Verlies in dubbel weit De Korenbeurs Perspectief voor Demos Martinit geen afmaker RKWIK maakt niet af DRZ HAALT UIT NOAD haalt verrassend uit Uitstekende start van Excelsior 920 Schiedamse defensie onzeker Alleen Peet Vermeulen scoort WF beter gAANDAG 13 SEPTEMBER 1976 Botterdam Met tal van nieuw komers had DRZ in de ultwed- tegen Pretoria een beste «art. Er werd nerveus ge speeld, maar dat was na een uur afgelopen. Toen von den de Schiedammers elkaar en liet feest kon beginnen. Ruud Slavenburg kopte uit een pass van Piet van Os de bal goed door naar Berty Heyster en deze scoorde het eerste doel punt in de nieuwe competitie voor DRZ: 0—L Even nog kon Pretoria terugko men toen Grootveld zich ver keek op een verre trap: 1—1. Daarna was het gedaan met de Rotterdammers. Een verre uit trap van doelman Landsbergen kwam bij Ruud Slavenburg. Deze ondernam een solo en be sloot deze met een goed gericht schot 1—2. Na de rust nam Ruud ook het derde doelpunt voor zijn reke ning. Het was na een vrije trap van Koek Bruindel: 1—3. Een kopbal van Hob Slavenburg be tekende 1—4 op het scorebord en dat bleek nog niet voldoende te zijn. Ruud Slavenburg eiste zijn derde en voor DRZ het vijfde doelpunt op. Na een machtige solo gaf hij de Rotter damse doelman het nakijken. Dit gebeurde vijf minuten voor tijd en DRZ vond het toen wel voldoende: 1—5. Vierpolders Met doelman Luc van Schijndel en diens broer Joop terug van een jaar avon turen bij FCN weer in de gele deren, plus de nieuwkomers Benny Kuyi en Peter Pijnen burg, moest Demos het in de eerste wedstrijd opnemen te gen Vierpolders. Kwaliteit vol doende in bet elftal, alleen zal trainer Poulus er nog een een heid van moeten maken. Demos moest genoegen nemen met een gelijkspel maar dat mag in een uitwedstrijd toch wel voldoende genoemd wor den. De thuisclub kwam wel heel gelukkig aan de leiding. Er was nog maar drie minuten ge speeld toen laatste man Ben van Schijndel met een sliding trachtte een speler af te stop pen. Dat gebeurde ook wél, maar de bal kwam voor de voeten van een andere voorhoe despeler en die had geen moeite om tot een doelpunt te komen. Demos ging van af dat moment in de aanval en er kwamen verschillende kansjes. Toch duurde het tot ver in de tweede helft eer het werk van Demos werd gehonoreerd. De snelle Gerard van Schijndel was op rechts uitgebroken en gaf de bal goed door aan de snel sprintende Henny Kuyl. Deze maakte de aanval goed af door de doelman geen schijn van kans te geven. Demos bleef drukken. Schiedam Het blijkt dat even als bet vorige seizoen Martinit geen afwerker bezit. Ook nu weer tegen ODS is het bijna de gehele wedstrijd door in de aanval geweest Het schiep jjcb talloze scoringskansen, maar er werd er maar één in cea doelpunt omgezet Het is bijzonder jammer, dat ik in het team een man mis, die de talloze goed opgezette aan vallen af kan ronden. Het is ook jammer dat daardoor het goede voetbal er niet uitkomt Als je toch ziet dat we bijna voortdurend een veldmeerder- heid hebben gehad om maar gen doelpunt te maken en dat daarnaast door onachtzaam heid in de verdediging twee doelpuntend worden weggege ven, dan mag je toch wel wat teleurgesteld zijn", aldus trai ner Joop Schop van Martinit na de verloren wedstrijd tegen' ODS. Het team uit Dordrecht mag wel heel blij zijn met de overwin ning van 2—1 die het in Schie dam boekte Martinit was in het veld heel wat beter dan de gas ten maar het zag geen kans dit in doelpunten uit te drukken. Vooral voor de rust waren er legio kansen om tot een doel punt te komen. Martinit moest op het laatste moment aanvoer der en laatste man Joop Lup- ker missen. Hij werd gekweld door steenpuisten en stond zijn plaats af aan Peet van de Burg. Miste Martinit daardoor de lei ding in de defensie? Misschien wel, want anders valt het niet te verklaren dat ODS, door onachtzaamheid in de Schie damse verdediging, tot twee doelpunten kon komen. Good- old Köneraann, in eerste instan tie uit basisopstelling gelaten, kon door het niet meespelen van Lupker toch weer op zijn vertrouwde „stekkie" de gehele wedstrijd mee doen en hij was het juist die het enige doelpunt voor Martinit scoorde. Den Haag Excelsior, met de nieuwkomers Cor Timmer (HDVS- jcugd), Fred Clarijs (Eurosport), doelman Jan van Veen, vorig jaar nog in het derde team spelend en Hans Heyster op de plaats van tweelingbroer Berry(die de studie nu Iaat preveleren) moest het in een uitwedstrijd opnemen tegen ESDO. De thuisclub, Excelsior reeds uit de vorige competitie kennende, heeft bijna de gehele wedstrijd door getracht de gasten het spelen te beletten. Het heeft dan ook heel wat vrije trappen tegen gekregen. Het was voor de Schiedammers niet leuk meer. Excelsiornam reeds in de eerste minuut de leiding. Een verre uittrap van doelman Van Veen kwam bij Clarijs, die het leer doorkopte naar Wouterse. Deze op zijn beurt knalde keihard in en vanaf dat moment heeft Excelsior de wedstrijd gedicteerd. De strijd kreeg een onderbre king van een minuut of acht, toen Huub de Raay onzacht in aanraking kwam met een tegenstander. Beide spelers moesten opgeknapt worden voor hoofdwonden, maar konden gelukkig de strijd voortzetten. Hoewel Excelsior bleef aandringen, bleven doelpunten uit omdat de thuisclub die met veel overtredingen kon voorkomen. Tien minuten na de rust viel definitief de beslissing. Weer mocht Excelsior een vrije trap nemen. Dat gebeurde op de rand van het strafschopge bied door Kloppers. Uit zijn tikje kwam het leer bij Peter van de Hoeven, die de Haagse doelman geen schijn van kans gaf. Dat betekende 2-0 en voor Excelsior voldoende om de rest van de wedstrijd kalm uit te spelen, uitkijkend voor blessures, want ESDO bleef bikkelhard en fel op de man spelen. De elf Schiedammers kwamen er verder zonder kleerscheuren af en het laatste fluitsig naal kwam als een verademing. Reeds in het begin bleek dat Mar tinit de betere ploeg was en de uitstekende doelman van ODS kreeg voldoende werk om uit te blinken. Niet alleen de slechte afwerking bij Martinit was schuldig aan de nederlaag, maar zeker ook de talentvolle doelman Ham. Hij was het die voor ODS de overwinning uit het vuur kon slepen met zijn talloze moedige en spectaculai re reddingen. Martinit was blijkbaar zó op de aanval ingesteld, dat het bij een plotselinge counter van de be zoekers te beduusd was om ver dedigend in te grijpen en het was toen voor Jan Jansen geen moeite om ODS tot 0—1 te brengen. Dit alles gebeurde na twintig mi nuten spelen en ook na twintig minuten aanvallen van Marti nit Kort voor de rust kreeg Van der Horst nog een goede kans om tot een doelpunt t£ komen maar ook nu weer was doelman Ham op zijn post GELUK Trainer Schop had in de rust rijn jongens blijkbaar goed onder handen genomen, want in de tiende minuut kwam dan toch de verdiende gelijkmaker. Een aanval over rechts had tot ge volg dat de snelle Ruud Quadt een voorzet kon lanceren en het was daaruit dat Könemann de gelijkmaker kon scoren. Na tuurlijk wilde Martinit méér. Het was de betere ploeg, dus moest het dit ook uitdrukken in een doelpunt Er werd nog meer pressie uitgeoefend. Heel ODS was in de verdediging ge drukt met uitzondering van spits Evers. Hij kreeg bij een afgeslagen aanval met een ver re trap de bal voor de voeten en voor de verdediging van Martinit er erg in had lag de bal al achter doelman Nagel hout Grote verslagenheid bij Martinit, dat daarna alles of niets speel de. Het werd niets, want de nu zeer behoudend spelende ploeg van ODS wilde de bal in de ploeg houden, uittrappen en treuzelen en gaf de overwin ning niet meer uit handen. Vlaai dingen RKWIK was in zijn eerste thuisoptreden wei nig productief. Het offreerde tegenstander Raptim uit Gor- kum door een gebrekkige af werking en mistasten in de de fensie beide punten. Met de thee stond de formatie van trainer Ger Robbemond tegen de pittige bezoekers met 2—0 achter. In de tweede fase wilde de ploeg wèl, maar in het zes tienmetergebied van de gasten aangekomen stond het vizier verkeerd ingesteld. De thuis club kwam via middenvelder Peet Vermeulen via een af standschot tot één tegentreffer. De balans in twee partijen bleef daardoor op één punt staan. Ger Robbemond gaf de twee mu taties die hij in zijn team nood gedwongen had moeten aan- brengen (Din de Rond en Jos Looischelder) niet als excuus. - De vervangers Hans de Groot en Leo Janse kwamen bij niet minder over. Zijn commentaar was dan ook dat de bezoekers •tevéél hadden gekregen en zijn mannen té weinig. Belangrijk was dat RKWIK qua veldspel rijper wordt en goede kansen tot stand brengt. Resultaten zul len dan ook in de volgende wedstrijden moeten volgen. RKWIK begon sterk aan de ont moeting. Dat duurde tien minu ten. Raptim loerde op de coun ter en nam daarna het initiatief over. Dat kostte de gastheren na een kwartier door misslaan van keeper Kok Wammers een tegentreffer: 0—1. De blauwwit- ten zakten weg en Raptim zat regelmatig op de RKWlK-helft Toch kwam RKWIK via Leo Janse, Peter de Witte en Hans de Groot tot goede mogelijkhe den. De strijd ging gelijkwaar dig op tot kort voor de thee. Een verwaarloosde mandek king in de laatste linie bracht Raptim op 0—2. Na de wisseling werkte RKWIK met volledige inzet om de ach terstand weg te werken. Raptim consoleerde de voorsprong. RKWIK had na zeven minuten succes via Peet Vermeulen: 1—2. Raptim sloeg terug al was de concentratie duidelijk op de defensie gelegd. RKWIK had via Kans de Groot nog moge lijkheden, maar slaagde niet. Peet Vermeulen (L)eer gered.. Hans van den Broek in actie tegen HIA-Panels. Rotterdam Wilton Fijenoord heeft in de uitwedstrijd tegen Kreek Boys een gelijk spel we ten te behalen: 2-2. WF had het betere van het spel en dat werd in de 28e minuut beloond door een treffer van Peter Ver haal. Na goed voorbereidend werk van Wim Moree, die een dieptepass op maat afgaf. In de veertigste minuut een vreemde beslissing van de arbi ter wat leidde tot een penalty en Kreek Boys kon hieruit de gelijkmaker scoren: 1-1. Drie minuten hierna eenzelfde vreemde beslissing en toen kon Siem van Loenen de penalty benutten en zijn ploeg aan een 1*2 voorsprong helpen. Met deze stand kwam ook de rust In de tweede helft kreeg WF de wind tegen en na zes minuten werd een blunder in de Schiedamse verdediging af- gestraft en kon Kreek Boys op 2-2 komen. De wedstrijd had ®en sportief verloop maar kreeg door de vreemde beslis singen van de arbiter geen be vredigend slot Schiedam In de ereklas se tafeltennis leed De Korenbeurs geheel vol gens de verwachtingen een kleine 64 thuisne derlaag tegen HIA-Pa nels. De Apeldoomers trokken meteen het vol le profijt uit het aan trekken van de dure Westduitser Kichard Fritz, die ongeslagen bleef. In de hoofdklasse leverde NOAD in Sche- veningen goed werk door Wibats met 73 te Hans Lingen: te weinig conditie verslaan. Radio Mole naar debuteerde ïn de overgangsklasse met een 37 nederlaag op AMVJ 3 en Bowling Maassluis TOG kwam in dezelfde afdeling met Tempo Team 3 een 55 stand overeen. Al in de eerste partij tegen Hans Lingen bewees Fritz zijn waar de voor de Panels. Hij won duidelijk in twee games, maar Hans van den Broek bracht de stand weer in evenwicht door in drieën te scoren tegen Rob Meier: 17—21, 21—10 en 21—18. De Apeldoomse gasten liepen vervolgens uit naar een 14 voorsprong. Peter van den Broek was in twee games geen partij voor Reinier Jens, het dubbel was ook voor Panels, terwijl ook Hans van den Broek de kracht van Fritz ondervond: 1821 en 18—21. In het dubbel waren er overigens wel kansen voor de Schiedam mers. De eerste game was voor Fritz/Jens (10—21), maar in de tweede game kwamen Hans Lingen en Hans van den Broek terug: 21—14. In de laatste ga me had Panels net iets meer inhoud en zegevierde met 19-21. Uiteindelijk bleek het dubbel doorslaggevend voor de eindze ge, want na de 1—4 achterstand kwam De Korenbeurs terug. Militair Hans Lingen bleek nog voldoende conditie in huis te hebben om Reinier Jens te kloppen, al waren de verschil len in deze enerverende partij maar gering: 22—24, 22—20 en 23-21. Peter van den Broek bleef tegen Rob Meier echter duidelijk ste ken met 12—21 en 8—21. Hans van den Broek bracht de stand terug tot 3—5, want ook hij bond Jens aan de zegekar: 21-17, 2S—28 en 21—17. Peter van den Broek kwam in deze wedstrijd niet tot scoren, want ook hij had uiteraard in twee games geen schijn van kans bij Fritz. De winst was toen al voor de Panels, zodat de winst van Hans Lingen in de slotpartij tegen Meier niet meer van be lang was: 46. Het tweede team van De Koren beurs had in de overgangsklas se een overtuigende start. Het werd 9—1 tegen Aloysius 2, waarbij Jan Simons en Jan Landsbergen ongeslagen ble ven, John Buyk tweemaal scoorde en Buyk en Landsber gen ook het dubbel wonnen. NOAD Onder aanvoering van nieuwe coach Jan Bayings behaalde NOAD in de hoofdklasse me teen de volle winst. In Sche- veningen werd het 37 op Wi bats, dat overigens niet tot de kanshebbers in deze afdeling wordt gerekend. Bij NOAD de buteerde René van Dijk met twee keer winst, waarin Peter van Wijk en Dick de Vaal hun ,1 aanvoerder trouw volgden. De pure knokker die Van Dijk is - bleek zijn ploegmaten te stimu- leren. René van Dijk opende met winst op invaller Jan Hoogendoom: 14—21 en 18—2L NOAD liep toen meteen uit naar een 04 voorsprong, eer Wibats tot scoren kwam. Peter - van Wijk had geen moeite met Arnold Koot (5—21 en 10—21), Dick de Vaal versloeg Ton Ra- - delaar (11—21, 21-15 en 13—21), terwijl het dubbel ook in drieën voor het duo Van Dijk/De Vaal was. Pas na deze 04 stand kwamen er wat moeilijkheden voor- NOAD, dat Van Dijk nipt van Koot zag verhezen: 25—23, 17—21 en 23—21. Dick de Vaal - had in twee games geen proble men met Hoogendoom, wat reeds de halve wmst betekende: 1—5, Peter van Wijk verloor toen in tweeën van Radelaar en De Vaal in drieën van Koot 35. René van Dijk stelde de volle winst tegen Radelaar ech- ter veilig, terwijl Van Wijk de eindzege door winst op Hoogen doom nog meer aanzien gaf: 3—7. RADIO MOLENAAR De jeugdige Vlaardingse RM-for- matie debuteerde moeizaam in de overgangsklasse. Het werd in de Lijnbaanhat, met een een- trecourt echt sfeervol gemaakt, een 3—7 nederlaag op AMVJ 3. - De zege van de Amsterdam mers was wel verdiend, maar - viel wat geflatteerd uit. Liefst zeven partijen werden pas in een derde game beslist, en het trio Hoorlïngs, Morsink n Ves ting had daarbij meer routine in huis. Na een 1—5 achterstand haalde RM op tot 35, maar de gede gradeerde Amsterdammers be slisten toen de partij in hun voordeel. De Vlaardingse pun ten werden gescoord door Hans Jaap Oppenheim en Aad van Opstal, terwijl dit duo ook het dubbel won. BOWLING MAASSLUIS In dezelfde afdeling van de over gangsklas deelde Bowling Maassluis TOG in Amsterdam met Tempo Team 3. Er zat voor de Maassluizers meer in deze wedstrijd, maar Wim van der Poort bleek nog niet op dreef en scoorde niet. Nico en Frans Capellen wannen beiden tweemaal en ook het dubbel. Bij een 45 voorsprong had Van der Poort de partij kun nen beslissen, maar na in de derde game driemaal op matchpoint te hebben gestaan, ging hij toch nog onderuit Het tweede team van RM TOG debuteerde in de promotie overgangsklasse met een 7—3 nederlaag op Nieuw Vennep. Hans Nicolai (2x) en Hans Pols (lx) zorgden voor de punten, terwijl Bert Verberk niet tot scoren kwam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7