CMEDAIV1SCHE COUR/I ItT Overleg me bewoners blijft troef Ree ontsnapt uit het hertenkamp Afscheid van opbouwwerker Roel Rasker Taxichauffeur haalt snor eraf Im Onderzoek naar semi-permanente woningen voltooid AKKOORD OYER VERKOOPPRIJS EENDRACHTBUURT Volkshuisvesting houdt zelfde mening Ik neem de proef Aardappeldief slaat weer toe Feestgangers mishandeld Politie haalt 550 liter benzine uit garagebox srnmSmm Na huiskamer-avontuur door ruit huis binnen Antwoord over blok L aan bewonersverenïging fA Vrijdag 30 juli 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26B091 redactie 2S2566 - klachten dienst 144144 -101ste jaargang. 6PAGINA'S SCHIEDAM EN KETHEL J Schiedam/VTaardingen De snor gaat eraf, zij het tijdelijk. Taxichauffeur Theo de Boer uit de Nieu we Kerkstraat in Vlaar dingen, werkzaam bij Eu- rotax in Schiedam, heeft in overleg met de ver- voersfederatie van het N W/NKV besloten zich voorlopig neer te leggen bij de eisen, die de direc tie van Eurotax stelt aan het rijdend personeel: dat betekent dat de snor op nieuw verdwijnt. K. Marges van de vervoersbond is bhj, dat De Boer volgens zijn zeggen alles eraan doet om de sfeer bij de besprekin gen goed te houden. Die ge sprekken bandelen overaan tasting van de persoonlijke vnjhejd van de chauffeurs door de directie van Euro tax", aldus Marges. De Boer werkt nu m de garage van het taxibedrijf. Hij werd, zo zegt hij, om zijn snor ont slagen, maar op aandrang van de vervoersfederatie zou het ontslag weer 2ijn ingetrokken. Directeur P. A, M. van de Ent van Eurotax ontkent echter, dat De Boer is ontslagen „Hij heeft ander werk gekregen", zegt de directeur Over het uiterlijk van chauffeurs zegt hij éen lijn te moeten trekken. Volgens hem zouden klanten aanstoot kunnen nemen aan chauffeurs met snorren en baarden, onverzorgd haar en verwaarloosd uniform en ze ker aan chauffeurs zonder uniform. De vervoersbond kan zich dit» laatste argumenten voorstel len, maar snorren en baarden zijn uiterlijke verschijnselen, waarmee een bedrijf zich met chent te bemoeien, aldus Mar ges De bond heeft beroep aangetekend tegen de handel wijze van de Eurotax-directie. Theo de Boer laat zijn snor pas weer staan, als de uit spraak van de rechter dat mo gelijk maakt. Gisteren had de 22-jange chauf feur zich verslapen. Uren te laat meldde hij zich. „als ik straks nou maar met daar voor de zak krijg", 2«i hij. Vlaardingen De architecten Van der Breggen, Klooster man en Vermeer hebben hun onderzoek naar de bouwtech nische kwaliteit van de woningen en de sociale woonom standigheden van de bewoners in het complex van 410 semi-permanente woningen in de Babberspolder voltooid. Het onderzoek is gedaan in overleg met een projectgroep, waarin het gemeentelijk woningbedrijf, de afdeling stads ontwikkeling van de gemeente, de wijkopbouwwerker, vertegenwoordigers van de bewonersgroep, de afdeling stedebouw van de gemeente en de sectie inspraak van het bureau voorlichting vertegenwoordigd zijn. Vlaardingen Opnieuw heeft een aardappeldief zijn slag ge slagen. De buit bestond dit maal uit zes plastic bakken met een totale inhoud van 120 kilo aardappels. De aardappels ver dwenen uit een loods aan de Watersportweg in de Broekpol der. De „lekkerbek" heeft ■■Zijn" bintjes niet zonder wer ken verkregen. Hij heeft 2ich onder de achterwand van de loods door een weg naar de bint gegraven. Bijna twee we ken geleden sloeg een aardap peldief op een volkstuin aan de Vulcaanweg toe. De buit be stond toen uit veertig kilo van het nationale volksvoedsei Vlaardingen De 31-jarige S. S. uit de Comelis Speelmanstraat is aange houden wegens mishan deling. De Vlaar dinger ergerde zich aan het ru moer van een verjaar partij bij zijn bovenbu ren. Toen de feestgangers het pand verlieten werden zij verrast door S. S. Een aantal van hen werd door hem mishandeld. SetóaiMs I), politie heeft woensdagavond aan het Corne- ',a v»n Zantenplein in Groe- noord 550 liter benzine in be- genomen. Tegen eigenaar t. m°menteel nog op vakantie in Spanje is zal pro ces-verbaal worden opgemaakt voor bet „hamsteren" van brandbare stoffen. e benzine, super en gewoon, was opgeslagen in vaten in de garagebox van M. W. die aan wt plein woont. Brandweerhe- en- «en ambtenaar van de ge- rcieentilijke woningdienst en Pehtiemannen hebben de gara gedeur opengebroken, nadat omwonenden de politie hadden pwaarschuwd dat er uit de 5?x een sterke brandlucht kwam. Smte is de 35-jarige Brandweerman G. G. uit Schie dam van de stank onwel gewor- ~en* j°or behandeling is hij "bt Gemeente Ziekenhuis gebracht vaten benzine zijn overge- waoht naar de binnenplaats het hoofdbureau van poli tie aan de Lange Nieuwstraat. 'Het resultaat van het onder zoek is neergelegd in de no ta De 410. In de nota zijn beleidsuitgangspunten, aan bevelingen, een inventarisa tie en een beoordeling opge nomen. Zoals bekend is het de bedoeling van de gemeente om of de wo ningen te renoveren of vervan gende nieuwbouw te doen plaatsvinden- Het onderzoek van de architecten is dan ook op initiatief van de gemeente en het gemeentelijk woningbedrijf uitgevoerd. Hiertoe werd reeds - op 31 oktober van het vorig jaar opdracht verleend. UITGANGSPUNTEN De uitgangspunten voor het te voeren beleid bij de renovatie zijn naar aanleiding van de inventarisatie samen met de projectgroep opgesteld. Een belangrijk uitgangspunt is dat de te renoveren woningen van binnen zo gewijzigd moeten worden, dat een douche-was ruimte, een behoorlijke keuken en voldoende bergruimte ont staan. In de praktijk betekent dit dat alle typen woningen éen of meer kamers minder zullen tellen na de renovatie. Een an dere mogelijkheid is het samen voegen van twee woningen. Volgens de opstellers van de nota kan daaraan evenwel inci denteel gedacht worden. Herindeling van een woning, zo staat er in de nota, moet steeds in overleg met de bewoners ge schieden. Woningen van bejaar den en minder-vahden moeten worden aangepast. Men is ook van mening dat het autoverkeer in de woonstraten onderge schikt moet zijn aan de voet ganger. Er kan hierbij aan Vlaardingen De ree, die vorige week zaterdag in een huis aan de Begonia- straat een grote ravage aanrichtte en daarna werd ondergebracht in het Hertenkamp in Maasland, is weer ont snapt In onze krant van afgelo pen maandag meldden wij, dat het dier m de huiskamer van de fami lie Van der Kolk terecht kwam. Het was dwars door de glazen deur heengerend. Daar sprong de ree op stoelen en ta fels en veroorzaakte een schade van zo'n vijfhon derd gulden. Het beest, dat al een tijdje bloedend op het vloerkleed lag. was uiteindelijk door drie mannen gevangen. De politie bracht het gewonde dier naar het dierenasiel. Daama verhuisde de ree naar het hertenkamp van Maas land. Zij werd opgesloten m een houten hok, waar eens een ezel tn had gezeten. Men verwachtte met dat de ge wonde ree nog tot grote krachttoeren m staat zou zijn. Dat was een vergissing. Het houten hok werd door het wüd geworden dier uit elkaar getrapt. De ree is nu weer op vnje voeten en zwerft mogelijk in de Broek polder, Uit onze krant van maandag jongstleden. In Oosnoome heeft zach een soortgelijk geval voorge daan. Hier loopt een uit het Kruinmger Gors ontsnapt hert rond. Het dier geniet volledig van zijn vnjheid. Tot ergernis overigens van nogal wat bewoners die kla gen dat het hert herhaalde lijk vernielingen in de tuinen aanricht. Men gaat nu inten sief proberen hem te van gen. De 410. Renovatie, vervanging of handhaving. woonerven gedacht worden. De structuur van de groenvoorzie ningen zou gehandhaafd moe ten blijven. Belangrijk uit gangspunt in de nota is ook, dat bij renovatie, instandhouding en vernieuwbouw, in welke vorm dan ook, het karakter van de wijk behouden moet wor den. AANBEVELINGEN Het onderdeel aanbevelingen van de nota De 410 is voornamelijk van technische aard of is vrij gedetailleerd. Zo wordt onder- meer gesteld, dat een gedetaü- leerd onderzoek moet plaats vinden naar de woningen die wel en die niet gerenoveerd kunnen worden ten zuiden van de Rotterdamseweg. In de nota wordt ook het gelijktijdig ren overen van winkels en wonin gen aanbevolen. Waar winkels en woningen vervangen moeten worden, moet dit gebeuren door het nieuwe in het karakter van de wijk aan te passen. Het is volgens de opstellers van De 410 wenselijk en aanbeve lenswaardig de „verzamelfunc- tie", zoals dat in de nota ge noemd wordt, van de Lusthof straat zoveel mogelijk terug te brengen. De zogenaamde stroomfunctie van de Rotter damseweg kan niet ongedaan worden gemaakt. Het Oranjepark is niet verge ten. De bereikbaarheid van dit park dient te worden verbeterd. Dit zou moeten gebeuren door het verleg gen en aanpassen van de toegangspaden. Als laatste geeft de nota een aantal aanbevelin gen ten aanzien van ver schillende „kwaliteiten". De opstellers vinden dat zowel de bouwtechni sche als de woontechni- sche kwaliteiten moeten worden verbeterd. Schiedam De Een dracht buurt in Schiedaxö-Zuid is bijna gemeen te-eigendom. Over de aankoopprijs is men het al eens geworden roet woningbouwvereniging De Eendracht. Het complex van 181 huizen en drie winkels nabij werf Gusto zal voor 552.000 gulden van eigenaar veranderen. Daar is al een voorlopige overeenkomst voor gesloten. De gemeenteraad zal in september of oktober nog toestemming worden gevraagd. Voor die tijd zullen ook diverse raadscommissies nog goedkeuring moeten verlenen. Na de definitieve verkoop,_ wan- en Woudhoek zijn geen eigen neer ook Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedkeuring hebben verleend, heeft De Een dracht nog 285 woningen, 2 winkels, 1 bedrijfsruimte en 42 garages. Dit bezit is verspreid over vrijwel heel Schiedam. Al leen in de wijken Bijdorp, Oost Jeugdhaven Nieuwland in Schiedam at vanaf vandaag met de open vacature van een opbouwwerker. Gister avond heeft de wijk af scheid genomen van een haar bijzonder sympathiek opbouwwerker: maandag begint Roe) Rasker (29) zijn buurtwerk in het Utrechtse Nieuwegein, momenteel een plaatsje van -25.000 in woners dat moet groeien tot 65.000. Op 26 augustus verhuizen Roel. zijn vrouw Heidi en hun twee kinderen. Drieë neenhalf jaar is hij werk zaam geweest ir, wijk Nieuwland, hoewel hij in de Willem Pijperstraat in Groe- noord-Zuid woonde. Ook daar heeft hij zich nog als hobbyist beziggehouden met buurtwerk, inzake re constructie van dat wijk- deel. De belangstelling voot zijn afscheid was groot. Jongeren, oudere wijkbe woners, kennissen en colle ga's schudden hem in de Jeugdhaven in de Albarda- straat de hand. Johan van Dam, bestuurslid van de federatie van Schie- damse club- en buurthui zen, deed hem namens die instelling tuingereedschap uitreiken. „Om ïe spitten, oneffenheden weg te wer ken en alles gladjes en goed te maken. En dal niet aljeen in je tuin die je nu krijgt, maar ook in je nieu we wijk", sprak Van Dam hem toe. Roel Rasker, geboren Zaan dammer, kwam op zijn vier de jaar serieus en definitief vorm te krijgen, toen hij in het Oude Westen van Rot terdam kwamen te werken. d ommen van deze woning- bouwvereniging, die een onder deel vormt van de in 1974 opge- nchte Stichting Samenwerken de Schiedamse Womng-corpo- raties (SSSW). i De Eendrachtbuurt nabij de i Maasdijk is met het bouwjaar 1916 het oudste bezit De oven-, go woningen dateren uit de pe- node van 1921 tot 1964, Binnenkort hoopt men weer met nieuwbouw te beginnen. De vererugmg heeft daarvoor de „put" aan de Rotterdamsedijk op het oog. Zoals wij reeds op donderdag 24 juni meldden wil men daar in januari 44 etage- womngen gaan bouwen Deze nieuwbouw wordt voorna melijk betaald met het geld dat voor de Eendrachtbuurt zal worden ontvangen. Dit bedrag, zo'n 552 mille, is minder dan men aanvankelijk had ge vraagd. De woningbouwvereni ging had de buurt laten taxeren op 750.000. gulden. Dat had de gemeente er echter met voor over. Bij de overdracht van de wonin gen, die volgend jaar voor de werkzaamheden rond de Bin- tenslms moeten worden ont ruimd (zie onze krant van vrij dag 1 mei), vraagt men wel om een goede herhuisvesting van de bewoners. „Misschien dat we plaats kunnen krijgen in de herhuisvesüngs- commissie", aldus directeur G. Pruis van de SSSW, „per slot van rekening kunnen wij infor matie verschaffen hoe de erva ringen zijn geweest met de di- ver?£ huurders" Schiedam De woning bouwvereniging Volks huisvesting vindt het weinig zinvol om al op donderdag 19 augustus een vergadering uit te schrijven voor de bewo ners van blok L in de Gorzen. Dit standpunt heeft men gisteravond schriftelijk laten weten aan de bewonersvereni ging Schiedam - Zuid die daar veertien dagen ge leden om had gevraagd. Ook de bewoners van het blok aan de Lek straat zijn hierover gis teravond ingelicht. Volkshuisvesting blijft van mening dat het beter is ora op dinsdag 21 september een vergadering in restau rant Europoort te houden. Pas dan zijn de eh que te- formulieren verzameld die de bewoners gaan invullen nadat zij de proefwoningen zullen hebben bekeken. De ze bezichtiging vindt plaats in de periode van 7 tot 11 september. De worungbouwveremgmg, on derdeel van de Stichting Sa menwerkende Schiedamse Wo ningcorporaties (SSSW), wil te gemoet komen aan de wens om de samenstelling van de bewo nerscommissie te veranderen. Volgens SSSW-directeur G. Prins ia het echter met nodig om dit reeds m augustus te doen, om dat tot 21 september alleen de onquete-formulieren worden verzameld en de commissie dus toch eventjes op non-aktief :>tiiat. 0\cr de plannen voor de binnen terreinen antwoordt de direc teur dat het voorstel van Volks huisvesting slechts een „aanzet" is cbe in een maquette zal wor den uitgewerkt. Wensen en ideeen kunnen de bewoners nog spuien. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Siuurrnij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proof toe incembmatiemet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpi Tel Deze Pon m open envelop zonper postzegel sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1