Volley '68: matige oef enca 11 apagne Sj oerds-Kreij ns sterksten op Grachtentoemooi m m ODO blijft verbazen Joke van Beekum voor MVC een aanwinst Fortuna bouwt aan toekomst TWEEDE PLAATS VOOR HENGEVELD—MEIJS HARGA FAALT IN AFWERKING Van Eyk trainer Hollandiaan Vlaardingse Vaart minder vuil Juventus systemen DINSDAG 14 SEPTEMBER 1976 Vlaarding'en Afgelopen weekeinde speelden zo wel de dames als de he ren volleyballers van Volley'68 een oefenwed strijd in de WestwijkhaL De heren hadden bezoek van de rivaal van vorig jaar, Schippers-Berkel. In een teleurstellende wedstrijd, die aantoon de dat de routine met het verdwijnen van drie basisspelers uit de ploeg is verdwenen, verloor Volley kansloos in drie sets. De setstanden wa ren: 10-15/10-15 en 13-15. Zowel verdedigend als aanvallend was Schip pers sterker. Vooral oud eredivisie speler Hans van Maanen had er zin in en hij pepte zijn team steeds weer op. In geen enkele set heeft Volley een voorsprong gehad. Bij de dames was het Maassüuisse MVC de tegenstander. Ook het damesteam draaide niet Coach Ton van Yperen had zijn nieu we aanwinst Marja Bos in de basis staan, die zeker niet Impo neerde. Ook bij MVC was er een nieuw gezicht Oud interna tionaal Joke van Beekum vol deed duidelijk wel. Ook al won MVC met 3-1 (de setstanden waren 15-9/9-15- 12-15 en 9-15) ook coach Verrips was niet te vreden over het vertoonde spet Zijn excuus was dat de voorberei ding met optimaal is geweest Enkele touxnooien, waaraan MVC zou deelnemen, zijn niet doorgegaan, waardoor een deel van de planning is weggevallen. Ook Volley speelde pas haar tweede oefenwedstrijd. Niette min was coach van Yperen on tevreden. „Er zit gem enkele lijn in", zei hij. „Wij speelden veel te afwachtend". Afgelopen zaterdag nam Vol ley'68 met dames I en heren I deel aan een touroooi in Bleis- wijk. Zowel de dames als de heren zijn dit toumooi als win naar geëindigd. De tegenstand bij de dames was minder sterk dan werd verwacht waardoor Volley vrij eenvoudig haar pou- le won. Ook de halve- en de finale werden door Volley ge wonnen. Bij de heren was de tegenstand groter. De poule werd ook hier eenvoudig gewonnen. Advendo en Zevenklappers boden weinig tegenstand. In de finalepoule waren de tegenstanders DOS uit Schoonhoven, dat in de tweede divisie uitkomt, en der de divisieclub Jupiter uit Oude water- tegen DC dingers een 1-1 stand, middels de setstanden 15-12 en 12-15. Van Jupiter werd met 2-0 ge wonnen. De setstanden waren hier 15-14 en 17-15, Doordat DOS en Jupiter in hun wed strijd niet verder dan een pun- tendeling kwamen, was Vol ley'68 toernooiwinnaar. hwr^t Na promotie verder bouwen Delfl Voor de vierde maal werd in Delft het jaarlijkse grachtentoemooi gehouden, waaraan dit keer zo'n kleine tweehonderd bridgers deelnamen, afkomstig nit het hele land. Ook dit jaar werd het weer «en bijzonder gezellig evenement, mede dank zij de goede verzorging door het kantinepersoneel van TNO. Ook de Deiftse distrikts jeugdbridgekom- missie is weer bijzonder tevreden, want opnieuw was het een „volle bak", zodat er weer genoeg geld in kas is om het komend jaar het jeugdbridge in Delft te stimuleren. De enige dissonant was de non chalance van de toernooileider, aangewezen door de Neder landse Bridge Bond, die het presteerde om pas een kwartier voor de aanvang van het toer nooi te verschijnen, bijna een uur later dan afgesproken. Het gevolg was dat de wedstrijd veel te laat begon en toen ook de rekenkamer zich tegen het eind nog m een spel verslikte, viel de prijsuitreiking pas een uur na het geplande tijdstip, slechts bijgewoond door een handvol kanshebbers en enkele volhouders. Tot die kanshebbers behoorde ze ker ook de bekende Deiftse jeugdspeler Tjerk Sjoerds, dte met Neerlands sterkste bridger, Hans Kreijns, samenspeelde. Na zestien van de veertig te spelen spellen stonden zij voor hun doen echter bijzonder slecht: ze hadden zelfs onder het gemiddelde gescoord. Op dat moment was de leiding in handen van het echtpaar Van VeenendaaL Met nog acht spel len te gaan stond dit Amster damse koppel nog steeds aan de leiding met vnj ruime voor sprong op de rest van het veld, waarin Sjoerds—Kreijns ach Vlaardingen - De handbalvereni ging De Hollandiaan Is uit de zorgen met het aantrekken van Herman van Eyk als trainer voor de dames, heren en junio ren één. Bovendien aal hij het damesteam van De Holland- laan gaan coachen. Vlaardingen - In het kader van de landelijke actie „Bezem in de Mast" is afgelopen zaterdag het oppervlaktewater mi et rietkragen van de Vlaardingse Vaart ontdaan van alle onge rechtigheden. Hiervoor zetten zich leden in van de water sportverenigingen De Fuut, De Kleiput, De KuUc en De Som meer met assistentie van het korps Zeeverkenners van scou ting Rijnmond. De vloot van remlgïngss cheep jes bestreek het gedeelte van de vaart tus sen de Delflandse sluizen en de Boonervliet Bij de werkzaamheden ondervon den de schoonmakers uiteraard veel hinder van het slechte weer. Desondanks werd het werk geklaard en wachten als resultaat, na afloop, de nodige plastic zakken aan de kop van de Trekkade op afvoer naar de gemeentelijke vuilstortplaats. Volgens coordinator A, van Beek troffen de schoonmakers dit maal beduidend minder vuil aan in water en rietkragen dan bij voorgaande schoonmaak beurten. De hoeveelheid onaf- breekbare stoffen, zoals plastic, was minder dan ooit te voren. Wat moest worden opgevist was drijfhout en andere rommel die niet is achtergelaten door re creanten op en langs de vaart Dit wijst op een toenemende miUieubewustheid onder de mensen die hun ontspanning zoeken ht.de vrije natuur, met als middelpunt de Vlaardingse Vaart en aangrenzende jvate- ren. enigszins hersteld hadden en weer duidelijk boven de 50 pro cent stonden, FS'STORTES Tijdens de laatste acht spellen stortte echtpaar Van Veenen- daal echter volledig in elkaar, waardoor Sjoerds—Kreijns vanuit het „niets" opeens naar de eerste plaats klommen met slechts één punt voorsprong op de Schiedammers Hengeveld Meijs en een score van 60,98%, wat bijzonder laag is voor een eendaags toernooi. Als derde met slechts zes punten achter stand op de winnaars eindig den Versluis—Rijkenberg uit Den Haag, terwij! op de vierde plaats het beste jeugdpaar eindigde, Haasnoot—Mej. De Ruiter uit Katwijk. Teleurstelling was er voor echt paar v. Veenendaal, dat naar de vijfde plaats was teruggevallen en de winnaars van vorig jaar, Btsht—Vergoed, die nu met ver der kwamen dan een zesde plaats. Het beste Deiftse paar was Clemens—Ten Brink met een achtste plek. De uitslag: I, Sjoerds—Kreijns, 2293 punten (60,98%; 2. Henge- veld-Meijs, 2292: 3. Versluis Rijkenberg, 2287; 4. Haasnoo- f—De Ruiter, 2240; 5. echtp. v. Veenendaai, 2222; 6. Btsht— Vergoed, 2206; 7. v.d. Does-Hof man, 2187; 8 Clemens—Ten Bnnk, 2167; 9 Bieshaar—Cre- veld. 2154; 10. Geünk-v.d. Hoek, 2145. Het gemiddelde was 1880 punten; er deden 06 paren mee. Vlaardingen De voetbalvereni ging Fortuna houdt zijn jaar lijkse algemene ledenvergade ring op vrijdag 17 september in het recreatiegebouw aan de Marathon weg. Algemeen secre taris W. C. Tabel mg heeft een uitvoerig jaarverslag samenge steld. Het voorwoord in dit verslag is typerend voor de goede sfeer en samenwerking in de vereniging. „Het tweede jaar van Fortuna als amateurvereniging is verstre ken. Door de inzet en het vol harden van de vele medewer kers, leden, commissieleden en bestuur is Fortuna op weg om zijn plaats als een goede ama- teursportveremging waar te maken. We verkeren nog in een periode van opbouw", schrijft de secretaris verder. Veel plan nen en wensen moeten nog worden verwezenlijkt Toch werd in dit tweede amateurjaar al veel bereikt Het behalen van het kampioenschap en de pro motie naar de derde klas KNVB door het eerste elftal heeft de kroon op het werk gezet van velen, die gedurende het afgelopen jaar voor de ver eniging hun beste krachten ga ven." [jidive um uau met hetgeen in verenigingsjaar nlijktBij het „Wij kunnen derhalve meer dan tevreden zijn met 1 het afgelopen werd verwezenlijkt" punt verkiezingen voor het hoofdbestuur is A. C. Corten- berghe aftredend en niet meer herkiesbaar. In rijn plaats wordt kandidaat gesteld T. van Wijk Op de jaarvergadering zullen J. de Korte en P. van Beek be noemd worden als lid van ver dienste vanwege hun staat van dienst in verschillende functies, hoofdzakelijk van de Lotto- en totocommissie. Tevens zal er een huldiging plaats vinden van leden die meer dan vijfentwin tig jaar lid zijn van Fortuna Vlaardingen. Tjerk Sjoerds en Hans Kreijns (midden) worden gefeliciteerd met hun eerste plaats. Vlaardingen Van het korfbalfront, ondanks een grauwe regensluier, veel nieuws. Opmerkelijk was de 5-2 overwinning van het Maasland- se ODO op Avanti, waardoor de Maas Landers ongeslagen de ran glijst aanvoeren. Harga had het daarentegen aan zichzelf te wijten dat het met 5-2 moest buigen voor Rozenburg, terwijl Maassluis de streekdf.rby tegen HSV46 met 6-4 won. Oranje Nassau was tegen H"RW over alle linies sterker en won eveneens met 5-2. Alleen het Scliiedamse ODI verloor met niet minder dan 10-1 van SC Olympia. Een over alles knies Oranje Nassau kon slechts in geringe mate afstand nemen van RWR uit Rhoon. Dit kwam omdat de tweede en derde opstelling zeer moeilijk tot scoren kon komen. In de beginopstelling had het er geen moeite mee en binnen tien minuten was er een 2-0 voorsprong opgebouwd door tref fers van invaller Mart Romers, De tweede aanval bleef, ondanks goede en snelle combinaties, schotloos. Daardoor kon RWR gaan drukken en via een strafworp, vlak voor rust, op 2-1 komen. Na de thee bleven de moeilijkheden bij het scoren voortduren. Pas ver in de tweede helft werd het 3-1 toen Wil van der Windt een verdedigmgs- fout goed afstrafte. Ook de derde opstelling was veel sterker, maar het leed aan hetzelfde mankement, schotloosheid. Na lang aandringen kon Ton Sluimer eindelijk 4-1 sco ren RWR had snel zijn antwoord klaar, want binnen een minuut was het 4-2. De beginopstelling scoorde weer ge makkelijker. Via Theo van Veelen werd het snel 5-2. Slechts door hard verdedigen kon RWR overeind blij ven, zonder zelf echt gevaarlijk te worden. O N. behaalde de eind stand op een verdiende 5-2 overwin ning, die echter veel groter had kunnen en moeten uitvallen. HARGA De tweede wedstrijd ging voor SSC Harga tegen Rozenburg in Rotter dam. Het is voor de Schiedammers een 5-2 nederlaag geworden en heeft dit volledig aan zichzelf te danken. Het was in het veld geens zins de mindere, maar de afwerking liet veel te wensen over. Rozenburg deed dit allemaal beter, vandaar deze overwinning. Vlak na het begin kreeg SSC Harga een strafworp te nemen, maar deze werd gemist Rozenburg deed dit twee maal beter en SSC Harga keek tegen een 2-0 achterstand aan. De rust brak aan met een 3-0 voor sprong voor Rozenburg. Na de thee een sterker SSC Harga dat even opvlamde door een doelpunt van Jan Erkelens. En toen zijn wouw Gerda Erkelens 3-2 het noteren, zag alles wat SSC Harga was het wel weer zitten. Harga kon echter geen vuist maken en daardoor kon Ro zenburg de marge weer op twee doelpunten brengen; 4-2. En wat de Schiedammers hierna ook probeerden, het schot werd steeds onzuiverder. Toen Rozenburg weer op onverklaarbare wijze van de zwak leidende scheidsrechter een strafworp toegewezen kreeg, was de strijd wel gestreden en kwam het einde van deze met op hoog peil staande wedstrijd. Binnen dertig seconden nam Maas sluis de leiding tegen HSV toen Wilma Nieman goed doorkwam. Maar HSV antwoordde snel. Via een strafworp werd het 1-1. Maassluis liet het beste van het spel zien en bleef aanvallen. Henny Nieman volgde het voorbeeld van zijn vrouw (2-1) maar van afstand werd het echter 1—2. Daarna wogen de teams goed tegen eikaar op, maar het was weer Maassluis dat een voorsprong nam. Robert Koevoet herstelde een eerder gemiste kans zeer goed en tekende 3-2 aan. Pas na de hervatting kon HSV moei zaam op 3-3 komen. Maassluis ging steeds beter spelen en het was we derom Wilma Nieman die Maassluis de leiding gaf: 4-3. Maar tocH zag HSV kans om via de beste Hoekse speler Theo Nieuwhof gelijk te ko men: 4-4. Toen kwam een sterke slotfase van Maassluis en HSV werd overklast Het speelde zeer agressief en stoor de sterk in het middenvak. HSV had daardoor zeer veel balverhes en de Maassluise aanval kreeg zeer regel matig de bal retour. HSV wankelde duidelijk en stortte volledig ineen na treffers van René de Vries (straf worp) en Henny Nieman: 6-4. het karwei, want Avanti miste vong seizoen maar net de promotie naar de tweede klas. De vrees bleek ech ter ongegrond, want Avanti kon het spel met maken. Goed korfbal was trouwens door de harde wind en het spekgladde veld ook niet mogelijk. De score werd m de tiende minuut door ODO geopend, toen Martin Boschma een strafworp kon nemen; 0—1. Even later kwam Avanti uit een strafworp langszij (1—1), om halverwege de eerste helft uit een afstandsschot de leiding te nemen (2-1). Naar later zou blijken, was dit de laatste treffer van de thuisclub. ODO ODO heeft een voortreffelijk debuut in de landelijke derde klas ge maakt Na twee wedstrijden zijn de Maaslanden nog ongeslagen en voeren met de volle winst de ran glijst aan. Na Nieuwerkerk, was het zatermiddag in Pijnacker Avanti dat de kracht van ODO moest erva ren, Steunend op een gesloten de fensie gingen de Maaslanden met een 2-5 zege naar huis. ODO zag aanvankelijk wél op tegen STRAFWORPEN Voor rust nog trok Kees van der Vaart uit de doorloopbal de stand weer gelijk (2-2), waarna Fred Groenewe- gen ODO kort na rust weer op voorsprong zette; 2-3. ODO maakte daarna wel een moeilijke periode door, maar Avanti kon met geluk maken. De gastheren beten liefst drie strafworpen onbenut, terwijl de O DO-defensie de zaak verder voor treffelijk klaarde. Tegen het einde kreeg ODO weer wat meer grip op het middenveld en kon de beslissing tot stand worden ge bracht. Lenie Ottevanger kreeg een strafworp mee, die door Ret van Staalduinen werd verzilverd: 2-4. ODO speelde toen een gewonnen partij, de tijd volmakend met het behoud van balbezit Vijf minuten voor tijd werd aan alle onzekerheid een eind gemaakt, toen Anja Noord- am een doorloopbal benutte en de eindstand op 2-5 bepaalde. Een sterk verzwakt ODI heeft van SC Olympia een dikke nederlaag te incasseren gekregen. Met niet min der dan 1-10 verloren de Schiedam mers, Verzachtende omstandighe den waren dat zij met liefst zes invallers in het veld kwamen. En juist tegen een ploeg als SC Olym pia was dit een dermate verzwak king, dat met werklust niet goed te maken was. „Wij hebben tegen de kampioen van onze afdeling ge speeld", vond aanvoerder Chiel Bos. „Deze ploeg loopt zo door naar de derde klasse". Met de conditie waren de pioegen aan elkaar gewaagd. Maar het plaatsen, vangen en schieten viel ruim uit in het voordeel van SC Olympia. In de stromende regen nam Olympia al gauw een voorsprong door een doorloper van Dick Verboom. Ton Westermk wilde niet achter blijven en eveneens uit een doorloper scoor de hij 0-2. Het duurde nu even voordat nummer dne op het score bord kwam, de maker hiervan was Ronald Schram. Wil Bnnkman schoot van heel ver, na een goede combinatie met haar vakgenoten, nummer vier door de korf. Kees Schut bracht de ruststand met twee gave treffers op 0-6. Na de pauze een zelfde spel beeld en SC Olympia ging gewoon door met doelpunten maken. Dik Verboom, topscoorder met m totaal dne doel punten, bracht de stand op 0—8. Ronald Schram scoorde 0—9. Hier na volgde een verdiende tegentref fer van ODI, die gemaakt werd uit een strafworp door Leon 't Hart Het laatste woord was toch weer aan SC Olympia, dat door Ary Muis de eindstand bepaalde op 1-10. Schiedam - Het eerste dames team van de basketbal vereni ging Juventus beeft afgelopen zaterdag een oefenwedstrijd gespeeld tegen Coppens Eagles uit Rosmalen. Tot nu toe ver liep de voorbereiding van de Schiedamse dames weinig rooskleurig. In twee sterk be zette toernooien (Bij Voorburg en bij Wilskracht) ging de nieuwbakken eredivisionist kopje onder. Deze weinig ge lukkige start kwam echter voor een groot deel door de noodgedwongen slechtevoorbe- reiding. In Rosmalen ging het echter stuk ken beter. Juventus begon met een zoneverdediging. In de aan val kreeg Juventus de opdracht de ingestudeerde systemen te spelen. Trainer/coach Ton van Velzen wilde die persé spelen. Juventus mocht dus geen break spelen of snel scoren, maar moest via een spelletje scoren. In het begin ging het nog wat stroef, maar naarmate de eerste helft vorderde, ging het beter. Met de rust had Juventus dan ook een kleine voorsprong op Coppens Eagles (14—18). In de tweede helft ging de Schie damse ploeg man-to-man Spe len. Dat ging beduidemd min der dan de zone van de eerste helft. De tegenstander kon nu bij blijven, maar dat was eigen lijk niet zo belangrijk voor Ju ventus, dat vooral aanvallend haar systemen wilde uitprobe ren. Dat Juventus maar met 37-41 wan kwam daardoor. Normaal zal het Schiedamse team heel wat meer kunnen scoren. Toch was dit een goede oefening met het beging van de competitie voor de deur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4