Offensief Asvion haalt niets uit Mirjam Verhoef scoort veel Inventus hard van loopt stapel Brons voor ïnes van der Voort Si! 'M i ~r~ 'mël .sKssrï ssssriSiSBKSa - Hans van den Broek schittert tegen Tempo Team MAANDAG 18 OKTOBER 1976 Voor Passage en Volley '68 dubbele winst draaien en werd ook de derde set met 8-15 door Passage ge wonnen. Vlaardingen Opnieuw successen voor de volleybal teams uit het Waterweggebied. Bij Passage VCJ wonnen de heren met 1-3 van Data C/D, terwijl de dames Delta met 3-0 versloegen. Ook in Vlaardingen ,®renleaiï Passage be tweemaal winst. De heren van Volley wonnen van Delta II en de dames hadden geen moeite met winst In de moeilijk bespeelba- Rovok 3-0. Ook Sheil zette de thuiswedstrijd, zij het re sporthalin Oud-Beijerland met moeite in winst om en omdat MVC niet speelde, geen enkel puntenverlies. 15 de 1—3 winst mocht meene men. Beste man van het veld was scheidsrechter Oosterman uit Oostvoome. Profijt De dames van Passage VCJ heb ben zich afgelopen zaterdag duidelijk hersteld van de „mis ser" tegen Krimpen. In Dord recht werd Delta met 0-3 versla gen Vooral de eerste set werd - door de Schiedamse dames vrijwel foutloos gespeeld. Een in het begin opgelopen 4-0 ach terstand werd teniet gedaan en via 4-12, werd het 5-15. In de tweede set vielen de Sehiedam- - mers iets terug. Vooral het - stoppen ging wat onrustig, waardoor Delta enkele malen vlot kon scoren. Spel verdeelster Riet Brouwer bracht met haar zuiver geplaatste set ups het vertrouwen snel terug en Pas sage kwam met 8-15 op 0-2. In de derde set werd Gré van Nor- hadden de Schiedammers het niet eenvoudig. De eerste twee sets leverden weinig problemen op. Hoewel Data redelijk bij bleef met de score, pakte Pas sage via 7-15 en 10-15 een 0-2 voorsprong. In de de derde set vochten de Oud-Beijerlanders verbeten terug en slaagden er in via 152 op 1—2 te komen den, die door ziekte dit seizoen Vooral de vierde set was 'erg nog niet had "speeld, in de ploeg gebracht Gré had inde beginfase wat moeite en Delta liep uit naar 5-0. Toen Gré van Norden het ritme weer te pak ken had, ging de ploeg weer spannend. De Schiedammers kwamen met 5-3 achter maar vochten zich via 8-8 naar een 9-12 voorsprong. Data bleef zich goed verzetten en het werd 12-14 alvorens Passage met 12- De heren van VoUey'68 hebben Dordrecht geen probleem ge had met het erg zwakke Delta II. Het tweede team van de Dordtse vereniging zit dit jaar erg in de problemen. Bijna het hele team vertrok naar elders, waardoor het team nu hoofdza kelijk uit junioren bestaat. Vol ley profiteerde koel en gedegen spelend. Met de setstanden 1-15. 3-15 en 0-15 werd Delta binnen een half uur opgerold. De Vlaardingers doen er goed aan niet teveel waarde aan deze monsteroverwinning te hech ten. Schiedam In een heerlijk najaarszon netje zou van goed hockey genoten kunnen worden ware het niet dat enkele ontmoetingen zijn ontaard in ware veldslagen. Op „Thurlede" hiei- - den Asvion en Rapid elkaar in even- - wicht, getuige de 0-0 eindstand. Ook de dames van Asvion waren weinig succesvol. Zij verloren enigzins ge- flatteerd met 3-1 van Voorne. Rotter dam had op zijn eigen kunstgrasveld een numerieke meerderheid nodig om het Vlaardingse Pollux met 2-0 te In een voor tweede klas hockey de spelers tot bezinning te laten op bedenkelijk peil staande komen. wedstrijd wist Asvion geen Deze maatregel werkte tijdelijk, raad met^ een fel op de man maar toen Huug van Wingerden verslaan. De dames van Pollux wis ten door hun 4-0 winst op HLC nog steeds ongeslagen te blijven. Bij Spi rit is men duidelijk van slag. Zowel de dames als de heren leden punten verlies. De heren verloren in Delft met 2-1 van Ring Pass. De dames kwamen in Gorincbem tegen Rapid niet verder dan een 0-0 geiijkspeL In Maassluis bleef Evergreen op de goe de weg door Berkel-Rodenrijs met een 4-0 nederlaag naar huis te sturen. spelend Rapid. Dit soort spel had veel irritatie tot gevolg, wat weer ten koste ging van het hockey. Zo werden er door de goed leidende scheidsrechters drie doelpunten afgekeurd. De laatste omdat Peter Egge de bal van buiten de cirkel ingeslagen zou hebben. De gemoederen bleven gedurende de gehele wedstrijd verhit Dit noopten de scheidsrechters om het spel en kele minuten stil te leggen, om mensen van het veld. Asvion- coach Siilevis had weinig com mentaar; „Een slechte wed- strijd met een juiste uitslag", van Rapid de stick van Henk Magrijn tegen het hoofd had gekregen moest deze Rapidspe- Pollux had in de ontmoeting te ler met een hoofdwond van het veld. Toen was het hek van de dam en werd er driftig met gele kaarten geslingerd. Asvion wist zijn veldmeerderheid niet uit te buiten, zodat met het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Driessen, een eind kwam aan deze bar slechte wedstrijd, met het leidende duo als de beste Schiedam Het eerste herenteam van Juventus speel de m dc Energiehal tegen basketbalclub Lakers. Traditiegetrouw gebeurde er weer het nodige in deze wedstrijd. De Schiedammers wonnen met 85—60. Juventus nam via Wim Cordemans en Harry sluimer direkt een voorsprong. Lakers wist echter terug te komen. Het systeem dat Juventus wilde spelen klopte niet helemaal en de tegenstander wist daarvan te profiteren. In de tiende minuut kwam hakers op gelijke hoogte met Juventus: (16—17). Het spel van beide teams werd zag toch kans om weer een toen al harder. Mede door het grotere voorsprong te nemen, vreemde fluit van de scheids- Rond de tiende minuut ging rechters leek het even uit de Juventus over op een zone hand te gaan lopen. De coach Press. - van Lakers had zichzelf nu al Dit had in de eerste helft ook al niet meer in de hand en vond het nodige succes gehad en ook nu lukte het weer. Lakers ging te gehaast spelen en leed veel balverlies. Via Harry Sluimer en Rob Mark wist Juventus een grotere voorsprong op te gaan bouwen. Het mentaal niet zo sterke Lakers ging toen weer tegen de scheidsrechters lopen praten. Ook nu was het weer de coach van de Rotterdamse ploeg die daarbij een hoofdrol voor zich op eiste. Wim Corde mans maakte een persoonlijke fout en de Lakers speler liet zich theatraal vallen. Dit was voor de Lakers-coach het sein om luid vloekend het veld in te lopen om Cordemans eens goed de waarheid te zeggen. Halver wege het veld konden zijn spe lers hem echter tegen houden. het nodig om meerdere malen het veld in te rennen. Juventus wist echter het hoofd koel te houden en bemoeide zich hele maal niet met de leiding. Hier door kon de ploeg weer een voorsProng opbouwen: (16—21). In de 13de minuut vond een spe ler van Lakers het nodig om na te trappen. Volkomen terecht werd hij er dan ook uitge stuurd. Lakers ging toen fout op fout stapelen en Juventus kon daarvan profiteren. Van 18-23 werd het 18—33. Lakers nam weer een time-out en in derdaad ging het nu weer wat beter met de Rotterdamse ploeg. De wedstrijd kreeg weer Toch bleef o™' net persoonlnke fouten cc. dsl de "scheidsrechters dat alle- persoonlijke fouten rege nen, omdat de scheidsrechters (waarschijnlijk uit voorzorg) voor het minste of geringste gingen fluiten. Beide ploegen scoorden om beurten. Bij het rustsignaal was de stand 3445 voor Juventus. Lakers had in de eerste helft met 7 spelers 19 persoonlijke fouten gekregen, terwijl Juventus met 8 spelers er al 18 had. De tweede helft begon met een offensief van Lakers. Juventus wflde te gehaast gaan spelen en «ad daardoor veel balverlies. Lakers kon daardoor terug ko men tot 4145. Trainer/coach maal maar goed vonden. Weer was het echter Juventus dat van dit voorval wist te profite-' ren. De Schiedamse ploeg kon nog verder weglopen van zijn tegenstander. Toen Lakers een klein team inzette, met de be doeling om Juventus via een man-to-manverdediging het scoren te beletten, gebeurde juist het tegenover gestelde. Door het zetten van blokjes en met simpele drives, werd La- kers helemaal weggespeeld. Bij het laatste fluitsignaal had Ju ventus dan ook weer een voor- Jan Start" moest V™ sprong van25 punten: (60-85). nemen om riin nt^o Topscorers; Harry Sluimer 9—16 Wira Cordcmitf 0-5 Rob fff te «ten. Dat Mark 11-4 Peter vanden Waal 6-6. j ,HUDr re Dat lukte inderdaad, maar Juventus gen Rotterdam op het kunst gras van deze vereniging min der aanpassingsmoeilijkheden dan verwacht, In een spel met als richtlijn de tegenstander laten komen en met de counter te scoren, bleek de opzet voor Pollux kans van slagen te heb ben. Tot het moment toen de PoIIux-back Jan Wattcz we gens wegslaan van de bal na- dat de scheidsrechter had ge floten voor vijf minuten van het veld moest De veldmeer derheid benutte Rotterdam door Edwin Boogaard twee maal te verslaan. Hierdoor gtng de winst toch' nog naar het team van Rotterdam, dat er zelf al lang niet meer in geloofde: 2-0. In Maassluis had Evergreen het elftal van Berkel-Rodenrijs -op bezoek. Deze „newcomer" bleek geen partij voor het fel op winst spelend Evergreen. Met doelpunten van Aart de With (2x), Can Bulman en Frank Pek werd een zeer gpede 4-0 zege behaald. Ook Evergreen-doel man Ruud de Vos kon terug zien op een goede wedstrijd, met enkele fraaie reddingen op het laatst van de wedstrijd. Spirit moet tol betalen voor rijn onstuimig begin. In Delft werd onnodig van Ring Pass met 2-1 verloren. Jan ter Braak was de maker van het enige Spirit- doelpunt De dames van Asvion wisten dat zij in hun wedstrijd tegen Voorne het heel moeilijk zouden krijgen. Nadat de Schie- damsen eerst nog via Manna Mansoer de leiding konden ne men, moesten zij toch toestaan dat Voorne, geholpen door de scheidsrechters, de winst naar zich toe trokken door Yvonne Loomans driemaal te passeren. Eindstand 3-1. In de ontmoeting tegen het op de tweede plaats staande Rapid, konden de dames van Spirit niet in hun spel komen. Met „mannelijk" spel werden de Spirit-dames bestreden, maar tot doelpunten is het niet geko men. De wedstrijd eindigde zoals die begon: 04). Coach Vol- lebregt was na afloop toch te vreden: „Iedereen heeft er hard voor geknokt", was zijn me ning. Dat de dames van Pollux na twee weken rust weer even tijd no dig hebben om het wedstrijdrit me te krijgen, verklaarde m de ontmoeting in Den Haag tegen HLC de 0-0 ruststand. Na rust bleek het tactisch concept van coach Petrie zijn uitwerking te krijgen. Met aanvallen vanuit de tweede lijn en met een Karin Schoenmaker in de hoofdrol werd HLC onder druk gezet Dit veldoverwicht werd al snel in een doelpunt uitgedrukt An- neloes van Erven was de maak ster van de eerste, na een goed opgezette aanval. Daarna wis ten Mieke Meerhof nog twee maal, alsook Ineke Petrie, het garen te vinden wat een eind stand van 4-0 betekende. Vlaardingen Ook de VoIIeybalsters van het Rotterdamse Rovok zijn er niet in geslaagd om VoIIey'68 in moeilijkhe den te brengen. De ver wachte spanning in dit duel is zelfs uitgeble ven. Hoewel Volley be duidend minder speelde dan in voorgaande wed strijden, was de tegen stand zo gering, dat de Vlaardingse dames via de setstanden 15-10, 15- 4, 15-6 opnieuw drie punten veroverden. Een kennelijk gespannen Vol ley had in het begin van de eerste set moeite met het uit de derde divisie gedegradeer de Rovok. De Rotterdamse da- més behaalden uit drie wed strijden zeven punten en een verrassing was niet uitgeslo ten. De start van Rovok was sterke waardoor het vlot op 0-4 kwam. Coach Ton van Yperen had al snel in de gaten wat er bij zijn ploeg fout ging en via een time-out kwam Volley tot 5-5 terug. Toch kon Rovok tot 10—10 bijblijven, alvorens Vol ley de zwakke plekken door zag Toe deze éénmaal waren ge vonden, ging de setwinst met 15-10 snel naar de thuisclub- In de tweede ,s«t gaf Volley volledig de tóón aan. Vooral Mirj'am Verhoef werd herhaal delijk goed aangespeeld en hoog boven het blok uitko mend, scoorde zij menig punt Volley kwam snel op 10-1. Een wissel bracht wat onrust bij de thuisclub, waardoor Rovok tot Vlaardingen Uitnodigend judo noemde sportschoolhouder Rob Hein het damesjudo in het na tionaal kampioenschap. De lei der van sportschool Westwijk zag zijn pupil, In es van der Voort (20 jaar), in de half mid den-klasse (tot 56 kg.) op een derde plaats eindigen. Dat ge beurde nadat zij de eerste par tij' had verloren en in de her kansing wél winst pakte. Er bestaat een kleine kans dat zij wordt uitgezonden naar de Eu ropese kampioenschappen. In sporthal Maasland te Oss be reikte het damesjudo technisch een behoorlijk niveau. Er wer den gevarieerde technieken ge bruikt en er werd weinig „ge hangen". Er werd goed aange vallen en de nodige volle pun ten (tppon) werden gescoord. Als kampioene van Zuid-Hol- tand nam Ines van der Voort deel aan het nationaal kam pioenschap. Zij is eerste dan. Zij verloor met een vol punt haar eerste optreden van Henny Matterman, die later als tweede eindigde. EUy de Jong was de tegenstandster in de herkan sing. Met een eerste houdgreep bedwong zij haar en scoorde eveneens met een vol punt. Door haar derde plek werd zij voor de aanvullende wedstrij den tegen Australische teams (op toernee ui Nederland) in het B-team gekozen. Dat team ver loor echter. Het verdedigingsblok van Volley was ook dit keer sterk 13-4 terug kwam. Volley bleef sterker en won ook deze set: 15-4. In de derde set was er weinig goed volleybal te genieten. Ro vok bakte er niet veel meer van en ook Volley deelde in de malaise. Toch namen de Vlaardingse dames opnieuw een forse voorsprong; 8-1. De tweede wissel van Ton van Yperen gaf de gasten opnieuw kans enkele punten te scoren. Rovok bleef echter te zwak om Volley nog in moeilijkheden te brengen. Met 15-6 won de thuisclub ook de derde set Coach Ton van Yperen: „Wij speelden met best, maar Ro- vok maakte er helemaal niet i veel van. Ruim 60% van onze punten waren het gevolg van fouten van de tegenstander, j waarvan ik, gezien de stand op de ranglijst, preer had ver- wacht". iriifiiü. ii <v Volley'68 valt aan »W>* ■*-» jésusêüiï.'S'SiAmr Nederlaag zonder gevolgen Hans van den Broek uitblinker Schiedam - Opnieuw demon streerde Hans van den Broek zijn grootse vorm. Was hij vori ge week tegen Interlance al de grote man met een hattrick, tegen Tempo Team dwong hij zaterdagavond ic de Kooren- beurs opnieuw bewondering af. Hans van den Broek zegevierde niet alleen over René Hijne, maar bond ook stadgenoot en international Nico van Slobbe aan de zegekar. Tempo Team won daardoor met 2-8, want zonder Hans Lingen was er voor De Korenbeurs niets meer weggelegd. De nederlaag stond uiteraard al bij vooorbaat vast Tempo Team is immmers dusdanig te sterk in de vaderlandse tafei- teiuustop, dat er van spanning geen sprake meer kan zijn. Van meer belang voor de Schiedam mers was dan ook de wedstrijd tussen Interlance en HIA-Pa- nels. Die een gewenste en ook al voorspelbare uitslag kreeg, want door de nederlaag blijft Interlance de voorlaatste plaats bezetten. Hans van den Broek scoorde zijn eerste punt m de openïngspartij tegen René Hijne. Drie games had hij nodig (1121, 22—20 en 21—17), maar Nico van Slobbe wees hij in twee gaines terug (22—20 en 2115). De Schie dammers stonden toen al met 4—1 achter, want invaller Jan SLmons kwam tegen Taylor niet verder dan 7 en 5, Peter van den Broek verloor van Van Slobbe met 14 en 18. Het dub bel was ook al royaal voor de landskampioen (21—1 en 2112) en Simons zag Hijne in drie games voorbij gaan (11—21,21-11 en 11-21). Twee games Na de winst van Hans van den Broek op Nico van Slobbe liep Tempo Team gemakkelijk naar de 2—8 eindstand. Alle partijen hadden daarbij slechts twee ga mes nodig: Peter van den Broek-Taylor 7—21 en 19—21, Jan Simons—Van Slobbe 2022 en 1821 en Peter van den Broek—Hijne 14—21 en 15-21. In de slotpartij tegen Taylor bleef. Hans van den Broek in de eorse game nog in de buurt: 18—21, In de tweede game bewees de Engelsman zijn uitzonderlijke klasse; 11—21. Hij is in de ere klasse dan ook de enige speler die nog een honderd procent score op zijn naam heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 7