Sencuur in Voorwaarts VVD kiest nieuw bestuur erg m Kees van Eerse! opent concertserie pilÉ Strijki De Oude Lijnbaan Zornsig en in aquarellen van Arnold B. Neujean zomers Fietsendief Brand tijdig ontdekt Speeltuin gaat dicht Treurigheid DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 nInhoud sloeg hij rijke PvdAfers niet aan" Premie voor Hosanna Museumconcert Rechtshulp PERMANENTE SHOW 80 GM-AMERIKANEN TEGEN AANTREKKELIJKE KONDITIES, BIJ i PIETERSEN IN barendrecht PIETERSEN CO. ROTTERDAM B.V., éSëM1S&5 8 !fP#i Politie slaat 'n interlokale slag Onwel op weekmarkt Prolongaties Passage Gestolen auto terug VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL Schiedam Binnen de Schie damse PvdA wordt gesproken van politieke censuur in het partijblad Voorwaarts. Meer kapitaalkrachtige leden van de politieke club hebben het be stuur toegezegd wel geld te wil len verstrekken om de Voor waarts uit te kunnen blijven geven, maar enkelen van hen weigeren dat te doen voor de Voorwaarts in de huidige vorm. Pas nadat de ledenvergadering zich redelijk tevreden over het partijblaadje had uitgesproken, bond met name partijbons Jan Simons in met kritiek op de veelal opiniërende artikelen van vooral Han van der Horst en Marjan Meijer. „Wij hebben een mededelingen blad nodig", zei Simons, „en niet een blaadje waarin het be stuur kritisch wordt begeleid. Dat heb ik nooit zo zien ritten. Het fractiebeleid hoeft evenmin in Voorwaarts aan de kaak te worden gesteld". Simons meen de, dat de redactie daarmee zelf ook moeite heeft gehad vanwe ge „de vaak agressieve opstel ling die de leden niet uitnodig de om ook eens een stukje te schrijven". Hij vond achter zich de PvdA-le- den Jan Krabbendam en Piet van Buiven, welke laatste zei,' „Laat ik het maar als een boot werker zeggen: ik vind er geen sodemieter an". Krabbendam voegde later aan zijn commen taar wel toe grote bewondering te hebben voor de talenten en inzet van de redactie. Van der Horst is overigens opge stapt als redacteur. Hij is bang rich in de toekomst gedwongen te voelen om zijn partij zo scherp te bekritiseren dat de Voorwaarts zijn propagandisti sche waarde zou verliezen. Over financiële steun van Pv- dA'ers voor een partijblad in andere vorm zei hij nog.' „De inhoud sloeg bij de rijken niet aan. Dat vind ik erg prettig, want ik ben socialist". Ook vertrok Voorwaarts-redac- teur Piet Tijsen, Van de redac tie maakt Cees van der Geer nog wel deel uit Evenals Van der Horst publiceert hij ook menig schrijven in Scyedam, het tijdschrift van de Histori sche Vereniging Schiedam. Financiële bijdragen voor Voor waarts kwamen aan de orde, toen bleek dat de partijkas leeg raakte. Daarom werd besloten, dat leden van de PvdA hun partijblad zelf gaan bezorgen onder de socialistische aan hang. Het eerstvolgende num mer van Voorwaarts, welk blad negen keer per jaar verschijnt 2al worden rondgebracht door leden onder wie raadsleden Clara Stroman en Jp Ouwens en wethouders Herman Post hoorn en Chris Zijdeveld. Daar mee besparen zij de PTT-kos- ten uit Daardoor kan het blad al blijven bestaan Volgens PvdA-pen- ningmeester Willem Waequé kost het drukken van één num mer gemiddeld 240 gulden, met een oplage van ruim 500. Het voorstel om het blad door de partijleden zelf te distribueren is van Van der Geer, die daar mee goede ervaringen heeft met Scyedam. Vooral Zijdeveld liep warm voor het voorstel. „Daarmee kunen wij de partij nieuw leven inblazen. Het aan huis bezorgen kan als extra voordeel bieden, dat minstens éénmaal per kwartaal elk lid een keer kan worden bezocht". Uw Mening n.Vv?;>"s V\< SS* Vlaardingen Jeugdige brand stichters hebben dinsdagmid dag geprobeerd de Prins Ber- nardschool aan de Floreslaan in Vlaardingen in brand te ste ken- De kinderen gooiden bran dende papierproppen door een gat in de dubbele wand van het houten schoolgebouw, dHet vuur werd tijdig ontdekt. De schade bleef beperkt. Maasland Het Anjerfonds heeft de gemeente Maasland een premie van 750 gulden toe gekend. Dit naar aanleiding van het resultaat van de Anje ractie in 1975. In de categorie van 5000-6000 inwoners kwam Maasland met een opbrengst van 940,21 toen als beste uit de bus. Daar' de christelijke oratoriumvereniging Hosanna de collecte organiseerde, is be sloten de premie aan deze ver eniging toe te kennen. De bij Hosanna op het verlanglijstje staande concert- en studiemap- peii, kunnen nu worden aange schaft Schiedam Jaap Spigt bespeelt zaterdagmiddag het Hess-orgel in de aula van het Schiedamse Stedelijk^ Museum. Dat maan delijkse orgelconcert begint om drie uur en duurt een uur. Toe gang is gratis. Schiedam Het Bureau voor Rechtshulp, in Schiedam ver persoonlijkt door mevrouw mr, Chreet Spier-Walraven en ge- vestigd in gebouw De Teerstoof aan de Nieuwstraat 12, is voor taan ook op maandagmiddag geopend. De openingstijden zijn w dan: op baandagen, dinsdagen lagen van twee tot iï ADVERTENTIE ACHTEH2EEDIJK S7. barendrecht, N 01806-S215 EN 2107 E BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM, TELEFOON oio.363211 ÉïlSÉ&söfcP fSÉMpsl l!l|i Vlaardingen Oud-stad genoot Kees van Eersel opent de serie concerten op het orgel van de Gro te Kerk op de Markt in Vlaardingen. Dit ge beurt morgenavond om acht uur. De concertenserie wordt georga niseerd door de Culturele Raad Vlaardingen in samenwerking met de Kerkvoogdij der Her vormde Gemeente gedurende het seizoen 1976/1977. Tot en met juni van het volgend jaar staan negen concerten op het programma. Alleen in de maand december, als de kerk nogal intensief voor kerstvierin gen wordt gebruikt, zal er geen concert worden gegeven. De toegangsprijs voor het eerste concert op 17 september be draagt een rijksdaalder. Kinde ren tot vijftien jaar en houders van een Cultureel Jongeren Paspoort en houders van een bejaardenpas betalen 1,25. Roelof van Driesten, leider van de striikersgroep. Vlaardingen Het strijkers-ensemble van het Gewestelijk Orkest geeft vrijdag 17 september om 20.30 uur in De Oude Lijnbaan een concert Eigenlijk is concert een te groot woord, omdat het hier meer gaat om een ensemble-spelproject, waarbij de spel- en interpretatietechniek uit de klassieke en romantische periode worden uitgevoerd. De 24 strijkers' worden geleid door Roelof van Driesten, aanvoerder van de tweede violen in het Rotterdams Philharmonisch Orkest Als solist zal optreden de Spaans-Engelse gitarist Carlos Bonell die het concert voor Gitaar en Strijkers in A van Mauro Giuliani zal vertolken. Het optreden van deze gitarist betekent tevens rijn eerste officiële optreden in Nederland. Schiedam Bij een bliksemactie met de zogeheten curvometer heeft de Schiedamse politie een interlokale vangst gedaan. Bromfietsen werden in beslag genomen van vier jongeren in de leeftijd van 16 tot 23 jaar. Zij komen uit Vlaardingen, Maassluis, Rozenburg en Am stelveen. Op verschillende pun ten in de stad werden zij aange houden om hun brommer te laten testen. De vier voertuigen bleken toen alle te zijn opge voerd, de snelste kon 80 kilome ter per uur. Schiedam In het Nolet-zieken- huis is de 58-jarige koopman J. A. van H. uit Rotterdam ter observatie opgenomen, nadat hij dinsdag op de weekmarkt op het Bachplein in Schiedam onwel was geworden. Vermoe delijk kreeg hij een hartaanvaL Schiedam De twee films die momenteel in Passage draaien werden deze week geprolon geerd. Andxé van Duin's Prebmachine zal de vierde week ingaan in Passage Theater. Voor de twee de week zal in Passage Bio EmanueUe 2 met Silvia Kristel te zien rijn. Alleen voor het jeugdmatinee komt een andere film. De kin deren kunnen de komende week in Rio genieten van Tony de Groene Draak- Maasland Het seizoen van speeltuin „De Lentetuin" loopt weer ten einde. Vrijdag is de laatste dag dat de jeugd er nog naar hartelust kan dartelen. Daarna zal er weer gewacht moeten worden tot koninginne dag volgend jaar, Het speeltuincömité is van me ning dat het een goed seizoen is geweest Ongelukken hebben zich niet voorgedaan, terwijl de oppasdienst goed functioneer de. Wel werd de speeltuin dit jaar minder druk bezocht dan vorig jaar. Het comité wijdt dit voornamelijk aan de lange hete zomer, toen de zwembaden meer in trek waren. Vooral door de open ligging van de speeltuin was het daar tijdens de warme dagen wel erg heet. Tegen het slot van het seizoen kreeg het speeltuincomité voorts nog een leuke opsteker aangeboden. Het Anjerfonds stelde 2500 gulden beschikbaar, dat ondermeer voor de inrich ting van het huisje zal worden gebruikt Vlaardingen Op de parkeer plaats aan de Zomerstraat in Vlaardingen is dinsdagavond de gestolen Austin Mini terug gevonden, die het afgelopen weekeinde is verdwenen van de parkeerplaats aan de Abel Tas manlaan. Maassluis Het ge meentemuseum Maas sluis heeft een bijzon der waardevolle schenking ontvangen: drie schilderijen, vier aquarellen - en een pentekening van de in 1959 overleden kunst schilder Arnold Ber nard Neujean. Zijn weduwe, mevrouw F. I. H. Neujean-de Sa- voming Lobman heeft het Museum er mee verrijkt, nadat zij door de Haagse kunstenaar Jan van Heel op het Maas- siuisse Museum attent gemaakt was als een passende omgeving waar een kunstzinni ge nalatenschap naar warde wordt geschat en in ere wordt ge houden- door Jan Zwart Zowel van het Maassluise ge meentebestuur als van de museumleiding heeft me vrouw Neujean veel lof en dank mogen incasseren voor haar schenking. Wethouder I. v.d. Knaap en Museum conservator J. Rhon toonden zich zeer ingenomen met de waardevolle collectie, die nu in het Maassluise Museum is te bezichtigen, terwijl er te vens een verkoopexpositie is ingericht van qauareDen van Neujean. Die tentoonstelling is door Jan Verheyen, Haags kunstcirticus geopend met een fijne karakteristiek van de persoon en het werk van Neujean, die hij van nabij gekend heeft Arnold Bernard Neujean werd op 2 augustus 1887 te Naarvi op Java geboren. Hij genoot zijn opleiding te Parijs, on der meer aan de vrije acade mie Grande Chaumlère. Aan tal van vereniging exposities nam hij deel, zoals aan die van „Pictura" en de „Onaf hankelijke Haagse Kunst" en ook hield hij verscheide ne eigen tentoonstellingen van rijn werk, dat vooral het landschap, stadsgezicht, stil levens, bloemen en figuur omvat. Zoals Jan Rohnn opmerkte kenmerkt het werk van Neu jean rich door de zuidelijke Maasland Tijdens de ledenvergadering van de afdeling Maasland van de WD, werd voorzien in een aantal bestuursvacatures. Dezt waren ontstaan door verhuizing of het aangaan van een andere functie. Mevrouw ir. E. J. Groosman- v.d. Brandbof trad ai als voorzitter. Zij gaat straks in de gemeenteraad de plaats innemen van mevrouw Van Erven, die gaat verhuizen. Mevrouw Groosman blijft wel lid van het bestuur. Tot nieuwe voorzitter is gekozen de heer H- Roozendaal. Verder is het bestuur nu als volgt samengesteld: mevr. W. J. Geurtsen-Sla- venburg (secretaresse), de heer B. M. Stolk (penningmeester) en de heren A. L. Verhagen en D. Oosterlee (leden). Gemeen teMusemn Maassluis» Zuïddijk 16, Aquarellen en olieverven van Arnold Bernard Neujean (1887-1959). Geopend: dinsdag t/m. zondag 14-17 uur; dinsdagavond 19-21 uur. Tot en met 10 oktober. Palace Bar. Schilderij van Arnold Bernard Neu jean. Onderdeel van de schenking aan het Maas sluise Museum door me vr, F. 1. H. Neujean-de Savorn'm Lohman te 's Graven hage. sfeer, omdat het zo zonnig en zomers aandoet. En Ver heyen schetste Neu jean's schilderijen en aquarellen terecht als werken, waarvan de tedere zuivere toon het complete beeld vormen. Er is nergens een gewilde stem ming, maar vanuit het reële beeld wist Neujean een ei gen visie te vertolken, die wat de transparante kleuren betreft in haar lyriek iets van de middeleeuwse minia turen doet herleven. Neu jean heeft zo vertellen die aquarellen veel vreugde beleefd aan een boeket; een Belgisch of Frans dorps- pleintje, riviergezichten, boomgroepen, dorpjes en verstilde straatjes. Hij had oog voor oude muren, ver sleten stoepen en binnen plaatsjes waar het leven schijnt stil te staan, maar die o zo pittoresk zijn. Zonder meer fijn, dat djt werk weer eens in de openbaar heid is gekomen. Schiedam De politie heeft gis teren een achttienjarige fietsen dief verhoord, nadat deze een dag eerder op een gestolen rij wiel reed in de Boterstraat en daar werd aangehouden. Het gaat om de Schiedammer R. W. van 't H. emballeur van beroep, j Op het hoofdbureau van de; Schiedamse politie heeft verder de 56-jarige kapitein A. B. aan-1 gifte gedaan van diefstal Hij isl gezagvoerder van de Alabama, Getty, welk Schip vaart onder Monroviaanse vlag en in de Schiedamse havens is afge meerd. Uit een niet afgesloten Iade in zijn hut verdween een prolefeuille met een aantal dol- Van een auto, die in de Warande lars, lires en yen. was geparkeerd voor de woning van de 35-jarige Schiedammer Een. bedrag van 25 gulden is ge- W. A. S. L., werd het linker tochtraampje ingedrukt De da der kon daardoor het portier openen om vervolgens de bin- nenspiegel te demonteren en bovendien zeven cassettes en deel drie van het kentekenbe wijs te ontvreemden. Totale waarde: 200 gulden. haald uit een telefoonpotje in het huis van de 38-jarige Schie dammer T. J. van K uit de Beijerlandsestraat. Vermoede- lij'k is een inbreker binnengeko men door over een schutting aan de achterkant te klimmen en via de niet afgesloten tuin deur. Politiek is enkel treurigheid. Met deze variant op een uitspraak van een beroemd Nederlands schrijver als inleiding wil ik enige opmerkingen maken over de niet onverwacht ontstane wethouderscrisis in Schiedam. Wethouder Hans van der Wük is er dan toch aan onderdoor ge gaan. Deze man, die het voeren van een pragmatische politiek verafschuwde en zijn politieke handelen liet inspireren door zijn verlangen naar een recht vaardiger samenleving, is ui teindelijk niet bestand gebleken - tegen het monsterverbond, dat gevormd werd om rijn beleid te - bestrijden. Dat verbond be stond uit zijn medewethouders en de meeste leden van de ge meenteraad, Het niveau van dit verbond is af te lezen in de vele scheldpartijen en zwartmakenj- en, die ook via deze krant naar voren kwamen. Duidelijk is dat de samenzweerders alle gevoel voor recht en rede verloren hebben. Merkwaardig in deze hele affaire is, dat het vuur van de politieke emoties alle politieke partijen zo ze die naam nog verdie nen tesaam heeft gebracht In. hun tirades tegen de princi piële ex-wethouder gaan de op positionele WD en CDA hand in hand met de besturende Pv dA en CPN. De eerstgenoem- den gebruiken dezelfde smerige trucs als de laatstgenoemden. Dit feit leidt tot de veronder stelling dat een nieuw wethou derscollege, dat uit leden van de WD en het CDA samenge steld is, zich ook niet zal beden ken om zich van scheldpartijen en zwartmakerijen te bedienen, als dat nodig mocht rijn. Deze vernederende praktijken be paalden en bepalen de politieke sfeer in deze stad. Kortom, het maakt dus niets uit aan wiens zijde je je opstelt in de politieke beerput van Schie dam omdat iedereen, desnoods ten koste van anderen, zo snel mogelijk eruit probeert te ko men. Op grond van deze con stateringen wens ik Hans van der Wiik veel sterkte toe en spreek ik de hoop uit, dat de leden van de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders de kennis ver werven mogen, opdat de drei gende wild-westtaferelen afge wend zullen worden. Han van der Linden Spoorbaanstraat 28 Schicdam-BIijdorp advertentie Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Novotei. Op slechts 10 min. van Rotterdam heeft u de beschikking over goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaal is voorzien van airconditioning en u vindt er achtergrondmuziek en aansluiting voor T.V.-telefoqn etc. Voor 30 tot 150 personen heeft Novotel zalige vergaderruimte. De formule die het best bij u past vindt u bij Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22582

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3