COURANT Gemeente Achterban interpreteert partij-advies verkeerd" in stadhuis Kamerlid wil verbod voor Volksunie Betrokkene centraal Vacature bank Inspraak personeel College mag geen AMRO-adviseurmaar Stumperige overval: Eis I zes maanden Officier verbiedt onderwaterhuwelijk: Mevrouw !e:. terug in de raad Reimerswaal vraagt toestemming voor onderwater-huwelijk Na rellen Schiedam: Woensdag 18 augustus 1976_ ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 256-10—4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Het personeelsbeleid van de ge meente Vlaardingen wordt aanzienlijk gewijzigd. In een nota die burgemeester en wethouders de raad aanbieden komt duidelijk naar voren dat er meer op langere termijn moet worden gepland. Daartoe zal de hoofden van diensten en bedrijven worden opgedragen voor eind februari van elk jaar een goed gemotiveerde personeelsbegroting voor vijf jaar in te dienen. Dit bet eken tech ter wel dat jaar lijks een bijsturing zal kunnen plaatsvinden. Ook komt er een soort interne vacature bank. Bijzondere eisen worden gesteld aan de personeelsbegroting voor het eerstvolgende begro tingsjaar. Via personeelsza ken zullen in maart nadere toelichtingen kunnen worden gevraagd en verstrekt, waar na dan in april de personeels begroting aan het college ter beoordeling kan worden voor gelegd. Indien dit noodzake lijk mocht i zijn zal doorhet college na overleg met de be trokken hoofden van dienst, prioriteiten worden gesteld. Vervolgens kan dan de perso neelsplanning in mei in de begroting van het volgende jaar worden verwerkt Burgemeester en wethouders hopen op deze manier een vóortdurende stroom van inci dentele verzoeken om uitbrei ding en daaraan gekoppelde voorstellen aan de raad tot goedkeuring vanwege het overschrijden van.de desbe treffende. begrotingspost te vennijden.j DUIDELIJKHEID Voorts zal door deze maatregel meer duidelijkheid ontstaan in de aantallen uitbreidingen, de aard ervan en de daaraan verbonden kosten. Met na druk stelt het college dat het opnemen van de personeels planning in de begroting auto matisch de betrokken dienst het recht verschaft de geplan de uitbreiding zonder meer te realiseren. Want, wanneer de tijd voor aanstelling van de nieuwe functionaris aan breekt zal een aanvraag moe ten worden ingediend, waar bij de noodzaak van uitbrei ding opnieuw door B en W de loupe wordt genomen. Wan neer door onvoorziene om standigheden de planning in de war raakt kan van dé nieu we procedure worden afgewe- - ken. Bij dit alles blijft ook het be lang van de desbetreffende ambtenaar centraal staan. Daarom is een goede loop baanbegeleiding een vereiste. De daartoe benodigde infor matie moet komen uit de per soneelsbeoordeling en de functiewaardering. Zoals vermeld krijgt de gemeen te een soort vacturebank die officieel „informatiebank" gaat heten. Hierin worden va catures en nieuwe formatie plaatsen vermeld, alsmede ge gevens van medewerkers, de in verband met hun loopbaan op korte of langere termijn een andere functie willen be kleden. De afdeling personeelszaken gaat in de toekomst een actie vere rol spelen in de selectie, zeker in de voorselectie, die in grote lijnen door deze dienst moet worden uitgevoerd. Er zal echter nog worden nage gaan op welke wijze de groep, waarbij de nieuwe functiona ris komt te werken, bij de selectie kan worden betrok ken. Een en ander zal echter wel gebeuren in overleg met de betrokken chef. Ook als het gaat om het aantrekken van een nieuwe chef van een bepaalde afdeling zullen op welke wijze dan ook vertegen woordigers van deze afdeling worden betrokken: in het over- leg. De nieuwe functionaris krijgt straks een algemene intro ductie. Hoe dit precies gaat gebeuren is nog een vraag. In samenwerking met de afde ling Voorlichting werkt per soneelszaken een plan uit. Vast staat dat tijdens de intro ductiebijeenkomsten veelaan- dacht wordt besteed aan de structuur van de gemeentelij ke organisatie, de samenhang tussen bestuur en verschillen de diensten en bedrijven, al smede de wijze waarop het gemeentelijke apparaat func tioneert Voor de binnen de eigen dienst worden aparte richtlijnen opgesteld. Na de inwerkperiode zal de nieuwe ling op personeelszaken wor den uitgenodigd voor een in formatief gesprek met als doel na te gaan of de weder kerige verwachtingen (van functionaris en gemeente) zijn uitgekomen. De raad spreekt zich over deze nota in zijn vergadering van -T september uit - 'ji. V Vlaardingen Binnen de gelederen van de PvdA en de PPR is «enig gekrakeel ontstaan nu burgemeester j en wethouders het plan hebben opgevat de heer. A. Prins aan te trekken als adviseur voor de planvor ming van Holy-centruia De heer Prins is directeur van de Stichting Projectontwikkelingsbureau AM- RO/Westlhnd-Utrecht, waarachter ook de grote fi- nanciers schuil gaan. B en W zijn afgegaan op de adviezen van de Stichting Nieuwe Woonvormen. Zoals bekend voeren de landelij ke besturen van de Partij van de Arbeid en de Politieke Partij Radicalen een boycot-actie te- A v Rotterdam „Een bijzon der amateuristisch, bijna kinderlijk opgezette overval." Zo typeerde de Rotterdamse officier van justitie mr. L. Janssen Sisterochtend de aktie van Freek W. <21), die op april middels een ge wapend bezoek aan een ylaardingse bloemen- zaak uit zijn geldnood wilde raken. "Gewapend" met een lege bierfles limonade was hij de betrokken ochtend de winkel binnengestapt. 1°°° °P rijn weg naar de kas de winkelier trof, deelde hij enige rake ^Ppen uit en sloeg ten- - slotte ook de fles kapot op het hoofd van de win- ikelier, die een fikse hoofdwond opliep. „Toen bloed zag, schrok ik me wezenloos. Ik ben di- rekt hard weggelopen. Ik Was bang, dat ik hem nog een klap moest geven," herinnerde de verdachte zich. Mr. Janssen kwam voor de „amateur-over valler" tot een zoals hij zei. „ongebruikelijk ho- L ge voorwaardelijke straf "itzes maanden) en liet die eis vergezeld gaan van r «azend gulden boete rVyDit om de ernst van het Tri drukken," .uitspraak over dertien da- gen. gen de AMRO-Bank, omdat de ze bank zaken doet met om. (blanke) Zuidafrikaanse onder nemingen. De plannen van het college nu rijn in het verkeerde keelgat van de progressieve achterban geschoten. Vooral ook, omdat alle wethouders achter het plan van B en W staan. Alleen PPR-wethouder M. Bovenberg heeft zich na overleg met partijgenoot W. A. KwakkelBtein gedistancieerd. De wethouders B. Goudriaan. A. G. Kloots, IJ. van der Velden en mevrouw J. Vermeule-van Dijk houden onveranderd vast aan hun eerder ingenomen standpunt. Ook na de begin deze week gehouden gezamen lijke fractievergadering van de PvdA en de PPR. Met name wethouder Goudriaan vindt het standpunt van de ach terban te ver gezocht, en sprak zelfs over „halfbakken verlan gens". „Het gaat hier met om het vertolken van het standpunt van de landelijke partijbestu ren". zo zei hij. „Dat wordt hiet in Vlaardingen verkeer geïnter preteerd. De heer Prins staat in dienst van een door de beide banken gefourneerde onderne ming. En verder gaat het hier om een zakelijke transactie en niet om het al dan niet openen van een bankrekening. Ten der de gaat het landelijk om een advies en een advies is niet: iets dwingend opleggen." Desondanks, zo deelde de heer Goudriaan desgevraagd mee, is deze zaak in de B en W-verga dering van dinsdag gebracht om nog eens na te gaan of er andere wegen te bewandelen zijn. Volgende week dinsdag zal de zaak op nieuw in B en W aan de orde worden gesteld. Of het geschil tussen college en de progressieve raadsleden dan is bijgelegd valt nog te bezien... Vlaardingen Mevrouw M. L. Hoogendijk - van Holst Pelle- kaan komt weer terug in de Vlaardingse gemeenteraad voor de VVD. Zij zal haar par tijgenoot, de heer B. J. S. van Rijn opvolgen. Mevrouw Hoogendijk was reeds eerder lid van de gemeenteraad en wel in de periode van 7 februari 1968 tot 11 december 1970, waarvan enige tijd als voorzitster van de WD-fractie. De laatste tijd kreeg mevrouw Hoogendijk enige bekendheid door het mede oprichten en lei den van VOS-cursussen in Vlaardingen. De heer Van Rijn, die sinds sep tember lid is van de raad, heeft dezer dagen ontslag gevraagd wegens het aanvaarden van een functie elders. Uit onze krant van 4 augustus. Schiedam Boewei het on derwaterhuwelijk tussen Jan Perdaems (28) en Théa Holleman (21) uit Schie dam, dat in september op de bodem van de Ooster- scbelde zou worden geslo ten niet door gaat, wil dat nog niet zeggen dat er bij het komende huwelijks feest geen duikerpakken en water te pas komen. Na het afwijzend beschik van de officier van justitie in Middel burg hebben de aanstaande echtelieden contact opgenomen met de heer P. Verhulsdonk, fractievoorzitter van de WD in de Schiedamse gemeenteraad. Deze heeft zich onmiddellijk bereid verklaard het minder of ficiële gedeelte van de huwe lijksplechtigheid onder de wa terspiegel van zwembad Rotter dam-West te verrichten en in het gemeentehuis op te treden als ambtenaar van de burgerlij ke stand. Jan en Thea hebben zich heilig voorgenomen in duikerspak, compleet met zwemvliezen, de trouwzaal binnen te stappen. En volgens hen zal de heer Verhulsdonk dat ook wel doen. Na de officiële voltrekking gaat het in optocht naar het zwem bad Rotterdam-West, alwaar onder water de ceremonie wordt voortgezet De ambte naar van de burgerlijke stand, alsmede enkele getuigen zullen onder water kunnen zien hoe de ringen worden verwisseld met als klapstuk van de plech tigheid de huwelijkskus.Met be hulp van een onderwatercom- municatienet en monitoren kunnen de gasten aan de kant van het bassin de ceremonie volgen. De heer Verhulsdonk zal zo spoe dig mogelijk beginnen met de training. „Maar of ik nu ook in het gemeentehuis met zwem vliezen ga rondlopen, daar twij fel ik nog een beetje aan....", zo zegt het populaire raadslid. JDe Oude Haven brug in Vlaardingen wordt binnenkort opgelapt Bij een technische controle is verleden jaar aan het Jicht gekomen dat de betoncon structie van de fun dering* scheuren ver toonde. In januari rijn reeds noodvoorzieningen aangebracht om de brug in bedrijf te kunnen houden. De Vlaardingse gemeen teraad wordt op ter mijn gevraagd een krediet te verlenen voor de definitieve herstelwerkzaamhe den. De werkzaam heden zullen enkele weken in beslag ne men. Het wegver keer zal geen hinder ondervinden, het scheepvaartverkeer daarentegen wel. De doorgang zal enkele weken worden afge sloten. Het werk wordt uitgevoerd onder toezicht van Rijkswaterstaat De brug werd in 1959 gebouwd. Den Haag Het Tweede-Kamerlid Molleman (PvdA) wil dat de Nederlandse Volksunie wordt aange merkt als een verboden vereniging. In schriftelijke vragen legt Molleman minister Van Agt van Justitie de rol voor diede Nederlandse Volksunie bij de Schiedamse rellen onlangs zou bebben gespeeld. Uit berichten in kranten leidt Molleman af dat er sprake ge weest kan rijn van een georga niseerde actie. Het Kamerlid vraagt of de minister een racis tisch pamflet heeft gezien dat in Schiedam is verspreid door of namens leden van de Neder landse Volksunie, waarin on dermeer werd opgeroepen de buitenlandse werknemers uit Nederland te verdrijven. Molleman herinnert de minister aan een soortgelijk pamflet dat in 1974 is verspreid in Den Haag door „De Nederlandse Volks-Unie, afdeling Den Haag. lijst 7, Joop Glimmerveen", ge richt tegen Surinamers en An- tillianen. In antwoord op vragen van de PPR-Kamerleden Jurgens en Van der Heem-Wagemakers heeft Van Agt destijds gezegd geen actie tegen de Nederland se Volks-Unie te zullen onder nemen omdat Glimmerveen „de actie persoonlijk, voor eigen verantwoordelijkheid zonder fi nanciële steun van de NVU voerde". Molleman legt Van Agt nu de vraag voor of de Nederlandse Volks-Unie in de Schiedamse kwestie niet als zodanig verant woordelijk gesteld kan worden. Aan minister Van Doom (crm) heeft Molleman gevraagd naar aanleiding van de rellen een uitgebreid onderzoek te laten instellen naar de sociale achter gronden, die ertoe hebben ge leid dat een steekpartij op een kermis kon uitgroeien tot een terreurcampagne tegen in Schiedam wonende Turken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1