SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners- verenigingen verwerpen wijkberaad Projectgroep stopt, machtsstrijd in PvdA yst Expositie Thuriede smaakvol ik neem de proef j Wijkfeest viel in 't water Jeugd sloopt talud Kaarsen trekken en hoepels maken Actieplan YOP heeft vele gevolgen: WfU/m ilir Bouw stadskantoor begint 23 september Kruisvaarders Inbraak opgelost tsaöi t l ii ik-fA- Maandag 30 augustus 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang do. 25648- 6 PAGINA'S l 6 1 i<t(, Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een aantal jongens heeft zaterdagmiddag een onge wenst begin gemaakt met de sloop van het talud aan de Maasboulevard. Zij haalden ba saltblokken uit het talud en wierpen deze vervolgen* in de Nieuwe Waterweg. De politie werd om drie uur van deze activiteit op de hoogte ge steld Op de Maasboulevard aangekomen konden agenten slechts constateren, dzt de jeugd een gat van 28 vierkante meter in het talud had ge maakt De jeugdige slopers wa ren inmiddels gevlogen, De dienst gemeentewerken is op zijn beurt door de politie gea larmeerd. Deze dienst zal voor het herstel van het talud zorg dragen. Het schadebedrag is nog niet bekend. /la ar dingen Gezien het aantal bezoekers is de bra derie die afgelopen vrijdag en zaterdag werd gehouden in het Liesveld en omgeving •een succes geworden. In tegenstelling tot vrijdag middag, kon men zaterdag op het Liesveld bijna over de hoofden lopen. Kortom: het was gezellig druk. Vrij dagmiddag heeft het er ech ter naar uitgezien, dat de braderie weieens op een fiasco zou kunnen uitlopen. Door de felle wind die over het Liesveld joeg. waren verschillende standwerkers genoodzaakt hun stekkie te verlaten. Zij keerden ook zaterdag niet terug. Hoogtepunten waren: kaarsen hoepels maken en het op oud-ambachtelijke wijze draaien van kandelaars etc, Hoewel de braderie dit keer ook werd uitgebreid tot de naburige straten, viel het accent toch duidelijk op het Liesveld. Schiedam De bewonersverenigingen van de oude wijken verwerpen het wijkberaad dat wethouder Hans van der Wilk voor ogen heeft. Vanavond sal men in de nota die Van der Wilk in mei over dit overlegorgaan publiceerde helemaal afkraken. Som mige bestuursleden menen dat de wethouder van wijkaangelegenheden, die net van een fietsvakantie terug is, vanavond witjes zal wegtrekken. Dat zal gebeuren op een vergade ring in het Stadskantoor die is uitgeschreven om de bewoners- verenigingen en de sociaal-cul tureel werkers hun mening te laten spuien over de nota's wij- kwe lijnsvoorzieningen, wijkbe raad en subsidiering wijk- en bewonersorganisaties. Het zal er waarschijnlijk hard aan toe gaan- De bewonersvereniginen, Oost, West, Zuid en Centrum menen dat het voorgestelde wijkbe raad een soort mmigemeente- raad zonder bevoegdheden wordt. Zij vrezen dat zij in hun handelen zullen worden beknot. Sommige bestuursleden vinden dat het wijkberaad dat in de nota wordt beschreven te veel „van bovenaf" wordt opgelegd. „De wijk moet zelf maar bepa len wat er gebeurt. Dat is een van de punten waar Van der Wilk aan is voorbijgegaan", al dus een bestuurslid uit De Gor zen. Vanavond zullen de bewonersver enigingen vasthouden aan het voorstel dat zij reeds eind vorig jaar op het stadskantoor te ber de brachten. Om dit idee te realiseren heeft men onlangs al een stichting opgericht. Deze moet als een soort papieren werkgever gaan fungeren voor een opbouwwerker. Het bericht in onze krant van woensdag 7 juli dat deze stich ting binnen enkele dagen een feit zou zijn sloeg bij de wet houder en de Katholieke Stich ting voor Arbeid (KSCA) m als een bom. Niemand had dit ver wacht en memand wist ervan. Aanvankelijk wilde de wethou der en diverse bestuursleden van de KSCA het bericht zelfs niet geloven. Van deze nieuwe stichting zullen de bewonersverenigingen van avond de bestuursleden bekend maken, als daar tenminste nog tijd voor is. 9 Wethouder Sas Goud- riaan. Volgens sommigen bezig met een poliiieke zelf moord. Maassluis De eerste paal voor het nieuwe stadskantoor van Maassluis gaat op donderdag 23 september de grond in. De eerste paal zal die dag om drie uur door burgemeester Van Dijke zelf geslagn worden. Zoals bekend zal het stadskan toor in het nieuwe centrum van Maassluis, Koningshoek, wor den gebouwd. Het gebouw was dit jaar vele malen onderwerp van discussie in Maassluis. Vooral de hoge kosten, de ra ming is 21 miljoen maar velen spreken over 25 miljoen en meer, zijn lange tijd een strui kelblok geweest voor de ge meenteraad. Het verwerven van enkele rijkssubsidies gaf des tijds de doorslag. Het stadskan toor zou in de herfst van 1978 m gebruik moeten worden ges nomen. Schiedam Met ruim honderdenveertig inzendingen presen teerden zich zaterdag en zondag leden van de Schiedamse Volkstuindersvereaiging "Thuriede" voor de jaarlijkse tentoonstelling van bloemen en verdere tuingewassen. Een smaakvol ingerichte expositie met als arrangeur de heer LJ. vd. Wateren, waarvoor de dienst van Plantsoenen een collectie exclusieve sierplanten beschikbaar stelde. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op pfoel toe in combinatie mei Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tel Deze bon m open envelop zonder postzegel storen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Dit feest van kleuren, met verfijn de staaltjes van bloemsier- kunst, gaf duidelijk weer hoe ver de tuinh ouders gevorderd rijn met het bloemschikken m tal van varianten en composi ties. Er vielen verfijndewerk- stukjes onder te bewonderen, zowel opgestoken dan wel gear rangeerd m vazen en allerhan de sierpotjes- Ook met het kweken en verzor gen van potplanten wisten de tuinders het ver te brengen. Een lust voor het oog waren ook de inzendingen hard- en zacht fruit even goed van kwa liteit als de diverse soorten groenten die kunnen concurre ren 'tegen wat op de markt wordt gebracht door beroep stuinders. Juist op de laatste gebied zijn de volkstuinders te benijden nu alles peperduur en vaak van mindere kwaliteit is dan wat de handel momenteel aan groenten te bieden heeft De expositie was uitgebreid met een collectie foto's met opna men die op de tuintjes en het complex waren gemaakt De Schiedamse Dahhaveremging had een eigen hoekje ingericht als een voorproefje op de over twee weken te houden tentoon stelling. De tentoonstelling werd geopend door wethouder Herman Posthoorn in tegen woordigheid van leden van de gemeentelijke commissie voor het volkstuinwezen. Ook nu weer was de publieke belang stelling bijzonder groot. De kruisvaart door Neder land. Deze Belgische zee cadetten. Vrijdagavond kwamen ze met twee schepen, de Ceram uit Antwerpen en de Caroli ne uit Brussel, bij de werf Gusto aan. De vol gende ochtend vertrok ken ze al weer vroeg naar Zierikzee om giste ren hun negen dagen tel lende kruisvaart in Ant werpen te beëindigen. Niet alleen mannelijke cadetten namen aan deze oefening deel, zoals op de foto te zien is. Vrou welijke cadetten (cade- tjes?) uit Engel and verge zelden de Belgen en ver richtten dezelfde werk zaamheden als de jon gens. Een sportprogramma dat de Schiedamse zeecadet ten-afdeling in elkaar ge zet had, werd niet afge werkt. De gaste» gaven duidelijk te kennen, dat zij liever gingen passa gieren. Schiedamse zee cadetten konden mooi als gids optreden. Een duikdemonstratie van de bezoekers kon geen doorgang vinden. Het water van de Waterweg werd gewogen en te vies bevonden. Zes Schiedamse cadetten kregen de gelegenheid het leven aan boord van de omgebouwde pa trouillevaartuigen mee te maken. Zij voeren mee naar Zierikzee en moes ten op eigen gelegenheid naar Schiedam zien te rug te keren. Zeecadetten maken geen deel uit van padvinderij- organisaties. Zij zijn wel te vergelijken met water- padvinders. De zeecadet ten, allemaal zo'n veer tien, vijftien jaar oud, krijgen materiaal van marine en koopvaardij. Van een opleiding voor deze lichamen is echter geen sprake. Vlaardingen Het aanbieden van het concept actieplan stadsver nieuwing Vettenoordsepolder heeft een politieke nasleep gekre gen. Een nasleep die veel weg heeft van een machtsstrijd binnen de PvdA tussen wethouder Bas Goudriaan en fractievoorzitter Hans Versluys. Een machtsstrijd die een scheuring binnen het linkse blok lijkt te gaan veroorzaken. Een ander gevolg van het aanbieden van het actieplan van B en W was afgelopen donderdag het opschorten van het overleg in de projectgroep Vettenoordse polder. Die opschorting van het overleg werd in een verklaring weergegeven. Deze verklaring was namens zowel de ambtenaren als de vertegenwoordigers van de bewoners door de projëctcoordi- nator mr. Abel de Jong ondertekend. De dig daarna gaven dc ambtenaren uit de projectgroep opnieuw een verklaring uit. Deze was op meerdere punten lijnrecht in tegenspraak met de eerste verklaring. De tegenstelling tussen Goud riaan en Versluys ontstond na dat eerstgenoemde op een pers conferentie zich laatdunkend had uitgelaten over de verte genwoordigers van de bewo ners van de VOP. Versluys heeft daarop geeist dat Goud riaan deze uitlatingen zou te rugnemen en zijn excuses zou aanbieden. Zou dit niet gebeu ren dan zou Versluys aftreden als fractievoorzitter. Iets wat Versluys volgens Goudriaan al lange tijd van plan is. De wet- houder wilde zijn woorden m ieder geval niet terugnemen, j Vandaag zal de PvdA de zaak - tijdens een fractievergadering aan de orde stellea I De uitlatingen van Goudriaan i vormden voor de projectgroep mede aanleiding tot het op- schorten van het overleg. De j uitlatingen zouden een zogehe- I ten. vertrouwenscrisis veroor- zaakt hebben. Andere argu- meuten voor het opschorten j waren de positie van de ambte- i naren binnen de projectgroep i en het geheel buiten de project- groep om voorbereiden van het 1 actieplan en de verspreiding daarvan. i De positie van de ambtenaren zou Gaardingen De inbraak, die m de nacht van vrijdag 20 op zaterdag 21 augustus werd ge pleegd, in een sigarenzaak aan de Verheijstraat, is opgelost De politie kon de 19-jarige A. B. uit Vlaardingen aanhouden. Bij de inbraak werd voor in totaal 1300 aan aanstekers gestolen. Een klein deel daarvan kon worden achterhaald. „ten zeerste bemoeilijkt zijn' Dit is het gevolg van de presen tatie van het actieplan door B en W terwijl „zij met de opstel ling daarvan waren belast en in de komende maanden de voor lichting moeten verzorgen". Verdere medewerking werd in de gezamenlijke verklaring zin loos genoemd, omdat het actie plan zonder de projectgroep tot stand was gekomen. Iets wat geheel in tegenspraak is met de nota Organisatie Stadsvernieu wing. Daarin staat dat een der gelijk actieplan juist door de projectgroep moet worden voorbereid en begeleid. In de verklaring van de ambtena ren uit de projectgroep, die vrijdag werd gegeven, stellen de ambtenaren zich achter wet houder Goudriaan op. Lijn recht in tegenspraak met de door hen onderschreven eerste verklaring, zeggen zij er mee in te stemmen dat het concept ac tieplan buiten de projectgroep om is voorbereid en verspreid. Volgens projectcoördinator De Jong moet het ruet uitgesloten worden geacht, dat deze verkla ring van de genoemde ambte naren van hogerhand is opge legd. Volgens De Jong is de verklaring namelijk inderdaad in tegenspraak met wat er op de vergadering van de project groep is besproken. De Jong zei verder wel begnp te hebben voor de handelwijze van de ambtenaren. „In de project groep was het overleg vaak moeilijk", aldus de coördinator, „omdat de vertegenwoordigers eigenlijk meer deskundigheid konden inbrengen dan de amb tenaren". De Jong komt deze week naar Vlaardingen. Hij zal het ge meentebestuur voorstellen advi seurs van buiten de gemeente m te huren. Deze zouden „een goed gefundeerd commentaar op het actieplan mogelijk moe ten maken". Vandaag verscheen ook het eer ste nummer van VOP Ver nieuwt. Dit informatieblaadje voor de bewoners van de Vet tenoordsepolder bevat een in terview met wethouder Goud riaan. Hij zegt daarin onder meer teleurgesteld te rijn dat in de Vettenoordsepolder de slopershamer moet worden ge hanteerd. De kinderen vermaakten zich bejst op de open dag van De Heipaal. Vlaardingen Niet door te- dereen is de fikse regenbui van afgelopen zaterdag met gejuich ontvangen. Het wijkfeest, dat de medewer kers van De Heipaal, op het parkeerterrein aan de Rei gerlaan hadden georgani seerd, kwam door de onver wachte plensbui letterlijk in het water te vallen. Het openluchtfeest moest zelfs op het allerlaatste moment worden verplaatst naar De Heipaal De ze noodmaatregel heeft echter niet kunnen voorkomen, dat ve le oudere wijkbewoners weg bleven. Dat had tot gevolg, dat de jeugd „overheerste" op het feest, hetgeen voor deze avond niet de bedoeling was. Het feest was min of meer bedoeld om de oudere wijkbewoner kennis te laten maken met het werk van het wijkcentrum. Dit wil uiteraard met zeggen, dat De Heipaal er alleen is voor de jongeren, beslist niet. Maar de jeugd was de gehele dag al het middelpunt van activiteit ge weest. In de vijf tenten die wa ren opgesteld hebben ruim hon derd kinderen rieh de gehele dag vermaakt met allerhande handenarbeid, het mooi maken van hun fietsen en niet te ver geten het mooimaken van zich zelf voor de grote speurtocht die *s middags werd gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1