Wim Niestadt wil geen museumstuk van VDV worden Ronald van Vliet te jong voor titel Hoekse Boys raakt aanvallers kwijt De Zeehond '73 nog volop in de groei Harga-jeugd doet ervaring op in driedaagse Secretaris stapt na 53 jaar op Van Gorkum verassend Klein goed bij „De Vriendschap" Van der Waart winnaar Jii&ltaAfth DINSDAG 20 JULI 197b Niestadtstoppen Vlaardingen Deze week bestaat de Vlaardingse Dam Vereniging zestig jaar. Er zal uiteraard aandacht geschonken worden aan dit jubi leum, al zal dit maar op bescheiden schaal ge beuren. Op 17 augustus zal er een feestelijke clubavond gehouden worden met sneldam- wedstrijden en attrac ties. Op 24 augustus de feestelijke jaarvergade ring met prijsuitreiking en op 31 augustus de jaarlijkse massakamp te gen Schiedam met een feestelijk cachet Op de jaarvergadering- zal een punt op de agenda staan, dat ruim een halve eenw bij deze vereniging njet is voorgekomen, name lijk bet secretariaat Wim Niestadt beeft het plan om aan bet einde van het ver enigingsjaar zijn functie ter beschikking te stellen. Hij beeft er dan 53 jaar opzitten, welke jaren in de volle betekenis van het woord „dienstjaren" ge noemd kunnen worden. Voorzitter Nentjes over: „Wie van het of van de leden zou dan nog de vrijmoedigheid heb- i ben om aan Niestadt te j vragen nog in functie te' willen blijven". Wim Niestadt werd als 18-ja- rige lid van VDV en drie jaar later nam hij de func tie aan als secretaris. „Om de vereniging te helpen", zegt hij zelf. „Het dammen heeft er altijd wel enig nadeel van gehad", gaat Niestadt verder, „Een goede speler is nog geen goede be stuurder en omgedraaid even eens. als bestuurder heb je al tijd zorgen aan je hoofd en vooral voor een wedstrijd kan je nooit volledig geconcentreerd aan een partij beginnen". Wira Niestadt heeft mei damman toch ook dikwijls successen ge boekt, want vele malen is hij kampioen van VIaardingen ge weest waarvan de recente data 1970 en 1973 zijn. In 1920 speelde hij in de huishou delijke competitie en op 21 ja nuari 1921 speelde Niestadt zijn eerste competitiewedstrijd te gen DOS in Delft die in een overwinning eindigde. In het jaar 1927 werd Wim Niestadt kampioen van Zuid-Holland en mocht daarvoor in het volgende jaar meespelen in het kam pioenschap van Nederland. Op dit kampioenschap, dat m Am sterdam werd gespeeld, eindig de Niestadt als zevende, Eén van de hoogtepunten uit zijn damcamère is geweest, dat - toen Niestadt de gepensioneer de leeftijd had bereikt in - hij als supporter is meege- weest met het Nederlands dam- team naar Rusland. Voor de eerste maal speelde toen Rus land en Nederland tegen elkaar in Moskou en Leningrad. „Ons nationale team verloor welis waar met grote cijfers, maar het meegemaakt te hebben was voor mij een grandioze erva ring", zegt Niestadt vol trots. In 'l vervolg weer concen tratie op de wedstrijden In de ruim vijftig jaar dat Wim Niestadt de damsport beoefent, heeft hij een plakboek bijge houden met diagrammen, maar ook staan er in vermeld de data wanneer hij heeft gespeeld zo wel gewonnen, verloren als re mise. Om de administratie ge heel volledig te maken heeft Niestadt ook via een kaartsys teem zijn fouten uit de wedstrij den genoteerd staan. Dat dammen bij Wim Niestadt een stuk van zijn leven is, be staat geen twijfel aan. „Dam men is oneindig, er zijn zoveel mogelijkheden en variaties, dat er nooit een eindpunt bereikt kan worden", gaat hij verder. Neem de toto nu maar eens, en bij het dammen heb je nog tien mogelijkheden meer en dan nog met wit en zwart". RUIMTEVAART De Koninklijke Nederlandse Dam Bond heeft ruim 10.000 leden maar kan op een Hd als Wim Niestadt wel trots zijn en als deze veteraan in Augustus zijn bestuurlijke functie vaar wel zegt, zal dit waarschijnlijk bij de KNDB ook niet onge merkt voorbij gaan. Buiten het dammen is Niestadt erg geïnteresseerd in de kosmo grafie, sterrenkunde en de ruimtevaart volgt hij op de voet. Ook hiervan komen weer de nodige plakboeken te voor schijn, „Om mentaal;in even wicht te blijven, ga ik door met dammen, want je moet je hersens niet te veel oplaaien", is zijn commentaar. Op de vraag of er nog een mogelijkheid bestaat dat hij toch nog een paar jaar doorgaat met zijn bestuur lijke kwaliteiten bij de "Vlaardingse Dam Vereni ging zegt Wim Niestadt: „Ik stop er nu definitief mee, anders word ik nog een mu seumstuk en er zijn nieuwe kandidaten, dus nu is de beurt aan wat jongere ke rels. Dat er bij VDV niet veel verschuivingen zijn in het bestuur, is wel opmer kelijk, in de 53 jaar secreta ris van Niestadt heeft hij zes voorzitters en vier pen ningmeesters versleten. „Ik gun de jongere spelers suc ces en daarom zal ik probe ren in de komende jaren de jongeren nog wat te leren" zijn de woorden van deze toch wel opmerkelijke fi guur in de damwereld. bestuur ;Los Bigotes praeses Van Eijk reikt prijzen uit Schiedam Op het sportpark aan de Prins Bernardlaan in Schiedam heeft de tennisvereni ging Los Bigotes zijn jaarlijks te rugkerend open tennistoernooi voor C- en D-klas- sen gehouden. De gehele week 2ijn onder ideale weersomstandig heden ruim 125 wedstrijden ge speeld. Dit goed georgani seerde toernooi had een vlot ver loop, dank zij het wedstrijdsecreta riaat, dat in han den was van Anja Bak en Ger Olde Monnikhof. Als bondsgedelegeerde was voor dit toer nooi aanwezig Ger van Bergen Walra ven. De finales zijn afgelo pen zondag ver speeld en bij de he ren C-klassen kwam de vijftienjarige Ro nald van Vliet van TSF uit tegen de ne gentienjarige Ad van der Polder van Hoogvliet De eerste set won van der Pol der vrij gemakkelijk met 6-3. In de twee de set nam van Vliet het initiatief en liep uit naar 5-1. Ad van der Polder kwam echter goed terug en wist ook de tweede set met 7-6 te win nen. Door dit succes werd de man uit Hoogvliet winnaar van dit toernooi. Bij de heren in de D-klas- se ging de strijd tussen Eric Honeé van ROVS en Herman Kroon van NSU, die door Kroon met 6-2 7-6 gewonnen werd. Bij de dames in de D-klasse werd spannen de strijd geleverd tus sen Marjan Dubbeld en Lineke Boersbroek. De eerste set werd in een overwinning omgezet door Marjan Dubbeld 4-6. De tweede set was echter voor Boersbroek en daar zij ook de derde set in winst wist om te zetten, werd zij de winnares in deze klasse met de cij fers 4-6 6-2 6-3. C-KLASSE In de C-kiasse herendnb- bel speelde Nico de Jong en Laurent Verba den tegen Karei Koerts en Rob Jalving. Eerst genoemde n wisten met 6-0 en 7-5 de overwin ning op hun naam te brengen. In de D-klasse dames dubbel hadden Toos van der Helm en Erica Cohen niet veel moeite met Janneke Terlouw en Sonja de Vos. Zij wisten met 6-1 en 6-2 kampioen te wor den op dit toernooi. Bij het herendubbel in de D-klasse wisten Bert van Stigt en Jan de Vries te zegevieren over Wim Verwaal en Jan Hessels, met 6-1 3-6 6-4. Bij het gemengd dubbel werd het een fami lieaangelegenheid. Lau rent en Andrea Verha gen. wisten met 6-3 6-4 de titel in de wacht te slepen door van Marjan en Wim Dubbeld te win- Na afloop reikte voorzit ter Koos van Eijk de prijzen uit en bracht zijn dank uit aan de wedstrijdleiding, bonds gedelegeerde en vooral de buurverenigingen SLV en TSF voor hun medewerking aan het doen slagen van dit toernooi. Gouda Evenals vorig jaar won Rienk van Gorkum verassend de plosstokverspringwedstrijd in Westergeest. Van Gorkum die in het Friese klassement op de derde plaats staat achter Jouke de Vries en Riemer Wal tere haalde een afstand van 14.69 meter. De Vries kwam tot - 14.58 meter en Riemer Wolters tot 14.07 meter Overige uitslagen: 1. Jacob Boers- ma (Balk) 13.24 m., 2. Sïebe Tjalma (Heidenschap) 13.16 m., 3. Fouke de Vries (Heiden schap) 13.06 m., junioren; 1. Harry de Vries (Terkaple 13.83 m., 2. Klaas L.EISTRA (Rijper- kerk) 13.48 Leistra jongens 14/15 jaar: 1. Bienze Woiters (Rijperkerk) 12.90 m., jongens 13 jaar: 1. Rimmer Abma (Ijlst) 11.74 m„ dames: 1. Tineke Vlie ger (Rijperkerk) 10.40 m.„ 3. Janke Holthuis (Augustinusga) 101/ m. Het klassement in de topklasse na acht wedstrijden: 1. Jouke de Vries (Drachten) 102.18 p., Wol ters WOLTERS (Rijperkerk) 3. Rienk p., 3.Rienk van Gotkum 97.91 p. Vanavond wordt ge sprongen in Bergum. Aan deze wedstrijd nemen ook de Hollan ders Jaap den Boer, Teus Eike lenboom en Wil de vos deel. Hoek van Holland Tom van der Pijl, de 20-jarige vleugelspeler van Hoekse Boys, heeft een contract getekend bij het Schiedamse SW, vorig seizoen hekkesluiter van de eerste divisie betaald voetbal. Aanvankelijk gingen er geruchten dat Tom van der Pïjl Hoekse Boys zou gaan verwisselen voor Hoek van HoÜand, maar SW bleek eveneens belangstel ling te hebben voor de 20-jarige Zeeland-employé en het contract is inmiddels getekend. Tom zelf is enthousiast over zijn nieuwe verbintenis. Dit is een kans om hogerop te komen, vindt hij. „Maar dan moet ik mij wel bewijzen en dat hoop ik in het komende seizoen te kunnen doen". Waarbij natuur lijk wei de vraag rijst of de nu naar SW vertrokken, eer der al liet Ed van Dijk weten dat rij de 's-Gravenzandse Sport Vereniging prefereerde boven Hoekse Boys en bedank te Kees van der Pol voor de zaterdag-hoofdmacht omdat hij zijn studie wil voltooien. Hoekenaar in dat eerste sei- Dat betekent dan wel dat Hoekse zoen ook ai voldoende kansen zal krijgen in de Schiedamse hoofdmacht Inmiddels lijkt Hoekse Boys wel voor de nodige problemen te staan wat betreft de aanvallers. Niet alleen is Tom van der Pijl IJsendijke In de driedaagse van IJsendijke heeft een jeugd- ploeg van de wielerclub Har ga (Silvia Meier, Monica Wijnhor st, Roel Wijhorst, Peter van Leeuwen en Gerard van Bo ven) met redelijk sukses gefiet st. Het was voor de renners een ervaring omdat zij nog nooit aan een meerdaagse wedstrijd hadden deelgenomen en zij nu moesten leren faun krachten ge lijkmatig over de drie dagen te verdelen. Aan deze jeugddrïe- daagse namen maar liefst 182 renners deel en waren er maar groot deel aan de medewerking van het gemeentebestuur. Dat had voor alles vergunningen verstrekt en het gehele dorp was gedurende drie dagen ei gendom van de jeugd. Alles was afgesloten en alleen de in volle arbeid zijnde landbouwers konden door het dorp met hun wagens voor de oogst. Maar toch een belevenis voor de men sen uit de randstad, die meestal bij hun gemeentebesturen te vergeefs aankloppen als het om verstrekken vergunningen gaat Boys drie geheide" aanvallers is kwijt geraakt die in het vori ge seizoen veel doelpunten scoorde. Als pure aanvaller blijft eigenlijk alleen nog Aad Moerman over en het is de vraag of -de reserve-elftallen voldoende kwaliteit kannen le veren om Hoekse Boys ook vol gend seizoen hoog in de vierde klas te laten eindigen. ROZENBDKG Tijdens de de Nederlandse Jeugdkampioenschap pen wemmen was er geen afvaardiging van de Borenburgse zwem vereniging Zeehond "13. Be aanduiding "IS geeft eigenlijk al aan waarom er geen Rozenburgse zwemmers onder de Ne derlandse elite zijn. Het is eenvoudig nog te kort dag voor de prille zwemvereniging. De Zeehond '73 bevindt zich wat prestatieniveau betreft nog op de onder ste spart van de ladder. Secretaresse van de ver eniging roevrouw Er- kamp heeft er een sim- pele verklaring voor. „Een kind dat de top wii halen in de zwemsport moet elke dag het water m. Dat kan bij ons nu eenmaal niet. We zijn al blij met die tweemaal in de week dat we het bad De uitbreiding van de" trai kunnen gebruiken. We nlngsuren houdt dan ook wie de ouders het niet leuk vinden als hun zoon of dochter pas om half elf thuis komt". willen wel meer training- Stijd. Logisch. Dat is echter niet eenvoudig. Je hebt te maken met de recreatiezwemmers, die ook niet in het gedrang mogen komen. Dan traint de Rozenburgse reddingsbrigade er nog en tenslotte heb je dan nog de leszwemmers. Be langrijk voor ons is ook het tijdstip. Aan trai ningsuren laat op de avond hebben wij niets, want je hebt met jonge kinderen te maken, van geen gelijke tred met de ledecaanwas, want de groei zit er bij De „Zeehond 'iï wel degelijk in. Mevrouw Erkamp enthousiast: „We hebben op een gegeven mo- ment zelfs een ledenstop AKÜ moeten instellen. Op bet ogenblik hebben we zo'n Niet a"e zwemmers die lid zijn 150 jeugdleden en 45 senior- .ae Rozenburgse zwemver- tichting De Zeehond en de zwemvereniging. De scheiding der geesten ontstond in 3£>73 toen een groep recreatiezwem mers bezwaar maakte tegen het feit dat een percentage van de abonnementsgelden van het zwembad naar de toenmalige sportafdeling ging. Lange ver gaderingen met soms hoogoplo pende discussies resulteerden m de oprichting van De Zee hond '73. vis (Spijkenisse) en Oud-Beijer- Dat De Zeehond '73 zich bewust land. Voor diegenen, die wer kelijk naar een bepaald niveau willen toewerken is er de ZKO- competitie. Dit zijn wedstrij den van de Zwembond voor Rotterdam en Omstreken. Te vergelijken met RVB bij de voetballers. De Zeehond 73 be vindt zich nu nog in de B-klas se, maar ziet een overgang naar de A in de toekomst zeker ritten. leden. De toeloop begint weer als de scholen gaan draaien". De toevoeging 73 achter De Zee hond heeft nog een andere funktie dan alleen maar de aan duiding van het geboortejaar. Het moet het onderscheid aan geven tussen de exploitaties- eniging leven zich in het water uit om een scherpe tijd neer te zetten. Velen geven de voor keur aan recreatief wedstrijd- zwemmen, wat meestal neer komt op clubwedstrijden. Drie- en vierkampen die met vereni gingen uit de omtrek worden gehouden. Zo rijn goede kon takten ontstaan met De Kemp- Naast het wedstrijdzwemmen is er ook een waterpolo-afdeling binnen de vereniging. Een tak die zich in een steeds groeiende belangstelling mag verheugen. Waren het eerst alleen, nog maar de seniorleden, die zich voor het poloën interesseerden, komend seizoen wordt er ook een jongensploeg ingeschreven terwijl het zeer waarschijnlijk is dat de meisjes-junioren met achter zullen blijven twee uitvallers te noteren. Dat deze ronde goed is geslaagd de eerste dag kwam Roel dankt de organisatie voor een Wijnhorst als beste uit de slag met een 12e plaats. Peter van Leeuwen 18e, Gerard van Bo ven 20ste, Monica Wijnhorst 26ste en Silvia Meier 35ste ble ven in de goede helft van de uitslag, met de mogelijkheid om zich in de volgende twee dagen nog te verbeteren. De ploeg als geheel kwam in het ploegen- klassement op de 11e plaats terecht De tweede dag, een rit over 70 kilometer met onder weg verschillende opdrachten die rij moesten vervullen, gaf voor de Hargaploeg de volgen de resultaten. Monica Wijnhorst 8ste, Silvia Meier, Roel Wijn- horst en Peter van Leeuwen werden op de 17e plaats gezet en alleen Gerard van Boven moest met een 20ste plaats ge noegen nemen, maar zou zich de volgende dag herstellen. Toen was een rit over ongeveer dertig kilometer, waarin weer Monica Wijnhorst met een 5e plaats de best geplaatste Harga- renner was Voor het eindklas sement hadden al deze uitsla gen de volgende plaatsen voor de Harga-jeugd in petto: Moni ca Wijnhorst 13e, Peter van Leeuwen 18e, Gerard van Bo ven 19e, Roel Wijnhorst 24ste en Silvia Meier 27ste. In het algemeen ploegenklasse- ment kwam de Harga-ploeg ui teindelijk op de I5e plaats te recht, is van zijn sociale positie als zwemvereniging bewijst wel het feit dat de Rozenburgse zwem mers als één van de eersten reageerden op onze oproep om geld bijeen te brengen om het Hans Fokkinga mogelijk te ma ken zijn vrouw te vergezellen naar de para-Olympische Spe len in Toronto. Mevrouw Er- kamp hierover: „We vonden het een geweldig initiatief. Be ben ook ontzettend benieuwd naar haar prestaties. Wat zal ze ge huldigd worden als ze met een medaille thuiskomt De vereni- ging heft toen de actie begon meteen een bedrag gestort La ter is daar nog een 150,— bijgekomen door een mooi ge baar van een ouder van één van de zwemstertjes. Als we de dnekamp die we op die dag rielden zouden winnen zou hij het bedrag op tafel leggen". Vlaardingen Het zesde con cours van de visvereniging „De Vriendschap" heeft zich afge speeld in de Haagvaart Uitge zonderd enkele mooie brasems was het enkel klein goed dat werd gevangen en controleur Piet Vink had er maar druk mee om al die kleine visjes na te meten. De uitslag was: I. M. Termijn 2840 gram, 2. B. Penning 2815 gram, 3. M. Vink 2040 gram, 4: J. de Ligt 1930 gram, 5. J. fte mijnse 1880 gram, 6. N. N. 172Ö gram, 7. C. Vink 1130 gram, 8.' F. Koudstaal 1050 gram, 9. T; Bouw 865 gram, 10. J. Broere 720 gram, 11, G Dubbeld 7Q gram, 12. J. Troost 55 gram, 13< O. Meuldijk 45 gram. Vlaardingen slechts een negen tal leden van de hengelverem- ging „Zethameta" waren afge lopen zaterdag aanwezig om de zesde wedstrijd in hun vissen* te betwistea i Dat het goed vissen is in de Rin* vaart bewees de vangst, 'want niet minder dan 28730 gram WT werd uit de vaart gevangejV met als onbetwiste winnaar Koos van de Waart, die 6Q7y gram voor zijn rekening nam-u De verdere vangsten waren: 2. ft van de Berg 4800 gram, 3, W. Korpershoek 4380 gram, 4. Qt van de Hoven 2930 gram, 5. A. van Tienderen 2650 gram, 6N- Koster 2510 gram, 7. K. v!» Gelderen 2400 gram, 8. B. Vliet 2070 gram, 9. P. van t OW 930 gram. Het bestuur verwan* komende zaterdag meerdere le den om 4.45 uur op de bekende plaats. A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4