Persoonlijk record 'voor Jacques Valentin Johan Kijne sterkste" in Comtuloop Pollux haalt Delfts© Studenten uit ritme Ito* HSV stuit opmars van Maassluis vm NIEUWE BESTUURS LEDEN VOOR DE COUREUR :s£ De Ooievaars houdt verlies klein Vhardingers helpen daarbij Asvion SSC Harga neemt eindelijk afstand Uitslagen Joop Simons topscorer The Hookers wijst Tigers terug jjiFffffl tëSEj Westen derde asvion POLLUX ORANJE NASSAU MAASSLUIS ODI DINSDAGS JNV-tuvibiLti isïb Naaldwijk De tweede editie van de Comtn-loop is enorm geslaagd. Zowel sportief aJs organisatorisch liep alles naar wens, alleen hadden de weersomstandigheden beter kunnen zijn. Het Was guur en licht nevelig weer en op het strand hadden de lopers steeds tegenwind en dat beïnvloedde de prestaties toch wei Evenals vorig jaar wist Johan Kijne de halve marathon winnend af te sluiten. Op dit voornaamste onderdeel van de tweede Comtn-Ieop startten circa 300 deelnemers, zowel KNAU-leden als trimmers. Jan de Maa als één der directeuren van de sponsor loste het startschot. Ook hij was tevreden over het verloop van de loop: „De opkomst was prima, ondanks deze ongunstige weersomstandigheden. De had de indruk, dat het beter georgani seerd was dan vorig jaar. Een voortzetting van de sponsoring zit er dan ook wel in". Johan Kijne ...erg tactisch... der de marathon van vorige j week in Maastricht, Uitslag halve marathon: 1 Johan Kijne (Vlaardingen) 1.15.17; 2 Piet de Peuter (Aiznkerfc) 1.1524; 3 Jacques Valentin (Heenweg) 1 JJ.51; 4 André Kol ders (Slïedrecht) 1,15.54; 5 Wim Smit (België) 1.15.55; 6 Deude- kom (Umuiden) 1.17.03; 7 Wim Hol (Dordrecht) 1.17.04; 8 Jan Smit (Egmond aan zee) L1727; 9 Nico van .Stralen (Heerhugo- waard) 1.17.42; 20 Herman Kromhout (De Lier) 1,17.47; 11 J. Bouwman (Strijen) 1.1929; 12 M. de Snaijer (Vlaardingen) 120.07; 13 D. van Santen (Rot terdam) 1.2021; 14 D. Dijksma -"5; 15 C. Va- Om 14.00 uur werden de lopers van de halve marathon afge schoten, Het eerste deel van de route ging over het strand naar Kijkduin. Met een harde tegen wind lag het tempo niet al te hoog. Juist enige mindere go den wilden zich ,hier presente ren en favorieten als Johan Kij ne, Piet de Peuter, Jacques Va- - ïenün en André Kolders wach ten rustig af. Van Kijkduin tot Ter Heijde werd het duinOefc- spad gevolgd en de favorieten joegen het tempo op. Bij de doorkomst in Ter Heijde, hal verwege de route was er een kopgroep van vijf lopers, be staande uit Johan Kijne, Piet de Peuter, Jacques Valentin, André Kolders en de Belg Wim Smit. Bij de kruising van de Strand weg te 's-Gravenzande liet Jo han Kijne de andere koplopers achter en alleen Plet de Peuter en Jacques Valentin slaagden er in hem op enige meters af stand bij te houden. Jacques Valentin: .Johan liep geweldig tactisch- Bij ieder heuveltje de- vorig jaar bracht ook deze loop op zijn naam in een tijd van 1 uur, 15 minuten en 17 secon- den. marreerde hij om ons kapot te Piet de Peuter moest tenslotte lopen- Je wil hem dan niet laten gaan, want je vecht voor wat je waard bent. Ik heb meer 1 op klassering dan op tijd gelo pen". Op het laatste stuk strand van Vluchtenbuig naar Ter Heijde moest ook Piet de Peuter favoriet Johan Kijne la ten gaan en deze winnaar van slechts 7 seconden op hem prijsgeven en dat tekende toch wel de geweldige spanning en de sportieve stnjd. Jacques Va lentin wandelde af en toe op het laatste stuk strand en wist net bij de strandopgang bij Ter Heijde André Kolders en Wim Smit te lossen en op de derde plek beslag te leggen. Het resul taat was met 1 uur, 17 minuten en 51 seconden een nieuw per soonlijk record. Jacques Valen- tin: „Het deed me wel wat dat er ook nog redelijk wat publiek juist met deze slechte weersom standigheden kwam kijken. Ik ben erg blij met dit succes". In een stille volgende groep zat Herman Kromhout, die met 1.7.47 tiende werd en tevens tweede Westlander. Herman Kromhout: „Door RUN-'76 ben ik enige weken uit de roulatie geweest Door een blessure heb ik drie weken niet kunnen lo pen. Ik kon zelfs niet normaal staan. Op het laatste stuk strand stond ik bijna stil. Ik kwam niet tegen de wind op". Er waren circa 40 deelnemers minder dan vorig jaar. De cross-wedstrijden in Alphen a.d. Rijn en Dwingeloo hebben vrijwel geen negatieve invloed op het deelnemertal gehad, eer- (VI aar dingen) 120.25; neman (Bussem) 120.30; 16 H. Westerlaken (Rijswijk) 1.20.33; 17 And Koomeef (De Lier) 1.20.35; 18 F. Smit (Heer- hugowaard) 1.21.41; 19 Gerard Zuiderwijk (Naaldwijk) 1.21.43; 20 H. Bos (Voorschoten) 1.21.47; 22 Henk Bronswijk (Naaldwijk) 1.22.27; 27 Hans van Adrichem (Wateringen) 124.38; 33 Piet Schoordijk (Heenweg) 1.24.52; 39 Henk Groenewegen fs-Gra- venzande) 1.27.11; 43 perard Kortekaas (Honselersdijk) 1.27.33; 45 P. van der Endt (Monster) 1.27.36; 47 Johan Stol- ze (De Lier) 1.27.37; 48 Leen van der Ende (Maasdijk) 127.39; 51 Henk van Vliet (Wateringen) i 1.27.45. Voor good-old Henk van Vliet,' naar wie de voorlo per van deze Comtu-Ioop ge noemd is, als veteraan een zeer goede prestatie. Slechts twee van de 297 lopers op de halve marathon moesten uitvallen. De klassering bij de veteranen was: I E. Bos (Voorschoten); 2 A. van de Water (Vlaardingen); 3 Wetzelaar (België); 4 Piet Schoordijk; 5 Henk Groenewe gen. Ook liepen er dames mee. Hier was de uitslag: 1 mevr. L. van Tïlborg (Moordrecht) 127.44; 2 mevr. Schreuder (Rot terdam) 1.29.50. Inclusief de prestatieloop over 5 en 10 km waren er 538 deelne mers. De uitslag van de 5 km was: 1 N, Groenewegen (Den Haag); 2 Dijkhuizen (Den Haag); 3 M. van de Toom (Scheveningen); 4 T. 'Nocrt (Noordwijk); 5 J. Gram (Naald wijk). De uitslag van de 10 km was als volgt: 1 Rob van Zanten (Vlaardingen); 2 C. van Driel (Eleiswijk); 3 Van Drunen (Den Haag); 4 B. Pronk (Schevenin gen); 5 L. Dieleman {Loosdui nen). Schiedam Het roktoelbas- ketbalteam van SIS De Ooievaars speelde een thuiswedstrijd tegen RIS uit Rotterdam. BIS Is vorig- jaar tweede geworden, zo dat de Schiedammers bij voorbaat al kansloos wa ren. Toch wisten de Ooie vaars de nederlaag binnen de perken te houden (61-25). Beide teams begonnen de wed strijd met een zoneverdediging en het was RIS dat direct de aanval zocht De Schiedamse ploeg verdedigde echter goed. Er werden weinig kansen weg gegeven, maar de kansen die er kwamen werden wel goed be nut door RIS. Ook de Ooie vaars kregen wat kansen, maar veel ging er verloren door te zenuwachtig speL Na tien minu ten spelen was de stand pas 7-17 voor de Rotterdammers en ook dat wees toch wel op de goede verdediging van de beide ploegen. Voor de Ooievaars was het vooral Joop Simons die met gevaarlij ke afstandsschoten zijn teamge noten de weg naar de basket wees.' In de laatste minuten ging RIS over op een zonepress. De Schiedamse ploeg kwam daardoor in moeilijkheden, maar RIS wist daar niet van te profiteren. Met de rust had RIS een 15-37 voorsprong oj bouwd. In de tweede helft begon ook RIS vreemd genoeg weer met een zoneverdediging. Trainer/coach John Heilker had zijn ploeg opdracht gegeven de aanval zo lang mogelijk uit te spelen. Hierdoor kwam de ploeg echter ook in moeilijkheden, want het zag nauwelijks meer karn om te scoren. Ook RIS kwam door die taktiek natuurlijk tot een lagere totaalscore en dat wilden de Schiedammers bereiken. Nu was het vooral Henk van Vliet die bijdroeg aan de score voor de Ooievaars.' Toch zag De Ooievaars kans gedurende en kele minuten ook RIS van sco ren af te houden. In de laatste minuten van de wedstrijd ge loofde ook RIS het verder wel en liep de wedstrijd naar zijn einde. Bij het laatste fluitsig naal van de scheidsrechters was de stand 25-61 voor RIS. Topscorers: Joop Simons 13, Henk v. Vliet 10. Schiedam In de hocheycempeiitie gespeelde wed strijden waren enkele verrassende uitslagen te note ren. Zo wist Pollux een gelijkspel (00) af te dwingen van koploper Delftse Studenten, Van dit puntverlies profiteerde Asvion dat in Schiedam een moeizame 2—1 overwinning op Dordrecht behaalde. Spirit herstelde zich van de nedertagenreeks door Rijswijk met een 2—1 verlies naar huis te sturen. Hoek van Holland In de be langrijke wedstrijd tegen Old Tigers, dat eveneens hoog ge klasseerd staat, heeft The Hoo kers bewezen dat het één van de sterkste, zo niet de sterkste ploeg in de rugbyafdeling West II heeft. In het begin van deze wedstrijd ging etc strijd tame lijk gelijk op, hoewel The Hoo kers vrij snel konden scoren via tweede center Gerard Was- smk. Maar het bleek al snel dat de Hoekse voorwaartsen het tame lijk zwaar hadden tegen de er varen Delftse scrum. Toch bleef Hooker Co de Melker ge lijkwaardig aan zijn directe te- 'genstander door in de scrum regelmatig voor balbezit te zor gen. Naarmate de tijd verstreek bleek The Hookers vooral conditio neel veel sterker dan de tegen- stander te^zijn, waardoor in de loop van de wedstrijd regelma tig doorbraken' werden gefor ceerd. Hierdoor kon de stand toch nog oplopen naar 64 pun ten voor The Hookers. De Delftenaren1 konden daar slechts zes punten tegenover stellen. De wedstrijd einigde met een goede driekwartaanval van de Delftenaren die via een gewonnen scrum en een con versie konden scoren. Zo kreeg The Hookers in deze competitie de eerste tegenpunten te ver- werken. Zondag speelt het eer ste team van The Hookers thuis tegen DIOK uit Leiden. De wedstrijd begint om 2 uur. Ronduit teleurstellend was het 1—1 gelijkspel van Evergreen tegen West- land. Bij de dames ver raste Asvion, vriend en j vijand door op „Harga" de derby tegen Spirit j met 1—0 te winnen. Door j een grote 5—0 overwin- I ning op de Waele blijven j de dames van Pollux on geslagen met de volle winst uit vijf wedstrij den. „We raken nu eindelijk uit de problemen", zei Asvion- coaeh Guus Stover na de goede prestatie van zijn pu- SphR. Op^een De?e voorsprong wist Asvion bespeelbaar veld op - -v m&ïmËÊiim Spirit—Asvion vooral tactisch erg goed. mam, een goed opgezette aanval met een zuiver schot naar behoren afrondde: 1-0. kingsfout van de Dordtse ver dediging en op zijn hard schot was de Dordtse doelman kan sloos. rit een 2—0 voorsprong' te ne men, voordat Rijswijk kon te- genscoren. Na rust had Spirit» het beste van het spel, al wist 3 Vlaardingen ga" bleek de inzet waarmee Asvion zijn opponent tege moet trad, voldoende om de dames van Spirit bun eerste thuisnederlaag te be zorgen. Met een foutloos keepende Yvonne Bu ter als ook een goed spelende Ma nna Mansoer voor haar bleek dit duo te sterk voor Spirit Vooral de tactische zet van Guus Stöver om Marcilla de Goede op Spirits gevaarlijk ste speelster, Marijke van Leeuwen te zetten, haalde alle snelheid uit die aanval. Door de inzet vanbeide partijen bleef de wedstrijd het aankijken meer dan waard. Asvion bleek toch over de meeste adem te be schikken, vooral ook toen Sandra Mansoer, in samen- werking met Ellen Staai- het niet meer te doelpunten,! zodat de eindstand 2—1 bleef.) In door goed te verdedigen te- - gen een steeds krampachti ger spelend Spirit tot het eind vast te houden. Hier mee kwam de overwinning bij het team, dat door een betere conditie en vechtlust er het meeste recht op had Na rust =.wt Asvion het goede spel van de eerste helft niet te continueren. Het ging steeds EVERGREEN meer bemoeien met de leiding, waardoor het vergat te hoc keyen. Dordrecht wist dit goed uit te buiten door 21 te sco ren, Hierna wisselde Asvion- coach SilleVis zijn pupil Ed ward de Wit voor Rob Strik om in ieder geval de overwinning veilig te stelln. Op sportpark „Th urlede" verslik ten de heren van Asvion och bijna in het team van Dord recht. Voordat de verdediging van Asvion wakker was, had doelman Leo Egge doet attent reageren zijn team al voor een achterstand behoed. Geschrok ken zochten de Schiedammers de aanval en met breed aan- valsspe! werd Dordrecht onder druk gezet. Met succes, want eerst was het Ronald Jacobs, die uit een toegekende straffeai voor 1—0 zorgde en 2—0 werd het door Ton Kremer die dank baar profiteerde van een dek- In Vlaardingen bleek Pollux wel degelijk de gelijke van de Delftse Studenten. Op het slechte veld wisten beide teams niet te scoren al had Pollux-coach Siliakis daarvoor wel Onno Cats van de half- plaats naar de backplaats ge haald. Na een leuke en sportief gespeelde wedstrijd werden de punten broederlijk verdeeld (0- 0). Op Jlarga" boekte Spirit een fraaie zege op Rijswijk. Door doelpunten van Jan. Ter Braak en Addy van Leeuwen wist Spi- Evergreen ondervond van West- land meer tegenspel dan was verwacht. Door het agressieve spel wist Evergreen niet wat het met deze opponent aan moest en liep zelfs een achter stand op voordat het via Ron Collhof uit een straf corner ge lijk wist te maken: 1—1 De dames van Pollux blijken elke week wéér te sterk te zijn voor de klasse waarin zij spélen. Dit maal was het Ridderkerkse De Waele het slachtoffer. Met doel punten van Mïeke Meerhof (2x), Helen Gorter (2x) en Ineke Pe ine werd de ruime 5—0 zege binnengehaald. Zowel Anneloes van Erven als doelvrouwe Eva van Toor konden terugzien op een goede wedstrijd. Door oe fenwedstrijden te spelen tegen sterkere teams hoopt coach Pe tri e zijn dames te wennen aan de zwaardere promotiewedstrij den. Dat zijn dames kampioen worden staat als een paal bo ven water, i Meerkamp hengelsport is het' bijna zeker dat het korps van een Rotterdamse vereniging winnaar zal gaan worden. Er werd voor de voorlaatste wed strijd gevist in de Delftse Schie. De ene helft van de korpsen ving aardig vis, de rest kreeg weinig leven rond de dobbers. Met 11940 gram vis eindigde het korps van Overschie als eerste, gevolgd door „Vroeg in de Mor gen", waarvan de vijf sportvis sers 10280 gram vis buitmaak ten. Verdere klassering: 3. 't Westen, Vlaardingen, 8Q0Q gram. Het korps van Nooit Gedacht" op de tweede plaats (68260 gram aan de leiding, met „Overschie" op de tweede plaats (65830 gram). Als derde volgt „Vroeg in de Morgen" met 61355 gram vis. De overige korpsen zijn vrijwel zeker kansloos voor een ereplaats in deze zeskamp, waarvan de laatste wedstrijd op zondag 28 november wordt vervisti V. Vlaardingen SSC - Harga heeft eindelijk afstand kunnen ne men van de degrada tieplaats, Bat ging ten koste van het Haagse HSV dat met 64 verloor. Oranje Nassau maakte het zich in het begin te- gen RWR erg moei lijk, maar na rust sloegen de korfballers toe: 98. HSV trok aan het langste eind tegen Maassluis, dat daardoor rijn opmars zag gestuit SSC Harga heeft ver diend afstand geno men van HSV uit Den- Haag. Jan Erkelens bracht de score op 01 nadat hij in fraaie combinatie met Bert Karstel voor de eerste maal de korf doorboorde. Het werd door dezelfde speler 0—2. Vier minuten - voor de rust kon Ger- da Hols eindelijk de stand op 0—3 brengen 1 door van half ver raak te schieten. Na de pauze was het bin nen vijf minuten weer gelijk: 3—3. Dit alles door niet goed verdedi gen omdat de concentra tie even zoek was. Jan Erkelens redde SSC Har ga door het opgepepte HSV wederom op een achterstand te zetten. Hiema scoorde dezelfde speler nogmaals op fraaie wijze, maar dit doelpunt werd afge keurd. Even later had Jan Erkelens toch weer succes door van heel ver raak te - schieten: 35. HSV haalde op tot 45 en SSC Harga ging steeds zenuwachtiger spelen. Maar via een strafworp werd het 6—4 voor de Schiedammers. Oranje Nassau maakte het zichzelf moeilijker dan no dig was. RWR begon zeer gemotiveerd aan het duel, want het was de laatste kans om nog voor de win terstop aansluiting te krij gen- s De eerste fase was voor RWR, mede omdat Oranje Nassau In een gewijzigde formatie aantrad. Mart Romers maakte zijn rentree en Peter van Brandwijk speelde weer mee. Deze twee namen de plaatsen in van Johan Strnys (geblesseerd aan hand) en Wil van der Windt (geschorst). RWR kwam zeer fel uit de startblokken en de eerste aanval was al raak, maar via Cobïe Wijsman kwam Nassau goed terug. RWR speelde fel, maar de Vlaar- dmgers kregen al snel vat op het spel Zij konden dan ook gaan rusten met en 3—4 stand. De Nassau-treffers kwamen via Ton Sluimer, Peter van Brandwjk en Theo van Veelen. In het begin van de tweede helft sloeg Nassau toe en overspeelde RWR. Het nam door doelpunten van Alex Braad.' Peter van Brand wijk, Ton Sluimer en Jacob van der Kooij een 4—3 voor sprong. De situatie werd nog spannend toen RWR tot 7—8 kwam. Ton Sluimer gaf zijn ploeg weer wat zekerheid en voltooide zijn hattrick: 7—9. Daarna probeerde Oranje Nassau door de bal in de - anval te houden de winst vast te houden. In het laatste offensief van RWR werd het toch nog 8—9. Daarna bleef de bal de laatste minuut in de Vlaardingse aanval, zodat het een nipte 8—9 zege werd. In een zeer matig duel heeft HSV tegen Maassluis ui teindelijk de volle winst kunnen grijpen. De eerste periode was voor Maassluis want via twee ga ve treffers van Leo van der Vaart en Dick Hubert nam het eeq 0—2 voorsprong. Maar HSV vocht zich over deze tegenslag heen. Door fel opde man en bal te spelen, maakte de Maasslui- se defensie uitwerkïouten. Tot tweemaal toe profiteer- de HSV daarvan: 2—2. Daarna golfde de ^trijd over en weer. Via treffers var- Rob Koevoet en Wilma Nie- man werd het 3—4 voor Maassluis, doch steeds trok HSV de zaken weer gelijk en wist kort voor rust zelfs een 54 voorsprong te nemen. Na de hervatting trok Itinda Vonk de stand recht voor Maassluis: 5—5. Een stand die een hele lange tijd ge handhaafd bleef en mis schien wel de eindstand ge worden was, als Maassluis niet met een elftal verder had moeten spelen. HSV kon zodoende op gelukki ge wijze dit duel met 7—5 winnen. ODI heeft zijn eerste punt binnen. Al vond het zelf dat het er twee hadden moeten zijn, want in de laatste mi nuut van de wedstrijd kreeg het bij een stand van 3—2 voor ODI een strafworp te gen, die voor De Kapellen niet verdiend was. ODI dacht een vrije ba! mee te krijgen, maar tot verrassing gaf de scheidsrechter een s strafworp tegen. Hiermee werd de eindstand op het laatste moment gebracht op 3-3. Na een kwartier gaf Leon 't Hart ODI en voorsprong door van onder de korf te scoren. In dezelfde minuut was de stand alweer gelijk: 1-1. Vijf minuten later dezelfde si tuatie. Chiel Bos gaf ODI uit een doorloper een voor sprong, maar weer werd het direct gelijk 2—2. Na de rust werd ODI iets ster ker maar kon dit slechts uit drukken in één doelpunt. Via een strafworp werd het 3-3. stedenj Vlaardingen Bij de wielervereniging De Coureur verga dert men vrijdag avond 26 november over het verdelen van nieuwe be stuursfuncties. Voorzitter Lorts is aftredend, maar stelt zich weer her kiesbaar, terwijl penningmeester Ni- ko Moerman defi nitief aftreedt. Sjar Solleveld is daarvoor de nieu. we man. Arij Moer man is eveneens van plan af te tre den en zijn plaats zal worden bezet, tenminste wanneer de leden daarmee aceoord gaan, met door mevrouw Loeris. Ook Joop Heijster legt het bijltje er bij neer als tweede voorzit ter. Voorts heeft De Cou reur dringend be hoefte aan een tweede jeugdleider, die zich naast Ed Wittekoek gaat be zighouden met het begeleiden van de jeugd en het orga niseren van jeugd wedstrijden. De vergadering telt ne gen punten en be gint in het clubhuis in de Vergulde Handpolder om 20^ uur,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4