Omstreden strafschop velt FC Afgang voor SVV ÜREAÜ VAN ROSSUM WEER TERUG Excelsior voor bet M is grote Maar werk Open toernooi bij Schiedam Cees Hoogeodam weg bij MVV.'9'7 KEEPERSPROBLEEM VOOR ZWALUWEN Gele kaart voor Cees Zwamhorn [Bas van Noorwijk houdt Vitesse van monsterzege a i Van der Pijl terug bij De Hoek BOSVELD Scheids rechters actief Najaars competitie PPSC vergadert _jONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 4 Dick Beek Veendam FC Vlaardingen staat weer met beide benen op de grond, maar de wijze waarop het eerste verlies tot stand kwam tegen Veen- dam (3-2) lag helemaal opgesloten in de handen van scheidsrechter Ma nuel. Vlak voor tijd veroorloofde de nieuwe man in het betaalde voetbal zich om Veen dam een strafschop toe te kennen op gTond van een onduide lijke charge van Rob van der Bol tegen zijn Groningse collega. FC Vlaardingen raakte daarvan zo van de kook, dat de hele ploeg het veld wilde uitlopen als trainer Theo Lase- roms niet had ingegrepen. Zelfs trai ner Oldejan van Veendam wilde la ter ook over het radiosportprogram ma van de NOS nog wel kwijt, dat hij er helemaal geen strafschop In zag, „Maar scheidsrechter Manuel liep al lange tijd te loeren op Van der Bol op grond van zijn grove overtredingen tegen onze spits". De Veendamse trainer stak zelf hand in eigen boezem door te verklaren dat zijn formatie na rust m elkaar was geklapt De waarheid was dat FC VJaardmgen daar volledig van had kunnen profiteren, wanneer Beek en Drapic twee unieke kansen met om zeep hadden geholpen. Dick Beek kon na afloop zijn teleurstelling nauwe lijks verbergen: „Ik stond alleen voor door Bas van de Berg die Veendamse doelman, maar ik mikte precies op de hand die hij uitstak". Uit diepste ellende vond Veendam tegen het einde toch weer de kracht om terug te komen, maar had er wel een strafschop voor nodig om eveneens naast FC Vlaardingen op vijf punten te komen. Trainer Theo Laseroms, die zelfs na afloop in zijn gezicht werd gespuwd en gesla gen, nam de „wraak" van de scheids rechter met zo hoog op. „Je moet zo'n nieuwe scheidsrechter een kans ge ven. Aan kritiek heb je niets, omdat je hem een volgende keer weer nodig hebt". Voor rust maakte FC Vlaardin gen zich sterk door een puur verdedi gende houding aan te nemen, die door Oldejan vertaald werd als negatief voetbal. Zijn. uitspraak dat hij in uit wedstrijden van Veendam aanvallend voetbal pleegt te spelen werd door het persvolkje maar met een korreltje zout genomen. FC Vlaardingen steun de op zijn drie successen daarvoor, maar kwam in Veendam bedrogen uit. De Veendammers waren te snel en daarom verbaast het niet dat menig individueel duel verloren ging. Het gevolg daarvan was weer dat de thuisclub naar hartelust kon aanval len. Dat FC Vlaardingen een ploeg heeft die het spel niet kan maken is een conclusie, waarbij het zich niet mag neerleggen. Juist in die middenli- me zal de FC Vlaardingen de vijande lijke acties moeten gaan opvangen om in zijn verdediging niet te lang onder druk te staan. De twee goals van- Veendam rond het eerste half uur, waren het gevolg van gebrek aan concentratie. Bert de Ruiter, hoewel hij er weinig aan kon doen, kan van meepraten. Dat Cees Zwambom een volgende aanval van Veendam kon indammen met een simpele voet beweging, betekende een moei uit gangspunt voor de tweede helft, waarin in schrille tegenstelling tot voor de rust FC Vlaardingen toen wel het spel dicteerde. Conclusie: FC Vlaardingen kent nog steeds zijn gen mogelijkheden niet. Dat bew ze het eerste half uur na rust toen Veendam met de rug tegen de muur moest staan. In die fase werd FC Vlaardingen uitstekend geleid door Cees Zwambom, die de plaats van Frans Viers had ingenomen en niet verzuimde telkens mee in de aanval te gaan. Dat hij na twaalf minuten al kon inkoppen gaf FC Vlaardingen zoveel vertrouwen dat het ook nog eens 2-2 werd. Maar de winst bleef tenslotte toch nog in Veendam. Maasland Het verblijf van Cees Hoogendam bij ÏYIVV'27 heeft slechts één seizoen geduurd. De 30-jari ge in Maasland wonende centnimverdediger is on verwacht toch terugge keerd bij zijn oude vereni ging Maasdijk. Eind vorige week vroeg hij de over schrijving aan, hoewel hij practiseh de hele oefencam pagne van MVV heeft mee gemaakt. Ais reden van deze zeer ïate overschrijving liet Hoogen dam weten het niet naar z'n zin te hebben bij MW, Meer wilde hij daarover volgens MW-secretaris Sjaak Franken niet kwijt Hoogendam heeft voor MW nog geen bindende wed strijd gespeeld, maar of hij spoedig voor Maasdijk zal kannen spelen is nog de vraag. Overschrijvingen na de sluitingsdatum van 31 mei worden door de KNVB namelijk wel degelijk op ge grondheid beoordeeld. Hoe de KNVB de reden van Hoogendam opvat, dient vooralsnog te worden afge wacht. Zeker is wel dat Hoogendam, die deze week reeds bij Maasdijk mee- trainde, zaterdag nog niet speelt. En juist dan staat al de wedstrijd Maasdij- k—MVV'27 op het program ma. Arnhem Na afloop van het treffen tussen Vitesse en SVV deed trainer Leo Hal- kes alïes om de vernieti gende 4-0 nederlaag te doen vergeten. Sprak zelfs over karakter en goede inzet van zijn pupillen. Niets was echter minder waar. De Schiedamse formatie liet zich willoos naar de slacht bank voeren. Van karakter of opmerkelijke inzet was zeker geen sprake. Al in de eerste minuten werd Hal- kes opzet duidelijk; Vitesse laten komen om dan via snelle uitvallen de Arn hemse defensie te verras sen. Casper Postmaa Hoek van Holland Tom van der Pijl, de 20-jarige vleu gelspeler, is terug tij Hoek se Boys. Enige weken gele den tekende Tom een con tract bij het Schiedamse SW. De zware training en de hele professionele sfeer rond de le divisieclub vie len hem echter zo tegen dat hij besloot terug te keren naar Hoekse Boys. Het ver kregen „handgeld" is inmid dels terug betaald en omdat hij voor SW nog geen bin dende wedstrijd had ge speeld kan Tom van der Pijl weer voor amateur-za terdagclub Hoekse Boys uit komen. Opzich geen onaardige taktiek, j maar verder dan de bal rond spelen m de laatste lijn kwam j SW niet zodra de bal naar het middenveld werd geschoven j was het mis. Het plaatsen was S onzuiver en de mandekkmg was volstrekt onvoldoende al j had Leo H&lkes daar andere gedachten over. „We hebben ge probeerd vanuit een gesloten 1 defensie te werken. Vitesse zo veel mogelijk laten komen om die snelle spitsen zo weinig mo gelijk ruimte te geven. Ik dacht dat we in die opzet aardig zijn geslaagd. Alleen vielen die eer ste twee doelpunten op een wat ongelukkig moment. En dan die droomkans m de tweede helft. Als we die niet hadden gemist, had het 2-1 gestaan. Dan was het een heel andere wedstrijd geworden." Een wel zeer kleine strohalm waar de verslagen Schiedamse trainer zich aan vast greep, want de scoringsmogelijkheid, nota bene de enige die SW de gehele wedstrijd kreeg, werd Aad van der Water ...tweede... Vlaardingen De tien kilometer baanwedstrijd op het sportpark Vijfsluizen tussen de beide clubs Shell en Fortuna is een spannend evenement geworden. Wal ter van Rossum, die de hele zomer een blessure heeft gehad, nam voor het eerst weer deel aan zo'n afstand, en met succes. Vanaf het begin nam de Vlaardinger de kop, op de voet gevolgd door Aad van der Water van Fortuna en Daan Dijksman van Shell. Ook Wim Mulder, hier actie, Arnhemse aanvafsgolven niet stuiten. veroorzaakt door nonchalant menten hij heeft in zo'n wed- terugspelen van Vitesse-aan- sirijd...." voerder Charley Bosveld. Ver- Een van die briljante momenten Ik vond overigens dat Ruud van Dijk en Jan Merrelaar het Vitesse de opening- De der bleef de Schiedamse aanval volledig machteloos. Wat Vites se oefenmeester WuUems uite raard tevreden stemde: „Dit Vi tesse verdiend veertienduizend man op de tribune in plaats van die vijfduizend, die er nu wa ren- We hebben gewoon veel EXCUUS meer kwaliteit in huis dan SW. Dat is nu weer eens duidelijk Als excuus van het labiele optre- streffer. De oude meester om speelde op de links. Van der Vlist trok de bal voor het doel waar Herman Veenendaal kei hard raakkopte. goed opvingen." e Schiedamse oefenmeester bewezen. Die terugspeelbal van Bosveld daar heb ik me even kwaad om gemaakt. Goochelen met de bal kan hij in het straf schopgebied van de tegenstan der doen. maar niet bij ons. Maar als je aan de andere kant bekijkt hoeveel briljante mo dern van de verdediging voerde Ha Ikes de afwezigheid van laatste man Fred Meerhof en voorstopper Rinus Steenber gen. Halkes: „Ik zou het niet de reden van het verlies willen noemen, maar het ritme is na tuurlijk wel weg uit de ploeg. ging daarbij wel voorbij aan het feit dat Vitesse-spits Her man Veenendaal praktisch al leen-heerser was bij hoge voor zetten. Het was slechts te dan ken aan het voortreffelijke kee perswerk van Bas van Noort- wijk dat SW niet al bij rust op een grote achterstand stond. Voordat de Schiedammers naar de kleedkamer gingen moesten ze echter nog een keer de su perioriteit van Vitesse erken nen. De razendsnelle linkerspits Gerdsen trok de bal hoog voor het doel waar good-oïd Charley Bosveld de bal teruglegde voor Herman Veenendaal, die we derom het doel vond. In de tweede helft kon Leo Hal kes ondanks een aantal wissels (De Haan voor Huigen en Cor Goudriaan voor Albeit Kooren gevel) het tij niet ten gunste van SW keren. De verwarring in de Schiedamse defensie was alom toen in de 29-ste minuut van de tweede helft Gerdsen scoorde na een prachtige pass van Bursae. Links en rechts werd de Schiedamse verdedi ging uitgespeeld wat resulteer de in nog een Arnhemse treffer. Na een misverstand in de Schiedamse verdediging kon Ruud Wierts de door Jan den Tuinder half geraakte bal hard In de touwen schieten, (4-Ö). Schiedam Ook dit jaar zal de Schiedamse scheidsrechtersvereni- ging weer diverse activi teiten organiseren. Het volledige programma ziet er voorlopig als volgt uit: 3 september: jaarverga dering, 9 september fon due-avond, 16 september: klaverjassen tegen Marti- nit, 23 september: Jaap Bax over het onderwerp COVS wel of geen vak vereniging, 30 september: spelregelwedstrijd, 7 ok tober: discussieavond, 14 oktober: filmavond, 21 oktober: spelregelavond, 28 oktober: andermaal een spreker waarvan de naam voorlopig geheim gehouden wordt De refe rees 2ullen elke donder dagavond vanaf 19.00 uur trainen. Eerst moest Van der Water lossen, na vijf kilometer was het de beurt aan Dijks man. Geholpen door Johan Kajne kwam Dijksman toch weer bij, maar uiteindelijk kon Walter van Rossum de winst niet ontgaan. Zijn tijd was 34.41.7. Aad van der Water, die uiteindelijk als derde finishte, vestigde een persoonlijk record in 35 mi nuten. Bertus Stigter werd vierde in 37.28 sec. en ook dat was een persoonlijk re cord. De 1500 meter werd gewonnen door B-junior Pi eter Gijsman in 4.43 sec. Bij de dames eindigde Willy Don, eveneens van Fortuna, op de eerste plaats m 5.14 sec. Schiedam De tafeltennis sers maken zich weer op voor de naj aars competitie, die op zaterdag 11 septem ber van start gaat. Voor de weekcompetitie wordt over igens al op 6 september be gonnen. De Korenbeurs is uit het Waterweggebied ver uit het hoogst spelende team. De ongesponsorde Schiedammers wisten vorig seizoen op knappe wijze hun plaats bij de beste zes teams van ons land te be houden. I Schiedam De led-u van de voetbalvereniging PPSC verga deren donderdag 30 september over tal van onderwerpen. Eén ervan is de verkiezing van bet bestuur, Dit jaar zijn B, X van Eljk en J. van der Berg aftre dend, maar stellen zich weer herkiesbaar. Met M. Heijboer is dat niet het geval en zijn plaats in het bestuur zal wor den ingenomen door X 't Hoen. De vergadering vindt plaats in het clubgebouw op „Tburlede". Maassluis Veelal wordt NADEEL gesteld dat wanneer een ploeg een slechte oefen campagne achter de rug heeft het juist in de competitie goed zal gaan. Of het wél of niet juist is, is moeilijk te bepalen. Zou het echter het geval zijn dan zit Excelsior M goed wat het komend seizoen be treft. Want de resultaten van de formatie van Leen Admiraal zijn nou niet om over naar huis te schrijven. „We hebben een zeer zwaar oefenprogramma afge werkt", verontschuldigt de oefenmeester zich. „Inder daad waren de meeste re sultaten vrij matig. Maar ik schrijf dat ten dele toe aan de slechte omstandigheden waarin wij moeten trainen. Daardoor moest ik wat gas terug nemen in de opbouw. Ook al omdat ik geen enke le wedstrijd met mijn sterk ste opstelling heb kunnen spelen". kijken. Van hem hoor ik dan wel wat meer". Leen Admiraal, de man die CVV De indeling. Ook dit seizoen landskampioen maakte en ook Leonidas en Xerxes onder zijn hoede heeft gehad, kent het zaterdagvoetbal niet „Ik ken geen enkele tegenstander", zegt hij. „Dat is natuurlijk een groot nadeel. Ik had liever een je een voorkeur kon geven. We hebben het met opzet niet ge daan omdat zo langzamerhand wel bekend is dat je toch auto ritair wordt ingedeeld. Geluk kig is dat voor ons gunstig ver lopen". paar tegenstanders aan het werk gezien. Maar we hebben iemand in de vereniging die de diverse verenigingen gaat be speelt Excelsior in de meest gunstige afdeling. Met dichtbij gelegen clubs als Zwaluwen, SHO, NSW, Zwart Wit'28 etc. gaan de mannen van Leen Ad- imraai ook nu proberen hoog te VELDEN eindigen. „We hebben niet extra moeite gedaan om in deze afde- Opvallend is het dat de velden ling te komen", zegt voorzitter van Excelsior (dit jaar kan de Piet de Groot. „Iedereen heeft vereniging over een vierde een formulier gekregen waarop veld beschikken) er erg goed bijliggen. De Groot: „Gezien de omstandigheden ligt bet er in derdaad goed bij. Alleen de zoden zijn van erg slechte kwa liteit. Maar ik moet zeggen dat de gemeente er alles aan ge daan heeft. Wat ons betreft kan de competitie dan ook begin nen. Voor alle elftallen". Eén speler zal in de openingswed strijd tegen SHO op het appèl andermaal geblesseerd raakte. Wel zal Excelsior, dat in de firma Luyendijk de tweede sponsor heeft gevonden, kun nen beschikken over de nieuwe lingen Peter van der Sande (ex- Zwart Wit'23), Tonny Vonk (ex- FC Vlaardingen), Aart Trees (ex-Excelsior Rotterdam) Henny Duchenne (ex-Vlaardin- gen). ontbreken. Ferry Groeneweg Het volledige competitie-pro- verdraaide zich in de wedstrijd tegen SSS zodanig dat zijn knie Schiedam De schaakvereniging Schiedam houdt op zaterdag 4 septem ber een open toer nooi. Het toernooi zal in gebouw De Rank aan de Schie- damseweg 122 m Schiedam plaats vin den. Er wordt om half twee begonnen. Men kan zich aan de zaal tot één uur op geven. De deelne mers zullen naar speelsterkte worden ingedeeld. Het toernooi telt drie ronden. Deze zullen alle 's middags wor den afgewerkt. Per speler krijgt men een half uur bedenktijd per partij. Het toer nooi heeft hierdoor een enigermate vlug- gerachtig karakter. Er zal in groepen van vier speJers wor-, den geschaakt. Voor de nummers I en 2 van elke groep zijn prijzen in natura be schikbaar. gramma voor komende zondag zaterdag ziet er als volgt uit: NSVV-Zwaluwen, Excelsior- SHO, Vlaardingen-HVO, HBSS-Groote Lindt, Hoekse Boys-De Sleutels, Maasdijk- MVV'27, TSB-Pelikaan, Excel sior P-SmUight, Araemuiden- PPSC, Jong Vlaardingen-Jong Cambuur, Jong SVV-Jong Ex celsior, Herkingen-GSS, Put- tersboek—DVO'32, Flak- kee—GTB, WK—Kockanje, CION—SC Zuiderpark, VDL- Nelson, De Hoek-SML'46. Bij debutant in de eerste klasse Zwaluwen speelt Aad Boers ze ker niet mee. De onfortuinlijke doelman brak zijn kuitbeen Zeer waarschijnlijk zal Aad Meerhof zijn plaats innemen. Zwaluwen zal de uitwedstrijd tegen NSW dan ook zeer, waarschijnlijk verdedigend spe len. Het ongewijzigde team, Hans Lm* gen, Hans en Peter van den Broek, krijgt het op te nemen tegen landskampioen Tempo Team, Delta Lloyd, HIA-Panels, 't Hooge Huys en Interlance. De twee laatsten zijn de debutan ten in de ereklasse. NOAD komt uit in de hoofdklasse B. de met René van Dijk versterk te Schiedammers ontmoeten Red Stars, Scylla 2, JCV, SKF en Wibats In de overgangsklasse staat er nu een Waterwegderby op het pro gramma, nu de competitieleider Bowling Maassluis TOG en Ra dio Molenaar bij elkaar plaat ste. Deze afdeling bestaat ver der uit Tempo Team 3, The Victory, AMVJ 3 en NMB/VDO 3. In de overgangsklasse E komt het team van De Korenbeurs 2 uit, samen met Sint Atoysius 2. Di- veko, Phoemx 3, Scylla 4»en Vriendenschaar. Het naar de promotie-overgangsklas opge klommen tweede team van Bowling Maassluis TOG ten slotte neemt het op tegen Ger minal, Nieuw Vennep, TTVM, The Victory 2 en Vrienden schaar 2.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4