Excelsior M. rammelt ook tegen SSS Vlaardingen-C komt CSVD tegemoet HVO: nuttige partij Sterke eindsprint HBSS gelijk DHS verspeelt voorsprong Dubbele winst voor Groenoord SlftÉSta® Ó3ADLB00 ÖLLFÏBV Trainer Admiraal: „Ik zoek nog steeds naar juiste formatie" y\ mismr.\&L*fflCt&ruft.ic.i 'JibrX*,, f.%4«fc Vlaardingen HVO heeft de oefeucampagne afgesloten met een nuttige partij tegen MW27 uit Maasland Trainer Harrie Bouquet heeft rijn elf* J tal nagenoeg klaar voor de competitie,, zij het dat de spit- 1 spositie nog niet helemaal vast staat. Maarten Bom en Rinke j Baaima dienen zich daarvoor aan. HVO had in Jan Alderliesten, Cees Schilder en Pim van Hij mannen die een bal in de ploeg hunnen houden. Het toch al matig spelende MW kwam er daardoor nagenoeg niet aan. De wedstrijd tegen Zwaluwen, twee dagen eerder, zat kenne- hjk nog in de benen. De man-1 nen van trainer Bert van Veen behaalden toen overigens een 1 zeer verdienstelijk resultaat, t want ondanks de drie klassen verschil werd het slechts een 1-0 nederlaag. Pas in de tweede helft kon HVO scoren. Het erg goed verdedi gende MW kwam door een via de buitenkant van het hout-1 werk afketsende bal van HuibJ Bos in de slotfase zelfs nogi dichtbij. Tegen HVO echter kwam MW lang niet zo ver. f Dat het slechts een 2-0 neder-j laag werd, dankten de Maaslan- ders voornamelijk s'an de af werking van HVO. Die liet te wensen over, hetgeen HVO j overigens niet vreemd is. Een koppende Cees Schilder en' een mistastende MW-doelman] Johan Verboon betekende na twintig minuten 1-0. MW kon' er nauwelijks wat tegenover' stellen en bezorgde HVO-doel- man Jan van Eysden geen en kele probleem. Voor een deel kwam dat ook door de nieuwe vinding van Bouquet, om Gert de Goede als laten spelen. Pas na een tier in de tweede helft had Hen- ny Alewijnse (ex-DHS) voor HVO nog een keer succes: 2-0. Schiedam DHS heeft de oefen campagne afgesloten met een trainingsweekend op het KNVB sportcentrum te Zeist. Ter afsluiting werd er zondag middag in en tegen 's-Graven- deel nog een laatste drienteren de wedstrijd gespeeld. Op vrijdagavond al was de totale selectie van de Schiedammers in Zeist Vooralsnog was het daar eerst wat verkennen en vrijaf, maar zaterdag moest er gewerkt worden. Trainer Aad van Huuksloot legde zijn man nen een drie uur durende trai ning op, 's middags nog gevolgd door sporten in de zaal. Films en gesprek hielden de aandacht bij het voetbal, maar na afloop was er de nodige recreatie. Zondagmiddag reisde DHS af naar 's-Gravendeel, waar het eerste en tweede elftal van bei de verenigingen aantraden. De Schiedammers kampten vooral in de beginfase met stijfheid in de spieren, overgehouden van het keiharde trainen in Zeist Toen de souplesse er echter eenmaal was, werd het een goe- de en aantrekkelijke wedstrijd. In de tweede helft was de afwerk ing beter verzorgd, en. leek DHS de derdeklasser naar een nederlaag te gaan spelen. Ge rard van der PJuym en Piet Roozen zorgden voor een 0-2 voorsprong, en toen doelman Jos Sparla vervolgens een strafschop stopte, leek er niets meer aan de hand. 's-Gravendeel kwam echter terug, want hei profiteerde van twee fouten in de Schiedamse defen sie. Een foutje van Ferrie Hol ster leidde tot 1-2, en toen Chris Brouwer terugspeelde op de neus van Jan Kerssemeijer het de net aan dat lichaamsdeel geopereerde voorstopper het even afweten: 2-2. De solo van Frans de Monnik loopt op niets uit Maassluis Welke waarde men ook toekent aan de schade die SSS toe bracht aan het zwakke Excelsior Maassluis (2-4), feit is dat de beide trai ners nog vèör de compe titiestart er mee in hun maag zitten. Hans van der Wekke van de Klaas- waalse formatie maakte duidelijk de indruk „klaar" te zijn, maar toen hij zijn elftal na rust bij een riante 3-0 voorsprong ver zag te rugvallen, bekroop hem een groot gevoel van angst „Het wa's een soort die ik niet kan heb ben. Daarom is zo'n 4-2 overwinning altijd erg bedrieglijk. Je hebt met spelers te doen die nü denken er ai te zijn." In schril contrast daarmee stond de verklaring van Leen Admi raal. „Het enige positieve is dat op een „slechte generale" een goede start kan volgen. Maar serieus: de oefencampag ne is niet erg geslaagd. Ik ben nog steeds niet, ook door bles sures. aan mijn sterkste forma tie toe. Vergeet niet dat ik een erg brede selectie heb, waaruit iedereen een kans moet krij gen. Niettemin deelde de ex-CWer de mening dat het elftal nog aan alle kanten rammelt en daarom was het nog niet eens zo'n gek ke voorstelling van zaken als SSS na twintig minuten met 4-0 de leiding zou hebben gehad. Vanuit het aanvallend ingestel de middenveld dook Jan Rood- bol bij herhaling op en omdat het verschil in leeftijd tussen de SSS-aanvallers en Excelsior M-verdedigers nogal groot was, was het in vele gevallen een kat en muis spelletje. Met de muizen uit Maassluis, die in de tiende minuut geen kans zagen om de solo van Jan Roodbol af te weren (Jan van. Dijk plaatste de bal in de voe ten van de ex semi-prof) en toen was de kogel voor Gerrit Geurtsen onhoudbaar: 0-1. Drie minuten later bracht de Maas- sluise doelman linkerspits Leo Schouten ten val en vanaf elf meter schoot laatste man Ko Lookhorst hard raak: 0-2. En wat deed Excelsior M? Niet veel. Hoewel het al na zeven minuten een goal van Frans de Munnik (buitenspel) zag afge keurd, waren de Maassluizers te statisch om soepele aanval len op te bouwen. Zelfs ver baasde het dat de fflaaswalers de individuele acties nog in hun voordeel beslisten. Op het mid- door Bas van den Berg denveld kwamen Eric Scheffers en Torrny Vonk wel tot aardige een-twee combinaties, maar on danks de snelheid waarmee Vonk op het doel van Piet Stolk afraasde, werd hij bij herhaling op „vriendelijke" wijze geblokt door Lockhorst André Zegers raakte daarna de paal, waar doelman Geurtsen niets aan deed en in de twin tigste minuut schoot Ad Huis man na een solo rakelings naast Op sommige momenten „speelde" SSS gewoon met de eersteklasser. Om er stil van te worden. Het werd zelfs halver wege nog 0-3 door Gert Ver maas, die in een .ideale schiet positie nadat de Excelsior-de- fensle was uitgespeeld. In de tweede helft raakte SSS in groot verval, of anders gazegd. Excelsior M. was met interne wissels veel gevaarlijker. Het gevolg ervan was dat Eric Scheffers snel tot 1-3 kon ko men en Henk van der Burg, gewisseld voor Peter van der Sande, een proeve van be kwaamheid aflegde met een ko gel tegen de lat De rust was toen lange tijd uit de Klaas- waalse defensie. De overmoe digheid was toen rijp om de Maassluizers langszij te laten komen, maar toen voorstopper Jan van Dijk een kopduel van Gert Vermaas verloor, stond ie dereen machteloos, inclusief doelman Geurtsen: 1-4. Excel sior M. waarin alleen - van de aanvallers - Mart van Gelderen excelleerde - was toen zo goed als vernederd. Op de valreep maakte Eric Scheffers er nog een enigszins draaglijke uitslag van 2 -4. Na afloop spaarde trainer Leen Admiraal zijn pupillen de kri tiek niet Het gevolg ervan was dat hij overmorgen tegen Hille- gersberg het reserveteam het veld in stuurt. Bij Excelsior M. maakte Feme Groeneweg voor de rust al plaats voor Aart Trees (ex-Excelsior), terwijl Hans Piaatzer opschoof naar de plek van laatste man. Uitgezon derd Pleun Nooteboom (vaean- tïe) draafde SSS zo goed als volledig met zijn competitie- team op. Purroerend De softbalsters van Schiedam hebben afge lopen zaterdag ook iai laatste competitiewedstrijd tegen Flying Petrols in winst omgezet. Door deze overwinning eindigden ie Schiedammers deze compe titie met 22 ponten uit 26 wedstrijden Hoewel et ge speeld werd met vier inval sters, waarbij vooral de rou tine van Joke PartnefukR erg werd gemist, wisten 4e Schiedammers, geholpen door een stop wegens 4e regen, een aanvankelijke 5—0 achterstand ia een 5—13 voorsprong om te zet ten, om tenslotte met 11—14 te winnen. Flying Petrols begon sterk- Vier honkslagen en éénmaal vier wijd leverden de thuis club een 4—0 voorsprong op, In de tweede innings v;erd deze, opnieuw met twee honkslagen, zelfs 5—0. Pas in de derde innings kon Schiedam terugkomen. Yvonne Assenberg opende met een dnehonkslag, waar na Truus Rodenberg vier wijd veroverde. Er vielen snel twee nullen en Schie dam leek opnieuw met lege handen te blijven. Jeanne Basse, met een honkslag en Fia Falentijn met een drie- honkslag dachten daar an ders over en zorgden voor drie punten. In de vierde innings werd het zelfs 5—1 doordat Hilda van der Burg kon profiteren van twee doorgeschoten ballen. Hier na werd de wedstrijd we gens de regen twintig minu ten onderbroken. Na deze stop profiteerde Schiedam vernietigend van een inzinking bij de thuis club, Enkele veldfouten en honkslagen van Til Debets, Yvonne Assenberg, Helma Gardenier en Marijke Hoedt, gevolgd door een homerun van Fia Falenstijn, leverden Schiedam negen punten op. Flying Petrols kwam nogwel even terug met twee punten in de vijfde, één in de zesde en drie punten in de zevende innings, maar Schiedam hield het hoofd koel en zorg de probleemloos voor de be nodigde nullen. De einduitslag van 11—14 be wees, dat Schiedam over en kele goede reserves be schikt, waarvan vooral Ma rijke Hoedt een goede wed strijd speelde. Voorburg Als afsluiting ven de reeks oef en wed strijden trok HBSS naai Vooroarg om daar de de gens te kruisen met de voetbalclub DEVJO Trainer Szalay had we derom een experiment in de ploeg ingebouwd en good-old Harry Jonk man, die reeds e>u^a. tal jaren niet meer in het eerste van, HBSS had ge speeld, was als laatste man opgesteld. Ifenk Scharloo was nu in de spits geplaatst en N*icrt van Stralen ging linksbuiten opereren. Een ingreep die toch niet zo succesvol leek Harrv kwam duidelijk nog vy^t snelheid te kort, hoewel rijn routine en leidingge ven een duidelijke aan winst voor de ploeg bete kenden. Ook de voorhoe de liep nog niet 20 op rolletjes en Henk Schar- loo had duidelijk moeite 2ich op de spitsplaats „waart' te maken Be ruststand werd met een 0-1 voorsprong m het voordeel van HBSS afge sloten. Het was de goed doorzettende Leen Dijks hoorn die de bal voor het Voorburgse doel bracht, waar Leo Gilden kla<«r stond om met een harde schuiver 0-1 aan te teke nen Na rust kwam Wun van Est m de ploeg en ruimde Nico van Stralen hetveld en het moet. gezegd dat er wel wat meer vaart in de ploeg kwam. Het was ook Wim van Esl zelf die het tweede doelpunt voor HBSS aantekende, doch even daaivoor was DEV. JO al op gelijke hoogte met HBSS gekomen. Een dekkingsfout bracht de linksbuiten schuin voor het doel van Cees Ver dam en onhoudbaar liet hij een projectiel van, zijn voet los, die in de uiterste hoek belandde: 1-1 Zoals gezegd v-as het Wim van Est die HBSS even later naar een v'oorsprong schoot. Leo Gilden was de grondlegger van een rush naar hot vijandelij ke doel en op het laatste moment schoof hij de bal naar Wim van Est die maar voor het ïnknaiten had. Een. fout van Cees Verdam was er de oor zaak van dat DEVJO een kwartier voor tijd toch nog op 2-2 kon komen. Bij een volkomen onge vaarlijke hoge voorzet liet Cees Verdam de bal los wat de DEVJO- reehtsbuiten volkomen vrij voor het doel bracht. Deze maakte geen fout en bracht zijn ploeg naast HBSS: 2-2 DelftCSVD ondervond te gen het C-elftal van FC VIaar dingen geen nadelige gevolgen van het trainingskamp in Groesbeek. Evenals eerder de betaalde jeugd van Excelsior, moest ook FC Vlaardingen hel hoofd buigen voor de Delftse zaterdag eerste klasser. (1—0). „We zullen in de tweede helft wel een terugslag krijgen", sprak CSVD-trainer Gerard Weber vooraf. „We hebben ten- dam met de mindere van FC Vlaardingen. Integendeel, De door eerste elftalspeler Dick Beek getrainde en begeleide Vlaardingers moesten soms fors ingrijpen om de CSVD-ers van scoren af te houden. Beek: „In de rust heb ik ze verteld er zelfs nog wat feller tegenaan te gaan. Toch ging het ondanks de nederlaag beter dan vorige week, We hadden in CSVD een sterke tegenstander" slotte gisteren (vrijdag) twee- De uitvallen van FC Vlaardingen Ton Zoutendijk (rechts) kijkt toe hoe John Filijn zijn eigen doelman gaat passeren: 1-0. maal getraind. Normaal doe je zoiets voor een wedstrijd nooit, maar in zo'n trainingskamp ga je er kort, maar hevig tegen aan. Over een week zullen ze wel nergens last meer van heb ben". In ieder geval toonde CSVD zich na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Krul uit Leer- waren niet ongevaarlijk. Vooral als rechterspits Ron van Wijk m het bezit van de bal kwam moest de achterhoede van de rood-zwarten attent zijn. De be ste kansen waren echter voor de Delftenaren. Schoten van Ton Zoutendijk en Rob van der Lee gingen net naast en over. De in het rood-geel gestoken gasten boften zelfs, toen scheidsrechter Krul een hands bal, na een voorzet van Peter van der Meer, over het hoofd zag. Paul Oortwijn hoefde ia de eer ste vijfenveertig minuten Bala der in actie te komen dan zijn collega Toon Eggers. Didk Beek over Eggers: „Een goede doelman. Alleen zijn uitlopen kan nog verbeterd worden". Bij CSVD achter klopte het redelijk. Omdat Dik van Ooste- rom geblesseerd was {Dïk: „Te gen LENS ben ik door mijn enkel gegaan. Ik hoop dat het snel over is") speelde Koes Verschoor laatste man. Drie minuten voor tijd kwam, naar later bleek, de winnende tref fer, CSVD werd daarbij wel geholpen door de Vlaardingse verdediging, waal voorstopper John Filijn kopte de hal In eigen doel. Na een voorzet van Peter van der Meer, kopte Ben van Peppen naar Ton Zouten dijk. Filijn dacht koppend red ding te brengen, maar passeer de doelman Toon Eggers kan sloos: 1—0. De door Weber voorspelde terug val na rust kwam met. Tegen- over de twee kansen van FC Vlaardingen (één na een mis greep van Oortwijn, maar hljf herstelde zich knap) stelde CSVD er een handvol. Na een voorzet van Peter van der Meer, kopte inlopende Ben van Peppen hard in, maar een snel reagerende Eggers stopte de bal even fraai. Over de vleugels bouwde CSVD aan goede aan vallen. Pleun van der Akker (zwak startend, maar later steeds beter draaiend) vond met dieptepasses zijn buiten spelers, Omdat Ben van Pep pen in bewaker Joop Dop een snelle en handige tegenstander had, vochten beiden vinnige duels uit Diek Beek: „Joop is een leuke voetballer, maar is daarom vaak te nonchalant". Schiedam In Schiedam hebben dé honkballers van Groenoord en The Green Sox uit het Zeeuwse Middelburg afgelopen zondag ruim vijf uur op hel veld gestaan. In een double beater besloot Groenoord het honkbalseizoen met opnieuw twee overwinningen. De eerste wedstrijd eindigde binnen ze ven innings in een 4-35 over winning, waarna Groenoord ook de tweede wedstrijd, dit maal met 9-2, won. Met acht punten uit de laatste vier wed strijden, kan Groenoord, met een derde plaats in de rang schikking, terug zien op een goed seizoen- De eerste wedstrijd begon voor de Schiedammers met zo floris sant Wel scoorde Gerrit Smit 0-1 op een honkslag van zijn broer Anton, maar Ron Wille scoorde onmiddellijk tegen. In de tweede ïrrnmg liepen 4e Zeeuwen zelfs onverwacht naar 4-1 uit Honkslagen van Ad Gïnk, Rob Wolst en Ron Wille verrasten de Schiedammers volkomen. Met deze prestatie in de tweede inning was het kruit van Green Sox wel verschoten. In de reste rende slagbeurten, kwam het niet meer aan de bak. Groe noord daarentegen ging truuff na inning door. Eerst werd het door Gerrit Smit 4*2, waarna Sjaak Suvaal en Theo Burger hout voor 4-4 zorgden. Na 4-5 en 4-6 m de volgende slagbeur ten, maakten de Schiedammers m de zevende inning met negen punten een voortijdig einde aan deze eerste wedstrijd. Na de lunch werd er opnieuw gestart Bij de thuisclub stona door het ontbreken van Gerrit Droog ditmaal Koos Lancel op de plaat Ook Koos Lancel was te moeilijk te bespelen voor de povere Zeeuwse formatie. Met de cijfers 5-1-6 werd Lancel ge makkelijk winnende werper. In tegenstelling tot de eerste wed strijd was het nu Groenoord dat vanaf het begin de toon aangaf- Tot aan de zesde siag- beurt kwamen de gasten er niet aan te pas. De Schiedammers hadden inmiddels de score op regelmatige wijze tot 8-0 opge voerd. In de zesde en zevende inning scoorden de Zeeuwen te gen, waarna Theo Burgerhout in de achtste inning de eind stand op 9-2 bepaalde. MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4