SCHIEDAMSCHE COURANT F usiebesprekingen ziekenfon dsen nu opgeschort PUINSTORTPLAATS LANGS WATERWEG 5555 VOP neemt sloop van hallen niet Geen feesten op Veerplein Beter laat Lems opent zomer kermis Verrassing wacht wethouder ai Landelijke organisaties betreuren in hoge mate: Koopcentrum kan gerust zijn Ben zine-die ven gearresteerd Zendingsdag SANITAIR INSTALLATIEBEDRIJF GASVERWARMING VOOR AL UW LOODGIETERSWERKEN REEDS 50 JAAR IN VLAARDINGEN mm AUTQBEDRI.dFERTAN Donderdag 29 juli 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no, 25627-4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klaehtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Een recente foto van wat er nog over is van de Lamoenhallen. Goudriaan zou de afwezigheid van het wijkbestuur van de VOP hebben gebruikt om de sloop door te drukken. .dan nooit De hittegolf is ondertussen voorbij. Burge meester en wethouders komen nu met het voorstel om de openbare kleuterschool „De Boterbloem te verlossen van haar warm te-overlast Deze ontstaat doordat de zuid en westgevels van het gebouw bijna geheel uit glas bestaan. Als de zon hierop schijnt lopen de temperaturen dusdanig op, dat het in de lokalen nauwelijks meer uit te houden is, De aanwezige zongordijnen en ventilatoren kunnen dit niet verhelpen. Daar komt nog bij dat het dak van De Boterbloem plat is. In zeker opzicht is het dak niet voldoende geïsoleerd. Ook dit vergroot de warm- te-overlast. B en IV hopen dat voor een bedrag van twaalfduizend driehonderd gulden het probleem kan worden opgelost. Een zogenaamde buitenzonwering moet dan worden aan gebracht Dit betekent echter niet, benadrukken B en W» dat elke school die in een soortgelijke situatie verkeert, ook aanspraak kan maken op een nieuwe buitenzonwe ring. De kleuters van De Boterbloem hopen natuurlijk dat het iets koeler in hun school zal zijn als het weer eens een keertje warm is. En daar is het wachten dan ook op. Vlaardingen De sloop van de Lamoenhallen is de Vereniging "Wijkbe langen Vettenoordsepoï- der in het verkeerde keelgat geschoten. Met de sloop is een aanvang gemaakt toen het be stuur van de vereniging, net als het college, op zomerreces was. Volgens Hans Molenkamp, vrij williger in de VOP-ver- eniging, heeft wethouder Goudriaan van de moge lijkheid' gebruik ge maakt Hij zou de sloop hebben doorgezet. Twee jaar geleden heeft de wijkvereniging het college gewaarschuwd dat de hal len steeds meer aan het verkrotten waren. In de hallen zouden verschillen de wijkvoordeningen wor den aangebracht. De pro jectcommissie, een sub groep van de wijkvereni- ging, drong regelmatig op handelen bij de gemeente aan. Het mocht niet baten. Wethouder Goudriaan wei gerde op een gegeven mo ment zelfs om op het drie maandelijks overleg tussen wijken en gemeente te ver schijnen. Als argument voor de sloop van de Lamoenhallen heeft Goud riaan het acute instortingsge vaar gehanteerd. De hallen zou den volgens de wethouder elk moment kunnen instorten. Zij vormden dus een gevaar. De Vereniging Wijkbelangen Vette- l noordsepolder behoefde v zich over een ruimte niet bezorgd te maken. Inmiddels was namelijk overleg begonnen met Moer man, de eigenaar van de boer derij aan de Pijperstraat Daar zou de al zo lang gevraagde ruimte voor de wijk, een ont moetingscentrum en dergelijke, moeten komen. Volgens Hans Molenkamp zal het bestuur van de wijltvereniging zich niet bij de gang van zaken neerleggen. "Er is weer gewerkt volgens het bekende Goud- riaan-stijltje", aldus Molen kamp. "Die man doet precies waar hij zin in heeft Hij heeft al vele malen het vertrouwen van onze wijkveremging en dat van andere wijken beschaamd. Het is onbegrijpelijk dat dat almaar wordt getolereerd door de PvdA. Maar wij hebben nog een verrassing voor de wethou der in petto". VlaardingenHet Koopcentrum Vlaardingen kan gerust zijn. Er zal op 7 augustus geen zeskamp op het Veerplein gehouden worden. Deze manifestatie vindt plaats op het parkeerterrein van de Ericaschool aan de Zomerstraat. Schiedam De fusiebesprekïngen tussen-het Alge meen Ziekenfonds Vlaardingen Schiedam en het Algemeen Ziekenfonds Waterweg Noord zijn voorlo pig opgeschort. Een situatie die in hoge mate wordt betreurd door de landelijke organisaties waar de twee ziekenfondsen bij zijn aangesloten: de Federa tie van Vrijwillige Médewerkers Ziekenfondsen en de Nederlandse TInie van Ziekenfondsen. Waarschijnlijk is er zelfs nooit sprake geweest van een zes kamp op het Veerplein. Vol gens de heer II. W. Pamiekock, waarnemend hoofd van de af deling algemene zaken van de gemeente, is het bericht in de wereld gekomen door een com municatiestoornis. Deze zou zijn opgetreden tussen gemeen te-ambtenaren en de politie. Poïïtievooriichting kwam dan De enige reden dat de besprekin gen, die sinds eind vong jaar wil men alleen een. „behoorlijk* staffunctie" reserveren. aan de gang zijn, nu in een imtMsse 7,in reriakt is AZWN heeft rïiarop onlang CC impasse zijn geraakt is nog steeds de toekomstige functie van de huidige AZWN-directeur K. W. Schouten. Het bestuur van dit fonds aan de Lange Haven wil - zoals wij reeds op woensdag 16 juni meldden - dat de heer Schouten ook na de fusie een directeursfunctie krijgt Het grotere AZVS aan de Tuin- laan in Schiedam ziet dit voor stel in het geheel niet zitten en wil dat de nieuwe directie al leen zal gaan bestaan uit de huidige AZVS-directeur L. van Pelt en adjunct L. van der Broek. Voor de heer Schouten. Schiedam Aan de Betto weg zijn gistermorgen vroeg twee Schiedammers betrapt bij het stelen van benzine uit gepar keerde auto's. Na een korte achtervolging ïs het duo dat bij het naderen van de surveillancewagen de benen had genomen naar het hoofd bureau van politie gebracht, In de wagen van de 15-jarige P. M. v. S. en de 18-jarige timmer man L. W. B. werden slangen gevonden waar de gestolen ben zine mee werd overgeheveld. In de laadbak van de auto lagen verder ook jerrycans waar de ben2ine in werd bewaard. De twee zijn gisteren op het hoofdbureau verhoord. Vlaardingen Alleen vandaag, morgen en overmorgen kan men zich nog opgeven voor de zendingsdag van de gerefor meerde zendingsbond. Deze zendingsdag wordt volgende week donderdag in de bossen te Driebergen gehouden. De zendingsbond van de her vormde kerk viert dit jaar zijn vijfenzeventigste jubileum. Voor de vijfenzestigste maal or ganiseert men een zendingsdag. Het programma vermeldt naast een aantal predikanten en-zen delingen, die zullen spreken, ook samenzang. Ruime pauzes zullen er gehouden worden om iedereen de tijd te gunnen om de vele kramen te bezoeken. Op deze kramen zijn artikelen te vinden uit binnen- en buiten land, die ten behoeve van de zending worden verkocht. Vorig jaar bezochten twintigdui zend mensen de zendingsdag. Belangstellenden kunnen 2ich op geven bij de heer G. van de Thoorn, tel. 341682 of dominee P. Vermaat, tel. 349543. Kosten voor de tocht naar Driebergen bedragen ongeveer dertien gul den. Men reist per bus. advertentie. ACHTERSTRAAT S (achter god. biersloot} VLAARDINGEN TEL. (010)342996 steld dat het voorlopig geen zin heeft om op deze basis ver der te praten. Men heeft hier over een brief geschreven naar de landelijke organisatie waar bij men is aangesloten: de Ne derlandse Unie van Zieken fondsen (NUZ) in Utrecht Secretaris A. Polderman reageer de gistermiddag als volgt: „Wij betreuren deze situatie. Voor de fusie zijn de belangrijkste hob bels immers al genomen. De directeursfunctie hoort niet het belangrijkste punt te zijn. Voor zover mij bekend is een derge lijke situatie nog nooit in den lande voorgekomen. Voorlopig ■willen we het nog in de lokale sfeer houden. Als we echter Concreet gevraagd worden dan zijn we natuurlijk wel bereid om in te springen." Gedelegeerde G. L. Hougée van de Federatie van Vrijwillige Medewerkers Ziekenfondsen, waarbij de AZVS is aangeslo ten meende gistermiddag dat de directeursfunctie wel vaker een prbleem is geweest bij £u- sjebesprekingen tussen zieken fondsen. Ook de federatie is bereid om te gaan bemiddelen. Net als de NUZ heeft men echter nog geen mening. Vlaardingen Aan de Maas sluissedijk is een nieuwe puiastortplaats geopend. Dat gebeurde aan het begin van deze maand. Zij'ver- vangt de gemeentelijke j puinstortplaats aan de Am- sterdamlaan in wijk Holy, j Deze is gesloten ih verband met de afwerking van de in het wijkpark geprojecteer- j de heuvel. De nieuwe stortplaats aan de Maassluissedijk. ligt ter hoogte van de gemeentegrens Vlaar- i dingen-Maassluis. De firma M. j Lensveld is de nieuwe beheer- j der. Elke bewoner van Vlaar- dingen kan gebruik maken van de stortplaats. Er mag slechts j één kubieke meter puin per keer kosteloos gestort worden. I Wil men méér puin storten, dan De nieuwe vuilnisstortplaats van Vlaardingen ligt aan de moet er per kubieke meter een Nieuwe Waterwegkant van de Maassluissedijk. Vlak bij het SS3Lickebaertsebied. De vuilnisman haalt namelijk mers, fietsen, bedspiralen en dan één meter vijftig wordt geen puin op. Wél kan elke andere materialen worden gra- aangeboden. Vlaar dinger een beroep deen lis meegenomen. Doch niet ge- Het huisvuil dient wel aan de op de huisvuilophaaldienst, die lijktijdlg met het overige huis- rand van het trottoir te staan, op de normale ophaaldagen vuil. De vuilnisman hoeft dan niet zijn diensten verleend. Koelkas- Tuinvuil neemt de gemeentelijke eerst een stuk te lopen voordat ten, afwasautomaten, brom- reinigingsdienst ook mee. Mits hij de vuilniszak in de wagen het in de lengten van niet meer kan gooien. Jeugdland heeft het de meeste kinderen die druk. Zowel de organisato- meedoen uit de wijken ren van deze Schïedamse Groenoord en Nieuwland kinder-activïteit als de be- komen, za! men zich afvra- zoekertjes zeif. De laatsten gen of een Jeugdland in beperken Zich de laatste 1977 nog wel zin heeft, dagen niet tot het bezig Mogelijk 2al men dan wijk- zijn in de ruimte van gericht gaan werken, om sporthal Margriet, maar ook jeugd in meer afgele- gaan op stap: dinsdag gin- gen oude wijken erbij te gen ze naar het Stedetijk betrekken. Museum in hun stad, gis- Gistermiddag werd trou-: teren naar de brandweer- wens de vijfenvijftighon- kazerne aan de Breed- derdvijfenvijfitgste bezoe-; straat. Vanochtend vond ker ingehaald. Uit Hoog eer) „excursie" plaats naar vliet kwam de twaalfjarige het Zakkendragershuisje Martin van Breugei, die als aan de Oude Sluis door nummer 5555 in een spe- een zestigtal kinders. Mor- ciale kar door de sporthal genmiddag worden zij be- werd gereden en her en ziggehouden door goo- der cadeautjes kreeg, chelen en marionettenspel Een nieuwtje wat de Vlaar- van Eües'Williams en Tony dingse jeugd betreft: vrij- Bakkenes. dag 6 augustus houdt de Wat de organisatie betreft, commissie vakanti ebezjg- die moet ten eerste bezien heden van de plaatselijke of elke jeugdige deelne- Culturele Raad zich bezig mer kansen krijgt om zich met de laatste jongeren- te ontplooien op creatief activiteit: een excursie gebied, maar daarnaast naar een zeventig hectare richt men zich op een en- groot safaripark in het quete die wordt gehou- Westduitse plaatse Tud- den: als daaruit blijkt, dat dern. ook met de mededeling dat er op 7 augustus een soort zes kamp op het Veerplein zou worden gehouden. Ten aanzien van het parkeren zou door wet houder Goudriaan gezegd zijn dat „het zelfde regime zou gel den als tijdens de kermïs- week". Dit laatste nu zou be doeld zijn voor andere ver- keersmaatregelen en wel met name voor bepaalde afzettin gen. Het Koopcentrum Vlaardingen was nogal verbolgen toen het vernam dat er op 7 augustus weer niet op het Veerplein ge parkeerd zou kunnen worden. "Waarnemend secretaris G. A. M, Kempers zei toen dal daar- over „de pest zou uitbreken en dat er acties zouden worden ondernomen". De woede bij het Koopcentrum ontstond, omdat was toegezegd dat over andere manifestaties op het Veerplein steeds overleg met het bestuur van het Koopcentrum zou wor den gevoerd. Het bestuur voel de zich dan ook bedrogen en gepasseerd. Kempers noemde het gevoerde inspraakbeleid, „dat de PvdA zo hoog in haar vaandel heeft geschreven", een wassen neus. Inspecteur M. M. Keizerwaard, chef van de verkeersdienst be treurde de communicatiestoor nis. „Er is hier een foutje ge maakt", aldus de inspecteur. „We hebben een briefje ver keerd gelezen". Schiedam Dc zomerkermis zal zaterdag 31 juli 's middags om één uur officieel worden geo pend door burgemeester Arïe Lenss. Na deze handeling zul len de leden van bet college van B ea W gezamenlijk de 35 kermisattracties op het Emma- plein bezoeken. Een half uur voor dit gebeuren zal het college de exploitanten toespreken in de recreatiezaal voor het stadskantoor. Tot zondag 8 augustus zal de grote kermis, die ook vnjwel de gehele Huis te Rivierweg in be slag neemt, dagelijks geopend rijn van 13,00-24.00 uur. Op zon dag 1 augustus echter alleen van 14.QÖ-17.GQ uur en van 18,30-21.00 uur. Tijdens de kermis is de Huis te Rmerweg afgesloten voor het autoverkeer. Alleen voor fiet sers is een rijbaan vrijgehou den. Van het stadsbestuur mag er vol gende week in alle cafés tot een half uur voor sluitingstijd wor den gedanst en muziek ge maakt Daar is een algemene vergunning voor verleend. ADVERTENTIE- ^7^ ■l"' '^occitilaSi^'v ïMlvï - Déyehlérittw at 4/ £#Tel; 26.53.25JS^ Kopp

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1