Culturele raad: Financiële hulp centraal VRIJDAG 1 OKTOBER 1976 ZANG MUZIEK TONEEL 4 Amateurs spreken woordje mee Christelijke koorvereniging Progeza ss De Culturele Raad Vlaardingen heeft een open oog voor de financiële situatie bij de onder haar ressorterende amateur- verenigingen. Er valt op het gebied van zang, muziek en toneel het komende seizoen weer van alles te beleven en hulp van financiële aard staat bij de Raad centraal. Voor dit jaar konden de verenigingen ongeveer 61-000.- verteren en voor het volgende jaar is er 68-000,- beschikbaar- Maarten Bot, de culturele Bot zeggen zijn collega's, geeft aan dat er normen zijn voor iiiiifiiiuiiiniiiiiiiiiiiiijiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiii door Gerard v.d. Heuvel iiiitiiiiltiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiitiiiiiiiitiiiHii de verdeling^ van dat geld. „Hoeveel men krijgt Is afhan kelijk van het aantal leden bij voorbeeld, en van nog meer factoren" vertelt hij, „ook heb ben we een soort evenemen- tensubsidie en een potje voor plotseling opkomende plan nen". De plannen die de Vlaardingse verenigingen hebben zijn niet steeds even plotseling ont staan en over die activiteiten gaan we U nu informeren. ORPHEUS Het Vlaardings Mannenkoor „Orpheus" geeft op 6 novem ber een concert in de Grote Kerk. Zij zingen daar onder andere het in de koorwereld bekende „Mount of three Lights'". Ais organiste treedt op Jet Dubbeldam en de bas/- bariton Bernhard Kruijse is de vocale solist De dirigent van het koor, Henk Heinz, is dit jaar afgestudeerd aan het conservatorium en heeft nu zijn C-dïploma. Tij dens het kerkconcert dirigeert hij verder werken van Poulenc en Sweelinck. Voor 1977 staan de plannen nog niet vast Er wordt ge werkt aan een concert in de Stadsgehoorzaal, waarvoor het Gewestelijk Orkest voor Zuid- Holland is uitgenodigd. Alleen het orkest kost al gauw f 5.000,-, zodat er nog wef wat gepraat zal moeten worden eer alles rond is. GLORIA TOONKUNST Op dinsdag 5 oktober aan staande. eveneens in de Grote Kerk, wordt, onder leiding van Aad v.d. Hoeven, Haycfn's „Jahreszeïten" uitgevoerd. Niet zo maar een concertje. Het koor wordt begeleid door het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland en als solisten treden op Marco Bakker, Mi ch iel ten Houten de Lange en Marja Schermerhoorn. Tijn van Eijk zit achter het clavecimbe). Daarna zingen de 80 leden van het koor voor de televisie. Ze zijn uitgenodigd door de N.C.- R.V. om medewerking te verle nen aan een kerstconcert in december. BEVRfJDlNGSKOOR De naam Bevrijdingskoor is uit de tijd. Sinds kort heelt de dïrigente Annchen v.d. Bos haar naam aan het koor gege ven en wordt er op 16 oktober in de Stadsgehoorzaal opge treden als het Annchen v.d. Majorettencorps Liberte Boskoor. Alfred Lucasson komt dan mee als tenorsolist, terwijl er tevens een baroken- semble optreedt. Het koor heeft onder meer be kendheid gekregen door de optredens met Marie Cecile Moerdijk en via die bemoeie nissen is er al eer» tweede iangspeeiplaat verschenen. Nu onder de titel: „het Annchen v.d. Boskoor zingt volkslied jes", zal deze plaat wel in de Stadsgehoorzaal te koop wor den aangeboden. Het concert daar begint om acht uur *s avonds en de toegangsprijs is 5,- per persoon. GEMENGD RIJNMONDKOOR VLAARDINGEN Bij monde van het bestuurslid Niemantsverdriet vernamen we dat het „Weihnachtsorato- rium" op het programma staat. We horen binnenkort meer. VIVA MELODIA Behorende tot de koren van Jo Mulder en met die collega's geeft dit dameskoor een kerst concert op 22 december. Dat betekent ongeveer 200 zangers en zangeressen in de Stadsge hoorzaal. Het begint om acht uur. Het koor gaat vergaderen over het programma van vol gend jaar en de resultaten van die bespreking zouden we bin nenkort vernemen. PROGEZA Christelijke Koorvereniging Progaze heeft al twee concer ten achter de rug en wel in Breda en Maassluis. Met de Kerst komen ze met een spe ciaal programma waarover nog niet veel kon worden gezegd omdat de onderhandelingen nog gaande waren. Voor 24 oktober aanstaande staat voor lopig de Grote Kerk op het programma. Dan wordt meege werkt aan de liturgie van de ochtenddienst als Ds, Klamer komt spreken. Dan een muziek en zangavond aan de van Hogsndorplaan in het gebouw van het Leger des Hei Is. Het is dan zaterdag 20 november ais deze traditie voor de derde maat gestand wordt gedaan. Natuurlijk kan het koor niet worden weggedacht van de Rotterdamse zang- en orgel avonden in de Laurenskerk. Op 17 maart 1977 zijn ze aan de beurt om onder leiding van dirigent H. de Jong hun leven dige programma te brengen. Er zijn nu ongeveer 190 leden en er is a! geruime tijd een damesstop. Enthousiaste man nen kunnen er nog wel bij, alhoewel dan de repetitieruim te te klein wordt als de leden allemaal aanwezig zijn. IMMANUEL De oecumenische kerdienst op 10 oktober in het kerkcentrum Holy wordt opgeluisterd door het gemengd koor „Imma- nuel". Het is een specifiek kerkkoor en het wordt ook door omliggende gemeenten veel gevraagd de liturgie te ondersteunen. April volgend jaar wordt er een grote zangmanifestatie georga niseerd door de bond waar het koor bij is aangesloten en graag zag men nog enkele mannenzangers ltd worden. Bel daarom voorzitter Rietveld, tel. 344525 en sluit U aan bij de andere 55 leden. INTER NOS De leeftijd van het gemengd- koor „Inter Nos" varieert van 80 tot 85 jaar. Het geeft geen uitvoeringen in de zin van gro- o Harmonie Voorwaarts te concerten maar het enthou siasme is er, onder leiding van Mevr. H. van Kuyf-van Witsen- burg, niet minder door. Geestelijke liederen, werken van Bach e'n Mozart, vullen het repertoire en de leden doen er alles aan om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Als er een verjaardag toevallig op een repetitieavond valt blijven ze er niet voor thuis en dat hoor je ook wel eens anders. LIBERTE Het Vlaardings Tamboer-Trom petter en Majorettencorps „Li- berté" heeft nauwelijks meer iets te wensen. Er zijn voldoen de leden en de stemmen zijn goed en volledig bezet. Op 9 oktober wordt er in Rotterdam opgetreden en verder geniet het gezelschap een welver diende rust. Zo tegen Sinter klaas gaat het seizoen weer beginnen en kunnen de 65 leden er weer hard tegenaan. Eerst staat nog een zeevïstocht voor de leden op het program ma op 16 oktober en wordt er ook veel aandacht besteed aan het 15-jarig bestaan. Een to neelavond en een receptie vor men de hoofdmoten van het jubileum oo 6 november. DE PIJPERS Onder tel. 353642 was vorig jaar J. Aalders nog te bereiken. 'deze keer kunnen slechts vruchteloze pogingen worden genoteerd iets van de Pijpers te weten te komen. SURSUM CORDA De kopersectie van de Chr. Harmonieverenrgïng „Sursum Corda" behoeft uitbreiding. Trompettisten, klarinetisten. Uw instrument komt voor reke ning van de vereniging als U lid wordt. De contributie be draagt 8,75 per maand en iedere maandagavond vanaf 8 uur is er repetitie in de v.d. Sehaarschool. Er zijn dertig leden en o.i.v. S. C. Beerd Boerman is er op 18 december een kerstconcert in de Grote Kerk, met medewerking van het Holykoor. Voorzitter Sebel, tel. 351467, noteert U qraaa. AMUSEMENTSORKEST VAN DIJK Genoteerd J. Vons, tel. 348600. Ondanks herhaalde pogingen bleef hij of zij onvindbaar. THALITA De drumfanfare „THALITA" geeft op 16 oktober in het Centrum een openluchtconcert en op 23 oktober komt het ensemble naar Rotterdam om de lustrumviering van de win keliersvereniging Abtsweg in Overschie mee te beleven. Daarna wordt er keihard ge werkt aan het instuderen van Schiedafnse Passagetheater. Totdan blijft het stil. Niet bin nen de vereniging zetf, want er worden 13 kinderen opgeleid om aan het eind van het jaar met het orkest te kunnen mee spelen. De geroutineerde or kestleden passen zich momen teel met hun repertoire aan de jeugd aan. Een uiterst serieuze zaak die van belang is voor de verjonging in het ensemble en van levensbelang voor het voortbestaan van het orkest. Een karaktervol blijspel van Barillet Gredy levert deze een meuw repertoire en een jngrediënten in „40-karaat". nieuwe show. FLARDINGHA Voorzitter Huisman was, door trieste familieomstandigheden, voor commentaar nog niet be reikbaar. Wellicht nemen de bestuursfeden van de accor deonvereniging zelf even het initiatief, en worden we alsnog geïnformeerd over hun plan nen voor het komende sei zoen. INSULINDE Bij het muziekgezelschap „In- sulïnde" is iedereen welkom die maar een instrument be speelt. Gitaar, blokfluit, mond harmonica, noem maar op. (wie 707971 belt hoort het zelf). Op 10 november een op treden in het bejaardenflat,,De Weteringh" ter gelegenheid van de ontspanningsavond al daar en werkt het gezelschap op 17 oktober mee aan een middagkerkdienst in de Mag- naliakerk. De derde week van februari wordt vrijgehouden voor de ruim 250 donateurs. In gebouw De Triangel wordt er dan een feestavond gegeven met mu ziek, zang en dans. VOORWAARTS Het eerste concert van de Har- monievereniglng „Voorwaarts" is op 28 januari 1977 in het Regisseuse Janka Verhoeff neemt de Toneel- en letterlie vende vereniging „Varia" mee naar de Stadsgehoorzaal op 20 november om U de ontknoping van het stuk te laten meebele ven. Daarna wordt er gewerkt aan het Eenakterfestival in ja nuari 1977, waarover meer in deze krant als Cees Romers alles in kannen en kruiken heeft. DE FAKKEL Toneelgroep De Fakkel zal het een poosje zonder het organi satietalent van Jannie Kap de Vries moeten doen. Zij verkoos het volgen van de moederma vo boven het wel en wee van het amateurtoneel en droeg haar taak over aan Ria v.d. Lugt. We stonden vorig jaar uitge breid stil bij de werkwijze van De Fakkel en of het resultaat nog sterker verbeterd is wordt op 23 oktober bewezen. Dan is het blijspel „Mireille" aan de beurt. Een eigentijds stuk met jonge mensen. De Stadsge hoorzaal zorgt voor voldoende ruimte. ANIMO Jan Pleijsier werkt met zijn mensen aan „De bemoeial". Een avondvullend stuk van Jack Poplewell waar men zich sedert drie weken in heeft vastgebeten. Eind november of Harmonie Drumband Liberte „Voorwaarts" constateert een opleving in de jeugdige be langstelling en hoopt dat de plannen doorgaan om de Schïedamse muziekschool de pendances te verstrekken in Vlaardingen en Maassluis, waardoor er meer aan muzie kopleiding in die steden kan worden gedaan. Voorlopig staat dirigent A. de Bruin voor de moeilijke taak „Voorwaarts" straks één ge heel te laten worden. Een veertigjarige vrouw met een dochter en een moeder hebben diverse heren over de vloer. Dat geeft verwikkelingen en schreeuwt om oplossingen. begin december moet het op de planken. Animo doet na tuurlijk mee aan hét eenakter festival en bestudeert daartoe „Help, ik leef" van John Tolly. O.N.I. Norman Krasna schreef het blijspel „Per Luchtpost" en dat leek de toneelgroep O.N.I. een leuk stuk om op 11 november mee naar de Stadsgehoorzaal te komen. Er dient echter nog vergaderd te worden en de officiële data worden nog tijdig - medegedeeld. Het' eenakterfes tival staat hoog genoteerd en daarvoor kozen ze het slechts heren vergende stuk „Duivels- bruggetje" uit. O.N.I. heeft vijf mannen rond lopen en dat moeten er zeven worden. HET MASKER De Toneelgroep „Het Masker" is hoogzwanger. Althans ver schillende damesleden staan op het punt een kind te krijgen en dat veroorzaakt een leden tekort. Toch spelen ze, met twee elders geleende dames, op 26 november „De Be moeial". Dat het een leuk stuk is begrijpen we best. Toch klopt er iets niet met de onder linge communicatie als „Ani mo" in diezelfde periode het zelfde stuk speelt. Wellicht wordt het verstandig bijvoorT beeld via het Centrum voor Amateurtoneel deze zaken te coördineren om onder andere deze doublures te voorkomen. Of Het Masker meedoet aan het èênakterfestival hangt af van het beschikbare materiaal. Ze willen graag, dat wel, maar je moet natuurlijk wel spelers hebben. Of op 13 maart of op 19 maart is er weer een toneel avond gepland in de Stadsge* - hcorzaal er dan spreken we alweer over 1977. ARGUS Spelgroep „Argus",onderafoe- ling van de vereniging „Liefde en Vrede" gaat op 29 oktober het 99-jarig bestaan van die vereniging meevieren. Zij doen dat met het blijspel „De kinde ren van Eduard" in gebouw Da Triangel. Iedereen is op die avond na tuurlijk van harte welkom en de zieken kunnen van het stuk genieten op zaterdagmiddag- 30 oktober, want dan bemoeit de ziekenomroep in Vlaardin gen zich er mee. Voor het èênakterfestival wordt- binnenkort een stuk uitgeko-- zen. Hoogst waarschijnlijk zaj dat dan worden geregisseerd door Cees Romers. Verder ver-» wacht men volgend jaar m Zwijndrecht te kunnen optre den, waar de Culturele Raad van Zwijndrecht een wekelijkse toneelavond verzorgt. Eerder kwam „Argus" daar met suc ces met „Leer om Leer".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4