Boer van TToerden eist geen schadevergoeding i i&mm pIk wil geen moeilijkheden met de gemeente" Gevarieerd programma m Stadsgehoorzaal Blokje rond^ Rode Kruis vraagt vrijwilligsters Familie twist Partij accu's ontvreemd Auto gestolen Diamanten echtpaar VVUiM-NbUACi li AUbUbTUtl 197ti Vlaardingen Landbouwer H. J. van Woerden kan weer opgelucht adem halen. De donkere wolken die zich figuurlijk boven zijn bedrijf samenpakten zijn voorlopig overgedreven. Een telefoontje van de Keu ringsdienst van Waren was voldoende: de gewassen die geteeld zijn op het opgespoten land in de Brok- polder zijn niet schadelijk voor de volksgezondheid. Met een triomfantelijk gezicht laat de heer Van Woerden een later verschenen bevestiging zien. De klap die hij de vorige week heeft gekregen is echter kei hard aangekomen. Zijn dagom zet daalde in enkele dagen van circa 1000,- naar slechts 250,- 3Q0,-. Nadat wij bij zijn schuur in de Broekpolder waren gearriveerd merkten wij reeds spoedig dat die daling van de aardappelomzet niet overdreven was. Dochter Hen- nette hielp zojuist de eerste en (voorlopig) laatste klant weg, de fietstassen vol eigenheimers. "„Beste kwaliteit, meneer", zo (zet de heer-op-Ieeftïjd. „Ik eet er met mijn vrouw een kilo per dag van, en we voelen ons er uitstekend bij. Ik begrijp niet waarom het gemeentebestuur zoveel stampij heeft gemaakt. Ze laten je dood schrikken maar ons met, hóór en twee dagen later blijkt dan weer dat het allemaal best blijkt mee te vallenMokkend stapt hij op zijn stalen ros en trapt rich ting "Vlaardingen. Boer Van Woerden wil - terecht graag dat iedereen weet dat zijn gewassen best te eten zijn. Daarom verklapt hij reeds de brief die de Keuringsdienst van Waren heeft opgesteld aan het adres van de gemeente, maar die, drs. Van Voorburgh, de plaatsvervangend directeur 'van deze dienst, ter geruststel ling ook aan de gedupeerde boer dicteerde. Enkele belangrijke fragmenten daaruit zijn 0.m.: hierbij werd geconstateerd dat geen gehalte gevonden werd die ab normaal geacht kan worden of die hoger is dan m gewassen van „normale" landbouwgrond en. Op grond van de thans ons ter beschikking staande gege vens bestaan van onze kant geen bezwaren tegen het consu meren van deze aardappelen. Wel zal begin september nog een ander onderzoek worden gehouden naar de kwaliteit van de andere gewassen". Op onze vraag wat met de „ande re gewassen" worden bedoeld antwoordt de landbouwer: .Me dio september moeten de uien en spruiten worden geoogst. Met het oog daarop wil de Keu ringsdienst van Waren voor alle zekerheid veertien dagen voor de oogst ook enkele proeven nemen, met de genoemde win tergroenten". Dd groenteman-m-het-groot zit met zijn knieën opgetrokken op een landbouwtrekker, temidden van zakken muddes aardappe len. Na enig nadenken zegt hij orvan overtuigd ie zijn dat ook het tweede onderzoek voor hem gunstig zal aflopen. „Maar niet alleen voor rruj", zo vertelt hij, „ook voor de vele klanten die mij wekelijks of om de veertien dagen bezoeken, althans die mij steeds hebben bezocht Ik hoop echter dat ik het verloren ver trouwen weer spoedig kan te rug winnen. Aan de kwaliteit zal het niet liggen. U hoorde wat die klant zojuist zei". VERLIES Ondanks het verlies dat Van j Woerden de afgelopen week heeft geleden en de komende lijd zeker nog zal lijden is hij niet van plan een eis tot schade-, j vergoeding bij de gemeente in te dienen. Wél zal hij een ge sprek hebben met de burge meester naar aanleiding van het gebeurde. Reden van het niet indienen van een eis tot schadeloosstelling is het willen Landbouwer Van Woerden: twee klanten op een ochtend vermijden van moeilijkheden. Volgend jaar loopt het pacht- contract met de gemeente af en als het even kan zou de heer Van Woerden dit toch wei weer verlengd willen zien. Angst ook voor wethouder Bas Goud- naan. ,Aan alle kanten merk ik", zo zegt de wat kalende boer nu fel, „dat het gemeentebestuur mij wil weg hebben. Eerst werkt de wethouder mij tegen met een vergunning om een schuur te bouwen voor het opslaan en verkopen van aardappelen en groenten. Hoewel de pachtka- mer de gemeente opdracht heeft gegeven die vergunning af te geven heb ik haar nog steeds niet en staat de boel hier officieel illegaal. Ten tweede roept wethouder mevrouw J.' Vermeule-van Dijk anderhalve! week geleden dat de hele Broekpolder toch eigenlijk maar moet worden afgesloten. Waar haalt ze die onzin van daan Je gaat toch geen aarde lopen eten of rauwe uie- nIn zo'n wereld leven wij nu. BEGRIP Wc maken ons druk over het milieu en ik zal de laatste zijn die daar geen begrip voor heeft maar het wordt in heti extreme getrokken, zo zelfs datl de gemeentebesturen in paniek' worden bebracht. Maar over dei inkomsten van betrokke-J nen tsja, dat is een andere! zaak. Jammer voor hemI i Van Woerden noemt een staaltjei van het in het extreme trekken) van milieu-zaken. Volgens het) Milieuaküeeentrum Nederland,! afdeling Vlaardingen zouden! duiven die 2aden oppikten vani het land van boer Van Woerden na braken zijn gestorven. De landbouwer hierover: „Ik moet bekennen dat ik ook wel eens een dode vogel op mijn land heb gezien, maar ook een langs een weg elders, of een dooie eend. Maar dat wil toch hele maal met zeggen dat die dieren aan vergiftigingsverschijnseleni zijn omgekomen. Kunnen ze| niet meer dood gaan vanwege* leeftijd, ongelukjes e.d.?" Van Woerden veegt zich eens het; i?;Vv zweet van zijn gezicht af."Na ruim een uur praten zaten wij nog steeds met 2ijn tweeen. Nie mand was verder te zien. De tweede klant van die dag moest zich nog steeds melden. Inmid dels was het rond de klok van twaalf Snip en Snap komen in de Stadsgehoor zaal Vlaardingen Het theaterprogramma van de Stadsgehoorzaal is gistermiddag bekendgemaakt. Het is een gevarieerd programma, waarin iedereen wel iets van zijn gading zal kunnen vinden. .Als grote pubbektrekkers staan optredens te wachten van Wih\ Walden en PietMuyselaar (don derdag 30 september), het blij spel „Niet bereikbaar" van Ton van Duinhoven en Ina van Faassen vrijdag 8 oktober) en Neerlands hoop interieur van Bram en Freek (dinsdag 16 no vember). Naast de „gewone" voorstellingen wordt ook een sene kindervoor stellingen georganiseerd. Dit geldt als een experiment voor de Stadsgehoorzaal. Het is de bedoeling om kinderen van vijf tot twaalf jaar naar het Vlaar- dingse theater te laten komen. Voor liet schappelijk prijsje van één rijksdaalder kunnen zij genieten van onder andere jeugd cabaret Tombola, The Cracksons en de toneelgroep Marmouzet met „In de soete suikerbol" De heer Walter van Gïnneken", directeur van de Stadsgehoor zaal, is tevreden over het pro gramma. „De grotere artiesten f' zullen we allicht missen", zegt, hij, „maar die komen toch niet meer in „kleine" steden zoals Vlaardingen". Anderhalve week gele den werd Sonny door zijn baas bij de Har- gahoeve afgeleverd. „Te druk; kan niet goed verzorgen", zo luidde de korte toe lichting. En dat vindt Sonny toch wel een vervelende zaak. Zo jong nog, en dan al worden opgesloten ïs geen pretje, zeker als je hele hondeleventje nog voor je ligt. Eerst iets over het ras. In Sonny zitten de ei genschappen verenigd van de herdershond en de saloeky (haze wind). Voor wat het eerste betreft is de jonge hond rustig en aanhankelijk. Voor wat het tweede be treft: Sonny is tame lijk lang behaard en hoog (70 cm). Verder hecht hij zich graag aan zijn baas. Maar dan moet het, als het f aan Sonny Hgt, wel een baas zijn voor ve- -le, vriendschappelijke jaren. Er zijn nog en kele goede eigen schappen over hem te vertellen. Zo doet hij Signalement Naam: Sonny Ras: bastaard-herder-saloe- ky Leeftijd: een jaar en acht maanden Geslacht: reu Beharing: half lang Kleur: bruin/zwart,'beige niet moeilijk als de baas eens een avondje uit wil en Sonny niet mee kan. En verder is autorijden geen be zwaar. Wel ziet het er voor de toekomstige baas naar uit dat Son ny best eens een stuk je wil rennen. Per slot van rekening verloo chent Sonny zijn haze- wind-afkomst ook weer niet. De deuren van de Har- gahoeve staan wagen wijd open voor degene die Sonny een nieuw thuis wil geven. Dat geldt overigens voor nog enkele andere honden. Thans be schikbaar zijn o.m. een puppy van acht weken, een basset reu, eer, bastaard van achttien maanden (reu) en een bastaard spaniel. Het adres van het asiel is: Hargahoe- ve, Sportlaan 2 in Schiedam. Geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 12 uur en van 13 tot 16 uur. 's Zaterdags is het asiel geopend van 9 tot 12 uur. Vlaardingen Het Rode Kruis? Dat kent iedereen. Maar een welfare-afdeling van het Rode Kruis? Daar heeft men nog maar weinig van gehoord. Deze welfare-afdeling neemt een belangrijke plaats in m het alle daagse leven van langdurige zieken. Ook in het leven van mensen die, hetzij door leeftijd of handicap, naast de maat schappij 2ijn koment te staan, neemt deze afdeling van het Rode Kruis een belangrijke plaats in. Zij houdt patiënten bezig, opdat de zieke geneigd is zich minder zorgen te maken over zijn tijdelijke uitschake ling uit het maatschappelijk le ven. Dit komt natuurlijk de ge zondheid van de patient ten goede. Het aantal aanvragen voor de diensten neemt steeds toe. Er is zelfs sprake van een dringende behoefte aan uitbreiding van het aantal "welfarevnjwiilig- sters" dat de Vlaardingse afde ling moet komen versterken.! Belangstellenden hiervoor kun nen zich opgeven voor een spe ciale cursus, die ongeveer drie maanden zal duren. De cursist leert diverse technieken, die haar bij het werk van pas zou den kunnen komen. Zij, die in dit verhand hun vrije tijd willen besteden, worden verzocht zich in verbinding te stellen met mevrouw J. C. Twigt, tel. 740024. Zij is overi gens telefonisch bereikbaar van 's ochtends negen tot 's mid dags twaalf uur. IUU!!UIUllUI!!ll!!l!!IUIUI!!U!!!!IIII!IIIUUIUUIIII!l!niillllllllll!ll!ll!ll!l!l!!llllllllllill!!!ll!!lll!l!ll!lll! Bij de woning van de familie K. v. O. aan de Vlaardingerdijk in Sehiedam-West zijn maandagavond drie ruiten ingegooid. Te vens werd de voor deur ingetrapt. De dader is de sehoon- zoon van de bewoners van het pand die iets dergelijks dit jaar al twee maal heeft ge daan. J. R., die ook aan de Vlaardinger- dijk woont, is onmid dellijk na het in gooien van de ruiten er vandoor gegaan. De politie noemt fa miliemoeilijkheden dc reden van de ver nielingen. "Een sle pende zaak", aldus hoofdinspecteur D. P. van der Veen, Voordat het seizoen werkelijk van start gaat legt men nog de laatste hand aan een opknap beurt van de zaai „De akoes tiek moet eens verbeterd wor den". luidde de klacht afgelo pen seizoen. Op het ogenblik wordt hieraan gewerkt. Door middel van het aanbrengen van geluidsabsorberend matenaal hoopt men het euvel te verhel pon Vrijdagavond tien september vindt de eerste voorstelling plaats. Toneelgroep Globe komt dan naar Vlaardingen met het programma „Driekoningen avond". Het programmaboekje van de Stadsgehoorzaal zal huis aan huis worden rondgedeeld in Vlaardingen, Maassluis en het grootste gedeelte van Schie dam. Voor hel einde van de volgende week moet het bij ie dereen in de bus liggen. Indien dit niet het geval is, kan een beroep worden gedaan op de VW-kantoren van Vlaardin gen. Schiedam, Maassluis en Hoek van Holland. Vlaardingen In de nacht van zondag op maandag is in de Nieuwekerkstraat een auto ge stolen. De wagen, een rode Fiat 850, ter waarde van 4500,- heeft als kenteken 65-EN-38. Schiedam Bij Gabaro B.V. aan de Jan van Riebeeek- weg hebben inbrekers zes accu's en een wisselstroom dynamo gestolen. De waar de van de buit bedraagt 2000 gulden. De accu's zijn uit auto's ge licht die met een schroeve- draaier werden opengebro ken. De daders hebben om bij de wagens op het afge sloten bedrijfsterrein te ko men eerst met een tang een gat in een hek geknipt. Maassluis Het echtpaar Van Ettinger van de Zuidvliet 43 te Maassluis heeft gisteren het heug lijke feit herdacht, dat( het 60 jaar geleden in de echt werd verbonden. Burgemeester M. K. van Dijke heeft gistermiddag het diamanten echtpaar namens de gemeente zijn gelukwensen aangebo den. Hierbij werden de gebruikelijke attenties overhandigd. Adrianus Wilhelmus van Ettinger werd oi) 26 juli 1892 te Maassluis geboren. Hij is drager van de eremedail le in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Deze onder scheiding werd hem ver leend voor veertig jaar trouwe dienst bij de Ver enigde To uwf abrieken. Zijn echtgenote, Agathau Scholtes, werd op 3" maart 1893 te Schiedam geboren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3