Het geheim van de jeugdbibliotheek Hff WSwêbêS S1IJSS»11 B ewoiiers vereniging stelt ultimatum mÉÉI Nederlandse artiesten op Vlaardings Popfestival Wraak op WA Deel van DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 Weinig groen Honden keuringen in de sporthal Wilma Joma: Opper wachtmeester met pensioen PERMANENTE GM-AMER1KANEN TEGEN AANTREKKELIJKE KONDITll PIETERSENIN BARENDRECHT PIETERSEN CO. ROTTERDAM B.V., SCHOOLJUFFROUW Ander café zonder stroom makelaar Optreden van Joost Nuissl Masli in Toverbal Demonstratie stijldansen Lems heropent bejaarden centrum Jan Campbuis in De Hpekstee Polen op bezoek in Schiedam Kethellappers bezorgd VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL 3 Vlaardingen De politie heeft tijdens een regionale alcohol- verkeerscontrole drie automo bilisten een rijverbod opgelegd. Het waren een Vlaardinger, een Rotterdammer en een Schie dammer die de bekende blaas pijpjes lieten verkleuren, De politie kon nog twee processen- verbaal opmaken wegens het niet in bezit zijn van een rijbe wijs en voor technische gebre ken. In totaal hielden elf agenten 256 motorvoertuigen en elf brom fietsen aan. De Rotterdammer die een rijverbod kreeg opge legd, had al een stopteken in Schiedam genegeerd. Na de actie is ook nog proces-ver- baal opgemaakt tegen de 48-ja- |rige Schiedammer G.B. Deze I bestuurde een bromfiets onder ^invloed. Hem werd een bloed- proef afgenomen. Schiedam In de sporthal Mar griet wordt zondag 26 septem ber de jaarlijkse match gehou den van de Rotterdamse Kyno- Jogenclub. In totaal zijn er voor deze gebeurtenis driehonderd honden ingeschreven, bestaan de uit zo'n zestig d zeventig rassen. De keuringen vinden plaats in zes ringen. De honden zijn daarbij in drie klassen ingedeeld: een open klas voor honden van ne gen maanden en ouder, een puppyklas voor dieren van zes tot negén maanden oud en Icampïoenklas. Tevens komt er een demonstra tieshow met honden die met goed gevolg een gehoorzaam heid en gedrags cursus hebben gevolgd. Dit gedeelte vindt plaats tussen 12.00 en 13.00 uur. De aanvang van het geheel is 30-00 uur. De match zal duren tot 18.30 uur. Maasland Opperwachtmeester J. van der Giessen, posteom- mandant te Maasland, gaat we- gens functioneel leeftijdsont slag de dienst verlaten. De offi ciale ontslagdatum is 1 oktober, maar sinds een paar weken heeft de opperwachtmeester zijn werkzaamheden beëindigd. Het echtpaar Van der Giessen is zelfs al verhuisd naar Pa- pendrecht. Gedurende een tijd van tien jaar heeft de heer Van der Giessen deel uit gemaakt van de brandweerpost De Lier. Het afscheid van de scheidende brandweerman vindt maandag 27 september plaats. Het offi ciële deel 's middags om vier uur in De de Magneet; 's avonds is er een epen bijeen komst voor iedereen die opper wachtmeester Van der Giessen de hand wil drukken. De open bijeenkomst is eveneens in De Magneet en wel van half zeven tot half acht. Schiedam Wat eens de slecht bezochte kerk De Goede Haven was, is sedert enkele jaren een gebouw vol boeken. Eigenaar is de stichting Verenigde Provinciale Bibliotheekcentrales, een instelling die het bieb-wezen coördineert voor alle plaatsjes in Zuid-Holland die minder dan dertigduizend inwo ners hebben, In de buurt zijn dat bijvoorbeel" Maassluis en Maasland. De grote buren, Vlaardin gen, Schiedam en Botterdam, hebben hun eigen centrale. CHAin on ACHTERZEEDIJK 57. BARENDRECHT, TELEFOON 01806-5215 EN 2107 NIEUWE BINNENWEG 71-77, ROTTERDAM, TELEFOON 010-363211 Die vroegere kerk staat aan de Wilhelmmahaven, langs de Westfrankelandsedijk in Schie dam. Van daaruit is in maart een actie op touw gezet, waar aan dertien van de eenendertig kleinere bibliotheken uit de provincie meededen. Kinderju ry's gingen uitzoeken welke jeugdboek als het best van 1975 kan worden beschouwd. Een dergelijke activiteit bestond al in de drie grootste steden van de Randstad, maar werd voor de Heine gemeenten uitgedacht door Wilma Joma (23), sinds een jaar jeugdbibliothecaresse bij de stichting. Bijna honaera Kinüers jureerden mee. De uitslag stond gister in onze krant: Anke de Vries' Het Geheim Van Mories Besjoer werd dinsdagavond uitverko ren. Als tweede eindigde overi gens Een Gat In De Grens, geschreven door Guus Kuyer die daarvoor van een volwassen jury de Gouden Griffel kreeg. De derde plaats behaalde Cony Hafkamp met haar boek Vech ten Voor een Veldje. Deze schrijfster zal samen raet Anke de Vries (ook nog winnares van een Zilveren Griffel) aanwezig zijn op het feest, dat in de centrale op de Westfrankeland sedijk op zaterdagmiddag 16 oktober wordt gehouden voor alle kinderjuryleden. Wat moesten die kinderen doen? Wilma Joma: „Lezen en beoor delen. Elke maand werd in de dertien plaatsen, die meededen, een kerngroepbespreking ge- Schiedam De vechtpartij, die zaterdagnacht in de binm plaatsvond, heeft zich afge speeld in café De Amsteibron. Niet in het nabijgelegen café Het Centrum, zoals wij e< ren meldden. De twee Schiedammers, die bij de ruzie werden gewond, zijn al leen dit café in gevlucht De politieagenten, die hen hebben opgehaald omdat het café de twee werde: wacht door „de andere die de vechtpartij wilden zetten, dacht aanvankelijk dat het gebeuren zich in Het trum had afgespeeld. houden. Gepraat werd dan over de inhoud, de opzet, eventuele bedoelingen van de schrijvers, illustraties. Over wat aan de boeken mankeerde, of zij span nend waren of triest, kortom, allemaal vragen die een kind stimuleren, om kritischer te le- ren lezen". Vragen werden voorts gesteld in de trant van: hoe stellen jullie je de schrijfster voor? Opmer kelijk is, dat het schooljuffrou- wentype wel enigszins naar vo ren kwam. „Hele discussies gin gen daarover. Zei de één, dat de schrijfster wel een oude vrouw zou zijn met een bril, een heleboel kinderen en waar schijnlijk een knotje achterop het hoofd, dan was er wel een ander die met alle zekerheid wist te vertellen, dat het juist een jong meisje zou zijn, met lang blond krulletjeshaar, dat misschien wel is opgegroeid in een heel groot ge2ïn. Het zal erg leuk zijn bijvoorbeeld, als de kinderen op 16 oktober zien hoe Anke de Vries en Corry Haf kamp er uitzien. Voor sommi gen heel anders dan zij hadden verwacht", zegt Wilma Jorna. Afgevaardigden van de dertien kerngroepen vormden dinsdag de eindjuiy. „Het is elke biblio theek, die heeft meegedaan, heel goed bevallen", zegt Wil ma. „Ik weet zeker, dat volgend jaar, als wij ermee verder gaan, veel meer belangstelling zal be staan. Ik verwacht toch wel, dat dan zeker vijfentwintig van de eenendertig bibliotheken mee doet". Wilma Joma (rechts) temidden van de eindjuristen. Op pen, die de afgelopen maanden kinderboeken bespraken. de achtergrond de begeleidsters van de dertien kerngroe- Schiedam Vdór 15 novem ber moeten de gemeente woningen in Woudhoek Zuid-Oost geïsoleerd zijn anders gaat de bewoners vereniging van die wijk tot actie over. De toezegging van wethouder Chris Zij develd, dat de woningen zullen worden geïsoleerd vóór het strookseizoen is begonnen, worden dus tot half november aanvaard. Dit is besloten op de eerste ledenvergadering van de bewonersvereniging Woud- hoek Zuid-Oost. Tevens werd een afspraak gemaakt over de inventari satie van de klachten van de bewoners. De klachten moeten schriftelijk worden ingeleverd bij het bestuur. Op deze manier kan het bestuur de problemen tij dig bestuderen. SP - A .;'ïfïrx, f Fred Ligtenberg, zanger van de groep Fair Play Schiedam,De Schiedamr Joop S.°, heeft bij het make laarskantoor Moerman aan de Lange. Kerkstraat een glas-in- iood raam ingegooid. De man had een meningsverschil gehad over een pandje aan de Baan in het centrum van de stad. Tevens verkeerde hij on der invloed van alcoholische drank. Ter ontnuchtering is hij naar het hoofdbureau gebracht, waar proces-verbaal opgemaakt zal worden. Schiedam Een groot gedeelte van West heeft deze week ruim een uur lang totaal zon der stroom gezeten. Zowel het Gemeente Ziekenhuis als hei Nolet Ziekenhuis hebben daardoor dinsdag voor het eerst echt gebruik moeten maken van de eigen stroom voorziening. Bovendien kon den beide ziekenhuizen enige tijd slechts een'rontgecappa- raat gebruiken. Een en ander kwam doordat bij wasserij Nijraan aan de Stad houderslaan een hoogspan ningsschakelaar uit elkaar was geklapt. Alle elektrici- teitsaansluitingen tussen Nieuwe Haven, Vlaardinger- dijk, Aletdastraat, Penning- laan en Stadhouderslaan kwa men hierdoor ruim eert uur zonder stroom te zitten. Directielid A.J. Baks van het GZ: „De röntgenapparatuur gebruikt enorm veel stroom. Wanneer die in werking is komt er een echte stroompiek. Met de noodvoorziening kon den we niet dezelfde hoeveel heid stroom krijgen dus moes ten we wel slechts een rontge- napparaat gebruiken". Schiedam Joost Nuissl treedt vrijdag 24 en zater dag 25 september op in het zoldertheater In de Teerstoof. De liedjeszanger en acteur komt met twee musici: Nard Keynders en Harry Emmery. Het optreden aan de Nieuwstraat 12 begint beide avonden op negen uur. De toegangsprijs is 8,50. CJP-ers en. 65-fers betalen 6,75. Maassluis In de Tover bal wordt vrijdagavond de film ,JMash" vertoond met in de hoofdrollen Do nald Sutherland en Elliot Gould. De regie is in han den van Robert Altman. Het verhaal speelt zich af tijdens de oorlog in Ko rea. In een noodhospitaal dicht bij het front moeten jonge, progressieve chi rurgen de gewonde solda ten 20 snel en goed moge lijk weer oplappen. De primitieve werk- en lee fomstandigheden, de druk van de oorlog leiden tot krankzinnige gebeur tenissen, waarin het ab normale normaal wordt. Men doet alles in het kamp om de oorlog te vergeten en daardoor ontstaan soms de gekste situaties. Schiedam In het dienst encentrum De Vier Mo lens wordt vrijdag 24 sep tember een demonstratie stijldansen gegeven. Dit zal gebeuren tijdens een ontmoetingsavond die de Stichting Open Huis op touw heeft gezet Het programma bestaat verder uit dansen, bingo, en enkele gezelschapsspe len. Iedereen van 25 jaar en ouder is welkom. De aan vang is 20.00 uur. Schiedam Het gereno veerde Liduina-paviijoen wordt zaterdag 2 oktober officieel in gebruik geno men. De opening van. het bejaardencentrum, on derdeel van Huize Fran- keiand aan de St. Lïdui- nastraat, zal worden ver richt door burgemeester Arie Lems. Tevens zal dan het feit wor den herdacht dat hon derdvijfentwintig jaar ge leden de basis werd ge legd voor het bestaan van de St. Liduinastichting in de huidige vorm. ADVERTENTIE Hoek van Holland Jan Camp- huis exposeert vrijdag en zater dag zijn schilderijen in De Hoekstee. Camphuis is een geboren Rotter dammer en heeft zijn opleiding gehad aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotter dam en de „Grande Chauhiie- re" in Parijs. Hij woonde en werkte in Parijs, Cannes, Bar celona en enkele Italiaanse ste den. Voortkomend uit een familie van zeevarenden zijn vader voer nog op de laatste Engelse zeil schepen die wol en thee uit Australië en China haalden heeft na veel werk op het ge bied van portret en stilleven gekozen voor de uitbeelding van het schip, omdat dit toch zijn grootste interesse heeft Jan Camphuis heeft studie ge maakt van zeilschepen en heeft als onderwerp van zijn nieuw ste werk de sleepboot aange pakt, een onderwerp dat onder de Nederlanders bijzonder sterk leeft. Den Haag/Schiedam Een dele gatie uit het Poolse Parlement zal op woensdag 25 september een bezoek brengen aan het Openbaar Lichaam Rijnmond in Schiedam. Het bezoek maakt onderdeel uit van een reis die de Polen door Nederland maken op uitnodi ging van de Nederlandse Staten Generaal. Schiedam Een groepje bewo ners van Kethel wil bij het toe komstige Park Kethel een par keergelegenheid. Zij zijn be zorgd dat de wagens van de bezoekers bij hen voor de deur zullen worden geparkeerd. De buurtbewoners W. van Haften, H. Poortvliet cn D. Schipper hebben hierover een brief ge schreven aan het college van burgemeester en wethouders. In deze brief vraagt men nog eens waar de noodweg ten noorden van het dorp blijft. De gemeen te zou hebben beloofd dat deze in 1974 zou worden aangelegd. Vlaardingen wordt zaterdag een muziekstad. Van één uur 's middags tot één uur de volgen de morgen zal een scala v«n Nederlandse artiesten optreden tijdens het eerste Vlaardingse popfestival, dat wordt gehou den in de Lijnbaanhalien. iGroolste klapper van het festijn, dat op een korte pauze van half zeven tot 2even uur na, nonstop doorgaat is volgens organisator Henk Kramer de Nederlandse formatie Earth and Fire, met nog steeds Jemey Kaagman achter de microfoon. De groep brengt de eigen licht-effect- show mee. Verder de groep Cu- by and the Blizzards uit de Achterhoek in een nieuwe for matie en met een geheel nieuwe act, Big Fat John Russell and his Soul group staan ook op het programma. Evenals Long Tal! Ernie and the Shakers, een rock and rollgroep die het de laatste tijd bij onze oosterburen helemaal maakt. Badge is een Vlaardingse pop groep, die evenals de Capels- Rotterdamse groep Fair Play aan het begin van een grote carrière staat. Van Fair Play komt overigens tijdens het fes tival de eerste single uit: „See; the smog". Vaart en variatie kan verwacht worden van Square en de echte discotheek- stampers worden gebracht door Disco Mississippi. Verder verle nen medewerking: de Pop Dan cers en AVRO's Toppop Drive In Discotheek. Buitenlandse groepen zijn niet ge contracteerd, maar wel kunnen de bezoekers op film genieten van The Roiling Stones. Een dagkaart voor het gebeuren kost 18,50 gulden, een middag- kaart 12,50 gulden en een avondkaart 16,50 gulden. Ook voor vergaderruimte is het goed toeven in Novotel. Op slechts 10 min. van Rotterdam heeft u de beschikking ov«r goed geoutilleerde vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat gemaakt zijn. Elke zaal is voorzien van airconditioning en u vindt er achtergrondmuziek en aansluiting voor T.V.-telefoon etc. Voor. 30 tot 150 personen heeft Novotel zalige vergaderruimte. De formule die het best bij u past vindt u bij Hargalaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22532

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3