SCHIEDAMSCHE COURANT Op naar Den Helder lusis Sacrum verkocht Onderi: emingsraden steunen comité Harreweg moet zondags autovrij 3 Ik neem de proef Op de foto: Nieuwe vennootschap voor bowlingcentrum Daar staaf hij dan Tegen ontslagen in scheepsbouw Bewonersgroep Weteringstraat: éénrichtingsverkeer Auto open tiffiM! :raF Laatste vergadering Hoekse deelraad Vlaardings Kunstcentrum verdwijnt Autokraken Dinsdag 27 juli 1976. ONAFHANKELIJK DAGBLAD JOlftte jaargang no, 25626 _6 pagbva'S* Broersvest3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Uit de met afgesloten wagen van de 35-jarige M. G. uit Pa- pendrecht, welke was ge parkeerd op de West vest, zijn ondermeer een pas, rijbewijs, kredietkaarten en een betaal pas gesto len. Voor G- betekent dat een schade van 350 gul den. Twee accu's zijn gestolen uit de vrachtauto van de 45-jarige koopman A. van de G. uit Schiedam. Schade bedraagt 400 gul den. De truck stond op de Admiraal De Ruyter- straat. - -:.2 ->ï' Boek van Holland De strand zes daagse van Hoek van Holland naar Den Hel der is gisterochtend begon nen. Een bonte stoet van achthonderd wandelaars vertrok goed gematst met een vaantje ter herkenning vanaf het Hoekse restaurant Het Jagershuis. De eerste wandelaar ging om acht uur op weg met als einddoel van de begin-etappe het kampeerterrein Duinrell In Wassenaar. De afstand van deze tocht bedroeg 27 kilo meter. Restaurant Het Jagershuis war het middelpunt van een krioelende massa komende en gaande mensen. Vanaf het Hoekse station kwam re gelmatig golven wandelaars, terwijl anderen aan de eer ste meters van de zesdaagse begonnen. De laatste trim mers vertrokken omstreeks elf uur, een grote berg ten ten, slaapzakken en reistas sen achterlatend. Deze wer den daarna met twee vracht wagens overgebracht naar de eerste etappe-plaats. De deelnemers aan deze ze ventiende strand tocht varie ren in leeftijd van zeven tot tachtig jaar. Enige wande laars hebben zich vergezeld van hun hond op weg bege ven. De viervoeters worden op die manier zes dagen lang uitgelaten. In de stoet lopen ook ongeveer veertig buitenlanders mee, voorna melijk Duitsers en Belgen. Na Wassenaar begeven de trimmers zich naar Noord- wijk en op de derde dag worden de tenten m Velsen opgezet. Egmond aan Zee is het volgende reisdoel, terwijl Calantscog de laatste over nachtingsplaats is. De zesde dag wordt dan na honderd- veertig kilometer zand Den Helder bereikt, waar iede reen een vetleren zool ont vangt Schiedam Het is nu zeker, dat in het oude theater Musis Sacrum een bowlingbaan komt. Waarschijnlijk zal men nog dit jaar met de bouw beginnen. De drie panden aan de Lange Haven zijn daarvoor aange kocht door Kreuger Huizenbeheer B.V. Met de Schie dammer Frans van Rijsbergen zal dit bedrijf volgen de maand een nieuwe besloten vennootschap oprich ten om de bowlingbanen te gaan exploiteren. In totaal komen er tien banen. Deze worden gebouwd in een nieuwe ruimte op de plaats van de huidige achterzaal, die in desolate toestand verkeert. Het voorgebouw wordt be stemd voor ondermeer ont vangstruimte en douches, zoals wij reeds meldden in de krant van woensdag 14 januari. In één van de panden naast de oude „cultuurtempel van Schie dam" komt een woning, waar schijnlijk voor initiatiefnemer Van Rijsbergen. Het derde pand. dat is overgeno men vazi de Wassenaarse miljo nair H. Th. Planken, wordt be stemd voor wat trimgelegenhe- den. Achter het geheel komt parkeerruimte voor ongeveer dertig auto's. Een autosloperij heeft daar het veld al voor moe ten ruimen. Makelaarskantoor Dupont is nog bezig met de nieuwe huisves ting van kunstenaar Daan van Golden, die nog in een gedeelte van één van de theaterpanden woont Het is nog niet zeker of de voor gevels hetzelfde uiterlijk behou den. De bouwtekeningen zijn nog niet klaar. Deze moeten ook nog worden doorgenomen met de Rijksdienst voor Monu mentenzorg in Zeist Ook bij de gemeente moet het plan nog worden ingediend. Dit zal bin nenkort geb euren. Over de bouwkosten en de aan koopsom wil men zich bij Kreu- pr Huizenbeheer nog niet uit laten. Zeker is evenwel, dat kosten van dit project zeker een milioen bedragen. De aankoop som wordt geschat op een be drag rond de 350.000 gulden. Oud-eigenaar Planken; „Ik heb er verlies op geleden. De panden immers zo'n drie jaar leeg. Wat er aan waarde inzat, is vernield". Directeur Kreuger, de nieuwe ei genaar „Het zou best kunnen, dat Planken er verlies op heeft geleden. Hij had het aange kocht om er mee te speculeren, toen vage plannen bestonden om daar de metrobaan te laten lopen. En dat is nu van de baan". HOEK van HOLLAND De deelgemeenteraad zal dinsdag 17 augustus voor de laatste keer in de oude samenstelling vergaderen. Op 7 september zal de nieuwe gekozen deelraad in functie tre den. De laatste vergadering van de deelraad in de oude samen stelling is vooral bedoeld om een aantal nog lopende zaken af te handelen. Daarbij is onder meer de aanvraag voor een crossterrein voor de Hoekse jeugd. Dat verzoek kan overigens niet worden ingewilligd. In de eerste plaats is er geen geschikt ter rein voorhanden en bovendien zijn de meeste crossliefhebbers nog geen zestien jaar zodat er veel problemen zijn ten aanzien van verzekeringen en eventuele wettelijke aansprakelijkheid. Het allergrootste probleem ligt echter in het feit dat de jonge lui altijd over de openbare weg moeten met hun crossbrom- mers. De praktijk heeft uitge wezen dat er toch vaak op de weg wordt gereden. AI die ar gumenten samen vormen voor het dagelijks bestuur voldoende aanleiding om op het verzoek afwijzend te adviseren. Dit nieuwsblad, waarin u at het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proe! toe in combi natie met Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tei Deze ben in open envelop, zonder postzegel sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. De Viaardingse ker mis staat er. Op het Veerplein. Sinds vrij dagavond draait, rolt, knarst, loeit en giert al les wat draaien, rollen, knarsen, loeien en gie ren kan. Zoals bekend staat de kermis op een wat ongebruikelijke plaats. Het maakte par keren op het Liesveld viaduct noodzakelijk. Daar wordt volgens de Vlaardingse politie overigens maar zeer weinig van gebruik ge maakt. Zelfs op zater dag konden vele men sen hun auto nog el ders in het centrum kwijt. Problemen heeft het aan één kant parke ren op het viaduct in ieder geval niet gege ven. De kermis wordt overi- gens niet druk bezocht. Een tegenvaller voor de kermisexploitanten. Ge volg waarschijnlijk van het feit dat nog vrij veel mensen elders van hun vakantie genieten. Het is eveneens niet uitge sloten dat de tairijke va kantie-activiteiten, in de wijken voor de kinderen georganiseerd, deze van de kermis weghou den. Toch bestaat er geen twijfel over dat de ker mis een bron van ver maak blijft voor jong en oud. En in dit speciale geval een nog andere bron: één van ergernis namelijk voor de winke liers van het Koopcen trum. Schiedam De vier poli tieke partijen, die zitting hebben in het enkele we ken geleden opgerichte comité tot behoud van de werkgelegenheid in de scheepsbouw, probe ren nog vóór volgende week woensdag zoveel mogelijk* Schiedammers enthousiast te krijgen om mee te werken aan de activiteiten van het comité. PvdA, CPN, PPR en PSP zoe ken vooral steun bij onder nemingsraadsleden van de diverse scheepswerven, maar ook by werknemers van die bedrijven! ,-,Het zal VLAARDINGEN De Wete ringstraat, de Groeneweg en de Dijklaan zoudeneenrichtings verkeer moeten krijgen, fiet sers uitgezonderd. Dit heeft de bewonersgroep Weteringstraat en Omgeving per brief aan de gemeenteraad van Vlaardicgen Het plan voor "eenrichtingsver keer is ontstaan als gevolg van de ongelukken in de gemoemde straten. „Juist op de hoek van de Markgraafiaan is het een gevaarlijke situatie, omdat de bocht met tegenliggers onover zichtelijk is", aldus de bewo nersgroep Kinderen kunnen hier de dupe van warden, als zij oversteken om naar de speeltuin te gaan. Het vrachtverkeer blijft de tame lijk brede Markgraaflaan vol gen in de veronderstelling op een afvoerweg te komen. „Fout!", stelt de bewoners- groep, „zij lopen vast in de steeds nauwer werkende fuik van de Weteringstraat en de Dijklaan". Dat is ook de reden van het vrachtwagen verbod m de Markgraafiaan ter hoogte van de Henriëtte Roland Holst- laan. Met dit vrachtwagenpro bleem kampt de hele buurt". Daar naast vraagt de bewoners- groep, wanneer betrokken stra ten in het herbestratingsplan zullen voorkomen. „In straten mèt verkeersdrempels kunnen de auto's tenminste niet zo hard rijden", meent de bewoners- groep, en dat komt de veilig heid van de spelende kinderen natuurlijk ten goede' niet de bedoeling zijn om dan met zijn allen te verga deren, maar we zullen hulp nodig hebben, als er acties worden gevoerd," aldus Herman Nóordegraaf, die voor de PPR in het comité zit. Diverse leden van on dernemingsraden hebben al hun medewerking toege zegd. Omdat het comité enige ze kerheid wil hebben over het aantal sympathisanten, dat wil meewerken, probeert men voor volgende week mensen op te trommelen. Woensdag 4 augustus wordt 's avonds door het comité vergaderd in het oude stad huis op de Grote Markt in Schiedam. Vooral de CPN maakt zich actief wat betreft de ont wikkelingen in de scheeps- bouwindustrie. Aad de Wolf stelde enige malen vragen in de gemeenteraad en vroeg zelfs om een interpel latie, ook waren het vooral communisten die zaterdag 10 juli de straat opgingen om handtekeningen te ver zamelen, Een totaal van 686 handtekeningen was het re sultaat. De üjst werd opge stuurd naar minister Lub bers van economische za ken. Op zaterdag 25 september houdt de CPN in Rotterdam nog een dag over de scheepsbouw. Het zou daar bij de bedoeling zijn om ook werkgevers aan het woord te laten. Vlaardingen Het Vlaardings Kunstcentrum zal 1 juli 1977 opgeheven worden. Het be stuur van bet centrum heeft dit besloten na besprekingen met de organisatie van de Stadsgehoorzaal. Als de raad op 11 augustus akkoord gaat, kan het Kunstcentrum het ko mend theaterseizoen nog op een gemeente garantie van achttienduizend gulden reke nen. De Vlaardingse raad stelde in mei vong jaar een garantie ter be schikking van het Kunstcen trum. Deze garantie van acht tienduizend gulden vormde een waarborg voor door het Kunst centrum georganiseerde voor stellingen. De raad verbond aan deze garantie wel de voorwaar de dat het bestuur zich met de organisatie van de Stadsge hoorzaal moest verstaan over nauwere samenwerking. Het lag zelfs in de bedoeling om te komen tot een verdere integra tie. Dit overleg heeft er toe geleid, dat het bestuur van het Vlaardings Kunstcentrum heeft besloten het centrum op te heffen. Daar dit echter eerst aan het eind van het komend theaterseizoen zal gebeuren, heeft het Kunst centrum verzocht de gemeente lijke garantie, waarvan het vo rig seizoen geen gebruik be hoefde te worden, nog met één seizoen te verlengen. De Engelse Second Normanby Scout group en de Vlaar dingse Marnix van Sint Aldegondegroep. Gisteren stonden zij er nog graag Klaar voor. Hier genomen, op het Vlaar dingse stadhuis. Wethouder IJsbrand van der Voelden had de eer om de Engelse gasten van de Sint Aldegondegroep toe te spreken. Hij bood ze een geschenk aan. En zo kregen de Engelse padvinders een fraaie plaquette aangeboden ter herinnering aan hun bezoek aan het Vlaardingse stad- huïs. De gehele groep is vandaag vertrokken naar het Brabantse Heeze. Hier wordt het zomerkamp opgeslagen en hopen de padvinders een leuke tijd te hebben. Vrijdag 6 augustus komen ze weer terug. Zaterdag volgt dan het grote af scheidsfeest. Schiedam De Harreweg moet volgens het college van burgemeester en.wethouders op zondag worden afgesloten voor het doorgaande autoverkeer. Alle collegeleden steunen het voorstel dat de Delftse collega's onlangs bij Gedeputeerde Staten (GS) in dienden over deze verbindingsweg tussen Kethel en Delft. Aan GS schreef het Delftse college van B en W dat er op deze weg voor fietsers vaak gevaarlijke situaties ontstaan door het ontbre ken van een uitwijkmoge lijkheid, zoals een behoor lijke wegberm. Schiedam Uit twee auto's zijn het afgelopen weekeinde casset te-recorders ontvreemd. Door de töchtraampjes te forceren konden de daders bij de appa ratuur komen. De wagens ston den in de Schaperlaan en de Gordonstraat en zijn eigendom van respectievelijk de heer G, M. R. <56) uit Schiedam diens stadgenoot J. de L. (27). Bij radiozaak Actief aan de Rot- terdamsedijk werd de voordeur opengebroken. Een nog onbe kende hoeveelheid apparatuur werd meegenomen door de in brekers, Fietsers vinden langs de kant van de weg alleen een sloot wan neer zij moeten uitwijken voor het voorbij rijdende autover keer dat zich zelden aan de maximum-snelheid houdt En dat terwijl deze weg die hal verwege Delft overgaatin de Abtswoudseweg door de ANWB nog wel wordt aanbevo len als fraaie fietsroute door Midden Delfland. Vooral op zondag is dat te merken. Een niet geringe hoeveelheid stads mensen trekt er dan met de twee wieier op uit om in de buurt van deze weg van de natuur te gemeten. Omdat de overheid er naar streeft het fietsgebruik te be vorderen vinden de twee colle ges dat de fietsers daar die dag maar beschermd moeten wor den. "Wanneer Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland met het voor stel akkoord gaan krijgen al leen de mensen die aan of nabij de Harreweg wonen ontheffing om er op zondag met de auto over te rijden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1