F.C. Vlaardingen krijgt dispensatie voor twee oef en wed st rij d en Passage/VCJ: voorbereiding van honderduur HARGA-JEUGD IN DE PRIJZEN Van der Wilt winnaar ROY S-toemooi KANS OP KORTERE RUST Dweil machine doet wérl zijn i weer Vlaardingen in trainingskamp mmmiszï AI enkele weken in training Medewerking Connie Meyer uit de bocht geduwd Zaalvoetbal- toernooi WK m VLAARDINGEN Nieuwe oe- fenmeester Wim Koppelaar (ex- Papendrecht) van Vlaardingen zal morgenavond de selectie (ca. dertig man) van de derde klasser voor de eerste maal trainen. De vaste trainingsavon den zijn op maandag en woens dag. De leiding wil (na het zwakke afgelopen seizoen) goed voorbereid de competitie in gaan daarom is een trainings kamp ook een onderdeel. Deze aparte stap kan echter niet eer der dan. in de beginfase van de competitie worden gerealiseerd. In het weekend 11/12 september verblijft de élitegroep in het KNVB-sportcentrum te Zeist. Het oefenprogramma is als volgt: zaterdag 31 juli: Vlaardingen - SV PTT (Den Haag) 14.30 Uur; woensdag 4 augustus: Vlaardin- - gen - Ëxcelsior'20 (Schiedam) -.18.30; zaterdag 7 augustus: Vlaardingen - SNS (Stad aan het Haringvliet) 14.30; woens dag II augustus: Vlaardingen - Phoenix (Rotterdam) 18.30 uur; zaterdag 14 augustus: door het uitvallen van campetitiegenoot Duno (Den Haag) wordt nog naar een tegenstander uitge zien; woensdag 18 augustus; Vlaardingen SFC (Schiedam) 18,30 uur; zaterdag 21 augustus: Vlaardingen - Stellendam, 14.30; zaterdag 28 augustus: eveneens door het uitvallen van competitiegenoot DSO (Zoeter- meer) wordt nog naar een te genstander gezocht; woensdag 1 september; Vlaardingen - DVC (Delft) 18.30 uur. Vlaardingen In verband met contractuele verplich tingen heeft FC Vlaardingen '74 voor twee oefenwed strijden ontheffing gekregen van het Dagelijks Be stuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Re creatie. Het betreft wedstrijden tegen het Belgische KV Mechelen zondag 1 augustus (17 uur) en donder dag 12 augustus tegen FC Utrecht (18.30 uur). De oefenwedstrijden thuis tegen amateurclubs zijn daardoor ko men te vervallen, inclusief de ontmoeting donderdagavond tegen Neptunus. Ondanks de regenval van de laatste dagen ziet het er naar uit dat de verplichte rast per 1 augustus toch ingaat Teun Goedknecht, secretaris van het DB zegt des gewenst: „Misschien is de kans niet uitgesloten dat het maar voor enkele weken is, maar niettemin lopen de oefensche ma's van de clubs helemaal in het honderd." Toch geen verwijten van trainers en clubbestuurders. Iedereen kan zich verenigen met de ge dachte dat anders de velden worden verwoest, met als mo gelijkheid dat het extra onder houd voor rekening van de clubs is. Deze week barsten op grqte schaal de trainingen los en zullen clubs met een gravei- terrein terecht blij zijn toch te kunnen oefenen. De meeste clubs zullen niet schro- men de parken op te 2oeken, of zelfs naar het strand te gaan. door Bas van den Berg Voor de broodnodige d uurlo pen is dat zen ideaal oord. Ook in Schiedam blijft men erg zui nig op de velden en is er nog geen enkele oefenwedstrijd goedgekeurd, terwijl de Sport en Recreatieraad van Maassluis begin augustus de zaak wéér gaat bekijken. De kans is daar bij niet uitgesloten dat die raad afhankelijk van de dagelijkse regenval eveneens de „verplich te rust" gaat beperken, KAAL EN BRUIN Een rondgang over de Vlaar dingse sportvelden maakt dui delijk dat de kwaliteit niet best is. Het hoofdterrein van eersteklasser Zwaluwen, dat een grondige beurt heeft ge had, vertoont vele kale en brui ne plekken en daarbij rijst de vraag of dat veld in korte tijd speel klaar gemaakt kan wor den. Het hoofdveld van Fortu- na, dat, met het betaalde voet bal erop, wekelijks intensief wordt bespeeld, heeft eveneens erg geleden onder de droogte. De kale plekken zijn een doorn in het oog. Het feit dat het vierde (oefen)veld van Fortuna erg zuinig is ingezaaid (onder linge afstand te groot), maakt duidelijk dat de'grasmat bin nen de kortst-mogelijke tijd weer verdwenen is. Op een aantal complexen is kool zaad tussen het opkomende gras bespeurd dat welig tiert en de groei van gras in de weg staat. De gemeentelijke plant soenendienst heeft al' verschil lende malen de lappen kool zaad (planten) moeten weg maaien. Over één ding is iede reen in Vlaardingen't wel eens: de beste velden liggen ongetwijfeld op het sportpark „De Vijfsluizen". Bedrijfsleider Ton aleewis: „Er V&QHIET Ook de beste veldén van Vlaardingen op het Sportpak ,De Vijfsluïzen" zijn aan een rustbeurt toe. die in augustus op zijn velden .terecht kan. Ook bij Sunlight, dat privaatterrein heeft laat spelen nauwelijks toe en zal de oefencampagne tot een mini mum beperken. werkt dagelijks een staf van onderhoudsmensen aan" Van af 10 augustus zijn. de„ velden vrij om op te oefenen. Waar door de voetbalvereniging TSB waarschijnlijk de enige club is Schiedam Voor de volley halsters van Passage/VCJ is het seizoen opmerkelijk vroeg begonnen. De Schie- damse dames waren er ditmaal zelfs zo snel bij, dat de eerste training al werd afgewerkt op een tijdstip dat zelfs menige eredivisieclub nog in vakantiesfeer vertoefde. „Dat is dan hun zaak", reageert trainer Hans Soeters lakoniek, „de praktijk heeft uitgewezen dat één maand rust ruim schoots voldoende is. Toen ik halverwege het vorige seizoen de training weer op mij nam heb ik bewust al naar het ko mende seizoen toegewerkt Daarom zijn we ruim een maand eerder gestopt dan an dere clubs, gewoon met de be doeling ook veel eerder weer te kunnen beginnen. Het is nu eenmaal een gegeven dat na beëindiging van de competitie de inzet tijdens de trainingen met sprongen terugloopt Het wordt dan veelal een kwestie van bezighouden omdat er geen doel meer is". En dat doel is nog steeds de competitie, meent Hans Soe ters. .Met een nieuw seizoen voor de boeg wordt er veel gemotiveerder getraind. Elke minuut dat je een speelster Iaat trainen is een soort investering die straks rendement oplevert Elk trainingsuur wordt uitbe taald in resultaten, dus hoe meer trainingsuren, hoe hoger de winst". De Schiedammer, die zelf ooit trainde onder ex-Starlifttrainer Henk Hoogerwaard, zegt veel geleerd te hebben van deze sport-instructeur. „Hooger- waard is een man die er vanuit gaat dat het eindeloos herhalen van een bepaalde oefening dè enige methode is. Hij propa geert een soort automatisme. In grote lijnen ben ik het daar mee eens, dus moeten er zoveel mogelijk trainingsuren ge maakt worden. Hoogerwaard gaat er echter blindelings van uit dat de ploeg met de meeste trainingsuren automatisch kampioen wordt, maar daar achter zet ik een vraagteken. Er moet ook kwaliteit zijn, want je kunt je nog zo te pletter trai nen, als het beetje noodzakelij ke talent ontbreekt ben je nog nergens". Hans Soeters is echter van me ning dat zijn huidige selectie- groep boven het gemiddelde ni veau uitsteekt. „Daarom", aldus de trainer, „is het zinvol om veel en hard te trainen". Passa ge/VCJ doet dit twee hele avon den per week, terwijl een derde Schiedam Uiteindelijk stak het bestuur van de Prinses Juliana schoot de volleybal- sters van Passage/VCJ de helpende hand toe. Te ver-. geefs had het bestuur vair de Schiedamse volleybal vereniging bij de diverse schoolbesturen aangeklopt om tijdens de vakantie toch de beschikking te krijgen over een trainingszaaL En omdat ook de Sporthal Ma- griet niet vrij bleek te zijn zag het er naar uit dat het zo zorgvuldig opgebouwde trainingsschema in duigen zoo vallen. Tot Passa- Schiedam Driemaal kwamen de nieuwelingen van de wielerclub Harga-Smtmaartensdijk uit in Nationale wie- Ierwedstrijden in het land. Zaterdag stonden zesennegentig renners aan het vertrek in de ronde van Ochten. Behoudens enkele aanvallen van renners die het wilden proberen maar geen kans kregen, gebeurde er tot aan de 35ste kilometer weinig. Drie ronden voor het eind spron gen drie renners (zoontjes-Motké en Koogeveen) weg en wisten zich buiten de greep van het op hol geslagen peloton te rijden. Voor Passage/VCJ begon enkele weken geleden a! de training. Voor de competitie begint zullen de honderd uur zijn volgemaakt... ge/V CL zich herinnerde dat de vereniging ooit begonnen was in de Prinses Juliana school, waarnaar de Volley bal CInb Juliana ooit ver noemd is. Het bleek ecu schol in de roos te zijn, want dankzij de medewerk ing van concierge de beer Nobel doet bet unieke feit zich voor dat tijdens het gesloten seizoen tóch In de zaal getraind kan worden training bestemd is voor het afwerken van de steeds terug kerende Coopertest. Soeters: „Op het moment dat de compe titie begint hebben we dan cir ca honderd uur doelgericht ge werkt. Alles volgens schema's, waarbij elke speelster wekelijks op prestaties wordt gecontro leerd, want naast het trainen in groepsverband moeten de speelsters ook individueel nog huiswerk verrichten", Passage/VCJ startte enige tijd ge leden met een selectie van twaalf speelsters, waarvan er uiteindelijk vier zullen moeten afvallen. „De overblijvers zul len de besten zijn", zegt de trainer, „want de acht die het straks moeten gaan doen zullen twee uur achter elkaar het hoogst haalbare tempo moeten kunnen spelen". En dus stelde Hans Soeters in overleg met ex-bondscoach Ben Krysik, die" met het Poolse damesteam ooit brons veroverde op de Olympi sche Spelen, een intensief sche ma op, gericht op sprong kracht, snelheid en conditie. ,JIet moet voor onze aanval- sters mogelijk zijn een sprong kracht te ontwikkelen van rond de tachtig centimeter. Drie van mijn speelsters komen zbnder te springen al enkele centime ters boven de netrand uit, en dan is tachtig centimeter voor elke tegenstander deprimerend hoog". Mag hieruit worden afgeleid dat Passage/VCJ mikt op een kam pioenschap? Soeters: „We zou den ons belachelijk maken als we zouden zeggen dat we dit allemaal doen om ergens in de middenmoot te eindigen. Je moet wel degelijk kansen zien om een speelster zo ver te krij gen, Het klinkt wat opscheppe rig, maar alle teams die ik tot op heden een volledig seizoen onder m'n hoede had werden kampioen. Met Passage's da- - mesteam lukte het drie seizoe nen achter elkaar, terwijl het Krimpense Time Out viermaal achtereen een klasse hoger klom. Het afgelopen, seizoen trainde ik Passage's tweede da mesteam en weer lukte het. Steeds is mijn voorspelling uit gekomen. Ook dit seizoen heb ik een voorspelling g< maar buiten de speelsters weet niemand op welke klassering wordt gemikt". De opmerkelijk vroege trainings start zou een indicatie kunnen zijn dat de Schiedamse dames in elk geval hoger willen eindi-, gen dan de vierde plaats van: het vorige seizoen. „We hebben een bepaalde klassering voor; ogen en alleen als we die beha- len is ons sekoen geslaagd", aldus Hans Soeters. „De gemid delde leeftijd van de selectie is zo'n 23 jaar. Een aantal speel sters heeft nog niet zo langf, geleden op landelijk niveau ge speeld, terwijl de groep op twee plaatsen versterkt is. Routine is er dus ook. Voor ik toestemde om opnieuw dit team te gaan trainen was mijn grootste zorg juist die speelsters weer op- - nieuw te motiveren. Dat is ge lukt En gezien de trainingsre sultaten en de inzet riet het er naar uit dat we sterker dan ooit de competitie in zullen gaan. Meer kan ik er eenvoudig niet over zeggen,..." De drie man die het moesten gaan uitmaken, gingen el kaar in de laatste ronde dermate zitten beloeren, dat het tempo stil viel en het peloton angstig snel nader de.' Maar de supporters aan de kant gaven de koplopers op tijd een sein, zodat de toen ingezette spurt een kolfje naar de hand van de snelle Limburger Motké was, die dan ook Zoontjes en Hoogeveen in die volgor de versloeg. Ook het peloton was tot aan de eindstreep genaderd en wéér liet Aad van Asten zien, dat op 'Schiedam - Zaterdagclub WK houdt 18 september een zaal voetbaltoernooi in sporthal Westwijk in Vlaardingen. Deel nemende teams die zaterdag zijn Zwaluwen, de kampioen van Rotterdam, Sparta, .win naar van het eerste toernooi, HWD, Martiuit, WF en WK zelf. Vlaardingen Op bet prachtige Shell-sportpark heeft de ROVS, afdeling tennis, de afgelopen week zijn open tennistoernooi gehouden voor C- en D-klassers. Er werden in totaal 215 partijen gespeeld en de deelnemers (185) kwamen uit 42 verenigingen. Toen afgelopen zaterdag na een hevige regenval de banen blank kwamen te staan werd er met man en macht gewerkt om de hoeveelheid water zo snel mogelijk van de banen te verwijderen. Met een waterzuiger en een dweilmachine -werd dit karwei in een half uur geklaard. van Be Quick Maassluis werd hier met de setstanden 64 en 6—1 winnares. Bij de heren dubbel C moesten Aad van der Polder van Hoog vliet en Wim Rhijnsburger van THOR het opnemen tegen Jan Boereman en Marlijn Werker, beiden van ROVS. Boereman en Werker wisten de zege te behalen in 26,6—2 en 6—4. Ook zondag, met de finalepart ij- en, moest er ruim een dut ge stopt worden door de regen. Toch kon zondagavond voorzit ter Jan Frazer op tijd de prij zen uitreiken van dit zeer ge stangde toernooi. Het wed- strijdsecretariaat werd op nlt- stekende wijze verzorgd door Cock; van Vught, Wii Brnyn- i. setts, José Alben en OJIje Reduiers. In de finale van het herenenkel C ging de strijd tussen Wim Rhijnsburger van THOR en Rob van der Wilt van het Schie damse KSW. Van der Wilt wist de zege te pakken met de set standen 0—6, 6—3 en 6—0. Bij de dames in de enkel C-klasse moest Bea Luijendijk het op nemen tegen Lenie Deelen van United Service. Bea Luijendijk De dames dubbel C ging tussen de verenigingen TV O en KSW. Mi entje van Adrighem en Miep de Gast van TV O kwamen in het "strijdperk tegen Ellen van der Wilt en Jean Rompas van KSW. De dames Van TVO, Van Adrighem/De Gast, won nen deze dubbel met 6—3 en 6—3. In het gemengd dubbel C speel den Bea Luijendijk en Jaap Boon, beiden van Be Quick Maassluis, de finale tegen Nora Knoester en Nico de Jong, bei den van VLTC. Luijendijk/- Boon wisten met 6—1 en 6—1 de titel binnen te halen. In de D-klasse bij het heren en kelspel was het de zeer jeugdi ge Eric Deijl (13 jaar), lid van de organiserende vereniging ROVS, die de finale wist te bereiken. In de halve finale stond deze jeugdige speler tweeënhalf uur op de baan te gen de zestienjarige Eddy Man ders van KSVV en wist met de setstanden 7—6, 36 en 6—2 de finale te bereiken, In de finale moest hij echter zwichten voor de meer geroutineerde Eben de Haart, die met 6—3 6—3 de zege wist te behalen. D-KLASSE Bij de dames enkel In de D-klas se was het de Holy-speelster De finalisten in het dames enkel. Marian Dubbeld die met 6I, 57 en 63 wist te zegevieren over Wil Leenhouts van Be Quick Maassluis. In het heren dubbel D speelden Eben de Haart en Dick Post, beiden van Be Quick Maas sluis, tegen de Puttershoekspe- lers Bert van Stigt en de Vries met de setstanden 6—4 en 3—6. In de D klasse bij het dames dubbel moesten Els Knol van VLTC en Corrie van Mansum van de Rammelaars het opne men tegen Ine van Blitterswijk van TC Naaldwijk en Miep Rhijnsburger van 't Loo. De dames Blitterswijk/ Rhijnsbur ger wisten met 1—6, 6—3 en 6—0 de zege op htm naam te brengen. Bij het gemengd dubbel D werd het een familie aangelegenheid. Het echtpaar Rhijnsburger van 't Loo kwam in de finale op de baan tegen het echtpaar Dub beld van Holy Vlaardingen. Na drie sets waren het uiteindelijk. Marian en Wim Dubbeld die met de eer gingen strijken* en wonnen de partij met 4—6, 6^—3 en 8—6. zijn eindschot momenteel geen maat staat en wéér, net als afgelopen donderdag in Wate ringen, won hij de spart van het peloton vóór de kampioen van Nederland Kon Snijders. Een goede vierde plaats der halve, Perry Balvers, net terug van vakantie, kwam niet ver der dan de zestiende plaats. Ronnie Meeldijk had afgelopen zaterdag de ronde van Oost- voome opgezocht en kwam daar na een goed gereden wed strijd op de zevende plaats te recht, wat gezien zijn manier van rijden in deze ronde beslist te weinig was. Maar uit de laat ste twaalf wedstrijden wist hij alle malen prijs te fietsen bij de eerste zeven. Afgelopen zondag waren de ren- ners in Schijf (N,-Br„) aanwezig om zich met zestig anderen te meten. Ook nu weer in de eer ste koershelft veel ontsnappin gen, die echter geen van alle genade vonden voor de rest van het peloton en derhalve alle maal tot mislukken waren ge doemd. Goed doorgaan van Ha- negraaf, Akkennans en Smit, na een premiesprint, verrasten 4 de renners in het peloton en binnen zeer korte tijd waren zij buiten schot, tenminste dat - dachten zij. SPRINT Perry Balvers ging echter met Bené Koppert in het wiel ach ter de vluchters aan en wist deze in twee ronden bij te ha* - len. Dat betekende vijl man aan de leiding en het peloton was nu toch wet op grote ach terstand. In de sprint wero Balvers naar een vijfde plaats gereden: 1. Hanegraaf, 2. Kop- pert, 3. Akkermans, 4. Smit, 5. Ferry Balvers. Aad van Asten toonde zich weer de sterkste van het veld en won weer massale eindspurt, zodat hij de 4 zesde plaats op zijn prijslijst kon bijschrijven. De jeugd van de SWV Har ga was naar Utrecht gegaan om aldaar in het Nationale landelijke tour- nooi enkele prijzen te verdie- nen, In alle leeftijdsklassen kwamen erg veel renners aan ^de start, zodat het moeilijk was t om prijs te rijden. De beste kansen maakte Connie Meyer bij de jeugd van twaalf jaar, maar in de allerlaatste bocht van de laatste ronde werd zij door een andere renner uit de bocht geduwd en inplaats vp prijs kreeg zij nu erg veel dium en pleisters van de altijd aanwezige en nooit werkloos toekijkende EHBO'ers. Dit beurde echter pas nadat rij toch weer op de fiets was klommen en haar wedstrijd als 19e had uitgereden, Gerard van Boven, elf jaar, - kwam in het geweld op de 19e plaats. Herman de Bruin, 12 jaar, op de 17e, Johnnie Heezr, 13 jaar, op de 23ste, Peter van Leeuwen, 14 jaar, op de 18e. terwijl alleen Dick Krouwel als 12e bij de 14-jarigen een ere- plaats behaalde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4