Dielemans (PvdA): Schieda m-Noord niet volstampen GEEN BRUGGEN OVER VLIETEN I li p 7" j5Tvv'v" e» Operatie bloembak VRIJDAG 3 SEPTEMBER 1976 Soos legt popgroepen zwijgen op Sociëteiten openen weer Poppentheater -ram Jaarvergadering Rooie Vrouwen Voetganger zwaar gewond Fietser breekt been „Niet meer dan 1500 woningen Niet zinvol Ivo de Wijs over geluk Maassluis Het ziet er naar uit dat er voorlopig geen brug komt over de Noord- en de Zuid- vliet. De Stichting Katholiek Onder wijs heeft in het verleden meerma len een verzoek aan het gemeentebe stuur gedaan om tot de bouw van twee bruggen te komen. De laatste keer was dit in februari maar B en W zijn niet van plan dit verzoek te honoreren. B en W Maassluis Met jazz in the Mood Geschept door wagen Commissies kleiner U vindt de wereldatoomSijd bij Fa. Sluis Juweliers SLUIS Schiedam - Om klachten over geluidshinder te verminderen zal sociëteit De Tempel, geves tigd aan de Oversohiesestraat, ernaar streven om muziekgroe pen die er optreden voor mid dernacht het zwijgen, op te leg gen. In het verleden wilde het wel eens voorkomen, dat bands doorspeelden tot ver na twaal ven. Geprobeerd zal worden omwonenden ook niet meer te storen met discotheekmuziek. De laatste maanden heeft De Tempel een kleine verbouwing ondergaan om geluidshinder te gen te kunnen gaan. Zaterdag zal blijken of de pogingen vruchten afwerpen. Dan speelt ïn de sociëteit de groep Masada. Entree bedraagt een rijksdaal der. Elke bezoeker verplicht zich, om zich meteen ook als lid voor het nieuwe seizoen te laten inschrijven. Dat kost ook twee gulden vijftig. De zaal is vanaf acht uur open. Massada treedt op na half ne gen. Schiedam - Sociëteit QT? Houdt zaterdagavond een openings feest in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12 in Schie dam. De muziekgroep Chimara verleent daaraan medewerking. De soos is vanaf negen urn- open; de band begint om tien uur te spelen. Voor leden en introducé is de toegang gratis. Stichting Instuif Schiedam wil op de openingsavond in zaal Arca de, Lange Haven 71, gebruik maken van de Disco Show van John Morris. De opening van het nieuwe seizoen vindt zon dagavond plaats. Toegang kost een rijksdaalder. Voor die prijs kan men zich ook als lid van de stichting laten inschrijven. Schiedam - De eerste poppen- voorstelling van dit seizoen in het Zoldertheater in De Teer stoof wordt verzorgd door Piet Onderwater. Met zijn Leids poppentheater brengt hij een Jan Klaassen Show, waarin de kinderen zelf de gang van za ken kunnen bepalen. Dat ge beurt op de gebruikelijke tijd, zaterdagmiddag om half drie. Toegang kost een rijksdaalder. De voorstelling is bedoeld voor kinderen vanaf vier jaar. Tus sen de bedrijven door is een pau2e, waarin de kinderen een glaasje ranja krijgen. Het Zol dertheater staat aan de Kieuw- straat 12. Donkere wol ken boven Schiedam- Noord: de tijd dringt, hoe veel woningen er komen is echter nog "iet bekend. Rechts de weilanden, waar park Ke- thei wordt aangelegd. Schiedam De jaarvergadering van de Rooie Vrouwen van Schiedam vindt plaats op woensdag 15 september in de fractiekamer van de PvdA, in het oude stadhuisje op de Gro te Markt Gepraat wordt dan over het jaarverslag en een be leidsplan voor het komend sei zoen. Ook moet een nieuwe kerngroep worden gekozen. De huidige be staat uit Adri van der Stel, Eiet Krommenhoek, Annie Smol ders, Ria Wieringa en Janny Ouborg, die allen herkiesbaar zijn. De leden kunnen zelf ook kandidaten stellen. Om acht uur "s avonds begint de jaar vergadering. VUaardmgen De 65-jaxige H. v. cL G. uit Rotterdam is woens-, dag met ernstige verwondingen m het Dijkzïgtzïetenhuis opge nomen, nadat hy op het voet pad langs de I'Tcderik Hendri- klaan was geschept door etn vrachtwagen. De vrachtwagen, bestuurd door de eveneens 65- jarige J. J. S. uit Vlaardingen was als gevolg van gladheid door regen in een bocht in de slip geraakt en het voetpad op gereden. Hierbij werd de Rot terdammer geschept en meters weggeslingerd- De man werd met botbreuken en hersenletsel in zorgwekkende toestand naar Dijkzigt overgebracht Schiedam Bij een ongeval in Schiedam-West heeft de 16-jari- ge J. v.d. B. een linkerbeen gebroken. De scholier verleende met zijn bromfiets op het kruispunt van de RembrandÜaan en de Ge- nestetstraat geen voorrang aan de auto die werd bestuurd door de 19-jarige M. J. K., eveneens uit Schiedam. Na de botsing die daarop volgde moest de bromfietser met de ambulance van de GG en GD voor opname naar het Noletzie- kenhuis worden gebracht De bromfiets raakte total loss/De auto van de machinebankwer ker .werd slechts licht bescha- digd. Schiedam Nicolaj Diele- mans (PvdA) is v2n de raadscommissie voor ruimtelijke ordening' (EO) het enige lid, dat heeft laten weten perti nent tegen het bouwen van meer dan vijftien- honderd woningen in Schiedam-Noord te zijn. Behalve CBA-mau Siem Rosman lieten vooral Dieleman's partijgeno ten Joop de Jong (frac tievoorzitter) en Chris Zijdeveld (wethouder van stadsontwikkeling) zich tegengesteld uit. Zij ontpopten zich nadruk kelijk als vurige voor standers van meer be bouwing. Reden daartoe is voor Zijdeveld in de eerste plaats het aantal van drieduizend wo ningzoekenden in Schie dam. „Voor dat pro bleem mogen wij onze ogen niet sluiten," vindt de wethouder. Deze week vergaderde de com missie RO. Aanstaande maan- j? dag wordt verder ingegaan op uitbouw in Schiedam-Noord, die is gepland in het midden en oosten van Woudhoek en het noordwesten van Spaland. Tij dens die extra vergadering wordt de structuurschets be sproken. Daarvan zei De Jong al: „Die komt mij bekend voor. Vier jaar geleden hebben wij een schets voor heeUSchiedam- Noord bezien en het valt mij' op, dat de ideeën eigenlijk de zelfde zijn gebleven." Ir. G. Schaap, bij de Schiedamse gemeentewerken hoofd van de afdeling stadsontwikkeling, gaf maandag een uitgebreide toe lichting op een tekening van Woudhoek en Spaland. Beide wijken - aan weerszijden van de Harreweg - krijgen hun ei gen centrum met winkels en scholen, maar opvallend is het opener karakter dat Spaland zal krijgen. Bij Woudhoek zijn meer afsluitende groenscher- men gepland. Veel aandacht is besteed aan de karakterisering van het omrin gende landschap: gezorgd is voor zogenaamde groenindrin- gingen in de wijken. Vooral de Harreweg, die de twee wijken scheidt, blijft gehandhaafd als groene strook. Direct ten west en van de Harreweg komt wo ningbouw, waarover de com missie al concreter kan zijn. Positief ïs men over het plan om daar honderdvijftig premie- eensgezinswoningen neer te zet ten, naar voorbeeld van een herhalingsproject zoals de com missieleden dat bij een excursie naar Hoorn hebben gezien. Dielemans vindt een discussie over de structurele vormgeving van de wijken op dit moment niet zinvol. Het zit hem vooral dwars, dat nog geen plannen bestaan omtrent het aantal te bouwen woningen, terwijl nog dit jaar moet worden begonnen met bouwen, als het aan Zijde veld ligt zoveel mogelijk om meer te kunnen profiteren van de door minister Hans Gruij- ters van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening beloofde subsidie. De commissie vindt, dat de gemeenteraad zo snel mogelijk een principe-uitspraak moet doen over het maximaal te bouwen aantal woningen. Dielemans, van beroep stede- bouwkundige, zal dan tot een minderheid behoren, die niet verder wil gaan dan vijftien honderd. PvdA-aanvoerder De Jong wil namelijk, gebruikma kend van die subisidie, „de ma ximale buit binnenhalen" en ook CDA'er Rosman heeft ge zegd: „Wij moeten de feiten niet omdraaien. In het verleden, heb ben wij besloten om te bouwen. Wij hebben nooit besloten om dat niet te doen." Wat betreft de wegenaanleg is tot nu toe duidelijk, dat in Noord geen sprake zal zijn van een rechte parallelweg, omdat daar door verkeersdrukte in de hand wordt gewerkt. Er bestaat een klem vergelijk met Overschie. Bij de gemeente heeft men rijksweg 19 al helemaal inge past in de plannen voor Schie- dam-Nooord, gezien de afritten die zijn ingetekend en waarop de hoofdweg door Spaland- Woudboek moet uitkomen. De Jong wees erop, dat nog een onduidelijk verband bestaat tussen bouw in Noord enerzijds en anderzijds het aan te leggen park Kethel en het toekomstige treinstation Kethel-Oost. Hij vroeg zich af, hoe die plannen in een harmonieuze sfeer zijn in te passen in de opzet voor Schiedam-Noord. Cabaretgroep Ivo de Wijs. Schiedam „Achter de wolken is zonneschijn" heet het derde programma van Ivo de Wijs, dat deze cabaretgroep vanavond en morgenavond opvoert m het Zoldertheater in De Teerstoof, Niéuw- straat 12 te Schiedam. Aggie Terlingen, Peter Nieuwint, muziekschrijver Richard Fritschy en tekstschrijver Ivo de Wijs willen met dit programma een positieve bijdrage leveren aan discussies over de aard van geluk. Jan Boerstoel leverde indringende bijdragen. De titel „Achter de wolken is zonneschijn" is trouwens ontleend aan een gedicht van Potgieter. Aanvangstijden rijn zowel vanavond als morgen negen uur. Toegang kost twaalf gulden en vijftig cent, maar voor houders van een CJP en een 65-pIuskaart negen gulden. De kestie over het al dan niet een over de Noordvliet ter hoogte van de Brouwerij straat. Hierdoor zou het te ruglopende aantal leerlin gen gunstig kunnen worden beïnvloed. Op basis van cij fers echter meenden B en W het verzoek af te moeten wijzen. bouwen van een brug over Op grond van het begin dit de vlieten is een reeds lang jaar wederom gedane, ver- reikbaarheid van de Sint voorstel aan ae raad te Antoniusschool. Het ging doen. toen om de aanleg van een Inmiddels heeft het CDA- brug over de Zuidvliet en raadslid ing. L. F. M. Speel spelende zaak. Ruim drie jaar geleden richtte het des betreffende schoolbestuur zich in een brief tot het college met het verzoek maatregelen te nemen voor het verbeteren van de be zoek heeft het college op nieuw een diepgaand onder zoek laten verrichten. Ge zien de scholensituatie, al smede de stedebouwkundi- ge en financiële aspecten, besloten Ben W toen geen in een brief van 24 mei jl. aan het college gepleit voor de bouw van een brug over de Zuidvliet. Volgens het raadslid zou door de aanleg hiervan de integratie van de Rooms-Katholieke scholen „De V]iethorst", „De Drie sprong" en de Sint Anto niusschool worden verwe zenlijkt. Verder zou laatst- a» over de Noordvliet alleen zinvol ais een de loopruimte tussen drie genoemde scholen, ook zonder brug, vrij kort. Het is volgens het college zeer de vraag of door de brug over de Zuidvliet meer kin deren van De Driesprong (kleuterschool) automatisch naar de Sint Antonius school gaan. Immers, zo zegt het college, alle scholen hebben te maken met een teruglopend aantal kinde ren. reikbaar worden. Hierdoor zou ook de verkeersveilig heid worden gediend. B en W achten de argumenten van de heer Speel niet steekhoudend. Zij vinden Een aantal jongelui vond, dst twee bloem bakken aan de Maas- sluise Meerstraat ZZ wel wat water konden ge bruiken. Het droogte probleem werd echter door de jongelui op té radicale wijze aange pakt. De jongens duw den simpelweg de bak ken in het water. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zon dag. De Plantsoenen dienst en de politie vonden het allemaal minder leuk. Met de hulp van een duiker werden de bakken be gin deze week uit het water gehaald. De poli tie is drukdoende om de jongelui te achterha len. 95*3 rechtstreekse verbinding met de Lijnbaan kan wor den verwezenlijkt. Dit laat ste is echter niet het gevat waardoor deze brug niet als doelmatig is aan te merken. Het niet doorgaan van de brugaanleg over de Noord- vliet betekent echter een be perkte functie van een eventuele brug over de Zuidvliet, namelijk de ver binding tussen de Sint An-' tonius school met het noordelijke gedeelte van de Sluispolder West en de Sluispolder Oost. Voor het gebied ten zuiden van de P. C. Hooftlaan en de Hobbe- mastraat/Adriaan Brouwer straat blijft de kortste route die via de F- C. Hooftlaan en de Groen van Prinsterer- kade. Vlaardingen De dixielandband „Cental City Six" opent zater dagavond 4 september het win terseizoen van de sociëteit In the Mood. De aanvang van het optreden is om negen uur 's avonds. De toegangsprijs be draagt drie gulden vijftig- De sociëteit is elke vrijdag-, zater dag- en zondagavond open. Vlaardingen De 24-jarige fiet ser H. B. is woensdagmiddag in het Holyziekenhuis opgenomen. H, B. die de Turkse nationali teit heeft en illegaal in ons land verblijft, liep verwondingen op toen hij door een personenauto werd geschept Dit gebeurde woensdagmiddag op de kruising Burgemeester Verkadesingel/Burgemecster Heusdenslaan. De fietser had geen voorrang verleent aan de van de Verkadesingel komende auto. Vlaardingen De gemeenteraad heeft goedgekeurd dat commis sies voor hijstand en advies voortaan uit negen leden be staan. Dit gebeurde omdat de PvdA in al deze commissies in het vervolg met twee leden ver tegenwoordigd wilde zijn. De grootste Vlaardingse partij was tot woensdag altijd drie man sterk in de verschillende com missies. Woensdagavond rijn namelijk, zoals elk jaar, op nieuw de leden van de commis sies benoemd. Voor het precies gelijkzetten van goede nauwkeurige kwarlshorfoges die in toenemende mate worden verkocht hebben wij een EXACHRON A-1 in gebruik genomen. Dit apparaat is een tijdslgnaal-on(vanger ter grootte van een cassetterecor der. Via de langegDlfzander DCF 77 te Mainffingen bij Frankfurt worden tijdsignalen van de atoomtïjdklok van de Physikatisch-Techriischö Bundes- anstalt te Braunschweig uitgezonden. De Exachron A-1 verwerkt deze signaien en toont in duidelijks cijfers: het jaar, de maand, de dag, de datum, de minuut en de seconde. Bovendien kunnen wij met behulp van een regelknop en een ingebouwde luidspreker het begin van elke seconde hoorbaar maken waardoor het ons mogelijk is de kwartshorfoges pijnlijk nauwkeurig gelijk te zetten. De afwijking van do EXACHRON A-1 is nJ. zeer gering t.w. 1 sec. in- 3 00.000 jaar. Wi] demonstreren gaarne da EXACHRON, deze nieuwe precisie-tijdontvan- ger. V. Hogendorplaan 13 (bij Ponflacklok) Tel. 010-705193 Vlaardingen EdeJstecnkundige F.G.A.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4