Steenbergen: „SVV zonder zwakke plekken" FC Vlaardingen kan scha elen RVB niet door HDVS AFHANKELIJK A Theo Laseroms rekent op gelijkspel m Voorverkoop TECHNISCH OPSPORINGSAMBTENAAR Penalty-competitie bij FC Vlaardingen Geen jubileumcadeau voor Asvion Kleine duizend zwemmers in Kolpabad DINSDAG 24 AUGUSTUS 1976 Vlaardingen In verband met de te verwachten drukte bij FC Vlaardin- gen-SW, morgenavond aan de Marathonweg, is er vanaf heden voorver koop, De adressen zijn; Berco, Floris de Vijfde- Jaan, Berco, BillitonJaan, Berco, ïïolierhoek. Van Rij, Groen van Prinste- rerstraat, Kentie, Van 's- Gravendijkplein, Kantine F ortuna, Marathonweg en Harteveld patat, West- havenkade, Dit betreft aJ- leen staanplaatsen. De wedstrijd begint al vroeg, om kwart over zes. En staat onder leiding van scheidsrechter Bart Ram. Predrag Orapic meeverdedigen Vlaardingen Het nieuwe FC Vlaardingen heeft dui delijk afstand genomen van hoogdravende techni sche kwaliteiten dat vorig seizoen op den duur onef ficiënt was en dat thans compenseert met een con ditioneel sterke ploeg, die binnen de kortste mogelij ke tijd een eenheid moet zijn en eindelijk in zijn aanvallers Tijl en Beek jongens heeft die ook een bal kunnen vasthouden. In de ouverture, tegen Ex celsior, had het concept voor het overgrote deel een verdedigend karakter, „omdat", illustreert trai ner Theo Laseroms, „wij de Rotterdammers op der tig meter van het doel wil de opvangen." Daarin slaagde de Vlaar dingers grotendeels omdat iede reen, zelfs de aanvallend ingestelde middenvelders, mee verdedigden. Het is slechts één facet van dit nieuwe FC Vlaardin gen, dat karaktervol op een simpele aanwijzing om kan schakelen. Van aanvallen tot verdedigen, ook al lopen er méér van het eerste, soort in de „Vlaardingse ploeg. „Een mooi beeld," zegt Lase roms, „is Predrag Drapie, die vorig seizoen in de spits stond, maar op Wou- destein al aardig liep mee te verdedigen. Evenals Hu- go Lochtenbergh, één van de sterke pionnen in de Vlaardingse formatie, die het zelfs aandurfde op grond van veel conditie in de tweede helft op de aan val over te stappen. En met succes!" In tweee weken tijd moeten de eerste j;,dsieclubs vier wedstrijd* n afwerken. Wie daaruit vier vijf punten haalt, val in de prijzen. Anders ge. :egd. otaat in de rangschikking z> -ker bij de eerste tien clubs. FC Vlaardingen is zo'n ploeg die daarop gokt. Trainer Laseroms is er van over tuigd dat zijn ploeg zeker minimaal tot dertig pun ten gaat komen. Voorlopig zal, dus ook morgenavond thuis tegen SW, FC Vlaardingen zich moeten richten naar de tegenstan der op grond van de nieu welingen in de ploeg. La seroms: „Maar er komt Door Bas van den Berg een tijd dat wij het spel gaan bepalen." Eén ding heeft Laseroms mee; alle elf zijn erg gretig. Karak ter noemt hij dat en daar-, om rekent hij morgen avond minstens op een ge lijkspel. NAMEN Hoe FC Vlaardingen '74 zal spe len en met wie is een groot vraagteken. Laseroms geeft niets prijs, behalve dan zijn vijftien namen: Peter Eikelen boom, Dick van der Meer, Bep de Ruiter, Frans Fiers, Rob van der Bol, Ted Has sling, Hugo Lochtenbergh, Cees Zwambom, Frans Stans, Predrag Drapic, Cees Bou- man, Dick Beek, Wïm Tijl, Wim Berckenkamp en Barend van Hijkoop. VOORDEEL De Waterwegderby, het moet worden gezegd, viel veel in het voordeel van de Schie dammers uit. Zelfs op eigen grond was FC Vlaardingen en daarvoor Fortuna niet bij machte om SW tegen te hou den. Vorig seizoen kwam FC Vlaardingen bij SW tot een 2—1 overwinning, niettemin speelde het thuis CM). En morgen? Niemand die er bij FC Vlaardingen antwoord op geeft. Alleen de penning- meeester; „Ik reken op zeven duizend toeschouwers. Gezien de geslaagde ouvertu re van beide clubs wordt het een interessante krachtme ting. Schiedam SVV maakt zich op voor de meest belangrijke wedstrijd op dit mo ment: het duel tegen streekgenoot FC Vlaardingen. Een dnel waaraan de for matie van Leo Halkes gesterkt begint na de positieve wedstrijd tegen MW. De Schiedamse oefenmeester zal het moeten doen zonder de nog geschorste Jan Merrelaar en de geblesseerde Jan van Altena. Ook is het nog lang niet zeker dat de nieuwe aanwinst John Corver mee zal spelen. Leo Halkes: „Hij krijgt nog geld van Heracles. We moeten er natuurlijk wel voor zorgen dat eerst die zaken geregeld worden." Corver zelf erover: „In feite zou ik zondag al tegen MW spelen. Ik zou de man zijn die Brokamp moest „pakken". Hollink wilde echter dat ik meeging naar Vitesse. Ik ben wel gegaan maar heb geweigerd te spelen. Pas toen het 50 voor Vitesse was ben ik er in gegaan. Toen kon. ik er toch geen 55 meer van maken." Corver is echter nog niet zeker van het spelen tegen FC Vlaardingen. Een club overigens die geen interesse had in de achterhoede-speler. Het bestuur van de Almelose vereniging had zowel met Vlaardingen als met Excelsior, FC Dordrecht en SW contact gezocht om Corver „kwijt te kunnen". door Marlijn Verwaaijen Wel is het zeker dat Rinus Steenbergen voor SW zal spelen. Tegen de club dus die lange tijd grote interesse voor de lange verdediger heeft gehad. Steenber gen: „Die interesse is er dacht ik nog steeds. Al hoorde ik wel dat er erg veel voor me gevraagd wordt En omdat ik al 27 jaar ben geloof ik niet direct dat het allemaal door zal gaan." „Het maakt me overigens op dit moment helemaal niet uit tegen wie ik speel," zegt hij, „Tenslotte ben ik nog steeds in dienst van SVV. Dus zal ik me ook voor hon derd procent inzetten voor die dub. Al zal het we! moeilijk voor me zijn. Speel ik goed dan zeggen ze ongetwijfeld dat ik dat voor Vlaardingen doe om me in de kijker te spelen. Speel ik slecht dan wordt wél gezegd dat ik het expres doe." Steenbergen speelde t' ten MW erg sterk. Hij zegt erover: „Ik 'ieb niet zo erg veel moeite met Brokamp gehad. Ik vond hem lui. Maar niet alleen ik draaide lekker. Ik heb geen enkele zwakke plek in ons elftal kunnen constateren. Van daar dat ik er ook tegen Vlaardingen vertrouwen in heb." SVV-FC Vlaardingen. Zo aan het begin van de competitie een bijzonder aan trekkelijk duel. Zonder uitgesproken fa voriet Maar ook met twee clubs die de eerste wedstrijd verrassend goed heb ben afgewerkt Rinus Steenbergen (links): Te duur voor Vlaardingen Vlaardingen FC Vlaardingen heeft thans ook zijn penalty-bokaal. Voor eike thuiswedstrijd van de eerste-divi- sieclub zullen pupillen van voetbal clubs uit Vlaardingen en de regio strafschoppen nemen op de reserve doelman van FC Vlaardingen. In elk geval die aan de beurt is om op de bank te zitten. Tot op heden hebben in samenwerking met de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging en de rayoncommissïe pu pillen van de KNVB, afdeling Rotter dam, zich aangemeld: Zwaluwen, For tuna, CION, Hollandiaan, HVO, Satel liet, Sunlight, TSB, VFC, RKWIK en VDL. Zes D-pupilien zullen om beurten straf schoppen nemen op de reserve-doel man en aan het einde van die compe titie, die steeds meer in zwang komt, krijgt de winnaar de grote penalty-bo kaal, die de stichting FC Vlaardingen daarvoor heeft beschikbaar gesteld. De organisatie van dit toernooi is in handen van de Stichting Betaald Voetbal Vlaardingen, die nog tal van andere gaat organiseren. Morgenavond is voor de eerste maal Zwaluwen aan dë beurt waarvoor zes zwartwitte pupillen vanaf half zes op het hoofdveld de strafschoppen, zullen nemen. Elke pupil neemt vijf straf schoppen. Zondag, voordat FC Vlaar dingen thuis tegen SC Cambuur speelt, is de jeugd van Fortuna VI. aan de beurt Schiedam Het bestuur van de KNVB afdeling Rotterdam heeft besloten het begin van de competitie voorlopig uit te stellen. De aanhoudende droogte van de velden zorgt dat het komend week einde de clubs uit de RVB op non-actie worden gesteld. Een beslissing overigens waar Ge Rens het volkomen mee eens is. „We zijn weer langs alle Schiedamse velden gegaan maar ik ben erg blij dat deze beslissing genomen is," oordeelt hij, .Als je nu zou gaan spelen verzeker ik je dat binnen drie wéken de velden verkocht zijn. Het is natuurlijk voor de clubs erg vervelend maar toch heb ik het al diverse keren meegemaakt dat er mensen waren die zeiden: „Keur het alsjeblieft af." Hetgeen gebeurd is. Wat betreft de velden in Schiedam, met name het hoofdveld van SW heeft het begin van de competitie goed doorstaan. Gé Rens:.,Het viel me eerlijk gezegd erg mee. Natuurlijk moet het regelmatig beregend worden maar over het algemeen is het wel bespeelbaar. Al blijft de maatregel van kracht dat alleen het eerste elftal mag spelen." Het feestvierende Spirit zal het moeilijker krijgen. Rens.\,Ik zie het nog niet zo snel doorgaandat toernooi van Sprnt, De velden liggen er niet al te best bij." De andere hockeyclub, Asvion, kan zeker tot 10 september niet op het opnieuw ingezaaide hoofdveld spelen. „Het ligt er wel aardig bij maar toch is het nog tang met bespeelbaar. We doen er alles aan. Maar Asvion zelf doet dat wat betreft de twee andere velden niet. Daar moet verandering in komen." Schiedam In de laatste competitiewedstrijd voch ten zowel Hermes DVS als Asvion om de laatste kans voor het kampioenschap. Op „Harga" bleek VEA voor Hennes DVS een moeilijk te bespelen tegenstander waarvan pas in de laatste over werd gewonnen. In Den Haag bleek het derde team van HBS te sterk voor Asvion en met de 5-1 winst eindigde het met twee punten meer dan de Schie dammers op de eerste plaats; Cricketteam HDVS ...afwachten... Bij de afdaling technische opsporing van de GEMEENTEPOLITIE VLAARDINGEN bestaat gelegenheid tot plaatsing var» een Funetie-fnfonnatto: de functionaris zal worden belast met het verlenen van technische hufp bij opsporingsonderzoeken, alsmede met fotogra fische-, dactyloscopische- en tekenwerkzaamheden. Functie-efsen: gedacht wordt aan kandidaten in het bezit van een mavo-4-diploma en/of van een diploma M.T.S. elektro-techniek of werktuigbouwkunde. leeftijd: 21 tot 28 jaar. Rangindeling en salaris: afhankelijk van genoten opleiding, ervaring en leeftijd zal rangindeling en salaris nader worden overeengekomen. Eigenhandig geschreven sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan de commissaris van politie, Oelftseveer 6 te Vlaardingen. Vlaardingen Het ziet er naar uit dat de zwem- avondvierdaagse van VZC boven de duizend deelnemers gaat komen. Gisteravond trokken er al ruim 900 hun baantjes in het buitenbad. Als at tractie speelde gister avond de drumband Li- berté, terwijl er van avond een sneltekenaar langs het bassin staat Voor kaarten kan men vanavond tot kwart voor zes aan de kassa terecht Met de spanning van de ont moeting tegen ACC, vorige week, nog in de benen, kreeg Hermes DVS op „Harga" het immer lastige VKA op bezoek. De Am sterdammers konden door winst op Hermes nog op de eerste plaats komen, van daar dat op een spannende wedstrijd gerekend kon worden. Dit was ook tot het Schiedamse publiek doorgedrongen want met een voor cricket groot aan- tal toeschouwers (800), zorgde het voor een gezelli ge drukte rond het veld en bepaalde in grote mate de sfeer in deze ontmoeting. Evenals in de wedstrijd tegen ACC wist Hermes-captain Wim van de Sloot de toss niet te winnen en werd daarmee ge dwongen om eerst te gaan bat ten. Nadat alle te spelen 55 overs op waren, had het op het niet zo sterke bowlen van Ferd. Vermeulen {2 voor 55) en Rob Goodacre (3 voor 48) een fraai totaal van 205 runs gescoord voor het verlies van slechts 5 wickets. De belangrijkste mensen achter dit -totaal waren Rob Stouthan- del met 73 en een beter gecon centreerd battende Henny van Wijk met 63 runs. Ook Rico Borrani met 19, Martin van Wijk met 16 en Martin Glans beek met 15 runs kwamen in de dubbele cijfers. Het ant woord was nu aan VKA dat aanvankelijk veel moeite had met de Schiedamse bowlers, ge tuige de stand van 10 runs voor 2 wickets. Vooral het uitgaan van Rajak, een goede vang van de attent reagerende wicketkee per Ton Stouthandel, bleek bij de Amsterdammers deprime rend te werken, al konden zij met bijdragen van Rob Gooda cre 42 en John Worries 47, al smede de 29 van Jan Groot- meyer, nog het Hermes-totaal dicht naderen. In de slotfase van de ontmoeting ging de spanning flink van ach doen spreken, omdat de be schikbare overs alsmaar slon ken wat voor Hermes funest geweest zou zijn. Het was Jack Geerartz die het applaus van het publiek kreeg want op de derde bal in de laatste over (Nico Soeters van de umpire op zijn bowlen) hadden de Schie dammers ook nu weer in een thriller-achtige sfeer een hin dernis genomen. Het wachten is nu op wat ACC in rijn laatste wedstrijd tegen ditzelfde VRA doet Verliezen de Amsterdam mers of spelen ze in hun derby gelijk, dan is Hermes DVS kampioen. Winnen rij echter, dan zal het wicketgemiddelde uit moeten maken wie er pro moveert. Op dit moment is dit gemiddelde in het voordeel van ACC. ASVION Asvion kon zijn jubileum niet afsluiten met een kampioen schap van zijn crickeltoam. Bleek in de eerste ontmoeting al dat HBS III over een goed elftal beschikte, ook in Den Haag was het duidelijk de meerdere van de Schiedam mers. Ook hier een groot aan tal toeschouwers langs de lij» waarvan er zeker plm. 150 uit Schiedam Asvion eerst zaged fielden. Op het altijd zo trefzekere bowlen van Jim Mathews, Roy House en Carel Nolet, bleken de Hage naars het juiste antwoord te hebben. Met een goede 61 runs van Jan Drost en de 23 van John van de Waal kwamen zij op een totaal van 155 runs all out, in een tijdsbestek van 21/2 uur. Asvion restte dezelfde tijdsduur om het totaal van HBS te verbeteren of om deze gehele speeltijd op de mat te blijven staan. Dit is niet gelukt Vooral Jan Willem Tulling zal rich wel niet zo prettig gevoeld hebben om met die enorme zware last als laatste man in te gaan. Samen met Jim Mathews writ hij het toch nog even uit te houden. Jammer was het dat met nog 6 minuten te spelen hij in de slip gevangen werd, waarmee een einde kwam aan een bijzon der leuke wedstrijd die ge speeld werd in een gezellige sfeer en aan toeschouwers veel kijkgenot gaf. Asvion kan terue zien op een geslaagd seizoen met een fraaie tweede plaats m de eindrangschikking al zal art, wil het ook het volgend jaar hoge ogen gooien, wat sterker in de breedte moeten worden. Nu is het nog teveel afhankelijk van enkele spelers. Vlaardingen vergadert Vlaardingen De leden van de korfbalvereniging Vlaardingen vergaderen op woensdag 25 sU" gustus over tal van onderwer pen. De belangrijkste zijn de werkwijze van de toekomstige ledenraad en de toelichting °P de keuze van de twaalftalien- De vergadering begint om 20-3° uur in de can tine.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4