DRZ profiteert van missers OW Weinig variatie bij DHS Schiedam angst om te verliezen Delfi overklast Fortuna VI s? Martinit scoort niet der Burg Pim van Gelijkspel snel bereikt op VFC dankt WEGGEVER MAANDAG, 1 NOVEMBER 1976 Ursus mist te veel kansen Peter de Witte profiteert VRIJE TRAP Uitgesteld Spelmaker Piet de Vries blinkt uit Arie Roskam scoort, Frans Lansbergen blijft verslagen liggen. Oostvg* ostvQome OVV miste de kansen. Na een half uur len in de eerste helft had de Oostvoomse vereni- de balans op kunnen maken. Men had echter geen geluk. Zeker een 4—0 voorsprong in de eerste episode zou niet overtrokken zijn. Het werd echter een 3—1 verlies. De ommekeer kwam namelijk nadat trainer-speler Adrie van Oudheusden een strafschop miste in de twintigste minuut. Voordien gar OW het ritme aan en had de Schiedamse vereniging niets in te bren gen- Bertus Streefland die tweemaal voor keeper Frans Lansbergen ver scheen en Adrie van Oud heusden die net overschoot hadden de meest reële kan sen. QW-eoach Wim Baas veront waardigd over de verrich tingen van de elite van OW: MJn de eerste helft hebben we het laten liggen- Qua spelverhouding hebben we niet verdiend verloren. Maar het zelfvertrouwen zakte weg nadat de kansen onbenut bleven. Na die strafschop ging DRZ rusti ger voetballen, daarvoor was het één en al paniek in de verdediging bij DRZ". JDe bezoekers waren in het eerste; half uur erg nerveus •'en onwennig in het speL Na de missers van OW bij de opgelegde kansen groeide echter het spel van de Schiedammers. DRZ-trainer Rob Hoppener haakte hier op in: „In de eerste helft hebben we ge luk gehad. Als Je naar reele kansen kijkt hadden we zo met 40 achter moeten staan. Onze defensie speel de toen ook erg rommelig. De inzet bij OW was enorm. Het eerste half uur was dat wei typerend. Daar na kreeg OVV de domper, Het stond toen met 2—1 achter en dat was niet meer te verwerken, In ieder geval heeft OW de eerste dertig minuten van de eerste helft bepaald en het restant heb ben we uitgekookter ge speeld, zonder dat we in de tweede helft aanvallend hebben gespeeld". Al in de vijfde minuut mocht OVV juichen. Arie Roskam onderschepte een bal die losgelaten werd door DRZ- keeper Frans Lansbergen. Arie scoorde zeer beheerst. In de twintigste minuut miste Adrie van Oudheus den de strafschop uitgelokt door Jaap Boutkamp. Jaap werd de ruimte ingezonden door Bertus Streefland en omzeilde de keeper. Keeper Frans Lansbergen zag toen nog maar één redmiddel. Jaap Bautkamp vastpak ken. In de vijfendertigste minuut scoorde DRZ gelijk door, een schot van Piet van Os. Vlak voor het rustsignaal werd de voorsprong geno men. Uit een vrije trap van Gerrit de Kok scoorde Cock Bruinsel zeer simpel met het hoofd. De eindstand werd bepaald door Ruud Slavenburg. Rob Slaven burg ging goed langs Jaap van Buuren en passte naar Ruud Slavenburg.^ De voor zet werd van richting veran dert door les'"van Reek. Ruud kon hem nog net aan- tikken, 3—1. VIaardingen VFC houdt de race om in de kopgroep van de derde klasse C te komen uitste kend voL Het treffen op eigen veld trgea Vredenburch" lever de de geelzwarten beide puzf ten opr waardoor de formatie van trainer Wolter Bos nu de vierde plaats bezet. Met het duel in en tegen Delft aan staande zondag voor de boeg, is de strijd volledig open. Aanvoerder Pim van der Burg soleerde na een kwartier door de rijen van Vredenburch. heen en zette zijn ploeg op 0—1. Li bero Ger Pijl groeit nog steeds in vorm. Hij speelde een uitste kende partij. De eerste helft was nog de moeite waard. Beide teams waren, toen nog bij machte om tot behoor lijk veldspel te komen. VFC t toonde zich daarin meer bedre- ven en kwam verschillende ma-1 Vlaai-dingen Fortuna moest op len gevaarlijk doorzetten,'Rech" f eigen veld terecht het hoofd terspits Johan Kuiper was buigen voor koploper Delft, daarbij slagvaardig majar lietHet verloor de slag door min- uitstekende kansen voorbij-1 der voetbal en routine met gaan. De tweede periode was- 0—3- Delft gaf de koppositie van minder gehalte maar Vré-; gestalte door completer op te denburch was voor VFC niet treden. De groenwitten hadden gevaarlijk. een betere voetbalploeg, waar- Wolter Bos had zijn ploeg op één r in routiniers als Piet de Vries plaats moeten wijzigen. Harriet en Chris Kronshorst een be schuiten (militaire dienst) waslangrijke rol vervulden. Winst vervangen door Hans Jansen' als centrumspits, Het verging de thuisclub in dat eerste deel niet slecht qua kansen. Johan Kuiper en Jaap van Dorp kwa men tot riante mogelijkheden. Pim van der Burg gaf het voor beeld in de zeventiende minuut Bedreven soleerde hij het straf schopgebied binnen en scoorde beheerst 01. Vredenburch reageerde wél, maar werd voor VFC niet ver ontrustend gevaarlijk. In de tweede akte haalde Johan Kui per voor VFC de onderzijde van de lat, na een gave pass van de geelzwarten. Vreden burch ging in het laatste deel harder spelen maar kon geen vuist maken. voor de gasten was op zijn plaats, maar de score viel te royaal uit Halverwege de par tij had Delft een nipte 0—1 voorsprong. Voordat de bezoe kers van Fortuna wegliepen, werden door de rood-gelen nog kansen om zeep geholpen. Een bal van Gerrle Hamerslag op de lat was grote pech. Delft zorgde dat de verbindingen goed tot stand kwamen. Liet veelal de bal het werk doen en de beweeglijke spelers zorgden dat zij veelal goed aanspeelbaar waren. Fortuna zocht het teveel in persoonlijke acties, waar door de vaart er uit werd ge haald en balverlies werd gele den. Vooral Dick Verburgh en Hans van Os bezondigden zich daar aan, Op het middenveld kreeg Delft daardoor veel vrij heid en de opbouw van de aan vallen kon op dat deel geva rieerd worden verzorgd. Toch kreeg Delft weinig goede kansen van Fortuna aangebo den. Dat kwam voor een groot deel door de goedspelende laat ste man Gerrit Zevenbergen en vakkundig optreden van goalie Rob Brekelmans. Trainer Wim de Regt van Delft over de niet direct uitgespeelde 'kansen: „Wij spelen nog te veel voetbal- Wij hebben een tikploeg. Daar komt bij dat wij tegen Fortuna voor het, eerst compleet speel den al hadden aanvoerder Wim Klok en Chris Komshorst nog last van blessures. De ben er van overtuigd dat na het inspe len met de voltallige ploeg de kansen en goals vanzelf komen. Tot nu toe staan wij toch al hoog genoteerd met het doel- punten saldo". gen. Delft was de betere ploeg en verdiende winst, Maar de manier waarop niet. De eerste goal was een weggeven De tweede werd gescoord in bui tenspelpositie en de derde tref fer kwam tot stand door een strafschop die veel te zwaar was". Ruiterlijk gaf Verburgh toe dat Fortuna mank was gegaan in de strijd om de eerste plaats. „Het middenveld had beter be zet moeten zijn. Fortuna paste geen correctie toe, toen er gaten vielen en er werd te weinig gestoord. De aanvallende acties verzandden veelal voor het zes tienmetergebied". Fortuna duelleerde tegen Delft in eerste instantie behoedzaam. De bezoekers lieten zien het vakkundig combinatie- en posi tiespel te kunnen spelen waar bij de bal goed rond ging. Dick Verburgh begon met een schot over de lat en keeper Rob Bre kelmans stopte aan Fortuna-zij de een goed schot Collega Arie Verburgh van For- VOORSPRONG tuna over de nederlaag: „Op bet verlies valt niets af te din- Een combinatie tussen Dick Ver- Verslagenheid bij Fortuna1' VI. Van Zuylen heeft Delft op 3—0 gezet. burgh en Hans van Os liep bij de rood-gelen vlot, maar was niet effectief genoeg. Chns Komshorst schoot voor Delft een keer goed hard in, maar vond Brekelmans in de baan van het schot. Chris Krons horst benutte in de zevenender tigste minuut de ideale kans om te scoren toen Fortuna ba- per de na slecht uittrappen: In de tweede periode werkte spits Aad. Biesheuvel van de thuis club hard aan de gelijkmaker, maar slaagde niet Dat haa Gerrie Hamerslag wél kunnen doen, maar de bal ging via de lat over. Na een kwartier dacht Fortuna aan buitenspel, maar scheidsrechter Van Aken met en Gijs Gagesteyn profiteerde daar van: 2. De „prikkel was na de kans van Hamerslag bij de rood-gelen over en Delft speelde een gewonnen wed strijd. Van Zuylen zorgde ten slotte via een strafschop voor 0-3. Schiedam Martinit bracht het op eigen terrein tegen Emma niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Toch was dit het eerste winstpuntje op eigen bodem. De pun tenverdeling is, gezien het spelbecld, wel de juiste verhouding en beide partijen zullen er dan ook wel vrede mee hebben. Martinit moest-' het stellen zonder de snelle rechterspits Ruud Quadt, die nog steeds her stellende is van een blessure. Kort voor het einde mocht hij het even proberen, toen hij ingewisseld werd voor Klootwijk, die er niet veel van terecht bracht De Schiedamse spits werd na het succes van verleden week, goed bewaakt en kon dan ook weinig uitrichten. Voor de rust was het een dominerend Emma dat toch ook niet verder kwam dan een vrije trap van Kramer welke op de lat uiteen spatte. Verder had invaller doelman Mart van der Tas er goed oog op. Na de thee bleek Martinit sterker. Het kwam na een doelworsteling door Künemann tot een doelpunt, maar dat werd terecht afgewe zen omdat Giel Gouka in buitenspelpositie stond. Martinit bleef wel van zich afbijten, Emma moest terug in de verdediging maar het deed dat zó bekwaam, dat Martinit én Kootwijk in het bijzonder niet tot een doel punt konden komen. Ook het inzetten van Quadt bracht daarin geen verandering. Schiedam Ursus kwam op eigen terrein tegen OSS aan een winstpunt door een ge lijkspel van 0—0. Uitgezon derd de eerste tien minuten is het een wedstrijd zonder hoogtepunten geworden, ou der de uitstekende leiding van Metser. Die eerste tien minuten, Ursus was toen fel aanvallend, had de thuis club zeker met twee doel punten verschil voor moe ten staan. 2o kreeg Wim Huigen al na drie minuten spelen een kans waar een voetballer al leen maar van kan dromen Drie meter stond hij voor de doelman. Toch zag hij geen kans die te passeren, want zijn schot belandde precies m de armen van de keeper. Toen ondanks het steeds maar aanvallen van Ursus doelpunten uitbleven, putten de bezoekers daaruit moed. Zij konden de aanval overne men, maar ook zij bleken met gevaarlijk te kunnen worden. Vlaardiagen Bloemhof moest tol betalen voor het keiharde spel tegen RKW1K. In de eerste periode wist Bloemhof op de grasmat van de blanwwitten nog behoorlijk voetbal te produceren, maar toen op normale wijze het doel niet werd bereikt gingen de bezoekers over tot het keiharde man op man-duel. Scheidsrechter Meijer uitDen Haag wapperde in deze strijd regelmatig met het boekje. Niet minder dan vier spelers werden op de bon geslingerd (drie van Bloemhof en Petel- de Witte). Een strafschop en een vrije trap waren de inleiding tot de 2—0 winst die RKWIK boekte. Door deze prestatie zijn de mannen van RKWHC trainer Ger RobbemDnd op kop gekomen. Met Raptim (Gorinchem) wordt de eerste plaats op de ranglijst gedeeld. In het eerste hoofdstuk had Bloemhof het beste van het spel, maar was nauwelijks gevaarlijk voor RKWIK-goalie Cock Wammers. Door de geïrri teerde speelwijze van Bloemhof wisselde Ger Robbemond mid denvelder Peet Vermeulen na de thee uit Na een kwartier werd Peter de Witte neergelegd buiten het strafschopgebied. Kort daarop weer, maar toen binnen het gebied. De strafschop werd benut door Peter de Witte zelf: 1—0. Na vijfentwintig minuten spelen kopte Peter de Witte raak uit een vrije trap die door een onreglementaire ingreep was verkregen: 2—0. Schiedam In een matige wedstrijd, die meer weg had van een partijtje zo meravondvoetbal dan van een competitiewed? strijd in de tweede klas se, hebben Schiedam en Slikkerveer broederlijk de punten gedeeld. De 11 stand was al na 25 minuten bereikt. Vooral angst om te verliezen bracht beide teams er toe om behoudend te spelen, waardoor er voor het talrijke publiek weinig te genieten viel. Trainer Zoetemelk van Slikker veer: „Ik ben blij hier toch nog hjk erg ver terug". Ook Hans pende Cees Schuurhuizen pas- Ruitenberg was tevreden met. seerde. de puntendebng. „Wij hebben Vanaf dat moment zakte het spel peil weg. Beide teams hadden angst om de aanval te zoeken, waardoor het verdere gebeuren zich voornamelijk op het mid denveld afspeelde. pe kans Trainer Zoetemelk: „Er werden te veel fouten ge maakt aan beide kanten, waar door zówet Schiedam als wij niet meer verdienden dan deze 1—1". na rust te veel kansen laten liggen Als je zo moeilijk scoort, verdien je niet te winnen". Toch was het Schiedam dat de score opende Al in de tweede denveld afspeelde, KANSEN minuut werd Schiedams' eerste echte aanval beloond. Rob Beu- in de tweede helft nam Schiedam Een kwartier voor tijd moest kers loste van ver een ziedend het heft in handen Roy den Slikkerveer doelman Hans schot, dat afstuitte. De bal be- Hartog draaide beter dan in de Plaat zich wegens een blessure eerste helft en vooral "hij speel- laten vervangen door Bart Mel de zijn voorwaartsen herhaal- sert. delijk goed vrij. Zowel Wim Ook dit inspireerde Schiedam Wohler als Henme Hagen lieten niet tot grote daden. Twee mi- herhaaldelijk de mooitste kan sen liggen. Trainer Ruitenberg: „In zo'n wedstrijd mis je toch een man als Eef Krabbendam" landde bij Wim Wóhler, die zich knap vrij maakte en beheerst inschoot: 10 Een geschrok ken Slikkerveer ging verwoed in de aanval. Met snelle open' acties werd het doel van Cees Schuurhuizen belaagd. Deze kon, gestoken in een Sep Mayer met één punt weg te komen. werkte wam als je verliest, zak je ge- u""1 outfit (lange korte broek), en Gaandeweg verzandde het Schie- geholpen dobr zijn verdediging, erger voorkomen. hard en schakelde'SIikkerveer's gevaarlijkste man, Ronald Harms, volkomen uit. Toch zou Slikkerveer in de 25ste minuut gelijk komen. Bij een vlot lo pende aanval schoof Jaap Berkhof de bal naar de "vrij staande Albert, Rolloos, die roet een diagonaal schoot de uitlo- damse offensief en wist Slik kerveer zich onder de druk uit te werken. Ook de gasten kwa men echter niet tot een doelnj- nuten voor het laatste fluitsig naal kreeg Henny Hagen nog een goede kans de partij alsnog in het voordeel van Schiedam te beslissen. Alleen voor doel man Bart Melsert faalde hij opnieuw, waardoor het gelijke L spel, dat de verhouding het be ste weergaf, bleef gehandhaafd. Leiden Een beter spelend Roodenburg heeft DHS met ee nederlaag van 3-1 naar huis gestuurd. Een verdiende overwii ning, want de thuisclub bleek in totaliteit meer in zijn mai te hebben dan DHS. De Schiedammers maakten de fout dou alle ballen hoog "voor de pot" te ilaatsen. Daar stond da de boomlange doelman Van de Berge Henegouwe, die daa wel raad mee wist. Voeg daarbij dat Piet Roozen wat onder de maat bleef en de nederlaag is wel mee ver klaard. Ook Jack Lemen, spelend als linkerspits, lijkt, hoewel hij voorheen altijd, dadr speelde, toch beter op zijn plaats als linkerverdedi ger, waar nu Nol Roozen opereerde. Het leek er aanvankelijk op, dat de wedstrijd een doel- puntenfeest zou worden, want binnen fvijf minuten stond het al 1-1. Tisseur maakte dankbaar gebruik van een foutje van Ferry Holster waardoor het 1-0 werd. Direct daarop was het weer gelijk. Piet Roozen los- - te een min of meer mislukt schot. De bal draaide af en Lemen kon zich er meester van maken en tot een doel punt komen: 1-1. Dubbeldam kreeg een schitte rende kans tot 2-1, maar hij schoot net naast de paal. IJet bleek uitstel. Voorstopper Lichtvoet ging op avontuur, kon door niemand afgestopt worden en de beëindigde zijn solo met een goed ge richt schot: 2-1. Aan de an dere kant bleek de inzet van Koekebakker te zacht om de Leidse doelman te verras sen Na rust moest diezelfde doel man met veel geluk een, schot van Piet Roozen on schadelijk maken om de g« lijkmaker te voorkomer Weer een niet goed en tijdij in grijpen op een solo, ni van Sierre, betekende he derde Leidse doelpunt: 3-J Direct daarop had Han Schop pech, toen hij uit eei vrije trap de bal net qver d> lat kopte. Droog en Koek? bakker moesten hun plaat afstaan aan Wim Roozen ei Joop Gulik en Jaatstgenocm de zag de bal, uit een vlte gend schot, door de paal ge keerd. Roodenburg verdedigde d« voorsprong bekwaam ei kon dit ook doen omdat lie aanvalspatroon vdn DHS zonder variatie bleef en d< hoge ballen in het doelge bied steeds maar weer eei gemakkelijke prooi voor di lange verdedigers waren Het bleef derhalve 3-L ei daar moest DHS het nrtaa mee doen. Schiedam De- wedstrijd ASB Demos werd afgelast in ver band met het overlijden vai een speler van ASB, die doo: een verkeersongeval om het le ven is gekomen. Schiedam in de aanval. Ook dit keer hoeft Slikker veer doelman Hans Piaat niet in actie te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6