols de finale door een 7-5 en 6-1 overwinning op Gé Baare en Paul van der Berg door de als tweede geplaatste Nico Kuypers met 6-1 en 6-2 duidelijk terug te wijzen. De strijd om het kampioenschap werd in de eerste set be slist, want toen Paul van der Berg in deze set een ruime voorsprong ver speelde en dicht bij een setzege was, maar deze toch met 7-5 moest af staan, kon hij in de twee de set niet zoveel tegen stand meer opbrengen: 6-2. In het damesenkel B bereikte Julia van Noort de finale na een 6-0 en 6-4 overwinning op Gré Olthof en Lia Kuypers door een 6-2 en 6-3 zege op Joyce Findhammer. Hoewel algemeen werd verwacht dat Julia van Noort de eindstrijd zou winnen, haalde L:a Kuy pers toch de eerste set binnen met 6-4. Pas toen Julia van Noort kans zag haar eigen spel op te dringen, kon ze alsnog de bakens verzetten met 6-2 en 6-2 m de tweede en derde set. Veel belangstelling (het publiek zat weggedoken onder de aan grenzende bomen) was er cok voor de spannende en goed gespeelde dubbels in de B klasse, waarin toch wel enkele verrassingen vielen te note ren. Zoals in het gemengd- dubbelspel de 6-4 en 6-1 over winning van Joyce Findham mer en René Koppe op Lia Kuypers en Rik Landman, en tn het damesdubbelspel van bijna twee uur de overwin ning in drie sets 6-3, 6-7 en 6-4 van Joyce Findhammer en Gré Olthof op lia Kuypers en Grace Remmers. In het herendubbelspel werden Eric van der Pols en Nico Kuypers met de 6-3 en 6-1 overwinning op René Koppe en Paul van der Berg duide lijk kampioen. In de C klasse bereikten Arjen Rolink en Gert Jan van Dam, evenals vorig jaar, de finale, doch eenvoudig is dat met gegaan, want in de eerste Tonde sneu velde Gert Jan van Dam bijna tegen Hans van Woerkom en Arjen Rolink had het zeer moeilijk tegen Robert van der Wilt, Herman. Peeman en de oud B speler Jan Gast. Weder om zegevierde Arjen Rolink in de finale over Gert Jan van Dam, nu zelfs in twee sets 6-4 en 7-6. Bij de dames ging alleen in de eerste set de eindstrijd tussen Ingrid Koppe en Marijke Plag gelijk op: 6-4, maar in de tweede set bleek Marijke Plag duidelijk beter 6-1. In de D klasse vras de inschrij ving bij de heren weer bijzon der groot (schema van 128) zodat heel wat wedstrijden moesten worden gespeeld voordat de finale was bereikt. In de eindstrijd werd Hans de Raadt eerste na een 6-4, 3-6 en 6-2 overwinning op Roelof Bouwmeester. Herman Kroon werd derde na een 6-4 en 6-4 overwinning op Wim Bloom. Bij de dames hield Margot Ca- rati. winnares van Spiering- De overige uitslagen waren: Da mes dubbel C: Irene Luyen- dijk/Bea Luyendijk-Erna Maat/Lineke Boersbroek 6-0, 6-3. Heren dubbel C: Jaap Boon/Leo de Kruis-Lex Pol- derman/Pieter Kloprogge 6-7, 6-4, 6-4, Gemengd dubbel C: Bea Luyendijk/Jaap Boon-Ire- na Luyendijk/Leo de Kruis 6-4, 4-6, 6-2. Dames dubbel D: Liesbeth. Bergen/Ka rien Cara- ti-Renate Grönefeld/Wil van der Velden 6-4,4-6, 6-2. Heren dubbel D: Kees Horsten/Aad Bak-Erie van der Tol/Bennie Vossenaar 6-3, 6-4. Gemengd dubbel D: Marlies van der Veer/Aad Bak-Joke Maarle- veld/Simon van Vliet 2-6, 64, 6-3. Peter Jeup naar de amateurs hoek, Gabriëlle Sehiks met 6-2 en 6-3 buiten de finale en Liesbeth Bergen met 6-3 en 7-5 Marlies van der Veer. In deze finale werd Liesbeth Bergen met 6-2 en 6-2 kam pioen. In de D klassen, zeker in de enkelspelen, overheerste meestal de jeugd, wat op zich voor de toekomst goed is, maar het zou m deze klasse beter zijn, wanneer dit ge scheiden zou worden, zodat de oudere deelnemers ook met meer plezier zouden kun nen deelnemen. Vlaardingen De indeling van de afdelingsclubs kent zowel bij de zaterdag- als zondagteams weinig op zienbarende verschuivin gen. In de zaterdagsector staat voor de Waterweg clubs de derby tussen DVO '32 en GSS centraal, terwijl de rest van de clubs in de eerste klasse A bestaat uit: SC Botlek, Goudswaardse Boys, Herkingen, NTW, OFB, Puttershoek, WIA en ZW. In de eerste klasse B zijn dat: Berkel, DES '67, FC Maluku, Melissant (ge degradeerd), NSU '70 R, Ou de Maas, SV Rijnmond, Sa telliet en Zinkwegse Boys. In de eerste klasse C van de zondagvoetballers hebben de Schiedamse clubs Demos en SFC een derby in het vooruit zicht en de rest van de teams zijn: ASB, Belvédère, Bolnes, Demos, Meeuwenplaat, Smeets- land, Vierpolders en VOB. De eerste klassen A en B bestaan uit: A: Alexandria '66, Dilet tant, Dirksland, DRZ, FSV Pre toria, GLZ, HiUesiuis, OW en Swift Boys. B: Abbenbroek, Germinal, HWD, De Pechvo gels, Rockanje, SCO, Steeds Hooger, TDC en VN D. WK en GTB uit Schiedam zijn ondergebracht in de tweede klasse A, samen met BVCB Egelantier Boys, Flakkee, Roel kanje, RSM, SDV, Smitshoek en FC Veronica. In 2 B zijn dat* Alexandria '66, Den Bommel' CION, DOS '32, Hellevoetsluis' Nelson, Rhoon, VDL, WHR en SC Zuiderpark. WF mag het in de zondagsector opnieuw proberen in de tweede klasse A, tegen Aeolus, Hoog. vliet, Kreekboys, Nado/V WOH, Zwarte Pijl, Zwart Wit en Zuiderster. FCN '66 is on dergebracht in de tweede klas se C, met Activitas, Animo/H, A VS, Bïijdorp, Groenwitten, Sagu Boys, RDM en USC. Schiedamse Boys neemt het in de derde klasse A op tegen SC Albireo, DDC, Indus '67, Jai Hmd, Noorderkwartier, OHW, Pantser Boys, RWB, SVO, Vic toria R en SC Zuid. Het Maas- sluise MSV '71 mag het in de derde klasse B opnieuw probe- ren met Afrikaander Boys, Hurricanes, SC Maas, Metro] Radio, RET, FC Rotterdam, FC Santiago, Den Toom Boys en Varkenoord. Eric van der Pols kwam na achterstand terug

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4