„Nationale top onbereikbaar Annemiek van der Marei CARROUSEL KAN BESTSELLER Aansluiting kabelnet iets diiiirder Oidenbarneveldriiiters beeft behoefte aan goede accommodatie DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 Orgel- en hobo-concert Bedrijfsleider rijdt door bij alcoholcontrole „HillstaP' toe aan herstel ACCOmiODATIE WINTER PROEF ''T ren, maar dan dient er wel het nodige onderhoud gepleegd te worden Op dinsdag 28 decem ber krijgt de raad het voorstel voorgelegd waarin burgemees ter en wethouders gevraagd worden voor dat onderhoud te zorgen. SC,^e?aB1 7 jls de gemeenteraad maandag atooord Fnriï.»,«fl dc.rta,nieg van eea Centrale Antenne nmchtlng (CAI) kan een groot gedeelte van'Schie dam de tweede helft van het volgende jaar van dit systeem profiteren. De Gemeentelijke Technische Be drijven (GTB) hebben deze week bekend gemaakt dat reeds ruim een maand na de Maassluis De serie concerten in de Immanuelkerk aan de Lange Boonestraat in Maas sluis wordt zaterdag voortge zet tnet een orgel- en hobocon cert met Koos Bons en Aad Sluijter. Het programma omvat werken van componisten uit verschil lende stijlperioden, te weten voor hobo: Cima, Hertel, de Groot en Godron; voor piano: Chopin, Debussy en Pouienc; voor orgel de grootste toceato, adagio en fuga van Bach. Het concert begint 's avonds om kwart over acht De toegang bedraagt drie gulden, de jeugd betaalt twee gulden. Schiedam B;j de alcoholcontro le die dinsdagnacht op de Hor- vathweg werd gehouden is slechts één proces verbaal op gemaakt. Bij een routine-onder zoek viel dezelfde avond op de Horvathweg nog wel een twee de automobilist door de mand- Tijdens de alcoholcontrole die van elf tot twee uur werd ge houden zijn 220 automobilisten aangehouden. Vier bestuurders moesten op het pijpje blazen. Rijverboden zijn er echter niet uitgevaardigd, De 23-jarjge automobilist J.F.M- uit Rotterdam werd in Vlaar- dingen aangehouden nadat hij in Schiedam het stopteken van de politie had genegeerd. De bedrijfsleider die onder invloed bleek le verkeren is naar het hoofdbureau in Schiedam over gebracht waar proces-verbaal is opgemaakt. De bestuurder die dezelfde avond toevallig werd betrapt is de 30- jarige vertegenwoordiger 2&R.S. uit Brielle. goedkeuring door de raad met de aanleg zou kunnen worden begonnen. In het gemeenteraadsstuk dat maandag wordt behandeld staat dat de Schiedammers straks 10,05 per aansluiting per maand moeten gaan beta len. Niet 8.50 zoals in het rapport staat dat de GTB over het kabelnet heeft samenge steld en zoals wij vorige week donderdag vermeldden. Het verschil houdt verband met achttien procent BTW die moet worden doorberekend Wethouder Reinier Scheeres heeft deze week ook uitgelegd waar om nooit de aangekondigde en quête naar de behoefte van een CAI is gehouden. Dat 20u vol gens hem niet zijn gebeurd om dat er nog geen 2ekerbeid be stond over de kosten. Eerst zou de raad het tanef moe ten hebben vastgesteld Boven dien zou de ervaring hebben geleerd dat de meeste bewo ners, meer dan tachtig procent toch er voor zijn. De vier nieuwe ambtenaren die bij een kabelnet moeten wor den. aangetrokken verdedigde Scheeres met de opmerking dat het hier gaat ara een rendabele uitgave. Hoek van Holland Het dage lijks bestuur van de Hoekse deelgemeenteraad is van me ning dat de stal van de Hillv/o- ning dringend aan herstel toe is. De HDlwoning is een van de weinige monumenten waarover Hoek van Holland beschikt. Het gebouw dat in gebruik is als boerderij voor proefdieren, wordt beheerd door Rentege- vende Eigendommen van de ge meente Rotterdam. De deelraad wil dit gebouw bev/a- BerkeJ De vijfde plaats, die Oldenbarneveldruiters tijdens de Nederlandse kampioenschappen {de zo gehete Levade) behaalde, was eigenlijk een regel rechte verrassing. Zeker, de Berkelse ruitersport ver eniging reikte al eerder naar een vijfde klassering, maar nimmer was het deelnemersveld zo sterk bezet als tijdens de vorige week gehouden Levade in Apeldoorn. Bovendien verkeert Oldenbarneveldrui ters in een periode van opbouw onder leiding van de nog jeugdige Annemiek van der Marei (21) uit Pijnacker. De roer-gangster van de Berkelse ruitersportveremging is erg ac tief met haar sport bezig. Niet alleen exploiteert zij ia haar woonplaats Pijnacker eea po- nyrijschool, Anoemiek van der Marei is Ook trainster bij Ol- rienbameveldniiters en de Schiedarase raitersportvereni- ging Spaarlaodruiters. Boven dien volgt zij eea cursus om gediplomeerd ïnstructrice te worden. Onlaags werd ze opnieuw door een ruitersportvereniging ge vraagd. Het kostte haar moeite om te weigeren maar gebrek aan tijd liet haar geen andere keuze, Hoewel ze nagenoeg ie dere dag met de paarden- en ponysport bezi^. kan ze er geen genoeg van krijgen. Met veel enthousiasme reist ze dan ook regelmatig naar Schiedam en Berkel af. Terugblikkend op de Nederland se kampioenschappen „Die vijfde plaats was natuurlijk een aangename verrassing. Voor de wedstrijd had ik met verwacht dat we zo ver zouden komen. Achteraf besef ik echter dat een vierde plaats ook nog tot de mogelijkheden behoorde. We moeten echter toch dik tevre den zijn". Oldenbarneveldruiters kwam uit op de Levade na het behaalde kampioenschap van Zuid-Hol land en Brabant De onderlinge verschillen waren toen met zo groot Hoe gaat zich dat in de toekomst ontwikkeien? Anne miek van der Marei: „In Berkel zitten we nog met aan de top. Een hogere klassering bij de Levade behoort tot de mogelijk heden. De Nationale top zullen we echter nooit bereiken. Daar ontbreken de faciliteiten en fi nanciën voor". Ze doelt daarmee op de accom modatie ïn Berkel, die niet he lemaal naar wens is, Annemiek steil nuchter.: „De mogelijkhe den voor een kleine plaats als Berkel zijn natuurlijk niet groot. De club en de gemeente zouden er gewoon niet verstan dig aan doen om hier een bin- nenbak te bouwen. Er is niet voldoende belangstelling om zo'n accommodatie optimaal te gebruiken". „Dat neemt met weg dat het ter- rem dat we nu gebruiken, voor verbetering vatbaar is. Mis schien dat we in de toekomst op sportpark Het Hoge Land gaan verhulzen. Dan kan er misschien een goede verlichting komen en kunnen we een kanti ne bouwen. Want dat laatste is toch wel erg belangrijk". Ondanks het gebrek aan een kan tine is de sfeer de grootste drijfveer van de Berkelse ver eniging. Voorzitter Arie Staal duinen: „We gaan er vanuit dat de rijdende leden voor de pres taties moeten zorgen en de overige leden voor de gezelhg- door Oscar van der Kroon held. Op de training zijn dan ook vaak liefhebbers aanwezig, die alleen maar even komen kijken". Cor van Erk, actief sinds de op richting in 1948, kan over de sfeer meepraten. Met een vee wagen crosst hij al vele jaren door Nederland om de paarden van Oldenbarneveldruiters naar de diverse plaatsen te brengen. „Iedere wedstrijd is een feest. Vooral omdat er ai- tijd veel supporters meegaan. Als we aankomen zetten we enkele tafels in elkaar en wordt er een lekkere bak soep gege ten. Later op de dag gaan we een hapje eten en tussendoor worden uiteraard de paarden verzorgd en de rijdende leden aangemoedigd. De afgelopen jaren heb ik heel wat leuke dingen meegemaakt". Terugkomend op de accommoda tie vertelt Adrie Staalduinen: „Vroeger was de training nooit een probleem omdat er alleen in de zomer werd geoefend. Tegenwoordig rijdt men echter het hele jaar en door de slechte weersomstandigheden in de winter geeft dat wel eens pro blemen. Bovendien is het veld door het toenemende ledenaan tal eigenlijk te klein gewor den". Buiten een kantine ontbeert Ol denbarneveldruiters ook stal len, waardoor tijdens een re genbui geen onderdak kan wor den gevonden. Ook daar hoopt de vereniging in de toekomst wat aan te doem In de plannen neemt ook Anne miek van der Marei een belang rijke plaats in. De Pïjnackerse trainster is ambitieus en wil met Oldenbarneveldruiters en Spaarlandruïters hogerop. 2e begon op haar- zevende jaar pony te rijden en kreeg later les van Nel Koot-Buitendijk, die deel uitmaakte van het Berkel se achttal van Oldenbarnevel druiters. Toen Annemiek van der Marei haar pony verruilde voor een paard meldde zij zich in Berkel aan als lid: „In die eerste periode heb ik erg veel geleerd van instructeur Schools. Toen ben ik ooi: èl met cursussen begonnen. -Eerst werd ik commandante, latei-as- sistentmstructrice" ■*-"- Toen de opvolger van Schools;'. Van der Koeven, wegens tijd--, gebrek zich niet volledig meer voor de Oldenbarneveldruiters kon inzetten, werd Annemiek gevraagd. De eerste maanden gaf ze les op proef maar dit beviel zo goed dat ze uiteinde lijk vaste trainster werd. „Het is me allemaal enorm mee gevallen. Doordat ik zo jong ben, hadden er uiteraard aller lei problemen kunnen ontstaan maar de eerste echte woorden wisseling moet nog plaatsvon den, Ik hoop dat ik in de toe komst ook zo fijn kan blijven werken". Slapeloze nachten voor schrijversduo Bezooijen en Verkade De succesvolle equipe van Oldenbarneveldruiters. V.I.- n.r. Lourens Koetsier, Moni que Hanemaayer, Ne! Koot- Buitendijk, Paul van 't Slot, Annie de Jong, Cornelis Staalduinen (op paard), Mar- greet van 't Slot, Ne! van der Marei, Annemiek van der Ma- rel (op paard), Marja van Herlven Anton Geesink. o Annemiek van der Marei.„nationale top onbereikbaar". Vlaardingen Ze zijn langza merhand met meer uit elkaar te branden. De regionale schrijvers van gein en grap. De recentehjke boreling van Ed Verkade en Chris Be- zooyen, de musical „Carrou sel", kan desondanks gevoege lijk een stuitligging worden ge noemd, slechts gebaard door een overvloed aan optimisme, een grenzeloos vertrouwen in de medewerkers en veel ambi ties. De totale uitvoering van het toneel, zang- en dansspek- takel vereist zoveel van de uit voerenden dat haast iedere mi nuut vnje tijd in repetitiebe- zoek wordt omgezet Chns Bezooyen: „Het is een avondvullende productie, waarvan de première plaats vindt op vrijdag 29 oktober aanstaande in de Vlaardingse Stadsgehoorzaal. Sinds janua ri van dit jaar zijn we aan het repeteren en ik heb de indruk dat het grandioos gaat wor den". We zijn getuige van de eerste confrontatie tussen koor en ballet, alsmede het toneelge deelte. Iedereen die wel eens iets heeft gedaan op het ge bied van zang of toneel weet, hoe verschrikkelijk moeilijk het is die zaken harmonieus te laten combineren, ïn totaal werken er gauw zo'n 75 man aan de productie mee. Onder te verdelen in een koor- ballet- en een toneelafdekng. Er wordt keihard gewerkt en men is er zich van bewust dat er nog heel wat moet verbete ren willen de ideeën van bij voorbeeld Anneke van Gel- dem (ze moet heel wat in haar mars hebben om hiervoor de choreografie te kunnen verzor gen) en Chris Borst (zijn song „Is dat geen houden van" zou best eens een topper met stip- notermg kunnen worden) ge heid „zitten". Er lopen nog meer kopstukken 0 Confrontatie tussen toneel en dans binnen „Carrousel" rond met wie de voorstelling staat of valt. Het organisatietalent van Toos van Lint bijvoorbeeld of de man die voor moet zorgen. Veertig mille De productie wordt begroot op 40.000, Een heleboel geld voor een amateurvoorstelling, maar de musical wordt dan ook tenminste zeven maal ge speeld. Vijfmaal in de Stads gehoorzaal (29 en 30 oktober, 4, 5 en 6 november) en twee maal op II en 12 november in het Hassagetheater in Schie dam. Een zeer volwaardig pro gramma dus, waarbij tevens een volwaardige voorstelling hoort. De eerste indruk staaft die bewering Musicalmoeder An- door Gerard v.d. Heuvel me MG. Schmidt zei eens: „Als je in een musical gedon der hebt, heb je dat voorname lijk met het ballet". Imro Hoe ver, de Donald Jones in het gezelschap, geeft dat wel toe. Hij heeft al jaren balletles en grijpt de kans hier te tonen wat hij kan met beide handen, aan. „Het is voornamelijk dat je zo gauw uit het ritme wordt gehaald. Je moet leren je in de muriek ergens op vast te zet ten en dat niet meer te verlie zen. Er is nog snel verwarring in de ploeg". Over de vraag of de resteren de weken voldoende zullen zijn enige perfectie te verkrij gen heeft hij zich het hoofd niet gebroken. Hij twijfelt er geen seconde aan. Minder standvastig lijkt Ed Verkade. Hij loopt met een gezicht rond alsof hij koorts heeft (wat lijkt hij toch enorm op Freek de Jonge) en voor hem komen nu de bange dagen. De pauze die Dick Borst achter de plano, schepper van het musicale gedeelte. de mensen nemen duurt hem veel te lang en met de van hem bekende teksten maant hij de groepen tot grote spoed aan. Ze beseffen wel degelijk dat de tijd kort is en dat er nog veel moet worden gedaan. Verkade gaat achterin de zaal zitten en ziet vlotte dansen af gewisseld worden door andere effecten. Het totaalbeeld is dat er werkelijk alies wordt gege ven om straks een perfecte voorstelling te geven. Alleen deze intentie al is straks een bezoek aan de Stadsgehoor zaal en, het Passagetheater dubbel en dwars waard.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4