Voetbalclubs betalen honderd gu lden boete 1 SWT Harga blij met sponsor m y MSV'71 blijft districts club VCJ Passage/ verrast tweede divisie clubs concurrentie Alleen CION houdt zich aan „gesloten" periode s^^sésbs srani jiIAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 Y; y* /«4<t k&f, _,2 3zA*hfkxkVj Johan Kfjneglorieuze winnaar Maassluis De atletiekver eniging Maassluis beleefde zijn zevende prestatieloop, bekend onder de naam ron de van Maassluis- Ook nn weer ondervond de organi satie (met Elly Lepolder in de hoofdrol) dat in een gro te behoefte wordt voorzien. Niet minder dan tweehon derd inschrijvers (met als jongste deelnemer een vier jarige loper op de 1800 me ter) trok de AV Maassluis naar zich toe. Het parcours was uitgezet op de Maasdijk en Westlandseweg (lengte 1872 meter). Op het asfalt- betonplatentraject konden de deelnemers een keuze maken tussen de afstanden 1800, 3500, 5100 en 7200 me ter. Hét grote spektakel werd geleverd tussen de „grote" mannen op de tien Engelse mijlen (16 kilome ter). Grote man op dat nummer bij uitstek was Johan Kijne. De Vlaardinger (lid van Metro) leverde op dat nummer (dat als laatste werd gelopen) slag met André Kolders (AV Alblasserdam) en Wim van der Zon (PAC-Rotterdam). In de laatste meters liet hij aan de concurrentie zijn hie len letterlijk en figuurlijk zien en distantieerde zich op elf seconden en werd daar mee winnaar, In de volgorde 1800 meter (start 13.00 uur), 36.00 meter (start 13.20 uur), 54.00 meter (start 14.00 uur), 72.00 meter (start 14.45 uur) en de 10 Engelse mijlen (start 15.30 uur) vertrokken de lopers op zaterdagmiddag. De start en finish was op de Maasdijk, nabij het bejaardencentrum „De Schutsluys". De regen kon bij de deelnemers niet verhinderen dat zij het vlak ke parcours met plezier aflegden. Het echte prestatiewerk werd gemanifesteerd op de af standen 5400, 7200 meter en de tien Engelse mijlen. Be kende lopers als Johan Kij ne, Half en Hans van Raste ren. Bertus Stigter en Hans Wijgerse en Piet de Peute kwamen aan de start Geluid Omroeper Jan Molenaar uit Naaldwijk behoefde niet veel moeite te doen zich ver staanbaar te maken. De ge luidswagen van het Rotter- damsch Nieuwsblad stond borg voor een goede geluids weergave. Ook het sportbu- reau van Maassluis gaf acte de présance via Jan Deur- sen, die de prijsuitreiking verzorgde bij het nummer 7200 meter. De uitslagen zijn als volgt: 1800 meter: 1. Rob van Dam (Maassluis) in de tijd van 6 minuten 47, 2. Rob van den Bosch (Maassluis), 3. M. van Roon (Maassluis) die als jon- ge re deelnemer de beker in ontvangst nam omdat de eerste twee aankomenden duidelijk ouder (rond de 18 jaar) zijn. 4. P. van Embden (Vlaardingen), P. Wijnands Cs-Gravenzande). 3600 meter: 1. A. Olsthoom (Vlaardingen) in de tijd van 12 minuten 24, 2. Hans Wij gerse (Maassluis), 3. J. Gram (Naaldwijk), 4. H. Groot (Poeldijk), 5. J- van der Embden (Monster). 5400 meter: 1. Bertus Stigter (Vlaardingen) in de tijd van 19 min. 50, 2. J. van 't Hart (Maassluis), 3. J. Alderliste (Nieuw-Lekkerland), 4. A- van Schee (Poeldijk), 5. J. Volbrecht (Naaldwijk). 7200 meter: 1. Piet de Peute (Nederlands kampioen uit Almkerk) in de tijd van 23 min. 44, 2. Hans van Raste ren (Schiedam in 23.50), 3. W. Slotboom (Rozenburg in 23.52), 4. M. de Snayer (Vlaardingen in 25.20), 5. G. Rakhuis {Honselersdijk in 25.52). Mijlen 10 Engelse mijlen: 1. Johan Kijne (Vlaardingen in 51 mm. 40 - Metro), 2. André Kolders (Alblasserdam in 51.51), 3. W. van der Zon (Rotterdam - Pac in 53.57), 4. G. van der Sman (Naald wijk - Olympus in 54.47), 5. G. Kramer (Rotterdam in 56.34), 6. P. Bouman (Piers- hil in 59.27), 7. G. Zuiderwijk (Naaldwijk in 59.28), 8. Stans (Spijkenisse in 59.49), 9. A. de Winter (Aimnerzoden in 60.49), 10. Hagestein (Schie dam in 61.13). De twee deel nemers van de AV Maas sluis op dit nummer, Wim Lepolder en Koos Verkade eindigden vijftiende respec tievelijk zestiende in de tij den 62.40. Vlaardingen De meeste voetbalclubs hebben er vrede mee dat zij, als „overtreders" van het reglement inzake het be spelen van de velden buiten de competitie, een boete van honderd gulden hebben moeten betalen. Ook al laaiden de discussies rand dit onderwerp in de sectie voetbal van de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recreatie boog op, ondanks argumenten van schoolmeesterachtig gedoe en niets van een door Bas van den Berg boete af te weten, maak te een voorstel om het geldbedrag niet in de ge meentekas te storten geen schijn van kans en zegevierde het gezonde verstand. Vrijwel alle voetbalvelden in Vlaardingen liggen er Tiort na de start van de competitie voor treffelijk bij. Om dat te berei ken stelde de gemeente, in sa- menwerking met de Plantsoe- j nendienst een reglement op hoe de clubs dienden te handelen in het zg. „gesloten" seizoen én de j tijd van de extra droogteperio- de. Weinig clubs hebben zich Van der Snoek voorbeeld aan dat reglement gehouden. Een onderzoek van de chef van die Plantsoenendienst, Klaas Kalfsbeek, in samenwerking met het Sportbureau, toonde zelfs aan dat met uitzondering van de voetbalvereniging CION ólle voetbalclubs in Vlaardin gen het reglement met voeten hadden getreden. Klaas Kalfs beek: „Het was voor iedereen duidelijk dat er boetes op zou den volgen, zoals de leden van die sectie dat ook bekend was", In eèn vergadering van de sec tie voetbal, begin juni, zei Kalfsbeek al, nadat hij het on derzoek had afgerond, dat er maart/april al wordt begonnen met doorzaaien van de grasmat en 'dat de beperking tot één avondwedstrijd in de maand mei hard nodig is om met een rustperiode van „slechts™ twee maanden te kunnen volstaan. „Zoals het onderzoek leert", aldus Klaas Kalfsbeek toen, „is er gezien de geconstateerde over tredingen van de zijde van de clubs onvoldoende begrip daar. voor". Het gevolg een boete. Kalfsbeek: „We dachten eerst aan een bedrag van 250 gulden, maar-dat is tenslotte 100 gulden geworden". Hoewel het geen agendapunt was, was het regle ment in de recente vergadering van de "sectie voetbal van de VSRS wederom langdurig on derwerp van gesprek. Ook nu waren er voldoende tegenargu menten om de kwestie weer eens op een rijtje te zetten. Bij voorbeeld van Jan van Zelm, voorzitter van HVO: ,Jk heb geen twijfels over het onder zoek van Kalfsbeek, maar was, dat wél zijn taak? Wist het Sportbureau hiervan?" En Cor van den Berg, voorzitter van Vlaardingen: „In de week van de controle (17-21 mei) waren er misschien nog wel competitie wedstrijden". Dick van der Snoek als lid van het Dagelijks Bestuur van de VRSR echter: „De regels zijn nu éénmaal overtreden en daarvoor moet het DB een voorbeeld stellen, dus met boetes". Conclusie van Teun Goed knecht, secretaris van die sectie: „Do sectie voetbal heeft notabene het Dagelijks Bestuur geadvi seerd om bij overtredingen een boete in te stellen en dat is aangenomen. Iedereen wast er dus van. „Allemaal bet boete kleed aantrekken", riep daarna Jan Barendregt van de sectie voetbal uit en commandeerde het volgende onderwerp. Rotterdam De honkballers van MSV71 hebben in een E= spannende beslissingswedstrijd, noodzakelijk geworden EE omdat beide ploegen met een gelijk aantal ponten op de voorlaatste plaats eindigden, met 76 van het Dordtse The Hawks gewonnen. Een verlenging moest 1 de uiteindelijke beslissing brengen. MSV blijft door dit EE j resultaat ook volgend jaar in de districtsklasse. j Op het fraaie nieuwe veld van het Rotterdamse Neptunus was het The Hawks dat al m de eerste inning een forse s=g voorsprong nam. Jan Stam door een veldfout en Piet 5=2 Klaverdijk door geraakt werper, stonden op de honken toen Aad Stam een tweehonkslag losliet die twee punten EEE opleverde. Ook Aad Stam en Rein van Engelen scoorden nog. Twee fouten van korte stop Peter Patijn waren ss debet aan het laatste punt Een geschrokken MSV had twee mnings nodig om van deze klap te bekomen. In de derde inning was het Rem bert Assecion, die door een honkslag van Lou van de Hamer op het derde honk was beland, die met succes de thuisplaat stal: 1—4. De Dordtse Haviken hadden, zo leek het wel, al hun kruid in de eerste inning verschoten. Tot aan de zevende inning maakten zij geen punt meer. MSV kroop lang- zaam naar de tegenstander toe. In de vierde inning scoorde Jonne van Soelen en in de vijfde inning was het Lou van de Hamer die op een tweehonkslag van Mario Winter dal, MSVs honderdste competïtiepunt het aantekenen: 3—4. In de zevende inning namen de Dordtenaren weer wat meer afstand, Aad Stam scoorde 3—5. Mano Winterdal bracht in de achtste slagbeurt het verschil weer tot één punt terug. Een tweehonkslag van Piet Bouts en een 55 infield-hit van Leen de Vries brachten hem thuis. Toen in de negende inning The Hawks het verschil opnieuw op twee punten bepaalden en MSV vlot op twee nullen =5 belandde, leek alle hoop tevergeefs. r— Ook The Hawks waanden zich al in gewonnen positie en lieten rustig alle honken vollopen om 20 eenvoudig de derde nul te maken. Leen de Vries dacht hier anders ee over en bracht met een tweehonkslag Mario Winterdal en Piet Bouts over de thuisplaat, zodat een verlenging EE noodzakelijk werd. =5 In de tiende inning volgde de ontknoping. Aad Stam bereikte nog wel het derde honk maar Lou van de EE Hamer maakte met drie slag een einde aan het Dordtse =E= offensief. MSV deed het heter. Rob de Bruin bezette EE met twee nullen het eerste honk. Piet Bouts en Mario EE Winterdal plaatsten beiden een honkslag en stelden Rob de Bruin in staat het winnende punt te scoren. EE Een overwinning die MSV ook het volgende jaar in de districts-klasse houdt. Werpcijfers Lou van de Ha- mer: 9-1-7. Piet Klaverdijk, 10-2-15. .«.T N-'- - Hat talent van Harga Schiedam Sponsoring in de sport is een begrip geworden dat niet meer valt weg te den ken. Niet alleen in de topsport maar ook de sporters die een trapje lager staan, kunnen niet meer buiten een sponsor. AI het materiaal dat een vereni ging aan moet schaffen om de sport goed te kunnen beoefe nen, kost veel geld. Ook voor de individuele sportbeoefenaar is het vrijwel onmogelijk om zonder sponsor aan te top te komen. Ook het verloop van leden heeft een grote invloed gekregen door de sponsoring. Verenigin gen die niet over een sponsor beschikken zien meestal aan het eind van een seizoen leden vertrekken naar een vereniging die wel een sponsor hebben en die op deze manier betere spe lers weet te krijgen. De Schiedamse wielrenvereruging Harga is er in geslaagd om voor het volgend seizoen een sponsor te vinden in het bedrijf Sint maartensdijk. Deze groothandel in benzine en olie, die vroeger alleen in kolen deed, is momen teel uitgebreid met een tran sport- en verwarmingsinstalla- tie bedrijf. Vorig seizoen werd op bescheiden schaal een aantal nieuwelingen van de Schiedamse wielrenver- eniging Harga door deze firma van trainingspakken voorzien. Tijdens de wedstrijden moch ten zij geen shirtreclame dra gen volgens de reglementen van de KNWU. De goede prestaties van de nieu welingen (Aad van Asten, Perry Balvers, Ronnie Meeldijk, John Meier en Jan Hoordijk) is voor de directie van Sintmaartens-, dijk aanleiding geweest om voor het nieuwe seizoen een dermate groot bedrag uit te irekk .n, dat genoemde renners wél in de kleuren van Harga blijven rijden, maar dan met de naam Sintmaartensdijk op borst en rug. Twee nieuwe ren ners, Tom Steens en Chris Lo ch, zullen eveneens in aanmer king komen om gesponsord te worden. Het bestuur van de SWV Harga is bijzonder verheugd dit voor hun renners gerealiseerd te hebben en verwacht ook een verdere groei van de vereni ging. In het afgelopen seizoen telde de vereniging 46 licentie houders. Actief is men zeker bij de wielrenveremging. Na de sluitingswedstrijd van het sei zoen bij de Coureur in Vlaar dingen op 3 oktober gaat men acht zondagen, vanaf de wieler baan, vossenjachten houden. Hieraan kan iedereen deelne men, wielrenner of fietser, Er zijn aan twintig sportverenigin gen en alle lagere scholen in Schiedam uitnodigingen ver stuurd. Verder wordt op 4 december een internationale cycle-cross geor ganiseerd, waaraan vooraan staande profs en amateurs uit BeJgie, Duitsland en Zwitser land zullen deelnemen. Veel aandacht wordt er ook besteed aan de jeugdige wielrenners die al aan vele toernooien hebben deelgenomen. De Schiedamse wielrenverenigmg Harga heeft zijn volwassenheid bereikt. Vol gend seizoen zal dit zeker weer tot uiting komen met de presta ties van de renners. Schiedam Het damesvol leybalteam van Passage/VCJ blijft verbazing wekken. Wonnen de Schiedamse da mes vorige week zonder set- verlies een sterk bezet derde divisietoemooï, afgelopen zaterdag won het team zelfs een toernooi op tweede divi sie sterkte. En al verloor Passage/V CJ ditmaal één set, opnieuw werd de beker zonder ook maar een neder laag veroverd. Het succes van Passage's eerste damesteam vormde daarmee tevens het hoogte punt van het door de Schie damse vereniging georgani seerde toernooi in de sport- hal Margriet. Van 's morgens kwart over tien tot 's avonds zes uur hebben 32 teams, verdeeld over zes poules, ge streden cm de beschikbare bekers. Dat Fassage/VCJ zelf driemaal in de pnjzen viel onderstreept nogmaals de opkomst van deze vereni ging. Een vereniging die, (ooit be- gonnen onder de naam Julia na maar sinds vorig jaar fu rore makend als Passa ge/VCJ), het 25-jarig jubi leum vierde. Daarom ook zorgde de eveneens jubile rende drumband "Juliana" tijdens de sluiting voor een feestelijk tintje en reikte de heer A. Soeters, als één van de oprichters, de prijzen uit Ook Arie Verlinde, vice voor zitter van de Schiedamse sportraad, sprak zijn bewon- dering uit voor hetgeen de enige volleybalvereniging in - Schiedam in korte tijd heeft bereikt. "Enkele jaren gele den. was de volleybalvereni ging nog op sterven na dood", aldus Verlinde, "maar wat er thans binnen deze vereniging gebeurt, verdient alle lof'. Waarop Verlinde de wens uitsprak dat het vol- - gende toernooi van Passa ge/VCJ zou kunnen worden gehouden in de dan hopelijk vernieuwde sporthal Dat ook in de huidige hal uitstekend volleybal mogelijk is bewees dus, zoals gezegd, het eerste damesteam van Passage/VCJ, dat het moest opnemen tegen teams die in de competitie twee klassen hoger uitkomen. Een 3-0 zege tegen het Groningse Lycur- gus, gevolgd door een 2-1 winst tegen Intermezzo uit Middelhamis en nogmaals 3-0 tegen het Rotterdamse Gerard de Lange/RC, maak ten duidelijk waarom Passa ge/VCJ een oefencampagne zonder nederlagen kon af werken. Trainer Hans Soe ters was dan ook na afloop van dit prima georganiseerde en vlekkeloos verlopen toer nooi best te spreken, over de behaalde successen. Minder succesvol, maar ze ker niet onverdienstelijk, was de derde plaats van het eerste herenteam van Passa ge/VCJ. De Schiedammers leden weliswaar geen neder lagen, maar kwamen door drie gelijke spelen en een overwinning één punt te kort om mee te dingen naar de eerste plaats. Van de overige teams uit het Waterweggebied behaalde het tweede damesteam van MVC een 3e prijs; veroverde Passage's vierde damesteam een eerste- en MVC 3 een tweede prijs. Bij de heren reikte het derde klasse team van MVC naar de tweede plaats en het vierde klasse team van de Maassluise ver eniging naar de eerste plaats. Standen De eindstanden in de poules: (Dames 2e divisie) 1 Passa ge/VCJ (Schiedam) 3-8, 2 In termezzo (Middelhamis) 3-5, 3 Gerard de Lange/RC (Rot terdam) 3-4, 4 Lycurgus (Groningen) 3-L (Dames 2e klasse) 1 Gerard de Lange/RC 2 5-8, 2 Inter mezzo 2 5-8, 3 MVC 5-8, 4 Passage/VCJ 2 54, 5 Volley Quick 5-2, 6 Lycurgus 2 5-0. (Dames 3e klasse) 1 Passa ge/VCJ 4 4-7, 2 MVC 2 4-5, 3 Gerard de Lange/RC 3 4-4, 4 Passage/VCJ 3 4-3, 5 Vol ley Quick 2 4-L (Heren le klasse) 1 Gerard de Lange/RC 4-6, 2 Tenaco 4-5, 3 Passage/VCJ 4-5, 4 In termezzo 4-3, 5 Lycurgus 4-1. (Heren 3e klasse) 1 Volley Quick 5-8, 2 MVC 5-7, 3 Ly curgus 2 5-5, 4 Gerard de Lange/RC 2 5-4, 5 Intermezzo 2 5-4, 6 Passage/VCJ 2 5-2. (Heren 4e klasse) 1 MVC 2 5-9, 2 Tenaco 2 5-6, 3 Gerard de Lange/RC 3 5-5, 4 Volley Quick 2 5-4, 5 Intermezzo 3 54, C Passage/VCJ 3 5-3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7