SCHIEDAMSCHE COURANT Bonden waarsdiu wen eugd Koeien mogen blijven I grazen in Broekpolder Hoogstandje voor hoog staanden Kakkerlakken in Nieuwland mdetro» Ultimatum aan nieuwe huiseigenaar INI Fietser ernstig gewond Vuurzee legt huis ai as Koemarkt- brug tijdelijk dicht Haring niet duur Wethouder verwonderd Naar aanleiding Cine inn a ti-affaire Weer pamfletten verspreid Politie treedt niet meer op tegen Volksunie Beschonken op naaktstrand Nieuwbouw aan 's-Graven - landseweg in premieverkoop Woensdag 25 augustus 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25645 - 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 26809J - redactie 262566 - kiachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Wethouder mevrouw X Vcnneule-van Dijk van volksgezondheid heeft zich op zijn zachtst gezegd verwon derd over het bericht in een Rotterdam se ochtendkrant waarin stond dat „de koeien in de Vlaardingse Broekpolder kunnen blijven grazen". Het betrof een advies van de technisch adjunctdirek- tear van Gemeentewerken ir. Jf. Aar- noudse aan b. en w. van Rotterdam. Reeds twee maanden geleden hebben b. en w. van Vlaardingen aan het Rotter damse gemeentebestuur gevraagd weer het beheer over de in discussie zijnde Broekpolder te mogen voeren. De Broek polder is gemeentelijk eigendom van Vlaardingen, maar doordat Rotterdam slib uit zijn havens in deze polder loost heeft deze stad ook het beheer over de polder gekregen. Een en ander houdt in dat boeren, die daar hun vee willen laten grazen, toestemming moeten krij gen van het Rotterdamse gemeentebe stuur. Vlaardingen heeft derhalve wei nig g"P op de Vlaardingse veehouder die in de Broekpolder zijn vee laat gra zen, dat overigens niet bestemd is voor de me Ikp rod uk tie maar voor de Slacht „Wij hebben voor de Broekpolder een bestemmingsplan," zo zei ons de wethou der desgevraagd. „Dat de zware metalen, die zich in de bovenlaag van de Broek polder bevinden, geen invloed hebben op het vee weten wij ook wel. Dat heeft ook het Instituut voor Bodemvrucht baarheid aan ons meegedeeld. De mede deling van de heer Aamoudse is voor ons dan ook niet zo interessant Erger is echter dat men in Rotterdam reeds maanden weet, dat wij graag het beheer over de polder willen hebben. Ik vind het dan ook betreurenswaardig dat wij op ons verzoek nog geen antwoord heb ben gekregen. Daar gaat het om. Als daar straks allerlei boeren hun vee laten grazen zonder dat wij daartegen Iets kunnen doen is het voor ons bijzonder moeilijk om deze boeren weer weg te krijgen. Men weet, ook in Rotterdam, dat wij daar een groot stuk bos willen creëren ten behoeve van de mensen hier uit de stad en omgeving. Maassluis De 68-jarige Maas-' sluizer J. T, raakte maandag-) middag zeer ernstig gewond opj de kruising Wèstlandseweg/lÏÏ-j verlaan. Met ondere andere; hersenletsel en een bekkenfrac-i tuxe moest de man naar hetj Dijkzigt-ziekenhuis in Rotter-} dam worden vervoerd. Het slachtoffer kwam met 2ijn fiets uit de richting van het centrum en reed m de richting Maasdijk- Bij het veranderen van rijbaan werd hij door een auto geschept, komend vanuit] de richting Maasdijk. Vlaardingen De gezamenlijke indus triebonden NKV en NW overwegen in de regionale bladen een advertentie te plaatsen, waarin de jongeren die willen werken bij grote, industriële ondernemingen worden gewaar schuwd de wervingsadvertenties van dergelijke ondernemingen eerst goed te lezen alvorens er op af te stappen. Maassluis Een korte maar zeer felle uitslaande brand heeft gisteravond de woning aan de Maassluise Weverska de 20 volledig in de as gelegd. Het vuur geholpen door de droogte had slechts twintig minuten nodig om zijn ver woestende werk grondig te verrichten. Doordat de brandweer binnen drie minuten ter plaatste was, konden de twee belendende woninkjes behouden blijven. Wel liepen deze pandjes veel waterschade op. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorgedaan. De bewoners, het bejaarde echt paar W. de Kort was namelijk op het moment van de brand niet in de woning aanwezig. Mevrouw De Kort hield in de tuin een buurtpraatje over de heg en haar man was even tevoren weggegaan. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Ook is het schadebedrag nog niet bekend. Zeker is wel, dat de schade in de tienduizenden guldens loopt. De brand is ontstaan in de woonkamer en binnen een mum van tijd sloegen de vlammen door het dak heen. Buurman G. van 't Woud ont dekte de brand toen de vlam men uit het bankstel sloegen. De brandweer die met twee rao- torspuïtwagens en een mate- naalwagen de vuurzee te lijf ging, had de zaak binnen de twintig minuten onder contro le en kon het sein brand meester worden gegeven. Wel is men nog uren aan het na blussen geweest. Honderden Maassluisers waren van de brand getuige. De Koemarkt brug in het cen tum van Schiedam zal enige hjd worden afgesloten. Dit geldt voor zowel wegverkeer als scheepvaartverkeer. De brug over de Lange Haven jnuet worden hersteld. In ver band met het aanbrengen van een meuw wegdek zal de brug in de nacht van donderdag op vrijdag vanaf half één tot zes uur 's morgens voor alle rij- verkeer zijn afgesloten. Ook voor voetgangers en fietsers geldt de2e afsluiting. Daarna zal in de periode van maandag 30 augustus om vier uur 's morgens tot woensdag 8 september vijf uur 's mid dags de Koemarktbrug 2ijn afgesloten voor zowel het mo- torverkeer als de scheepvaart voetgangers en fietsers kun- nen dan wel gebruik maken van de brug, datum woensdag 8 septem ber is niet definitief. Het zal "°2 blijken als de werkzaam heden langer of korter gaan duren o Met de vele begrotïngsvergade- ringen voor de boeg kon er bij sommige leden van het VJaardings college van burgemeester en wet houders toch nog wet een lachje af. Dat moest ook. Een spectacu laire foto van het programcoifege voor de begrotingskrant Daarin kan de burger straks lezen waar zijn centjes naar toe gaan en wie ze uitgeeft. Mogelijk symbolisch werd het vol tallig college op het balkon vanuit een hoogwerker gefotografeerd. Zo kan men straks zien op welke hoogte dit college opereert of hoe men hoog en droog staat boven het politiek gewoel. Nu nog wel ten minste, al moesten b. en w. hun vergadering onderbreken. Een vergadering waarop onder meer de zaak van de AMRO-projectont- wikkelingsmaatschappij aan de or de kwam. Een heet politiek hangij zer. Op de foto zien we overigens wethouder Bovenberg, burge meester Kieboom, wethouder me vrouw Vermeulen-var Dijk, wet houder IJsbrand van der Velden, gedeeltelijk verscholen achter de burgervaderlijke figuur, wethouder Bas Goudriaan en in de achter hoede wethouder en loco Ton Kloots en gemeentesecretaris Duinkerken. Schiedam Opnieuw heb ben. leden van de Nedeland- se Volksunie opruiende pamfletten rondgebracht Deze week werd dat ge daan in de wijk Nieuwland. De politie treedt nu niet meer tegen de verspreiders op, zoals men wel ongeveer veertien dagen geleden deed. De racistische stencils die de Volksunie van de Hage naar Joop Glimmerveen heeft gericht aan de „blan ke Nederlanders" zijn maandagavond verspreid in de buurt van de Nieuwe Damiaan, Burgemeester Honneriage Gretelaan, Dr. Kuyperstxaat en onder meer Roelstraat. „Het gevaar is nu veel min der groot", aldus hoofdin specteur D. P. van der Veen, die twee pamfletver- spreiders in de Boylestraat het arresteren toen de rel len nog aan de gang waren, „veertien dagen geleden was er wel gevaar. Het zou de situatie kunnen hebben beïnvloed. Daarom hebben we toen ingegrepen. Nu wachten we gewoon de be handeling van het proces verbaal af dat tegen de ver spreiders is opgemaakt. Als we nu m actie zouden ko men dan zouden we ons schuldig maken aan cen suur." Een kakkerlak Schiedam De ontsmettmgsdienst van de VROM heeft eind vorige week in Nieuwland een hoeveelheid kak kerlakken bestreden. De beesten zaten in een woning aan de Nieuwe Damiaan. „Ondanks de warmte hebben we toch de indruk dat het aantal kakkerlakken dit jaar niet is toegenomen", aldus directeur R. T. Kraam van de Gemeentelijke Vervoer-, Reinigings-, Ontsmetting s- en Marktdienst Bit het laatste jaarverslag blijkt dat de ontsmetting^ dienst vorig jaar veertien maal in actie is geweest om kakkerlakken te bestrijden. Verder blijkt uit dit onlangs gepubliceerde rapport onder meer dat in 1975 vlooien en muggen honderdentwaalf maal werden bestreden. Wespen en bijen vijfenzestig keer en mieren en torren zestien maal. Hoek van Holland Op het naaktstrand in Hoek van Hol land heelt een beschonkene vrouwelijke baders lastig ge vallen. De man werd door de politie meegenomen en ter ont nuchtering ingesloten. Schiedam De onderhande lingen tussen het aanne mersbedrijf Muys en de Winter (MUWI) en het pro- jektontwikkelingsbedrijf Bouwsolid over de nieuw bouw aan de 's-Gravenland- seweg zijn in een vergevor derd stadium. Volgens - directeur C. G. Drost, is het voor bijna tachtig procent zeker dat zijn maatschappij aan het Mijnsherenland het project nabij de mouterij Hollandia overneemt. Dit zal tot gevolg hebben dat het complex van 74 twee- en vijfkamerwoningen en 15.000 meter kantoorruimte dat over 21 maanden klaar zal zijn in de premie ver koopsector gaat vallen, zoals wij reeds op donder dag 15 juli meldden. Bij MUWI laat men niets los over de besprekingen. „Wij zijn nog aan het onderhan delen," aldus oud-wethou der C. Bolmers, nu hoofd van de afdeling planning bij het bedrijf aan de Heem raadsingel, .„het gaat im- mers niet om een rolletje drop van vijftien cent" Vlaardingen De Vlaardingen 73 voerde giste ren 330 kantjes haring aanDe Texel 32 kwam met 159 kantjes aan de afslag. De prijzen bleven aan de lage kant De kleine volle haring ging weg voor prijzen die lagen tussen de 116 en 137 gulden per kantje. De grote volle varierden in oriis van 141 tot 151 gulden. Reden voor het plaatsen van deze advertentie zijn de enige tijd geleden geplaatste wervingsad- vertentïes van het Amerikaanse bedrijf Cincinnati Milacron NV in Vlaardingen. Daarin werd aan jongelui een leerovereen komst aangeboden die neer komt op een tweejarige interne opleiding, alsmede een .zak geld" van twintig gulden per week. Hiermede volgde het Vlaar dings-Amerikaanse be drijf het voorbeeld van enkele industnele ondernemingen in het oosten van ons land. Vrijdag leidde dit tot het uitdelen van pamfletten aan de fabnek- s poort van Cincinnati, waarin tegen deze handelwijze fel werd geageerd. De advertentie die de twee bon den straks plaatsen bevat de reeds eerder geplaatste wer- vingsadvertenties van zowel Cincinnati als Wiiton-Fijenoord of Gusto. Deze laatste twee be drijven werven op een „norma le" manier jeugdig fabrieksper- soneet. Onder de twee adver tenties zal een verklarende tekst worden geplaatst, waarin de jongeren geattendeerd wor den op allerlei haken en ogen. Het is normaal dat jongens, die zo van de schoolbanken komen en een. opleiding binnen een bepaalde onderneming willen volgen, een leer- arbeidsover eenkomst wordt aangeboden, waarbij zij direct al een cao- loon verdienen. Op deze condi ties hebben ook werven als Gusto, Wilion-Fijenoord, Verol- me enz. hun jeugdig personeel m dienst genomen. BOEMERANGEFFECT De twee industriebonden zijn ech ter benauwd dat de handelwijze van Cincinnati een soort boe merangeffect zal krijgen en dat ook andere bedrijven dergelijke advertenties gaan opstellen. Het plaatsen van de advertentie van de industriebonden moet dan ook worden gezien als een eer ste aanval tegen Jastige" on dernemers. Gezien de huidige ontwikkelingen binnen het be- drijF vindt de directie van Cin cinnati het niet verantwoord ruim een ton te investeren m dc opleiding van jongeren. Volgens districts bestuurder Jan CapelJe van de Industriebond NVV in Rotterdam hebben de twee advertenties van Cincin nati niet veel zoden aan de dijk gezet Voor zo ver bekend heeft tot nu toe slechts één gegadigde informaties ingewonnen. Wanneer precies de advertentie van de twee bonden wordt ge plaatst is nog niet bekend. Een en ander hangt af van het ge sprek dat de heer Capelle deze week heeft met zijn collega van de industriebond NKV. Uit onze krant van vnjdag 20 augustus Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit etgen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad Stuur mi) dit nieuwsblad 1 <t dagen gratis op proef toe m combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonp' Tel Deze bon m open enve'Op zonder postzeqet stoten nuar Antwoordnummer 834, Rotterdam Schiedam De elf bewoners van de Stationsstraat die onlangs een uliraatum hebben gesteld aan huiseigenaar mevrouw A. Roovers, zullen ook de nieuwe huiseigenaar met klachten confron teren. De brief met het pakket van eisen zal reeds op één september worden gestuurd aar. een Abbenbroekse huizenbeheer- I der, die deze dag de nieuwe eigenaar wordt van de betrokken achttien woningen. Hiermede heeft de actie van de elf bewoners van de panden van de Stationsstraat m eerste instantie succes gehad. Zij stel den halverwege de maand juli een ultimatum op. De eis luidde: „Knap de wonin gen op vóór zeven augustus, anders halen we de gemeente d'r bij". De 94-jange mevrouw Roovers uit Den Haag is kenne lijk geschrokken van de boze brief, die haar gestuurd werd. Zij verkocht de panden aan een huizenbeheerder uit Abben- broek. Hiermee was een bedrag gemoeid van tachtigduizend gulden. ■'S« L"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1