NOAD Kj staanvoerder aa winst op JCV jiappe start *oüux- heren Satelliet heeft meer geluk dan F Maluku Groot verlies voor Schiedam Volley '68 in volgende ronde MAANDAG 20 SEPTEMBER 1976 Hans Lingen redt eer voor De Korenbeurs T Spirit rekent met Krimpen af TS PPSC Iaat kansen liggen Bij laatste zestien Schiedam Dat er voor De Korenbeurs bij Tem po Team weinig eer viel te behalen, stond a! bij voorbaat vast. De toe komstige kampioen stond slechts toe dat Hans Lingen de eer voor zijn ploeg kon redden. Verrassender was de overwinning van NOAD, dat het favoriete JCV met 6—1 versloeg. fgf,f?ï De derby in de over gangsklasse tussen Bow ling Maassluis en Radio Molenaar eingdigde in duidelijk voordeel voor de Vlaardingers, al doet de 6—4 overwinning an ders denken. Trevor Taylor, Nico van Slobbe Dick de Vaal voorsprong. en Bent: Heyne waren geen partij voor Hans Lingen en Hans en Peter van den Broek. Voor de Schiedammers waren er alleen kansen op winst bij Bené Heyne, waar van echter alleen Hans Lingen gebruik kon ma ken. Hans van den Broek had in de openingspartij tegen Heyne wel kansen, vooral na de 21—14 winst in de eerste game. In de tweede game kwam Van den Broek met 9—0 voor, maar ver loor toch nog met 21—IS. De derde game was weer voor de man van Tempo Team met 22—20. Peter van den Broek dwong Hey ne ook tot een derde game. De Schiedammer won de eerste met 20—22, maar in de twee laatste gaines kwam hij duide lijk tekort: 21—10 en 21—14. Pas toen Tempo Team al een 5—0 voorsprong had genomen, kon Hans Lingen voor een suc- cesj zorgen. Hij won in drieën van Heyne (21—19, 39—21 en 19—21), zodat in ieder geval de eer gered was. In het dubbel kregen Hans Lingen en Hans van den Broek van Taylor en Van Slobbe geen kans: 21—11 en 21—39. In de overgangsklasse wonnen de reserves van De Korenbeurs ook hun tweede partij. Tegen Biveko werd het een 3—7 winst^ waarbij de punten werden ges coord door John Buyk (3x), Jan Simons (2x), Jan Landsbergen (lx) en het dubbel. De winst van NOAD op JCV was verrassend, maar was toch niet geheel een verdienste van de Schiedammers zelf. JCV had namelijk de gok gewaagd om de voorkeur te geven aan het meespelen van de geblesseerde Henk van der Zee boven een reserve. Van der Zee Week evenwel zoveel last van zijn bovenarm te hebben, dat hij geen partij op zijn naam kon brengen. Dit betekende een meevaller voor NOAD, dat door winst van Dick de Vaal op Wim van der Zande (21-7, 19-21 en 21-13) meteen een voorsprong nam. Peter van Wijk zorgde voor 2—0 door Van der Zee geen kans te laten (21—17 en 21—13), maar via de sterke Hans Gootzen kwam JCV terug. Gootzen won van René van Dijk (21—18, 12—21 en 9—21) en won met Van der Zande ook het dubbel tegen De Vaal-Van Wijk: 17-21, 21—17 en 11-21. Peter van Wijk zorgde weer voor een 3—2 voorsprong door in twee games te winnen van Van der Zande (21—19 en 2321), maar ook Dick de Vaal redde het niet tegen gootzen: 13—21 en 1921. NOAD nam echter opnieuw een voorsprong, want René van Dijk bedwong de ge handicapte Van der Zee even eens: 21—18, 17—21 en Zl—15.- Gootzen tekende echter weer voor de 44 gelijkmaker door winst op Peter van Wijk (13—21 en 17—21), maar toen was het met de Vuehtenaren gedaan. René van Dijk verloor weliswaar "de eerste game van Van der Zande, mar won de twee overi ge: 16—21, 21—15 en 21—15. In de slotpartij had Dick de Vaal wel moeite met Van der Zee, maar hij liet de 6—4 winst niet meer schieten: 19—21,21—19 en 21-19. Derby In de overgangsklasse boekte Ra dio Molenaar de eerste winst bij Bowling Maassluis TÖG. De Vlaardingers wonnen deze derby met 4—6, maar de over winning was niet zo benauwd als die stand doet vermoeden. Immers, toen de stand al naar 1—6 was gebracht en de partij was beslist, mocht de Maas- sïuise thuisclub nog iets terug doen. Frans Capellen gaf zijn ploeg wel een voorsprong door winst op René van Dijk (21—15 en 22—20), maar toen was het al Radio Molenaar wat de dienst uitmaakte. Aad van Opstal won van Nico Cap dien (21—23 en 14—21) en Hans Jaap Oppen- heim klópte de mentaal niet sterke Wim van der Poort in drieën: 21—17,12—21 en 12-21. Het dubbel was ook al voor RM (Oppenheim/Van Opstal kW ten Nico en Frans Capellen jj drie games), en Nico Capellen kreeg geen vat op René van Dijk: 19—21 en 19—23, Oppen, heim tekende voor 1—5 door winst op Frans Capellen 07—21 en 18—21) en Aad van Opstal besliste de partij tegen Wim van der Poort: 21—IS, 9-21 n. 17-21. 01 Dat Nico Capellen, Wim van der Poort en Frans Capellen slotpartijen tegen respectieve- lijk Hans Jaap Oppenheim, Hs- né van Dijk en Aad van Opsla] nog wonnen, betekende alleen nog maar dat de eindstand wal dragelijker werd: 4—6- De Maassluise reserves verloren in de promotie overgangsklasse ook hun tweede wedstrijd. The Victory 2 was met 4—6 net te sterk. Spirit in de aanval Schiedam De start van de hockeycompeütie is voor de Waterweg verenigingen op een enkele uitzondering na zeer succesvol verlo pen. Zo wonnen, de Asvion-heren met duidelijke cijfers van Tempo met 4—1 en speelde Pollux zijn eerste ontmoeting in de tweede klasse tegen Groen-Geel niet onverdienstelijk, met als uitslag O—0. Spirit werd ook twee punten rijker door Voorae met 5—1 te verslaan en zag Evergreen kans driemaal een achter stand in te lopen in de ontmoeting tegen Cape 11e: 3—3. Bij de damesteams viel de thuisnederlaag van Asvion op, 0—1 tegen Rapid. Pollux speelde AMHC van de grasmat 7—0 en de dames van Spirit wonnen met 3—1 van Voome. Deze uitslag werd ook door Evergreen behaald in de ontmoeting uit tegen Krimpen. De heren van Asvion wisten, in ven en door Huub van Riggelen hun ontmoeting in Rotterdam tegen Tempo hun tegenstanders hun wil op te leggen. Door Mare Jacobs wisten, zij op een 1—0 voorsprong te komen door De dames van Asvion leden thuis de rebound van een strafcomer een onverwachte nederlaag te- Pollux en Rob Strik wist Avion een verdiende overwinning te beha len. De heren van Pollux uit VIaardin gen speelden thuis tegen het technisch zeer sterk spelend Groen-Geel uit Wassenaar. De achterstand werd gecompen seerd door een betere conditie en werklust Vooral Willem van de Kamp verzette op het mid denveld bergen werk. Voor rust was Pollux de betere ploeg en na rust bleek Groen-Geel toch goed terug te kunnen, komen, met weinig uitgespeelde kansen aan beide zijden. De eindstand van 0—0 was voor iedereen het beste resultaat ineens in te slaan. Door te veel opdringen van de Schiedam mers kreeg Tempo teveel ruim te en met een uitval kon het de stand op 1—1 brengen. Nog voor rust wist Ton Kremer As vion op een 2—1 voorsprong te zetten. Deze slag kwamen de Rotterdammers niet meer te bo gen Rapid dat technisch en tac tisch de mindere was van de Schiedamse dames, maar aan één kans voldoende had om de winst mee naar huis te nemen. Opvallend bij Asvion was het slechte nemen van vrije slagen en het benutten van de daaruit voortvloeiende kansen. De dames van Pollux hadden geen kind aan de dames van AMHC uit Hendrik ïdo Am bacht Zij waren duidelijk be ter dan deze dames, dat van een éénrichtingsverkeer ge sproken kon. worden. Doelpun ten konden dan ook niet uit blijven, door Mieke Meerhof 2x, Ineke Petrie lx en Karin Schoenmaker 2x werd een rust stand van 6—0 bereikt. Na rust een gas terugnemend Pollux dat vele straf corners nodig had voor Mieke Meerhof voor 7—0 kon zorgen wat ook de eind stand werd. „Een lekkere wed strijd", vond Pollux aanvoer ster Ineke Petrie. Spirit had thuis het gepromoveer de Krimpen op bezoek. Een team dat veel oudere spelers telt en daardoor meer techniek in huis had dan de Schiedam mers. Spirit werd zelf nog op een achterstand gezet door Frank Verwij en die attent rea geerde op een snel genomen vrije slag. (0—1). Dit werd ook de ruststand. Na rust een meer geïnspireerd spelend Spirit met in hun gelederen een sjouwen de Jan Ter Braak die na goed doorzetten Rein Hengst in staat stelde om de stand gelijk te trekken. De betere conditie van Spirit ging toen een woordje mee spreken. Daarna was het Jan Ter Braak zelf die 2—1 scoorde, waarna Rein Hengst, Frans en Gé Hengst de eind stand op 5—1 zetten. „Een goed gespeelde wedstrijd, die alleen op grond van een betere condi tie door ons verdiend is gewon nen, „zei Spiritcoach de Bruin. Spirit De Spiri (dames waren de gast vrouwen voor het team van Voome dat met de wetenschap van enkele verloren oefenwed strijden eerder tegen Spirit naar Schiedam waren geko men. Deze vrees bleek gegrond, want de Schiedatnse dames bleken over een beter elftal te beschikken. Door Liesbeth Verrijden 2x en Annelies Wil- lems wisten zij een 3—0 voor sprong te nemen, voordat Voome tegen kon scoren. Da me scoach Jan Vollebrecht: „Geen gek resultaat wanneer men weet dat we nog aan de opbouw bezig zijn". Bij Evergreen speelden de heren een uitwedstrijd tegen het ster ke team van Capelle, dat tech nisch goed hockey weet te spe len. Al snel werd Evergreen op een achterstand gespeeld maar door een strafcomer ineens in te slaan, inplaats van deze met de hand te stoppen, wist Aad de "Wit de stand gelijk te trek ken, Toch was het weer Capelle dat vlak voor rust een 2—1 voorsprong wist te nemen. Na rust bleek een plaatswisseling bij Evergreen meer snelheid in de aanval te hebben gebracht en na aangeven door Pieter van Noord wist Frank Pek de stand in evenwicht te brengen. Toen volgde een verwoede strijd om de winst dat in het voordeel van Capelle leek te eindigen toen het de Maassluizers weer op achterstand wist te zetten. Tekenend voor de mentaliteit in het Evergreen-elftal was het blijven knokken voor een gun stig resultaat Met succes want door een strafbal foutloos te nemen wist Peter de Lange zijn team alsnog de partijen gelijk te trekken waar iedereen vrede mee had. Evergreen De dames van Evergreen trokken naar Krimpen om de dames van de vereniging met deze naam te bestrijden. Geen onbe kenden van elkaar, gezien de ontmoetingen in het verleden en met wissellend succes- Was het voor rust een gelijkopgaan- de strijd, welke met de stand 1—I werd bereikt, met een doelpunt van. Nelleke Reinigert na rust was het Evergreen wat de klok sloeg dat door weer Nelleke Reinigert en Nora Vis winnend werd afgesloten. Een goed begin van de competitie van deze dames. Schiedam PPSC reikte in het ultduel tegen DOSC in Den Dolder naar een score van 1-1. Deze stand werd in de eerste speelhelft bewerkstelligd. De betere kansen werden aan PPSC-zijde gecreëerd. Vooral Hans Vorstenbos kwam in de betere posities, terwijl ook Lo- di Kalden in de afwerking te kort schoot- Groot gemis aan PPSC-kant was het uitvallen van Piet van Veen in het eerste deel. De score werd door de bezoekers na een kwartier geo pend en kort voor de thee kwam de thuisclub na offensie ve acties tot de gelijkmaker; 1-L DOSC had een paar snelle spe lers die goed met de „counter" overweg konden. De ploeg kwam tot gevaarlijke tegenac ties wanneer een aanval van de tegenpartij was afgeslagen. PPSC bouwde de eerste twintig minuten aan een overwicht dat na een kwartier werd uitge drukt door een treffer van Coen Winkelman, na een com binatie met Hans Vorstenbos. Nico de Vries was de vervanger voor Piet van Veen. Jan Ooster- '-haus bracht voor de thuisclub op slag van rust de score in evenwicht* 1-1. Hans Vorsten bos, Lodi Kalden en Paul Se- gaar hadden de betere kansen voor de gasten gekregen, maar de afwerking was onvoldoende of doelman Hans' Huiskamp van de gastheren redde be kwaam. Ab Web er van PPSC was goed op dreef bij het afstoppen, van het dreigende gevaar van de thuisclub. In de tweede helft werd PPSC goed onder druk :.,doorfDOSC. Dat luwde PPSC kreeg nog na de overname. ■r,\ l Capelle a.d. IJssel Arme Mar- tin Latukolan. De doel verdedi ger van FC Maluku kon wel door de grond zakken. Terwijl de spelers van het Vlaardingse Satelliet uitbundig een feestje bouwden rondom doelpuntma- ker Joop Koetsier, zakte Lato kolan op z'n knieën. Sloeg om z'n wanhoop te accentueren z'n handen voor het gezicht en zag het helemaal niet meer zitten. De blunder van Latukolan (hij trapte de bal precies voor de voeten van Koetsier die dank baar profiteerde), nauwelijks een kwartier na het begin, bleek later de genadeslag voor FC Maluku. Want juist Op het moment dat een Zuidmolukse treffer nog slechts een kwestie van minuten leek, scoorde Sa telliet Wat FC Maluku de resterende 75 minuten ook probeerde, de Vlaardingers gaven geen krimp. Al kostte het hen heel wat moeite die krappe 1-0 voor sprong tot het einde te bewa ren, Met veel kunst en vlieg werk - FC Maluku miste zelfs een strafschop - slaagde Satel liet erin de twee punten mee naar huis te nemen. Leen de Korver, Satelliet's oefen- meester, was dolgelukkig met de zege. Feliciteerde in z'n ent housiasme zelfs de wisselspe lers en de meegekomen suppor ters. Maar een kwartier later, terug in de werkelijkheid, gaf hij in bedekte termen toe dit resultaat niet hebben verwacht De Korver: „Het is hier altijd moeilijk winnen. Met de bespre king zijn we er vanuit gegaan dat FC Maluku moest komen en dat wij de counter zouden gokken. We zouden alleen ge- t Twae spelers ran Satelliet zijn een aanvaller van FC Maluku teveel. duld moeten opbrengen. En het is gelukt. Al was het van onze leant natuurlijk geen mooi voet bal Het moest helaas. Ik zie ook veel liever een fijne wed strijd, waarin ook wij kunnen aanvallen". Het enthousiasme van De Korver stond in schrille tegenstelling tot de sombere geziehtsuitdruk- door Donald Bax king van FC Maluku's Henk Latuheru. Z'n commentaar was sober. Niet omdat hij niet wil de. Hij had alleen de tegenslag nog niet kunnen verwerken. „Op den duur krijgt de verdedi ging van de tegenpartij vleugels als het zo lang 1-0 blijft En wordt voor ons de tijd korter om goed te blijven combineren. Ja en dan die gemiste straf schop. Maken we die, dan loopt het heel anders", concludeerde hij mistroostig. Gelijk Latuheru had gelijk. Vijfentach tig minuten lang hield FC Ma luku het door Gerard Moes uit stekend verdedigde doel stevig onder druk Het effect bleef uit. Telkens weer koa een spe ler van Satelliet een combina tie van de gastheren onderbre ken. Kon het opruimen met lange halen, waarmee het spe culeerde op de snelheid van Koos Netten en Joop Koetsier, FC Maluku voerde de combinatie te ver door. Het was dan ook niet verwonderlijk dat het geen uitgespeelde kansen kreeg. La tuheru: „Er is ook te weinig geschoten uit de tweede lijn. Dat had veel meer moeten ge beuren". Weer sloeg hij de spij ker op z'n kop. Die keren dat FC Maluku daadwerkelijk ge vaarlijk werd, gebeurde het in derdaad uit afstandschoten. Heel even leek de vlam dan toch in de pan te slaan. Alex Tuhu- mury werd in het strafschopge bied gevloerd en de zeer gedeci deerd leidende arbiter H. Veen legde de bal op de stip. Maar tot ontzetting van de Zuidmo lukse elf gleed Atties Thumury hij het nemen van de straf schop uit en zag hij zijn inzet hoog over het doel in de ballen- vanger eindigen. Het had de ommekeer kunnen zijn. Satelliet leek rijp voor de slachtbank. Maar de gemiste strafschop gaf de Vlaardingers dubbele energie. Satelliet hield stand tot de laatste minuut, zij het met de grootste mogelijke moeite. Amersfoort De softbal- sters van Schiedam heb ben afgelopen zondag in een uitwedstrijd tegen het Amersfoortse Montreux Quick een vernietigende nederlaag geleden. Met 12- 2 werden de Schiedam mers door hun veel jonge re rivalen teruggewezen. Het seizoen gaat voor Schie dam kennelijk te lang du ren. Vooral de smalle basis bij de werpsters moet als oorzaak voor de terugval worden gezien. Til Debets gooide dit jaar alle compe titie- en na competitie wed strijden en kreeg daarin ruim achthonderd slag vrouwen tegenover zich. Een terugval is dan ook zeer. begrijpelijk. Ook de hoge gemiddelde leeftijd zal wel een rol spelen. Maar liefst vijf basisspeel sters zijn'boven de dertig jaar' en missen het élan van de jeugd. Schiedam heeft niet voldoende jong talent in huis om nu al een verjonging door te voeren. Door deze nederlaag zijn de kansen op een plaats in de eerste klasse nu wel erg klein geworden. Nog twee wedstrijden resten Schie dam om deze kleine kans te grijpen. Vanavond al wordt op het veld van Ka- pak VWK in Den Haag de zaterdag verregende thuis wedstrijd tegen Montreaux Quick ingehaald, In de wedstrijd van afgelo pen zondag heeft Schie dam toch nog wel kansen gehad. Weliswaar liepen de Amersfoorters regelmatig uit, maar tot aan de zesde inning leek alles nog moge lijk- Montreux Quick had toen een 5-0 voorsprong veroverd, maar het Schie- damveld speelde tot dan toe nog foutloos en kwam via een punt van Til De bets op 5-1. In de zesde slagbeurt voor de thuisclub stortte Schiedam in elkaar. Quick profiteer de van een aantal veldfou- ten bij Schiedam en scoor de maar liefst zeven pun ten. 12-1. Dat Schiedam in de zevende inning nefg een maal tegenscoorde, was toen al niet meer van be lang. Werpcijfers Schie dam, Til Debets, 2-3-12 vijf fouten. Quick, Joke Schen kelaars, 3-1-7 een veldfout V laar dingen Al verens de bei de standaardteams van Vol- ley'68 zaterdag hun oefenpro gramma met een sterk bezet tournooi bij Animo besloten, hadden belde teams eerder nog een bekerwedstrijd af te we- ken. De dames moesten eerst aantreden tegen eersteklasser Gerard de Lange III. In een wat matte wedstrijd, waarin vooral de aanval in gebreke bleef, maar waarin wel gued verdedigd werd, wonnen de Vlaardingse dames met 0-3. De setstanden waren, 11-15, 11*15 en 8-15. Ook het herenteam bekerde tegen een eersteklasser. In Middelhar- nis was Intermezzo de tegen stander. In een wisselvallige wedstrijd, waarin vooral de set up nog veel te wensen over liet, bereikte Volley moeizaam de volgende ronde. Met de setstan den 13-15, 11-15, 16-14 en 13-15 kwam Volley op 1-3. Afgelopen zaterdag trokken beide teams naar Rotterdam om ter afsluiting van het oefenpro gramma deel te nemen aan het sterk bezette Animo-touraooi. De dames wonnen het toernooi met overwinningen, op THOR, Delta, Sliedrecth Sport en Per.drecht. Alle wedstrijd eind igden op 2-0, De heren eindigden op de der plaats, achter winnaar Schip pers-B erkel en Sliedrecht Sport In de poule plaatste Vol ley zich vrij eenvoudig. Tegen standers waren hier Pendrecot, Animo en het uit België komen de FRAM. In de halve finale verloor Volley op het nippertje van het uit de derde divisie gedegradeerde Sliedrecht Sport Setstanden, 15-3,11-15 en 14-16. In de strijd om de vierde plaats versloegen de Vlaardin gers met 2-1 FRAM. De dames van het Maassluise MVC oefenden afgelopen zater dag in Spijkertisse tegen even eens derde divisie Spivo. De Maassluise dairies, die onvolle dig waren en zelfs een speelster uit het derde team moesten op stellen, hebben deze laatste oe fenpartij met 2-3 gewonnen. De setstanden waren, 12-15, 13-15, 15*11,15-5 en 2-15. Schiedam Het berenvolleybal team van Passage/YCJ is er m geslaagd de volgende van de strijd om de distnetsb®* ker te bereiken. De Schiedam mers, die eerder door het met opkomen van libanon'50 zon der te spelen in de tweede ron de kwamen, versloegen bet W* de derde divisie gedegradeerde Sliedrecht Sport met 3—1* «s* sage/VCJ, dat hierdoor temid den van overwegend promotie klasse teams bij de laatste zes- tien is gekomen, won via de setstanden 15-U, 9-15» 15-® ctt 15-9.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8