DE SPEI E] ÏS MAKEN HET, IK NIET!" Dames Juventus weer kopje onder Vlaardingen wint wel iponeert niet, maar 97 B— iefkens lifoiante r ag gtb scoort moeilijk W&MÈ DINSDAG 19 OKTOBER 1976 Winst SFC niet in gevaar WK: kostbare winst Aad Bierhuizen relativeert sterk HBSS RELATIE White Stars veel beweeglijker Oranje Nassau vanavond aan micro-kanvei Spirit drukt ODI op laatste plaats Bekijk de nieuwe Peugeot 1977 modellen bij Rotterdam Schiedam Hendrik I. Ambacht MAASSLUIS ODI SUCCES Micro-toernooi in Margriethal Herfsttoemooi van Fortuna HVO zakt af Hoekse Boys tevreden 4" Schiedam SFC heeft tegen ASB weer het zoet der over winning kunnen smaken- Met 3—1 werd het winnaar van de ze wedstrijd. Het eerste doel punt kwam na tien minuten - spelen. Uit een voorzet van Krien van Gcrvcn kopte Koos van Achthoven de hal in de touwen: 1—0. Een eombinatie tussen verschil lende spelers werd na 27 minu- ten door Krien van Gerven in een doelpunt omgezet Aan de andere kant moest doelman Winters toch, wel al zijn talen ten tonen bij aanvallen van ASB. Toch bleven de beste kan sen voor SFC die daar echter geen munt uit kon slaan. Zoals in voorgaande wedstrijden viel SFC ook nu na de rust iets trug en daar maakte ASB een dankbaar gebruik van om op 1—2 te komen. ASB rook het gelijke spel. Het bleef door drukken en de verdediging van SFC kwam onder grote druk te staan. Langzaam maar zeker konden de Schiedammers het initiatief weer tot zich trekken en in de laatste minuut greep het dan door Willem Stad defi nitief de overwinning: 3—1. Schiedam GTB heeft bij Flak- kee onnodig met 2—0 verloren. De Schiedammers hadden im mers het eerste half uur het beste van het spel. Toen ont stonden er verschillende goede scoringskansen. Ëen op dat mo ment verdiende voorsprong bleef echter uit, want de kan sen werden niet benut Flakkee werd pas na een half uur gevaarlijk, maar toen was het meteen raak ook. Een fout in de Schiedamse defensie was de inleiding, die de gastheren prompt afstraften: 1—0. In de tweede helft ging het bij GTB te gehaast. Dat leidde tot veel balverlies, waaruit Flakkee dan weer gevaarlijk kon wor den. Toch heeft de gelijkmaker lange tijd er in gezeten, maar opnieuw kon de aanval geen vuist maken. Het hard werkende en agressieve Flakkee plaatste een kwartier voor tijd de definitieve beslis sing: 2—0. In de resterende tijd 'was er voor GTB geen eer meer te behalen. Schiedam In een harde wed strijd heeft WK twee kostba re punten binnengehaald, thuis tegen Koe kan je: 1—0. Scheids rechter Kooren heeft beide teams niet-naar hartelust laten voetballen. Hij blies het spel letterlijk „dood". De Kethelse ploeg was veruit ia de meer derheid en heeft Rockanje wei nig kansen geboden. Goed opgezette aanvallen werden herhaaldelijk onderbroken er» de voordeelregél werd niet toe gepast Toen ook nog twee dui delijk waarneembare handsbal len binnen het strafschopgebied door de arbiter over het hoofd werden gezien, werd WK er moedeloos onder. Na een 0—0 ruststand kreeg WK tien minuten voor het einde toch de gelegenheid om de wed strijd met winst af te sluiten. Piet Bijl werd binnen het straf schopgebied onderuit gehaald en toen kon scheidsrechter Kooren niets anders doen dan de bal op de stip te leggen- Fred Smit maakte geen fout en schoot de toegekende penalty hard in: 1—0. Zo kwam de zege toch nog bij de ploeg die er het meeste recht op had. Schiedam Tussen immens grote ankers, kettingen en ander scheepsmateriaal door komt Aad Bierhuizen aanstappen. Een kleine, wat fors gebouwde veertiger die blijft praten. Geen pro- •bleem echter want juist daardoor waarderen de collega's van de Schiedamse Anker- en Kettingfabriek hem zo. En wordt de chef ook niet gestoord. Immers, de ploeg weet dat hij praat over voetbal. En ze zijn nou eenmaal niets anders gewend van Aad. „Ik ben een geluksvogel", in één van de eerste dingen die hij zegt. „In de eerste plaats heb ik een enorm gezellig gezin. Ten tweede kan ik het goed vinden met mijn collega's hier. En in de derde plaats draait Excelsior '20 goed in deze periode". Plezier. Daar gaat het bij Aad Bier huizen in feite alleen maar om. Hij zegt ook: „Ik ben een puur gezeHigheidsmens. Vreugde in het werk, dat is voor mij hei meest belangrijke. Dat vind ik hier in de fabriek maar eigenlijk vind ik het overal. Vandaar misschien ook dat de wekelijkse bespreking mijn sterkste punt is. Dan is het- bij ons puur gezellig". Aad Bierhuizen mag dan de feestvierder en de grote lolbroek zijn, toch weet hij sterk te relativeren. Eén van zijn duide lijke standpunten: „Voor mij hoeft die publiciteit met zo. Tenslotte zijn het de spelers die de successen brengen. Daar-" ora vind ik het beter als zij praten. Ik door Martijn Verwaaijen ben dan wel de trainer maar dat is dan ook alles. Als ik met een groep zou moeten werken die niet bereid is te knokken bereik ik niets. Net als een andere trainer dat niet zou kunnen". Aad Bierhuizen gaat zijn vierde seizoen bij Excelsior in. Voor die tijd speelde hij 15 jaar lang als linkshalf in het eerste. Na tien jaar oefenmeester bij HBSS te zijn geweest kwam hij terug naar Excelsior. Het eerste jaar bete kende dat een kampioenschap („Niet volgens de begroting die ik had ge maakt"), maar bet jaar daarop was de degradatie al weer een feit Ondanks het feit dat het moeilijk praten is over jezelf zegt de. oefenmeester to ch: „Ik ben zeker geen harde trainer. Buiten de training kan. ik dan ook erg goed opschieten met de jongens. Maar tijdens de training en ook als we een wedstrijd spelen moet er gewerkt wor den. Slecht spelen mag, als er maar inzet getoond is". Slecht spelen ïs Excelsior tot nu toe nog niet overkomen. Maar liefst achttien doelpunten werden tot op dit moment gescoord. Maar het aantal tegentref fers is ook vrij groot. Bierhuizen: „Met een Clarijs en Peter van der Hoeven hebben we inderdaad een sterke voor hoede. De verdediging moet nog wen nen aan elkaar, We hebben een nieuwe keeper (Jan van Veen) en ook Hans Heister is voor het eerst dit jaar in het eerste gekomen. Neem nou die 6—3 overwinning van een paar weken gele den. Die drie tegendoelpunten kwa men gewoon voort uit nonchalance. Omdat we al snel met 4—0 voorkwa men". Veel waarde hecht de Schiedammer aan de conditie. „Die is voor iedere voetbal ler onmisbaar", zegt hij. „Een Peter van der Hoeven bijvoorbeeld zou de helft minder zijn als hij geen conditie had. Vandaar dat we consequent op dinsdag aan conditietraining doen en donderdag met de bal oefenen. Want ik ben er zeker van dat je nog zo'n goede techniek kan hebben, als de con ditie ontbreekt ben je nergens". Bierbuizen blijft erop aandringen dat hij niet de man is die voor de successen zorgt „En ook niet alleen de spelers", vervolgt hij. „Er zijnn gewoon meer mensen die hierbij helpen. Zo is de relatie met het bestuur enorm goed. Die mensen doen er alles voor. En ook verzorger Frans van Kijsbergen moet y Schiedam Een volledig Juventus kwam ook tegen White Stais niet tot haar eerste winst, waardoor de Schiedamse hasketbalda- mes voorlopig (nog) niet van de laatste plaats af zijn. Het werd nu weer een 63-40 nederlaag. In de ouverture konden de Schie dammers al weinig uitrichten tegen het beweeglijke spel van White Stars. Na vijf minuten keek Juventus al tegen 11-4 achterstand aan. In' deze eerste minuten van de wedstrijd wist alleen Ingrid Kant de" juiste richting te vinden, terwijl bij White Stars vrijwel de hele ploeg aan de score bij droeg. Ook in deze fase van de wedstrijd, miste Juventus al veel te veel rebounds, waardoor de tegenstander vaak vrij gemakkelijk kon scoren. De Haarlemse ploeg liet toen ook zien dat het goed vanaf de kon" van de bucket raak kon schieten. Trainer/coach Ton van Velzen probeerde ook nog een man-to-man-verdediging, maar deze werd' volledig weggespeeld door White Stars, dat enkele mooie drives" wist te maken. Bij de rust keek-Juventus tegen een 29-19 achteó* stand aan. In de tweede helft nam White Stars direct weer het initiatief, faf de eerste vijf minuten van deze helft kwam Juventus niet verder dan twee punten van Anja Peters, terwijl de Haarlemse dames- er maar liefst twaalf punten tegenover konden zetten. White Stars ging daarna over op een man-to-man-verdediging en-5 ook met deze verdediging wist het Juventus vrijwel volledig af te stoppen. Ook de time-outs van trainericoach Ton van Velzen brachten weinig verander! g in het spelbeeld. Na twaalf minuten spelen was de stand 52-35. Hierna volgden meer dan vier minuten waarin niet gescoord werd. Beide ploegen leken het verder wel te geloven,. Het tempo daalde nog lager dan bet al"was. Dat duurde tot de- laatste drie minuten. Toen begon Juventus aan een laatste, offensief, maar daar was het te Iaat voor. Jenny de Visser wist, nog wel vijf van de aan haar toegekende strafworpen te maken,, maar ook White Stars begon toen weer te scoren en dat leidde uiteindelijk tot een stand van 68-40. Aad Bierhuizen: „Als we goed meedraaien en lol hebben ben ik tevreden". niet uitgeschakeld worden. Hij flikt het iedere keer weer om spelers die geblesseerd zijn op te lappen. Het zijn allemaal factoren die meewerken aan een goed seizoen. Zonder medewerking van anderen kom je er niet Gelukkig dat ik die wel heb". Wat Aad Bierhuizen aan het eind van dit seizoen gaat doen weet hij nog niet. „Het is ook nog niet belangrijk", ver klaart hij, „Belangrijk is nu dat we Lekker door blijven gaan. En dat we ook de opbouw niet vergeten. Excelsior is zondermeer een bijzonder prettige dub om bij te werken. En ach, over; een kampioenschap wil ik het zeker nu nog niet hebben. Als we maar in de top meedraaien en lol hebben ben ik tevreden. Voorlopig twijfel ik daar niet Vlaardingen Vanavond begint voor Oranje Nassau de micro competitie. Het ontmoet in de Rotterdamse Energiehal om 21.00 uur het team van Nieu- werkerk. Deze ploeg die vorig jaar uit de landelijke competitip degradeerde, "zal een gelijk waardige partij moeten zijn voor Oranje Nassau. Dat veel sterker aan het zaalgebeuren gaat beginnen als vorig jaar. Op het veld zijn de resultaten van Nïeuwerkerk tegengevallen en daarom zal Oranje Nassau als favoriet van start gaan. Een bekend gegeven is, dat zaai- en veldoptreden twee totaal ver- aan Vlaardingen De resultaten van de korfbalclubs uit het Waterweggebied waren op een enkele uitzonder-1|3 ing na bedroevend. Hoewel Vlaardingen geen mo- gS. ment kon imponeren tegen TOV, werd het toch een belangrijke 6-2 overwinning. Spirit won de rireekder-jjij by tegen ODI met 2-1 en dat was belangrijk voori^S bezetting van de laatste plaats, terwijl SSC Harga sg verrassend door GKV werd verslagen met 5-3. Succes |lli kwam tot een 3-3 gelijkspel tegen Hoogvliet, terwijl lil Maassluis en Oranje Nassau de eer moesten laten aan resp. Stormvogels (6-4) en Jodan Boys (9-6). 'ij, v.h. Joh, de Heer sho v/room Oostzeedijk 330 tel.010-119060/U 0648 Nv/ Malhersssserstroot 11-13 tel. 010-260320 Niiverheidsweg 29-3] tel. 01858-3888 fi Een in de eerste helft uitstekend spelend Oranje Nassau heeft het Jodan Boys erg moeilijk gemaakt en bij rust leek het tegenvallende en veel te veel pratende Jodan Boys naar een nederlaag gespeeld te worden. Tol tweemaal toe werkte O. Nassau een achterstand weg en bouwde daarna, subliem spe lend, een 2-4 voorsprong op. 'De hervatting na de thee was tingen ging voldoen. Snel en doeltreffend zette het de eerste aanval in twee treffers om 0-2. Maar daarna stokte de Maas- sluise Machine. Stormvogels profiteerde ervan en kwam op een 4-2 voorsprong. In de eerste opstelling was het Maassluis dat overheerste en binnen vijf minuten was het 4-4 door een uitstekende draaiende aanval, klaar kort voor rust werd het toch nog 5-4. geen reprise van het eerste Nassau als de scheidsrechter defensies. Tegen de verhoudin gen in werd het 6-4, toen de Maassluis-defensie te zwaar werd gestraft met een straf- worp. uit concentratie te halen. De beste man was zo van slag, dat hij na afloop niet eens meer de uitslag wist. Het werd een zeer chaotische stnjd, waarin ver schillende spelers in het boekje m A RTVTNCFN van de scheidsrechter terecht LAAAUiliuLn kwamen. Enkelen met een boe- 0nd3aks de overwtanins lung en dne met een oifictek (M) hee£t vlaardingen niet waarschuwing- Ze vielen aan weerszijden. Eén speelster van Jodan Boys maakte het hele maal te bont en werd uit het veld gestuurd, daarbij in be- dwang gehouden door teamge- Hd -jlemaal erg goed. Snel en goed combinerend kannen imponeren. Hen speel de een matte partij korfbal en het geluk was dat TDV nog zwakker speelde. noten. Tussen al deze woeste taferelen door werd er ook nog gescoord. Jodan Boys kwam steeds dich terbij.Op het kritieke moment (bij de stand 3-4) miste Nassau de slag. Het miste een straf- worp. Daarna liep Jodan Boys d hervatUng was a g4en al pratend weg naar een 8-4 s. stand. In de slotfase hervond Nassau enigszins zijn kalmte terug en kwam iets dichterbij, maar ver der dan 9-6 kwam het niet In de beginfase leek alles erop kwam bet gemakkelijk op een 4-o voorsprong. Maar daama De Nassau-speeler slaagt erin om de Goudse aanval kwam de ommekeer. Het ging {e blokkeren, er te gemakkelijk over denken en verloor de concentratie. Boutkan (2), Irene Ditiecher, GKV nam at spoedig een 2-0 P In de tweede helft bracht Karei van der Linden de partijen weer op gelijke voet door een -/ strafworp naar behoren te be nutten; 2-2. - GKV nam wederomeen voor sprong van 3-2 en gooide hierna weer een strafworp naast de korf. De volgende strafworp werd echter wél benut en dat bracht de stand op 4-2. Het werd 4-3 toen Bert Karstel op juiste wijze een toegekende strafworp benutte. Het laatste woord was toch weer aan GKV dat met een 5-3 voor sprong het einde haalde. De belangrijke streek derby tus sen ODI en Spirit is in een overwinning geëindigd voor Spirit: 1-2. Het is een volkomen gelijk opgaande wedstrijd ge worden waarin de „gelukkig ste" heeft gewonnen. De eerste 20 minuten waren helemaal voor ODI. Het kreeg in deze periode veel kansen, maar deze werden allemaal om zeep ge bracht, behalve toen Henk van Houten uit een doorloper 1-0 liet noteren. Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. Na de rust twee ploegen waarvan de conditie niet op hoog peil stond. Spirit was de gelukkigste en na 1-1 kon het doormiddel van een strafworp op 1-2 komen. De wedstrijd Succes—Hoogvliet kenmerkte zich door het getal drie. De eindstand kwam op 3-3 en beide ploegen misten in totaal 3 strafworpen. De eind stand was voor beide ploegen de juiste. Hoogvliet nam in de 17e minuut een voorsprong nadat Succes al twee strafworpen gemist bad. Chris Alblas bracht de partijen op gelijke hoogte door een doorloper naar i behoren af te ronden. Dit werd tevens de ruststand. schillende zaken zijn. Beide teams beginnen vroeg aan het gebeuren. Dat komt ongelegen, 1 omdat men nog niet voldoende getraind heeft op het zaal op." treden, daar de veld-competitie nog in volle gang is. Het pijnlijke is, dat de eerste ontmoetingen in de zaal vaak een stempel drukken op het verdere comptitieverloop, om dan nog maar niet te spreken van de eventuele gevaren om /vroegtijdig geblesseerd te ra ken. Maar ge ien het gróte aan tal deelnemende teams ontkomt de afdeling Rotterdam er niet aan om nu reeds de micro-com petitie te starten. Sciiiedam Morgen wordt in dé Margriethal het jaarlijkse school micro-karfbaltoernooi gehouden. Het toernooi wordt verzorgd door de drie Schie damse verenigingen: SSC Har- ga, Succes en ODI. Voor dit toernooi hebben inge schreven-dertien scholen van het basisonderwijs en drie; scholen van het voortgezet on-' derwijs. In totaal doen er zes, teams van acht-en negen jari-f gen mee, twee en twintig teams; van tien jaar en ouder en vijfi teams van het voortgezet onder wijs. Op het programma staan 75 wed strijden, verdeeld over twee vel-j den. De wedstrijden vangenj aan om 8.30 uur en de prijsuit-j reiking is gepland om 18.00 uur. De toegang tot de Margriethal is gratis. Vlaardingen De voetbvalver-. eniging Fortuna houdt woens dag zijn derde herfst pupillen- toernooi. Aan dit toernooi ne men deel de jeugdteams van DHC uit Delft, Feyenoord, Her mes DVS, Volendam en Fortu na zelf, De wedstrijden begin nen om 10 uur en circa 15.45 uur is de prijsuitreiking. Het toernooi speelt zich af aan de Marathonweg. verbetering in het spel. TOV profiteerde daar een tweede maal van: 4-2. Na veel en moei- HARGA lijk opgezette aanvallen kon Vlaardingen toch op 6-2 komen. TOV kon geen vuist maken en zag geen kans om het matte Vlaardingen onder druk te zet ten. Marijke Strubbe, Wim Blokland en Rien RozendaaL voorsprong. Bij deze stand mis- Na de pauze een iets sterker Suc- In een slecht gespeelde wedstrijd van beide kanten is SSC Harga te eerst GKV en daarna SSC Harga een strafworp. Na een half uur spelen kon Ar ie Jan sen de achterstand terugbren gen door van afstand raak te schieten: 2-1. dat Maassluis aan de verwach- Vlaardingen-treffers: Dineke wederom met lege handen naar Nogmaals mikte GKV een straf* huïs teruggekeerd. Van GKV worp en zodoende bleef de is Gorkum werd met 5-3 verlo- stand tot aan de rust gehand- ren. haafd. ces dat duidelijk zelfvertrou wen miste. Toch kon Marga van der Marei uit een doorloper Succes op een voorsprong zet ten. Via 2-2 kwam Succes op een 3-2 voorsprong doordat Ad de Rooy de bal subliem door de korf gooide. Toch had Hoog vliet het laatste woord en. bracht de eindstand op 3-3. Schevenlngen Opnieuw HVO er niet in geslaagd om twee punten te veroveren. In Schevenipgen moesten de Vlaardingers optornen tegen het hoog op de ranglijst staan de SV'35, Tot aan de laatste minuut wist HVO'een gelijke stand te handhaven, maar juist die laatste minuut werd fataal. SV'35 greep alsnog de 1—0 win- st. In de tweede helft heeft HCO lange tijd het beste van het spel gehad. Vooral Rinke Baaima en Piet Vogel slaagden er keer op keer in hun teamgenoten in goede positie te spelen. De Vlaardingers hadden echter weinig geluk met hun schoten De gedegen SV-achterhoede wist het steeds weer te klaren. In de twintigste minuut ontsnap ten de gasten zelfs aan een achterstand, toen de Scheven- ingse rechtshalf van ver een ziedend schot losliet dat door de lat boven doelman Jan van Eysden werd gekeerd. Tot aan de rust bleef de stand 00. In de tweede- helft werd SV'35 sterker. HVO' moest terug, maar zag kans tot aan de laat ste minuut het offensief van de thuisclub te weerstaan, totdat SV'35, met enig geluk, uit een scrimmage toch nog doel trof. Een teleurgesteld HVO moest met lege handen 'naar huis. Zevenhoven In meer normale omstandigheden zou Hoekse Boys wellicht met de volle winst uit Zevenhoven zijn te ruggekeerd en dan de leidende positie hebben behouden. Nu waren de boys toch wel erg tevreden met de bereikte 0-0 eindstand en het feit dat de Hoekse zaterdagvoetballers een puntje achterop zijn ge raakt op de koplopers, wekt geen verontrusting. Hoekse Boys denkt voorlopig niet aan een kampioenschap en trainer Wim de Vries is al erg blij dat er geen problemen zijn ten aan- zien van de laatste plaats. De Rozenburgse oefenmeester heeft 2onder dat al zorgen ge noeg. De langdurige, blessure van Aad Moerman maakt de bezetting van de voorste lijn erg moeilijk. Tegen Zevenho ven waren alleen Cees van der Pol en Jan Plaizier voorin te vinden en vooral in de eerste helft wisten ze nog een heleboel offensieve impulsen te geven. Maar de middenvelders durf den niet voluit te steunen, te meer daar Lammert Omhof in de defensie niet helemaal fit was en zich zelfs in de tweede helft moest laten vervangen. Het maakte van de boys een wat vleugellamme formatie en het was niet verwonderlijk dat deze ontmoeting de slechtste ontmoeting werd genoemd van de vijf die tot nu toe zijn ge speeld. Zevenhoven, dat op een matige plaats op de ranglijst staat, had -er bovendien geen enkele be hoefte aan om het Hoekse Boys gemakkelijk te maken. Er werd stevig "gebikkeld" en de sterk leidende scheidsrechter zag zich zelfs genoodzaakt twee Ze- venhovers een officiële waar* schuwing te geven, hetgeen na de wedstrijd resulteerde in een aantekening op hel wedstrijd formulier. Natuurlijk waren er toch aan weerszijden wel wat kansjes. In de eerste helft voor Hoekse Boys via Van der Pol en Plaizier, maar ook voor de thuisclub die in Theo Hooij- donk opnieuw een betrouwbaar sluitstuk vond. Met het uitvallen van Omhof in de tweede helft ging Hoekse Boys defensiever spelen en de dubbelblanke stand als een kostbaar kleinood koesteren. Het bracht een aantal gevaarlij ke situaties voor het Hoekse doel die met de nodige moeite en met veel geluk klaard werden. De "counters van de boys waren inmiddels ook niet ongevaarlijk, maar de aanvallers misten de koelbloe digheid om verschillende winst mogelijkheden te verzilveren- Vijf minuten voor tijd liet Al fred van Os de allermooiste kans liggen door voor open doel over te schieten. De tevre denheid over de puntenverde ling bleef...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4