Weinig voetbal in het Waterweggebied Schnabel winnaar ScMedam-Kmesis een topper Periode- titeïs in hoofdklas PPSC SLAAT NA RUST TOE Vijf sluizen ideaal voor T V-opnamen Wedstrijd kalender biljart district Pieter Zegveld volgt Van der Miessen op Alleen SW, TSB en MW '27 hebben toestemming >ro£ram- Nationale cricket jeugd op Harga Sportagenda VRIJDAG 6 AUGUSTUS 1976 Vlaardingen Bij wijze van proef zuilen in de hoofdklassen amateurs dit seizoen penodekam- pioensc happen worden verspeeld. De reeks van 26 wedstrijden zal wor den onderverdeeld in drie perioden van 9, 9 en 8 wedstrijden- De drie pe riodekampioenen uit elk van de drie hoofdklassen zullen samen strijden om het recht met de kam pioen te mogen deelne men aan wedstrijden om de KNVB-beker. Het af gelopen seizoen behoorde dit recht toe aan clubs die de competitie als tweede waren geëindigd. Schiedam Zaterdag club PPSC heeft het C-elftal van NAC in Breda geen schijn van kans gegeven. Hoewel de Brabanders al na tien minnten op een voorsprong kwamen, gal na rust de condi tie de doorslag. Een kwartier na rust was het Koen Winkelman die scoorde uit een strafschop, nadat John Segaar ten val was gebracht De Schiedammers kwa men daarna zelfs op een voorsprong door dezelfde Segaar, toen hij uitstekend op maat werd bediend door Peter Hartig. Toen Koen Winkel man de buitenspelval omzeilde en alleen op de Bredase doelman afging was het snel 1-3. Het werd tenslot te 1-4 door Peter Har tig die profiteerde van een fout in de defensie. Morgenmid dag oefent PPSC van af 15 uur in en tegen Barendrecht. Vlaardingen Amateurvoetbal in het Waterweggebied blijft een hachelijke zaak. De meeste gemeenten staan nog steeds achter het advies van de grondtechnische dienst van de KNVB om door de aanhoudende droogte de velden te sparen. Het komende weekeinde staat daarom het aantal oefenpartijen op een laag pitje. In Schiedam heeft SW de beschikking over „Harga" (morgenmiddag tegen DOS), terwijl HBSS volgende week woensdagavond op zijn hoofdterrein mag „sparren" tegen Oud-Feyenoord. In het kader van zijn gouden jubileum. Voor de rest houdt de gemeente de boot ai. In Vlaardingen speelt morgen- op bescheiden schaal worden middag alleen TSB op „De "Vijf- geoefend. Op „De Vijfsluizen" sluizen" tegen Coal (14,30 uur), mag TSB er nu al terecht Be- terwijl in Maasland MW27 drijfsleider Ton Leewis: „Ik aan de Doelstraat in actie komt heb de voetbalafdeling van tegen Hoek van Holland (14.30 ROVS toestemming gegeven uur). Overige oefenwedstrijden enkele wedstrijden per week te zijn: Good Luck—HVO, Wilhel- mogen spelen. Met training er- mina—Zwaluwen, Barendrech- bij komt het er toch op neer dat tPPSC, NispenFortuna, *s- er alle avonden op het fraaie Gravenzande—Excelsior Maas- sportcomplex, waar zich op het sluis. Zondag: De Hollandiaan- ogenblik, de Superstar-competi- -Ursus in Oostvoome, DWQtie afspeelt, voetbal (training) Martinit en Indus '67—WF. is. Volgende week (9/8) speelt In tegenstelling tot andere ge- FC Vlaardingen '74 tegen TSB meenten ligt het in de bedoeling op „De Vijfsluizen". Gezien de dat de gemeente Vlaardingen uitstekende prestatie van de het speelverbod volgende week eerste divisieclub, deze week in al gaat opheffen. Vanaf maan- Hoek van Holland tegen FC dag 16 augustus mag er op alle Den Haag (3-1), mag men aan- voetbalvelden in Vlaardingen nemen dat deze oefenwedstrijd nogal wat bekijks zal trekken. Schiedam neemt elke week een De meests velden in Vlaardin- beslissing. Volgende week volgt gen Eggen er overigens redeEjk er samen met ambtenaar Van bij. Het hoofd van de gemeente- Meurs van de technische dienst lijke plantsoenendienst, Klaas van de gemeente Schiedam Kalfsbeek, verwacht dat bij weer een rondgang over alle normale doorgang van de be- velden, waaruit weer conclusies sproeiïng vanaf die zestiende worden getrokken, augustus de drainages op alle De Maassluise Sport- en Recrea- velden ook gaan werken. tieraad heeft besloten de velden niet eerder open te stellen dan SCHIEDAM 21 augustus. Chef afdeling Sportzaken Jan Beursen: In Schiedam ligt de situatie dui- „Maar dan mogen de velden delijk anders. Sportambtenaar nog maar tweemaal per week Tjassens: „Deze week hebben worden gebruikt Een uitzon- wij een rondgang gemaakt dering maakte de Sportraad de- over alle Schiedamse velden en ze week voor de ontmoeting daaruit bleek, dat er dit mo- VDLFC Vlaardingen, zondag ment nog maar twee velden 15 augustus", bespeelbaar zijn. (HBS en SSV. red.). De rest moet noodge- MAAbbLUlo dwongen rust hebben. Hoe lang kan niemand zeggen, het hangt De afdeling Rotterdam van de gewoon af van het weertype. KNVB overweegt de competi- Een tegenvaller op dit moment tie voor de afdelingsclubs een is wel dat het steeds warmer maand uit te stellen en dat zou wordt en droger. Twee velden Maassluis goed uitkomen. Jan in Schiedam, die van zaterdag- Deursen; „In dat geval behoeft club PPSC op „Thurlede" en MSV71, dat gebruik gaat ma- Asvïon, eveneens in dat park, ken van het nieuwe sportpark hebben een nieuwe grasmat ge- Steendijkpolder in Maassluis- kregen en liggen er fraai bij". West, maar twee extra uitwed- ma V Viv Schiedam Zaterdagclub WK heeft zijn oefenpro gramma noodgedwongen moeten aanpassen. Mor gen gaan de duels voor de eerste twee teams m Vtaardmgen bij CIQN niet door en is de ont moeting EKDEO-WK voor 10 augustus ver schoven naar de 24ste au gustus. Het programma: zaterdag 14/8: WK-NSU. woensdag 18/8: VVK- DHS 2, donderdag 19/8: Honselersdijk 2-VVX, za terdag 21/8: Stompwijkse Boys-WK, woensdag 25/8: WK-DOS '32. Honger naar de bal nog even uitstellen strijden te spelen. De lagere elftallen geven geen probleem, terwijl de pupillen van de Maassluise omnïvereniging waarschijnlijk voorlopig bij VDL aan de Sport laan gaan spelen". In Hoek van Holland ligt alles nog dicht, alleen gaf de Spor traad toestemming voor de ont moeting FC Vlaardingen—FC Den Haag, bij wijze van uitzon dering. Daarentegen kent Maas land geen stop, omdat MW27 normaal op eigen terrein oefent tegen Hoek van Holland. Vlaardingen De meest opmerkelijke prestatie van de lange baanzwemmers van VZC kwam deze week op naam van Irene van der Laan, die over de zestien kilometer in Anna Paulowna zesde werd. Winnaar werd Ton Brouwer van PSV in 4.00.46. Irene van der Laan was de tweede vrouwelijke zwemster naast Joke van Staveren van Kaarden, die derde werd. De tijd van Irene was 4.08.14. Op de drie kilometer vrije slag dames bereikte Ada Pors eenl vijfde plaats in 38.27.5. Win naar werd hier JoUnda Aggen- bach van Zecmacbt/Noordkop in 36.46.4. Irene van der Laan van VZC werd hier elfde in 41.51, Op de drie kilometer schoolslag dames klasseerde Joke van Vliet van VZC zich als zesde in 54.33. Ilse Verhey legde beslag op de tiende plaats in 58.01. Bij langebaanwedstrijden in het Belgische Damme-Brugge was Ada Fors op de 4500 meter vrije slag dames onweerstaan baar. Zij finishte als eerste in 59.3. Joke van Vliet legde op dezelfde afstand, maar dan op de schoolslag, beslag op de der de plaats in 1.21.2, terwijl Ilse Verhey hier op een elfde plaats kwam in 1.28.4. Vlaardingen Het dis trict Schiedam van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond heeft de kalender voor het nieuwe sei zoen al bekendge maakt. Voor alle wed strijden kan men nd al inschrijven. De vijfdeklassers, die in de eerste week van september al gaan be ginnen, kunnen zich tot 20 augustus opge ven, evenals de twee de klassers drieban den klein biljarters. Bij voldoende animo zal er ook om het dis tri ets kampioenschap eerste klas drieban den klein worden ge speeld. Op de huidige ranglijst van deze klas prijken slechts vijf spelers. En moge lijk is dat er drie spe lers met het hoogste gemiddelde uit de tweede klas drieban den klein aan toege voegd zouden kunnen worden. De voorwedstrijden vijfde klas libre duren van 1 september tot 8 oktober, terwijl de finale is ge pland op 22, 23 en 24 oktober. De voorwedstnj- den van de tweede klas driebanden klein zijn tus sen 1 september en 15 oktober, terwijl hier de finale is op 5, 6 en 7 november. De vierdeklas sers Ebre biljarten begin nen hun voorwedstrijden tussen 27 september en 5 november, terwijl de fi nales zijn op 26, 27 en 23 november. De derde klas libre start zijn voorwedstrijden tus sen 11 oktober en 17 de cember en hier zijn de finales op 14, 15 en 16 januari '77. De tweede klas biljarters spelen hun voorronden tussen 22 no vember en 21 januari "77 en hun finales op 18, 19 en 20 februari '77. De eer ste klas Übre biljarters zien elkaar voor de eerste maal tussen 6 december en 18 februari '77 en hier voor zijn de finales op 11, 12 en 13 maart- Voor de eerste klas driebanden klein zijn er alleen finales en wel op 25, 26 en 27 maart 77. Schiedam Het complex van Hermes DVS op Harga is mor- gen het strijdtoneel van een aantal interessante cricketwed strijden. Vanaf 11 uur vindt er een cncketwedstnjd plaats tus sen de Nationale jeugdelftaüen van 1975 en 1976, terwijl om 10 uur al de halve finales begin nen van de Nederlandse aspi rantenkampioenschappen cnc- ging naar Michanek en de der de prijs was voor Paul Litjens, wat overeenkwam met 2000 dol lar. De werde prijs tenslotte bedroeg 1000 dollar en die was voor Georgie Beü. Willem van Hanegem eindigde slechts op de zevende plaats. hockeyer die door een auto-on geluk werd uitgeschakeld en in ternationaal zoveel aanspreekt, dat de AVRO hem de juiste man vond om de winnaar van de Superstar-competitie te hul digen. De tweede prijs, een geldbedrag van 3000 dollar, ïgens goed gebruiken voor zijn te volgen studie als sportleraar. De man uit Karinthïe, die Olympisch kampioen werd op de 90 meter schans, werd aan het einde van de tweede dag (van de vier) gehuldigd door niet minder dan Ties Kxuize, de Poot 43 - 26; W. v.d. Meyden 43 - 26; C. v.d. Eyk 34 - 28; A. Pellikaan - 25; G. Bakker 42 28; A. M. Sonneveld 39 - 27; M. C. Verploegh 47 - 30; A. Moer man (Maasland 46 - 29; K. Moerman 46 - 29; D. v.d. Marei 48 - 30; K. Rasens 44 - 29; J. van Zwienen 43 - 26; M. J. Korpel 48 - 30; M. van Staaldui nen 46 - 30; T. W. den Breejen 41 - 26; M. Klitsie 41 - 24; M. P. Graveland 45 - 29; J. Hane- maijer 48 - 28; L. van Berkel 50 - 30; J. Han 43 - 24; J. W. Gr oenewegen 41 - 29; D. v.d. Lely 42 - 26; Fr. Krul 45 - 29; G. Dekker 41 - 29; A. J. Robijn 35 - 29; A. van Buuren 50 - 29; A- Moerman (De Lier) 45 - 29; A. J. v.d. Pol 43 - 23; J. J. van Buuren 47 - 30; P. Kalkman 45 - 29 en P. v.d. Pol 43 - 28. Zaterdag: Good Luck- HVO. Wilhelmina- Zwaluwen. DOS '32-' MSV '71.MW '27- Hoek van Holland, Doelstraat, 16.15 uur. Nispen-Fortuna IV. SVV-DOS, 14.30 uur, „Harga". 's-Graven- zande-Excelsior M„ 16.15 uur, TSB-Coal, 14.30 uur, Vijlsluizen. Superstars, „Vijfslui ken", hele dag. VOC 2-HDVS (cr). Schieten Maasland Twee schutters boekten deze week tijdens de onderlinge serie van S.V. Maas land de maximum score, A. van Buuren en L. van BerkeL De volledige uitslag luidt (resp. korps en vrije baan); J. Kappelle 43 - 27; A E. Poot 38 - 29; A- Korpel 48 - 30; W. van Roon 42 - 28; J. v.d. Marei 46 - 30; Sj. Rasens 46 - 28; A. Vlaardingen De strijd om de titel van de tweede klas spitst zich toe nu Schiedam op „Harga" lei der Kinesis Birds ont vangt. De Deiftenaren be zitten nog steeds twee punten meer, maar zullen bij verlies concurrentie van de Schiedammers moeten accepteren. Ook het Vlaardingse Holy zit hier nog op het vinken touw, getuige de achter stand van twee punten op de leider. De het vinken touw, getuige de achter stand van twee punten op de leider. De Ylaardin- gers reizen zelf naar Gou da en zijn daar niet kan sloos, De laatste fase van de bonkbalcompetitie is daarom erg spannend, In de afdeling neemt Groe- noord, dat vorige week Cel er i tas moest laten gaan in zijn race om de titel, het op tegen Compri ta Kethel, terwijl MSV Tl zaterdag al gast is van het Rotterdamse DOS'32. ondag: Groenoord- Compri/Zw., 14,30 uur, Kethel. Holland- iaan-Ursus in Oost voome, 15 uur. Spirit- Olympia, 11 uur, „Harga". DWO-Marti- nit Sperwers-Vlaar- dingen. Schiedam-Ki- nesius Birds, 14.30 uur, „Harga". Excel sior '20-Sparta (cr), 11 uur, „Thurlede". RIOS-Schiedam. In- dus '67-WF. Gouda- Holy. Asvion-De Kraaien, U uur, „Thurlede". Zoetermeer Het nieuwe hockeyseizoen staat weer voor de deur. Hoewel door de slechte conditie van de velden nog niet zeker is of de competitie inderdaad op 5 september begint, zijn de meeste verenigingen toch met de trainingen begonnen. Mixed Hockey Club Zoe term eer doet dat dit jaar niet meer onder leiding van Govert van der Miessen. De trainer/coach stelde rijn plaats beschikbaar en nam self plaats in de technische commissie. Voor hezn is Pieter Zegveld aangetrokken. Holy valt bij verlies af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5