Holy krijgt zeer moderne bewal ngsapparatimr 119.- 99.- 79.- 249.- Openbaarheid in woonruimte verdeling Ander snoepgoed UNICUM IN EUROPA groot kpiitant voordeel bij evatoovn PINSDAG 19 OKTOBER 1976 3 Leemte in concert gemengdkoör INBRAAK IN CAFÉ Groei houdt aan Hobby avonden - Aliadin en Wonderlamp met volledige evatoomservice en gratis thuisbezorgd Inventum elektrische deken ZANUSSI01IESEVUL3E RADIATOR Z.K. 715 INVENTUM KOFFIEZETAPPARAAT TYPEHK 31 Miele schoonzuiger VAN ECK PLASTiq DIEPVRIESZAKKES SUCGES DOOR EEN KLEINTJE W0LCXEN ZN. 40 JAAR IN SCHJEDAU Raadscommissies vergaderen over de begroting 1977 Vlaardingen Het Holy ziekenhuis krijgt elf hypermoderne bed den. Hiervoor wordt een speciale afdeling ingericht. De kosten voor de en apparatuur bedragen 1.7 miljoen gulden. Er kan zelfs gesproken worden van een unicum in Eu ropa ais straks, begin februari de nieuwe af deling van het Holy Zziekenhuis in ge bruik wordt genomen. Directeur-geneesheer J. H. Trommel is dan ook zeer tevreden met deze gang van zaken. ,,Het is zeer moderne bewakingsapparatuur, die tegen het plafond zal worden geïnstal leerd aan een horizon tale balk. Deze balk loopt boven het hoofd einde van de bedden. Per bed beschikt men over één monitor die is aangesloten op een centrale monitor. Tot nu toe zijn in Dene marken en Parijs al leen nog maar proe ven genomen. Van werkeSjke toepassing is echter geen sprake geweest". Bij het uitzoeken van de ap paratuur is gebruik ge maakt van het advies van T.N.O. Trommel zegt trots, dat door een druk op de knop straks direct op papier kan worden afgelezen hoe de situatie van een patiënt is. „Je zou het een soort weerbericht kunnen noe men, dat je op elk tijdstip kan controleren", verduide lijkt de directeur-genees heer. Van de elf bedden worden er vijf speciaal geschikt ge maakt voor de hartbewa- king, de overige zes bedden zijn bestemd voor de intensi ve care-afdeting. „Voor de hartbewaking is zes jaar ge leden een tijdelijke behui zing gevonden in een ver- pleegzaal van het zieken huis. Vorig jaar hebben we gelukkig toestemming gekre gen voor de bouw van de nieuwe afdeling, aldus de heer Trommel. Alle gege vens van de toestand van bloedsomloop, hartslag, ademhaling enzovoorts wor den electronisch geregi streerd. Als de kritische grens wordt overschreden dan kan met behulp van te lex en monitor worden ach terhaald in welke mate die kritische grrens is over schreden, Ook kan worden nagegaan wannéér dit moet hebben plaatsgevonden, Door grafieken en getallen wordt dit weergegeven. Naast de investering van 1.7 miljoen voor de elf nieuwe bedden, is een bedrag van 2.6 miljoen geïnvesteerd in een grote uitbreiding van de apotheek bij ht Holy zieken huis. „Ja, het gonst hier van de bouwactiviteiten", stelt de heer Trommel met genoe gen vast. Hij vervolgt: Mis schien" is dit eerl voorteken dat het Vlaardingse zieken huis een mogelijke inkrim ping van het aantal bedden, bespaard zal blijven". Het college voor ziekenhuisvoor zieningen is namelijk bezig met het maken van een rap port over de ziekenhuizen in Vlaardingen, Schiedam en Rotterdam. Dit rapport gaat als advies naar de staatsse cretaris. In het rapport zal, verwacht men, kenbaar wor den gemaakt dat er in de algemene ziekenhuizen in deze regio circa duizend bedden te veel zijn. Mogelijk tal tevens globaal worden aangegeven wleke zieken huizen of onderdelen voor sanering (inkrimping) in aanmerking komen. „De staatssecretaris heeft mo menteel nog niet de be voegdheid om ziekenhuizen een zogenaamde inkrimping op te leggen", zegt Dr. Trommel. „Maar binnenkort zal1" een wetsontwerp de ka mer passeren, waardoor de ze mogelijkheid wél in het bereik van de staatssecreta ris komt te liggen". Er moet dus terdege rekening mee worden gehouden. Over de kostenstijging van de gezondheidszorg zegt de Vlaardingse directeur-ge- neesheer van het Holy zie kenhuis: „Tja, dat is nu een maal moeilijke kwestie. De gezondheidszorg ts ons aller verantwoordelijkheid. "Wij, als Holy ziekenhuis, staan te geïsoleerd om iets te kunnen doen aan het kostenpakket va de gezondheidszorg. Dit komt tot stand aan de hand van normeringen en salaris- se, die landelijk gelden. Het* kostenpakket bestaat nor maal gesproken voor zeven tig procent uit personeels kosten en dertig procent voor de gebouwen, installa ties en afschrijvingen hier van. Dit loan overigens voor een modem en ouderwets ziekenhuis nogal verschil len". De overheid gaat er ook van uit dat het aantal ziekenbed den kan worden terugge schroefd door het verbete ren van de medische stads voorzieningen.' Deze preven tieve methode werkt logi scherwijs in de hand, dat er minder mensen zullen hoe ven worden opgenomen. In Maassluis is reeds een stap in deze richting gedaan (al hoewel hier geen ziekenhuis is). Hier is een proef geno men met een dependance van het laboratorium van het Holy ziekenhuis. En deze proef is zonder meer ge slaagd te noemen. Inmiddels heeft het holy-ziekenhuis de gehele polikliniek gehuurd van het Interkruis Maas sluis. Het Holy ziekenhuis neemt voor de definitieve vestiging van een polikliniek zitting in de stichting gezondheidsge bouw Maassluis. Deze stich ting moet een stadsgezond- heidscentrum bouwen, waarin naast de polikliniek, de shool artsen dienst, het In terkruis en de gezonheids- d tenst van Maassiuis geves tigd zullen worden. Een an der nieuwtje dat de heer Trommel verteld, is dat per 1 november in het Holy zie kenhuis de keuze van de me nu's wordt uitgebreid. „Ik wil niet zeggen, dat men hier na 1 november a la carte kan eten, maar toch zal uit Geneesheer-directeur J. H. Trommel: „Het gonst hier van de bouwactivitei ten." veel meer gerechten een keuze worden gemaakt De patiënten kunnen straks da gelijks kiezen uit verschil lende soorten groenten en vijf vleessoorten". Boven verwachting zaten er za- terdagavond toch nog 350 men- sen in de Stadsgehoorzaal te luisteren naar het Anncben van den Bos Koor. Een koor, dat qna repertoire sterk, wel- licht te sterk, gebonden is aan de dirigent Annchen v.d. Bos. Een repertoire 'van volksliedjes is t de basis waarop dit koor, gead viseerd door Marie Cecile Moerdijk, voornamelijk werkt en met het noemen van M. C. Moerdijk is gelijk een gat geval len. in het programma. Zij was er zaterdagavond niet bij en die leemte kon noch door het barokensemble, noch door de zeer troubadourachtige te nor, worden opgevuld. Het koor is beslist het aanhoren waard, maar haar programma is gewoon te eenzijdig om een *.-hele avond te kunnen boeien, ondanks de lachsalvo's veroor zakende teksten, zoals: „Hij neemt een arbeidster in dienst.,. f en ontdekt dat het zijn schoon moeder is", of „Ik heb geen zin in wijn, ik heb liever die knaap die voor de kar uitloopt". Een concertbezoeker: „Al hadden ze een toneelstuk gespeeld, ik was toch gekomen, want ik vind het gezellige avonden". Een druk bezocht bal-na be wees die stelling. G. v,d. Heuvel Schiedam Bij een inbraak in de Country-Inn aan de Hoog straat is een bedrag van 3800 ♦-gulden verdwenen. Het geld - werd gestolen uit een kast. Het is voor de politie nog een raad sel hoe men de bar is binnenge komen. Vlaardingen De criteria voor de verdeling van de woonruimten in Vlaardingen worden openbaar gemaakt. Binnen twee maanden zullen de normen hiervoor op schrift worden gesteld. Dat is toegezegd door wethouder van woonruimteverdeling Rien Boven berg (FPRM) tijdens de vergadering van de commissie woonruim teverdeling. Commissielid Hans Versluys (Pv dA) stelde de vraag wat de criteria waren voor toewijzing van de woningen in de sociale sector in Holy noord. Tevens vroeg hij of het mogelijk was - om de toewijzingsnormen in het algemeen bekend te maken. Hierop antwoordde wethouder Bovenberg positief. Hij zei: „We zullen zo duidelijk mogelijk trachten te formuleren wie in a^unerking kan komen voor woonruimten in de sociale sec tor". Als grens stelde Boven berg dat mensen die minder dan één zevende van hun bruto jaarsalaris aan huur betalen. geen huizen in de sociale sector krijgen toegewezen. Pas als de ze woningen leeg staan, kunnen i ze betrokken worden door meer draagkrachtigen. Dit initiatief werd door Hans Versluys toege juicht. Bovenberg verklaarde voorts dat hij in principe goedkeurend stond tegenover het samenvoe gen van dubbele panden in de oude wijken. Hij zei: „Als de bovenwoning te klein wordt voor een gezin dan kan de be nedenwoning er eventueel wor den bijgetrokken". Vlaardingen Ook in de maand september is de Vlaardingse be volking weer toegenomen. Het aantal inwoners bedroeg op 1 oktober 78.953. Dit blijkt uit de voorlopige cijfers van de bevol kingsboekhouding. In september vestigden zich 72 gezinnen in "Vlaardingen. Dat betekende een toename van 358 personen. In totaal vertrokken 333 personen die samen 62 ge zinnen vormen. Het geboorte overschot was 29. Tegenover 82 geboorten stonden 53 sterfge vallen. Er zijn 76 huwelijken voltrokken. Vlaardingen Wijkcentrum 't Nieuweiant aan de Goudsesin- gel te Vlaardingen is weer be gonnen met de dinsdagavond- Ho bby-club voor kinderen van tien tot en met veertien jaar. De jeugd kan volop kiezen uit vele activiteiten, zoals kleien, teke nen, verven, emailleren, houtbe- werken, metaalbewerker!, pi- trieten, macramé, papïer-ma- ché, leerbewerken, stempeltech- nieken en diverse spelletjes. De Hobby-avonden duren van half acht tot kwart voor negen. Per maand bedraagt de contri butie 3,25, inclusief een.glaas je limonade per avond. Vlaardingen De cabaret-re vue van Robert Long en Di- mitri Frenkel Frank „Scherts, satire, songs en an der snoepgoed" is donder dagavond te zien en te horen in de Vlaardingse Stadsge hoorzaal. De show is een vervolg op de gelijknamige succesvolle show van vorig jaar. De op zet van het nieuwe program ma is ongewijzigd gebleven: een snelle wervelende opeenvolging van scènes en songs waarin de satirische vrolijkheid van Dimitri Frenkel Frank en Robert Long's poêtisch-iromsche stijl het goed jnet elkaar kunnen vinden. Het verschil met vorig jaar is, dat er deze keer geen beproefde Hadi- massa-sketehes en oude suc cesliedjes meer nodig zijn. Verder werken aan het pro gramma mee: Jenny Arean, Jéróme Reehuis en de com bo van pianist-arrangeur Henk de Jonge. Het programma begint om 20.15 uur. Fragment uit de show „Scherts, satire, songs en ander snoepgoed 1976". Vlaardingen Het marionetten theater van Joost Brugman met Aliadin en de Wonderlamp ver zorgt morgenmiddag om twee uur een kindervoorstelling in de Stadsgehoorzaal aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Het theater is toegankelijk voor kinderen van vijf tot elf jaar. De toegangsprijs is één rijks daalder. een deken voorzien van het Kema keurmerk, vooroptimale veiligheid. I-pers. onderdeken. Katalogusprijs 158.- bij Evataom met thermostaat voor de juiste temperatuur. Verrijbaar door 4 zwenk- wielen. KEMA-KEUR. Katalogusprijs 158.- bij EVATOOM Een forse koffiezetter, inhoud 8 to 10 koppen, met 2 jaar garantie en Kemakeur. Kata!ogusprijs99.- Brj Evatoom type S 180, geweldige zuig kracht (motor 950 W.}. Kema-keur, dus veilig, kompleet met alle accessoires Adviesprijs 352.- bij EVATOOM n diverse maten Rotterdamsedijk 407 Schiedam Tel. 266300 s zaterdags gesloten *chMOTiMwèg3M7viMnttng«nt«l.tt400Q mgr. noUnslaan 6M ichlvdam t»l. 702087 100 JAAR MAATKLEERMAKERS met exclusieve maatkleding en confectie IN ONZE ETALAGE STEEDS SPECIALE AANBIEDINGEN Rotterdamsche dijk 409 Schiedam tel. 269164. Oe verschillende raadscommissies zijn begonnen met de tot hun taak behorende onderwerpen van de concept-gemeentebegroting 1977 te behandelen. Hieronder volgen de vergaderdata van de commissies die binnenkort in het stadhuis bijeen zullen komen, met een opsomming van de onderwerpen, welke dan behandeld zullen worden. Een ieder wordt uitgenodigd op deze vergaderingen aanwezig te zijn. Telkens van 19.30-20.00 uur heeft het publiek gelegenheid vragen te stellen over de onderwerpen, welke in de betreffende vergadering aan de orde komen. Dinsdag 19 oktober 1976 Commissie voor Welzijnsaangelegenheden. Te behandelen onderwerpen: 1. Stichting Welzijn Vlaardingen 2. Burgerraadslieden 3. Sociale kaart van Vlaardingen 4. Buitenlandse werknemers 5. Samenlevingsopbouw 6. Peuterspeelzalen 7. Jongeren adviescentrum 8. Overige onderwerpen. Donderdag 21 oktober 1976 Commissie voor sociale aangelegenheden, bejaardenzorg en sociale werkvoorziening. Te behandelen onderwerpen. 1. Gemeentelijke sociale dienst 2. Sociale werkvoorziening 3. Dienstverlening bejaarden 4. Woonwagencentrum 5. Overige onderwerpen (w.o. subsidies maatschappelijk werk) Vlaardingen 18 oktober 1976. Het gemeentebestuur van Vlaardingen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3