Hermes DVS in slaap gesust Till? EDR0UIX FC Vlaardingen weer staat Friese belegering Afstandschot in laatste seconden bezorgt SVV zege Glansrol voor Toon Eggers Jong Vlaardingen rukt op: 5—1 pim Visser: ■jnidden velders ]erg slordig Ruseier en De Nijs in selectie SPORT AGENDA BAANDAG 1 NOVEMBER 1976 BEHOUDEND PROGRAMMA Hermes DVS op weg naar 10, Twee Spartaan- verdedigers kun nen niet verhinde ren dat Teun Kor- naat raak kopt. Rotterdam Twee spelers van hoofdklasser Hennes DVS, te weten Ger Ruse ier en Frits de Nijs, zijn uitgenodigd voor een oe fenwedstrijd van het dis- trïctselftal West 2 tegen Zwart Wit '28, volgen de week woensdagavond op „De Vaan" (20 uur), Een week later gaat de competitie voor de dis tricten van start, waar van de finalisten een wedstrijd spelen, vooraf gaande aan een inter land. De 28-jarige Ger Ruseier is afkomstig van de jeugd van Feyenoord en had bij FC Dordrecht al een profavontuur ach ter de rug, voordat hij naar Hermes DVS kwam. Schiedam Hermes DVS heeft zich danig verkeken op een fysiek sterk(er) De Spartaan, dat zeven minuten voor het einde wel de „misser" van Arie Brouwer nodig had om op 1—1 te komen, maar door zijn beweeglijke houding de Schiedammers veel ont zag inboezemde. Met name de ruimte dekking gevende middenvelders Piet Kïepfee en Frans Bouman waren het mikpunt van kritiek, omdat zij nogal nonchalant met hun passes waren, waardoor De Spartaan zich in het geheel niet behoefde in te graven. Ties van Duppen snelt Jangs zijn bewaker. Hermes' linkerspitszou later de voorbereiding van het enige Schiedamse doelpunt voor zijn rekening nemen. Het gevolg daarvan was dat de spitsen, Teun Komaat en Ties van Duppen, bij herhaling rond de middencirkel opereerden om van daaruit hun vaak indivi duele acties in te luiden. Maar nog geen nood: In het begin liepen op „Harga" de acties bij zonder soepel. Van Duppen was zijn jonge bewaker regelmatig te vlug af, terwijl aan de over zijde Frits de Nijs via indruk wekkende solo's vele afmaken- ,de kansen gaf. Toen Hermes DVS in de 23ste minuut via een kopbal van Teun Kornaat (uit een vrije trap van Ties van Duppen) op 1—0 kwam, leek het gebeurd met de Amsterdammers. Maar het was schijn. In plaats dat de Schiedammers hun initiatief .rendement gaven, raakte het tempo er uit, evenals na rust, en daarna kon De Spartaan de balans opmaken. In dat opzicht was het niet zo vreemd dat trainer Pim Visser na afloop noodgedwongen op twee gedachten hinkte: „Nog steeds geen zelfvertrouwen of onderschatting". Hij: „Ik heb de jongens ervoor gewaar schuwd en dan knikt iedereen instemmend ja of nee. Maar door- Bas van den Berg „zwerver" Teun Komaat en knappe acties van Ties van Duppen, maar dat sorteerde geen effect. In die Schiedamse aanval speel de overigens Frans Schaap een bescheiden rol. Hij moest we liswaar geblesseerde Aad van der Voort doen vergeten, maar verstrikte regelmatig in zijn eigen acties. In de tweede helft dus op Initiatief een behouden der Hermes DVS, dat daardoor de acties meer zou kunnen „be kijken". Maar juist de fysieke kracht van De Spartaan zorgde ervoor, dat Hermes DVS zich grotendeels op de defensie moest concentreren. Bij tijd en wijle tracteerde het de duizend kijkers op snelle counters via Kornaat en Van Duppen, maar het effect was nihil. Toen De Spartaan, door toedoen van Arie Brouwer, die de bal door zijn benen liet gaan (ter wijl hij op de doellijn stond), op 1—1 kwam, ontwikkelde zich een spannend gevecht om de winnende goal. Geen van de clubs was bij machte om winst voor zich op te eisen. Het zou ook niet verdiend zijn geweest Zeven minuten voor tijd mocht Ruud de Jager door een blessu re inrukken en zijn plaats werd ingenomen door Theo Juïsten- Maandag: Gorkum-VDV Dinsdag: WHV-Volley '68 (h) Donderdag: Clubkamp. VZC, Ho- lybad, Dries van Leeuwen bij SSV, Martinit, 20 uur, MV- C—-Óvra (d). Olympiahal, 21 uur. Vergadering ZRO, Gr Handelsgebouw, 20 uur. Vrijdag: Vergadering Evergreen. Volley '68-Pendrecht (d). Westwijkhal, 20.15 uur. Ope ning bazaar MVV '27, 20 uur, Maasland Vlaardingen Voetbalprogram ma zaterdag 6/11: Quick Boys- Zwaluwen, Excelsior Maas sluis-Kozakken Boys, HVO- Küudekerk, Vlaardingen-Be Fair, Hoekse Boys-WDS, Sche- veningcn-MVV'27, Sunlight- WFB, Excelsior P-TSB, GSS- DVO '32, SatelIiet-NSU '70, VVK-RSM, GT B-Egelantier Boys, VDL-CION, jong Veen- dam-jong SVV, Jong Axners- foort-jong Vlaardingen, ANWB-Hoek van Holland. Zondag 7/11: SW-Wagenuigen, FC Vlaardingen '74-FC Gronin gen, Unitas-Hermes DVS, HION-DHS, Nieuwenhoom- Schiedam, Spoonvijk-Fortuna, Delft-VFC, De Hollandïaan- WRW, Martinit-RIOS, St. Ber- nardus-Hoek van Holland, 't Noord en-R KWIK, VDL-Trans- valta, ODI-Excelsior '20, LMO- SVDPW, DCK-Ursus, DR2- Swift Boys, Demos-Meeuwen plaat, WF-Zwarte Pijl, AVS- FCN '66, SC Albireo-Sch. Boys, MSV '71-Metro. ADVERTENTIE Bel een heer in't verkeer de korrekte 'Rit1 meesters j Opstelling Hermes DVS: doel Harry Spermon, achter Frits de Nijs, Piet van der Burg, Ger Ruseier en Arie Brouwer, mid den Ruud de Jager, Piet Klepke en Frans Bouman, voor Frans Schaap (Theo Juistenga), Teun Komaat en Ties van Duppen. Heerenveen FC Vlaar- dingen-trainer Theo La seroms was best te spre ken over het gelijke spel waarop zijn ploeg in Heerenveen beslag had weten, te leggen. Het was de vierde puntende- ling welke FC Vlaardin gen dit seizoen in een uitwedstrijd tot stand bracht, ai zag het daar aanvankelijk niet zo naar uit, Heerenveen had een indrukwek kende start en bestookte het doei van uitblinker Toon Eg- gers ruim een kwartier onafge broken. Toen succes uitbleef Werden de Friezen wat ontmoe digd en kon FC Vlaardingen zich aandienen als een gelijk waardige tegenpartij, een situa- ue welke in het verdere verloop yan de wedstrijd gehandhaafd bleef. In de eerste helft leek Wira Tij] vaak een eenzame spits. Hij wist het de Friese defensie dui delijk lastig te maken en zette z:jn direkte tegenstander Bos nia menigmaal voor joker. De blauwgele gasten wisten de bal verdienstelijk in de ploeg te houden en hadden steeds een mannetje vrij staan. Tijdens de beginperiode waarin FC Vlaar dingen. met de rug tegen de muur stond, keerde Eggers •schoten van "Visser eti Seegérs. Heerenveen toonde zich wel schietlustig, maar men vuurde onzuiver. Bovendien werd er door Mitrovic en Zwambom in het centrum solide verdedigd. Na twintig minuten veranderde het spelbeeld als bij toverslag en was het met de meerderheid voor Heerenveen gedaan. FC Vlaardingen ging zich aanval lend meer roeren. Lochtenberg, die in het prille begin een vrije schop via de lat had zien over gaan, gaf een voorzet naar •Berckenkamp, welke actie de eerste'corner opleverde, nadat de thuisclub het al vijfmaal vanaf de hoekvlag had mogen proberen. De oud-Ajax-speler Seegers draaide met verbluffend gemak om zijn tegenstanders heen en stichtte nogal eens verwarring in de Vlaardingse gelederen. In het laatste kwartier van de eer ste helft verstreek de tijd zon der dat er veel opwindends of boeiends gebeurde. Na rust kwam er meer leven in de brouwerij. Beide ploegen pasten een geslaagde wissel toe. Bij de thuisclub verving Boers- ma de flegmatieke Zuidslaaf Karadzic bij FC Vlaardingen bracht het ruilen van Bercken kamp voor Stans meer felheid en. stootkracht in de voorhoede. De Vla ar dingers toonden zich be weeglijk en schakelden soepel over van verdediging op aan val. Ook in de tweede helft kreeg Eggers het druk en lasti ger dan Reijs, de minst gepas seerde doelman in het betaalde voetbal, vier goals in tien wed strijden. Het zat de mannen van trainer Laseroms beslist niet te gen, zoals bij een prachtig schot van Bruïnsma. Verder was het voor een belangrijk deel aan het kranige keeperswerk te danken dat de man bij het sco rebord niet in actie hoefde te komen. Een strakke kopbal van Boersma dwong Eggers tot een prachtige redding. Na vijftien minuten kwam er een reële mogelijkheid voor de sprintende Stans. Ach tervolgd door twee Friezen kon Stans het verlossende schot echter'niet lossen. Middelkoop had pech dat een diagonaal schot rakelings voor het Vlaar dingse doel langs ging en er niemand was meegekomen om de zaak af te ronden. Keeper Reijs greep enkele malen gedecideerd in, zoals na een voorzet van Lochtenberg toen hij de bal voor Zwambom weg plukte. Een van de hoogtepun ten van de middag was een acrobatische omhaal van Jan sen. Met een snelle keepersreac tie werd de bal over de lat gewerkt. Trainer Laseroms toonde zich na afloop voldaan. Hij roemde de werklust in zijn ploeg en vond dat er een betere prestatie was geleverd dan vorige week. „Na een grandioze eerste twintig mi nuten viel Heerenveen na rust terug". De Vlaardingse trainer meende dat Beek in de voor hoede werd gemist „Waar- schijnlijk speelt hij zaterdag mee in het C-elftal. Beek en Tijl vormen samen in de voorhoede een sterke tandem". Vlaardingen Jong FC Vlaardingen '74 rukt aardig op naar de subtop. Hoewel trainer Cor Nieuwenhuizen vrijwel elke week met nieuwe spelers werkt (in verband raet blessures van het A-elftal) kwam het afgelopen zaterdag tot een uitstekende 5—1 overwin ning op Heerenveen. Predrag Drapic, op grond van zijn povere resultaten, teruggezet naar de „tweede" keus, scoorde driemaal, FC Vlaardingen '74 sloot de eerste helft af met een 2—1 voorsprong door goals van Rodolfo Gardeslen al na vijf minuten uit een hoekschop en halverwege door Drapic. De Friezen hadden intussen ook gescoord, maar kwamen er in de tweede helft weinig meer aan te pas. Drapic (2x) en Paul Vork brachten de eindstand op 5—1. Fred Bruijn en Ronald Bouman werden halverwege ingewis- seld door Albert Stans en Wijnand de Jong. v/at blijft er hangen?" Hennes DVS had met een beetje (meer) gevoel voor de situatie het duel voor rust al kunnen beslissen.' „Maar", zegt Pim Visser, „het ging allemaal veel te ongecon troleerd. En té rustig. De mid denvelders dachten dat zij er alleen stonden. Daarom dicteer de ik voor de -tweede helft be houdend voetbal en.elkaar helpen". Teun Komaat en. Ties van Dup pen konden echter in dat twee de deel nog zoveel solo's afleve ren, de rest kwam niet bij. Pim Visser: „Voorbeeldig genoeg. Teun Kornaat kopt een balletje terug naar een opkomende man, maar die was er niet". Hermes DVS miste, althans te gen De Spartaan, van tweede naar derde linie voldoende aan sluiting. En aangezien De Spar taan agressiever was, kon het zich vooral na rust veroorloven om de Schiedammers onder druk te zetten. Wie gedacht had dat Hermes DVS zijn zelfvertrouwen bin nen had bereik had, kwam be drogen uit. Hoewel er voldoen- deargum enten voor aanwezig waren. Kijk maar naar de re cente prestaties, tegen DVS en CW. „Maar", vroeg een diep teleurgestelde Pim Visser zich af, „moet het nu allemaal weer opnieuw gaan beginnen". Hoe wel de Schiedammers vanaf het begin het initiatief nieti schuwden, waren tegenstoten al een teken aan de wand. Tot driemaal toe was de linker spits van de Amsterdammers Arie Brouwer te snel af en dat resulteerde telkens in loeihar- 1 de schoten. De vuisten van doelman Harry Spennon waren er goed genoeg voor, maar het typeerde toch dat De Spartaan, onder leiding van oud-interna tional Joop van Stoffelen, rich niet wilde ingraven. Niettemin antwoordde de thuis club op al die Amsterdamse dadendrang in de twintigste mi nuut met een loepzuivere vrije trap van Ties van Duppen, waaruit Teun Komaat de bal hard inkopte: 1—0. De Spar taan zakte daarna diep weg, maar vreemd genoeg kwamen er alleen maar afstanddscho- ten, voornamelijk van Frans Bouman, om het werk af te maken. Plus het feit dat de solo's van Frihs de Nijs een verademing waren. Voor rust volgden nog enkele solo's van Helmond Een schot van zeker 25 meter dat in de uiterste hoek van het Helmond Sport- doel belandde besliste in de allerlaatste seconden van de wedstrijd ook het tweede duel binnen enkele weken tussen Helmond Sport en SVV in het voordeel van de bezoekers. Verdiend was de Schiedamse zege niet na wat Helmond Sport in de tweede helft de wedstrijd aan voetbal liet zien. Een Helmondse zege waarvan men in Helmondse kringen voor de wedstrijd vast overtuigd was zou de verhou dingen over de volle negentig minuten gezien echter ook niet helemaal eerlijk hebben weer gegeven. Tot enkele minuten voor het rust- signaal was de wedstrijd mate loos vervelend. SW ving het zwakke aanvalsspel van Hel mond Sport moeiteloos op en stichtte met drie spitsen regel matig verwarring in de Hel mondse defensie. Het rustige spel van de Schiedammers mondde in de 43ste minuut uit in een op dat moment verdien de voorsprong. Nadat Honmgs een inzet tvan de Schiedam mers in eerste instantie had weten te keren kwam hij in zijn pogingen de bal voor de voeten van de SW-spits Kreft weg te halen ten val. Het tikje van Kreft was toen genoeg om SW op 0—1 te brengen. Zo saai als de eerste helft was, zo wervelend was de tweede. In vijf minuten was de bal vaker voor het doel van SW versche nen dan in de gehele eerste helft. Door de aanhoudende druk op het Schiedamse doel kon een doelpunt eigenlijk niet uitblijven. In de tiende minuut moest de SW-defensie dan ook buigen voor de Helmondse aan valsdrift. Von Ranzow bracht de ploegen toen met eeen hard schot op gelijke hoogte. Nog geen minuut later werd alle Helmondse hoop echter de grond ingeboord. De Haan werd door doelman Homngs platgelegd in het strafschopge bied. Scheidsrechter Janssen, die in de voorgaande minuten van de wedstrijd al heel wat aanvechtbare beslissingen had genomen, nam nu de enige juis te: de bal ging op de penalty- Bart Krefteerste goal stip en Kreft zou zijn tweede goal kunnen scoren. Terwijl Honïngs naar de linkerkant ging verdween de bal echter aan de rechterkant naast het doel: Helmond Sport was ge red. Een kwartier lang bleef Helmond Sport daarna de betere ploeg. Een onverwacht schot van De Lauw bracht VanNoordwijk even in moeilijkheden en een treffer van De Goede werd af gekeurd wegens hands. De aan valsgolven werden echter al lengs minder en de wedstrijd leek in een gelijkspel te gaan eindigen. Een uitslag waar de Schiedammers al vanaf het mo ment van de gemiste penalty naar toe werkten met veel te rugspeelballen en weinig se rieuze aanvallen. Toen dan ook niemand nog ergens op reken de, sloeg SW toe. Van ver buiten het strafschopgebied zorgde invaller Jos Zoetmulder voor een laag vliegend schot waarmee hij Honings het nakij ken gaf en SW de zego. „Een gelukkig doelpunt", gaf SW- trainer Leo Halkes na afloop toe. „De wedstrijd had door die penalty beslist moeten worden. We hadden dan rustiger ge speeld en de zege zou dan be slist meer verdiend zijn geweest dan op deze manier". Minder te spreken was Halkes over het harde spel. Hij noemde Hel mond Sport in dit opzicht ge raffineerder. -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3