SCHIEDAMSCHE COURANT Eenheid in PvdA Mij A behouden Langspeler voor Lems Ook wonen in De Lindenhof Kamer bezoekt Midden- Delfland volgende week J Toverbal alleen in Verto-gehouw Ik neem de proef Stemming kweken Versluys biedt excuses aan Vragen in Rijnmondraad over Broekpolder PSP wil gesprek tussen gemeente en buitenlanders Belangstelling voor ABC Openingstijden „Overval" voor timmer- kamp Windhoos tuinders AUTOBEDRIJF ERTAN Droog- winkelen Donderdag 2 september 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25651 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachiendienst 344144 SCHIEDAM EN KETHEL De wijkgroep Vette- noordsepolder heeft het grondig verbruid bij links Viaardingen. Tijdens de gemeente raad werd dat gister avond duidelijk toen raadsleden en leden van het bestuur van de wijkverenigïng YOP elkaar tijdens een schorsing „min der aardige" opmer kingen naar het hoofd slingerden. Ook een dagblad met een plaatselijke Vlaardmgse pagina lijkt tegen de VOP partij te hebben ge trokken. Op die plaatse lijke pagina werd name lijk vermeld dat het be stuur van de wïjkvereni- gmg verdeeld 20U zijn over een bnef aan de raad. Het gaat om de brief waarin de wijkver enigïng zich achter de vertegenwoordigers van de wijk in de project groep schaart. De helft van het bestuur zou het volgens genoemd dag blad niet met die brief eens zijn. In een door het voltallig bestuur van de wijkver enigïng ondertekende verklaring blijkt dit vol komen uit de lucht gegre pen te zijn. Volgens de ondertekenaars zijn tele fonisch besproken zaken volledig uit hun verband gerukt en overdreven. Een en ander kan wor den vertaald met stem ming kweken. Viaardingen Bas Goudriaan heeft zijn laatdunkende j uitlatingen over de vertegenwoordigers van de bewo- I ners van de Vettenoordsepolder staande weten te houden. Fractievoorzitter van de PvdA Hans Ver- sluys die gedreigd had als voorzitter af te treden als Goudriaan niet zijn excuses aan die vertegenwoordi- i gers aanbood, heeft gezegd deze uitspraak te betreu- ren. Hans Versluys De standpunten van de wet houder van stadsontwikke ling Goudriaan en fractie- Verder zegt Versluys zich verant- totaie verantwoordelijkheid van de fractie gaat" id al op een devergadering gesignaleerd. Bas Goudriaan Schiedam De commissie Lindenhof/Proveniershuis heeft zichzelf gistermiddag opgeheven. De brieven, die deze commissie over oude Schiedamse gebouwen met histori sche waarde naar het college van burgemeester en wet houders heeft gestuurd, dienen momenteel als richtlijn voor diverse gemeentelijke diensten om in elk geval de financiële consequenties van de deels museale be stemming van voormalig weeshuis De Lindenhof aan de Lange Achterweg uit te dokteren. Daarmee is het advies van de commissie over dit gebouw op het financiële vlak terechtgekomen. Voor deze ad hoe commissie is nu de kous af. Van gemeentelijke zijde zaten in de commissie museumdirec teur Hans Paalman, directeur van stichting Schiedamse Gemeenschap Ruud Pillarden de ambtenaren Van Gulik, Jansen en Wark. Van de kant van de burgerij hadden wethouders Herman Posthoorn (cultuur) en Hans van der Wilk (wijk- en jeugdzaken) zitting, alsmede de raadsleden Gerard Verhulsdonk (WD), Rietje Taverne (CDA) en Jo Quwens (PvdA). Het ging hen erom in eerste instantie De Lindenhof een doel te geven. De linkervleugel en een deel van het voorhuis worden, als het financieel haalbaar blijkt, betrokken bij het Stedelijk Museum in Schiedam, de rest krijgt als bestemming woonruimte: één- en tweekamerwo ningen. Ruimte blijft verder gereserveerd voor de Histori sche Vereniging Schiedam. voorzitter Versluys zijn maandagavond al O] besloten fractu van de PvdA Eerst gisteravondTversche- nen de verklaringen van de twee ïn Achterban, een maandelijks periodiek van de partij. Versluys zegt in zijn verklaring dat hij de fractie onrecht zou hebben aangedaan door af te treden als voorzitter. Hij zou tot zijn uitspraak zijn gekomen in verband met zijn verantwoor delijkheid als fractievoorzitter en de door hem gevoelde nood zaak de VOP een ander PvdA- geïuid te laten horen. Nader hand beeft Versluys rich pas gerealiseerd dat het om „een woordelijk te voelen voor wat dit college doet en wat de wet houders doen en zeggen. Deze verantwoordelijkheid tast na tuurlijk de eigen verantwoorde lijkheid van burgemeester en wethouders niet aan, zo staat er in de verklaring. Bas Goudnaan verwerpt in zijn verklaring de gedachte dat hij tegen aktiegroepen zou rijn. ,,Döze kunnen in ons democra tisch bestel een nuttige functie hebben," aldus de wethouder. Snelle inwilliging van eisen van aktiegroepen is volgens de wet houder vaak uitgesloten. Dat zou namelijk voor de gemeente financiële gevolgen hebben en de gemeentebegroting staat lang van te voren vast De wethouder ziet echter ook ge varen in akties. Deze zouden een eigen leven kunnen gaan leiden. Zij zouden dan louter als middel om politieke tegen stand te bieden dienen. „Tot leiders geworden personen ver hezen het belang van de groep uit het oog en gaan aktievoeren als hobby zien," zo stelt Goud naan in zijn verklaring. „Het belang van de VÖP-bewctners wordt niet gediend door de op stelling van de aktieleidersal dus de wethouder. „Daarom heb ik gekozen voor een recht streekse benadering van de VOP-bewoners. Ik wil die men sen zo snel mogelijk duidelijk heid verschaffen over de toe komst van hun woning en woonomgeving." Goudriaan zou tot rijn uitlatingen gekomen zijn doordat de motie voerders ook steeds „op de man hebben gespeeld". Als in de praktijk blijkt dat mensen zich als individu door gedane uit spraken getroffen voelen, dan betreurt de wethouder dat Hij js in dat geval bereid dit uit te praten. De wethouder zal op korte termijn contact opnemen met de wijkgroep VOP om de gerezen moeilijkheden op te lossen. Hij wil dan bespreken hoe een vruchtbare samen werking tussen wijkgroep en gemeentebestuur tot stand kan worden gebracht. John Boshuysen, redacteur van de Achterban, geeft in rijn kri tisch commentaar op deze zaak Versluys een flinke opdoffer. Hij vindt het direkt zwaaien met een portefeuille een vorm van machtsmisbruik. De uitla tingen van Goudriaan betitelt Ranshuysen als „minder geluk kig gekozen." Schiedam „Deze eerste Schiedamse langspeel plaat is wel commercieel naar voren gebracht, maar wat mij betreft mag dat deze keer, want het is voor een bijzonder goed doel". Die woorden sprak gistermiddag Iaat burgemeester drs. Arie Lems in het Stadskan toor over de gisteren in de verkoop gebrachte langspeler „Schiedam zingt", een uitgave van het gelijknamige comité dat vroeger de naam Kind er kerstzang droeg. Elk jaar rond de Kerst or ganiseert dat comité een evenement vol kerstge zangen m de Grote of St. Janskerk in Schiedam. Van dat festijn in decem ber 1975 is een plaat ge maakt, In de komende maand december hoopt het comite Schiedam Zingt (de naam Kinder- kerstzang leidde tot ver warring) zijn eerste lus trum te vieren. Dat moet plaatsvinden op zondag 19 december. De burgemeester vond het ai tijd een mooi iets, dat een aantal enthousiaste mensen zich het hele jaar inzetten om telkens met de Kerst een evenement op touw te zetten, dat een bomvolle kerk tot gevolg heeft „Het js een culture le manifestatie, ook voor buitenkerkelijken", aldus Lems. .Alleen heb ik al tijd een beetje met u te doen, als dat feest voor bij is. Mocht u ooit iets wülen organiseren buiten het Kerstgebeuren om, dan kunt u m elk geval m principe rekenen op steun van de gemeente" Comitevoorzitter Jan Meu- lendijk reikte gister de plaat uit aan de burger vader. De lp is alleen te verkrijgen bij firma Hak- kert aan de Hoogstraat. Medewerkenden, die erop voorkomen, zijn Fetke Asma, diens orgelcollega Aad van der Hoeven, zanger Aat van Steeno ven en zangeres Tund Stokke-Andreassen (uit Noorwegen), koperbla zers van Harpe Davids en de Creed Singers onder leiding van Jan Schol te. Maassluis Het voorstel van burgemeester en wethouders voor het verlenen van een krediet voor een discoraïmte voor jongerengroep De Toevlucht, de voormalige Konings hofjongeren, zal zonder advies van de commissie in de raad worden aangeboden; deze komt volgende week dins dag bijeen. Viaardingen Het vinden van zware metalen, oliën en gechlo reerde koolwaterstoffen in de Broekpolder is voor de heer B. Duijster van de PvdA aanlei ding geweest het Dagelijks Be stuur van het Openbaar Li chaam Rijnmond daarover vra gen te stellen. Zo wil het Rïjnmondraadslid we ten wat het huidige grondge bruik van het desbetreffende gebied is en wat precies de definitieve bestemming daar van is. Mocht de uiteindelijke bestemming agrarisch, zijn, dan Wil het PvdA-lid weten welke maatregelen kunnen worden genomen om de grond zodanig te verbeteren dat de daarop verbouwde produkten geen ge- vaar meer opleveren. Wanneer het verbeteren van de kwaliteit van de grond niet mo gelijk is, kan de bestemming dan niet zodanig worden gewij zigd dat er geen gevaar meer bestaat voor de volksgezond heid. Tenslotte vraagt hij of er. na het bekend worden van de aard en omvang van het slib dit nog steeds wordt opgebag gerd en waar dit dan gebeurt Schiedam De plaatselijke afde- kng van de PSP wil dat verte genwoordigers van het gemeen tebestuur regelmatig gaan pra ten met buitenlandse werkne mers in Schiedam. Ook jonge ren zouden volgens het afde- kngsbestuur bij deze gesprek ken aanwezig moeten zijn. En dan vooral de „misleide" jeugd die heeft meegedaan aan de rellen. Dit nieuwe gespreksplatform zou moeten bewerkstelligen dat de angst verdwijnt die de Turkse gemeenschap sinds de rellen in Schiedam heeft. üe Psp beeft hierover deze week «n brief geschreven aan het college van burgemeester en '•thnnrfpwi Schiedam Met in het achter hoofd de recente rellen, gericht, tegen Schiedamse Turken, ver-| wacht de overleggroep ABC-I cursussen dat vanavond veel belangstelling zal bestaan in centrum De Kreek voor de films en discussie over buiten landse werknemers tn de Ne derlandse samenleving. De bedoeling van de avond is tweeledig: ingegaan zal worden op problemen van en rond gas tarbeiders (daartoe komt een vertegenwoordiger van de stichting Hulp aan Buitenland se Werknemers praten), maar ook wordt ernaar gestreefd vrijwilligers te vinden, die via ABC-werkgroepen in Sehie- dam-Oost, -West en -Zuid willen proberen de Nederlandse taal en onze samenleving voor de buitenlanders begrijpelijk te maken. j Viaardingen De openingstijden van de secretarie-afdelingen zijn met ingang van 1 septem ber gewijzigd. De afdelingen zijn elke werkdag geopend van 8.30 tot 12 uur en van 14.00 tot 15.30 uur. Voor de overige se- eretarïe-afdelingen zijn de ope ningstijden ongewijzigd geble ven, namelijk van 8.30 tot 16.00 uur. De openingstijden van de kassier zijn van 8.30 tot 12 uur en bovendien op dinsdag en donderdag van 14,00 tot 15.00 uur. Fancy-fair- prijzen weg Gewapend mei waterpistolen „overvielen" gistermiddag ruim dertig kinderen Sjaan Molenaar aan de Lekstraat die de prijzen voor de fancy-fair beheerde. Den Haag Tweede Kamerleden zullen volgende week een be zoek brengen aan het gebied Midden-Delfland- Dat is giste ren besloten tijdens een verga dering van de bijzondere com missie Midden Delfland Naar schatting zullen zo'n tien kamerleden volgende week donderdagmiddag enkele plaat sen gaan bekijken en gesprek ken voeren met vertegenwoor digers van groenen. Commissievoorzitter Voortman (PvdA): „Bij de commissie be stond de behoefte aan nog een aantal contacten. De bedoeling is een zo breed mogelijk opzet van het bezoek." In het wetsontwerp Midden Delf land staat dat dertig procent van het gebied bestemd is voor- recreatie. Bij sommige Kamer- Leden bestaat kritiek on «w aantal te grootscheepsche re creatieprojecten Tijdens een procedure-vergade ring stelde de commissie giste ren het eindverslag van het wetsontwerp vast. De behande ling van de wet in de Kamer kan nog wel even op zich laten wachten, omdat na Prinsjesdag eerst de begrotingen worden af gehandeld en tot die dag zit de agenda vol Schiedam De prijzen van de fancy-fair die dit week einde in De Dukdalf wordt gehouden zijn weg. Gewa pend met waterpistolen heeft een groep van ruim dertig kinderen uit de Gor zen de prijzige prijzen gis termiddag „gestolen" bij Sjaan Molenaar, de vrouw Ton Molenaar, coördinator in het wijkcentrum Zuid. De jeugdige overval lers gaan vanmiddag om half vijf met wethouder Hans van der Wilk op het Stadskantoor onderhande len over teruggave van de buit De kinderen zeggen dat ze 't liefst de spullen, waaronder een tele visietoestel en een radio, willen verkopen om zo aan geld te komen voor het timmerkamp dat bij het Hoofdplem zal wor den aangelegd „Zo kunnen we gegarandeerd een maand draaien. We hebben nu lang genoeg gewacht", zo ver telde één van de gemaskerde dieven terwijl gistermiddag Sjaan Molenaar met enkele tientallen waterpistolen werd beschoten. De overvallers eisen dat het tim merkamp zo snel mogelijk gaat draaien. Ondertussen zitten de medewer kers van De Dukdalf met de handen in het haar. Men weet nog niet hoe het nu moet gaan eventueel de fancy-fair die mor genavond om zeven uur wordt geopend. Zeker is evenwel dat het festijn doorgaat Morgen avond tot elf uur, zaterdag van *s-middags één tot 's-avonds elf uur en zondagmiddag van één tot zes uur. Hoek van Holland Een kleine windhoos heeft dinsdagmiddag aanzienlijke schade aangericht aan enkele tuinderijen aan de Nieuwlandsepolderweg. De windhoos liet een spoor van vernielingen na bij de tuinderij en van Van der Houwen en De Munck. Daar werden honder den ruiten vermeld. Ook bij andere tuinders ontstond glas schade. Dankzij onderlinge hulp kon het glas nog dezelfde middag worrten nnwniimH Dit bleek gisteravond tijdens de gecombineerde commissiever gadering voor onderwas, wijk- aangelegenheden en jeugd-, sport- en recreatiezaken en fi nanciën en economische aange legenheden. De kosten voor de discoruimte zijn geraamd op 76.000 gulden. De ruimte zou moeten worden ingericht in het voormalige kantoor van de Ver- to aan de Lange Boonestraat m Maassluis. In dit pand komt de nieuwe ruimte van de Stichting De Toverbal. Daarvoor heeft de raad al geld beschikbaar ge steld. In de commissievergadering isi men niet tot een beslissing kun nen komen. De PvdA en WM'80 gaan wel akkoord met het voor stel, raaar de WD en CDA rijn tegen. Hun bezwaren zijn dat de omwonenden geluidshinder zullen ondervinden van de mu ziek van de discoruimte. De bezoekers 2ullen daarbij ook nog met brommers voor ge luidsoverlast zorgen. Ook maakten WD en CDA bezwa ren op financieel gebied. Hun mening: „Er is veel geld mee gemoeid en in de toekomst zal er nog meer geld nodig zijn". ADVERTENTIE voor £>f trouwbar* occmstong v. D#vènt«rsttt«t 17 Schiedam T«t 26.S3.25. Koopavond gaopand Viaardingen Wethouder Bas Goudriaan heeft gis teren de eerste paal ge slagen voor de luivel aan de Van Hogendorplaan. De winkeliersvereniging Van Hogendorplaan heeft het initiatief geno men voor de aanleg van de overkoepeling. Het is de bedoeling dat de win keliers op deze manier een vastere klantenkring krijgen. Of zoals voorzit ter J. Pronk zei: „Het weerbericht moet „aan houdend droog „wor den". De kosten van het project worden geraamd op on geveer één miljoen. De gemeente heeft een subsi die verleend van tiendui zend gulden. De winke liers draaien op voor een half miljoen en het Tijk betaalt de rest van de kosten. Het plan voor de overkoepeling aan de Van Hogendorplaan is al meer dan drie jaar gele den ontstaan. Vóór maart '77 moet het plan zijn verwezenlijkt. Oit nieuwsblad, waarin u al hel nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combmalie met het Rotterdamsch Nieuws blad, de Haagsche Courant of Het Binnenhof, Stuur mif dn nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: O Rotterdamsch Nieuwsblad Haagsche Courant Het Binnenhaf Naam Adres Woon pl Tel Deib bon m open envelop zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 232, Den Haag. Antwoordnummer 834, Rotterdam. Öïji' Ü&jftli! PüIÜIJl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1