SCHIEDAMSCHE COURANT Volksverlakkerij om schrik aan te jagen Automobilist rijdt veel te hard „Loterij" beslissend voor wel of niet herinrichten Ambacht Ik neem de proef V Bewonersvereniging waarschuwt huurders Sloop van Toverbal begonnen Mentaliteit ver te zoeken onafhankelijk dagblad Jan Steenstraat verlost van sluipverkeer Schiedamse woningcorporaties beschuldigen bewonersvereniging: I Middeleeuws weefzwaard g opgegraven Duidelijkheid over woon ruimteverdeling Majes tueuze opening Moskee niet in arbeids bureau AUTOBEDRIJF ERTAN Donderdag 28 oktober 1976 _101ste jaargang no. 25691-6PAGINA'S- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Nog dit jaar zal de gemeente voorzieningen treffen x>ra het sluipverkeer in de Jan 'Steenstraat te weren. Dat ge beurt naar aanleiding van de i handtekeningenactie die buurt bewoonster Corrie Lens-van Krugten begin deze maand in| de straat hield. Bij deze actie in Schiedam-West vroeg de buurt aan de gemeen teraad om verkeersdrempels. Drempels in het wegdek van de Jan Steenstraat voldoen echter niet volgens 'de dienst gemeen tewerken. Binnenkort gaat men het college, van burgemeester en wethou ders adviseren om andere voor zieningen te treffen, i De ambtenaren willen het slijp- verkeer gaan weren door er voor te zorgen dat het autover keer van de ventweg aan het eind van de straat niet meer de Burgemeester Van Haarenlaan op kan rijden. Dat zal gebeuren door op die plaats borden te plaatsen en de berm tussen de ze twee wegen enigszins te ver lengen. De dagen van het jeugdcentrum zijn geteld. Maassluis Met rake klappen is gisteren een begin gemaakt met de officiële sloop van het Maassluise jeugdcentrum De Toverbal aan de Reinestraat. Officieus was de sloop al enige tijd geleden door de Maassluise lieverdjes gestart. Het schoolgebouw heeft zeven jaar dienst gedaan als jeugdcentrum en behoort tot de drie laatste. obstakels die moeten wijken voor de nieuw bouwwoningen aan de Lijnstraat en omgeving. Inmiddels zijn De Toverbal-jongeren reeds druk bezig hun nieuwe behuizing - de kantoorruimten van de Verto - aan de Lange Boonestraat in te richten. Wethouder Koos Smit zal deze nieuwe behuizing op 17 december openen. Schiedam Bewonersvereniging Schiedam-Zuid bedrijft volks- verlakkerijj staat in een brief die de Stichting Samenwerken de Schiedamse Woningcorpora ties heeft geschreven aan alle bewoners van het te renoveren huizenblok L, tussen de Lek straat en de IJsselmonóese- straat gelegen. In een andere brief, gericht aan de bewonersvereniging zelf, schrijft SSSW-directeur G. Prins: „U praat over zaken waarvan u geen verstand hebt en bent niet in staat daarover objectieve informatie te ver schaffen. Wij raden u aan zich in het vervolg beter te oriënte ren." De twee brieven zijn een reactie op een informatiestencil, dat de bewonersvereniging onlangs uitdeelde in de wijk Gorzen. Daarin werd verzocht geen ak koordverklaring voor woning verbetering te ondertekenen, omdat dat niet nodig zou zijn: volgens Zuid zijn alle bewo ners immers vdor renovatie. Daarnaast viel de bewoners vereniging de zogenaamde ge- doogplicht aan. Prins schrijft: „Zoals deze ge- doogplicht door de bewoners vereniging wordt voorgesteld, is het valse voorlichting die bedoeld is om u schrik aan te jagen. Daarvan dreigen de be woners het slachtoffer te wor den. De gedoogplicht heeft uit sluitend betrekking op repara ties en niet op renovatie." Hij maakt duidelijk, dat vereni ging Volkshuisvesting, aange sloten bij de SSSW, de geteken de akkoordverklaringen wel degelijk nodig heeft omdat pas daardoor schriftelijk duidelijk wordt of men wel of niet ak koord gaat met renovatie. Ook wat betreft andere zaken zijn de bewonersvereniging (via het stencil) en de SSSW (via beide brieven) elkaar nu venijnig in de haren gevlogen. ^jiiiiniiiuiDiii imiiiitiiiiHinii IIE1HHI11I111] [hiiijl' Schiedam Bij de opgra- vingen aan de Dam is deze week een veertiende eeuws s1 weefzwaard en een bijna 3 g complete jacobakan uit de- 5 5 zelfde periode gevonden. 5 Het onderzoek van de Rot- 3 terdamse oudheidkundige 3 dienst in de kelder van de 2 familie Brongers is gister- j§ middag afgesloten. Over 3 een paar maanden zullen 2 de archeologen nog een 2 keer terugkomen om nog 5 een ander gedeelte van de •^kelder te onderzoeken- 3 Het middeleeuwse weef- 5 zwaard, een houten plank- -je'dat destijds bij het we- 3 ven is gebruikt, zal binnen- 2 kort bij de dienst in Rot- 3 terdara worden geconser- fjj veerd. Het is nog niet be- 3 kend waar het stok gereed- 3 schap en de oude kruik na 3 de v conservering zullen worden 'ondergebracht.Zo- s wel de familie Brengers, ff ais het Stedelijk Museum 2 en de oudheidkundige S dienst zijn geïnteresseerd. Vlaardingen Wethouder Rien Bovenberg (PPR) streeft naar een sociaal -beleid inzake de woonruimteverdeling. De inter ne organisatie zal verbeterd moeten worden en worden aan gepast aan de huidige tijd. Dit ral mogelijk het aantal doublu res voorkomen. Bovenberg ver klaarde gisteren, dat er één adres voor woonruimteverde ling moet komen; „Eén adres waar alle informatie gegeven wordt". Hier vanuit zou een centraal be leid gevoerd moeten gaan wor den. De woningcorporaties heb ben zich inmiddels 'akkoord verklaard met deze gedachte. Het houdt in dat het bureau huis vesting zich gaat bezighouden met de volgende drie punten: ten eerste de inschrijving van de -woningzoekenden, in de tweeae plaats het opstellen van inspectierapporten en als laat ste de (mogelijke) toewijzing van de woningen. Het woordje „mogelijk" tussen haakjes om dat de verantwoording voor de definitieve toewijzing altijd bij de woningcorporaties blijft lig gen. Ook gaf Bovenberg te kennen dat hij graag wil meewerken aan het verlangen van de wijken om te komen tot een gemiddel de differentiatie van de Vlaar- dingse bevolking in elke wijk. Monster De VVD-fraktie in de Monsterde gemeenteraad heeft het college van burge meester en wethouders maat regelen gevraagd om het kruispunt Molenweg-Poel- öijkseweg/Emimstraat/Zwar- tendijk beter te beveiligen. 'ADVERTENTIE Koning Car! XVI Gus- taf heeft vanmorgen de opening verricht van het nieuwe distributie-" centrum van Saridvik Nederland bv in Schie dam. De jonge koning verrichtte deze hande ling met behulp van een zaag en in het bij zijn van zijn echtgenote koningin Silvia, prinses Margriet, mr. Pieter van Vollenhoven, de com missaris van de konin gin in Zuid-Holland mr. M. Vrolijk; burgemees ter drs. A. J. Lems, de directie van Sandvik en vele andere genodig den. Bij aankomst kregen koningin Silvia en prin ses Margriet bloemen aangeboden door Nico le Cuppens (9 jaar) en Helene Smit (10 jaar). Burgemeester Lems bood het bedrijf symbo lisch een origineel ca deau aan namelijk het bord Sandvikstraat. Op zijn beurt overhandigde president-directeur A. Westerberg van de Sandvik Gr.oep aan Schiedams eerste bur ger een -assortiment handgereedschap ten behoeve van het fonds Helpt Udine. /^DiTnieuv nieuwsblad, waa/in u a! het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. I Vlaardingen De verkeerssituatie in Vlaardinger-Ambacht blijftj voorlopig nog ongewijzigd. Het wachten is op de aanwijzing van: dit gedeelte van Vlaardingen tot herindelmgsgebied. Die aanwij-J zing tot herindelingsgebied is nog niet zeker. Zij is afhaneklijk, van een beslissing van het rijk. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. Vlaardingen Met de gedisciplineerdheid en het verantwoordelijkheidsgevoel van de automobilist is het slecht gesteld. Men rijdt veel te hard en voor vele automobilisten bestaat er kennelijk geen rood licht. Van begin" augustus tot en met 20 oktober moest de politie in Vlaardingen maar iiefst 1006 maal proces verbaal opmaken wegens te hard rij den. Van januari tot half oktober zijn 795 autobestuurders door het rode licht op de hoek van de Burgemeester Pxuissingel en de Billitonlaan gereden. In 1975 re den daar 741 automobilisten door het rode licht. Het klap stuk is echter wel het stoplicht op de hoek van de Marathon- weg, en de Mamixlaan. In slechts tien dagen tijd reden maar liefst 162 automobilisten door het rode licht Zij werden „betrapt" door de rood licht-ca- mera's.' In een toelichting op deze cijfers deelde politiecommissaris J. van Toledo mee dat het hier gaat om zogenaamde „geheide" overtredingen. De snelheidsma niakken werden pas bekeurd als de snelheid boven de 60 kilometer lag. Het aantal pro cessen-verbaal was zo hoog dat in sommige gevallen de auto mobilisten werd verzocht mee te gaan naar het politiebureau, omdat de controlerende politie ambtenaren geen formulieren genoeg bij zich hadden. De overtreders reden met een ge middelde snelheid van 82 kilo meter per uur. De hoogst geno teerde snelheid bedroeg 93 kilo meter. In alle gevallen betrof het controles die overdag zijn gehouden. De meest favoriete renbaancir cuits, zoals de commissaris de betrokken straten noemt, zijn de: Deltaweg, Holysingel, Mara- Ihonweg, de Floris de Vijfde laan en de Burgemeester Heus- denslaan. Opvallend is dat op als gevaarlijk bekend staande straten zoals de Snelheidscontroles binnen de bebouwde kom. er ook nog andersoortig ver keer op de weg is". Hij deelde voorts nog mee dat het aantal aanrijdingen tot nu toe' onge veer gelijk ligt aan dat van vorig jaar, te weten 1089 in 1975 en 1076 in de eerste negen maanden van dit jaar. "Wethouder van stadsontwikkeling Bas Goudriaan zou erg blij zijn als Vlaardingen wordt aange wezen. Hij noemt de procedure echter een loterij. Van de 22 een derde van het gebied als; woonerf worden ingericht. Ver-i der wilde Goudriaan niet gaan. Hij zei wel dat er nog heel watj moeilijkheden lagen. gemeentes die oorspronkelijk Het besluit om het voorstel tot! aan die loterij meededen, zijn er inmiddels zeventien afgeval len. Twee gemeentes zullen als proefgebied worden aangewe zen. Het voordeel daarvan is dat het rijk die herinrichting helemaal betaald. De voorwaar den die het rijk stelt, wilde de wethouder niet in een openbare commissievergadering bekend maken. Dit ondanks het feit dat WD-er Floor Quast hierom vroeg. De wethouder zei wel dat de hele herinrichting van het gebied, ruim honderd hecta-> ren en begrensd door rijks weg j 19, de Schiedamsedijk en de Burgemeester Heusdenslaan, binnen drie, vier jaar moest zijn voltooid. „Dat is een kei harde eis", aldus Goudriaan. Een andere voorwaarde is dat Vlaardingen zelf alle man kracht voor de herinrichting moet leveren. Over de indeling zelf heeft het rijk ook vaste ideeën. Zo moet reconstructie van de Van Ho- gendorplaan terug te nemen,; een beslissing van B en W tij dens de laatste raadsvergade ring, was volgens Goudriaan in Den Haag met goed gevallen. Van Hogendorplaan bijna niet verbaliserend hoeft te -worden opgetreden. Dit was ook het geval op de Parallelweg, waar de politie haar controlewerk zaamheden na anderhalf uur staakte, omdat het aantal opge maakte processen verbaal te verwaarlozen was. De politie-commissaris is over de ze cijfers allerminst te spreken. Hij sprak in dit verband over een „ver te zoeken mentaliteit1 „Hele categorieën rijden maar door een beter woord is jak keren zonder zich reken schap te geven van het feit dat Vlaardingen De kans dat er een moskee komt in de oude huisvesting van het Gewestelijk Arbeids-Bureau in Vlaardingen lijkt uitgesloten. Wethouder Rien Bovenberg (PPR) zei gis termiddag dat hij verwacht, dat de oude keet binnenkort met de grond gelijk wordt gemaakt. De kosten hiervan komen op reke ning van het rijk. „Trouwens", sprak Bovenberg, „als men de keet had ingericht als moskee voor Turken dan had dat een pure noodoplossing geweest". Het onderbrenger? van de moskee in het gebouw van het toelever-' ingsbednjf aan de Oosterstraat in Vlaardingen ziet Bovenberg veel meer zitten. Dat zal echter nog wel enige tijd in beslag nemen. Schiedam De bewonersvereniging Schie dam-Zuid wil dat de Stichting Samenwer kende Schiedamse Woningbouwcöopera- ties (SSSW) het nieuwe huurregelexnent intrekt Tevens wil de vereniging dat de bewoners van het zogenaamde Blok L in de Gorzen de „akkoordverklaring huur der met betrekking tot woningverbete ring" niet ondertekenen. Het protest tegen het nieuwe huurregele- ment richt zich met name tegen de invoe ring van de zogenaamde gedoogplicht. Die huurders verplicht hun huis te verlaten voor het laten aanbrengen van veranderin gen. Het bevreemdt de huurwerkgroep dat- de woningbouwcorporaties deze plicht al invoeren voordat deze in de Tweede Ka-, me'r is besproken of goedgekeurd. voor betrouwbare occasions-V V. De ven terstra at 17 Schiedam Tel: 010-731144- Koopav;qnd'geopénd

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1