SCHIEDAMSCHE COURANT Stadsve ieuwing VOP actieplan stap dichterbij Alles is voor Bassie V Raad akkoord met inrich tingsplan 1 Protest tegen gemeen terekening bij AMRO-bank Ik neem de proef Chauffeur vanuit auto beschoten Biervat op hoofd Brand in stomerij Eerst nieuwe woningen, dan slopen Woning stichting gnat verhuizen "1 CDA bepleit nieuwe nota investeringen Schiedam krijgt info-bar voor doe-het-zeïvers van j Wijziging route bus 56 Floris de Vijfdelaan tijdelijk afgesloten Vrouw bestolen Dinsdag 24 augustus 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25644 -4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 kïachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam De plaatselijke afdeling van de PSP gaat er bij de gemeente opnieuw op aandringen om de rekening bij de AMRO-bank op te eggen Deze week zal men hierover een brief aan de gemeenteraad schrijven In dat schrijven herinnert de ■pSP-Schsedam aan de verkla ring die de landelijke besturen van de PvdA, PPR en PSP onlangs hebben uitgegeven en waarin er bij de progressieve partijen dringend op werd aan gedrongen om de rekening bij deze bank op te zeggen. De reden hiervan is dat de betref fende bank een financiële rela tie zou hebben met de blanke minderheidsregering in Zuid- Afrika. Indirect zou men zo meewerken aan de onderdruk king van de zwarte bevolking m dat land. Reeds Op 27 november van het vorige jaar hebben de pacifi- tisch - socialisten van Schiedam hierover een brief aan de raad gestuurd. Daar is van gemeen tezijde nooit op geantwoord. Wild-west in Groenoord Schiedam De 23-jarige chauffeur T.J.P. uit Schiedam zegt vrijdag middag in Groenoord ze ven maal te zijn bescho ten met eten luchtdrukpis tool De schoten zouden zijn gelost van uit een ^rijdende auto. De ehauf- """feür die' met vrouw en kind in de auto zat werd niet geraakt Dit wild-west verhaal moet 's middags om zes uur hebben plaats gevonden op de Eduard van Bei- numlaan. Daar zou van uit de voor hem rijdende wagen eerste twee maal zijn geschoten. Het verhaal wil dat de wa gen met bestuurder en schutter daarna hard wegreed, keerde en ver volgens op de chauffeur inreed. Deze week achter uit en stopte langs de kant van de weg. Op dat moment zou er van uit de andere wagen nog eens vijf maal zijn geschoten. Niemand werd bij dit avon tuur gewond. Op de wa gen van de chauffeur zijn tot de verbazing van de politie y ook geen sporen van de kogeltjes gevon den.,. Schiedam De twintigjarige A. v.d, K. uit Vlaardingen heeft het afgelopen weekeinde een leeg biervat op zijn hoofd ge kregen. Samen met zijn vader, de 49-jarige C, v.d, K., was hij de kelder van een café aan de Rembrand tlaan in Schiedam aan het opruimen. Vader v,d. K. stond bovenaan de trap om de lege vaten aan te pakken, "ju 2oon stond onderaan de hap om de vaten aan te geven. Op een gegeven moment liet vader v.d. K. echter een biervat uit zijn handen vallen. Het vat kwam terecht op het hoofd van zijn. zoon. Deze werd door GG cn GD naar het Nolet-Zieken- huis vervoerd. Hier bleek dat Wji een lichte hersenschudding had opgelopen. «de behandeling keerde de twintigjarige A. v.d. K. naar huis terug, Schiedam De brandweer heeft gistermiddag bij Alva Cleaning aan de Gr oenelaan een gedeelte van de vloer, plinten en plafond {hoeten weghakken om een ^rand te kunnen blussen. schade die het vuur in de stomerij aanrichtte wordt voor lopig geschat op een bedrag - van 5000 5000 gulden. De aor- ^aak van de brand is volgens politie nog onbekend. Schiedam Het investering sprogramma tot 1980 en het prioriteitenprogramma voor de komende twee jaar is gisteravond goedgekeurd door de gemeenteraad. Al leen de VVD-fractie stemde tegen. De liberalen wilden het rapport alleen ter ken-l nisgeving aannemen. Het CDA wilde dat aanvankelijk ook. Deze partij veranderde echter van mening toen het col lege van B en W de garantie gaf dat het rapport de komende drie maanden zal worden be sproken in de diverse commis sies en dat de resultaten zullen v/orden opgenomen in een nieuw investeringsprogramma voor 1977. Wethouder Reinier Scheeres had al laten weten dat het weinig zin zou hebben de nota niet aan te nemen. Deze zou immers toch als interne richtlijn blijven gelden voor de gemeente-amb tenaren. „De raad kan nog al tijd tegen de voorstellen nee zeggen. Het is de eerste keer dat we een prioriteitenprogram ma hebben en daarom vragen we wat souplesse", zo drong gisteravond Scheeres aan. Schiedam Aan de Lange Ha ven komt een „informatie-bar" voor Doe-Het-Zelvers. Dit bu reau waar iedereen gratis ad viezen kan krijgen over verbou wingen, reparaties en schilder werken wordt donderdagavond 2 september geopend. Van die datum- af is het advies- en documentatiebureau elke donderdagavond geopend van zeven tot negen uur. Eigenaar Freek Koelman: „De doe-het-zelvers hebben welis waar steun van enkele tijd schriften, maar vaak wordt net niet dat onderwerp behandeld waar men juist mee bezig is. Bovendien ontbreekt daarbij een direct kontakt, zodat vra gen dikwijls onbeantwoord blij ven. Natuurlijk kan men wel advies vragen aan leveranciers, maar deze zijn meestal gebon den aan de producten van een bepaalde firma, terwijl ze ook vaak de ervaring uit de prak tijk missen". Asfalt op de Schiedamsedijk Vlaardingen De hoofdrijbanen van de Schiedamsedijk en de Mr. L. A. Kesperweg vanaf de Julian asin gel tot de kruising Van Kogendorplaan zullen door asfalteringswerkzaamheden vanaf 25 augustus tot en met vrijdag 3 september zijn afge sloten. jagmt *V «Aft, Alles is voor Bassie, al les is voor Bassie Van heel de oude binnen stad maakt hij een kale vloer. Alles is voor Bassie, alles is voor Bassie Als Bassie 'zo zijn gang gaat Dan gaat Vlaaring naar zijn moer. Met dit „fraaie" lied van het Vlaardingse komische duo The Crocksons ont ving de Wijkgroep Vette- noordsepolder wethouder Bas Goudriaan gistermid dag. De wethouder van stadsontwikkling mocht uit handen van Hans Mo lenkamp van de wijkgroep een „gouden" buldozer in ontvangst nemen. Dit na dat de omstreden wethou der met een minzame glimlach de onverwachte aubade over zich heen had laten komen. Molen kamp bood het geschenk overigens op een originele manier aan: hij was geze ten in de bak van een van de vele voertuigen die bij bouwwerkzaamheden ge bruikt worden. Goudriaan bleef het ant woord op deze actie van de wijkgroep niet schul dig, Hij overhandigde Mo lenkamp een maquette van een zestien verdiepin gen tellend flatgebouw. Daaronder echter'bevond zich een eengezinswoning met een boompje. Een aanblik die Molenkamp de kreet ontlokte: „Het alter natief voor flatbouw". On der de welluidende klan ken van het „Alles is voor Bassie" begaf de wethou der zich weer naar zijn werkkamer. De actie van de wijkgroep werd gehouden, omdat men het niet met de wer kwijze van de wethouder eens is. Het opstellen van een actieplan voor de VOP zonder overleg vindt de wijkgroep „in strijd met alle regels van goed fat soen". De wijkgroep was niet op de hoogte van de inhoud van het actieplan. Inmiddels is aan elke be woner van de VOP een „populaire versie" van het actieplan toegezonden. Vlaardingen De gemeente heeft een ontwerp-actie- plan voor de verbetering van de Vettenoordsepolder. Het aktieplan bevat vier modellen volgens welke de wijk zou kunnen worden verbeterd. Zo veel mogelijk vervangende nieuwbouw en zo weinig mogelijk op knappen van oude woningen heeft de gemeentelijke vöorkeur. Met de sloop van huizen zal echter niet eerder worden begonnen dan wanneer er voor de bewoners van die huizen nieuwbouw in de VOP klaar staat. Deze nieuwbouw zal plaatsvinden op open plekken in de wijk. Hierbij heeft wethouder Bas Goudriaan een duidelijke voorkeur uitgesproken voor het bouwen op het terrein waar eens de La moenhallen hebben gestaan. De hele wijk zou dan ook vier jaar vlugger klaar kunnen zijn, namelijk in zes jaar. Kan er op dat terrein geen woningbouw gepleegd worden dan zal de stadsvernieuwing van de VOP dus tien jaar in beslag nemen. De opstellers van het actieplan hebben ook twee modellen ont worpen voor maximale renova tie en minimale vervangende nieuwbouw. Deze twee model len zijn eveneens volgens een zes jarenplan en volgens een tien-jaren plan opgezet. Het wordt evenwel uitgesloten geacht dat de stadsvernieuwing volgens deze modellen ter band zal worden genomen. Gebleken is namelijk dat renoveren een veel te dure zaak zou worden. In de berekeningen die men aan de hand van de modellen beeft gemaakt blijkt, dat bij maximale renovatie een tekort van ruim twaalf miljoen te ver wachten is in het zes-jarenplan. Bij het tien-jarenplan zal het tekort zelfs bijna veertien mil joen bedragen. De twee andere modellen, die van maximale vervangende nieuwbouw, belo ven een tekort van respectieve lijk ruim vier miljoen en bijna zes miljoen. Maassluis De Maassluise Wo ningstichting „Woningbeheer" gaat verhuizen naar het oude gebouw van het bedrijf voor Gemeentelijke Sociale Werk voorziening aan de P. J. Troei- straweg. Het gebouw zal daar toe worden verbouwd voor bij na twee miljoen gulden. De bestaande huisvesting van de Wonigstichting aan de 2uiddijk 78 voldoet al jaren niet meer aan de eisen Daarnaast is de verspreide ligging van een aan tal magazijnen en opslagplaat sen in andere delen van de stad een te kostbare aangelegenheid geworden. Het oude BSGW-gebouw kamt binnenkort leeg omdat het be drijf gaat verhuizen naar de nieuwbouw aan de Industrie weg. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon *n open envelop, zonder postzegel sturen naar Antwoordnummer $$4, Rotterdam- Schiedam. De gemeente raad is gisteravond ak koord gegaan met het in richtingsplan voor de Lange Kerkstraat en de Grote Markt. Dat ge beurde echter pas nadat er eerst twee moties en een amendement waren ingediend en weer inge trokken. Net voor deze zaak m de raad aan de orde kwam waren bestuursleden van de Schie- damse Handels- en Be- drijfsraad (SH-B) het gister avond op het stadskantoor ook met gemeente-ambtena ren eens geworden over de kpmende reconstructie. In de raadsvergadering gaf de WD-er Cor van Til borg de no dige kritiek op de gang van zaken, zoals was aangekondigd in onze krant van gisteren. Twee moties werden door de liberaal ingediend. Eén daarvan bevatte tevens het ordevoorstel om het raadsstuk in te trekken en eerst in de raadscommissie voor ruimtelijke ordening te be spreken. In de moties die verder nog wa ren ondertekend door de frac tiegenoten Verhuisd onk cn Lauwaars werd tevens voorge steld om eerst de resultaten van de inspraakprocedure af te wachten. De WD-er zag bet aanvankelijk ook met zitten om dit plan een hogere prioriteit te geven dan bouwactiviteiten in de binnenstad en bovendien hiervoor het voorbereidingskre- diet aan te spreken. De CDA-er Poot wilde met zijn partijgenoten Lansbergen en Rosman het amendement laten aannemen dat de resultaten van de inspraakprocedure eerst de instemming moest krijgen van de commissie voor ruimte- hjke ordening. Na de nodige schorsingen en de belofte van wethouder Zijde veld dat er bij de aanpak van de straat rekening zal worden gehouden met de verlangens van de belanghebbenden wer den de twee moties en het amendement weer ingetrokken. „Het waren intentieverklaringen, Wij zien dit niet als een politie ke nederlaag", aldus Gerard Verhulsdemk. „we doen dit ech ter in het belang van de stad." Vlaardingen De route van bus lijn 56 zal door afsluiting van de Floris de Vijfde laan worden gewijzigd- Van maandag 30 au gustus tot en met vrijdag 3 september (eerste fase van de afsluiting): Richting Vlaardingen West Eigen route tot de Bïllitonlaan vervolgens linksaf Marathon- weg rechtsaf Mamixlaan Buys Ballotlaan rechtsaf Planciusstraat - rechtsaf Van Leeuwenhoekstraat rechtsaf Dirk de Derdelaan eigen rou te. Richting Holy Eigen route tot D'rk de Derde laan bij de Floris de Vijfdelaan vervolgens linksaf Van Leeu wenhoekstraat - Linksaf Plan ciusstraat linksaf Buys Bal lotlaan Marnbdaan linksaf Marathonweg rechtsaf Bïlli tonlaan eigen route. Van zaterdag 4 september tot en met vrijdag 24 september (twee de fase van de afsluiting). Richting Vlaardingen West Eigen route tot de Floris de Vijf delaan bij de Blois van Tres longstraat rechtsaf Blois van Treslongstraat linksaf Van der Werffstraat linksaf Dirk de Derdelaan eigen route. Richting Holy Dezelfde route in omgekeerde volgorde. Vervangende halten worden ge plaatst in de Blois van Tres longstraat Van der Werff straat en de Dirk de Derdelaan. Vlaardingen In verband met asfalteringswerkzaamheden zal de hoofdrijbaan van de Floris de Vijfdelaan van 30 augustus tot en met 24 september voor alle verkeer zijn afgesloten. De Claudius Cïvilislaan is bereik baar via de kruising Marathon- w eg-F tons de Vijfdelaan. Volgens het concept-actieplan, er volgen nog uitgebreid/? in spraakprocedures, moet het stratenpatroon blijven zoals het nu is. In het bestemmingsplan zal een plaats voor een wijkcen trum worden aangewezen. Er zal een onderzoek worden inge steld welke bedrijven niet in de VOP thuishoren. Er zal een plan worden opgesteld om de verkeersveiligheid te vergroten. De grootte en de huurprijs van de nieuwbouwwoningen zullen zoveel mogelijk passen bij d.e wensen en de mogelijkheden van de toekomstige bewoners. Mensen uit sloop panden heb ben bij buisvesting voorrang boven andere Vlaardingse wo ningzoekenden. Bewoners met speciale problemen krijgen een goede begeleiding. De betrokke nen krijgen inspraak in het hele verbeteringsproces. Boven staande uitgangspunten zijn'in het actieplan opgenomen. Voor de renovatie wordt nog steeds de veertigduizend gul den-grens gehanteerd. Bij een proef met woningen in de Prins Hendrikstraat, de Pieter Karei Drossaartstraat en de Station straat is gebleken dat renovatie van een pand steeds meer dan een ton kost Dit betekent dat geen enkele woning voor de genoemde veertigduizend gul den gerenoveerd kan worden. In de modellen wordt voor de beste woningen nog altijd 45.000 voor renovatie uitgetrok ken. Wat de huurprijzen van de nieu we woningen en de vernieuwde woningen zullen gaan worden is nog niet helemaal duidelijk. Wethouder Goudriaan noemde bij gerenoveerde woningen een huurstijging van ongeveer hon derd golden. Nieuwe woningen zouden tussen de tweehonderd en 250 golden gaan kosten, alt hans de kleinere woningen. Binnen een wettelijk kader kunnen bewoners van sloopwo ningen die zelf verbeteringen in hun woning hebben aange bracht niet op een vergoeding van die verbeteringen rekenen. Schiedam Twee nog onbeken de jongens van ongeveer zeven tien jaar hebben gistermiddag de 2S-jarige H.F.B.-de R. uit Schiedam bestolen. In de west- wijk maakten zij de vrouw een tasje afhandig waarin een por tefeuille, rijbewijs, portemon- naie met veertig gulden en en kele sleutels zaten. Bij het kruispunt van de School straat en de Nassaulaan had den de jongens met een brom mer de fietsrter klemgereden. Terwijl de vrouw aandacht schonk aan haar kind achterop de fiets, griste de duopassagier van de brommer het tasje uit de boodschappenmand die voorop de fiets was bevestigd. Daarna reed de brommer met hoge snelheid weg. De politie zoekt nog getuigen van dit voorval, dat rond half vier plaats vond. •\g!j£h»

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1