Excelsior M. verbaast vriend en vijand Slotoffensief HBS8 haalt niets uit Vlaardmgen wéér onderuit HVO bedwingt koploper Groot Ammers |S§ MAANDAG 1 NOVEMBER 1D76 II SHO houdt met moeite 1-1 va§t Hattrick Sjaak Verhoeven ZWAKKE Counters genoeg voor 2-1 winst Beter Heinenoord heeft teveel kansen nodig i iiifif a mM TSB, slaat aanval van ZBVH af MW '27 imponeert tegen Hermandad: 4-1 5 Vlaardingen Ontstemd beende trainer Frans de Kruis richting kleedha mers. Vertelde hij aan "omstanders dat hét 11 gelijkspel van Zwalu wen tegen SHO wel de juiste verhouding was. in de kleedkamer geko men, liet hij zijn boos heid de vrije loop. Frans de Kruis: „Natuurlijk was het niet verdiend. Wij hebben de gehele wedstrijd door het spel gemaakt. De scheids rechter had die goal van Emest Kegel nooit mo gen afkeuren, waardoor Toch had het wat SHO betreft Ons een verdiende over- niet zover behoeven te komen. Zwaluwen onderbetaald winning door de neus werd geboord. Alles bij elkaar genomen,, hadden we nooit een punt aan SHO mogen verspelen". De ontevredenheid van Frans de Kruis over de afloop Zoals reeds gezegd veroverden de gasten al na twaalf minuten een 1—0 voorsprong. Bij één van de spaarzame tegenaanval len, was het Piet Brussaard die via het been van laatste man Hennie Kuiten langs de totaal uit positie geraakte doelman Ab Nijgh raak schoot: 1—0. vrij zelfverzekerd aan van de confrontatie Zwalu- c^n oru-k »- SilU aai vijj ictivcize^iii «acui b*-*1-"' wen—aliO was begrijpelijk de strijd was begonnen, geraak- Bij Zwaluwen kwam dat duide- niet zonder risico, op diens doelman teruggespeeld. Twintig mmuten voor het eind kwam invaller Ernest Kegel zijn ploeg versterken ten kosten van Jos Buitelaar. Kort daarvoor was Hans SIiedrecht het veld in ge komen voor Pim van der Sijde Twee spelerswisselingen die erop gericht waren om beide ploegen aanvallend meer stoot kracht te geven. voor het Oud-Beijerlandse Wim van der Gijp was na afloop Joop Brussee trscht zich door de SHO-defensie te worstelen. Arie Hitzert (liggend) gepasseerd, maar Jaap Schipper zal het gevaar bezweren. Vlaardingen Het herstel van Vlaardingen zette zich" in het uitduel tegen Dtmo voort, alleen kwam de verbetering niet in de score tot uiting. Met een 1-0 verlies vertrokken de groenwitten uit Den Haag en blijven de laatste plaats op de competitieladder innemen. De middenveldbezetting (met Jan opbouwend met veel inzet van der Mark weer in die linie) Vlaardingen trof het daarbij on- opereerde zowel defensief als gelukkig dat scheidsrechter Dirksïand Voor Satelliet was het een vreugdevol weekeinde, omdat naast de 3-D winst op DES '67, con current Oude Maas onver- wachts van Melissant ver loor. De positie van de Vlaardingers is daardoor weer wat rooskleuriger ge worden. Satelliet had op het eiland een groot deel van de strijd het initiatief en dat leidde regelmatig tot doel punten. Al na vijf minuten deponeerdeSjaak Verhoe ven de bal achter de doel man van DES '67 en na een kwartier was de strijd al beslist Een kwartier na rust bezegelde Sjaak Verhoeven definitief het lot van DES '67. Mar van der Sijs was wegeps militaire dienst niet beschikbaar en daarvoor speelde Dick Borst Van Amerom een zwakke mid dag kende. Door zijn toedoen raakten beide ploegen geïrri teerd waardoor het spel nadelig werd beïnvloed. Een directe vrije trap in de dertiende mi nuut van net tweede hoofdstuk luidde de nederlaag van Vlaar dingen in. Wim Koppelaar had zijn formatie op één plaats gewijzigd. Sjaak van den Berg speelde nu voor stopper en Jan van der Mark verhuisde naar de middenlinie om zowel aanvallend als verde digend op te treden. Chris Bon- gers werd daardoor wissel. Beide elftallen zochten van meet af aan de aanval en voor de thee ging het beeld op en neer, met veel kansen voor beide 'équipes. Bon Bongers raakte na elf minuten de lat en Luck Du- mont zag zijn inzet naast gaan. In de tweede periode bouwde Vlaardingen na de tegengoal op een meerderheid, maar geen goals. door Wim Abrahamse en ooK terecht. Zwaluwen maakte de wedstrijd, maar krees geen loon naar wer ken. SHO, dat in de begin fase al snel een voorsprong had genomen, kon diep in de tweede helft het gelijk spel met moeite vasthou den tegenover een furieus aanvallend Zwaluwen, Chaotische taferelen deden zich voor het doel van Jan Baren- dregt voor, maar keer op keer wist deze of zijn medespelers ternauwernood redding te bren gen. SHO manifesteerde rich zodoende opnieuw als een zeer middelmatig spelende ploeg, die geen schaduw vormde van de formatie die tegen het mili- Een schoon voorbeeld van het taire elftal zo'n 'schitterende ten volle profiteren van slecht te na deze voorsprong totaal uit balans. De Oudbeijerlanders verkrampten onmiddellijk en in de ploeg sloop de twijfel weer binnen. Zwaluwen kon zich zo doende gemakkelijk herstellen, veroverde het middenveld en probeerde via zijn snelle vleu gelspelers het evenwicht teher- stellen. Dit met succes, Halver wege de eerste helft werd de stand alweer gelijkgetrokken Maarten Keizerswaard mocht na een passje van Rein Homan vrij aanleggen (waarom werd hij niet afgestopt?) en knalde keihard op het uitgestoken been van Jaap Schipper. De terugstuitende bal werd door Joop Brussee alsnog langs doel man Jan Barendregt gescho ven: 1—1. lijker naar voren, dan bij de Oud-Beijerlanders. Emest Ke gel trof, na een scrimmage doel, wel de roos, maar de ma tig leidende arbiter Mulder constateerde buitenspel, waar door het Vlaardingse feest niet doorging. Aan de andere kant was het nog Hans Sliedrecht, die bij een counter tegen de kruising schoot, maar daarmee was al het'SHO-aanvalswerk dan ook meteen van de baan. Zwaluwen bleef de wedstrijd dicteren, maar kreeg het panie kerig verdedigende SHG niet op de knieen. dan ook logischer wijs blij met het 11 resultaat „We komen met dit gelijkspel bijzonder goed weg. Wordt het 3—1 dan hebben we ook niets te zeggen Verontrustend vind ik dat we bij die snelle openingstreffer, toch met kalm kunnen blijven voetballen, bang als we zijn om een tegendoelpunt te krijgen Ik blijf echter zoeken, naar een andere formule, die wel het ge wenste succes oplevert, want dat we er nog zijn is wél op nieuw bewezen1'. wedstrijd had gespeeld. Integendeel. Zwaluwen legde de zwakke plekken bij de Oud- Beijerlandse club onbarmhar tig bloot, De Vlaardingers zet ten de volgelingen van Wim van der Gijp met de rug tegen de muur. Een speelwijze, waar bij SHO niet rustig kon uitver dedigen, waardoor veel balver-- lies en fouten niet konden uit blijven. Een situatie waarvan uitverdedigen. Kritiek op Zwa luwen is, dat het slechts bij die ene treffer bleef. Kansen kwa men er immers genoeg, om dit zwak acterende SHO naar een ruime nederlaag te 'spelen. Zo kon Leen Pijpers na een foutie ve pass van Piet Brussaard na tien minuten ïn de tweede helft ongehinderd naar het SHO-doel oprukken. Goed uit komen van Jan Barendregt stond vooralsnog een tweede Vlaardingse vreugdedans in de weg. Zwaluwen slechts één keer kon Een paar minuten later passeerde profiteren. Joop Brussée knal- Jos Buitelaar zijn directe oppo- de zijn ploeg twintig minuten nent Hans Serier voor de zo- voor rust verdiend naast de veelste maal. Zijn voorzet werd Beïjerlanflers: I—1. echter door Adrie van Dam, Noord wijk Twee op één hand te noemen counters te schuiven: o-i. Noordwijk waren voor Excelsior Maassluis meer dan voldoende e£ee? van en was om Noordwijk op de knieèn te krijgen: 1-2 En daarbij bleef de formatie van Leen Admiraal een punt om te zetten. „vreemde" ploeg. Op eigen bodem heeft men grote Het werd achttien minuten na moeite om het spel te controleren, zelfs het initiatief rust zelfs 0-2 enjiat schepte te nemen en dan ineens volgt er een optimale motivatie, zoals afgelopen zaterdag tegen leider Noordwijk. Realiteit was dat de Maassluizers 2ich ging bemoeien met al die vanaf het begin met de rug schoten en dat ging de lange tegen de muur stonden, maar Maassluizer bijzonder goed af. omdat desorganisatie tussen Nadat met name middenvelder Jan van Dijk en Hans Plaatzer Boot vele kansen onbenut had uitstekend was, waren in eerste instantie de kansen voor de Noordwijkers op één hand te tellen. Maar lang hield die geor ganiseerde defensie geen stand, totdat doelman Gerrit Geurtsen gelaten, kwam Excelsior M. plotseling op een voorsprong. Een pass van Frans de Munnik veel verbazing. Eén van de spaarzame acties van Frans de Munnik werd door de doelman van Noordwijk verijdeld en uit de toegestane strafschop maak te Erik Scheffers geen fout: 0-2. Noordwijk was in die periode steeds nerveuzer gaan spelen. Excelsior M. slaagde toen ook in rijn opzet om, met straffe mandekking en het spel breed te houden, de lijstaanvoerder op afstand te houden- was voor Aad van der Sande Niettemin kwam de thuisclub ze- aanleiding om de bal beheerst langs de Noordwijkse doelman Heinenoord Hans Koers, slaakte een zucht van 'verlichting toen scheidsrechter 't Jong voor het .einde van de wedstrijd tussen Heinenoord en HBSS jioot. De Heinenoordse oefenmeester kon dit gerust doen, omdat in de finale de druk van de gesten zeer •sterk was geweest. Niettemin was de overwinning van Heinenoord verdiend,'omdat de thuisploeg net 'iets meer in huis had, dan' de Vlaardingers. De 'wedstrijd op zich was het aankijken volkomen waard, doordat de heide teams zich volkomen heb ben gegeven. Dat de brigade van Hans Koers aan het langste eind trok, was weer eens het pakje-aan van Bas Leeuwenburgh. Net voor het verstrijken van de eerste helft was het de geblokte aanvoerder, 'die het enige doelpunt uit de wedstrijd op zijn naam -bracht Een handig genomen vrije trap van de weer 'goed spelende Gerrit Bijl, werd in eerste instantie gemist door Hans Koers. Echter niet door Bas Leeuwenburg, die de bal hard en zuiver onhoudbaar achter doelman Kees Verdam schoot: 10. he thuisploeg verdiende deze op- kikker, omdat zij vooral in de eerste helft de betere "ormatie waren. HBSS dat met de wind m de rug was gestart, wilde het' Ut de beginfase allemaal te ge- haast doen. Veel onnodige wil de trappen, die soms ver in de bomen verdwenen of een ge makkelijke prooi werden voor de Heinenoordse achterhoede. Die Heinenoord-defensie heeft het alleen in de eerste vijf mi nuten van de eerste helft moei- ü]k gehad. Verre schoten van van Est en Peter Boon .stichten wei verwarring in de achterhoede, maar Jan Prees man verdedigde rijn „kooi" goed. De eerste gevaarlijke aan val van de thuisploeg kwam na klein kwartier tot stand. Koos de Vlieger mocht op links hoekschop nemen. De snel genomen bal kwam vervolgens voor de voeten van Bas Leeu- 'JJ^burgh terecht, die op zijn beurt weer de geheel vrijstaan de Barry de Wit aanspeelde. Wit maakte echter de fout om bet te mooi te willen doen en het was tenslotte de snel uit zijn aoel komende Kees Verdam, «ie de bal voor de voeten van De Wit weg wist te werken. De thuisploeg begon te drukken. apai er in die periode geen tref fers zijn gevallen, was vooral te Qpiken aan de goede mandek- 'u®, v5n gasten, waarin Henk Scharloo een hoofdrol vervulde. Even later opnieuw een mogelijkheid voor Heine noord om de score te openen. Koos de Vlieger werd tegen het gewerkt, de vrije trap be- iandde voor de voeten van Ger- ,21Ji ,die op beurt Thijs Rademaker en Henk Scharloo op het verkeerde been zette. 1 zag zijn voorzet echter ge- door Dirk Aardoom heel de mist in gaan, omdat alles en iedereen over de bal heentrapte. HBSS-trainer Zol- tan Szalaij had veel bewonder ing voor deze middenvelder.' „Die blonde en de aanvoerder (Bas Leeuwenburgh) waren goede-spelers. Wij hadden te veel kansen nodig. Als ik zo'n man als Bas Leeuwenburgh in de spits had staan, dan konden wij met de overwinning op zak naar Vlaardingen teruggaan. Gezien het spelbeeld echter had een' gelijkspel de verhouding beter weergegeven". Na ruim een half uur spelen, brak Gerrit Bijl alleen door, gaf de bal vervolgens door aan Koos de Vlieger, die scoorde. Het doel punt werd terecht door de goed leidende scheidsrechter 't Jong voor buitenspel afgekeurd. En kele ogenblikken later was het Bas Leeuwenburgh, die de thuisploeg verdiend op voor sprong schoot Op slag van rust kreeg Bas Verbaas nog een mooie kans om de score te ver hogen, maar zijn knal stuitte af op de muur van HBSS-verdedi- gers. Na de hervatting kregen de talrijke toeschouwers het zelfde patropn te zien. Heine noord fel in de aanval en de gasten met de rug tegen de muur. De thuisploeg kon on danks de aanwezige kansen, niet tot treffers komen. Hans Koers: „Het duurde allemaal veel te lang. De overwinning is echter wel verdiend, gezien de kansen die de ploeg gehad heeft. Vooral in de eerste helft hadden er'minstens twee benut moeten worden. Maar ja, die 1—0 is ook wel genoeg en Hei nenoord draaide weer. De laat- ->11 §1 "V 811 o 4 ||p4 Ia 13 Sill^ i Bas Leeuwenburg legt aan voor het beslissende doelpunt. Heinenoord zal zodoende even later leiden met 1—0. ste tien minuten echter hebben wij wel in onze piepzak geze ten". De inleiding voor dat of fensief kwam voort uit een schot van zeker dertig meter. Peter Boon kon op zijn gemak tot diep in de verdediging van de thuisploeg doordringen, maar inplaats van de bal af te geven nam hij het leder ineens op de slof. Gelukkig voor de thuisploeg spatte de bal op de lat HBSS begon luid aange moedigd door de Vtaardingen- supporters aan een alles of niets offensief. Nu wankelde de defensie van de gastheren. Laatste man Piet Havelaar en de rijnen hadden handen vol wérk om de golf van aanvallen weg te werken, Doelman Jan Preesman groeide op het laatst van de wedstrijd en wist met fraaie reddingen zijn doel schoon te houden. Enkele minu ten voor het einde toch bijna de gelijkmaker. De snelle Wim van Est omspeelde de uitgelo pen Preesman, zette snel voor naar de vrijstaande Leo Gilden. Het schot van Gilden werd op het nippertje van richting ver anderd door Arie Groenendijk. Dit was tevens de laatste stuip trekking van HBSS. Vlaardingen HVO heeft bewondering afgedwongen. Na de teleurstellende resultaten van de laatste weken kwamen de mannen van trainer Bouquet bij leider Groot Ammers een knappe remise overeen: 1-1. De wijze waarop HVO tot dit resultaat kwam, sprak bij Bouquet nog meer tot de verbeelding dan het op de ranglijst bij te schrijven punt. „Eindeiijk is er weer met volle inzet gespeeld", aldus de Vlaardingse oefenmeester. „Het zelfvertrouwen kan door dit resultaat weer groeien". Bouquet liet zijn mannen spelen defensie de gastheren niet veel in een 4-4-2 opstelling, waarbij kansen toe. de middenvelders Jan Aider- De beide doelpunten vielen pas liesten en Piet Vogel een aan- ver na de rust In de vijfentwin- profiteren: 1-1. Een stand waar in geen verandering meer kwam, al vond Groot Ammers nog een keer de lat De inmid dels m het veld gekomen Hen- me Alewijnse bood Rlnke Baai- ma nog een kans, maar ook die werd net gemist, vallende rol hadden. Nieuwe man op het middenveld was José de Jongste, terwijl Hennie Alewijnse ditmaal buiten de ba sis stond. De Jongste speelde een goede partij, evenals Peter van Bekhoven. De tengere Vlaardinger legde de gevaarlij ke Ton Viergever nagenoeg aan banden. Voor rust werd er niet gescoord, al hadden De Jongste, Jan Al- derliesten en Rinke Baaima daartoe wel de kans. Doelman Uit die hoekschop echter ont- Jan van Eysden bleef echter stond een verwarde situatie ook niet zonder werk, al stond voor het Vlaardingse doel en de goed sluitende Vlaardingse van vier meter kon Ouwehand tigste minuut opende HVO de. score, toen Cees Schilder via een woud van benen toch raak schoot 0-1. Tien minuten later leek HVO het te gaan klaren om de volle winst mee te ne men. Toen Rob Jansen een in zet van Ouwehand ten koste van hands kon voorkomen, wist doelman Van Eysden de straf schop van Viergever tot hoek schop te bedwingen. Vlaardingen TSB heeft ook de aanval van ZBVH op de lei dersplaats kunnen afslaan. Op de „Vijfsluizen" werd het een 2-1 overwinning voor de Vlaar dingers. De ploeg heeft daar hard voor moeten werken, want ZBVH bleek bereid er ZBVH kon TSB in de tweede daan. ZBVH schoot tegen de paal, waarheen doelman Gerrit van der Velden onderweg was. Via de paal en de borst van de Vlaardingse doelman verdween de bal over de hjn: 1-1. stevig tegenaan te gaan. Pas in het laatste kwartier scoorde TSB het winnende doelpunt. De lichte en jonge Vlaardingse ploeg had overigens al snel de score geopend In de derde mi nuut was het Wim Stoevelaar, die een vrije trap van Paul helft conditioneel niet goed meer volgen, maar ondanks een overwicht bleven doelpunten vooralsnog uit De stugge de fensie van de gasten wist niet van wijken, maar het ontbrak' TSB ook aan zuiverheid in de passes en schoten. Meyninger inschoot: 1-0. Het Veertien mmuten voor tijd kre- beter spelende TSB kreeg kan sen om verder uit te lopen, maar slaagde daarin niet Het maken van doelpunten was ook nu weer een probleem. De voorsprong werd zelfs een kwartier voor de rust teniet go gen de Vlaardingers toch waar zij recht op hadden. Op een lage voorzet van Gerrie Stam stapte Hans van Bommel han dig over de bal, waarop Jeroen Roovers het werk af kon ma ken: 2-1. ven minuten voor tijd op 1-2, toen middenvelder Boot de bal uit een scrimmage kon inschie ten: 1-2. De stormloop van de Noordwijkers leverde daarna niets meer op. Bij Excelsior Maassluis paste Ferry Groene- weg weer in de selectie. Hij was tegen Noordwijk als wisselspe ler opgesteld. Frans de Munnik en Aad van der Sande liepen in dit duel een officiële waar schuwing op. Terwijl De Mun nik zelf rijn eerste wedstrijd iveer speelde na twee duels ge schorst te rijn geweest. Maasland MW '27 heeft de misstap van vo rige week ruimschoots goed gemaakt. De verlo ren punten hij DEVJO zijn dan wel niet meer te achterhalen, de wijze waarop de Maaslanders tegen Hermandad speel den, geeft vertrouwen voor de toekomst. MW won na een erg sterk gespeelde wedstrijd met 4-1 en dat was geenszins geflatteerd. v Overigens stonden de Maaslan ders na amper drie minuten spelen al met 1-0 achter. Wie anders dan de gevaarlijke Hans Bazuinen kon verantwoordelijk zijn voor dit vroege Rotterdam se succes. Jaap Aileblas had er veel moeite mee om Bazuinen van verder scoren af te houden. MW kwam echter al weer snel gelijk. Na een combinatie met Cees van Buuren scoorde Leo Jansen: 1-1. MW bleef overwe gend sterker, maar voor de rust werd dat niet meer tot uitdruk king gebracht Vooral m de tweede helft impo neerde MW. Al na vijf minu ten liep het van Hermandad weg, al zat er aan het door Dick Lagerwey gescoorde doelpunt wel een buitenspelluchtje: 2-1- MW bleef doorgaan en halver wege de tweede helft vond het sterke spel opnieuw bekroning. Ditmaal was Huib Bos de schutter en zijn keihard geno men vrije trap betekende 3-1. Hermandad probeerde wel uit de greep van MW te komen, maar de Maaslandse defensie zat goed dicht. Toch waren de Rot terdammers nog dicht bij een tweede succes, want een snoei hard schot verdween via de paal naast het doel van Johan Verboon. MW bleef toch de wedstrijd ma ken, en het ditmaal talrijke pu bliek werd op nog een doelpunt onthaald. Cees van Buuren en opkomende René van der Meys zorgden voor de inleiding en Dick Lagerwey voor de afwerk ing: 4-1.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5