Stichting bouwt woningen voor betaalbare prijs i Open die Grote schade aan groen Flipper" gekraakt Inbreker gepakt Inspraakprocedure Steendijkpolder Discussie avond in De Kreek Fancy-fair in Dukdalf „Ik hoop dat de diet berouw krijgt Meebeslissen over vorm en indeling lukraak in clubhuis Praten in het Praathuis All Inn weer *hi the Mood' Ruitentikkers actief Man ernstig aan hoofd gewond t\! Door droogte: Zestig jaar oude fiets gestolen Met auto in sloot Vandalen gepakt Dieven trio gearresteerd Twee geiten verdwenen DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 Maassluis Daar zit je dan. Je spaart jaren, legt elke cent opzij om zo veel mogelijk naar de bank te kunnen brengen.,.maar je loopt er altijd achter aaa Als gewoon huisvader- en moeder kom je altijd geld te kort om een huis te kopen. Vooral dat beginkapi taal. Denk je voldoende bijeen vergaard te hebben dan gaat de rente een half procent of meer omhoog; gaat de rente niet omhoog, dan rijzen de koopsom men van woningen de pan uit, Voor de meest simpele woning wordt anderhalve ton gevraagd. En wat doe je dan..,? Je doet gewoon niks en blijft maar op je flatje zitten. Jammer van dat extra baantje dat moeder al jaren vervult. Dan maar weer een aardig tweede hands wagentje en we beginnen van voor af aan.„. Als deze mensen een betaalbare eigen woning in de Randstad zoeken dan doen zij er goed aan eens naar Maassluis te toe ren om vervolgens naar de Vlaardingen Inbrekers hebben hun slag -geslagen in de patat- kraam aan de Madoerastraati Daar werd een flipperautomaat gekraakt De „opbrengst" be droeg/ 500,- Maassluis Door het aanhouden van een 16-jarige Maassluize- naar heeft de politie een grote reeks inbraken en vernielingen opgelost De jongeman had het vooral gemunt op auto's, graaf machines en bouwmaterialen. Vlaardingen Onverlaten heb ben huisgehouden in het club huis van honkbal vereniging V.H.C.Holy. Er worden negen horücbalcaps alsmede een mas ker met een totale waarde van 227 vermist. De breekschade bedraagt 30,-. Vlaardingen In verband roet de bouw van het centrum Holy- Noord is met ingang van 25 augustus het Praathuis achter winkelcentrum De Loper weer geopend. De openingstijen zijn als volgt: woensdagavond van 19.30 tot 21.30 uur, donderdag van 9.30 tot 21.30 uur en vrij- i dagmorgen van 9.30 tot 12.30 uur. Op de eerste avond, dus woens- t dag 25 augustus om 19.30 uur, zal aan de belangstellenden een verslag worden gegeven van de ontwikkelingen van de afgelo pen maanden. Tevens wordt een werkschema besproken. Vlaardingen Sociëteit All In begint donderdag 26 augustus weer met haar bijeenkomsten jn verenigingsgebouw „In the Mood" aan de Fransenstraat- Vlaardingen Uit een etalage van een sigarenwinkel aan de Verheijstraat hebben ruitentik kers aanstekers ter waarde van circa duizend gulden ont- J vreemd Daartoe hebben zij j ^rstde winkelruit ingegooid. Maas sluis De heer A- van den ^de uit Hoogvliet is tijdens Werkzaamheden in de Lijn- straat vnj ernstig aan het hoofd gewond geraakt toen hij met kettingzaag bezig was gor dingen door te zagen. Oordin- jfën zijn verbindingsstukken twee balken. De man 'noest in het Holy-ziekenhuis worden opgenomen, Haydnlaan te gaan. Fraaie koophuizen staan u toe te' la chen. En de prijs...iets beneden en iets boven de ton. Maar voor die prijs heeft men ook een echt huis, en geen gewoon-huis- je-in-een-rijtje. De bewoners-ei genaren mochten namelijk van a tot z meebeslissen over de indeling, maar ook over het ex terieur. Allen zijn lid van de Stichting „Personeelsbouw" Maassluis. In de statuten van de stichting staat onder meer: Het doel van de Stichting is voor een zo laag mogelijke prijs een kwalitatief zo goed moge lijk huis te leveren, dat wil zeggen grondprijs aanneem- som bijkomende kosten administratiekosten koop prijs vrij op naam (v-aui-). VOORDELIG Als men deze zinsnede nog eens doorleest dan merkt men al gauw dat het woordje „winst" ontbreekt En daarom zijn de genoemde huizen aan de Haydnlaan zo voordelig, als je een huis van een ton tenminste „voordelig" vindt Om precies te zijn: de prijzen varieerden van 9S.500 tot 105.000. De premie voor het eerste jaar be droeg voor alle woningen 5.000. Hoewel deze prijzen, gezien de kwaliteit van de wo ningen, beslist niet hoog zijn vindt het bestuur deze toch nog wel aan de hoge kant. Dit vindt volgens voorzitter P. de Jager zijn ooraak in de hoge grondprijzen (25.CO0 per kavel) en de gemiddelde paallengte van maar liefst 27 meter. Inmiddels is de kopersclub druk bezig met de voorbereidingen van het projekt dat m de Steen- wijkpolder Noord moet worden gerealiseerd. Daar komen 870 woningen; 600 daarvan 2ijn be stemd voor de premie-koop. Opdrachtgever is de reeds ge noemde Stichting. Enkele vra gen rijzen zoals: hoe gaan de huizen er uit zien? Wat gaan ze kosten? En: zijn er nog te koop? De hff De Jager: „Wij kunnen op uit ogenblik nog geen prijs noemen om de doodeenvoudige reden dat die nog niet bekend is. Maar gezien onze opzet, na melijk betaalbare woningen, mogen de prijzen niet te hoog worden. In ieder geval gaan ze wel meer kosten dan de wonin gen die thans worden opgele verd. Ga maar na: de grond prijs is gestegen en natuurlijk ook de bouwkosten. Wij zijn er als stichting echter op uit om voor elke woning de maximum haalbare premie te krijgen. Daar komt nog bij dat wij als gezamenlijke kopers voor een bank interessanter zijn. dan de enkeling. Of de bank m één klap tien miljoen gulden kan lenen of circa een ton. Als col lectieve lener sluiten wij op een veel interessanter basis con tracten met de bank af". Ook over exterieur en indeling kunnen de twee bestuursleden weinig meedelen. Immers der gelijke zaken worden voor een groot deel bepaald door de ad- spirant-kopers. Juist deze maand zijn twee werkgroepen begonnen met de inspraakpro cedure voor de woningen die in de Steendijkpolder-Noord ko men. Namens de Stichting heeft in beide werkgroepen een be stuurslid zitting genomen. De zer dagen heeft secretaris D. de Graaf aan elke voorlopige deel nemer een enquêteformulier ge zonden. Hoek van Holland Alle goe de zorgen van de plantsoenen dienst ten spijt, staat nu reeds vast dat de aanhoudende droogte grote schade heeft toe gebracht aan de plantsoenen m Hoek van Holland. Hoe groot de schade is kan pas op lange termijn worden vastgesteld. De schade die bij voorbeeld aan het bomenbe- stand is toegebracht kan zich na jaren nog manifesteren. Aan ander groen is de droog- teschade nu reeds achtbaar Vrijwel alle openbare grasvel den m de Hoek zijn geheel verdroogd. Waar eens de mals groene grassprieten de kop omhoog staken, is nu alleen nog maar een dorre bruine massa met dood gras en afge storven wortels zichtbaar. De grasperken moeten dan ook helemaal worden omge spit en ingezaaid. Technisch is het mogelijk om binnen enkele maanden hele nieuwe grasga zons aan te leggen. „Maar daarvoor is het wel noodzake lijk dat er niemand, maar dan ook niemand, die gazons in die paar maanden betreedt Zelfs honden moeten worden ge weerd, want elke stap laat een kale plek achter", zo zegt de heer De Ridder, chef van de plantsoenendienst in Hoek van Holland. Wat de bomen en struiken be treft veel van de zwakkere exemplaren hebben het al be geven De sterkere staan nog overeind, maar het is wel zaak dat er snel regen valt. want het waterpeil zakt steeds die per en zelfs voor de diepste wortels wordt het langzamer hand onbereikbaar. De heren De Jager en De Graaf temidden van de zojuist gerealiseerde woningen aan de Haydnlaan. Maassluis De eerste werkvergadering rond de inspraakprocedure Steendijkpolder-Noord wordt woensdag om 20 uur w de „Konings hof aan de Uiverlaan 20 gehouden. De twee gevormde werkgroepen zullen daarna, voorlopig tot en met J5 september, elke woensdagavond om dezelfde tijd vergaderen. Voorzitter van werkgroep 1 ts de heer J. H. Kloet, directeur gemeentewerken en voorzitter van werkgroep 2 is de heer F. Mansens, chef van de hoofdafdeling stadsontwikkeling op de secretarie. De werkgroepen, die eik zeventien leden tellenvormen samen de projectgroep, waarvan wethouder J A. Hummelen van stadsont wikkeling voorzitter is. Alle vergaderingen omtrent de inspraakprocedure zijn openbaar. ZEKERHEID Terugkomend op de vraag of er nog woningen te koop zijn ant woordt hij: „Er kan nog wor den ingeschreven. Het gaat hier natuurlijk om enorme kapita len. Dat is op zich niet zo erg, maar het bestuur wil zekerheid hebben dat als puntje bij paal tje komt voldoende kopers ko men. Daarom gaan wij van het standpunt uit dat wij ongeveer het dubbele aantal gegadigden moeten hebben. Voor de aan onze stichting toegewezen 600 woningen hebben wij dus be hoefte aan circa 1200 "geïnteres seerden. De praktijk heeft ge leerd dat van dit aantal uiteind elijk voldoende kopers overblij ven. Hoewel de inschrijving nogmaar kort geopend is heb ben wij nu reeds ruim 500 in schrijvingen. Maar er kunnen nog honderden worden inge schreven. Het verplicht hen nog tot niets. Het enige wat de in schrijver moet betalen is vijftig gulden ter behoeve van admini stratiekosten. porto, e.d.. (Giro 6511 van de Nutsspaarbank te Maassluis ten name van de Stichting Personeelsgebouw Maassluis, rekeningnummer 81.00.20.181.). OP VOLGORDE De inschrijvingen geschieden op volgorde van binnenkomst. Na ontvangst van het genoemde bedrag krijgen de nieuwe leden een enquêteformulier en een exemplaar van de statuten van de Stichting toegezonden. Vol gens het draaiboek „Inspraak procedure Steendijkpolder Noord" is de volgende planning gemaakf augustus tot decem ber inspraakprocedure; van ja nuari tot juni 1977 de bespre kingen in bouwteams; juli tot december 1S77 start uitvoering bouw. „Ja, daar doe ik mijn brug wel voor open!", riep een Schie dam se brugwachter vorige week, „die kan er nooit on derdoor". Hij bedoelde deze „heiboot" met zijn respecta bele lengte. Momenteel ligt het gevaarte nog steeds in de Schie bij de Ooievaarsbrug. Een rioollei- ding moet gemaakt worden. Hiervoor moet speciaal een dam worden geheid. Pas dan kan men met de repara tie van het riool beginnen. De werkzaamheden zullen een weekje in beslag nemen. De brugwachter zal z'n brug dan wel weer open doen. Schiedam In de Kreek aan de Lange Haven wordt donderdag avond twee september een dis cussie avond gehouden door de Overleggroep ABC-cursussen. Het is de bedoeling dat er twee korte films vertoond worden, „Bertus en Achmed" en „Ea rner, een geluksvogel". Beide films handelen over de buiten landse werknemers in onze Ne derlandse samenleving. Hierna moet een discussie volgen over de gevoelens en gedachten die de twee films ongetwijfeld kunnen oproepen. In groepjes zal worden gediscussieerd. In' deze groepjes doen ook vrijwil ligers mee, die nu al in Schie dam helpen bij het Ieren van Nederlands aan buitenlandse werknemers. Het doel van de avond bestaat uit enerzijds:wat dieper ingaan op de problemen van en rond de buitenlandse werknemers. En anderzijds: het werven van vrijwilligers die willen helpen bij het leren van de Nederlandse taal door bui tenlandse werknemers. De aanvang van de avond is om acht uur. Schiedam In de Dukdalf aan de Rijnstraat wordt vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 septem ber een fancy-fair gehouden. De opbrengst komt ten goede van het centrum. Voor dit evenement staan er m de Dukdalf zestien stands, on der meer voor ballengooien, schieten, rad van avontuur, touwtje trekken, nngwerpen en kop van jut Tevens wordt er een lotenj gehouden waarbij als hoofdpnjs een draagbaar televisietoestel is te winnen. De fancy-fair is vrijdagavond geopend van 19.00 23.00 uur zaterdag van 12.00 23.00 uur en zondag van 13.00 18.00 uur- In de Steenpolder Noord werden eind deze maand reeds de eerste woningen opgeleverd. Schiedan „Ze kunnen dat ding onmogelijk gebruiken, want hij ts veel te opval lend". Dit zijn de woorden van de zwaar gedupeerde J. P. Olde Monnikhof van de Burgemeester Knappertlaan 183 a te Schiedam. Zondagmiddag om vijf uur had hij zijn bijna zestig jaar oude fiets voor de deur van zijn womng gezet. „Op slot", volgens de heer Olde Mon- nikhof Twee uur later bleek dat het antieke vervoermid del was verdwenen Van de daderO») ontbreekt elk spoor „Maar het Lijkt me sterk dat ze gewoon op mijn fiets door de stad fietsen", vertelt de 57-jange Schiedammer. „Het is een hele speciale fiets. In 1918 is hij gemaakt, heb ik me laten vertellen. Mijn zoon Ton heeft 'm een jaar of vier geleden gekocht in Leiden Maar ik heb de fiets indertijd van hem overgeno men, omdat hij m geldnood zat De heer Olde MonmkhoC ziet het helemaal met meer zit ten zonder fiets. „Ik gebruik nu mijn auto om naar mijn werk te gaan", vertelt hij verder, .maar dat vind ikt maar ruks. Voor die antieke' fiets was ik precies geschikt Het was namebjk een ontzet tend hoge fiets. Ik heb een kort bovenlichaam en hele lange benen. Daarom kon ik zo goed met mijn fiets over weg". Voorts zat er een stokoud veldwachterszadel op de fiets. „Hier heeft men mij vroeger nog wel eens hon derd gulden voor geboden", zegt een teleurgestelde J. P Olde Monnikhof Voorlopig zal hij nog geen nieuwe fiets aanschaffen. „Ik wacht nog even af, want ik hoop dat de dader berouw krijgt" Schiedam Een twintigjarige dienstplichtige militair, J. N. uit Vlaardingen, is vanaf de Harre- weg m Schiedam m de sloot gereden. Dit gebeurde het afgelopen week einde in de nachtelijke uren. N. kwam uit Delft en werd plotse- De wagen, daarentegen, is ernstig hng verblind door het licht van beschadigd. een tegenligger. Hij verloor de macht over het stuur en kwam m de sloot aan de luikerkant van de weg tot stilstand. De Vlaardinger liep geen verwon dingen op. Schiedam Voor de enorme ra vage die m de Dr. A Kuyper- school werd aangencht heeft de politie vier jongens uit Sehie- daro-West aangehouden. Het zijn allen oud-leerlingen van de school aan de Stadhouder slaan De leeftijd van de vanda len vaneerd tussen de twaalf en de vijftien jaar De jongens meenden dat de leeg staande school zou worden ge sloopt en zijn toen eens binnen gaan kijken Via het WC-raam zijn zij naar binnen geklom men. Vervolgens hebben zij inktpotten en water over de vloer gesmeten Op het politie bureau bekenden de jongens dat zij een week later weer zijn terug gegaan en toen alle waterkranen hebber opengezet en de verdere ravage hebben aangericht De ouders var, de jongens zijn verzekerd Schiedam Drie Rotterdammers zijn het afgelopen weekeinde aangehouden. Het waren de achttienjarige D. M- A. en de evenoude F R. en de zestienja rige J de J Zij hadden in de nacht van zater dag op zondag een sigarette nautomaat van een winkel op de hoek van de Singel en Over- schiesedwarstraat gekraakt Op de Singel werden zij door de politie opgemerkt Eén van hen gooide zijn sigaret ten al weg bij het zien van de politie Bij een ander trof men enige pakjes, shag aan De jon gens werden meegenomen naar het politiebureau, waar proces verbaal tegen hen is opge maakt Schiedam Aan de Laan van Spiermgshoek zijn twee geiten gestolen De eigenaar, de 23-jange sloper L,v.d. B. uit Schiedam, heeft aangifte gedaan op het politie bureau. De beesten, één witte korthange en één bruine lang harige, vertegenwoordigen een waarde van honderdvijftig gul den. ?!'- iVrf P\

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3