Bewoners- verenigingen voor opbouwwerker LIESVELD-VIADUCT TOCH PARKEERPLAATS m**- - Alarm schrikt inbreker af Ik neem de proef Het was er al Maassluis heeft H2G-dienst j Katholieke stichting buiten spel gezet Strand motor Boorreus het zeegat uit Ondanks verzet van vele kanten Brandje GS akkoord met besluiten van Scliiedamse raad RB spuit niet m Waterweggebied Te hard gereden Woensdag 7 juli 1976 - SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25610-4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam „Ik hoorde achter mij kreunen. Even later een zucht het is er al, het is er al ineens had ik er een passa gier bij- Als een gek ben ik doorgereden". Taxichauffeur Frans van Wijngaarden (46), parttimer bij Eurotax en wonend aan de Van Maanenstraat in Schiedam, denkt te- rag aan zijn rit van gisterochtend, rond vijf uur. Met het echt paar Jan en Ans van de Noordt was hij van hun woning aan de Beijerïan dsestraa t op weg naar het Ge meenteziekenhuis, omdat Ans moest be vallen. Al in de taxi, halverwege de Stad houderslaan, gebeur de het JHet was zo gepiept", zei Ans later, bijgeko men van het avon tuur. Op de kraamaf- deling van het zieken huis ligt ook haar 'wolk van een zoon. Hij heet Bas en is haar tweede kind. Van Wijngaarden: ,Mooi, dat het goed is afgelopenFoor het eerst is het, dat ik zelf zoiets meemaak. Ik hoorde wel eens van collega's, dat ze on derweg een bevalling meemaakten" nflimiiitiiiHnuiimiiiiuiitijü Schiedam De bewonersverenïgingen van de oude wijken in Schiedam gaan zelf een opbouwwerker aanvragen. Deze week zijn Zuid en West daadwerke lijk begonnen met het oprichten van een stichting die als werkgever voor deze functionaris gaat optre den, Zodra de bewonersverenigingen ScWedam-Cen- trum en Oost bij koninklijk besluit zijn goedgekeurd zullen zij ook in het bestuur van de nieuwe stichting zitting nemen. De Katholieke stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA) die ook had willen deelne men is hiermee buiten spel gezet. De besturen van de bewonersver enigingen West en Zuid hebben deze week het werkgeverssta tuut voor verdere afwikkeling naar een notaris gebracht Men wil de stichting zo snel mo gelijk gerealiseerd hebben. Ui terlijk in oktober, wanneer de bewonersverenigingen hun me ning moeten spuien over de drie nota's die wethouder Hans van der Wilk van wijkaangele- genheden onlangs ondermeer publiceerde over het opbouw werk in Schiedam. Tegen die tijd wil men. dan gelijk een opbouwwerker aanvragen. De stichting zal als een soort papieren werkgever gaan fun geren. De bewonersverenigin gen geven de opdrachten en het rijk betaalt via de stichting vrij wel het gehele salaris. „Dit wordt tenminste echt een open stichting", zo vertelde gis termiddag Dick van Vooren, voorzitter van de bewonersver- eniging Schiedam-West, toen we hem om commentaar vroe gen, „met zo eentje als de KS CA, die zogenaamd inspraak geeft, maar waar je in feite alleen maar bij bungelt. De KS CA moet zich nu maar eens alleen gaan toeleggen op de clubhuizen in de wijken. Ze moet niet alles naar zich toe trekken. Onze toekomstige op bouwwerker zal tamelijk de vnje hand hebben en zal alleen bij heel gegronde klachten kun nen worden ontslagen". Drie leden van de rijkspolitie beproeven de nieuwe motorfietsen op het strand. 'S Gravenzande De Rijk spolitie in "s Gravenzande is het eerste korps in Neder land dat gebruik maakt van trial-motorfietsen voor hun politiepost op het strand. Gisterochtend arriveerden drie exemplaren op het bu reau en 's middags volgde ee» eerste proefrit. Met de komst van deze zogenaamde „off the road"-motoren is de strandpolïtïe in 's Graven zande voor het eerst mobiel. De motoren zijn al geruime tijd in gebruik op de ver keersschool van de Rijkspo litie, omdat ze zowel voor terrein, als voor de weg ge schikt zijn. Het type, de Honda 259 XL is gekozen, omdat de motor weinig Ia- waai en luchtvervuiling veroorzaakt. De „vijfcilin ders" hebben een vermogen van twintig pk en kunnen ook door het water rijden, omdat de uitlaat hoog zit. Van belang is de banden spanning. Deze wordt aan gepast aan bet terrein. „Kr worden geen stunts mee uit gehaald, het zijn geen zand- spuiters", verzekert adju dant C. de Witte. Afhankelijk van de drukte kan de motor op het strand een snelheid halen tot tach tig kilometer per uur. De beweeglijkheid is een voor deel ten opzichte van een vierwielig voertuig. De mo toren zijn trouwens veel goedkoper dan jeeps. Ze worden nog voorzien van een reddingslijn en een EH BO tas. De berijder zal de pantalon vervangen door een rijbroek met laarzen. Bij de 's Gravenzandse poli tie hebben vijf man de ver eiste tri al-opleiding. Er zul len nog zeven man worden Opgeleid. De motoren wor den tot half augustus getest, waarna een definitieve be slissing wordt genomen. De eerste reactie na de proefrit gisteren was: „Machtige ma chines, grandioos". .-i-! pi». - - 'n Maassluis De aanhoudende hitte heeft de plantsoenen dienst van Maassluis een 'nieuwe naam bezorgd: de H20-dienst Deze dienst heeft zijn waterige naam te danken aan het feit, dat mo menteel met man en macht gewerkt wordt om het open baar groen te besproeien. Het in leven houden van bomen en'heesters neemt in deze droge periode zelfs zo'n belangrijk plaats in dat aan andere activiteiten bij na niet wordttoegekamen. Door het gemeentebestuur is nog geen beroep gedaan op de BB om de plantsoenen dienst te komen helpen - - spuiten. De brandweer ver leent echter wel twee drie avonden per week enige as sistentie. Tevens wordt ge bruik gemaakt van een zo genaamde kolkenzuiger van de civiele afdeling van de Dienst van Gemeentewerke- n. p Sinds de intrede van de hittegolf heeft men 620- manuren besteed aan het besproeien van plantsoe nen. Dit komt neer op 300 man-uren per week. Achttien zeeslepers samen goed voor bijna honderddui zend paardekrach- ten zijn vanochten vroeg begonnen aan de meest spectacu laire operatie uit de geschiedenis van de zeesleepvaart; het vervoer van het An- doc-boorplatform vanaf de bouw plaats op de Maas vlakte naar een Noorse fjord. Om acht uur zetten de slepers stampend en kolkend aan voor het vervoer. Met een vaart van ongeveer twee kilometer per uur werd het reus achtige platform, waarvan de vier gi gantische peilers on- Luchtfoto Sijthoff Pers;'Piet"de Nijs/Stef Breukel Hoekse havenhoofd en gepasseerd en kon de lange reis naar het noorden beginnen. geveer honderd me ter de lucht in gaan, het zeegat uitge sleept. Vroeg in de middag werden de Ravage in huis van architect Schiedam Een nog onbekende man heeft maandag middag het huis van architect S. Goslingaan de Juliana van Stolberglaan overhoop gehaald. De inbraak werd ontdekt kort nadat waarschijnlijk dezelfde inbreker bij de buren, de arts A. O. C. Klomp was afgeschrikt door een deuralarm. Architect Goslmga is momenteel op vakantie in het buitenland. De recherche heeft zodoende nog niet kunnen vaststellen wat uit het huis wordt vermist Ze ker is dat grote ravage is aan gericht. De inhoud van laden en kasten is over de grond ver spreid. Men kwam het huis in Schiedam- West binnen door aan de ach- Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt 2onder extra ko6ten be zorgd in combinatie met het Rotterüamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe «n combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Te' Deze bon in epen envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer 834. Rotterdam. Vlaardingen Ondanks verzet van vele kanten 2et het Vlaardïngse college van burgemeester en wet houders toch het plan door om hij wijze van proef de jaarlijkse kermis op het Veerplein te houden. Het Liesveldviaduct zal in die periode van 24 tot en met 31 juli worden gebruikt als alternatieve parkeermo- gelïjkheid. Gedurende deze proef zal de ver keersafwikkeling in de binnen stad nauwlettend worden ge volgd. Dit antwoordt het college op vra gen van raadsleden (uit de frac ties van PCG, KVP en SG P/GPV). In het antwoord zegt het college dat nog zal worden bezien of aan beide zijden van het viaduct parkeren zat wor den toegestaan. De directeur van gemeentewer ken heeft in verband met het ontbreken van voldoende par- keemumte in de binnenstad ovengens afwijzend geadvi seerd ten aanzien van het hou den van een kennis op het Veerplem. De ambtelijke werk groep verkeer en de commissa ris van politie hebben wel inge stemd met het houden {als proef) van de kermis. De raadscommissie voor verkeer en vervoer staat in meerderheid afwijzend tegenover het plan dat afkomstig is van wethouder Bas Goudxiaan (verkeer). Het Koopcentrum Vlaardingen dat ook omtrent de kermisplannen is geïnformeerd, heeft zelfs met klem verzocht om te onderzoe ken of het Liesveldviaduct met als alternatieve parkeerplaats kan worden gebruikt. Volgens het Koopcentrum zal door het parkeren daar toe te staan de verkeersproblemen in de bin nenstad juist verminderen. „Uitgangspunt", zo stelt het colle ge, „is dat de verkeersveiligheid voor voetgangers en fietsers op het viaduct niet nadelig mag worden beïnvloed". Volgens wethouder Goudriaan heeft het treffen van deze maatregelen slechts tot doel om gedurende een korte periode de verkeers afwikkeling zo goed mogelijk te laten verlopen. In dit verband stelt hij dat de herhaalde weigering om con cessies te doen aan de bewo ners van Vlaardingen-Ambacht inzake de verhoogde verkeers overlast ten gevolge van de openstelling van de Burgemees ter Heusdenslaan, met te verge lijken is met het probleem van parkeren op het Liesveld-via duct. „In dat geval gaat het om maatregelen, die een diepgaan de studie vereisen", aldus het college-antwoord. Schiedam De is gistermiddag uitgerukt naar de Parallelweg in Oost Daar was door onbe kende oorzaak achter het spoorwegemplacement een wa gon van de VAM in brand ge raakt. Het vuur werd met een lage druk- straal geblust. terzijde een ruit te vernielen en het slot van een deur te force ren. Bij de familie Klomp werd even eens aan de achterzijde een. keukendeur geforceerd. Tijdens dit karwei ging echter het deu ralarm loeien. De inbreker koos daarop het hazepad. De schade die hij ïnmiddeps had aangericht bedraagt tweehon derd gulden. De 21-jarige zoon van de arts heeft hiervoor aan gifte gedaan op het hoofdbu reau van politie aan de Lange Nieuwstraat. Schiedam Gedeputeerde Sta ten van Zuid Holland hebben onlangs goedkeuring verleend aan een reeks van besluiten die de gemeenteraad eerder dit jaar heeft genomen. Men stemde in met de kredietver lening voor ondermeer de bouwspeelplaats in Schiedam- Zuid, subsidie Havenkerk aan de Lange Haven, aanschaf op bergmateriaal voor het gemeen te-archief aan de Korte Haven, subsidiëring Zieken Omroep Schiedam (20S), exploitatie kosten en kosten voor interim- programma van het Passage- theater, subsidiëring kinderdag verblijf Honki-Ponk aan de Kerklaan in Kethel de voorbe reidingskredieten voor de stadsvernieuwing. Schiedam De Bescherming Be volking heeft uit Schiedam en Maassluis en Vlaardingen nog geen enkele aanvraag gekregen om vanwege de aanhoudende droogte met water te komen spuiten. Volgens het hoofd van de BB in dit district spuiten de boeren waarschijnlijk zelf op de landerijen. Veel van de extra spuiten van de BB doen momenteel dienst in het Westland waar wel een gro te aanvraag is. „Via het landbouwschap zijn er geen aanvragen uit Schiedam Vlaardingen en Maassluis geko men. Dat terwijl we in principe toch vrijwel geen kosten bere kenen, aldus de heer Marion op het hoofdkantoor in Rotter dam", alleen twee kwartjes per kilometer om de spuit te bren gen. Alleen in het weekeinde en 's-avonds berekenen we kosten voor twee monteurs die voor instrukties mee komen". Ook bij de brandweer in Schie dam zijn nog geen aanvragen binnengekomen om te helpen bij het nathouden van de lande rijen. „Op grote schaal zouden we daarvoor ook geen perso neel of materieel vrij kunnen maken", zo vertelde waarne mend-commandant A. Metsal gisteren. Schiedam De politie heeft gis termiddag op de Vlaardinger- dijk in Schiedam-West twintig automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die met de mesta-apparatuur tijdens de twee uur durende controle werd gemeten bedraagt 83 ki- lomter per uur. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1