Joke van der Meer boordevol kritiek GEDONDER IN PASSAGE BIER EN WIJN Brand in jwasserij Waard bestolen HERFSTINSTUIF Muziek op z'n Turks ~abssr Ai Generale i Vangrail in Zoldertheater Volksgezondheid in Maassluis Illllll Zelf kruiden kweken Tijd van waarschuwen voorbij De sleutels in Deï Kerk DE 1977 MODELLEN ZIJNER! PERMANENTE SHOW 80 GM-AMERIKANEN TEGEN AANTREKKELIJKE KONDi Zangavond |J; VERGADERRUIMTE, OOK NOVOTEL DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 - ïr .■"va." Schiedam De laatste try-onts van bet programma Nieuwe Avonturen geeft cabaretgroep Vangrail in het Zoldertheater in De Teerstoof in Schiedam. Voordat op woensdag 20 okto ber de première plaatsvindt in r De Engelenbak in Am en waar de groep van daan komt, staat Vangrail vrij- .dag en zaterdag op de planken in het Schiedamse theatertje in de Nieuwstraat. De voorstellin gen beginnen om negen uur 's i avonds. 5De vijf leden van Vangrail stu- deerden af aan de Academie .':f voor Kleinkunst en vormen de jongste professionele cabaret- formatie van Nederland. Reina Boelens. Annet Nijders, Ad de Bont, Cees Rutgers en Guus Ponsioen wonnen in 1974, enke- r Ie maanden na de oprichting, al een-cabaretconcours: de jaar lijkse Camaretten in Delft Pu- l bliek en pers dienden eerste i- prijzen toe. -Vangrail brengt geëngageerd ca baret dat weinig heeft uit te y-. staan met Tweede Kamer of j Derde Wereld maar veel meer met dagelijkse gebeurtenissen, en dat licht poëtisch, sfeervol enmuzikaal overkomt Toe gangskaarten zijn verkrijgbaar bij de VW en het theater en kosten zeseneenhalve gulden.: Houders van een CJP of 65- pluskaart krijgen anderhalve gulden reductie. 'Schiedam Stichting Instuif Schiedam houdt zaterdagavond het jaarlijkse bier- en wijnfeest. Popgroepen Extase en Party Sound Bank treden op, in de pauzes verzorgt Cor Herbach via de Instuifdiscotheek de muziek. Extase trad al eerder op voor de •j Instuivers, tijdens het jubileumfeest vorig seizoen van de twintigja- rige stichting. De Party Sound Bank speelde ook op het carnavals- r feest van de sociëteit Toegang tot gebouw Arcade aan de Lange f. Haven, waar het bier- en wijnfeest wordt gehouden, kost zeven gulden vijftig. Leden betalen anderhalve gulden minder. Schiedam Het zelf kweken en gebruiken van kruiden wordt op maandag 18 bktober behan deld tijdens een lezing in bet gebouw van Christelijke Socia- De lezing wordt gegeven door de NaaJdwijkse ingenieur Dijkhui zen voor de plaatselijke afde- ling van Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde en Volk- stuïndèrsverenigingen. - Tijdens deze voorlichtingsavond - aan. de Lange Haven 73 wordt ook de eerste prijs uitgereikt voor de wedstrijd in balkon- en gevelversieringen. Zoals wij ••"•reeds eerder meldden "is deze prijs gewonnen door de familie S. Hellinga aan de 's-Grave- De aanvang is 20.00 uur. tSchied Een transportband, een wasmand en tien lakens rijn gistermorgen vernield bij een binnenbrandje bij wasserij Nijman aan de Westerkade. De mand met lakens, die onder de transportband stond, had door onbekende oorzaak vlam gevat. De politie heeft het vuur getracht met poederblussers te doven. De gealarmeerde brand- weer heeft dit werk echter met een waterstraal overgenomen. Vlaardingen Met Ingang van deze week wordt een proces verbaal opgemaakt tegen vrachtwagenchauffeurs, die vrachtwagenverbodsborden ne geren, zonder dat zij bestem mingsverkeer vormen. In de afgelopen week is zestien maal corrigerend opgetreden tegen bestuurders, die op de Burgemeester Verkadesingel of de Van Linden Van den Heu velsingel reden. -Zij hoefden niet te laden of te lossen; dus waren de vrachtwagenchauf feurs in overtreding. Schiedam In de Magnalia Deï Kerk aan de Albardastraat 65 komt zondag 17 oktober de mu ziekgroep De Sleutels uit Lei den. De Sleutels zullen optreden tij dens een aangepaste gezins- dienst voor geestelijk gehandi capten. Ds. Pennekamp zal dan ook aan de hand van een spel het 'verhaal van David en Go liath vertellen. De aanvang van de dienst 17.00 uur. Schiedam De 40-jarige Café houder A. A. E. uit Schiedam is in zijn eigen café aan de Vlaardingerstraat bestolen. De waard mist een portefeuille met zeshonderd gulden, rijbe wijs en een kentekenbewijs. Op het hoofdbureau van politie heeft hij aangifte gedaan. Door Onno Schoonheyt Maassluis Volksgezondheid is, zoals het vaak fraai bewoord wordt, voorwerp van aanhou dende zorg voor Maassluis. Ook de afdeling van de Partij van de Arbeid van Maassluis maakt zich zorgen over die volksgezondheid. Met name Jo ke van der Meer, 32 jaren jong en lid van het bestuur van die PvdA, heeft zich in de gezond heidszorg in Maassluis ver diept. Op het beleid van wet houder van volksgezondheid, mevrouw Van Eck-Grootveld. heeft zij de nodige kritiek. Joke van der Meer woont sinds 1966 in Maassluis. Oorspronke lijk komt zij uit het Westland. Daar volgde zij de MULO. In Den Haag ging zij werken en "et aanstellen van een gemeen- nam les op de gemeentelijke tearts in volledige dienst is een Joke van der Meer. ieder geval beter óm de zaak van onderaf te regelen, dan dat het straks van bovenaf wordt Vlaardingen In de herfstva kantie hoeft de jeugd zich niet te vervelen in Vlaardingen. In het buurtcentrum De Haven aan het Weeshuisplein worden diverse activiteiten gehouden r voor de kinderen. J De aanvang en* afloop van elke middag is om respectievelijk twee en vier uur. Het programma ziet er ais volgt uit: maandag 18 oktober Instuif voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar, kosten 75 cent; dinsdag 19 oktober Film Sneeuw witje en de zeven dwergen, kos ten één piek; woensdag 20 en donderdag 21 oktober weer een Instuif; ten slotte vrijdag Film De Wereld van de Lach, kosten één piek. ADVERTENTIE Het Golden Hom Combo speelt vrijdag- en zater dagavond weer in café Instanbul' aan het Broers- véld in Schiedam.' 7 Het combo bestaat uit de Turken Husmu Uysal (gi taar), Yauriz Sehmezisik (basgitaar). Yasar Kar- han (alt-saxofoon en kon- ga's) en Erhan Alpay (te nor-saxofoon en dwars fluit) en de Nederlander Hugo de Groot (drums). Zij spelen commerciële muziek van eigen hand en van groepen zoals Chi- gago en Blood, Sweat en ''Tears,;;';,,:.-.--'; Handels-avondschool. Onder tussen haalde ze wat praktijkdi ploma's, zoals boekhouden, ty pen en steno. Omdat ze nog geen achttien was mocht ze na melijk niet naar de avond-HBS. Die maakte ze evenwel later toch af samen met een cursus moderne bedrijfsadministratie. Zij trad in dienst bij de ge meente Maassluis in'1966. DRie jaar later werd zij afgekeurd. Ze bleek te lijden aan multiple sclerose, een voortschrijdende aandoening van het zenuwstel sel waarbij de beheersing van bepaalde spiergroepen en het gezichtsvermogen gestoord ra ken. Ondertussen was zij in de avonduren economie gaan stu deren. Ze staakte deze studie noodgedwongen. In september 1971 begon ze een rechtenstu die. Deze beëindigde ze in 1975. Ze studeerde echter af in zowel Staatsrecht als privaatrecht Daarenboven had ze haar eer ste graads onderwijsbevoegd heid in economie behaald Op het ogenblik is zij bezig met het schrijven van een proefschrift SAMENWERKING Joke heeft haar kritiek keurig gerangschikt Zij is van mening dat de samenwerking tussen Maassluis. Vlaardingen en Schiedam, de zogenaamde inte gratie van de GG en GD, door mevrouw Van Eek niet van de grond komt „De zorg voor de gezondheid is een taak van de gemeente", aldus Joke, „die heeft daarvoor eigen bevoegd heden. Het overdragen van die bevoegdheden aan de GG en GD betekent daarom een afna me van bevoegdheden van de gemeente. Ik heb de indruk dat daarom niemand er aan wil. Er zijn twee fasen: het willen ko men tot integratie, daar is men het wel over eens, en het uitvoe- gevolg van het niet van de grond komen van een gemeen schappelijke regeling. Mevrouw Van Eek noemde deze aanstel ling een te betreuren noodzaak. Want Maassluis blijft voorstan der van een gemeenschappelij ke regeling als deze maar snel tot stand komt. „Lariekoek", vindt Joke. „Zo'n arts is com pleet overbodig. Er is niet ge noeg werk voor een full-time gemeente-arts. Maar we moeten wel betalen. Dat gaat enorm veel geld kosten. Met een her ziene nota Wolfs op basis van gelijkwaardigheid is zo'n arts overbodig.' Mevrouw Van Eek zegt dan dat die arts overgaat naar Rijnmond. Dat voorwaarde in de overeen komst met die arts. Maar zij kan zoiets niet eenzijdig rege len. De kosten van een gemeen te-arts staan in geen verhou ding tot de baten ervan". Vol gens een woordvoerder van de gemeente Maassluis is er een toezegging van Rijnmond dat een arts in full time-dienst bij de gemeente zonder meer over kan naar Rijnmond. Het wijkgezondheidscentrum in de Steendijkpolder wordt door Joke van der Meer in principe toegejuicht Niet de wijze waar op het tot stand komt „Mensen uit de medische- of paramedi sche sector gaan bepalen wat er in dat gebouw moet komen", aldus Joke. „Men moet de toe komstige patiënten mee laten praten. Die mensen worden er altijd buiten gelaten. Artsen en soortgelijken oefenen een vrij beroep uit Die vinden zo'n ge zondheidscentrum natuurlijk prima. Laten ze het maar zelf neerzetten. De gemeente moet in ieder geval eens kijken hoe andere gezondheidscentra func tioneren. GEZONDHEWSGE- PIETERSENIN BARENDRECHT PIETERSEN&CO ROTTERDAM B V. ACHTERZEEDIJK 57. BARENDRECHT. TELEFOON 01806.5215 EN 2107 NIEUWE BINNENWEG 7177. ROTTERDAM. TELEFOON 0I0-3632JI Vlaardingen .Het kerkkoor Nieuwe Kerk uit Vlaardingen houdt vrijdag een zangavond in de Nicuwe-Kerk aan de Binnen- i singel te Vlaardingen. De mede werkenden aan deze zangavond zijn: Het Schiedams Christelijk Man nenkoor onder leiding van Matthijs van Noort, de C. J. V. Bazuingroep van Bram Sebel en uiteraard het organiserende kerkkoor Nieuwe Kerk. Jan Teeuw zal achter het orgel en de piano plaatsnemen. De toe gang i3 vrij, aanvang acht uur. ver9aierruimte is het 9°ed toeven in Novotel. Op slechts QebrSc !?n Rott®fdam heeft u de beschikking over goed •Sak?S vergaderzalen, die bij wijze van spreken op maat Ar aohv T 2aal 's VOOfZien van airconditioning en u vindt 3üSSlergrondmuziek en aansluiting voor T.V.-telefoon etc. Voor. "iSTnuL rtïhP?KC"ït"i hee" Nc"0'8' za!i9ö vergaderruimte. Oe 'o-Tduie die het best bi| u past vindt u bij. iHargafaan 2 Schiedam Tel. 010-713322 telex 22582 ren daarvan. De wet biedt drie Rf)TJ\r7 mogelijkheden tot integratie: ste punt op het lijstje van Joke. De stichtingsvorm vindt zij niet erg gelukkig gekozen. Liever had zij gezien dat een door de raad ingesteld orgaan het ge zondheidsgebouw zou gaan be sturen. Joke voelt zich in haar mening gesterkt door een voor keur van de kroon voor een dergelijk orgaan. „De statuten zijn door de vier deelnèmers, de gemeente, de schoolartsen- dienst, Interkruis en het Holy- ziekenhuis, goedgekeurd", zo stelt Joke, „maar het moet niet uitgesloten worden geacht dat gedeputeerde staten de statuten afkeurt. Zo'n stichting kan na melijk in strijd zijn met het algemeen belang. De besluitvor ming in die stichting onttrekt zich namelijk aan het zicht van de gemeente. Die beoeft slechts de begroting goed te keuren. Ingnjpen kan, bij slechte maat regelen, pas achteraf. Ik vindt het daarom voorbarig om, zoals de gemeente gedaan heeft, ar chitecten aan te trekken om alvast kostenberekeningen te maken. Gedeputeerde staten kan immers zijn goedkeuring onthouden en dat zit er zelfs wel in'* zogenaamde Samson en een zware regeling. Vlaardingen heeft gezegd een lichte regeling te willen. Er hoeft/dan geen apart orgaan in het leven te worden geroepen. De CPN uit Schiedam en de WD uit Maassluis hebben elkaar gevon den. Zij wilden beide een zware regeling. Ik'moet Vlaardingen echter gelijk geven. Een lichte regeling verdient de voorkeur". Het verschijnen van de zogeheten nota Wolfs, Wolfs is de direc teur-geneesheer van de Vlaar- dingse GG en GD, maakte een eind aan de medewerking van Maassluis. De nota ging name lijk uit van een gelijkwaardig heid van Schiedam en Vlaar dingen. Maassluis kon dan diensten kopen tegen erg hoge prijzen. De nota was voor Maassluis onaanvaardbaar. .Mevrouw Van Eek had na tuurlijk gelijk", zegt Joke van der Meer, „maar het was goed politiek beleid geweest als zij op een herziene nota Wolfs had aangedrongen. Dat is ook min of meer aangeboden door me vrouw Vermeulen-Van Dijk./ Maar zij haakte af. Ik heb de indruk dat de nota Wolfs als geroepen kwam. Nu kon er een Les Chariots in een: fragment van de film,: waarin dit Franse viertal de ontvoering van konin gin Elizabeth verhullen. Schiedam Een dwaze klucht rond de ontvoering van de Engelse vorstin, een haar-, scherpe schets van chaoti sche muziekindustrie en een zoetsappige thriller rond' verliefde hondjes. Drie films dus, vanaf vandaag te zien in de theaters van Passage in Schiedam: in Bio de film Nashville en Benji, in het grote theater Les Chariots in Veel -Gedonder in Hong- V 'kong.:;, Les Chariots vormen een ko mische kwartet, dat met een., wilde De Funès-achtige stijl accent geeft aan een verhaal dat bulkt van James Bond- invloeden. Queen Elizabeth II van het United Kingdom is ontvoerd, enkele dagen voordat een officieel bezoek aan de verre kolonie Hong kong moet worden gebracht Maar die kidnap dient ge heim te blijven, want bij het bezoek staan belangrijke di plomatieke betrekkingen op het speL De vier Charlotten, als gerenommeerde .Franse stillen die in deze zaak nauw samenwerken met de Britse geheime dienst, krijgen de taak de edele vrouwe op te full time gemeente arts worden Het moet inderdaad niet uitgeslo- aangesteld. Het is echt niet zo ten worden dat GS zijn goed- dat Vlaardingen wil wachten op. .een districtsregeling. Vlaardin gen wil alleen een lichte rege ling. De wethouder heeft ook een brevet van onvermogen ge kregen toen het overleg door de burgemeesters van dé drie ge meentes is voortgezet Het is niet eens duidelijk wat nu wel de knelpunten zijn. Het is in keuring aan de statuten van de stichting gezondheidsgebouw onthoudt In juli zijn de statu ten reeds aan GS toegezonden. Later is om aanvullende infor matie gevraagd en goedkeu ring, zo verwacht men aan de Covert van Wijnkade, kan dus nog wel even op zich laten wachten. speuren. Dat lukt niet op tijd. Wel vinden zij een ma dame, die sprekend lijkt op Elizabeth en dientengevolge haar plaats inneemt bege leid door een hoge functio- naris die ervoor zorgt dat de." reis op rolletjes verloopt Ui- teindelijk ontdekt het vier tal, dat de koningin niét in handen is van politieke ex tremisten maar wordt vast gehouden door de simpele grappenmaker Mickey Eoo- ney. Liz wordt overtuigd, dat haar plicht gaat boven de man, en keert terug op haar zetel in Londen, zonder dat de wereld iets merkte van de schokkende gebeur tenissen achter de schermen. Yvan Chiffre maakte deze oppervlakkige film zonder hoogtepunten, die als Franse titel meekreeg Bons Baisers deHongKong. BENJI Benji is een intelligente zwerf hond, die dan ook uiteinde- lijk erin slaagt met zijn lieve teefje Tiffany, gastwij te worden opgenomen in het gezin van de jonge weduw naar dr. Chapman. Joe Camp maakte deze film, waarin beide kinderen van de arts worden ontvoerd maar door Benji worden op- gespoord. Dat scheelt een losgeld van honderdduizend dollar. MiljoenenAmerika nen bekeken de film en Ben ji werd uitgeroepen tot film- ster nummer één. NASHVILLE De Robert Altman-film Nash- ville, met het liedje Tm-Easy dat een Oscar won, gaat over de muziekindustrie in dienst van God, gezin en va derland. Nashville, als het ware het Hollywood van dei country-muziek, laat ..del chaos zien. achter een mu ziekfestival

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3