Late ontknoping bij Ma assluis-C hanje I iassau PLANNEN VOOR UITBREIDING MARGRÏETHAL Tam laKowalski definitief naar Passage VCJ Knap herstel van 0] )0 MISVERSTAND VDV weer met beide benen op de grond Estafette Fortuna SSC Harga wéér kansloos ten onder Tachtig kilo Wissel voor DVO '32 Vlaardingse Vaart Obligatieactie bij Vlaardingen Vlaardingen kiest bestuur Vergadering HBSS DINSDAG 5 OKTOBER 1976 Leer Torn...éèn van de twee overwinningen Groot damverlies tegen De Lier Vlaardingen Bij de Vlaar dingse damvereniging staan de spelers van het eerste tiental weer met beide benen op de grond. Na de fraaie start van vijf punten uit drie wedstrij den, gingen bij verschillende spelers de gedachten reeds uit naar een kampioenschap, ge volgd door promotie. Maar VDV speelt al jaren lang zeer moeilijk tegen De Lier; iets waaraan ook dit seizoen een einde is gekomen- De Westlanders gaven geen .krimp en toonden ach vooral aan de bovenste vijf borden zeer sterk, getuige de twee overwinningen en drie gelijke spelen. Biel en Niestadt, die aan de borden 1 en 2 speelden ver loren, terwijl Verburg zijn eer ste nederlaag in dit seizoen leed en ook Dik Tamboer verloor. Slechts twee overwinningen werden geboekt en wel voor Leen Torn en Van Splunter, De vier gelijke spelen waren voor Heuvelman, Van Mastrigt, Van den Kerkhoff en voor Van Veelen Omdat alle clubs al puntenverlies hebben geleden, is er nog volop spaxuung in de provinciale hoofdklasse en stellig zal VDV alles in het werk stellen om zich in de kopgroep te handhaven In Rozenburg stelde VDV 2 zeker niet teleur want daar werd met 10—10 gelijk gespeeld tegen DOS. Ook hier waren de boven ste vijf spelers zeer sterk want deze scoorden zeven punten van de tien. Hier was het Mast, die zijn eerste nederlaag leed, terwijl verder alleen Van Oudheusden ver loor. Niet minder dan zes par tijen eindigden in remise en leverde punten op voor Ver meulen, Van Hertum, Dessens, Lensvelt, Van Woerden en voor Van der Harst, De twee over winningen waren voor Voer man en Suijker Vlaardinge i De resultaten van de korfbalclubs uit het Waterweggebied worden er niet beter op. De streekder- by MaassJ'iisOranje Nas sau was bijzonder spannend, waarbij de Vlaardingers goed profiteerden van het vele balverlies van de Maas- sluise brigade. Pas laat kwam de ontknoping, een 74 overwinning voor Oran je Nassau. In een waar doel- puntenfestijn ging Spirit met 18—10 kopje onder te gen Olympia. Harga had op eigen veld geen schijn van kans tegen Excelsior (3—10), ODO kwam niet verder dan een 115 nederlaag tegen IJsselvogels en Succes was de enige club uit Schiedam die tegen Charlois tot een punten verdeling kwam: 2-2. Maassluis moest uiteindelijk bui gen voor Oranje Nassau, omdat het in de eerste helft geen kan* Krijn van Noord (I) over handigt de beker aan de vice-voor- zitter van DVO '32. had gezien de Vlaardingers af te stoppen. Het grote manco was bij Maassluis ditmaal het vele balverlies. Men plaatste te onzuiver en Nassau profiteerde zeer goed van het teveel aan vrijheid in de Vlaardingse aan val. Nassau opende de score via een straf- worp van Alex Braad, kort daarop gevolgd door de gelijkmaker uit een gelijke situatie door Dick Hubert Enigszins tegen de spelverhoudmg in, nam Nassau een 1—3 voor sprong. Tot tweemaal toe benutte Jacob van der Kooij de hem. gebo den vrijheid. Het werd zelfs 1—4 door een afstandstreffer van Johan Struys. Maassluis bleef korfballen en kreeg kort voor rust loon naar werken; via een straf worp van Maarten van Bergen werd het 2—4 Na de hervatting kwam Maassluis fel uit de startblokken en nam het ini tiatief. Nassau liet wat steken vallen en Wilma Nieman bracht de stand op 3—4. Theo van Veelen profiteer de van een geweldige fout in de Maassluise verdediging: 3—5. Maassluis bleef pressie uitoefenen, maar moest verdedigend zeer waak zaam blijven. Leo van der Vaart speelde bij een vrije bal zijn tegen stander volledig uit en scoorde be heerst 4—5. De thuisspelende ploeg zag mogelijkheden en tot tweemaal toe kroop Nassau door het oog van de naald. Even zovele malen liet Maassluis de kans om de gelijkma ker te maken liggen, dit gaf Oranje Nassau weer moed. Het Maassluise verzet werd gebroken toen Wil Ver meer 46 aantekende. AUe verdere Maassluise pogingen he pen op niets uit. Johan Struys brak alle spanning definitief en scoorde kort voor tijd 47. Daarmee viel het doek voor Maassluis, dat, gezien in zet en teamwork, beslist een gelijk spel verdiende, maar dat bij 4—5 zelf de kansen uit handen gaf. SPIRIT Spint kon het niet bolwerken tegen SC Oiympia uit Spijkemsse. Het werd een waar doelpuntenfestijn en Spirit ging na een geiïjkopgaand begin roemloos ten onder met 10-18. HARGA SSC Harga heeft het tegen het sterke Excelsior niet kunnen bolwerken. De Schiedammers verloren kan sloos met 3—10. Excelsior demon streerde een veel beter teamver band, Alle mensen waren doorlo pend in beweging en hierdoor ont stonden de kansen. Het is voor SSC Harga nog een geluk dat er van de vele kansen die Excelsior kreeg, er relatief weinig benut werden. SSC Harga had Arie Jansen vervan gen door Ed Pak om de ploeg meer stootkracht te geven. Ed Pak speel de een goede wedstrijd. Al na 15 seconden keek SSC Harga tegen een achterstand aan. Het duurde tot de 15e minuut voordat de Schiedammers op gelijke hoogte kwamen 11. Bert Karstel scoorde uit een straf worp. Hierna viel Trudy Bach uit met een rugblessure en werd vervangen door Francien Ru- seler. Al gauw werd het duidelijk dat er voor Harga problemen kwa men, want Excelsior speelde fel op de bal, waartegen Harga het ant woord schuldig moest blijven. Ex celsior bracht de ruststand op 14. Na de thee het zelfde spelbeeld met een veel sterker Excelsior. Het bracht de stand naar 1—6 voordat Ed Pak van ver kon tegenscoren, Het antwoord van de Delftenaren was niet mis, want zij liepen uit naar een 2—10 stand. In de laatste minuten kon Bert Karstel, na een verdedigingsfout, nog één maal te genscoren. Eindstand 3—10. ODI ODI heeft wederom verloren. Met liefst 511 kreeg het klop van IJs selvogels. De eerste helft kenmerk te zich in een mat ODI dat al binnen tien minuten tegen een 0—4 achterstand aankeek. Hierna kon Rïa Zeeuw uit een doorloper te genscoren. IJsselvogels voerde de stand op tot 1—6 en dit werd tevens de ruststand. Na 1—7 kon Joke v.d. Waal van half ver voor 2—7 zorgen. Via 2—8 werd het 48 door doelpunten van Leon 't Hart en Henk van Houten. IJssel vogels bracht de marge weer op vijf doelpunten: 4—9. Nog eenmaal kon ODI tegenscoren door Dick v.d. Hoeven: 5—9. IJsselvogels liep hier na op z'n gemak naar een 5—11 eindstand, De tweede helft werd iets beter gespeeld door de Schiedam mers maar bleef toch nog beneden de maat. SUCCES Succes heeft een overwinning laten glippen. Met nog vijf minuten te spelen stond het met 2—0 voor, maar binnen één minuut werd de stand gelijk gemaakt door Charlois. Charlois behaalde hiermee een ge- lijk spel dat het, gezien het spel- beeld, niet verdiend had. Succes heeft het allemaal volledig aan zich zelf te danken. De kansen waren er wél, maar werden niet goed afgewerkt. De ruststand was voor een korfbalwedstrijd bijzon, der: 00. Na de rust had Koen v.d. Schalk dan eindelijk succes. Hij rondde een ver dedigingsfout bekwaam af. Hierna duurde het tot de 38e minuut voor dat Lenie Alblas een doorloper goed afmaakte. Succes dacht toen de overwinning bin nen te hebben, maar niets was min der waar Het miste 2clfs nog een straf worp. Hieruit putte Charlois zo veel moed dat het er feller tegenaan gmg en dat resulteerde in tivee te- gentreffers. Dit werd tevens de eind stand: 2—2. Edith Verbrugge werd verdienstelijk vervangen door Paula de Geus, die op haar beurt weer uitviel en werd vervangen door Astrid v.d. Gaag. VIS uit Vlaardingen Het afgelopen za terdag gehouden traditionele nationale hengelconcours van de Vlaardingse hengelsportver- eniging De Zwerverode Visser toonde weer eens aan hoe vis rijk het water van de Vlaar dingse Vaart wel Is. Hier vin gen de korpsen en de prijswin naars, in een verhouding van één op vier, ruim tachtig kilo vis. Een uitzonderlijk resul taat Het concours leverde een dubbele overwinning op voor het Maas sluise VDL/Weverskade, Het korps hiervan veroverde met een vangst van 13.290 gram vis de eerste prijs. Dit deed in het persoonlijke klassement even eens het lid H. van Es die 4.765 gram vis buit maakte. Het be schikbare prijzenpakket bevat te weer zeer waardevolle luxe en huishoudelijke gebruiksarti kelen. Verdere uitslagen korps klassement: 2. „Vroeg in de Morgen", uit Rotterdam 10.795 gram vis; 3. HV 't Westen 9.575 gram; 4. Weverskade 5,155 gram; 5, 't Aivertje 4.770 gram; 6. VDL-Bmet 4.750 gram vis. Tien beste vissers persoonlijk klassement: 1. H. van Es 4.765 gram vis; 2. H, Spierenburg, 4J575 gram; 3, G. van Vliet, 3.4S0 gram; 4. J, Kooi jen, 3.400 gram; 5- F. Trubbendorfer, 3,295 gram; 6. J. Harmsen, 3,295 gram; 7. L, Goovaars, 3.200 gram; 8. J- SetiindeU.llO gram; 9, J. de Groot, 2.950 gram; 10. C. Vink, met 2.935 gram vis. at' f Vlaardingen Dankzij een geweldige overwinning op de Vlaardingse scheids rechters is het team van DVO '32 (bestuur en lei ders) winnaar geworden van het toernooi om de Krijn van Noord-trofee. Vorig jaar was het te nat ora het toernooi tegen Vlaardingse clubs te laten verspelen en in het eerste jaar won de voetbalvereni ging VJaardingen het klei nood. Tijdens de jaarlijkse feestavond in de eantine van DVO '32 werd het afge lopen weekeinde de beker overhandigd aan het win nende team. Vlaardingen De korfbalvereni ging Vlaardingen kan met ge noegen constateren dat het fi nancieel zonder kleerscheuren het verenigingsjaar zal doorko men. Voor de korfballers is dat erg belangrijk omdat zij on danks een lening van 45 mille voor de bouw van een eantine met een tekort dreigen te zit ten van 6 mille. Om dat tekort op te heffen is Vlaardingen intensief bezig aan een obliga tie-actie. Op de begroting was daarvoor een post opgenomen van vijf mille en nu zijn de Vlaardingers die stand al ge passeerd. Om die zes mille te kort helemaal in te „lossen", is het noodzaak dat de obligatie- actie doorzet Men kan terecht bij alle bestuursleden voor een lot raison van vijftig gulden. Vlaardingen Vlaardingen hield zijn algemene ledenvergade ring, Op de agenda stonden twee bestuursmutaties. Aftre dend en niet herkiesbaar waren Joop de Heer (die zich ver dienstelijk maakt met het kanti- nebeheer) en Sjaak Jansen. Kandidaten voor de opengeval len plaatsen waren Leo Bakker en Sjaak Maat De-ze werden gekozen en het bestuur telt nu tien personen Leo Bakker werd penningmeester en Sjaak Maat commissaris. Voormalig penningmeester Wim van der Berg neemt nu als commissaris zitting Teruggekeerd als voor zitter van het jeugd bestuur is Aad van Unmk. Hij neemt eveneens zitting in het hoofdbe stuur. Door een misverstand is er vonge week in deze krant onder de kop „Passage/VCJ op naar de top" een onduidelijkheid geslopen. Omdat in het interview met de secretaresse van de Sehiedamse volleybalclub de vroegere naam „Juliana" werd aangehaald, is de indruk gewekt dat de in dit verhaal geciteerde uitspraken betrek king zouden hebben op de vereniging „Juliana". Hierbij is echter voorbijgegaan aan de nog onder de „oude" naam optredende drumband. De uitspraak „Vroeger was Juliana een christelijke vereniging" zou de indruk kunnen wekken dat zowel de drumband als de volleybalclub hun statuten, die bij de oprichting m 1B51 zijn vastgesteld, niet hebben gehandhaafd. Hetgeen onjuist is. Schiedam De Sehiedamse Stichting Sporthal moet volgens het dagelijks bestuur van de Sportraad zo snel mogelijk naar buiten treden met zijn alternatieve plan met betrek king tot de uitbreiding van de sporthal. Dit plan houdt een renovatie in van de bestaande hal en een uitbreiding tot een op pervlakte van ongeveer 92 meter. Ook de verenigingen moeten zich hierbij uitspre ken over wat ze in de hal willen brengen. Het DB van de Sportraad is van mening dat zo mogelijk nog dit jaar of begin volgend jaar een begin moet worden ge maakt met de realisatie van het plan. In totaal bedragen de kosten ongeveer ander half miljoen gulden. Schiedam Wanda Kowals- ki, de 22-jarige aanval ster van de Dordtse eredivisie- vereniging Bouwlust/Ora- wi, zal komende zaterdag tegen VC Krimpen haar de buut maken in het eerste dames volleybalteam van Passage/VCJ. Wanda Ko- walski kon in de eerste competitiewedstrijd van het Sehiedamse team niet van de partij zijn omdat de nationale Commissie van Beroep nog geen uitspraak had gedaan. Deze Commissie was door de Dordtse speelster ingeschakeld, omdat Bouwlust geen mede werking wenste te verlenen aan de door haar gevraagde over schrijving naar Passage/VCJ. In de volleybalwereld is het geJ bruikelijk dat in de periode na de competitie tot 1 juli over schrijving kan worden verleend zonder toestemming van de ou de vereniging. Vanaf die datum tot 1 september kan overschrijving worden ver leend indien de oude vereniging accoord gaat. Omdat de verkla ring van Bouwlust ontbrak schakelde Wanda Kowalski de Commissie van Beroep in, die afgelopen vrijdag na een onder zoek dat bijna vier weken in beslag nam, de speelster alsnog toestemming gaf voor Passa ge/VCJ uit te komen. Uiteraard is men bij Passage/VCJ bijzonder verheugd met deze uitspraak, temeer omdat is ge bleken dat het huidige dames team van de Sehiedamse ver eniging moet kunnen meedin gen naar het kampioenschap van de promotieklasse. Nog zonder Wanda en de van een Wanda -in selectie- scheenbeen operatie herstellen de Greet van Norde, won Pas sage/VCJ de eerste competitie wedstrijd van het Gorinchemse Meteoor met 3—0. De selectie, die thans op volle sterkte is, bestaat uit* Riet Brouwer, Moruque Hessels, Jonny Soeters, Wanda Kowals ki, Janny Lepolder, Henny Oostdijk, Co van de Gugten en Greet van Norde. Maasland ODO heeft zich goed hersteld na de onnodige neder laag van vorige week. Op eigen veld wonnen de Maaslandse korf ballers nu met 11—8 van Tempo. Het was een volkomen ver diende en regelmatige uitslag, ai bleven de gasten uit Alphen a/d Rijn vooral in de eer ste, helft goed bij. ODO keek in de rust zelfs nog tegen een 5—6 achterstand aan. Pat was tegen de ver houding, want de Maaslanders waren de aanvallende ploeg. Maar die enkele keer dat Tempo in de aan val kwam, was het steeds direct raak ook. De Alphense doelpunten werden voornamelijk van afstand gescoord, en de eerste viel al na' één minuut spelen: 0—1. Via een -door Martin Boschma be nutte strafworp kwam ODO gelijk (1—l), en Piet van Staalduinen scoorde van afstand 2—1. Van Staalduinen liet toen een strafworp liggen, waarop het puntloos onderaan staande Tempo weer ophaalde: 2—2. Na de vakwisseling leek ODO definitief weg te lopen, want Hetty Zegwaard en Cees Passchier vonden de korf: 4—2. Niets was echter minder waar, want Tempo bleek aanvallend erg geluk kig. Het haalde weer op tot 4—4, en nadat Martin Boschma tien minuten voor de rust voor 54 zorgde, scoorden de gasten opnieuw twee maal: 5-6. Direct na de hervatting zorgde Cees van der Vaart voor 6—6, nadat hij enkele seconden eerder een strafworp onbenut liet. Martin Boschma zorgde met een doorioopbal voor 7—6, maar opnieuw kwam Tempo terug: 7-7. Ook nadat Piet van Staalduinen (straf worp) en Lemmy Otte- vanger voor 9—7 had den gezorgd, schoten de gasten van afstand nog een keer raak: 9-8. Pas toen kon ODO definitief weglo pen naar de volle win st, goed om bovenaan te blijven meedoen. Hetty Zegwaard en Martin Boschma zorg den voor de 11—8 eindstand. Vlaardingen De atletiekploeg van Fortuna is als 85ste geëindigd van de ï20 de 4 x 15 kilometer estafette in Utrecht. De tijden van ae Vlaardingse lopers waren: B. de Jong 60.03, 5- Hoogedijk 61.32, K. van der Velden 60.37, J. Post 67.48 min. Op de tien Engelse mijlen in Alblasser- dain klokte B. de Jong een tijd van 62.20, S. Hoogendijk 66.20 en J. Post 70.20 min. Vlaardingen De voetbalvereni ging HBSS vergadert van avond in zijn eantine op »Har- ga". De agenda telt negen pa»* ten eo begint om 20 sur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4