Excelsior M alleen nog knokken Ylaardingen slaat op de valreep hard toe Zwaluwen krijgt meer dan verwacht MW '27 blijft wisselvallig J J Weer verloren van een concurrent Gilden redt HBSB Boudewijn Groen scoort hattrick HVO laatste half uur erg sterk Benauwde winst voor TSB ■4\ MAANDAG 8 NOVEMBER 1976 MOEDELOOS II Tactiek beslissend tegen Quick Boys Iti Maassluis Wat bedeesd stond Gerrit Geurtsen in de drukke Ex- celsior-kantine. De lange doel man had tot vlak voor het einde van het duel tegen Kozakken Boys het idee dat hij foutloos had gespeeld. Toen, tien minuten voor tijd, maakte hij toch de fout die uiteindelijk de wedstrijd be slissend maakte Kozakken Boys kandidaat voor de onderste "plaats, won met 0—1 van Excel sior M. „Vreselijk jammer", stamelde Gerrit. „Vorige week tegen Noordwijk heb ik een goede wedstrijd gespeeld. Zonder meer. Nu zag het daar weer naar uit. En omdat ikde laatste tijd hier thuis nogal eens matig had staan keepen was ik juist zo blij dat het goed ging. Die treffer had nooit mogen vallen". Toch was zeker Gerrit Geurtsen niet de oorzaak van de zoveelste nederlaag. Eigenlijk stak hij juist uit boven de wel erg grauwe middenmoot waarin OPZET vooral de gebroeders Leen en Frans de Munnik en Peter van. der Sande de lijst aanvoerden. Excelsior Is vanaf dit moment eigenlijk niet meer dan een ploeg die met keihard werken de punten moet ha- len. De enige technicus in de ploeg, Eric Scheffers, ligt al vanaf het begin van de competitie met zichzelf over hoop en ook Tonny Vonk lijkt moede loos te worden van het gebrek aan intelligentie in het spel van zijn team genoten. Knokken, dat is het enige redmiddel. Toch ging die theorie juist tegen Kozak ken Boys niet op. Want Excelsior vocht er wel degelijk voor. Gaf met name de sterke spelers Krijn Vonk en vooral Jan van Vuuren geen meter ruimte (door sterk spel van Rinus Looise en Aad van "t Hof). Leen Admiraal over de beide Kozakken Boys-troeven: ,Jk had met opzet Aad van 't Hof op Van Vuuren gezet Omdat die man wel een kop groter is maar juist in de kopduels vrijwel niet uit de verf komt. Aad is een speler die de hele wedstrijd op de door Martijn Verwaaijen tenen van zijn tegenstander kan gaan staan. Nu is ook gebleken dat het werkelijke gevaar niet van hem af komstig was". Admiraal had wel gelijk. Alleen vergat hij erbij te zeggen dat dat voorname lijk kwam omdat Kozakken Boys geen echte afmaker in de gelederen had Zoals Excelsior dat ook niet heeft En daardoor werd de 20 be langrijke confrontatie niets anders dan een slaapverwekkend duel tussen twee volkomen onmachtige ploegen. Waarbij de kansen eigenlijk pas na rust kwamen. Toen moest Gerrit Geurtsen alle zeilen bijzetten bij een afstandschot van de meegekomen Arie Koman en ging een schot van Jan van Vuuren rakelings naast En op het móment dat iedereen zich leek te verzoenen met een doelpunt loos gelijkspel sloeg Kozakken Boys keihard toe. Uit een corner van aan voerder Hans van der Stelt reageerde Gerrit Geurtsen te gretig Hij riep zijn spelers toe de bal te laten gaan maar weifelde toen zelf met hammen. Waardoor Gerrie Klop alle kans kreeg om volkomen vrij in te koppen: 0—1. „Dat doelpunt viel op een erg vervelend moment voor ons", oordeelde Leen Admiraal. „Want juist toen waren wij sterker. Toen was het zeker mogelijk geweest dat wij zouden scoren". Toen ook ging Admiraal pas over op zijn enige wissel. Rinus Looise ging eruit en „pinch-hitter" Peter van der Burg Leen Admiraal goal ongunstig moment kwam in het veld. „Ik wilde eigenlijk helemaal niet wisselen", zei de trai ner. „Want zeg nou zelf: „Wie faalde het meest??" Maar Rinus vroeg zelf om die wisseL Vandaar dat ik zo kort voor het einde <er waren toen nog vijf minuten te spelen) wel moest". Het maakte allemaal niets meer uit En moest Excelsior toestaan hoe weer een concurrent juichend naar de kleedkamers vertrok. „En toch wil ik deze wedstrijd graag vergelijken met die tegen NSW van twee weken gele den. Want dit keer hebben we bewe zen dat we er echt wel voor willen knokken. Kozakken Boys was in de duels fysiek alleen wat sterker. En ook nu weer is duidelijk geworden dat we met de ploeg hebben om het spel te maken. Daar moeten we mee Ieren leven". Opstelling Excelsior Geurtsen, Looise (Van der Brug), PIsatzer. Van Dijk, Van 't Hoof, Scheffer, Leen de Mun nik, Peter van der Sande, Aad van der Sande, Vonk, Frans de Munnik. Vlaardingen Met de moed der wanhoop stortte Vlaardingen ach een kwartier voor tijd in een schijnbaar hachelijk avontuur. De 2-1 achterstand tegen Be Fair was verdiend en met name door Wim Bron „rijp" voor een grotere marge. Maar plotseling gebeurde heL De twee enige soepele acties van de groenwitten brachten bij de defensie van de gasten zóveel onzekerheid met zich mee, dat in vijf minuten tijd doelman Kees Verhoef tweemaal de trieste gang naar het net mocht maken: 3-2. Ontgoocheld maakte daarna Be Frir het „verplichte" nummer vol om later tot de conclusie te komen dat het verlies nog verdiend was ook. Trainer Aad vin Bommel nam, toen iede reen uit geschreeuwd was, geen blad voor zijn mond: „Vlaardingen was rijp em af geslacht te werden en dan ineens weet Be Fair geen raad met de voorsprong. De weelde was blijkbaar te groot". Het gevolg was in ieder geval wél dat de defensie zich beide ma len verkeek op de Vlaardingse acties. Maar ook spuide Van Bommel kritiek op Wim Bron, de ex-se- miprof van NAC, die er het zijne toe had kunnen bijdragen om Be Fair op grotere afstand te brengen van Vlaardingen. Juist hij gleed met veel gemak regelmatig langs Jaap Wester- bergen, maar het was Bron ook aan te zien dat hij in het betaal de voetbal nimmer in de spits heeft gelopen. Van Bommel: Jd die tijd achter de spelers moeten aanjagen, maar ik hoop wel dat hij zich gauw reken schap geeft van het feit dat hij nu in de spits staat om het werk af te maken. De kansen daarvoor waren legio". De keuzecommissie van de KNVB. die op het ogenblik jacht maakt op ex-semiprofs, omdat het nationaal amateur- elftal weer ex-betaalde voetbal lers mag opstellen, zal ongetwij. fetd nog ettelijke malen naar Wim Öroii komen kijken, wan neer hij in ieder geval vrij van blessures is en ook beter wordt begrepen. Want wat dat betreft was Be Fair geen eenheid, evenmin als Vlaardingen. Desondanks winst voor de groen witten, de eerste dit seizoen, en daar was trainer Wim Koppe laar oprecht blij mee. Je hebt nu tenminste het idee dat je de jongens weer kan motiveren. Het was in ieder geval een triomf van de inzet. Méér niet". Wat Vlaardingen miste aan po wer, moest het compenseren door een gretige houding aan te nemen. De eerste twintig minu ten slaagde het daarin volko men, maar daarna, na een on verwachte 1-0 voorsprong door Eddy Seymoer (na een verkeer de terugspeelbal van Ben Yaya op rijn doelman), kwam de anpt weer boven. Koppelaar: ,4k praat het de jongens elke week uit hun hoofd dat we niet zwakker rijn dan de meeste clubs uit die derde klas, maar ga er maar aan staan". Het gevolg was dat die angst ach vastgreep in het openen van de buitenspelval en dat ging de rerste keer al gelijk mis. In de 25ste minuut bleven de groen witten staan en toen was het voor Aad Sleeuwenhoek een koud kunstje om Be Fair langs zij te laten komen: 1-1. Vlaar dingen, dat node aanvoerder Jan van der Mark miste (kuit beenblessure), trachtte meer power te krijgen met Beenhak ker (inplaats van Sjaak van der Berg) en dat impliceerde dat Be Fair secuur op balbezit ging spelen. Toen na een half uur een vrije trap volgde, nadat Ka- rel van der Mark Piet Oskam Doelman Verhoef grijpt in voordat de Vlaardinger gevaar lijk kan worden. Eddy Seymoer (rechts) knalt nummer één langs de Be Fair-goalie. ten val had gebracht, raakte de vrije trap, via een scrimmage, het hoofd van invaller Gert Jan Pol en onhoudbaar vloog de bal langs doelman Henk van Nim- wegen: 1-2. Be Fair geloofde het toen wel en dat werd de formatie noodlot tig. Het typeerde tevens het karakter van Vlaardingen om uit een uitricht loze situatie de aanval te kiezen. Maar mét succes. Eerst kanjerde Eddy Seymoer uit een scrimmage de bal achter Verhoef en even la ter reikte Heiman Hoeger- boord met zijn hoofd hoger dan Jan Willem de Rauw en kopte de bal uit een voorzet van Ron Bongers onhoudbaar in: J-2. Verder liet Be Fair het met ko men. Opmerkelijk was het feit dat ondanks de grote belangen, in het kader van de precaire stand op de ranglijst, beide for maties niet nerveus waren en bovenal erg sportief speelden. Vlaardingen Quick Boys-Zwaluwen (uitslag 0-2) werd uiteindelijk de triomf van de taktiek. Want eens temeer heeft juist Zwaluwen aangetoond hoe het vooral thuis sterk spelende Quick Boys bestreden moest worden. Met zowe! voor rust als na de pauze de by loning van een treffer voor de mannen van Frans de Kruis. „Ik wist dat Quick Boys er vooral in het begin keihard tegenaan ging", blikte De Kruis terug „Vandaar dat we begonnen met twee spitsen maar met Jos Bui telaar, Leen Pijpers en Hein Homan als gevaarlijk opkomen de middenvelders. Daar had Quick Boys totaal geen ant woord op. Ze konden gewoon niet in hun spel komen". Al na tien minuten spelen was het voor de eerste keer raak. Toen lanceerde Rein Homan de op komende Jos Buitelaar die met een schitterend diagonaal schoot de Katwijkse doelman kansloos liet: 0-1. Zwaluwen kon toen zelfs nog doorgaan en had in de spitsen Hugo Sluimer en Joop Brussé lastige spelers. Toch viel de tweede treffer pas na rust. In een alles of niets-of- fensief van Quick Boys ver waarloosde de thuisclub de de fensie zodanig dat Zwaluwen sterk counterend de beste kan sen kreeg. Halverwege de twee de helft werd dat bekroond. Weer was het Rein Homan die Schiedam Deo Gilden bracht vijf minuten voor tijd HESS alsnog op het goede spoor. Leider Oranje Wit, dat in acht duels 23 goals had ges coord, leek op „Harga" te gaan winnen, getuige de 2—1 voorsprong, maar de Schiedammer bracht zijn club alsnog in veilige haven: 2—2. In een fase dat de thuisclub dacht het duel onder controle te heb- ben. sloeg Oranje Wit voor de eerste maal toe. Dat was in de 27ste minuut, maar zes minuten .later trok Leo Gilden de stand gelijk met een kopbal uit een voorzet van Martin Meyer: 1—1. Op slag van rust werd het echter weer 2—1 voor de gasten, waar door zij konden profiteren van een „misser" in de Schiedamse defensie. Direct na rust trachtte Oranje Wit winst veilig te stel len via een indrukwekkend of fensief, maar juist doelman Cees Verdam kwam met knap pe reddingen uitstekend voor de dag. Nadat HBSS het offen sief over zich heen had laten gaan, leek een kopbal van Henk Scharloo de gelijkmaker m te luiden, maar de arbiter zag er geen goal in. Vijf minuten voor tijd kreeg HBSS wél zijn belo ning door Leo Gilden: 2—2. Maasland MW '27 is te wisselvallig om het dit seizoen te gaan maken. Ver baasde de ploeg vori ge week met erg sterk spel, afgelopen zaterdag in en tegen Scheveningen was het weer bedroevend slecht. Tot de rust hield MW zich nog wel staande, maar in de tweede helft werd het naar een verdien de 3-1 nederlaag ge stuurd- Het veldspel van de Maas- landers was dan wel iets beter dan dat van Scheveningen, er werd te ongeïnspireerd ge speeld om dat uit te bui ten. Scheveningen speelde ook niet best, maar profiteerde in de twintigste minuut dank baar van niet voldoende ingrijpen van doelman Verboon: 1-0. Een kwartier voor de rust kwam MW toch nog terug. Na een diepte pass was het Dick La- gerwey die met een keu rige lob scoorde: 1-1. Ook in de tweede helft een teleurstellend MW. De voor de geblesseerde Walter Critter meespe lende Arie van Tielen deed er nog het meeste aan. Hij kon zijn ploeg ook met voldoende op beuren, hetgeen er toe leidde dat Scheverun- gen zeven minuten na. de thee een verdiende voorsprong nam: 2-1. De net een minuut eer- der ingevallen Sloten had toen tegen de paal geschoten, waarop de rebound toch achter Verboon werd gescho ten. Diezelfde Sloten zou zich later nog meer onder scheiden, maar dan wel in uiterst negatieve zin. Hjj kreeg van scheids rechter Van Dooyen- waard, die een goede wedstrijd blies, een vnje trap mee na een overtreding van Jaap Alleblas. Sloten speelde toen echter eigen rech ter door Alleblas na te trappen. Hjj kon me teen vertrekken, terwijl Alleblas zich gebles seerd moest laten ver vangen. Een minuut eerder had Scheveningen overigens al een 3-1 voorsprong genomen na een nieuwe blunder m de Maas- landse defensie. Minder prettig voor MW was ook de officiële waar- schuwing voor René van der Meys wegens ruw spel. ditmaal Leen Pijpers wegstuur de. De bebrilde technicus van Zwaluwen omspeelde een aan tal tegenstanders maar zag toen dat Hugo Sluimer in een nog betere positie stond. De voorzet werd door Sluimer gemakkelijk ingeschoten: 0-2. En zoals het vrijwel altijd gaat bij een dergelijke voorsprong kreeg ook nu Zwaluwen de be ste kansen. Quick Boys zag daarentegen geen kans het doel van de andermaal goed spélen de doelman Ab Nijgh in gevaar te brengen. „Vooral in dat laat ste kwartier vond ik het zo opvallend dat wij over een veel betere conditie beschikten", zei Frans de Kruis. „Maar eerlijk gezegd hadden we van tevoren getekend voor een gelijkspel". Overigens heeft de geblesseerde Zwaluwen-keeper Aad Boers voor het eerst sinds zijn enkel breuk weer onder de lat ge staan. In een lager elftal speel de de zo onfortuinlijke doelman een redelijke wedstrijd. Vlaardingen - Een erg zwak WFB was geen partij voor Sunlight. De thuiswedstrijd eindigde in een 3-0 over winning voor de Vlaardin- gers, die daardoor na acht wedstrijden nog ongeslagen zijn. De score had gemak kelijk hoger kunnen zijn, maar omdat WFB niet in spireerde dutte Sunlight af en toe wat in. Daarom ook was de voorsprong bij de rust pas 1-0 In de vijfen twintigste minuut was Mar Ver- burgh met een knappe actie de grondlegger. Hij trok de bal vanaf de cornervlag knap voor, waar Boudewijn Groen kop pend voor de afwerking zorgde: 1-0. Sunlight kreeg voor de rust nog tal van mogelijkheden het povere WFB af te drogen. Juist omdat het zo gemakkelijk ging, zwakte het spel van Sunlight ook wat af. Doelpunten bleven daardoor uit. In de tweede helft drukte Sun light het klasseverschd met twee doelpunten nog maar be scheiden uit. Tien minuten na de hervatting tekende Groen voor 2-0. Hij was daardoor in staat gesteld door Johan van Aken, die op de plaats van de onfortuinlijke Frans Goudriaan een gave wedstrijd speelde. Pas na een kwartier in de tweede helft kwam WFB voor het eerst gevaarlijk door. Na een hoek schop werd er daverend inge schoten. Via de onderkant van de lat bleef de bal voor de lijn, hetgeen het enige moment van de wedstrijd was dat doelman Leo Verduyn in gevaar is ge weest. De nul bleef daarvoor voor Sun light behouden Trouwens, de Vlaardingse defensie zwichtte tot dusver slechts twee keer, waarvan dan nog één keer uit een strafschop- In de vijfender tigste minuut gaf Sunlight de overwinning nog een wat beter aanzien. Opnieuw was Van Aken de voorbereider, waarna Groen, inplaats van verder op te rukken, van zo'n dertig mi nuut over de te ver voor zijn doel staande keeper schoot: 3-0. Vlaardingen Pas in het laatste half uur kwam HVO tegen Koudekerk op toeren. De stand was toen nog 1-1, maar bij het laatste fluitsignaal stapten de Vlaardingers met een krappe 3-1 overwinning van het veld. Waardoor de aansluiting met de kopgroep behouden blijft. Nauwelijks tien minuten waren er gespeeld, toen die 1-1 stand was bereikt. Na vijf minuten al nam Koudekerk de leiding. Een vrije trap van P. Smit werd in de Vlaardingse muur van rich ting veranderd, waardoor doel. man Van Eysden naar de ver keerde kant ging- 0-1. Vijf minuten later zette HVO dat ai weer recht Rmke Baaima was de inleider, want uit zijn voorzet kopte Cees Schilder de gelijkmaker in: 1-1. Na die veel belovende start viel het spel echter terug Pas een kwartier na de rust hervatte HVO de goede voornemens en hoe. Even eerder had Jan van Eysden met een knappe red ding nog een achterstand voor komen, maar in de dertigste minuut nam HVO toch de lei ding. Met een halve volly besloot Rinke Baaima een solo, hetgeen 2-1 betekende. HVO schroefde me teen het tempo omhoog en Kou dekerk kwam onder druk te staan. De wedstrijd kreeg daar om nog een aantrekkelijk slot, HVO sloeg nauwelijks vijf mi nuten na de tweede treffer op nieuw toe. Ditmaal was het een voorzet van Rob Jansen, waar uit Cees Schilder opnieuw kop pend toesloeg: 3-ï. HVO, met José de Jongste weer als sterk spelende linkerspits, kreeg nog mogelijkheden de voorsprong uit te breiden. Waarvan echter geen gebruik meer werd gemaakt, terwijl Koudekerk anderzijds ook niet meer tot opvallende daden kwam. Vlaardingen TSB heeft het bij Excelsior P. erg moei lijk gehad. Een strafschop in de eerste helft bleek Ui teindelijk toch voldoende voor de volle winst: 0-1. Waardoor de Vlaardingers na acht wedstrijden nog ongeslagen zijn. De leiders plaats bleef op één punt voorsprong, want, alle con currenten wonnen ook. Halverwege de eerste helft kwam de jeugdige Vlaardingse ploeg aan de winnende treffer. Mid denvelder Ton Roovers was doorgebroken en op weg om te gaan scoren. Toen hij onderuit werd gehaald was de „pingel" terecht en Wim Maurits voltrok het vonnis foutloos: 0-1. TSB bleef na het doelpunt de betere ploeg, alhoewel het met vier invallers spelende Excel sior toch de aandacht bleef vra gen van de Vlaardingse defen sie. Ook in deze wedstrijd toon de TSB weer dat het maar moeilijk tot scoren komt Hans van Bommel en Wim Stoeve laar kregen kansen om de voor sprong naar een veilige marge uit te breiden, maar grepen die met aan. Daarom kreeg TSB het in de slotfase nog erg moeilijk Excel sior begreep toen dat er kansen waren om tenminste de gelijk maker te scoren. TSB kwam onder grote druk te staan en af en toe was het knap angstig. Gcrnt van der Velden keepte echter een uitstekende wed strijd en de kostbare winst voor zijn ploeg vast te houden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5