FC Vlaardingen aast op Rii us Steenbergen mm Start oefenprogramma tegen NAC Den Hartigh „speelt" met concurrentie Derde omloop van Ter Heij de h m Carel Solleveld snelste Vlaardinger Hengelsport Mevrouw Vink meeste vis Softbal programma Oefenprogramma TSB Hermes- jeugd in kamp Sportagenda 40 J Ui-il ISO) 3 WSm Berckenkamp geen last meer Vlaardingen FC Vlaar dingen aast nog steeds op Rinus Steenbergen, SWs laatste man die dezelfde plek bij FC Vlaardingen zou moeten gaan bezetten. Hij zelf is financieel al rond, maar het hangt thans van de onderhandelingen tussen beide besturen af of SW de „lange" laat ver trekken. Steenbergen ge looft zelf dat SW niet de vraagprijs tot het ui terste zal opvoeren, „om dat ik mijn positie kan verbeteren. Op grond daarvan mag men mij niet tegenhouden". Niettemin wenst trainer Leo Hal- kes zijn vertrouwensman niet te zien vertrekken. „Ik heb het bestuur geadviseerd het maxi male transferbedrag te vragen omdat hij nu éénmaal mijn grote steunpilaar in de verde diging is". Rinus Steenbergen (27) zelf ziet dat niet helemaal zitten: „Natuurlijk ben ik een organisator, maar vergeet niet dat een Fred Meerhof en Jan den Tuinder uitstekende opvol gers voor mij kunnen zijn. Ter wijl ook nog Jan Merrelaar van Excelsior niet is weg te denken. Ik doe zelf voor hon derd procent mijn best op de trainingen bij SW, maar mijn gedachten zitten wél bij FC Vlaardingen". Rinus Steenbergen is voorbe stemd de opvolger te worden van Ger Robbemond, die trai ner werd van RKWIK. Theo Laseroms hoopt dat de zaak snel rond komt, mét of zonder Steenbergen, omdat hij m de officiële oefenwedstrijden min Door Bas van den Berg of meer al zijn competitie-elftal wil zien. Althans de eerste vijf tien spelers. Laseroms: „Wan neer het niet lukt heb ik wel licht een alternatief in Cees Bouman op die (laatste man) plek, maar daarnaast heb ik altijd nog een Frans Fiers en Bep de Ruiter achter de hand. Met andere woorden: Er is nog weinig van te zeggen". Met eventueel Rinus Steenbergen erbij zal de selectiegroep 34 man zijn en dat is het hoogste aantal dat FC Vlaardingen heeft gehad. Laseroms: „We zijn vorig seizoen te veel afhan kelijk geweest van geblesseerde spelers. Naar horen zeggen draaide FC Vlaardingen in het begin van de competitie erg goed, maar met blessures van Joop QuelJhorst, "Witn Bercken kamp en Barend van Hijkoop' kwam de klad. erin. Een voor deel van het nieuwe seizoen is dat ik vervangers van dezelfde kwaliteit achter de hand heb". SELECTIE De nieuwe trainer van FC Vlaar dingen, die professioneel te werk gaat en de spelers geen dag rust gunt, heeft uit een eerste selectie achttien spelers bij elkaar gebracht. Dat zijn Peter Eikelenboom, Toon Eg- gers, Dick van der Meer, Frans Fiers, Rob van der Bol, Ted Hessiing, Cees Bouman, Frans Stans, Hugo Lochtenberg, Wim Berckenkamp, Joop Quellhor- st, Predrag Drapïc, Barend van Hijkoop, Bep de Ruiter, Wim Tij!, Joop van Dop, Dick Beek en Kees Deminïe. Woensdagavond komen al die achttien in actie in de eerste oefenwedstrijd tegen NAC in Breda. In onderlinge partijen en twee oefenwedstrijden tegen campingteams uit Hoek van mj Rinus Steenbergen f uitstekende opvolgers j Holland (1—1 en 7—1) heeft Wim Berckenkamp bewezen volledig genezen te zijn van zijn memscusoperatie, enkele maan den terug. Laseroms: „Wanneer hij zo blijft spelen, staat hij gegarandeerd m het eerste team". In verband met de nog steeds heersende droogte van de vel den, is de oefenwedstrijd tegen Neptunes voor komende don derdagavond te vervallen. Zon dag echter staat FC Vlaardin- gen voor zijn eerste ontmoeting thuis tegen de Belgische twee- 1 deklasser KV Mechelen FC i Vlaardingen '74 heeft voor het spelen van die ontmoeting toe- j stemming gekregen van het Da gelijks Bestuur van de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Re- j creatie. Die wedstrijd begint om 17 uur. Vlaardingen In de laatste rit van de vierde wielercorape- titie had Jan den Hartigh zich ertoe kunnen beperken in het peloton mee te rijden. Per slot van rekening leidde hij in de ranglijst met een straatlengte voorsprong. Maar de Hoekse Kenner wenste in de Vergulde Handpolder niet aan verdedigen te denken. Hij heeft dat in dit seizoen nog nooit gedaan en zag ook nu geen aanleiding zich een verdedigende houding aan te meten. De eerste aanval werd weliswaar door René de Boer ingezet, maar toen deze Molenaar-coureur nóg eens aan de haal ging, kreeg deze snel gezelschap van Den Hartigh én nieuweling John van der Hoeven. Toen ook Henk Vos zich nog met het kopwerk ging bemoeien bleek het plotseling om een erg serieuze ontsnapping te gaan. Het langgerekte peloton was be paald met verontrust door deze gang van zaken. Vooral niet omdat al snel René de Boer terugviel. De Vlaardingse tem- .pobeul is net terug van vakan tie en heeft daarin zeker geen sportieve levenswijze gevolgd zodat hij snel besloot de kleed kamer op te zoeken. Nog maar drie man op kop dus. De grote groep meende dit drietal snel weer in te kunnen rekenen. Per slot van rekerung leek alleen Jan den Hartigh een volwaar dig coureur. John van der Hoe ven was te laat gearriveerd Vlaardingen - Het derde viscon- cours van de Vlaardingse Hen gelaars Bond m de vijver aan de Koninginnelaan in de Holy-, wrik, is een groot succes gewor den voor mevrouw Vink. Uit een veld van 37 hengelaars ving zi] 1315 gram vis. van Dorp werd tweede met 1150 gram vis. De overige resultaten: de Ligt 320 gram, K. Buis «0 gram, D. Terbeek 250 gram, fL Groen 160 gram, mevrouw bangma 110 gram, R. van Rees gram, H. van Rees 40 gram, K van Zetten 40 gram, W. Roo- zenboom 25 gram, J. van Sas gram. De overige deelnemers todden geen vangst. voor de nieuwelingenwedstrijd en reed voor de lol mee bij de A-klassers en Henk Vos is na een jarenlange afwezigheid dit seizoen weer met fietsen begon nen. Moest dit trio het peloton gaan verslaan? Toch bleef het leidende drietal onverdroten doorgaan. Aan de fiets van Henk. Vos is duidelijk te zien dat deze Pedaalridder beslist met voor honderd pro cent met wielrennen bezig is. Welke renner haalt het in zijn hoofd een snelheidsmeter op z'n racefiets te zetten? Die kan je toch nauwelijks serieus ne men? Toch rijdt deze Henk Vos, die indertijd een zéér ver dienstelijk nieuweling was, de laatste weken constant van vo- De conditietest voor de A- en B-selectie van Schiedam is morgen avond uitgesteld 0 Op de vergadering van 3 au gustus wordt de nieuwe datum bekend gemaakt 0 Na Vlaardingen wil ook Hoek van Holland in augustus een zwemvier- daagse houden 0 Schie dam deed het al eerder met 400 deelnemers Q Vlaardingen gokt al op 1500 zwemlustigen 0 Op 12 en 13 augustus houdt ExcelsïoriSO weer zijn traditioneel Thurlede (jeugd) crickettoemooi 0 De voetballers mogen nog steeds niet op de velden 0 Daarom moes ten SW en FC Vlaar dingen het afgelopen weekeinde wederom uit wijken naar Hoek van Holland 0 In dit ver band gaat de ontmoeting FC Vlaardingen—Neptu- nus komende donderdag- I avond niet door 0 Een dag eerder speelt FC Vlaardingen in Breda te gen NAC 0 Vanavond begint ook Hennes DVS met zijn training op Har- ga ren. Ook nu schuwde hij het zware werk beslist niet. De ver rassend meegesprongen Cou reur-renner John van der Hoe ven zou normaal gesproken na een paar ronden met meer in het stuk voorkomen. Toch bleek ook deze coureur een ge weldige steun voor de vinnig koersende Jan den Hartigh te zijn. Het peloton begon langzamer hand te beseffen dat het leiden de drietal wel degelijk serieus genomen moest worden. Pïeun Stout sprong weg en bleef dne ronden voor het peloton njden. Toch slaagde hij er niet in de leiders te benaderen en werd hij ten slotte weer ingelopen. Een Vlaardingse tegenaanval leek meer succes te hebben. Prijs voor nieuweling Jan Noordijk. Henme van der Vaart en club genoot Carel Solleveld togen ten aanval, maar moesten na twee ronden constateren dat de grote groep toch meer snelheid wist te ontwikkelen. Ook de poging van Piet Streel - kerk zette met veel zoden aan de dijk. Solleveld, die de laatste weken steeds driftiger pleegt mee te koersen, probeerde het nog eens. Hij kreeg weliswaar nog gezelschap van de Coureur- penningmeester Niko Moer man, maar deze bleek slechts belangstelling te hébben voor nog te innen contributie en voelde weinig voor een verde ling van het kopwerk. Dus ook dit tweetal verdween weer in de doorjagende groep, die echter steeds meer het zicht op de koplopers dreigde te ver hezen. Diverse vluchtpogingen werden verder m de kiem ges moord en hei weid steeds dui delijker dat de ereplaatsen zou den worden uitgevochten tus sen Jan den Hartigh en Henk Vos, John van der Hoeven zou als nieuweling met in de uitslag voorkomen. BESLISSING De beslissing zou tien ronden voor het einde vallen. Henk Vos bemerkte toen toch een klein manco aan conditie en moest afhaken. Jan den Har tigh was zeker van de zege, maar wilde natuurlijk de eres- purt niet van de meekoersende nieuweling verliezen. Hij deed dit dan ook niet, maar John van der Hoeven heeft in ieder geval de zekerheid dat hij vol- Winnaar Jan den Hartigh op kop. gend jaar bij de A-klasse be slist mee zal kunnen komen en wellicht nog voor verrassingen kan gaan zorgen. Voor de verdere puntenverdeling was natuurlijk de eindsprint van het peloton nog belangrijk. Richard Meeldijk bleef Henrue van der Vaart voor, die op zijn beurt Niko Moerman achter zich wist te houden. Uitslag A-klasse: I. J. den Har tigh (HR), 2. H. Vos (P), 3. R. Meeldijk (C), 4. H. v.d. Vaart (C), 5. N. Moerman (C>, 6. C. v.d. Linden (HR), 7. M. Drop (H), 8. C. Solleveld (C), 9. A. v. Cieef, 10. P. Stout (M), 11. G. Kraak (M), 12. A. St. Nicolaas (HR), 13. A. Moerman (C), 14, J. Sello (HR), 15. H. Craane TOTAAL Totaaluitslag competitie no. 4: 1. J. den Hartigh, 2. C. v.d. Linden, 3. H. Vos, 4. P. Streefkerk, 5. M. Brinkman, 6. A. St. Nicolaas, 7, C. Sol leveld, 8. N. Moerman, 9. C. Kraak, 10, A. Moerman, Nieuweling Wim v.d. Burgh reed in soepele stijl naar de zege. Het matig bezette ren ners veld had geen verweer op zijn vroege demarrage en de Vlaardinger is dan ook geen moment meer in gevaar geweest. Uitslag nieuwelingen: 1, W. v.cl Burgh, 2. J. Noordijk, 3. B. Heeze, 4. C. Hogeveen, 5. R. Tiemaa. Ter Heijde Ter Heijde aan Zee maakt zich op voor een. aantal sportieve festiviteiten. Naast de traditione le voetbalwedstrijd tussen Ter Heijde en 's-Graven- zande heeft de dorpsvereniging ook weer de organi satie in handen van de derde omloop van Ter Heijde. Op donderdagavond 12 augustus is het weer zover wanneer aan de westelijke zijde van Monster het straatbeeld door de atletieksport wordt beheerst Naast de prestatieloop voor jong en oud over twee ronden (2600 meter) staan er ook een tweetal wed strijdlopen geprogrammeerd. De eerste, voor vetera nen vanaf 40 jaar (vijf ronden, 6500 meter) vangt aan om 19.00 uur, de senioren starten een kwartiertje later om hun zeven ronden (9100 meter) te overbrug gen. Bij laatstgenoemde categorie zullen, evenals in de voorgaande jaren, weer tal van bekende atleten aan de start verschijnen. De inschrijving voor dit atletïekevenement is m ge bouw Irene vanaf 17.30 uur tot tien minuten voor de wedstrijden een aanvang nemen. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden per persoon. Het parkoers in Ter Heijde ziet er als volgt uit: Piet Heinstraat, Jan van Gaalenstraat, Heemskerkstraat, Trompetstraar, Pietersonstraat, Van Speykstraat, Kortrennerstraat, Everrsenstraat en Michiel de Ruy- terstraat. Voor de eerste drie aankomenden bij de veteranen en de wedstrijdlopers is een beker beschik baar. Ook de beste dame ontvangt een bokaal. Voorts zijn er veel prijzen in naturs te verdienen. Schiedam Het sottbalteam van Schiedam vervolgt vrijdag de competitie tegen het Haagse 1 Celentas. Vanavond speelt het derde team thuis tegen Thun- 1 derbtrds en woensdag ontvan- i gen de reserves Antillen Stars. I Het verdere programma: 8 au- gustus: Schiedam-FAK; 14 au- i gustus: FAK-Sehiedam; 22 au gustus: Schiedam-Celeritas; 28 augustus: Fly mg Petrols-Sebie- dam Vlaardingen Zaterdagclub TSB bereidt zich via vele oefen wedstrijden intensief voor op de komende competitie. Het oe fenprogramma ziet er als volgt uit: 31 juli: NTW-TSB; 7 au gustus: TSB-Coal; 11 augustus: VFC-TSB; 14 augustus: Maas- dijk-TSB; 17 augustus: TSB- DCL; 18 augustus: TSB-Gouds- waardse Boys: 21 augustus: Seolto-TSB; 24 augustus: Fortu- na-TSB; 28 augustus: RAS- TSB, Schiedam Vanaf vandaag ver blijft de encketjeugd van Her mes DVS tn een kamp in Nij megen. Aan dit 23ste kamp doen mee: Cock de Zwart, Mar tin de Zwart, John Verwey, Ed dy ter Braak, Paul ter Braak, Rob ter Braak, Anton Keuze kamp, Mano Zuidgeest, Gerard van der Haagen, Marcel Braat, N. Kleinherenbrink, F. Gijten- beck en R. Spruyt Bleeker. Het programma: dinsdag: Hermes DVS—-Quick Nijmegen; donder dag: Hennes DVS—De Krekels, vrijdag: Quick Den HaagHer mes DVS. Maandag: Eerste training HDVS, 19 uur, „Harga". Dinsdag: Groenoord-Neptunus (honkbal), 18.30 uur, Kethel Avondvierdaagse Hoek van Holland, 18 uur. Woensdag; Hoiy-Compri/A (soft bal), 19 uur; Kanjerserie van Heutzpark, 19 uur; Avondvier daagse Hoek van Holland, 18 uur; NAC—Vlaardingen '74,19 uur, Breda. Donderdag: Avondvierdaagse Hoek van Holland, 18 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3