Winkelman redt PPSC! ■W SVDPW stuit op Ad Lankhaar WF gelijk Martin de Yette dobbel raak Louis Knipscheer mist strafschop De Hoek klas minder Beloning voor FCN'66 Sch. Boys na rust op dreef MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 Sunlight blijft verbazen *<WA GTB verrassend onderuit (- Iedereen tevreden met gelijkspel 4* y V1 '4 Rotterdam Na do V. heeft WF op eigen terrein een gelijkspel afgedwongen: 1-1. Zeker voor rust waren de Schiedammers net een tikkeltje beter dan de thuisclub. WF trof echter een doelman tegenover zich die een blakende vorm demonstreerde en schoten van Van der Zwan, De Gids en anderen zonder blikken of blozen zeer goed verwerkte. Zo kon het ook gebeuren dat die eerste helft afgesloten werd met de stand 0-0. Zeven minu ten was de tweede helft oud, toen Nado heel gelukkig aan een. doelpunt kwam. Via twee Schiedamse verdedigers caram boleerde' de bal in het doel: 1-0 Lang hebben de Rotterdammers daar geen plezier van gehad, want reeds twee minuten daar na was het weer gelijk. Uit eer dieptepass van Henny de Gids kreeg Wim Marree de bal voor de voeten. Er volgde een sole, beslóten met een goed gericht schot en dat betekende 1-1. WF bleef na dit doelpunt wel het beste van het spel houden, maar doelpunten kwamen, er niet meer. Jaap Gijlstra scoort de eerste treffer voor DSVP. Doelman Theo Hooidonk ia! tevergeefs uitvallen. DSVP mentale winnaar Pjjnacker De snelle openingstreffer (2e minuut) van DSVP tegen Hoekse Boys bleek fataal (4—0). Aan de reacties van de meeste spelers te oordelen kwam die klap hard aan. Toch wilde trainer Wim de Vries er niets van weten. „Het was een mentale kwestie. Voor de wedstrijd hoorde ik het al. „We hebben het, hier altijd moeilijk" en „We hebben hier nog nooit gewonnen" klonk het van verschillende kanten". Het was aan het spel te merken. kwam maar zelden tot een vloeiende combinatie en kon niet waarmaken dat het hoog op de ranglijst stond. Ook DSVP zakte na dit doelpunt terug. De verdedigingen over heersten. Vooral het 4-4-2-sys- teem van de blauw-witten was hier debet aan. En mocht er eens een aanval goed lopen, dan liep er op het beslissende moment wel een aanvaller bui tenspel. De eerste 45 minuten hadden beide keepers een „makkie". Ondanks de vrij groot uitgevallen Die jongens hadden na zes wed- overwinning van de thuisclub Strijden nog geen doelpunt te- (wel verdiend) acteerden beide gen cn dan nu ineens vier", teams matig. Dit kwam omdat Lang hoefde DSVP niet te wach- vooral voor rust de buitenspel- ten op een doelpunt. Nadat na DROOMPASS enkele seconden Arno Kluiters voor open doel had gemist, deed Jaap Gijlstra (na lange De boeiende acties waren op een tijd weer terug in de ploeg) het hand te tellen. Zowel DSVP beter. De spits werd de diepte ingestuurd en was sneller dan bewaker Ton, Kruize. Uit een moeilijke hoek* gaf hij doelman Theo Hooidonk het nakijken: 1-0. val het belangrijkste wapen was, waarmee acties werden onderbroken. Trainer Van Dijk van DSVP: „Het was inderdaad niet al te mooi om te zien. Maar we hadden na die twee nederla gen weer eens een overwinning nodig. Daarom vind ik die twee punten belangrijker. En dan vier-nul tegen Hoekse Boys. Daar had ik nooit op gerekend. Hoekse Boys reageerde lauw. Het Hoekse Boys kregen er ieder twee. Voor de bezoekers kreeg hardwerkende kanthalf Henk Sterrenberg van Ger van Don gen de vrijheid om door te gaan. Zijn eerste inzet strandde op goed uitlopende Wim van der Kooij. De tweede schoot de donkere „Boys"-speleb hoog over. Aan de andere kant treu- door Peter Kluijt zelde Arno Kluiters te lang na een droompass van Ton Lans bergen, maar de tweede kans was wel raak. Een verre pass leek een prooi te worden 'voor laatste man Aad Tukker. Hij wachtte echter op doelman Theo Hooidonk. Wie anders was meteen ter plekke o'm die twijfeling af te straffen dan Ton Lansbergen: 2—0. Het was intussen twee minuten voor rust. Trainer Wim de Vries: „We kun nen veel beter dan nu, maar we waren bang". Na rust werd dat bewezen al was het te laat. Voor rust voor Erik Klok inge vallen Aad Moerman („na vier weken rust ging het weer lek ker") bleef in de spits en was -samen met Kees van der Pol op links door snelheid veel gevaar lijker dan het begintrio, Erik Klok, Kees van der Pol en Jan Plaisier. Na twee minuten on dervond DSVP dit Kees van der Pol ging alleen op doelman Wim van der Kooij af, maar werd binnen het strafschopge bied getorpedeerd door Aad Lucas. Terecht besliste matig leidende (trainer De Vries dacht duidelijk nog minder over hem) scheidsrechter Van Leeuwen uit Alphen aan den Rijn strafschop. De kans om de spanning terug te brengen be nutte Louis Knipscheer niet. Zeker een meter schoot hij de bal naast het Pijnackerse doel. Toch was Hoekse Boys meer in de aanval dan voor rust. DSVP hanteerde de buitenspelval niet zo vaak meer, waardoor Wim van der Kooij hét druk kreeg. Van Dijk: „Wim speelde een voor treffelijke wedstrijd! Hij heeft geen fout gemaakt". Halverwe ge de tweede helft, die beslist te hard spel te zien gaf, besliste Ton Lansbergen de wedstrijd. En hoe. Hij ontving de bal en met een lob omspeelde hij Koos Heerschap. Voordat de bal de grond raakte knalde hij ineens in de bovenhoek: 30. Zelfs doelman Hooidonk en laatste man Aad Tukker hadden er een applaus voor over. De nederlaag kwam hard aan voor Hoekse Boys, dat geïrri teerd raakte. Arjen van. der Werf ruilde met Ger Hek, maar veel maakte het niet uit. Toen scheidsrechter Van Leeuwen ook DSVP een strafschop toe kende (Ger van Dongen werd door Aad Tukker vakkundig neergelegd na een een-twee- combinatie) liet hij de te fel protesterende Hoekse spelers even uitrazen. Teun van Viegen bleef er kalm onder: 4—0. Doel man Hooidonk: „Eens moesten we verliezen. Het zat er in". Hoek van Holland De supporters van Hoek van Holland Iokk. na jondag geen enkele twijfel meer over de vraag wie i .4. di' sefcroen kampioen gaat worden. Dat wordt twijfel PDK. de ploeg die profiteerde van de betaiingsschanióu bij RVC en enkele speler! overnam. Die waar nog wat schorsingen „uitzitten-', maar aondag teeen lijk ran de partij.D'Clt ™r" "«'P1"11™ °verdnS£ Nu al speelde dit PDK een klasse sterker dan het zeker niet slprto draaiende Hoek van Holland. De blauw-witten wisten m de eeiSJ helft uitstekend stand te houden, maar in de tweede helft werd™ ze toch in een figurantenrol gedrongen door de Hagenaars Hoefr van Holland kon eigenlijk met opgeheven hoofd het veld verlat™ ondanks een 1-5 nederlaag, want dergelijke uitslagen gaan n™ maal" worden voor de ploegen die het tegen PDK moeten 'ès™ opnemen, 60 Het zag er trouwens toch wet zonnig uit voor de thuisclub Al na een paar minuten was het 1-0 toen Ruud Muilwijk uit een moeilik hoek inkopte, de doelman-de bal met de vingertoppen beroerde maar het leer toch via de paal in de touwen verdween PDK n» er nauwelijks van onder de indruk. De bezoekers wensten eST moment terug te gaan en ze bleven aanvallend voetbal spelen- waardoor juist Hoek van Holland terug moest. Dat werd uiteiW lijk uitgedrukt in eert 5-1 nederlaag. Vlaardingen In de zaterdag vierde klas is Sunlight er ingeslaaed naar de tweede plaats op te klimmen. De Vlaardingers wonnen de uitwedstrijd bij TOGR met 1-3.. De ploeg van trainer Gertiè Baas staat nu nog twee punten achter op stadgenoot TSB. Haf met 2-1 van ZBVH won. Zonder spelmaker Frans Goudriaan, die vorige week een dubbele beenbreuk opliep, moest Sunlight ook Leo Zonnevéld missen, die bij een auto-ongeluk een hersenschudding heeft opgelopen De ploeg moest door deze tegenslagen op verschillende plaatsen omgezet worden. De Vlaardingers hadden al in de eerste mmuul succes. TOGR trapte af en de ba] werd direct door Sunlight overgenomen. In de eerste aanval plaatste Bas Post de bal naar Boudewijn Groen, die op zijn beurt Mar Verburgh in staat stelde om 0-1 te scoren. Hierna kwam Sunlight in de verdrukking en had het geluk dat de Rotterdammers geen afmaker hadden. Drie minuten voor rust volgde een vrije pass van Mar Verburgh op de snel opkomende Bas Post, die doelman Ad van der Poort wist te passeren 0-2 In de tweede helft wisselde trainer Baas Human Brinkman voor Jan van Aken. Kort na deze wissel had TOGR succes. Johan Molendijk scoorde 1-2. Hierna kwam Sunlight nog even in gevaar, maar tien minuten voor tijd werd de overwinning veilig gesteld! Human Brinkman nam*een vrije, trap zó zuiver, dat Jack Tuwana- kotta alleen maar voor het inkoppen had 1-3. Sunlight kwam nog aan een vierde treffer, maar deze werd terecht door de goed leidende scheidsrechter Haeeman afgekeurd wegens buitenspel. 3u¥X.iP Schiedam PPSC kan weer wat ruimer ademhalen. De mannen van trainer Hans Kostense wonnen op eigen veld de belangrijke ontmoeting met staartclub SIZO: 20. Waardoor het verschil op de ranglijst nu drie punten bedraagt, zij het dat SIZO nog een wedstrijd tegoed heeft. De overwinning was voor PPSC dik verdiend en dat geeft vertrouwen voor de toekomst. SIZO was bepaald niet naar Schiedam gekomen om de punten zomaar weg te ge ven. De ploeg knokte kei hard, maar PPSC kon toch aan een veldoverwicht bou wen. Dat resulteerde in di verse goede kansen, maar SlZO-aoelman Jan de Rui- ter was uitstekend op dreef. Ondanks het overwicht moest PPSC toch attent blijven, want vooral door linker spits Henk Bool zetten de gasten enkele gevaarlijke aanvallen op. Ook Spits Ka rei Faber moest in de gaten worden gehouden, - al viei hij ook in ander opzicht op,, In negatieve zin, want door' zijn provocerend ontreden kreeg" hij een officiële waar schuwing. Pas een kwartier na de rust nam PPSC een verdiende voorsprong. Loek Kalden was op links vrij en gaf een trekbal- op maat naar Coen Winkelman. Dit keer had ook doelman De Ruiter geen verweer meer: 1—0. SIZO moest toen komen, waardoor PPSC de ruimte kreeg. Het resulteerde in di- verse goede kansen. Een kwartier voor tijd bracht het de beslissing,, waarbij Coen Winkelman ander maal de succesvolle schut ter was: 20. De overwin ning is daarna niet meer in gevaar geweest, vooral door het spel van Piet van Veen. De laatste man speelde een sterke wedstrijd, zodat doel man Rost niet veel proble men op te lossen kreeg. a Coen Winkelman voorsprong Schiedam - Een hard werkend en goed spelend FCN heeft het bezoekende Groen Witten met een nederlaag van 3-fl naar huis gestuurd. Het was een dik tevreden trainer Poulus, die na de wedstrijd zijn spelers te recht roemde om hun werklust. Na een aarzelend begin nam langzaam maar zeker FCN het initiatief, om dat de hele wed strijd door niet meer uit han den te geven. Toch werd de eerste helft afgeslo ten met een maar magere voor sprong van 1-0. Het was uit een zeer goede aanval dat Karei Bronsgeest de bal voor het doel kon brengen. Daar stond Ge rard de Bruin die het leer ineens op de slof nam en de Rotterdamse doelman geen schijn van kans gaf: 1-0. Na de rust weer een oppermach tig FCN dat tot 2-0 kwam. Uit een vrije trap vÉn Friederich kopte Karei Bronsgeest de bal in, waarna een verdediger het leer nog verder dirigeerde. FCN rook een grotere score en die kwam ook. Bronsgeest werd onheus van een doelpunt afge houden en dat kwam de Rotter dammers op een strafschop te staan. Gerard de Bruin maakte bij nemen daarvan geen fout en dat betekende 3-0 en dat was ook de einduitslag. Schiedam GTB heeft een ver» rassende 2-0 nederlaag geleden in Roekanje. De Schiedammers hadden een- krachteloze voor hoede en ook her middenveld faalde afgelopen zaterdag vol komen- Hèt m»de onderste regionen ver- v' kerende Rockanje zette alles op alles om te profiteren van het slecht spelende GTB. In de vij- fentwmtigste minuut wist Roc kanje een goed opgezette aan val over rechts met een .doel punt af te sluiten. Jan Assen berg stond op de juiste plaats en gaf GTB-doelman Ton Nijg ,het nakijken: 1-0. Ook in de tweede helft bleven de Schiedammers ver beneden hun kunnen. Op het midden- veld was veel balverlies de oor zaak van te gehaast spel. Twin tig minuten voor tijd was het de goed spelende Rockanje- midvoof Adrie Smore die drie verdedigers omspeelde en de stand op 2-0 wist te brengen. In de resterende tijd trok Rockan je in de verdediging en gaf de verdiende voorsprong niet meer uit handen. i .Opnieuw sluit SVDPW op Hekelirjgen-doeirnan Ad Lankhaar. Schiedam SVDPW en Hekelin gen hebben een uiterst sportie ve wedstrijd gespeeld. Op het gezellige terrein aan de Olym- piaweg in sportpark Harga wa ren twee elftallen aan het werk die uitsluitend voor hun ple zier speelden cn de punten maar bijzaak bleken. De wedstrijd is dan ook'geeind- igd zoals het begon. De man die het grootste aandeel had in deze prettig gespeelde ontmoe ting was ongetwijfeld scheids rechter Loof uit Den Haag. Geen enkele wanklank werd gehoord, zowel bij de spelers als het talrijke publiek. De arbitrage is dan ook foutloos verlopen. Warm is het publiek niet geworden van deze voetba- Iontmoeting want spanning was er niet Vooral in de eerste helft was er niets vermeldenswaar dig te bespeuren. In het begin van het tweede be drijf kwam SVDPW wat meer uit de verdediging, maar het duurde toch nog twintig minu ten voordat Wim Osta een klein kansje kreeg. Rechtsback Koos Meulendijk verspeelde de bal en Osta kwam vrij voor doel man Ad Lankhaar. De Hekelin gen-doelman was echter een vertrouwd sluitstuk en kon red dend optreden. J.P- Hiema was het de beurt aan de gasten en SVDPW werd in de verdediging teruggedrongen. Na een* half uur kreeg Hekelin gen dezelfde kans als de Schie dammers. Harm Trip moest echter constateren dat ook. SVDPW-doelman Karei Bras een keeper van klasse is. De enige reële kans tot scoren kwam tien minuten voor tijd. Harry Koopman plaatste de bal goed op Leo Monster, maar de ze miste grandioos voor open doel. Het enige wat de twee elftallen overhielden was een prettige voetbalmiddag en bei de één punt rijker op de ran glijst- Zowel SVDPW als Heke lingen hebben nu een totaal van zes punten uit zeven wedstrij den. SVDPW-trainer Frans Steenber gen was wél tevreden met het ene winstpunt. „Het is altijd beter dan verliezen, maar drie doelpunten in zeven wedstrij den is toch té weinig. Wel gaal het steeds beter, maar de doel punten blijven uit. De afstand tussen de linies is te groot en de voorhoede biedt zich te wei nig aan. Gelukkig hebben we een sterke doelman en dan blij ven de tegenpunten ook tuf', was het commentaar van de sympathieke trainer. Schiedam Trainer Aad Bak van VOC, goed geïnformeerd over het spel van Excelsior had daaruit verkeerde conclusie getrokken, want de Schiedammers wonnen het duel met 4—0. Alleen de eerste helft kon de behoudende en verdedi gende taktiek van VOC, Excelsior de voet dwars zetten. Na de rust was het gedaan met de -weerstand van VOC. Dit alles niet in het minst door de tomeloze inzet van de goed spelende middenvelder Erik Gudde. Er was zes minuten in die tweede helft gespeeld, toen via Martin de Vette en John Kloppers de bal voor het doel vap VOC kwam. De ïakonieke Peter van der Hoeven zorgde toen met een simpele hoofdbeweging voor 1—0. Het hek was van de dam. Er ontstond een groot aantal hoekschoppen en uit één daarvan was het Tieman die met een kopbal zijn club op 2—0 biecht. Excelsior bleef oppermachtig en het was weer uit een hoekschop (weer van Van der Hoeven) dat nu Martin de Vette kon scoren 3—0. De Vette eiste ook het vierde en laatste doelpunt op. Vanuit het middenveld ondernam 'hij een solo. Hij passeerde vier verdedigers en ook de uitlopende doelman om daarna de bal tegen het nylon te plaatsen. Een waardig slot van een door Excelsior vooral na de rust goed gespeelde wedstrijd. Rotterdam Met wat meer overleg en rust hadSchiedamsche Boys in de uitwedstrijd tegen Victoria de eerste helft met een grotere voorsprong af kunnen sluiten dan 1—0. De thuisclub speelde bijzonder hard en mede daardoor trachtte het de Schiedammers uit hun spel te halen en dat lukte nog ook. Daarom bleef bet maar bij één doelpunt, gescoord door Chris van Gerven uit een voorzet van Harry Stiefel. Na de rust werd ne al heel snel door Nico Doef met een hoog schot 0—2. Jumuiei, die tot dan veel te verduren had gehad, werd ingewisseld voo Frans Schenk. Ben Stip zorgde uit een pass van Van Gerven voor 03 en na 1u doelpunt brak eigenlijk de hel los. Er werden in het 'aats, kwartier drie spelers van de thuisclub in het boekje van a scheidsrechter opgeschreven en daarnaast moest er nog één vroeg tijdig de kleedkamer opzoeken. Tenslotte werd bet dan door oe Stip, na een actie van Frans Schenk, 0—1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4