Martinit „geeft" DHC zege WC de gelukkigste WF na rust geklopt HP Rh EflgStfjg I mmmÈÊÊÊÊÊÈËSm Hoekse Boys: half dozij n I JriUJ ;k nlemaliomil BÏEH Hekelingen werkt hard Meer routine bij UVG-dames Vlaardingen haait uit: 5O Nederlaaeserie DHS l Hengelsport De Vriendschap: alleen maar voorns MAANDAG 30 AUGUSTUS 1976 De ft De vyijze waarop uiteindelijk de beslissing tot stand kwam was ken merkend in het treffen tussen DHC en Martinit Zonder „kwade bedoe lingen" trachtte Martini- t's laatste man Joop Lupker de bal via een lob in handen van eigen doelman John Nagelhout te deponeren. Het lobje „viel" iets te hoog uit waardoor de bal pas in de handen van de keeper terecht kwam toen deze hem uit het doel moest halen. Beide ploegen za gen geen kans meer doelpunten te produce ren, 2odat DHC haar ge nerale toch nog met winst afsloot: 10. filaar die overwinning kwam al lerminst overtuigend tot stand, je Schiedammers, uitkomend in de derde klasse en derhalve op papier „minder" iaa de peifteiurea, gaven knap partij en hadden een puntendeling best verdient. Al was het ai- leen maar om de grotere inzet ie belonen die de Martiait-spe- lers wel degelijk aan de dag legden- Mannen ais Eddie Slavenburg, Herman den Brinker (in de rust ingewisseld voor Jan Paulus), Ron Brast, Giel Gouka en Piet van der Burg hadden blijkbaar weinig last van de benauwde atmosfeer, dat tempevoetbal al bij voorbaat uitsloot. DHC had er in ieder geval wel last van want er werd in de équipe van trainer Guus Haak op de beslis sende momenten te weinig be- wogen. Be DeHtse tweede klasser trad aan zonder Sjef de Poorter, Wini van den Ende, Frans Ver- straaten en Jan Reurings (de laatste twee vielen later wei in), Guus Haak: „Ik heb twintig spelers die m-aanmerking ko tten voor het eerste. Wil je later geen scheve gezichten dan moe ten ze allemaal een eerlijke kans krijgen. Sjef de Poorter bijvoorbeeld speelt vandaag in het tweede. Dat deed hij liever s dan wisselspeler bij het eerste". Martuut-trainer Joop Schop miste alleen Van der Horst (op vakan tie). Schop; „Wat niet wil zeg gen dat dit het elftal voor de competitie is. Gisteren heeft het tweede gespeeld en daarin de den sommige jongens het zeker mei slecht Daar moet je toch ook rekening mee houden". Tevreden Achteraf moebt Schop meer te vreden zijn dan Guus Haak, De Schiedammers deden het im mers helemaal niet zo slecht, al was het maken van doelpun ten ook voor hen een te moei lijke opgave. Robuuste spits John Kauwenbergh slaagde niet in de opdracht een goal- tjesdief te zijn- De enige man in de Martïnitvoorhoede die aan de verwachtingen voldeed was Ruud Quadt. Al had hij de toch wel goede kansen beter af moeten werken. Aan Delftse zijde liet de voorhoe de alleen in de beginfase van zich spreken. Nagelhout stond echter op de goede plek bij acties van Harry Dame, Vees en Koos van der Burg. Het was bij de tweede klasser vaak weer hetzelfde liedje als vorig sei zoen. De bal werd kna'p in de ploeg gehouden maar het over schakelen naar de voorhoede en het verrassingselement ont braken. Met Jan Reunngs en Frans van Straaten leek het na de pauze iets beter te gaan maar de (kleine) kansen werden Frans van Straaten haait uit maar de bal zal over het Martinit-doel verdwij nen andermaal niet benut Na tien minuten zorgde Joop Lupker er dan maar voor dat er toch werd gescoord Vlaardingen Be „genera le" van VFC was onvol doende om alle vertnm- wen in te boezemen voor het grote gevecht tegen stadgenoot Fortuna. Het evenwicht was nog niet bereikt, vooral de onerva ren spelers hebben het moeilijk met hun aanpas sing. Op eigen veld, tegen Hekelingen, moesten de geelzwarten, net als de be zoekers, zich bewijzen voor het eerste grote ge beuren. VFC kon door een gelukkig moment de be zoekers qua score met een 2-1 winst aftroeven, de spelverhouding tegen de vierdeklasser liep parallel. De ruststand was 0-1 voor de gasten. Desondanks heeft trainer folter Bos alle vertrouwen m zijn mannen. Niet be schikbaar voor deze repeti tie waren Hame Schuiten {militaire dienst) en Mar Benjert (gebroken neus- leentje). Whiter Bos over het optreden: „De grote oorzaak voor het minder draaien in de laatste twee oefeningen was de nog niet volledig in cadans zijnde Pun van der Burg. Door zijn terugkomst (vacantie) zyn er verschuivingen go- Heest die tijd nodig heb ben. Er lopen, nog spelers zoeken (Leen Boon en Gor Pijl), zodat vooral de kracht op het middenvel, nog met volledig is. Daa bij willen de spelers zu. nog te veel manifesteren. Vooral de meuwe spelers zullen moeten worden ge- steund door de ervaren krachten. Na de goede re- sultaten in de voorgaande wedstrijden is alle vertrou wen aanwezig". B/essures Bok oefenmeester Leo Wijn tjes van Hekelingen ziet «e toekomst positief in. «Door blessures draait de ploeg nog niet optimaal, maar de manco's zullen ze ker worden opgevuld. Daarbij wil het elftal hard werken en de conditie is goed. Tegen VFC deden wij niet onder. De moge lijkheden kwamen vele malen aan de oppervlak te", zo eindigde hij zijn analyse. Hekelingen bet zich na het eerste fluitsignaal direct zien. Hield een goed geslo ten middenveld, zodat VFC moeilijk door kon breken. De thuisclub kon zich ook moeizaam verplaatsen door het zwakke plaatsen. Vooral verdedigend (laat ste en tnïddenlmie) bleven de geelzwarten téveel han gen. Bij een goedlopende Hekelingen aanval .weiger de VFC in te grijpen en het was Jaap de Kramer die met een „kromme" bal het net wist te vinden; 0-1. VFC verweerde zich via Hans Jansen, maar zijn voorzetten waren te slap. Ook richtte hij een keer recht op doelman Aad Lanka van Hekelingen. VFC kon geen evenwicht bewerkstelligen en moest het hebben van incidentele goede acties. De formatie werkte daarentegen hard voor een beter resultaat. Zo ook bij een hoekschop van John van Fessum die door Leen Boon uitstekend werd ingekopt. Maar zijn inzet werd op de doellijn weggewerkt. Hans Jansen volgde na ruim een half uur met een bal op de lat. Hekelingen met een schot op de paal van Piet van der Engel. Hans Jansen vond toch het net, kort na het vertrek in de tweede periode en VFC stond gelijk: 1-1. Pun van der Burg moest naar voren om lot 2-1 te komen uit een trekbaJ van Jaap van Dorp. En goalie Jan Kort leven moest bij Hekeling en zijn kwaliteiten tonen. Schiedam De start van de handbaicompetitie had j in de promotieklasse al direct een derby op het programma staan. Op het zeer slechte terrein van Wilton Fijenoord moesten de dames van WF aantre den tegen stadgenoot UVG. Beide teams zijn in deze I competitie sterk verjongd. Door vakanties was de I keepster van WF Desire Oorschot nog niet present, haar plaats werd ingenomen door Boes Wiilebrand. I Ook bij UVG kampte men met ditzelfde euvel, hier was Carla van Sinderen vervangen door Elly van Leeuwen. Ook van beide teams waren verschillende veldspeelsters nog met vakantie. i1 Beide teams hebben er een aan trekkelijke wedstrijd van ge maakt WF startte sterk en de TJVG-verdeóigïng moest al in de eerste minuten een sterk aanvallend WF offensief door- staan.Toch was het UVG dat het eerste succes boekte. Een aanval over rechts werd door roxanne Claessens in de vierde minuut met een gave treffer beloond. Deze voorsprong was voor de groen-witten echter van korte duur, want nog tn dezelf de minuut was het Liesbeth Storm, die 1 hc-t aantekenen UVG raakte a! snel gewend 2a.11 de „knollentuin" waarop ge speeld moest worden en toen er zes minuten waren verstreken wist Ans van de Meer met een hard schot in de bovenhoek de stand op 1—2 te brengen. Aan voerster Bea Teeuw van WF werd al gauw door twee speel sters volkomen afgedekt, maar zag toch kans een gave pass te geven aan Liesbeth Storm die m de dertiende minuut de stand weer gelijk bracht, 2—2. Toen de wedstrijd twintig minu ten oud was waren twee door braken van UVG voldoende om uit te lopen tot 2—4. Eerst was het Henny van Kraay die keep ster Loea Wiilebrand passeerde en in dezelfde minuut bracht Roxanne Claessens met een goede schijnbeweging de Wil- ton-keepster op de verkeerde plaats. Dat de wedstrijd aan trekkelijk en spannend bleef kon men opmaken aan de reac ties van het talrijke publiek Nog voor rust kwam de WF- ploeg naast UVG te staan. Lies beth Storm scoorde haar derde treffer (3—4) en in de allerlaat ste minuut was het Manan van Essen die voor een 4—4 rust stand zorgde, Oifensief Na de thee was het weer WF dat met een hevig offensief begon. Hoek van Holland Met een half dozijn treffers in de thuis wedstrijd tegen NOT besloot Hoekse Boys zaterdag het oe fenprogramma opvallend posi tief. Overigens moet aan die overwinning ook weer geen al te grote waarde worden ge hecht. NOT is een redelijke Gelderse afdelingshoofdklasser zonder uitblinkers, maar wel met een grote inzet Hoekse Boys stelde daar wat meer tochnïseh inzicht en een betere conditie tegenover. Dat leidde al in de eerste helft tot een royale 3-D voorsprong Kees van der Pol trok de score open en de uitstekend debute rende Jan Pleijzier scoorde ver volgens 2—0 Nog voor het rust- signaa! wist Aad Moerman de voorsprong tot 3—0 uit te bou wen. Ook in de tweede helft bleef het overwicht van Hoekse Boys duidelijk- Het was opnieuw Jan Pleijzier die de voorsprong tot 40 vergrootte en nadat Aad Moerman er zelfs 50 van had gemaakt zakte Hoekse Boys wat terug en kon NDT een tegendoelpunt laten aanteke nen. Uit een strafschop mocht Louis Kmpscheer tenslotte het half dozijn voor Hoekse Boys volmaken vlaardingen Vlaardingen lijkt praktisch startklaar voor het competitiegebeuren. Er staat nog één oefening voor de topelf van trainer Wim Koppelaar en komende zaterdag zal op de eigen grasmat tegen stadge noot HVO moeten blijken of de behoorlijk geslaagde oefenpe riode een positief effect heeft. Tegenstander in eigen huis Rd- landia (Rilland Bath) onder vond de priemende tegenstand van de groenwitten in een 5—0 nederlaag Vlaardingen mani festeerde zich als een goedlo pende ploeg, waarbij de tegen stand te gering was om een goede maatstaf te concluderen Wim Koppelaar is er bijna uit Hij miste door vakantie Luck Du. mont nog en zal voor de eerste competitiewedstrijd zijn keuze nog moeten vinden in de keeper en een halfspeler. Vlaardingen was produktief en gebruikte de kansen op het juiste ogenblik. De mannen van Koppelaar groeien steeds meer naar een eenheid en het spel m de onder linge linies klopt steeds beter Al snel kwam de score op gang Ron Bongers gebruikte een vnje trap in de derde minuut om schitterend te doelpunten 1-0. De goede spelopvatting van de thuisclub leidde na een kwar tier tot 2—0 door Karei van der Mark De solo van goedspelen- de John Voorburg, na bijna een half uur spelen, was goed voor 3—0 en Eddy Seymoer bepaal de de ruststand op 4—0 Het eerste kwartier na de the** was voor de bezoekers maar deze formatie maakte geen vuist- Vlaardingen wdde „po wer play" spelen en vergokte de kansen. Alleen Seymoer zag het anders en rondde de partij af op 5—0 in het vpordeel van Vlaardingen, Schiedam Morgenavond om acht uur komt DHS weer uit ■voor de nederlaagserie Het is de derde wedstrijd in de reeks oefenduels. Ditmaal is hel C-elftal van Feyenoord tegen stander van de mannen van Aad van Huuhsloot Inzet de Electro Cirkel bokaal waarbij Feyenoord de resultaten van Sparta-C en Hermes DVS zal moeten verbeteren Sparta won met 3—2, Hermes met 1—0 Sparta leidt op dit moment om dat het de strafschoppen beter nam. Al in de derde minuut knalde Bea Teeuw hard op de staan der buiten bereik van de UVG- keepster. In de zevende minuut f-y"V." Het voetenwerk kwam niet helemaal uit van de tweede helft had de WF-aanvoerster meer geluk, haar goed gericht schot was te machtig voor keepster Elly van Leeuwen en zo kwam WF voor de eerste keer aan een voor sprong. Hierna werd duidelijk dat de jeugdige speelsters van WF nog veel moeten leren. Na deze verkregen voorsprong gin gen zij wat minder geïnteres seerd spelen en dat was nu net wat L'VG nodig had. Elleke Vtrwaijen kwam kort hierna met een goed schot op 5—5. Toén was het gebeurd met de WF-ploeg Niets lukte meer en toen er dertien minuten verstre ken waren in de tweede helft was UVG al uitgelopen tot 5—7 door treffers van Henny van Kraaij en Marian Butterhng In de vijftiende minuut kreeg WF er nog een tegenslag bi;. Joke Vermaat werd onreglementair aangevallen vlak voor de cirkel en toen kon de vrouwelijke scheidsrechter Van Keulen niets anders doen dan de bal op de stip te leggen. Bea Teeuw schoot hard in, maar Elly van Leeuwen redde voortreffelijk. UVG kreeg hierdoor nog meer inspiratie en in de laatste fase van de strbd h^t F„1h De WF-speelster (r.) blokt te laat. i i ke Verwajjen die de voorsprong deed uitlopen naar 5—8 Hoe Bea Teeuw haar ploeg ook op zweepte, het had geen succes Henny van Kraai) maakte er 5—9 van en twee minuten voor tijd kon Manan Butterhng de eindstand op 5—10 brengen Een zeer aantrekkelijke wedstrijd waar het talrijke publiek toch echt wel van genoten heeft Trainer Ruud Bierhoff (GVO na afloop. „Mijn opzet is volko men geslaagd, we zijn met veel jeugd aan de opbouw begon-' nen Als we zo door kunnen! gaan op het veld, zal mijn ploeg /eer sterk aan de zaalcompeti- tie kunnen begmnen" Trainer Wim Engeibracht van WF wasj minder tevreden. „Aan de ver-j dediging van ons moet nog veel j gesleuteld worden, UVG had| een meer geroutineerde ploeg, t Ik blijf echter doorgaan en] denk nu al weer aan de volgen-] de Mriid t»n«n TV Vlaardingen Voor de leden van de Vlaardmgse hengelaarsver- emging De Vriendschap waren het alleen maar voorns die uit het water konden worden ge haald De resultateri m het ver- versmgskanaa! waren ais volgt. H Vink 2830 gram, C. Vink 260Q gram, Th. Netten 2425 gram, H, van Neck 1785 gram, B Hoek 1630 gram, J. de Ligt 1G30 gram, J. Troost 1535 gram, T. de Goede 1510 gram, F Koudstaal 1170 gram, W. Netten 935 gram, W, Hutzen 890 gram, J. Broere 725 gram, C. Dubbeld 705 gram, M. Termijn 640 gram. C. Meuldijk 330 gram vis De controle was in handen van P,c* Vlr-V i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5