Leesfeest kinderjury's Golfbaan in Broekpolder Ik neem de proef Witkar Mogelijk regionale centrale antenne sa Onder invloed tegen paal Hans van der Sloot schrijft nieuw boek Stropers gepakt Plannen centrum Hoïy-Noord goedgekeurd Belasting wordt weer bijgesteld Aanvaring Salto mortale m Hand bekneld door pluisje Praten over land- en tuinbouw Uitgeslapen door kortsluiting Brand m garage Maandag 18 oktober 1976 r- SCHIEDAMSCHE COURANT ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25683—g PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Drie Brabantse stropers zijn het afgelopen weekeinde door de politie aan gehouden in de Broekpolder. Zij hadden reeds eenentwintig konijnen en acht hazen gescho ten. Het waren de 31-jarige O.K. en de 27-jarige D.B., beiden uit Sint Wdlebrord, en de 27-jarige C. de R. uit Etten-Leur, De politie nam een jachtgeweer en een verstraler (een lichtbak) in beslag. Tegen de stropers is proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen Als gevolg van de harde wind (windkracht 8) is tijdens het afmeren in de Wind- mill-haven een Engelse kust vaarder op de achterkant van een Frans binnenvaartuig ge botst De kustvaarder, de Vestis Tible, was geladen met 260 ton chinaklei. De achtersteven van het binnenschip liep een schade op die voorlopig geraamd is op 15.000 gulden. De kustvaarder had geen schade. Bijna honderd leesgrage kin deren uit dertien plaatsjes in Zuid-Holland vierden zaterdag middag feest. Zij vormden met hun allen de kinderjury's, die sinds maart een aantal in 1975 geschreven kinderboeken door worstelden om daaruit het be ste te kiezen. De eindjury koos op dinsdagavond 21 september „Het geheim van Mories Bes- joer". geschreven door Anke de Vries. Dat gebeurde in het hoofdkantoor van de stichting Verenigde Provinciale Biblio theekcentrales, gevestigd in een voormalige kerk op de West- frankelandsedijk in Schiedam. Daar vond dit weekeinde oor de reünie plaats van alle jonge juryleden, die afkomstig zijn uit plaatsjes met minder dan der tigduizend inwoners, want daar op richt de stichting zich. Ook Anke de Vries en haar collega Coory Hafkamp, die met „Vech ten voor een veldje" de derde plaats haalde, waren aanwezig en signeerden boeken die aan de kinderen werden uitgereikt. De actie is op touw gezet door Schiedams jeugdbibliothecares- se Wilma Jorna (23), die hoopt dat volgend jaar in plaats van 13 minstens 25 van de 31 bij de stichting aangesloten biblio theken zullen meedoen. soort bebouwingsplannen ver scheidene alternatieven' zien aangedragen. De raad zou dan een keuze kunnen maken. Kwakkel stein's bezwaar was dat op een gegeven moment geen nee meer kon worden ge zegd tegen bepaalde plannen. Vlaardingen Er komt een golfbaan in de Broekpol- der. Gedeputeerde Staten hebben dit vorige week de gemeente Vlaardingen laten weten. GS zijn van mening dat de rest van de Broekpolder nu als groengebied kan worden ingericht Ook hebben GS hun goedkeuring verleend om bet middengedeelte van Hoïy-Noord vol te bouwen. Als het golfterrein niet vóór 23 januari was aangewezen door GS, dan hadden zij de Rotterdamse golfverenigïng zestig hectare van het Stael- duynse Bos in Hoek van Holland moeten toekennen. Voor de plannen van een bos in, de Broekpolder heb ben zich vooral de PvdA en de PPR ingezet. Over "de reconstructie van de Van Hogendorplaan zei wet houder Bas Goudriaan (PvdA) tijdens de vergadering van de commissie stadsontwikkeling: „Ik sta nog steeds achter het oorspronkelijke voorstel, dat tijdens de laatste raadsverga dering door het college is te ruggenomen". De gemeente raad Was namelijk van mening, dat eerst gewacht moest wor den op het structuurplan alvo rens de reconstructieplannen definitief vast te stellen. Goud riaan is nog steeds van mening dat het eerste reconstructie plan het meest plooibaar is. Hij zei: „Er is hier over een harde discussie te verwachten tussen het inspraakteam en het tech nisch team. Toch zullen wij het eerste voorstel weer aan de raad voorleggen. Vóór mei van het volgend jaar zal het plan moeten, rijn ingediend anders komen we niet meer in aanmer king voor bijdragen van het rijk". Tijdens de vergadering kwam ook duidelijk naar voren dat men streeft naar één federatie van het gemeentelijk woningbe drijf en de vier woningbouw verenigingen. Dit streven wijkt af van hetgeen in de aanbie dingsnota staat vermeld. Hierin spreekt men de hoop uit dat het aantal woningbouwverenigin gen wordt teruggebracht tot twee. Van een federatie tussen womngbouwbedrijf en woning bouwverenigingen wordt niet gesproken. Op de mogelijke vorming van die federatie kan de gemeente geen druk uitoefe nen; rij kan het slechts stimule ren. Eind dit jaar hoopt de gemeente met de woningbouw verenigingen rond de tafel te kunnen gaan 'zitten voor een gezamenlijk overleg. Wethouder Goudriaan verklaarde naar aanleiding van een vraag van Hans Versluys (PvdA), dat ten aanzien van het stads ont wikkelingsbeleid prioriteiten worden verleend aan de stads vernieuwing. Versluys drong eveneens aan op het instellen van huurdersraden voor huur- dersr van gemeentewoningen Tenslotte vroeg Willem Kwakkel- stein (PPR) naar een definitief standpunt over de kaalslag in de Oostwijk. Hij wilde voor dit Schiedam De 48-jarige au tomobilist G.B. is het afge lopen weekeinde met zijn auto tegen een betonnen paal gereden. De man reed op de Horvathweg en sloeg linksaf de 's-Gravelandse- weg in. In de bocht kwam de vuurkegel van zijn siga ret op zijn vroek terecht. In een poging om zich uit zijn benarde situatie te verlos sen, verloor B. de macht over het stuur. De politie die direct paraat was, be merkte dat de man onder invloed van sterke drank achter het stuur zat Er wer den twee blaasproeven en één bloedproef bij de man genomen. Vlaardingen Voor drie Vlaar- drngse meisjes is het bijwonen van de voorstelling van het Cir cus Eens op de parkeerplaats hij De Loper vervelend afgelo- Ee^Enjge baldadige bezoekers hadden de leuning van de ban ken losgedraaid. De meisjes za ten op de bovenste rij. Ze wa ren er niet van op de hoogte dat de leuningen onveilig wa ren. De meisjes vielen en maak ten een val van bijna twee me ter. De meisjes liepen schaaf- K0f.n{Len aan het hocfd °P- In net Holy ziekenhuis werd het drietal behandeld. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met hef Rotterdamsch Nieuwsblad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef too in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsbfad Naam' Adres Döie bon ut open erwetop. tonder postzegel ttorennaar Antwoordnummer 834. Rottord&m. De Vlaar- dingse witkar- renweek is op waardige wijze afgesloten. Af gelopen vrij dagmiddag vond het eerste (en voorlopig laatste)- witkar- renhuwelijk plaats in Vla ar dingen. De 22- jarrge kleuter leidster Sari Koch trad het huwelijk met de 24-jari- ge Bob van Rij- singe. Voor het Vlaardingse stadhuis wer den zij opge wacht door een groot aantal be langstellenden Hieronder na Èuuriijk vele „kinderen" van de kleuterleid ster en ook bur gemeester W. A. Kieboom, die het paar in de echt verbond. Dit was trou wens de eerste keer dat de heer Kieboom als ambtenaar van deburger lijke stand op trad sinds hij burgemeester van Vlaardin gen is. Schiedam Publicist Hans van der Sloot (32) komt eer daags met een nieuw boek over Schiedam op de markt. Het werk (zijn derde over deze stad) laat 135 fo to's zien van het leven in vooral de oude binnenstad in de periode van rond 1900 tot 1955, en wordt uitgege ven door Interbook Inter national op de Lange Ha ven ïn Schiedam. Drukker is Van Berk op de Vlaar- dingerdijk, die ook de her druk verzorgde van „Schie dam rond de eeuwwisse ling" van Van der Sloot. De bedoeling is, dat het boek nog voor Sinterklaas in de handel wordt gebracht. De foto's, die vooral ter beschik king zijn gesteld door het stads archief aan de Korte Haven waar Van der Sloot ook onder zoeken pleegde voor zijn twee vorige boeken, laten een vrij compleet beeld zien van het Schiedamse leven van weleer. Daarin onderscheidt het zich: van andere fötoverzamehngen die in boekvorm verschenen over de oude jeneverstad, waar onder een werkje van gemeen- tearchivaris drs. Guus van der Feijst en beide werken van Van der Sloot. „Die laten de meer bekende pun ten van de stad zien. De Lange Haven bijvoorbeeld is dan wel mooi, en vrij zijn toch wel te recht trots er op, maar in foto collecties beperkte men zich ei genlijk tot de Appelmarktbrug, de Korenbeurs en de Haven- kerk; in geen boek laten foto's zien wat de haven werkelijk voor de stad betekende en hoe werd gewerkt De meeste boe ken grijpen terug naar de eeuwwisseling en de tijd daar voor. Terwijl juist de periode daarna nog bij de oudere Schie dammers beelden oproept, over de arbeiders en die staan in mijn nieuwe boek", aldus Van der Sloot. De Schiedammer, woonachtig be neden de Rotterdarasedïjk, heeft al meer historische litera tuur op zijn naam staan. Ook over Vlaardingen, visserij en jenever schreef hij. Ais mede werker van Studio Schiemond, een onderdeel van de gelijkna mïge bedrijfsgem eenschap in de Vijgensteeg, verzorgde hij ook de lay-out van folders, affi ches, geschriften en boeken. Als columnist schreef hij eens mee aan het tijdschrift van de Schiedamse Gemeenschap. Een blauwe maandag schreef hij ook voor Scyedam, het club blad van de Historische Vereni ging Schiedam. Schiedam De 49-jarige scheepsbeschieter W-F. zal waarschijnlijk een hand moe ten missen. De man is het afge lopen weekeinde in het zieken huis opgenomen. F., die werk zaam is bij Wilton Fijenoord, was bezig planken van een lijrn- laag te voorzien met een lijmop- brengmachïne. Plotseling zag hij een pluisje op een plank liggen die net de machine in ging. Hij wilde het pluisje van de plank halen, maar hierdoor raakte zijn hand bekneld in de machine. Maasland De C.B.T.B. Kring Westland houdt dinsdag 19 ok tober haar ledenvergadering. Deze vindt plaats in het tref punt te Maasland. De aanvang is om half acht. Tijdens de vergadering spreekt bondsvoor zitter drs. P. Bukman. Hij zal nader ingaan op de actuele vraagstukken in de l^nd- en tuinbouw. Hans van der Sloot, weer bezig aan een boek over zijn woonplaats. Vlaardingen De onroerend- goedbelasting zal weer worden bijgesteld. Binnenkort kan de raad hierover een voorstel ver wachten. BelangrijkLte veran dering is mogelijk het terug brengen van bepaalde factoren die bij de vaststelling van de prijs per tien vierkante meter worden gehanteerd. Zo zal de hggïngsfactor van flats worden teruggebracht van 1,1 naar één. Dit betekent een ver laging van ben procent, die be trekking heeft op een opper vlakte van zo'n 1QO.QÖO vierkan te meter. Ook voor de landbouwbedrijven wordt een nieuwe maatstaf aangelegd. Dit komt in praktijk neer op verlaging van de ge meentelijke belasting voor deze sector. Wethouder IJsbrand van der Vel den noemde de onroerendgoed belasting het sluitstuk van zijn begroting. Hij gaf toe dat de eigenaren, door de laatste wijzi ging ïn de verhouding tussen eigenaren en gebruikers, bijna aan het plafond zaten. Bij de noodzaak meer belasting te hef fen zal dit derhalve voorname lijk door de gebruikers moeten worden opgebracht. Schiedam Door een kortslui ting in een transformatorhuisje aan de Nieuwe Datnlaan in Schiedam is zaterdagochtend tussen vier uur en half zes de stroom uitgevallen in het groot ste gedeelte van Schiedam-West en Nieuwland. Hierdoor verslie pen zich vele Schiedammers die in het bezit zijn van een electri- sche wekker. Zij werden wak ker in de veronderstelling dat het anderhalf uur vroeger was. Tevens traden vele alarminstal laties in werking. Schiedam. In de parfceerhal van garagebedrijf Unique aan het Stationsplein in Schiedam heeft een brand gewoed. De brandweer kon door een telefo nische tip van een voorbijgan ger de brand spoedig blussen De schade was toen echter al aanzienlijk. De brand ontstond in het receptiekantoor in de garage. Inbrekers hadden zich door het inslaan van een ruit aan de achterzijde van de par- keerhal toegang verschaft Zij forceerden de deur van de re ceptie. Er bleek echter niets vermist te zijn. De brandweer vermoedt dat zij óf onvoorzich tig met vuur zijn omgesprongen óf de brand hebben aangesto ken. In de parkeerhal stónden in totaal 58 auto's. Het is niet uitgesloten dat Maassluis, Schiedam en Vlaardingen met één centrale antenne-inrichting (CAI) gaan werken. Tussen de wethouders van finan ciën van de drie gemeentes is hierover overleg gaande. Wethouder IJsbrand van der Velden zei niet uit te sluiten dat met slechts één antenne de abon nees in de drie gemeentes bediend zullen worden. De voordelen van een dergelijk gezamenlijk project zijn vol gens de wethouder dat met een iets grotere investering een veel hogere antenne kan wor den neergezet. Bovendien zou den de abonnementskosten aanmerkelijk kunnen worden verlaagd. Hij vond het waanzin om vlak bij elkaar meer anten nes te plaatsen. Het college van Vlaardingen wü 30.000 gulden beschikbaar stel- 1 len voor een onderzoek naar de verschillende mogelijkheden. Dit onderzoek zou moeten wor den verricht door de expert Jel- gersma van het Kabeltelevisie Advies Instituut BV uit Woer den. Dit instituut werkt op het ogenblik voor Maassluis. Zoals bekend is in Schiedam al een beslissing over een CAI geno men. In Maassluis moet dit ui terlijk voor half november ge beuren. De mogelijke samen werking kan het inrichten van één of meer CAI's misschien vertragen. .Art,. IijrtK*

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1