Sinaasappels vliegen door de woonkamer Wie heeft de mooste gevel? maanden Jongdierendag m Blok opent 't Paxhuis Dronken achter het stuur Joris Doele weer open NW begint WIPP-INN «DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 ECHT VARIÉTÉ Bel Canto zoekt leden BALLEN Zl-JêF Antiek-inbraak Toeters taboe Bromfietser 1 tegen auto NU 80 GM-AMERIKANEN RIJ KI AAR TE GEN AANTREKKELIJKE KONDTTIESL David Shepherd in Onderscheiden Expositie in het Weesbuis Auto en motor tegen lichtmast IN DE NIEUWE PERMANENTE SHOWHAL VAN PIETERSEN IN BARENDRECHT DE OFFICIËLE Lunch concert Laatste pauzedienst OLDSMOBILE CHEVROLET PONTIAC BUICK ONTIA PIETERSEN CO. ROTTERDAM B.V., De Wido's, vader, moeder en zoon UytdeWilligen. Hier in actie tijdens een jongleur- sact in de Anthony Muys- etraat Schiedam Kegels, ballen» si- naasappels, tennisrackets en vele andere attribaten vliegen door de kamer. Je zit dan ook werkelijk niet op je gemak in huize UytdeWilligen aan de Anthony Muysstraat, als de fa milie de goochelkunst aan het beoefenen is. Pa Willem, ma Thea en zoon Erik moeten dit echter wel doen, willen zij aan een goed belegde boterham ko men. De Schiedamse artiesten die onder de naam De Wido's optreden vertellen graag iets over hun clowneske bezighe den. De Wido's regelen sinds vier jaar hun eigen za'akjes. „Een im- pressario komt er met meer aan te pas", zo luidt de mening van het artiestentrio, „die slokt teveel geld op. Neen. We doen alles zelf, we werken onafhan kelijk. Dat levert meer risico op maar tot nog toe, in die vier jaar tijd, hebben we ons goed weten te redden". Willem UytdeWilligen is de oudste rot in het vak van de familie. Dit jaar viert hij zijn veertigja rig artiestenjubileum. We gaan even terug naar 1935. Willem met z'n lange achter naam zit op de MULO aan de Nassaulaan in Schiedam. Het is geen uitblinker in de „gewone" vakken. Wel gymt hij zich in de kijker van de gymnastiekleraar. „Best een talentje", moet deze ongetwijfeld gemompeld heb ben. Het gespierde, lenige Schi edammertje heeft op schoolavondj es al enige sterke staaltjes van acrobatiek laten zien. Maar, ook Willem wil ho- ,Ji) mijn MULO-tijd spijbelde ik menige les om naar Rotterdam te gaan", vertelt de nu 57-jarige Schiedammer. „Ik ging dan kij- v ken in Arena op de Kruiskade. Daar had je toen nog echt va riété met jongleurs, acrobaten, goochelaars. Kortom, alles wat «-ik daar zag, boeide mij enorm". Vol belangstelling stond Willem 'na afloop van de voorstelling „zijn sterren" op te wachten bij "de artiestenuitgang aan de Gou- jvernestraat „Daar ontmoette ik 'i mijn leermeester, de legend ari- f sche Larette. Hij wilde mij wel iffll; hetgeen en ander leren. In zijn wUS J studio heb ik zodoende ver- /schillende lessen gevolgd. Maar die waren wel duur. Per uur betaalde ik een tientje en dat was voor die tijd bijna onbe- 7 taalbaar". Willem UytdeWilligen kreeg ge lukkig waar voor zijn geld. Zijn voorbeeld is nu nog steeds La rette, zijn grote leermeester. Hij verkocht de jonge goochelende Schiedammer een behoorlijk aantal trucs. Na verloop van tijd ging Willem echter zijn ei gen trucs verzinnen. Op deze manier ging hij zijn eigen show maken. Toen de goochelende Schiedammer al een jaar of tien in het vak zat, leerde hij zijn vrouw Thea kennen. Zij is het tweede Wido-lid. Thea, een stevige Hollandse, fungeert als aangeefster van haar man. „Een niet te onderschatten functie", zegt Willem, „een goe de show is direct afhankelijk van een geschikte aangeefster". AI dertig jaar assisteert zij in de show. Als laatste Wido komt zoonlief Erik aan de beurt. „Hij kan erg goed met de ballen omgaan", vindt zijn vader. Erik vervult het clowneske gedeelte van de flitsende Wido-show. Als clown Bobo bezorgt het vaak jeugdi ge publiek een onvergetelijke middag. Op het ogenblik draaien de Wi do's lekker. Maar het trio werpt ook al een blik in de toekomst Er komt natuurlijk een moment dat Willem en Thea gezien hun leeftijd niet meer op de planken kunnen staan. Dan zal Erik het in z'n eentje moeten maken. De jeugdige clown heeft hier reeds rekening mee gehouden. Hij trekt een vergelijking met zijn oudere broer. „Die heeft nu met Les Diaboliques al aardig aan de weg getimmerd, hij heeft zich reeds verzekerd van een bepaalde toekomst". Erik is nog jong: „Misschien ontmoet ik binnenkort een leuk meisje- maar ja, nu begeef ik me eigen lijk op te gevaarlijk terrein, de toekomst zal het leren". Voorlopig gaat de familie Uytde Willigen nog als trio verder. De kegels, ballen, sinaasappels en zovoorts zullen dus nog wel een poosje door de kamer vliegen. Êkè-sJs r In drie monumentale p&kbnizen aan de Lange Haven in Schie dam zal het over ruim acht maanden comfortabel wonen zijn. Het Amersfoortse aanne mersbedrijf Benoplan panden ai in de steigers gezet er in totaal acht flatwonin- twee boetiekjes in te bfuw'ïn. Het werden twee types wonin gen: zes met twee kamers en twee met drie kamers. De rijksdienst voor monumenten zorg gaat er mee akkoord dat de oude raam! ui ben met de opschriften Libau en Windau worden vervangen door glazen ruiten om de toekomstige be woners meer licht te geven. De kosten van dit projekt wor den voorlopig geschat op een bedrag van ruim seven ton. Schiedam Enkele maanden ge leden begon de plaatselijke KMTP, de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw- en Plantkunde, een bloembakken en geveltuintjeswedstnjcL Dit gebeurde in samenwerking met - de buurt- of wijkvereniging. De wedstrijd wordt gehouden in alle Schiedamse woonwijken. Per wijk zijn er prijzen te ver dienen en bovendien wordt voor de mooiste bloembak of het mooiste geveltuintje een wisselbeker beschikbaar ge-, steld. De verschillende wijkjury's zien nu al in, dat het niet gemakke lijk zal zijn om een beslissing te nemen. Toch zullen zij moe-1 ten uitmaken onder wie de prij-' zen worden verdeeld. Voor een} eervolle vermelding komen nu- al zo'n twee honderd deelne-! mers in aanmerking. Vooral inl de wijk Nieuwland doet men op Hoek van Holland Onbekenden hebben ingebroken m het huisi van de familie V aan de Dirk< van den Burgweg. Zij zijn er. vandoor gegaan met antieke klokken, vazen en andere waar-' devolle voorwerpen. De totale' schade loopt in de duizenden guldens. i Hoek van Holland De politie heeft de afgelopen dagen weer( meertonige claxons in beslagge-j nomen. De laatste tijd zijn bij; de politie daarover klachten i binnengekomen. Zij heeft mee-, gedeeld de komende tijd scher-{ per controle op deze lawaai-toe-! ters uit te oefenen Hoek van Holland De brom-1 fietser G. N. uit 's-Gravenzande j is dinsdag in botsing gekomen met de auto van de heer W. L. uit Hoek van Holland. Dei bromfietser, die geen voorrang verleende, is met hoofdletsel naar het ziekenhuis vervoerd. grote schaal. In de wijken Schiedam-Zuid, Schiedam-Oost en m Kethel-Bijdorp is men vooral bezig geweest met het aanbrengen van gevelversierin gen. Schiedam Het gemengd koor Bel Canto repeteert weer elke maandagavond in het Trefcen- trum bij de Sint Martinuskerk ,te Groenoord. Tussen acht en tien uur zingen de leden van het koor hun opera- en operet tekoren, oratoriummuziek, spi rituals, middeleeuwse muziek, kerstliederen enzovoorts. Het gemengd koor Bel Canto be staat al meer dan 25 jaar, In die tijd zijn er behoorlijk wat concerten gegeven. Doordat de i laatste tijd steed meer leden van het koor zijn verhuisd, is ,sBel Canto thans weer op zoek i tiaar nieuwe leden Belangstel- blenden zijn van harte welkom op de wekelijkse repetitieavond het Trefcentrum bij de Sint Martinuskerk. •«5 Schiedam In het Passage-thea- ter geeft de BBC-organist Da vid Shepherd zaterdag 4 sep- -tember een orgelconcert. at gebeurt 's-morgens om elf •uur onder het motto happy days are here again". Van tien '.uur is er kaartverkoop aan de kassa van het theater. Schiedam Gemeentesecretaris mr. Melis Blok, voorzitter van de stichting Jeugdhuis, verricht vrijdagavond de officiële ope ning van 't Paxhuis, gevestigd aan de Schie 11. Dit voormalige wijnpakhuis is maanden gele den door deze stichting ge kocht. In de loop der tijden hebben medewerkers van de stichting Gereformeerde Jeug draad Schiedam het pakhuis geheel verbouwd en ingericht als jeugdruimte. 't Paxhuis wil een onfenoetings- centrum zijn, waar jongeren in een posiiief-christelijke sfeer zich mogen thuisvoelen, aldus de stichting die de opening op ongeveer acht uur heeft ge pland. De bedoeling is verder, dat de jeugd in 't Paxhuis ook ouderen, vooral uit de gerefor meerde kerk, kan ontmoeten. Het centrum telt drie verdiepin gen, waarvan de bovenste is ingericht voor jongeren van vijftien tot achttien jaar van sociëteit Omega. De eerste is voor de ouderen van sociëteit 't Honk, die vroeger in de Hoog straat was gevestigd. Beide so ciëteiten hebben geprogram meerde avonden met onder meer film, discussie, muziek en cabaret De benedenzaal dient als vergaderruimte, terwijl daar ook een jeugdgroep in de leef tijd van twaalf tot veertien jaar zal gaan draaien. Op de begane grond bevinden zich ook de wc's en de garderobe. 't Paxhuis kan worden bereikt via de Brede Marktsteeg, die op de Hoogstraat uitkomt, via de Nieuwe Sluisstraat en via de Ooievaarssteeg. Parkeerruimte bestaat in de Vijgensteeg. Hoek van Holland De politie heeft de 57-jarige X. v.d. H. uit Hoek van Holland aangehou den, omdat deze onder invloed zijn wagen bestuurde. De man trachtte er aanvankelijk van door te gaan, maar kon later in de kraag worden gevat. In de Prins Hendrikstraat werd de politie erbij geroepen, omdat twee dronken automobilisten met elkaar in botsing waren De 39-jarige H. T. met zijn auto tegen de wagen van J. V.. Beiden bleken onder invloed te zijn Maassluis Van burge meester M.K. van Dijke heeft de heer W. Valken burg gistermiddag de ere medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in zdver opgespeld gekregen. De koninklijke onderschei ding is de heer Valkenburg toegekend voor 40 jaar trouwe dienst bij de Touw en Staaldraadfabriek .Hol land" (voorheen Verenigde Touwfabrieken). Willem Valkenburg werd op 7 maart 1922 te Maassluis ge boren en trad op 1 april 1936 in dienst bij de Ver enigde Touwfabrieken. De heer Valkenburg woont aan de Ruysdaelstraat 12a te Maassluis. Vlaardingen Onder aus piciën van de Culturele Raad zal in het Weeshuis aan het Weeshuisplein van vrijdag 3 tot en met zater dag 18 september een expo sitie worden gehouden van beelden, textiel, schilderij en en grafiek. Het gaat hier om inzendingen van Ada Selm, Nanda van Beek, Jos Kalis, Henk Horsten, Rob Janssens en Hans Rikken. De expositieruimte is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 12 tot 17 uur, vrijdagavond van 19 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 15 uur. Vlaardingen De Vlaardmgse Pluimvee- en Konijnenvereniging met leden uit het gehele waterweggebied en daar buiten houdt zaterdag in de Opelhal van de Firma P. v.d. Kooy aan de Kethelweg 24 haar jaarlijkse jongdierendag. Hier worden dit jaar geboren I konijnen, kippen, sier duiven en cavia's door keurmeesters op j raszuiverheid beoordeeld. De besten hiervan komen voor een prijs in aanmerking. Vooral de pelsdragers zijn bij deze keuring, tevens dienende als een kwalificatie voor in het najaar te houden dub- en regionale tentoonstellingen, goed vertegenwoordigd. Ze komen er in tal van rassen, groot en middelgroot maar ook gaan de dwergrassen, waaronder het Pooltje, de aandacht vragen. Het assortiment aan kleurslagen is dit jaar bijzonder groot Minder groot zijn de collecties hoenders en sierduiven. De keuring begint om 14.00 uur en deze kan ook worden bijgewoond door belangstel lenden. Vooral de dwergrassen worden tegenwoordig veel gehou den op balcons en zelfs in huiskamers als troeteldieren voor jong en oud. Ze beginnen de cavia's zo zoetjes aan te verdringen. Schiedam De sociëteit Sint Joris DoeJe begint morgen weer met aJrtivièeiten. Tieners van vijftien jaar en ouder kunnen morgenavond foto's en dia's van het zo merkamp komen bekijken. Kinderen in de leeftijd van vijf tot negen jaar worden zaterdagmiddag half twee verwacht voor een feestelijk programma met onder ande re film en een levend ganze- bord, bewoners van de Van Marumstraat hebben voor dit feest geld bijeenge bracht Voor jongens en meisjes van negen jaar af is er op zater dag U september een dis co- bingo avond. De aanvang is 19.00 uur. De VOC-cursus in bet centrum begint dinsdag 7 september. Die dag wordt ook de eerste bingo-avond gehouden waarbij weer mooie prijzen zijn te winnen. Het spel be gint om half acht. Op alle woensdagavonden is er een keuzeprogramma voor kinderen van negen tot twaalf jaar. Dat begint om half zeven. Om acht uur staan de deuren open voor tieners van dertien jaar af. Een koffiebar is er tenslotte elke zaterdagmorgen van half twaalf tot een uur. Hoek van Holland Een automo-i bilist uit Den Haag is, komende j van de Schelpweg, met hoge, snelheid tegen een lichtmast op de Dirk van den Burgweg ger-j den. De man liep daarbij; slechts een lichte hersenschud-j ding op. De wagen werd totaal' vernield, terwijl de lichtmast; afknapte. Eveneens op de Dirk van den Burgweg vloog T. v.d. M. uit Monster met zijn motor tegen een lantaarnpaal. Hij moest ter observatie in een ziekenhuis worden opgenomen. Vlaardingen In de Grote Kerk van Vlaardingen geeft Aad Zoutendijk, de organist van de kerk, donderdag van 12.45 tot 13.15 uur weer een lunchcon cert Op het programma staan werken van Christian Fink, Karl Hasse, Ni colaas de Grigny en een eigen improvisatie van Zoutendijk zelf. Zaterdag wordt van 15 tot 17-uur een Wandelconcert gegeven de Vlaardingse Grote Kerk. Het orgel zal eveneens worden be speeld door Aad Zoutendijk. Schiedam De heer J. I. Bek kers, organi3t van de Grote Kerk te Schiedam geeft morgen om 13.30 uur een orgelconcert. Het orgelspel wordt vooraf ge gaan door een korte pauze- dienst De voorganger is ds. M. C. Baart. Dit lunchpauzecon cert is voorlopig het laatste. Door de geringe belangstelling is men genoopt te stoppen. Vlaardingen Mensen die pro blemen hebben met belasting zaken, sociale wetgeving of huurkwesties kunnen in het vervolg terecht bij het NW. De plaatselijke afdeling begint na melijk met een WIP-Inn waar iedereen terecht kan. Deze wordt elke vrijdag gehouden in het Volksgebouw aan de Schie- damseweg 31. De Wip-Inn is geopend van 19.30 tot 20.30 uur. ACHTERZEEDIJK 57, BARENDRECHT. TELEFOON 01806-S21S EN 2107 NIEUWE BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM. TELEFOON 010-363211

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3