5 Dronkemansrit eindigt tegen politieauto I Kinder feest 33a Beleidsnota goedgekeurd Cafébaas schiet op blote messen trekker Van Dijke in 't oud... Gat gemeentebegroting beneden het miljoen '1 Reeks van inbraken opgelost Diefstal tijdens raadsvergade ring §si Vierde wisselwoning jj Geschept Schiedam Alle belastingen gaan met tien procent omhoog, de belasting op onroe rend goed zelfs met twintig. Dat zijn de ingrijpendste lapmiddelen van de gemeen te Schiedam, die het college van B en W voorstelt in de begroting voor 1977 om een feitelijk gat van 1,7 miljoen gulden te verkleinen tot 816 duizend gulden. Begrotings- krant Vechtpartij eindigde in het ziekenhuis Container gestolen SCHIEDAMSCHE COURANT Maandag 8 november 1976ONAFHANKELIJK DAGBLAD—101ste jaargang no. „5698.8 pagina s - Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - ktachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Ter gelegen heid van het 90-jarig bestaan van de CJV Liefde en Vrede is zaterdagmiddag in de Lijn baanhallen een groot kinder feest gehouden. Van 12.00 uur af konden de jongens en meisjes tussen de 8 en 15 jaar meedoen aan spelletjes en wedstrijden. Ook moesten zij bepaalde opdrachten ver vuilen en hindernissen ne men. Onder volwassen begeleiding wandelden de kinderen geza menlijk naar gebouw Trian gel, waar een leuke film Salti, de vrolijke zeeleeuw werd vertoondDe middag eindigde om 16.30 uur. Schiedam Nog steeds is de politie niet op de hoogte van het waarom van de schietpar tij, die vrijdagochtend plaats vond op de Korte Dam bij de Lido Bar. In alle vroegte vlak voor half zes, hadden omwo nenden de politie gewaar schuwd omdat zij glasgerinkel, een vechtpartij en een schot hadden gehoord. Politieagenten zagen bij aan komst de vrijwel naakte heer ff. D, (34) hard staan schreeu wen. Vanuit een bovenwoning, hoven het café, weerklonk een schot. Kort daarop kwam de schutter naar beneden gerend. Hij bleek cafébaas G. A. SI, (39). Na een waarschuwingsschot van een agent leverde M. rijn wa pen in. Doordat echter de vier politiemannen zich rond hem verzamelden, kon de ontklede figuur zich uit de voeten ma ken. Hij rende naar zijn auto en baalde een slagersmes eruit, waarmee hij politie en kroeg baas te lijf ging. De agenten overmeesterden hem. Terwijl zij dat deden, koos NL evenwel bet hazepad. Later in de och tend heeft hij zich vrijwillig gemsld cp het hoofdbureau van de politie in de Lange Nieuwstraat. Een onderzoek is ingesteld. V) aardingen De beleidsnota 19761978 van het afdelmgsbe- stuur van de Partij van de Ar beid is goedgekeurd. Dit ge beurde afgelopen vrijdagavond op de jaarvergadering van de PvdA in de Harmonie aan de Schiedamseweg te Vlaardingen. Enige kritiek op de beleidsnota voor de komende twee jaren kwam A, C. van Cortenberghe. Hij zei: „Het is prachtig zoals de nota is opgesteld, maar is het voorgeschreven beleid wel uitvoerbaar? Wat zijn onze mid delen? We hebben nu eenmaal geen vijjftig man in full-time dienst*'. Cortenberghe miste duidelijk de prioriteitenstelling van de uit de beleidsnota voort vloeiende werkzaamheden. Hij verbond hier tevens het be- zwaar aan, dat de mensen die zich voor de partij zouden in zetten, op een gegeven moment al hun vrije tijd zouden gaan besteden aan politiek. „En dat is nu ook weer niet de bedoe- hng", sprak het PvdA.lid. Secretaris J. van de Vaart ant woordde: „Met alle actiepunten en werkzaamheden uit de nieu we beleidsnota zijn we in feite ai bezig, we moeten ze alleen n°g Verder uitwerken en dat tnoet gebeuren in de komende twee jaren". Burgemeester j Theo van Dijke heeft vrijdag avond de I slechts twee da gen durende tentoonstellrng over het 300-ja- rïge bestaan van het oude stad huis geopend, j Hij deed dat voor deze keer niet in zijn dage lijkse kostuum, maar in 't oud. Bijna niemand herkende de burgemeester, die verder ge tooid was met een grote sjerp en witte slob kousen. Maassluis' eer- j ste burger noemde enkele I markante figu-1 ren uit de vroe- j gere besturen, j Hij herinnerde er aan dat er I één schout, ze- ven schepenen j en niet minder j dan vijf burge-1 meesters waren „Ik verlang ech ter niet naar de ze tijd terug", zei hij. „Ik ben althans blij, dat ik alleen burge meester ben, al hoewel ik toch wel een soort zetbaas ben, neergezet door de kroon". Maasland Een bezoek aan een zakenrelatie is voor de 28-jarige H. J. M. VV. uit Middenmeer (Wieringermeer) op een nachtelijke dronke mansrit uitgedraaid. Na een achtervolging, die van Maasland via Schi pluiden en Den Hoorn leidde, werd de man vrijdagnacht in Delft door drie politiewagens klemgereden. Er volgde toen een botsing met één der politiewagens, waarmee het avontuur toch r.og goed afliep. Na het zakenbezoek in Maas sluis, was de man met een vriend in een café stevig door gezakt. Later wist hij zich niet eens meer te herinneren wat er rich tussen het cafébe zoek en de aanhouding alle maal had afgespeeld. Dat was heel wat, waarbij het een wonder is dat er geen persoonlijke ongelukken rijn gebeurd. Voornamelijk kwam dat door het nachtelijk tijd stip, waardoor er niet veel verkeer op de weg was. Om tien over drie werd de slingerende auto op de Moten- weg te Maasland door een sur veillancewagen van de rijk spolitie gesignaleerd. De inzit tende wachtmeester kon maar nauwelijks aan een aanrijding ontsnappen door scherp de berm in te sturen. Op enkele centimeters afstand scheerde de auto voorbij. De achtervolging werd inge zet, waarbij de politiewagen echter niet langs de slingeren de auto kon komen. De rit ging over de Oostgaag, via Schipluiden en de Hoomse- weg in de richting Delft. Met het blauwe zwaailicht wist de wachtmeester tegemoetko mend verkeer te waarschu wen. De via de mobilofoon opge roepen Delftse politie zette met twee wagens eveneens de achtervolging in. Via de Bui- teowatersloot ging het naar de Krakeel polderweg, waar de auto de kant in werd ge drukt. De rit eindigde met een botsing tegen één der politie wagens. De twee inzittenden zijn door de politie ter ontnuchtering en voor nader verhoor in Delft ondergebracht. De plaalschade aan de bij de bot sing betrokken auto's was aanzienlijk. I i Belastingen tien procent omhoog Vlaardingen Met hot aanhou den van de 20-jarige H.B. en de 19-jarige E.S.H. zijn zeven dief stallen en inbraken, die tussen juni en november zijn gepleegd, opgelost. Zo heeft HJ3. in juni ingebroken in een school aan de Prins Hendrikstraat Hier nam B. enkele opgezette dieren mee, alsmede een koffertje met viltstiften. Enige tijd later ont vreemdde hij een motorfiets ter waarde van 500 gulden. Deze verkocht B. door aan E.S.H., waardoor deze laatste heler werd. Samen met de I8-jarige LA.G.W. stalen B. enE een auto op de Westhavenkade, die zij na hun nt m brand staken. De waarde van de auto bedroeg ruim drie duizend gulden. In september pleegden zij joy-ridïng in een Austin. Dc wagen werd later onbeheerd aangetroffen op een parkeerplaats aan de Zomer straat. [n oktober braken B. en H. in in een woning aan de Jacob van Heems kerkstra at, waarbij voor 800 gulden aan geluidsappara tuur werd ontvreemd. En pas sant kraakte het tweetal nog een snoepautomaat. Ten slotte ontvreemdde B. begin deze maand een race-fiets op de Bin nensingel. Vlaardingen - Tijdens de raadsvergadering van vori ge week donderdag zijn uit de hal van het oude stad huis twee antieke voorwer pen gestolen. Het gaat om een tinnen schenkkan en een dito kraantjeskan. De waarde van de voorwerpen is nog niet vastgesteld. Vlaardingen - In de Commande rijstraat 27 te Vlaardingen zal binnenkort een wisselwoning worden ingericht. De woning ts bedoeld voor het renovatiepro ject Kortedijk. Het bedoelde pand is de vierde Vlaardingse wisselwoning. Schiedam De 47-jarige P.W.V, uit Schiedam is zaterdag op de hoek van de Nieuwe Damlaan en de Hargaweg door een auto geschept. Hij moest met ver wondingen en kneuzingen naar een ziekenhuis worden overge bracht Het ongeluk gebeurde, omdat V. geen voorrang ver leende aan de naderende auto mobilist met te verwachten loon stijgingen. Daardoor wordt een reëler, beeld verkregen. Veranderin gen van prijzen werden al ingecalculeerd, schrijft het college. Als de gemeenteraad ook een aantal bezuinigingen wil goedkeuren, zal het college inderdaad erin zijn geslaagd om het te kort ver beneden het mil joen te houden, zoals vo rig jaar het plan was van wethouder voor finan ciën Reïnier Scheeres (PvdA). Dit weekeinde verscheen de aanbiedingsnota, een pak papier van zes kilo. Dat Schiedam een sober en efficiënt beleid moet blijven voeren, mocht al duidelijk zijn in de ontwerp-begroting komt naar voren, dat naast be lastingen ook prijzen van bijvoorbeeld gas, water en elektriciteit onvermij delijk omhoog móeten- Bezuinigd wordt, zo luidt de wens van B en W, op onderhoud aan verschei dene gebouwen, plant soenen, sportvelden (waaronder zwembad Groenoord) en begraaf plaatsen. In totaal is het tekort in de begroting 279 duizend gulden klei ner dan vorig jaar. Capriolen als hogere belas tingen heten noodzake lijk. De aanbiedingsnota, waarover de raad half december vijf avonden lang vergadert en vooraf de commissies hun ad viezen mogen geven, ver meldt dat dekking van het feitelijk tekort on danks bezuinigen alleen kan plaatshebben, als een algemene verhoging van belastingen en retri butie wordt toegepast Deze zal in grote lijnen tien procent zijn. Het ex tra heffen van belasting op onroerend goed, dat dan in totaal met twintig procent omhoog springt levert een meeropbrengst van 633 duizend gulden op voor de gemeente. Een zuur meevallertje is in de begroting het feit, dat Schiedam tijdelijk met vier wethouders werkt tot de volgende verkie zingen. De post „kosten wethouders" wordt daar door verlaagd met ruim tien mille. Andere dou ceurtjes zijn gekomen, doordat het schoolge bouw Oude Kerkhof 10 niet meer voor onder wijsdoeleinden wordt ge bruikt (dat scheelt ruim 23 mille) en omdat veer tig mille minder hoeft te worden uitgegeven voor gladheidsbestnjding, want de gemeente heeft nog een voorraad strooi- materiaal achter de hand. Het college presenteert als nieuw, dat voor de tak ken van dienst een ra ming plaatsvond waarbij rekening werd gehouden Vlaardingen - De Vlaardmgse be grotingskrant wordt deze week weer huis-aan-huis verspreid in Vlaardingen. In de krant "De plannen? - De centen?" geheten geelt het gemeentebestuur zichtbaar gestalte aan de in houd uit de nota Overheid-Bur- genj. De krant somt namelijk niet al* leen de daden van burgemees ter en wethouders op, maar laat ook alle fracties uit de gemeen teraad aan het woord. Ook gaat de krant uitvoerig in op de mogelijkheden die de burgerij heeft om met hel gemeentebe stuur in contact te treden. Te vens zijn de Vuistregels voor de inspraak afgedrukt. Vlaardingen De 17-jartge M.V. wilde zaterdagavond een café aan de Oosthavenkade met een bezoek vereren. Daar echter was men m het geheel met ge steld op het bezoek van V, Met hardhandige hand werd de be zoeker naar buiten gewerkt, waarbij de duim van V. tussen de deux werd geklemd. Hij moest worden opgenomen in een ziekenhuis. In een café aan de 2e Van Leyden Gaelstraat is het evenmin zachtzinnig aan toegegaan. Twee broers, A H. en FH., zijn daar bij een vechtpartij derma te gewond geraakt dat zij ook in het Holyriekenhius moesten worden behandeld. Het tweetal werd afgetuigd door de 37-jange mevrouw M. v.d. S. en haar twee zoons J.L. (20) en E.L. (18). Zij gebruikten daarbij bierglazen die in het gezicht geslagen werden. De broers lie pen hierbij ernstige smjwonden op in het gelaat, alsmede in wendige kneuzingen. Hoe het gevecht in ontstaan is met pre cies bekend. Wel staat vast dat er reeds geruime tijd moeilijk heden bestonden tussen moeder en zoons enerzijds en de twee broers anderzijds. Schiedam - Uit de Nieuwe Mathe- nesserstraat is een lege contai ner ontvreemd. Deze behoort toe aan de Rotterdamse tran sportonderneming Gemming. De waarde van de container bedraagt 18.000 gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1