Excelsior M wat nu? Zwaluwen wéér gelijk TAXI? HBSS houdt Rozenburg in bedwang CION: te veel risico M HVO benut kansen niet 0 Droefenis bij DVO'32 Mar Sijs helpt Satelliet Leen Admiraal: „Ik schaam me dood" Schiedammers snel op voorsprong PASSES M mÈ< WÊÈÊkmËÊÊ. ,v; - v VDL countert bekwaam Sunlight houdt voorsprong vast lW.nr\iNU.rt.Vjr St Uaiudua iiziu MaassNuis Excelsior wat nu? pïa afloop van de wedstrijd tegen Huizen was het een klemmende vraag. Immers, de volgelingen van Leen Admi raal verloren niet alleen met 0-4 maar het ging meer om de indruk. Het vertrouwen van de supporters is geschondea Want wat Excelsior er zaterdag van maakte was zonder meer be droevend. Viaardingen CION is snel in donker vaarwater geko men na de 3-0 nederlaag bij Den BommeL De Vlaard gers hadden wel de pech d.is zij kort na het begin spits Ton Gruben naar het zieken huis zagen afreizen met, al dus de diagnose, een arm uit de kom. Den Bommel kreeg weinig kansen, maar omdat de eilanders het middenveld oversloegen, kwam CION defensief onder druk. In de zevende minuut haalde Ane van der Lee nog wel de kruising, maar toen de thuis club tien minuten voor rust op 1-0 kwam. knapte er iets bij de Vlaardingers- Na rust nam CION meer risico en dat leidde uiteindelijk de (te) groot uitgevallen nederlaag in. Hoewel ook na rust Den Bommel goed weg kwam bij schoten van Zegert Struys (op de lat) en Rob de Bruin (net naast). Door dit verlies staat CION er met twee punten uit vier wedstrijden verdraaid slecht op. De formatie tracht elke wedstrijd voetbal te spelen, in tegenstelling tot voorna melijk eilandse ploegen die er hard tegenaan gaan. V]aardingen Hoewel geflat teerd, had DVO'32 op eigen veld geen schijn van kans tegen Herkingen. dat daar mee rijn leiderspositie ver stevigde. De gasten waren fysiek véél sterker en dat drukte lange rijd zijn stem pel op het duel. Het werd 0-3 en daarmee is de zwartwitte formatie in de zorgen geko men. Van de vier duels verloor het er drie. In de zesde minuut greep de Vlaardmgse defen sie verkeerd in op een diep tepass en toen ook doelman Scheepmaker de bal ver speelde, was het 0-1. In de 35ste minuut was in feite de strijd al beslist toen de thuisclub onnodig een hoek schop weggaf en toen ander maal de Vlaardmgse doel man niet vrijuit ging, was het 0-2. DVO'32 plaatste tegenover die fysieke hardheid wel véél geschuif op de grasmat, maar de „jeugd" kon het moeilijk opbrengen om col lectief DVO'32 uit het moe ras te halen. Vijf minuten voor tijd versloeg Herkingen andermaal DVO'32 op een slim genomen vrije trap: 0-3. Tussentijds ruimde bij de thuisclub Peter Bosch het veld voor Martin Brouwer. Vlaardmgen Satelliet blijft uitstekend meedraaien in de top van de eerste klas, al zag het tegen SV Rijnmond su persnel Koos Netten met een vleeswond aan zijn been uit vallen en Harry Hartog, die naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Zelfs van het Zuiderziekenhuis naar Dijkzigt, maar bij een nade re diagnose bleek rijn bles sure een onwillige bilspier te zijn. Satelliet won met 1-0 door een Strafschop van Mar Sijs, na dat - na een kwartier al - de solo van Peter Hoek op hardhandige wijze tot staan was gebracht. Na rust ston den de Vlaardingers bij tijd en wijle wél met de mg te gen de muur, niettemin was er van wegspelen geen spra ke. Zelf kreeg Satelliet ook enkele uitgespeelde kansen, maar gescoord werd er niet ln de tweede helft speelden de Vlaardingers overigens met tien man. De scheids rechter kon met grote moei te de wedstrjd in bedwang houden. „Het was inderdaad verschrikke lijk", 2et Leen Admiraal. „In mijn trainersloopbaan is het nog nooit zo gelopen. De jon gens spelen nou toch al zo'n vier of vijf wedstrijden met el kaar. Het minste wat ik dan mag verwachten is een flinke inzet Nou, ik heb het in deze wedstrijd niet kunnen zien". Toch moet het ook Admiraal al vanaf de eerste minuten duide lijk zijn geweest dat er iets mis was. Immers, toen al kregen de levensgevaarlijke Huizen-spit sen Henk van Meetelen en Ton Meyers volledig de kans om in hun spel te komen. En toonde de uitblinker van vonge week Gerrit Geurtsen welk een wis selvallige doelman hij is. Geen enkele keer had hij een schot klemvast Sterker nog, de goa lie van Excelsior zorgde voor negatief amusement. Na een kwartier spelen nam Hui zen een voorsprong. Een hoek schop van de mannen van Bus- kermolen kwam bij Henk van Meetelen die maar een klein kansje nodig had. Aart Trees probeerde nog wel te redden maar zonder succes. Pas een kwartier later kon het Maas- sluisse publiek de eerste goode Excelsior-aanval zien. Via Lies Kardol kwam de bal bij het enige lichtpuntje Tonny Vonk die echter in de handen van doelman Jan van der Roest schoot. Pas na rust kwam de Noordhol landse doel pun tenmachine goed op gang. En bleek de tac tiek van Leen Admiraal niet te worden uitgevoerd. „Ik heb in door Marlijn Verwaaijen Lies Kardol en Aart Trees zien het al: ook Erik Schetfers zal de Huizen-goalie niet voor onoplosbare problemen kunnen stellen. de rust gezegd dat de dekking strakker moest worden", zei de oefenmeester. „Maar ze waren veel te onrustig. Vandaar ook dat ik na rust geen enkele goe de pass meer heb gezien van onze kant". Twee minuten later werd het zelfs 03 toen Henk van Meete len een voorzet op het hoofd van Ton Meyers lepelde. Gerrit Geurtsen reageerde niet op de kopval van de Huizen-aanvoer der. Toch werd Excelsior vooral in SERIEUS aanvallend opzicht volledig overklast. Huizen kreeg teveel ruimte en maakte daar al kort voor rust dankbaar gebruik van. Een schitterend uitgevoer de aanval bereikte Jan Kleine die de toen al kansloze Gerrit Geurtsen passeerde: 02. Pas toen ging Excelsior serieus aan aanvallen denken. En werd Aart Trees naar voren ge stuurd. „Het gebeurde op ver zoek van Hans Plaatzer", ver- blaarde Leen Admiraal, „Ei genlijk was het een kreet in het duister maar ik heb het toch maar gedaan. Het was jammer dat ik geen verbete ring heb gezien". Excelsior bleef aanmodderen. Had op het middenveld geen enkel verweer tegen het „op vleugels" spelende Huizen en probeerde angstvallig een af gang te voorkomen. Het lukte gedeeltelijk, immers. Huizen kwam niet verder dan een 0—4 overwinning. Het laatste doel punt viel een half uur voor het einde toen Jan van Tuyl onge hinderd een blunder in de Maassluisse defensie kon af- straffen. Verder ging Huizen met. Al kreeg het daar wel de kans voor. Want eens temeer bleek hoe kwetsbaar Excelsior was Leen Admiraal kon zich dan ook alleen maar schamen. „Men zegt wel eens dat zo'n wed strijd maar snel vergeten moet worden. Nou, voor mij zal dat niet meevallen. Want dit was zeker niet best. Waar bet hem in zit? Ik weet het niet. Ik kan alleen maar hopen dat het een uitzondering is geweest.. i Leiderdorp Opnieuw een ge lijkspel voor Zwaluwen, de vierde keer al in de vijf weken draaiende competitie. In Lei derdorp werd het bij het even eens gepromoveerde RCL een 1—1 deling, een resultaat, waarmee trainer Frans de Kruis erg tevreden mee was. „Want", aldus de Zwaluwen- voorman, „dit RCL vond ik tot dusver één van de beste tegen standers". De Kruis had zijn team achter gewijzigd, want Wemer van der Meer had plaats moeten maken voor Ben Hofwegen. Deze deed het als laatste man goed, maar de Zwaluwen-defensie speelde trouwens toch solide. Zwaluwen schroomde niet de aanval te zoeken en kreeg voor de rust ook de beste scorings kansen Die waren er voor Er- nest Kegel en Leen Pijpers, maar ook alleen voor de keeper gekomen scoorde Pijpers met. Aan de andere kant deed doel man Ab Nijgh het werk, dat hem bereikte, betrouwbaar. Zoals het er nu uitziet, zal de jonge doelman binnen met al te lange tijd toch zijn plaats weer moeten afstaan. De blessure van Aad Boers geneest voor spoedig en zijn been is intussen al weer uit het gips. Gezien het spelbeeld was de voor sprong die Zwaluwen zich tien minuten na de thee veroverde, in verhouding. De nu weer op het middenveld spelende Maar ten Keizers waard maakte zijn aanvallende instelling met een goed doelpunt waar: 0l Met een tweede goal had Zwalu wen de voorsprong veilig kun nen stellen, maar die kwam er met uit De veelal door Jos Buitelaar en Leen Pijpers opge zette aanvallen, vonden geen af- werker RCL drong, naarmate de wed strijd vorderde, wat meer aan, hetgeen een kwartier voor tijd in de gelijkmaker resulteerde Met een formidabel schot bracht Leo Hol (ex-UVS) de partijen weer naast elkaar 1-1 In de slotfase was Zwaluwen nog een keer het dichtst bij de over winning De inmiddels voor Maarten Keizerwaard ingeval len Rein Homan loste ook zo'n geweldige knal. De bal daverde slechts enkele centimeters over de lat. Waardoor het 1—1 bleef in deze aantrekkebjke partij, hetgeen een juiste uitslag was. Het tweede doelpunt van HBSS en Peter Boon (rechts). Schiedam Het feit dat verle den jaar een viertal goede spe lers uit de gelederen van Ro zenburg zijn verdwenen blijkt zich dusdanig te wreken dat dc Rozenburgse formatie het deze competitie wel eens heel erg moeilijk zou kunnen krijgen. Trainer Van der Burgh verklaar de na afloop van de wedstrijd HBSS—Rozenburg, die met 4—2 door de Schiedammers werd gewonnen, dan ook bij zonder blij te zijn de eerstvol gende twee zatei dagen vrij te zijn, zodat hij aan de hand van twee oefenwedstrijden kan trachten tot een juister geheel van zijn elftal te komen. Het moet gezegd dat qua voetbal Rozenburg zeker geen slechte indruk op „Harga" heeft ach tergelaten en vooral de eerste twintig minuten was het een gelijk opgaande strijd. Waaibij vooral liet spel van Coi van Seters op hoog niveau lag en hij met passes en werklust zijn ploeg tot goed voetbal wist te brengen De ploeg van HBSS daarentegen was met zo afhankelijk van een eenling en werkte m zijn totali teit erg hard, waarbij m de achterhoede vooral Gert Pie- rocn een goede partij vertolkte en m de voorhoede Wjm van Est zijn directe tegenstander volledig uitschakelde en met prima passes het spel uitste kend wist te verdedigen. Tot aan de dertigste minuut wa ren beide partijen zeker aan elkaar gewaagd maar net toen Rozenburg wat meer grip op het middenveld ging krijgen was het HBSS dat toesloeg Bij een afgeslagen aanval kwam de bal bij Cecs Wijsbioek die een paar stappen met de bal hep on toen op maat op Peter Boon passte. Een schijnbeweging van Peter zette Gerard Doordum op het verkeerde been en tegen het daarop volgende ziedende schot had doelman Jan Hartevelt geen enkel verweer. Wat dus 1—0 betekende. Twee minuten later keek Rozenburg al tegen een 2—0 achterstand aan toen bij een corner van Wun van Est de Rozenburgse doelman ver zuimde de bal weg te slaan en ook de totale Rozenburgse ach terhoede als aan de grond vast genageld bleef staan. Het was wederom Peter Boon die daar dankbaar gebruik van maakte en de bal moeiteloos m de tou wen joeg Rozenburg was duidelijk aange slagen vooral toen het vijf mi nuten voor rust ook nog 3—0 werd toen aanvoerder Peter Rijneveltshoek zonder goed uit te kijken de bal op zijn keeper terugspeelde terwijl Thijs Ra demaker zich nog m het Rozen burgse strafschopgebied be vond. Dankbaar accepteerde Thijs dit „cadeautje" en be heerst schoof hij de bal voor de derde maal langs de Rozen burgse doelman- In de rust had trainer Van der Burgh Jan Piepenbroek opgeof- fesd \oor Gei rit van Kooien doch reeds twee minuten na de hervatting keek Rozenburg al tegen zijn \ierde doelpunt aan Een goede actie van Martin Meyer besloot hij met een voor zet precies op het hoofd van Leen Dijkshoorn die met een harde kopstoot in de kruising \oor het vierde en overigens mooiste doelpunt van zijn ploeg zorgde HBSS ging toen ineens veel non chalanter spelen en Rozenburg kreeg alle kansen wat meer het Schiedamse doel onder druk te gaan zetten. Een penalty, overi gens iets te gemakkelijk door scheidsrechter Boet gegeven, werd door Ton Quak een prima doelpunt, wat 4-1 betekende. Rozenburg putte hieruit moed en HBSS speelde hierbij Rozen burg volkomen in de kaart door zelf m de achterhoede te gaan lopen jojo-en" en keer op keer het gevaar zelf op te zoeken in plaats van normaal de bal naar elkaar toe te schuiven Cees Verdam moest verschillende malen reddend optreden doch op een ver afstandsschot van Albert Kuyper had hij geen verweer, wat 42 betekende Rozenburg ging toen met man en macht probei en een nog be ter resultaat te behalen doch en de tijd was hiervoor te kort en HESS had door dat het niet ongestraft zo nonchalant kon blijven spelen en herstelde zich goed, zodat m de stand van 4—2 bij het eindsignaal van de Dordt.se scheidsrechter geen verandering meer was geko men Verdedigingsfouten fataal Henny Alewijnse schuift HVO beheerst (voorlopig) naast Schoonhoven. Vlaard ingen In een erg slechte wedstrijd, die te veel werd beïnvloed door de matig leidende scheidsrechter Addink uit Zwijndrecht, heeft HVO zijn eerste neder laag van dit seizoen ge leden. Ook tegenstander Schoonhoven speelde niet best, maar wist wel te profiteren van twee fouten van de Vlaardin gers en wonnen daar door de partij met 1—2. Al in de tweede minuut kreeg HVO een klap te verwerken, die zij de gehele wedstrijd met meer te boven zijn gekomen Bij een ongevaarlijke aanval van Schoonhoven speelde Paul van Wezel de ba! zo knullig terug, dat de attente Leo Kroos profiteerde en het leer in het lege doel schoof 0—1. HVO was aangeslagen. Probeer de wel de misser goed te ma ken, maar de aanvallen werden zonder overleg en in een té laag tempo uitgevoerd om het sterke middenveld van de gas ten uit te spelen. Vooral Jan Alderlieslen bezondigde zich aan tc traag spel, waardoor de defensie van Schoonhoven zich gemakkelijk kon organiseren. Bovendien stoorde het midden veld van de bezoekers, met aan het hoofd de pas achttienjarige Kees Kouds taal, konsekwent. HVO kwam maar zelden tot ac ceptabele aanvallen Bovendien verstoorde het optreden van de scheidsrechter het ritme Hij blies voor elk lichamelijk kon- lakt en paste de voordeelregel met toe. hetgeen dp ergernis van beide teams opwekte Toch kwamen er wel degelijk kansen voor de Vlaardingers Vooral door het harde werken van Pim van Rey, die als enige een vol doende haalde Na een half uur spelen kwam de gelijkmaker tot stand. Bij een aanval over links, plaatste de goed meegekomen Henny Drop de bal naar Cees Schilder, die ineens inschoot. Doelman Jar* de Jong kreeg dc bal niet onder controle en Henny Alewijnse profiteerde 1—I, Na deze treffer werd het spel van HVO wat beter De goed geor ganiseerde Schoonhovense de fensie bleef echter de situatie meester en hield de stand lot aan de rust op 11 Na de thee hetzelfde beeld Een moeizaam aanvallend HVO, dat ondanks de aanwezige kwaliteit geen moment kon imponeren Schoonhoven bepaalde zich in hoofdzaak tot verdedigen, loe rend op de counter Toch was er opnieuw een fout van de Vlaardingers nodig om de gas ten aan 1--2 te helpen Jan Alderlieste bleef op het mid denveld zo lang met de bal dralen, dat hij hem verspeelde. ï)e pass van Kuud van Eyk op Jan Groenenberg bracht deze laatste in vrije positie en hij bad geen moeite doelman Jan van Eysden te passeren. Trai ner Harry Bouquet wisselde Alderlieste onmiddellijk in voor Maarten Bom. Na de/e treffer nam IfVO het heft volledig in handen Er kwamen legio kansen maar het gebrek aan een afmaker werd maar al te duidelijk gevrx-ld Te latig combineren gaf de defen sie van de gasten steeds weer gelegenheid in te grijpen. Tien minuten voor tijd kwam er een goede kans op de gelijkmaker HVO mocht even buiten het strafschopgebied een vrije schop nemen Cees Schilder plaatste d« bal haarzuiver over de muur in de bovenhoek, maar doelman Jan de Jong kon met een formidabele safe redden. Ook in dc laatste minuut kwam er nog zo'n kans. Een indirekte vrije schop binnen het zestien metergebied leek alsnog een gelijk spel op te leveren. Ook deze kans werd door IIVO om zeep geholpen, zodat Schoonho ven verdiend de twee punten mee naar huis kon nemen. Maassluis De VDL-zater- dag-bngade was tegen Ale xandria '66 met onfortuin lijk. Op het veld van de te genstander ondervonden de volgelingen van trainer Arie FJsselstein dat het op tijd afstand nemen beslissend kan zijn. VDL ontving van Alexandria voor rust pittige tegenstand en moest defen sief zeer attent zijn. Na het scoren werd het tot aan de thee moeilijk voor de blauw- witten, maar na de hervat ting was het verzet gebroken en regelde VDL de zaken verder af. Vooral onderscheidde zich het duo Bernard Groenendaal (doelman) en libero Kees Koudijzer toen de druk van de thuisclub voor de wisse ling zo groot was. VDL keek na de start eerst de kat uit de boom. Dacht toen aan aanvallen toen bleek dat het mogelijkheden had. Mn ar eerst kwamen in deze met sterke partij voor Ale xandria kansen, Ruud van der Berg zocht voor VDL het succes in een counter: 0—1. Vlaardingen Sunlight heeft afgelopen zaterdag een ver diende overwinning behaald op Hillegersberg. De man nen van trainer Gertie Baas stuurden de Rotterdammers met een 2—0 nederlaag naar de Maasstad terug. Na ongeveer tien minuten had den de Vlaardingers al suc ces. Frans Goudnaan mocht een vnje trap namen net buiten het strafschopgebied. Deze werd goed voor doei geplaatst op kophoogte en zodoende had Boudewijn Groen geen moeite om met een kopstoot 1—0 te laten aantekenen. Gesteund door dit succes ging Sunlight door en met de wind in de rug was een uit trap van doelman Leo Ver duin voldoende om de Vlaardmgse rechterspits Mar Verburg te bereiken. Deze twijfelde geen moment en bracht de stand op 2— Hillegersberg werd wat geïrri teerd en dat leidde tot het uit het veld sturen van éen der Rotterdamse voorwaart- sen wegens natrappen. De tweede helft moest Hille gersberg met tien man ver der maar dat heeft Sunlight met voldoende kunnen uit buiten. De Vlaardingers kre gen het zelfs nog dikwijls erg moeilijk maar gaven de overwinning toch met meer uit handen. ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer cte korrekte'RiL-meesters

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5