31 HIEDAlVISCHE COURANT Gerenoveerde woningen voldoen niet Begroting medio november in de raad SSSN: maak van Schiedam-Noord geen politieke zaak PvdA luistert gespannen Kethel krijgt verkeersdrempels Elizabeth van den oudste liiili Bewoners kwaad op boodschappen - dienst Paarden bijna op rijksweg Kloots niet in bestuur Rijnmond Bouwkundig onderzoek toont aan: Laurens Costerstraat schrijft brief aan gemeenteraad Muzikale botsing fiiii Dmsdag 14 september 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25659. 4 pagina-s Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Dit is de alleroudste van Maasland: Elizabeth van den Berg-Schnitker, die gisteren de wel zeer res pectabele leeftijd van 102 jaar bereikte. Zij is een geboren en getogen Maas- landse, want toen haar wieg in 1874 aan de Zuid- buurt stond was dat nog Maaslands grondgebied. Evenals voorgaande jaren was het ook gisteren weer gezellig druk aan de Doel- straat 30. Tot de degenen' die hun felicitaties kwa men aanbieden behoorden ook burgemeester en me vrouw Van den Brink en ds. H. J. J. Keijzer. De burgemeester bood na mens de gemeente een fruitmand aan. Maaslands oudste heeft haar echtge noot al dertig jaar over leefd. Zij woont samen met een zoon en een doch ter. Met z'n drietjes zijn zij 246jaar oud. Schiedam De Stich ting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord (SSSN) is ernstig ver ontrust, dat de proble men rond uitbouw in Schiedam-Noord een po litiek karakter gaan dragen. Naar aanleiding van het artikel daar over in onze krant van vorige week dinsdag heeft de SSSN een brief geschreven aan het col lege van B en W. Daarin vraagt de stichting zich af of met de belangen van de Schiedammers, vooral die in Noord, wel op objectieve wijze re- kemng wordt gehouden. De SSSN vindt het hoog tijd, dat de gemeente de bevolking duidelijk in formeert over wat pre cies gaande is. „Uit de krant valt te constate ren, dat zeer verschil lend wordt geoordeeld in de commissie ruimte lijke ordening over het aantal noodzakelijk te bouwen woningen. In deze tijd van openheid is informatie over <ue onenigheid een onont koombare zaak", maken voorzitter Jan Alijk en functionaris Gera Bot namens het stichtings bestuur duidelijk. Overigens merkt het be stuur van de SSSN in zijn brief aan B en W nog op, dat van gemeen tewege nog geen ant woord werd ontvangen op een brief aan het col lege van 26 juni. De brief ging ook over wo ningbouw in Schiedam- Noord. Schiedam Woedend zijzi bewo ners van de Van Beverenstraat in Schiedam op de boodschap pendienst, omdat deze in de nacht van zaterdag op zondag weigerde een arts te waarschu wen toen de 84-jarige mevrouw T.h. W. bij hen van de trap was gevallen. „Het is een schande zoals wij zijn behandeld", meld den zij op het hoofdbureau van politie. Toen de bewoners om een ambu lance vroegen bij de geneeskun dige dienst, kwam die auto ook niet, omdat geen arts daartoe opdracht had gegeven. Uiteind elijk belden de bewoners de politie, maar toen die arriveer de hadden de buren de bejaar de vrouw al naar het Gemeen te-Ziekenhuis gebracht. Daar werd zij behandeld aan een ge broken pols en een schouder fractuur. Daarna keerde zij naar huis terug. Vlaardingen De politie heeft zondagnacht rond drie uur kunnen voorkomen dat zo'n tien paardèn op rijksweg 20 aan de wandel gingen. De beesten liepen over de West- Iandseweg en naar de oprit van de rijksweg richting Maassluis. De agenten hebben met in aller ijl opgetrommelde leden van de Flard ingaruiters de paar den naar een weide in de Broekpolder gedreven. Tegen de eigenaar van de paarden zal procesverbaal worden op gemaakt. Deze moet voor een goede omrastering van de weide zorgen. Het was niet de eerste keer dat de paarden op eigen initiatief op de openba re weg opdoken. Waardinger, Wethouiter Ton Kloots zal de raad niet verla ten voor een plaats in het dagelijks bestuur van Rijn mond. De wethouder heeft de voorzitter van de Rijnmond- fractie van de PvdA-PPR, A. F. van der Jagt, van zijn be slissing per brief op de hoogte gesteld. Kloots zegt in zijn brief een taak m Vlaardingen te willen af maken, die hij op zich heeft genomen. Hij stelt in zijn brief een mogelijke benoe- mmg tot gecomitteerde van Rijnmond ditmaal niet te zul len aanvaarden. Vlaardingen De ruim een jaar geleden gerenoveer de woningen aan de Nieuwe Kerkstraat en de Cornells Houtmanstraat blijken lang niet te vol doen aan de verlangens van de bewoners. Het Bouwkundig Adviesbureau voor Buurtbewoners uit Eindhoven heeft in opdracht van het buurtco- mité en de Bond van Huurders en Woningzoeken den een onderzoek ingesteld naar de kwaliteit van deze woningen vddr en na de renovatie. Maar het zojuist verschenen rapport van de BAB vermeldt een hele waslijst van tekortkomingen. De nieuwe Kerk straat: slecht gereno veerde woning. Schiedam In een uit voerige tirade tegen wethouder Chris Zijde veld (PvdA) heeft diens partijgenoot Nicolaj Dielemans gisteravond kort voor twaalf uur uiteengezet, waarom hij vorige week maan dag kwaad is weggelo pen tijdens een verga dering van de raads commissie voor ruim telijke ordening. Diele mans reageerde daar mee op een uitlating van PvdA-senior Chris van Dijk, die vindt dat de jonge socialist door zijn houding niet meer in de gemeenteraad thuishoort. De PvdA-leden vergaderden in zaal Irene. „Er zijn verschillende conflicten, geweest tussen de wethouder en mij", aldus Dielemans, „maar laat ik uitdrukkelijk stellen dat ik mij gesteund weet door andere fractiele den. Het incident van vorige week was de druppel. Nadat Dielemans verklaart co nflicten ik mij had uitgesproken over de structuurschets van Schie dam-Noord, meende de wet houder mij erop te moeten wijzen, dat ik van mijn positie als raadslid misbruik maakte door klakkeloos een plan naast mij neer te leggen, en dat ik daardoor handelde te gen de wet Hij vond het ver der nodig mij te herinneren aan de gelofte, die ïk heb afgelegd bij het aanvaarden van het raadslidmaatschap. Die aantijgingen waren voor mij geen bodem voor een ver dere discussie en daarom ver trok ik". Enkele PvdA'ers namen het Dielemans hoogst kwalijk, dat hij op dat late tijdstip zich nog openlijk uitliet over za ken, die het Pvda-bestuur lie ver in een onderling gesprek met Zijdeveld en hem had uitgepraat. De wethouder van stadsontwikkeling kreeg daar door weinig tijd om te reage ren. Het bleek echter, dat Zij develd weimg wilde loslaten. „Ondanks het feit, dat ik mij gekwetst voel door het optre den van Dielemans, wil ik de geschillen, met in de publici teit donderen", aldus de wet houder. Hij wil verder over leggen in kleine kring, met het partijbestuur. Dielemans legde nog meer be zwaren op tafel. Zo neemt hij het Zijdeveld hoogst kwalijk, dat deze eens pas met bezwa ren tegen een PvdA/PPR-rap- port kwam in de commissie ruimtelijke ordening, terwijl dat rapport al eerder was be- Zo is de gehorigheid eerder toe- dan afgenomen. De uitvoering van de ventilatiekanalen van de douche, wc en keuken is zelfs in strijd met de bouw verordening, Ook de ontlucht ing van de riolering voldoet niet, terwijl de capaciteit van de centrale verwarming, waarvoor men zeshonderd tot achthonderd gulden per jaar meer moet betalen, onvol doende is. Dit laatste is weer een gevolg van de nog steeds slechte isolatie- Volgens het rapport is het grootste gedeel te van de klachten bij deze vijftig jaar oude woningen een gevolg van achterstallig onderhoud. Na de renovatie zijn wel ont- snappingsleidingen, van we's en ventilatiekanalen aange bracht, maar deze eindigen, niet boven het dakvlak, maar onder de pannen. Het gevolg hiervan is dat onder bepaalde weersomstandigheden (mist bijvoorbeeld) de lucht uit het rioolsysteem via de ventilatie- pijpen weer naar binnen komt. Ook de plaats van de wc is een doom in het oog van de bewo ners. Daar deze geplaatst is boven de woonkamer van de benedenburen ondervinden die bijzonder hinderlijke ge luidsoverlast Dit geldt ook voor de bewoners van de wo ning zelf, omdat de schei dingswanden tussen keuken en woonkamer qua geluidsiso latie beslist onvoldoende zijn. Naar aanleiding van het uitko men van dit rapport wordt woensdag 15 september om 8 uur in bet Buurthuis Oost een bijeenkomst gehouden met de bewoners tut de genoemde straten. Er zal dan worden bezien welke stappen verder moeten worden ondernomen. Het volledige rapport ligt on der meer ter inzage in het buurthuis aan de Ooster straat Schiedam Nog deze week zullen in Kethel verkeersdrempels wor den aangelegd. De ge meente wil hiermee te gemoetkomen aan de wens van de werk groep Kethel om de snelheid van het door gaande verkeer in het dorp te verminderen. In het verleden heeft Vlaardingen De begro ting voor het jaar 1977 zal in vier vergaderin gen door de raad wor den behandeld, B en W hebben voor algemene beschouwingen, behan deling per hoofdstuk en de antwoorden van het college veertien uur uit getrokken. De eerste vergadering is op woensdagmiddag 17 no vember. Vervolgens zijn er vergaderingen op woensdagavond, donderdagmiddag en donderdagavond. Mocht de raad aan veertien uur niet ge noeg hebben, dan zal op vrijdagavond 19 no vember verder worden vergaderd. De vijfde vergadering is meuw. Verleden jaar had het college geen reserve-avond gepland. Ook de spreektijden, bij be handeling van een begroting altijd aan een limiet gebon den, hebben een wijziging on dergaan. Alle fracties hebben een half uur voor hun algeme ne beschouwingen. Bij de be handeling van de verschillen de hoofdstukken is de spreek tijd verdeeld naar de grootte van de fracties. Zo kan de PvdA 130 minuten volpraten en de PPR slechts tien minu ten. Voor de PCG zijn tachtig minuten beschikbaar, voor de WD zestig minuten en voor KVP en SGP/GPV ieder twin tig minuten. De aanbiedingsnota en de be groting met haar bijlagen zal op 21 september al aan de raadsleden worden verstrekt In de raadsvergadering volgt de formele aanbieding. Hier na wordt de begroting in de commissies van advies en bij stand behandeld. Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wofdt zander extra kosten be zorgd m combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef loe m eoinbinalieinet: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam Adres Woonpl Tef Deze bon m ooen envelop zonder postzegel, sturen mar Antwoordnummer 834, Rotterdam. de werkgroep hiervoor diverse acties gevoerd. De drempels komen nabij de kruisingen Laan van Spaland Noordeinde, Dr. Sauerstraat Sehiedamseweg en Vlaar- dingseweg I Lindeijerstraat „Een wezenlijke verbetering is het niet", zo zegt men op het stadskantoor. „De drempels zijn er alleen voor het psycho logisch effect". Volgens de ambtenaren van de dienst gemeentewerken moe ten de drempels worden ge zien als een overgangsmaatre gel. Zodra de aansluiting Van Dalsumlaan Harreweg is ge realiseerd, zullen verdere ver keersbeperkende maatregelen worden getroffen De drempels zullen daarbij wor den gehandhaafd. De uitvoe ring van de noodweg wordt deze maand uitbesteed, Op het stadskantoor hoopt men, dat deze weg dan eind decem ber of begin januari is gereali seerd. Schiedam De Laurens Cos terstraat is nog steeds druk bezig met het verkrijgen van verkeersdrempels. Vandaag hebben de actievoer ders Corrina Bosveld en Hilde van der Kuil hierover een brief geschreven aan de ge meenteraad. De raad wordt gevraagd notie te nemen van de handtekenin gen-actie in Schiedam-Oost die voor de straat is gevoerd. Tevens vraagt men het ge meentebestuur de nodige stappen te nemen opdat de drempels zo snel mogelijk in het wegdek kunnen worden aangelegd. sproken m de ledenvergade ring en daarvoor nog door de werkgroep RO- Dielemans ontkende, dat hij een andere maai met het plan om moties m te dienen tegen een voorstel van B en W de bedoeling had gehad om Zijdeveld te wippen als wethouder. Hij suggereer de, dat juist (he stemming was gekweekt door anderen, om hemzelf buitenspel te zetten. De spanning in de grote verga derzaal van gebouw Irene was te snijden, toen Dielemans voorts verklaarde, dat tijdens een vergadering op de zesde etage van het stadskantoor, in de kamer van Zijdeveld, de wethouder een stapel moties en amendementen zonder die in te zien op de grond gooide. De stukken waren op ver zoek door Dielemans ver vaardigd. „Wij konden elkaar toen echter nog enigszins vin den en daardoor lekte niets naar buiten uit", zei Diele mans gisteren over dat con flict, dat handelde over het bestemmingsplan winkelcen trum Kethel. Als laatste punt van kritiek op Zijdeveld bracht hij naar vo ren, dat een tijdens een werk groepsvergadering ingediende motie van hem, met betrek king tot de relatie die de ge meente heeft met projectont wikkelaar Empeo, door de wethouder werd gezien als een motie van wantrouwen. „Zo was die motie beslist niet bedoeld", aldus Dielemans. Zijn weglopen uit de commissie vergadering van vorige week knjgt, behalve in zijn eigen partij op een volgende fractie vergadering, ook nog een nas leep in de vergadering van de raadscommissie voor algeme ne en bestuurlijke zaken, die binnenkort wordt gehouden en waarvan onder anderen burgemeester en fractievoor zitters deel uitmaken. Dat ge beurt dan op verzoek van CDA-lid Siem Rosman, die het hoogst onverantwoorde lijk vindt dat iemand vertrok bij de behandeling van een belangrijk onderwerp. Boven dien ontbraken enkele socia listen op de vergadering en ook plaatsvervangers kwa men niet Ook dat neemt Ros man de PvdA kwalijk. Vlaardingen De politie heeft proces-verbaal opgemaakt te gen de achttienjarige Vlaar- dinger R.L.W. Deze heeft met zijn auto een verkeersbord op de Meid oomsingel geramd, waarna hij gewoon doorreed. De politie had slechts een kwartier nodig om W. te ach terhalen. De toedracht tot de botsing met het verkeersbord was een cas setterecorder in de auto van W. Het apparaat leidde de brokkenmaker zo af, dat hij achterom keek. W. stuurde hierdoor te veel naar rechts. De „onzachte aanraking" met het verkeersbord volgde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1